Sayfa 11 Toplam 18 Sayfadan BirinciBirinci ... 9 10 11 12 13 ... SonuncuSonuncu
Toplam 428 adet sonuctan sayfa basi 251 ile 275 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Marco Aurelio Milli Takıma!

invisibleman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı X-factor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben adam hrsitiyan aşağılayalım demiyorum dini beni ilgilendirmz sadece ben o formaya yakıştıramıyorm haç işaretini o kadar.sinirim tepkim o yüzden!
    İyi de dostum her Türk müslüman olmak zorunda değil...Herhangi özde de Türk olan bi futbolcunun da dini farklı olabilir...Şu ana kadar olmadı böyle bi durum fakat bundan sonra olabilir...
    Sürmekte olan savaşlar geçmişin ölmediğini vurgular canım...

Oğuzhan Görkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı invisibleman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi de dostum her Türk müslüman olmak zorunda değil...Herhangi özde de Türk olan bi futbolcunun da dini farklı olabilir...Şu ana kadar olmadı böyle bi durum fakat bundan sonra olabilir...
    kardeş ister bağnazlık deyin ister geri kafalılık, o formaya yakışmadı haç işareti bunu bilir bunu söylerim hiçbir zmnda kabul etmeyeceğim ben bölyleyim
    Konu Oğuzhan Görkan tarafından (20.08.2006 Saat 02:59 ) değiştirilmiştir.
    ...anti-klişe timi...

Nereden
    Ankara

Alıntı X-factor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş ister bağnazlık deyin ister geri kafalılık, o formaya yakışmadı haç işareti bunu bilir bunu söylerim hiçbir zmnda kabul etmeyeceğin ben bölyleyim
    Herneyse senle bu konuda da anlaşamayacagız heralde...Yine de karsı fikirlerin olması güzel bişi...

tamuğ yamtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Şimdi çoğu gazeteci ve Terim, Türk Vatandaşlığına girdi, o yüzden bizimle aynı haklara sahiptir diyorlar.

Eyvallah diyelim.

E o zaman bu vatandaş, biz Türk Vatandaşlarının devletimize karşı yapmaya yükümlüğü olduğumuz şeylerden de sorumlu olmaz mı?

Yoksa ben mi yanlış düşünüyorum?

(NOT:Kanuni durumu tam bilmiyorum)

Sadece küçük bir soru.

ÖR: Askerlik gibi.
    Bizim çektiğimiz, adamlığın bedeli...

Nereden
    Ankara

Alıntı tamug yamtar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi çoğu gazeteci ve Terim, Türk Vatandaşlığına girdi, o yüzden bizimle aynı haklara sahiptir diyorlar.

Eyvallah diyelim.

E o zaman bu vatandaş, biz Türk Vatandaşlarının devletimize karşı yapmaya yükümlüğü olduğumuz şeylerden de sorumlu olmaz mı?

Yoksa ben mi yanlış düşünüyorum?

(NOT:Kanuni durumu tam bilmiyorum)

Sadece küçük bir soru.

ÖR: Askerlik gibi.

Dogrudur sorumlulardır...Ancak yasaya göre biri 22 yaşından sonra vatandaşlığa geçtiyse askerlikten muaf tutuluyor...

k@ndemir
    Ziyaretçi

ben dağlarda bu ülke için yıpranacam belkide şehit olacam allah bilir..

aurelio'da türk oluo bende türk oluyorum!böyle haklar veren devlet olmaz olsun!

allah aşkına kardeşim savunma şu herifi cinlerim tepeme çıkıyor!

Nereden
    Ankara

Alıntı k@ndemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben dağlarda bu ülke için yıpranacam belkide şehit olacam allah bilir..

aurelio'da türk oluo bende türk oluyorum!böyle haklar veren devlet olmaz olsun!

allah aşkına kardeşim savunma şu herifi cinlerim tepeme çıkıyor!
    Kardeşim savunmuyorum sadece yasaların bunu gerektirdiğini söylüyorum...Ayrıca beni de rahatsız ediyor bu durum...

k@ndemir
    Ziyaretçi

o zmn o yasaları çıkaranın allah belasını versin!bu ülkede düzgün giden ne var ki zaten

Nereden
    Ankara

Alıntı k@ndemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zmn o yasaları çıkaranın allah belasını versin!bu ülkede düzgün giden ne var ki zaten
    Ewet yasalarda cok büyük açıklar var...Tepkimizi bireylere karşı değil de bu yönde gösterirsek daha iyi olur

k@ndemir
    Ziyaretçi

doğru diyosun bireyin hiç bir suçu yoqqq!yasalar ve onu milli takıma alan kazmaya karşı tepkimizi koymalıyız!

türkiyede artık altyapıya önem vermeyede gerek yoqq!nasıl olsa kendi ülkesinde milli olamayanlar bizim ülkemize gelipp oluyorr,onları kullanırız

trapesus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Valla adam süper top oynadı lüksemburg maçında.
    İnsan sevdiğini bırakmaz... FATİH AKIN

Rıza ÇOLAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

66 Türk genci başka milli takımda
    Türkiye'de son günlerde Fenerbahçeli Marco Aurelio'nun Türk vatandaşlığına geçer geçmez Ay-yıldızlı formayı giymesi tartışılırken, Avrupa'daki 9 ayrı ülkenin milli takımında son iki yılda 66 Türk gencinin forma giydiği belirtildi.

