Sayfa 3 Toplam 21 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 13 ... SonuncuSonuncu
Toplam 503 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: PTT 1.Lig 3. Hafta | Kayseri Erciyesspor - 1461 Trabzon | 0-0

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Uğurtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Osman hoca iyi işler çıkardı ve çıkarmaya da devam ediyor alt liglerde.

Elazığ'ı 2.Lig B'den alıp 1.Lig'e çıkaran orada tutunduran da kendisidir.

Süper Lig'e çıkan kadronun kemik tayfası onun eseridir.
    Bir Gün Mutlaka Aslına Döneceksin. Dönmek Zorundasın. Bu Senin Genlerinde var...

gabriel omar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Çıkmasada olur ama çıksalarda bir problem olmaz.Yeter ki yönetim ve teknik ekip disiplini elden bırakmasınlar.En çok çıkıp tekrar düşerler.Kimse yanlış anlamasın ama ben üst lige çıkmalarında bir problem göremiyorum.

Serdar A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Uğurtan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...

Serdar, sözün bana ise ben lig atlamasından memnuniyet duydum.

...
    Seni kastederek , kinaye amacıyla bir şey yazmadım Uğurtan . Senelerdir bu konular hakkında yazdıklarını da takdirle takip ediyorum .

Ben zaman zaman ortaya atılan , 'bu şehir iki takıma bakamaz' ifadesini son derece sakıncalı buluyorum . Daha doğrusu Trabzon'un futbol denkleminde eksik bir karşılık olduğuna inanıyorum . Tepkim de şehrin futbol dinamiklerini canlandıracak 1461 gibi projeler biraz ön plana çıktığında peşi sıra -aman Trabzonspor çaptan düşer- fikirlerinin ortada dolanmasınadır .

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Hollanda

Kim kıskanıyor?

Pilot takımımı mı kıskanacağım?

Pilot takımıma başka başka misyonlar biçenlere benim tepkim.

Burada vıdı vıdı yapmadım ben.

Kurulduğun günden beri takip edip, maçındayım bu takımın.

Başarı gelmeden önceki kadrolarını bilirmisiniz?

Benim forum arşivindedir mesajlarım.

Bakalım kim ilgi göstermiş.

Serdar, sözün bana ise ben lig atlamasından memnuniyet duydum.

Ki kaç senedir bunun mücadelesini kendi adıma da verdiğimi düşünüyorum.

Forum arşivi açık.

Bu takım gereksiz kapatılsın lağvedilsin diyenler orada duruyor.

Bense neler demişim.

Neyin mücadelesini vermişim.

Ama Süper Lig gereksiz.

Hala aynı kanıdayım.

Ve olmayacak da.

Sadece taraftar değilim.

Sorgularım.

Benim şirketim aynı zamanda orası.
    Sözüm size değildi. Destek olduysanız ne güzel, benim sözüm 1461'e gösterilen sevginin abartıldığını düşünenlere.
    Konu Kereşenli tarafından (10.09.2012 Saat 00:35 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ankara

Ben iki takım olmasın diye bir düşünce içerisinde değilim açıkçası.

Zamanında Sebat oldu. Doğru yönetilseydi kalırdı.

Ben işin orasında değilim zaten.

1461 projesini sahipleniyorum.

Trabzonspor için önemli çok önemli.

Dışarıda yürümez bu proje adım kadar eminim.

Burası Trabzon. Muhalifler için çok iyi alan haline gelir.

Şuan halihazırda üye alımına açık olsa da 1461, şirket olarak Trabzonspor'un tapulu malı olduğundan öyle bir sıkıntı yok.

Ama bu bağ koparsa? Çok ciddi çatışmaları görürüz. Çatışmalar, çekişmelerden ziyade bu kavganın projeyi baltalaması benim derdim.

1461 aynen devam etsin.

Varsa muhalif yiğitler veya girişimciler alsınlar başka takımı taşısınlar Süper Lig'e...

Ama kaç yıllık emek olan 1461'den uzak dursunlar.

Serdar, ben de öyle düşünmüştüm. Sağolasın iyi düşüncelerin için.

Benim olumsuz fikirlerim direk sana yönelik değildi ciddi bir birikim var.

2 maç ve başarıdan sonra ortaya çıkanlara.
    Bir Gün Mutlaka Aslına Döneceksin. Dönmek Zorundasın. Bu Senin Genlerinde var...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ankara

Alıntı Kereşenli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sözüm size değildi. Destek olduysanız ne güzel, benim sözüm 1461'e gösterilen sevginin abartıldığını düşünenlere.
    Sevgi ve desteğe çocukların elbette ihtiyacı var bunun abartısı,dengelisi olmaz.

