Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bittim Dedigin Yerden Baslamak!

ibrahim_yattara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

bu platformun hemen hemen her yerinde ayni sözü sarfediyoruz.. ''biz seni sevinmek için sevmedik trabzonsporum'' lafimizin arkasindamiyiz?

unutmayalim, uçurtma rüzgara kapildigi için degil, karsi koydugu için havalanirmis! biz bu ters yöne esen adaletsiz rüzgara, çokta köklü sayilmayan kulübümüzle, dar gelirli sehrimizle 6 kere karsi koyduk. inandikmi arkadaslar? yine bu rüzgara direnecekmiyiz?

destegin anlami nedir? hangi durumlarda ise yarar? takim zaten basariliyken tribün doldurup baklava börek dagitmakmidir destek, bu mufutbolcuyu motive eder, yoksa maglubiyet ve hezimetlerin arkasindan futbolcudan daha önce toparlanip verecegimiz ''kiyamete kadar seninleyiz'' mesajimi?

arkadaslar ben, her büyük mutlulugun altinda, büyük acilarin yattigina inaniyorum. ben, her yarisin bir ''bittim, tükendim'' noktasi olduguna ve bu yarisa noktayi ''bittigi yerden baslayan''in koyduguna inaniyorum.

biliyormusunuz? edison elektrigi 6 bin denemeden sonra bulmustur. kendisine bir yakini tarafindan sorulan ''binlerce kez denedin ve olmadi.. hala vazgeçmeyecekmisin?'' sorusuna ise; ''artik bu isibasaramayacagim binlerce yol biliyorum'' diye yanit vermistir.

ama sampiyonluk hasretimizin su20. yilinda, ama bu hasretin belkide son bulamayacagi ileriki yillarda.. her türlü maglubiyetimizde, hezimetimizde,12. adam olarak artik bittik deyip,8 yil daha geriyemi götürecegiz bu kulübü?

daha ne hezimetler ne büyük üzüntüler yasayacagiz kimbilir.. allah göstermesinbelkide sampiyonluk için adimizin geçmeyecegi sezonlar geçirecegiz.bize düsen,gemimizin aldigi her darbeden sonra fareler gibi kaçismak degil,elimizden geldigi kadar bordo mavi askina, trabzonspor kardesligi adinailk yelkeni açip rüzgara direnmektir. her zaman her kosulda bu mantaliteye varmisiniz?

61mehmet61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

sevgili arkadasim çok güzel söylüyorsun sendeki, bendeki bu bilinci futbolcuya asilayabilsek kesin sampiyon oluruz. futbolcumuz sahaya çikarken bu son maçim ve yenersem sampiyon olacagim diye çikmali ve öyle motive edilmeli. Fatih terim futbol bilgisi oldugu için uefa kupasini almadi. takimini iyi motive ettigi için kupayi aldi. ziya hoca iyi bir hoca ama Trabzonsporun aradigi kan degil. Bizim takima Trabzonu anlayacak, bizi anlayacak ve Trabzonspor ruhunu futbolculara asilayacak bir teknik direktör lazim. Böyle bir teknik direktör bulacaksin. Sonra üç bes yil içinde takimdaki Trabzonlu olmayan tüm futbolculari göndereceksin. Sampiyonluk ancak o zaman gelir. Yani özüne döneceksin. 6 tane sampiyonluk bu suurla kazanildi.

TheCrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Öncelikle güzel yazin için tebrikler ve tesekkürler.Hep göz yasimizi içimize akittik ve bundan sonra da öyle yapacagiz.

Ama,eskiden bu takimin bende yarattigi hüzün duygusunun artik degistigini farkediyorum.Galatasaray maçindan sonra hissettigim kesinlikle hüzün degildi,asabiyetti...Hüzne,dert çekmeye alismistim ama,bu sinirlilik hali hiç çekilmiyor,çünkü hüznüm sadecekendime zarar veriyordu.

