Sayfa 99 Toplam 99 Sayfadan BirinciBirinci ... 49 89 97 98 99
Toplam 2460 adet sonuctan sayfa basi 2,451 ile 2,460 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Süper Lig 6.Hafta | Trabzonspor - Mersin İdman Yurdu | 1-1

Alper Calik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Emirhan,

Serkan ın göbeği ile ilgili gelişme var mı MİY maçı iptal edilebilir mi fazla oyuncu oynatmamızdan

Hakikaten ben de gördüm TV de göbeği acayip büyük idi. Oysa bayramlaşmalarda da görüyorum kendisini, hiç öyle şişman değil. TV de ise tombul gözüküyor.

Çok güldüm senin bu göbek mesajına ...

Alıntı Emirhan Makul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alex Ferguson ile Şenol Güneş bir mi sence ? Şenol Güneş'in hayatında hiç transfer listesi olmamış, kimi getirirlerse onu oynatıyor, yönetimlerle hep danışıklı dövüş yapıyor, paralar menajerler ile futbolcular yiyor, örnek verdiğin Alex Ferguson böyle bir strateji izlemedi zannediyorum.
    İyi ki varsın TRABZONSPOR

Mert Pasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Manchester united bebeyi bile transfer etti hem de bilmem kac milyon euroya.

Peki Senol Gunesin yerine kimi yakistirirdiniz,hani gercekten ogrenmek icin soruyorum

Mustafa Enez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ferguson bile dolduramaz diyosunuz yani yerini.belki mourinho olabilir ama...

Nereden
    Ankara

şaka bi yana ama şahsi fikrim tolunay veya şotadır.hep diyoruz gençlerin önünü açalım altyapıdan oyuncu kazanalım..hocada da durum aynı olmalı bence.

asimavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

...eğer şenol hoca bir gün teknik direktörllüğü bırakacaksa...yerine sadece shota gelmelidir...ve bence şimdiden getirilebilir...ünal modeli yapılabilir...
    deha: imkansizda mumkunu gorebilmektir..
    ....gemilerin karada da yuzebilecegini gormek
    ....mehmetlerden birini fatih yapar.......

Nereden
    Ankara

Alıntı asimavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...eğer şenol hoca bir gün teknik direktörllüğü bırakacaksa...yerine sadece shota gelmelidir...ve bence şimdiden getirilebilir...ünal modeli yapılabilir...
    katılıyorum.ama ünal modeli derken?bi sene şenol güneşin yanında takılıp ayrılsın mı?

asimavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Mustafa Enez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    katılıyorum.ama ünal modeli derken?bi sene şenol güneşin yanında takılıp ayrılsın mı?

yok bu sefer ayrılmasın...şenol hoca bi kademe üste çıksın ..takımı shota yönetsin...hatta şenol güneş...basın danışmanı falan olsun...as başkan olsun...başkanla takılsın....eminim o işleri daha güzel yapacaktır...en azından vizyon sahibi asbaşkanımız var deriz..
    deha: imkansizda mumkunu gorebilmektir..
    ....gemilerin karada da yuzebilecegini gormek
    ....mehmetlerden birini fatih yapar.......

Nereden
    Ankara

aslında başkan olsa iyi olur ha.bi basın toplantısı yapar,iki senede kimse çözemez dediklerinimedya uğraşsın dursun sonra...

Ilelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Alıntı Ilelioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fenerbahce maci aldatmasin, bu mac sanildigindan daha zor gececektir. Kaldi ki Feneri psikolojik ve fiziksel anlamda cökmüs bir halde yakaladik.

Mustafa ile Sapara'nin sakat olduklarini düsünürsek, benim bu mac icin ideal ilk 11'im söyle...

Senol Hoca büyük ihtimalle 6 yabanci ile cikacaktir. Eger öyle olursa Alan'i tercih etmesinden yanayim. Soner'in yerine Alan.

Kriterlere gelecek olursak...

1) Özellikle top rakipteyken pres yapmak sart, tabi belirli bölümlerde. Mesela ilk yarinin ilk 10 dakikasinda, ikinci yarinin ilk 10 ve son 10 dakilarinda pres yapmak sart. Hem golü bulmak acisindan, gol varsada rakibe göz actirmamak acisindan.