Sevgi sevgidir.

Ancak 1461'in misyonunu yönlendirme çabası, 4 yıllık emeğe ihanettir.

TS-AKCAABAT-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Neyin zorlamasıdır bu?

Proje açık değil miydi yolun başında iken?

1461 Trabzon pilot takımımızdır.

Görevi yetiştiriciliktir.

Bitti.
    sayin yönetici, bitmedi bitmedi. aslinda trabzonspor 1461den cok seyler ögrenebilir. aslinda trabzonspor 1461in pilot takimi olmasi lazim, bu kadar hatalardan dolayi. ts abi ise 1461e yol göstermesi lazim, su anda 1461 tsye ne kadar beyinsiz oldugunu gösteriyor. aslinda trabzonspor 1461i kiskanmasi lazim. trabzonsporda para bol ama beyin maalesef yok, 1461e göre
    Konu TS-AKCAABAT-61 tarafından (10.09.2012 Saat 03:25 ) değiştirilmiştir.
    „Choose a lazy person to do a hard job.
    Because a lazy person will find an easy way to do it.“
    BILL GATES

Nereden
    Trabzon

Alıntı Serdar Atasoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seni kastederek , kinaye amacıyla bir şey yazmadım Uğurtan . Senelerdir bu konular hakkında yazdıklarını da takdirle takip ediyorum .

Ben zaman zaman ortaya atılan , 'bu şehir iki takıma bakamaz' ifadesini son derece sakıncalı buluyorum . Daha doğrusu Trabzon'un futbol denkleminde eksik bir karşılık olduğuna inanıyorum . Tepkim de şehrin futbol dinamiklerini canlandıracak 1461 gibi projeler biraz ön plana çıktığında peşi sıra -aman Trabzonspor çaptan düşer- fikirlerinin ortada dolanmasınadır .
    haklisin, ani fikirdeyim
    BILL GATES

Nereden
    Trabzon

Sanki siz bakıyorsunuz takımlara ...
    Havuz sistemi var , sponsorluk mevzuatları var .
    Takım kadrosu kadar taraftarı olan ibb , çatır çatır üst sıralara oynuyor her sezon . Ne borcu var ne sıkıntısı .

Bir taraftar olarak kendinizi gereğinden fazla ciddiye alıyorsunuz .

Trabzonda futbol bir kültürdür(hani) . Ülkenin 1 numaralı futbol kentidir (hani).
    Ama Akçaabat'tan sonra süper ligde oynayan 2. klübü yok . O güzelim Akçaabat'ın da hali ortada .

Kayseri bile iki takımı aynı anda oynattı , o Kayseri ki taraftarından bilet-yol parası almayan , pasta çörek meşrubat dağıtan şehir . Sürekli de Erciyes 1 lig şampiyonluğuna oynuyor , 1 sezon büyük şansızlıkla çıkamadı .

1461 süper lig yoluna girerse; Trabzonspor'a olan bocunu banka üzerinden kredilendirir , derneği ile tüzüğü ile tamamen özerkleştirilir . Trabzon klübü yönetiminden bağımsız şekilde yönetimini seçer , bütçesini oluşturur . Nedir yani ? Sanki Trabzonspor'un başındaki yönetim iktisadi olarak mükemmel bir yönetim gösterdiler de , sorun ediliyor aman 1461 birilerinin eline geçerse diye ...

İki klüp arasında oluşturulacak ortak futbolcu yetiştirme programı için , bu iki klübün organik bağa sahip olması gerekmiyor . İki klüp arasında futbolcu değişimi transferi ve kiralaması içinde her hangi organik bağa ihtiyaç yok . Bunar ikili anlaşmalarla bağlayıcı hale getirilebilir .

Burada dert edilmesi gereken , asıl konuşulması gereken , Trabzon klüplerinin mali disiplini ve paranın maksimum verimde harcanması . Trabzonspor ve diğer tüm klüplerin belini büken birinci konu budur .

İkincisi ise yetiştirilen futbolcuların 18-20 yaşına kadar istenen düzeye ulaştırılamaması , ulaşabilen ufak azınlığın ise 2 yıl 3 yıl gelişiminin önünün tıkanması , sonrada başının çaresine bak diyerek kapıya konması . Buna sebep olan da hiç kuşku yok ki Üst liglerde sadece şampiyonluğa oynayacak düzeyde oyuncuları barındırmak isteyen Trabzonspor ve elektrik faturasını bile ödeyemeyecek kadar sıkıntıda olan Akçaabat'tan başka bir kadronun olmamasıydı .