Yas ortalamasi 40 olan Galatasaray'dan da kendi evimizde korkarsak,artik benim destek verecek dermanim mi kalir be arkadas?..Insaf be...

Bana birisi anlatsin,biz maça 4 forvetle,5 forvetlebile baslasak,bize kimle kontra atak yapacaklardi?Hakan'la mi,Ergün'le mi?

Sunu anladim ki,sinirlilik ve hiçbir sey yapamama hissi,hüzünden de çileden de bin betermis...

Analyzer
    Ziyaretçi

ibrahim_yattara kardes süper yazmis. Konuya gelen iki cevaba bakiyorum. Biri Ziya Dogan'in kellesini istemis, digeri gs maçi yorumu yapmis.

ibrahim_yattara'nin demek istedigi bunlar degil. Taraftar olarak her türlü rüzgara karsi direnip, uçurtmanin rüzgara karsi direnip havalandigi gibi Trabzonspor'umuzun da havalanmasi. Gerçek taraftar takimini destekler. Ne de çabuk bizans basininin uydurmalarina inanip sampiyon olamayacagimiz hükmüne vardiniz? Sampiyon degil sonuncu olsa bile bu takimi ölene kadar sevmeyecek miyiz? Les kargasi bizans kulüplerinden aldiklari teklifleri reddeden, her maç ölesiye savasan futbolcularimizi, takimimiz için gecesini gündüzüne katan baskanimizi, teknik direktörümüzü bir kalemde silecek miyiz? Ben hep Trabzonspor'u bir aile gibi görürüm. Böyle görmek isterim. Taraftar, Trabzonspor ailesinin reisidir. Aile reisi ailesini beslemek, destek olmak, iyi gününde degil kötü gününde yaninda olmak zorundadir. Ben ibrahim_yattara kardesimin dedigi mantaliteye varim. Sonuna kadar da var olacagim. Ben Trabzonspor taraftariyim. Türkiye'de saibenin ugramadigi, mikroplarin barinamadigi, onurun ve isyanin temsilcisi olan tek kulübün taraftariyim. Takimimi bütün engellemelere ragmen sampiyonluga oynatan, 2 sezondur Türkiye kupasini alan yönetimlere, teknik adamlara, futbolculara saygi gösteren, kötü günlerinde onlara destek olan taraftarim. Yanlislarini elestiren, ama asla küfretmeyen taraftarim. ibrahim_yattara'nin bahsettigi mantaliteye siz de var misiniz?

TheCrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Yorumumdan öyle anlasilabilir,ama ben Ziya Dogan'in kellesini filan istemiyorum.Ibrahim_Yattara'nin yazisini begendigimi de ilk satirda belirttim zaten.

Benim anlatmak istedigim suydu:Tamam,her zaman takimimizin yanindayiz,bu takimi da sevinmek için sevmiyoruz,Ibrahim_Yattara'nin dedigi mentaliteye de varim...Ama,aci çekiliyor,hüzne katlaniliyor,hiç bir zaman da bunlardan korkmam,yalniz benim takimim korkak oynadigi zaman benim takimim olmuyor ki...Ben zatenhaksizliga isyan oldugu için bu takimi tutuyorum,korkan adam isyan edebilir mi?Ve benim sinirlerimin bozulmasi benim hayatimi gerçekten menfi yönde etkiliyor...

Yillardir acilara katlaniyoruz ama,takimimdan da acilara katlanmamizin bir anlami olmasiiçin mücadele etmesini beklemek hakkimiz diye düsünüyorum,o kadar...Yoksa,tabi ki her zaman destek olacagiz,hayatimiza islemis zaten,sanki baska seçegenimiz mi var?..Edited by: TheCrow