2) Hizli oynamaliyiz, cünkü icerde oynadigimiz maclarda rakiplerin cogu kapaniyor. Kiliti acmak icin hizli oyun sart. Yani tek pas veya verkaclar ile kaleye gitmeliyiz. Bunun disinda özelliklede kanatlari kullanmaliyiz. Beklerin sürekli olmasada zaman zaman ileriye cikmalari sart. Son olarak ise duran toplar. Duran toplari iyi degerlendirmeliyiz. Tabi iyide savunmaliyiz, özellikle adam paylasimina dikkat.

3) Yine tabiki takim halinde defans sart. Özellikle Olcan ve Yasin ikilisi beklere yardimci olmalilar. Gerektigi zamanda Halil orta sahaya.

4) Son olarak ise; Hakem ile tartismanin hicbir faydasi yok, kesinlikle kacinilmali. Gereksiz kartlar ilerki maclar icin büyük tehlike.

Not: Stoperde Celustka'nin yardimina gerektiginde Zokora, Bamba veya Zeki gitmeliler. Sonucta Celu'ya yabanci bir bölge. Yani Celu'yu kollamak lazim bu macta.

Insallah kazanip yolumuza devam ederiz.

..

Macin analizini yapacak olursak...

En basinda macin sanildigindan daha zor gececegini demisim, evet öylede oldu, ama ben bile bu kadarini beklemiyordum acikcasi.

Mustafa sakatti oynamadi, Sapara ise düzeldi ve oynadi, yani yazdigim ilk on birde Sapara'da yer alacakti, eger sakat oldugu bilgisi olmasaydi.

Yani ilk on bir tercihine gelecek olursak arka dörtlüde Senol Hoca benden farkli olarak Serkan'i oynatti. Sakatliktan yeni cikan Serkan herkesin hemfikir oldugu üzerine yanlis bir tercihdi. Mac boyunca adam kacirdi, ileri cikislarin geri dönüsleri olmadi vs...Orada Zeki tercihi daha mantikli olurdu, ama daha mi iyi olurdu orasi muamma tabi ki.

Ortada ise benden farkli olarak Soner'i tercih etti. Yine sakatliktan yeni cikmis bir isim mac boyunca istenilen düzeyde degildi, ama hangisi öyleydi ki. Bu tercih ortada, ama acikcasi bu mac icin üclü orta saha tercihi yanlisti bana göre. Özellikle icerdeki maclarda önde baski kurmaniz icin iki forvet sart, bunlardan birisi gerektigi zaman orta sahaya yardimci oldumu orta sahada ayakta kalir. Yani kisacasi Zokora-Sapara tercihi mantikli olaniydi. Illa tek forvet oynayacagim diyorsanda ilaveten Alan'in oynamasi sart.

Ileride ise Janko'yu yanliz birakti Senol Hoca. Kanatlarda islemeyince Janko'nun yapabilecegi pek birsey kalmadi. Duvar olabilirdi belki ama kime? Daha cok defansif agirlikli oynayan Soner veya Sapara'ya mi? Yani burada Soner tercihi yerine Alan tercihi olmaliydi bana göre. Yada benim dedigim gibi ikili orta saha ve ileride Janko-Halil ikilisi denenebilirdi. En azindan verkaclar ile golü arayabilirdi bu ikili.

Senol Hoca 6 yabanci ile cikacak demisim, evet öylede oldu.

Gelelim kriterlere...

Sadece son kriteri yerine getirebildik, onun haricindeki üc en önemli kriteri yerine getiremedik ve sonuc ortada zaten.

Not olarak Celu'yu kollamak lazim yazmisim, ama Serkan'in kendini bile kollayamadigi ortamada Celu'yu kollamasi beklenemezdi zaten, kaldi ki Celu cok iyi oynadi ve macin genelinde Serkan'in kademesine giren isimdi.

..
    Konu Ilelioglu tarafından (05.10.2012 Saat 15:33 ) değiştirilmiştir.
    İstanbul Saltanatını 7 kez yıktık, yine yıkacağız, Bordo kanımızla Mavi göklere Şampiyon TRABZONSPOR yazdıracağız...

memmedaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

......

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)