1461 kuruluş adımlarında bir rant alanı ve yandaşların köşeyi dönme arzusu beslediği bir tezgah olmaktan çıkıp derli toplu plan yaptığı anda (yaklaşık 2 yıllık dönemdir) atlama gerçekleştirdi . Disiplini elden bırakmazsanız , ptt ligine bile 2 galibiyetle başlayıp en iyi hücum yapan takım görüntüsü de verebiliyorsunuz .

1461 öncelikle Trabzonda yaşayan futbolcu adayı kardeşlerimiz için büyük bir şans , şu ligde 3-4 klübümüz olmalıydı . Ya da iki süper ligde iki ptt liginde olmalıydı . Olmalıydı ki rekabet başarıyı getirsin . Yetişen futbolcuların , Rahman gibi Yusuf gibi adı bile duyulmadan hayatı kaydırılmasın . Şehrin genelinde büyük bir futbol sevgisi ve potansiyeli var . Ama o potansiyeli tutacak ne tesis var ne klüp ne organizasyon . Bir tek Trabzonspor ile olmaz . Bir tek Trabzonspor ile olması için ; Trabzonspor'un şampiyonluğa oynamaması gerekir . Ama görüyorum ki 1461 bir üst lige çıktı bundan bile rahatsız olanlar çıktı . Yazık gerçekten .
    ciksin, parayi atsin cebe, düssün. ama misyonu olan genc oyunculari partlayi gelistirmeyi ve trabzonspora sunmayi unutmasin. is bu kadar basit.
    BILL GATES

Nereden
    Trabzon

trabzon ve takimlarina sevgi hicbir zaman abaritlamaz.
    BILL GATES

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Hollanda

Sevgi ve desteğe çocukların elbette ihtiyacı var bunun abartısı,dengelisi olmaz.

Sevgi sevgidir.

Ancak 1461'in misyonunu yönlendirme çabası, 4 yıllık emeğe ihanettir.
    Sıkıntınızı anlıyorum ama diyelim ki 1461 Trabzon şu anki müthiş performansını lig sonuna kadar sürdürüp şampiyon oldu, ne olacak o zaman? Biz çıkmak istemiyoruz diyebilirler mi?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ankara

Mevcut yapı devam ederse zaten otomatik olarak çıkarılmayacaklar.

Kocaeli İl Temsilcisi Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli

Konu başlıklarında konu ile ilgili konuları okumak istiyorum.

Maç başlığında maçla ilgili analizleri okumak için girdim neler okudum...

1461 Trabzon genel başlığı olması lazım. Malum konuyu orda tartışsanız...

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

diyelim ki 1461 Trabzon şu anki müthiş performansını lig sonuna kadar sürdürüp şampiyon oldu, ne olacak o zaman? Biz çıkmak istemiyoruz diyebilirler mi?
    konuya tam hakim olmamakla beraber duyduklarım şöyle. bu takım diyelim şampiyon oldu. bu hakkından feragat etmek durumunda kalır deniyordu..
    deniyordu diyorum çünkü sezon başı 1461 kombinesini almaya gittiğimizde ordaki kombine satışı yapan görevliye bizzat kendim sordum.
    bu takım şampiyon olursa ne olacak. Trabzonsporun pilot takımı çıkamayacak ..
    ordaki görevli , artık ayrı bir şirket. Trabzonspor ile kağıt üzerinde bir bağları yok dedi.
    yani şampiyon olursa süperlige çıkmasına engel yok dedi.
    bakın kombineniz için size vereceğim makbuzda 1461 Trabzon yazıyor dedi.
    kısacası bir engel yok kulüpler kağıt üzerinde ayrılmış.
    tabi bu bilgi ne derece doğru benim halen şüphelerim var. bunu en yetkili ağızdan araştıracağız amaç.
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

M.S.SOFU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben iki takım olmasın diye bir düşünce içerisinde değilim açıkçası.

Zamanında Sebat oldu. Doğru yönetilseydi kalırdı.

Ben işin orasında değilim zaten.

1461 projesini sahipleniyorum.

Trabzonspor için önemli çok önemli.

Dışarıda yürümez bu proje adım kadar eminim.

Burası Trabzon. Muhalifler için çok iyi alan haline gelir.

Şuan halihazırda üye alımına açık olsa da 1461, şirket olarak Trabzonspor'un tapulu malı olduğundan öyle bir sıkıntı yok.

Ama bu bağ koparsa? Çok ciddi çatışmaları görürüz. Çatışmalar, çekişmelerden ziyade bu kavganın projeyi baltalaması benim derdim.