Guests
    Ziyaretçi

ibraim yattara dogru demis. ben en bastan beri dedim. futbolcular formsuzsa bunda hoca yönetim kadar taraftarinda suçu vardir. bir takim öne geçer yenik duruma düser bu durumlarda taraftar faktörü ortaya çikmasi lazim. 1-0 öne geçersin takim oyunu sogutamaz taraftar devreye girer sogutur. yenik duruma düsersi taraftar devreye girer takimi motive eder. haydi arkadaslar canlanalim. simdi önümüzde diyarbakir maçi var. taraftar olarak onlara bir özür borcumuz var. hiç taraftar olarak düsündükmü neden hep evimizdeki önemli maçlarda kaybettik????Edited by: ÖzGüReisEsenLer

Murat BAYRAKTAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

olmazmiyiz be nazif... biz bu yol ugruna canimizi feda ettik... arasira senin bu yazilarin inasinin içini açiyor... eline saglik...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    gultekinsurul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Kardeslerim, taraftarin büyüklügükötü günde belli olur. takima sahip çikalim.ama ziya hocaninda yattarayi son on bes dakika oyuna almasi çildirtiyor beni onun ölüsü 45 dakika oynar. adam saha da yokken takim pozisyon üretmekte zorlaniyor. Neyse en iyisini hoca bilir . bu günlerde geçecek lig bitiminde sampiyonuz insallah

BIZ BU YOLA BAS KOYMADIK CAN KOYDUK EGER IYI ISE TAKIM GÜZELDIR. AMA TAKIM KÖTÜ ISE TARAFTAR ISTEMEZ DIYE BIR SEY YOK. EZIKTASIN TARAFTARLARI NE PAHASINA OLURSA OLSUN TAKIMININ ARKASINDA DURDULAR TAKIMI YALNIZ BIRAKMADILAR. BIZIM ONLARDAN EKSIGIMIZ NE ANLAMIYORUM BIZ BU TAKIMI CANLANDIRAMIYORSAK BOSVERIN BU TAKIMI TUTMAYI SADECE SORDUKLARINDA BU TAKIMI TUTUYORUM DEMEK IÇIN DEGIL SEVDIGIMIZ IÇIN BU TAKIMI TUTUYORUZ. INSALLAH DIYARBAKIR MAÇI BÖYLE GEÇMEZ. ÇÜNKÜ BU 5 PUANI ARAMAYALIM.ARARSAK ÇOK KÖTÜ OLUR.

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu konuda malesef gaip bir durumumuz var. takima çabuk küsüyoruz. Taraftar olarak kendimize çeki düzen vermeliyiz. Direncimizi inancimizi korumaliyiz ve bunu takima hissettirmeliyiz.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Küsülecek olan takim degil. Üstelik ben hala en iyi2 kadrodan birine sahip oldugumuza inaniyorum. Sampiyonluk yarisinda da sonuna kadar olacagiz.

Bence esas problem Trabzon'daki taraftarin tutumu. Bu taraftarla maalesef Avni Aker'de hiçbir takim üzerinde baski kuramayiz. Sadece kendi takimimiz üstünde baski kurariz. 10-15 yil önceki taraftar olsaydi, Galatasaray'i farkli yenerdik. Bence bu takimin en büyük sorunu, evindeki maçlardaki taraftar dezavantaji.

Taraftarlarin bu durumu yüzündenzaten yillarca sampiyon olamadik. Getirip getirip, en önemli maçlarda biraktik. Bu mantik degismedigi sürece sampiyonluk gelmeyecek ne yazik ki...

Hiçbir gerçek Trabzonspor'lu , yenildi, ügzüldü diye Trabzonspor'u birakmaz.

Beni asil üzen sehirdeki salatasaray yalakaligi. Yazik Yazik Yazik...

Arkadaslar bizi diger takimlardan ayiran en buyuk özelligimz budur zaten. 20 yil sampiyon olama ama hala bu sevgiye mazhar ol.ben dunyada hic bi takimin bu kadar sevildigini gormedim.gercekten biz takim tutar gibi tutmayiz TRABZONSPORU.keske futbolcularda bunu bilse.Bizim sorunumuz cok fazla sevgiyle kaynaklanan en ufak bi seyden takima kusmek.bunu bi an once uzerimizden atmaliyiz.

HER GALIBETTE COSKUMUZ HER MAGLUBIYETTE BAGLILIGIMIZ BI KAT DAHA ARTIYOR.

Nereden
    İstanbul

aragorn01 tarafindan yazilanlarin altina imzami atarim.Edited by: mterdengi

oskayb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ

ibrahim-yattara arkadasin yazdiklarina katiliyorum.böyle olunmali ,tribünlerin havasi da bu yönde degismeli, takim o rüzgari arkasinda hissetmeli.bu stres ,bu baski, bu ters motivasyon bize defalarca çok zarar verdi ,vermeye devam edecek ,hep birlikte bu yönde birseyler yapmazsak.

Burak 1967 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir

ben de ibrahim yattaraya katiliyorum...Edited by: BRAVERYBOY1967

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

daha durun biten bir sey yok. 14. oldugumuz sene bittik nerdeyse. ama küllerimizden yeniden dogduk ve uyuyan devi uyandirdik. simdi yeniden saltanati yikmak için çabaliyoruz. rüzgar ters esiyor, bir sürü komple üretiliyor her gün futbolun kanini emen güçler istemiyor sampiyon olmamizi. Trabzonspor'umuzun 6 kez sampiyon oldugu senelerde medya bu kadar etkili degildi. Mafya babalari futboldaki ranttan haberleri yoktu. Özalla beraber futbolda mafyatik adamlar boy göstermeye basladi özel kanallarla beraber belli takimlar sadece sahada degil disarda da konusmaya basladi. istanbul da bir güç olustu. her ne kadar kendileri ile çatissalarda anadoludan bir sampiyon söz konusu oldugunda biribirlerini yemekten vaz geçerler birlesirler. çünkü anadolundan bir sampiyon asla islerine gelmez. malesef anadolu da bu istanbuldaki düzene Trabzonspor kadar ciddi bir sekilde karsi koyan bir kulüp yok. çogu çoktan düzenin takimi oldu istanbul kulüplerine çalisorlar. Sampiyon oldugumuz senelerde futbolcularimiz da var olan amatör ruh, kendilerini profesyol sanan ve malesef endüstriyel futbolun geregi nerde çok para oraya mantigi futbolumuzda hakim oldu. Trabzonspor kendi çocuklari ile sampiyon oldu... Bunu günümüze uygulamak çok zor. O dönemlerde henüz göç tam olarak hizlanmamis Trabzon ilçeleri ile beraber Anadolu'nun en kalabalik ili ve büyük bir potansiyel var. Futbol halkin tek eglencesi ve çok seviliyor. O dönemlerde hersey amatör ruhlu futbolcular için uygundu. Para çok fazla konusulmazdi. Zaten çok parada kimsenin gözü yoktu.

Ancak günümüzde durum böyle degil kitleleri özellikle fikir bakimindan yeterli olmayan kitleleri medya yönlendirmekte bu güç inanilmaz çekilde Türkiye'de etkili olmamaktadir. Türkiye'de hükümet düsüren bu medya futbol neler yapmaz degil mi. Trabzonspor bit kaç sampiyonlugu sirf medya destegi olmadigi için destegi bosverin köstek oldugu için kaybetti. hala Trabzonspor'u sevmezler. Böyle sartlarda tek yapabilecegimiz sey birlik olmak bu güç odaklarina futboldaki bu kara ellere karsi birlik olmak. Trabzonspor'un haklarini hep beraber korumak, takimi sonuna kadar sahip çikmak. Geçmise göre hersey çok degisti. Kisaca artik mert futbol harbi futbol oynanmiyor. Takimlarin gelirleri arasinda uçurum var. Medya Anaolu insanin beynini yikamakta bizans kölesi yapmaktadir. Bu sartlar Trabzonspor'un sampiyon olmasi demek bir Fransiz devrimi, bir cumhuriyet derimi kadar büyük önem tasimaktadir.