1461 aynen devam etsin.

Varsa muhalif yiğitler veya girişimciler alsınlar başka takımı taşısınlar Süper Lig'e...

Ama kaç yıllık emek olan 1461'den uzak dursunlar.

Serdar, ben de öyle düşünmüştüm. Sağolasın iyi düşüncelerin için.

Benim olumsuz fikirlerim direk sana yönelik değildi ciddi bir birikim var.

2 maç ve başarıdan sonra ortaya çıkanlara.
    projeyi sahiplenmek....
    oldukça güzel ve beni mutlu eden bir mesaj ve laf oldu bu

ancak mesajın devamı için benimde edecek bir kaç kelamım var.şimdi işe bir de şu açıdan bakmak lazım.trabzonsporun kuruluş sürecini okuyorum tekrar.iki tane takım var,deli gibi birbirleriyle çekişmeli maçlar yapıyor.futbol bu şehirde bu şekilde doğuyor.bu şehir iki takımı kaldırır.önemli olan çıkan gerginlikleri engellemek.

bana kalırsa rekabet yarışmayı,yarışma başarıyı getirir.
    bunu daha evvelde yazmıştım
    benim hayalim şu.

1461 sadece yerel oyunculara yönelir.
    trabzonspor mevcut misyonu ile devam eder.
    bu yapının dünyada en güzel örneği athletik bilbao ve barcelona dır.
    mühim olan sizin insanların güvenliğini sağlamanızdır.düzgün bir şekilde maç izlemelerini sağlamanızdır.

yani projeyi sahiplenelim.proje bölgedeki oyuncuları değerlendirme projesi.ben destekliyorum bu projeyi ve sahipleniyorum.bu proje bağlamında 1461 in lige çıkmasında bir sakınca görmüyorum,hatta trabzon şehrine vee futboluna çok olumlu katkı sağlayacağını düşünüyorum.

özellikle uğurtan abinin ve diğer forum üyelerinin olaya bir de bu açıdan yaklaşmasını istiyorum.
    şimdi eski bir kaleme yeni bir deftere ihtiyacım var.çalışma zamanı.

irfanköse276 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Maç TRT1de
    Somali'de insanlar ekmek bulamayıp açlıktan ölürken, Bilbao taraftarlarının bana ekmek atmasını hayretle karşıladım.

Haber Editörü Abdülkadir Kılıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Şuan 1461 çok göz önünde. Gerçekten tam da bizim istediğimiz gibi oynuyorlar. İçimizdeki ruhu sahaya yansıtıyorlar. Bu süreçte taraftarda git geller olacaktır ama git gide 'pilot takım' gerçeğini kabul edeceğiz.
    Fakat önemli bir durum var ki bu takımdaki oyuncuları Trabzonsporumuza yerleştirmemiz zaruri. Yoksa 1461, Trabzonspor'u Trabzonspor yapan değerleri tam manasıyla yaşattığı için taraftarın aklı karışır. Takımı yönetenlerin aklı karışır. Futbolcuların aklı karışır ve içinden çıkılamaz bir durum oluşur.
    1461 Trabzon bizim için çok önemli bir fırsat. Eski, benim göremediğim dönemlere dönmemizin sigortası. Umarım Trabzonspor yöneticileri de bunun farkındadır.

61trabzonomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı irfanköse276 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maç TRT1de
    bu çok güzel bi haber eyvallah
    Bizler gezginleriyiz sevda yolunun,
    zamanı gelince,elbet buluşuruz..

sifuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Artik maclarin hepsini yayinlanacagini düsünüyorum yayinlamak zorundalar raiting meselesi http://www.trtspor.com.tr/video.aspx?cid=8 sitesinde bile videolarin izleme oranindan 1461 Trabzonsporun popularitesi belli oluyor.

Hatice Aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Alıntı Abdülkadir Kılıç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuan 1461 çok göz önünde. Gerçekten tam da bizim istediğimiz gibi oynuyorlar. İçimizdeki ruhu sahaya yansıtıyorlar. Bu süreçte taraftarda git geller olacaktır ama git gide 'pilot takım' gerçeğini kabul edeceğiz.
    Fakat önemli bir durum var ki bu takımdaki oyuncuları Trabzonsporumuza yerleştirmemiz zaruri. Yoksa 1461, Trabzonspor'u Trabzonspor yapan değerleri tam manasıyla yaşattığı için taraftarın aklı karışır. Takımı yönetenlerin aklı karışır. Futbolcuların aklı karışır ve içinden çıkılamaz bir durum oluşur.
    1461 Trabzon bizim için çok önemli bir fırsat. Eski, benim göremediğim dönemlere dönmemizin sigortası. Umarım Trabzonspor yöneticileri de bunun farkındadır.
    Gerçeği kabul eden gören bir taraftarın yorumudur bu..