Trabzonspor bitti deniyordu küllerimizden dogduk zirveye oynuyoruz. Ve sampiyonluga son senelerde bu kadar inanmamistik ve inanmaya devam ediyoruz. Bu sene sampiyon olacagiz elimizden gelen herseyi yapacagiz. Bize düsen görev budur. Bir gs maçi ile yikilacak degiliz. Trabzon'lu yilmaz Trabzon'lu yikilmaz.

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Emorfo Nickli Üyeden Alıntı

Bu konuda malesef gaip bir durumumuz var. takima çabuk küsüyoruz. Taraftar olarak kendimize çeki düzen vermeliyiz. Direncimizi inancimizi korumaliyiz ve bunu takima hissettirmeliyiz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Biten birsey yok... Ilk kez gese'ye yenilmiyoruz, son da olmayacak...
    Biz de onlari bir çok kez yenecegiz... Abartilacak bir sey yok. Daha
    çok su akar bu köprünün altindan...

shipbroker61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Emorfo Nickli Üyeden Alıntı

daha durun biten bir sey yok. 14. oldugumuz sene bittik nerdeyse. ama küllerimizden yeniden dogduk ve uyuyan devi uyandirdik. simdi yeniden saltanati yikmak için çabaliyoruz. rüzgar ters esiyor, bir sürü komple üretiliyor her gün futbolun kanini emen güçler istemiyor sampiyon olmamizi. Trabzonspor'umuzun 6 kez sampiyon oldugu senelerde medya bu kadar etkili degildi. Mafya babalari futboldaki ranttan haberleri yoktu. Özalla beraber futbolda mafyatik adamlar boy göstermeye basladi özel kanallarla beraber belli takimlar sadece sahada degil disarda da konusmaya basladi. istanbul da bir güç olustu. her ne kadar kendileri ile çatissalarda anadoludan bir sampiyon söz konusu oldugunda biribirlerini yemekten vaz geçerler birlesirler. çünkü anadolundan bir sampiyon asla islerine gelmez. malesef anadolu da bu istanbuldaki düzene Trabzonspor kadar ciddi bir sekilde karsi koyan bir kulüp yok. çogu çoktan düzenin takimi oldu istanbul kulüplerine çalisorlar. Sampiyon oldugumuz senelerde futbolcularimiz da var olan amatör ruh, kendilerini profesyol sanan ve malesef endüstriyel futbolun geregi nerde çok para oraya mantigi futbolumuzda hakim oldu. Trabzonspor kendi çocuklari ile sampiyon oldu... Bunu günümüze uygulamak çok zor. O dönemlerde henüz göç tam olarak hizlanmamis Trabzon ilçeleri ile beraber Anadolu'nun en kalabalik ili ve büyük bir potansiyel var. Futbol halkin tek eglencesi ve çok seviliyor. O dönemlerde hersey amatör ruhlu futbolcular için uygundu. Para çok fazla konusulmazdi. Zaten çok parada kimsenin gözü yoktu.

Ancak günümüzde durum böyle degil kitleleri özellikle fikir bakimindan yeterli olmayan kitleleri medya yönlendirmekte bu güç inanilmaz çekilde Türkiye'de etkili olmamaktadir. Türkiye'de hükümet düsüren bu medya futbol neler yapmaz degil mi. Trabzonspor bit kaç sampiyonlugu sirf medya destegi olmadigi için destegi bosverin köstek oldugu için kaybetti. hala Trabzonspor'u sevmezler. Böyle sartlarda tek yapabilecegimiz sey birlik olmak bu güç odaklarina futboldaki bu kara ellere karsi birlik olmak. Trabzonspor'un haklarini hep beraber korumak, takimi sonuna kadar sahip çikmak. Geçmise göre hersey çok degisti. Kisaca artik mert futbol harbi futbol oynanmiyor. Takimlarin gelirleri arasinda uçurum var. Medya Anaolu insanin beynini yikamakta bizans kölesi yapmaktadir. Bu sartlar Trabzonspor'un sampiyon olmasi demek bir Fransiz devrimi, bir cumhuriyet derimi kadar büyük önem tasimaktadir.

Trabzonspor bitti deniyordu küllerimizden dogduk zirveye oynuyoruz. Ve sampiyonluga son senelerde bu kadar inanmamistik ve inanmaya devam ediyoruz. Bu sene sampiyon olacagiz elimizden gelen herseyi yapacagiz. Bize düsen görev budur. Bir gs maçi ile yikilacak degiliz. Trabzon'lu yilmaz Trabzon'lu yikilmaz.

[img]smileys/smiley20.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley20.gif[/img]

Nereden
    Sakarya

adamsiniz siz adammmm... diyarbakirada yenilsek, ligi 10. da bitirsek, kaybettigimiz maçlar gece rüyalarimizada girse,ertesi sabahanamiza, babamiza, en sevdigimize günaydindemeden önce ''EN BÜYÜK TRABZONSPOR'' diyecegiz..

Nereden
    Sakarya

iste bittim dedigimiz yerden baslayabilmemiz için ilk firsat..

diyarbakir maçi.. ama sunuda unutmayalimkitop yuvarlak istemedigimiz bir durumla karsilasmamiz durumundada yeniden çikisa geçecegimiz yeniden dogacagimiz ani sabirla ve israrla beklemeliyiz. insallah trabzonsporumuz bizi hayal kirikligina ugratmaz ve '' ben daha bitmedim'' mesajini bugün verir. ben maça gidiyorum saglicakla kalin..

ilk once butun yazi yazan arkadaslara ve bu konuyu acan ibrahim yattar kardesime tesekkur ederim dusuncesini ve fikirlerini bizimle paylastigi icin ama sonucta bizim hepimizin hatasi var bence gerek takim olarak gerek yonetim olarak gereksede taraftar olarak onemli olan bugune kadar ne yaptigimiz degil yarin neler yapacagimiz birtazda bunlari tartissak

bizim sevdigimiz galibiyet degil TRABZONSPOR...tabi ki yenildigimiz maçlardan sonra 'lanet olsun' diyorum...ama maçin ardindan bir müddet geçince kendime kendime soruyorum: ''kim yenildi ki üzülüyosun?galatasaray yenilseydi üzülürdün...çünkü galatasaray senin takimin degil.senin takimin trabzonspor...sen bu takimin yenilgisinde bile asaletini kaybetmedigini göreceksin ve mutlu olacaksin...çünkü seni mutlu eden alinan sonuçlar degil,BÜYÜK TRABZONSPOR'unmevcudiyeti...

Nereden
    Sakarya

iste arkadaslar akil sahibi yürek sahibi taraftarlarimizla bittik dedigimiz yerden yeniden basladik.. umuyorumki bu uzun maratonda karsilasacagimiz diger zorluklarida böyle süpürüp arkamizda birakacagiz.. bakin fenerbahceye bakin su günlerde yayinlanan gazete basliklarina.. kendinizle biraz daha övünün trabzon asiklari..

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

3 AMACIMIZ VAR
    DIVAN Kurulu Baskani Nizamettin Algan, Trabzonspor'un 'sahadaki Trabzonspor, masadaki Trabzonspor ve Camia olarak Trabzonspor' seklinde 3 yönlü bakis açisi olmasi gerektigini belirterek, "Biz, sahalardaki Trabzonspor'a endekslenmis durumdayiz. Eger sahadan iyi çikarsak büyügüz ama sahadan galip çikamaz isek telasa düsüyoruz. Bir defa bu telasa düsme olayindan vazgeçmemiz lazim" dedi.

Karadeniz Haber gazetesinden arkadaslar...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)