Daha şimdiden pilot takımımızı Trabzonspor'un üzerinde görenler var. Gerçeği kabullenmeli herkes! Galibiyet serisiyle 1461'in peşine düşenler acaba malubiyet serisinde ne yapacaklar? Çocuk musunuz yahu!
    #7 Óscar René Cardozo Marin
    #28 Abdul Majeed Waris
    #8 Mehmet Ekici
    #11 Kévin Constant

Fatih ÇOLAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Maç 15:30'a alınmış, TFF'nin sitesinde öyle yazıyor. Bu arada TRT 1 verecekmiş maçı. Saat düzeltilerse ve kanal da başlığa eklenirse daha iyi olur.

Serdar A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Karışıklığın sebebi , 1461'den ptt1. lige yükseldiğinde haberi olan insanların , bu projeyi başından bu yana takip eden kuruluş döneminde dönen tezgahları amansızca eleştiren , Ahmet hocayla başlayan Mustafa hocayla iyiden disiplin kazanan klübe sahip çıkan , her halukarda Trabzon 'şehri' için büyük kazanım görenlere karşı , 'aman Trabzonspor'u çaptan düşürmeyin' ayarı verilmeye çalışılmasıdır .

Yoktan polemik üretilmeye çalışılıyor .
    Konu Serdar A tarafından (10.09.2012 Saat 19:24 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Alıntı irfanköse276 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maç TRT1de
    bu güzel hd kalıtesınle izleriz

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ankara

Karışıklığın sebebi , 1461'den ptt1. lige yükseldiğinde haberi olan insanların , bu projeyi başından bu yana takip eden kuruluş döneminde dönen tezgahları amansızca eleştiren , Ahmet hocayla başlayan Mustafa hocayla iyiden disiplin kazanan klübe sahip çıkan , her halukarda Trabzon 'şehri' için büyük kazanım görenlere karşı , 'aman Trabzonspor'u çaptan düşürmeyin' ayarı verilmeye çalışılmasıdır .

Yoktan polemik üretilmeye çalışılıyor .
    Evet evet Serdar...

1461'in en başarılı futbolcusu diye sorulduğunda Göksu diyenler bunlar.

Zeki, A takıma alınmamış olsa haberi olmayacaklar bunlar.

Gökhan Alsan'ı bilmeyenler bunlar.

Göksu, yetenekli ve önemli potansiyeli olan bir futbolcumuz.

Ancak, geçen sene ne kadar süre almış bilmeden senenin yıldızı yapanlar bu polemikleri çıkartanlar.

Hotaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yeni gündem hayırlı olsun. Daha iki sene öncesine kadar şu başlıkları üç beş kişi takip ediyorduk. Bu 5 kişiden 3'ü proje odaklı düşünürken kalan ikisi kapatın gitsin ölü yatırım bu modundaydı. Sanırım kurgusal mantıkta bir değişme yok. Yine projeyi savunan ve projeyi saptıran iki ayrı düşünce ortaya çıkmış. Değişen tek birşey var, projenin amacına uygun hizmet etmesini isteyenlerin oransal olarak oldukça azalması. Ancak bunun da çok süreceğini sanmıyorum. Ligin zayıf iki takımını yendik. Ancak bu lig çok daha zor, çok daha kayıp vereceğimiz bir lig. En iyi iki stoperimizden birini kaybettik altı ay yok. Basit bir denklemle ligin ortasına doğru bu mantığın yine değişeceğini görmek mümkün.Şu anda popüler olan bu görüş o zaman bu adamlar mı Trabzonspor'un geleceği söylemleri şeklinde değişecektir.
    Trabzon iki takım kaldırabilir mi? Bence hayır. Eğer kaldırabilecekse buyursun çıkarsın bir kulübü Trabzonspor'un desteği olmadan. Kayseri örnekleri verilmiş hemen cevap verelim. Kayseri'de üst kimlik yok, Trabzon'da var. Bunun yanında bir zamanlar Ankara'dan da üç takım vardı şu an kaç takım var.

1461 çok doğru bir proje. Kurulduğu yılda yapılan büyük hatalardan sonra ortalama bir kalite tutturmuş ve şu anda rayına tam oturmuştur. Bırakın kendi seferini eksiksiz yerine getirsin.
    Konu Hotaman tarafından (11.09.2012 Saat 00:59 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)