Futbol Extra Dergisi'nin araştırmasına göre, son iki yılda tam 66 Türk genci başka ülke milli takımlarında forma giydi. Futbolda söz sahibi Almanya, Hollanda, İsveç, İsviçre, Danimarka, Avusturya ve Belçika gibi ülkelerin başarı ve gelecek için Türk gençlerine yönelmesi, özellikle bu ülkelerde süregelen Afrikalı modasının ardından Türk modasının başladığını gösterdi.

Avrupa futbolunun devlerinden biri olan Almanya, neredeyse geleceğinin önemli bir kısmını Türklere emanet etmiş durumda. Almanların 21 yaş altı takımından itibaren hemen hemen her kademesindeki takımında birden fazla Türk görmek mümkün.
    Avusturya Milli Takımı'nda da son yıllarda hızlı bir şekilde Türkleşme göze çarpıyor. Hataylı Azar Karadaş'ın Norveç, Uğur Yıldırım'ın Hollanda A Milli Takımlarına yükselmesinin ardından bu yıl da Ramazan Özcan'ın Avusturya ve Malik Fathi'nin de Almanya A Milli Takımı'na çıkması dikkat çekti.

ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Punisher-61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aurellio Türk Milli Takiminda oynasin sonuna kadar destekliyorum...

kimse milliyetci ruhu yok falan demesin milliyetci ruhlu futbolcularida gördük yani
    evet 1. ddakikada penaltı yaptırmaz en azından...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet_Mercanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

sizi hiç anlamıyorum nasıl olurda 75 milyon nufuslu bu ulkede dişarıdan adam alınıyo
    __________________SÜRMENE'Lİ______________________

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet_Mercanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

askere gidin ozaman görürm sizi
    marco askere diye bağrın ozaman
    TÜRK olmak kolay değil arkadaşlar
    __________________SÜRMENE'Lİ______________________

FANATIK61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Elalem bizim yildiz Türk oyuncularini kapiyor bizimkilerde Yabancilari Türk yapip Milli Takimda oynattiriyor ???????

Löw'ün gözü Türkler'de
    Almanya yıllarca görmezden geldiği ülkedeki Türk futbolcu potansiyelini milli takımın yeni patronu Joachim Löw ile birlikte keşfetti.

Milli Takım Teknik Direktörü Löw, milli takımlardaki Türk kökenli futbolcu sayısını altıya yükseltti. H. Berlin defansındaki Malik Fathi’yi A Milli Takım’a alan Löw, E. Frankfurt’lu Daniyel Çimen’in yanında Serdar Taşçı (Stuttgart), Mesut Özil (Schalke), Berkan Afşarlı (Stuttgart) ve Cenk Tosun’u (E.Frankfurt) da milli takımlara çağırdı. Mardinli bir işçi ailesinin oğlu olan Daniyel, E. Frankfurt’un orta sahasında oynuyor. Stuttgart’ın defans futbolcusu Serdar Taşçı ve Schalke’nin orta sahasındaki Mesut Özil’in yanında iki Türk futbolcu daha Almanya genç milli takımlarına çağırıldı. Stuttgart defansında forma giyen Berkan Afşarlı ile E. Frankfurt orta sahasında oynayan Cenk Tosun Almanya 15 yaşaltı genç milli takımlarının kadrosuna dahil edildi.
    Sampiyon olmamiz icin ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil.

DERIN TRABZONSPOR

Nereden
    Giresun

arkadaşlar görmezden geldiğimiz bişey var. almanyada yaşayan türkler şuan oradaki göçmenlerin çocukları ve orada doğup büyüme yani artık türklükle bi alakası kalmamış gibi almanyanın herşeyini benimsemiş(ahlak, öarf ve adetleri gibi) almancayı bir almandan daha iyi konuşuyorlar. mesela Zidan cezayir göçmeni bir ailenin çocuğu. fransada halk kahramanı ama o bi fransızdan daha fazla fransız fransızcayı ana dili gibi konuşuyor oranın yaşamını benimsemiş.aurello türkiye doğumlu olsa burda büyüse tamam dersin.adam doğru dürüst türkçe konuşamıyor ama türk milli takımda oynuyor varmı böyle şey.
    kimse bizim gibi 30 yaşındaki adamı vatandaşlığa alıp milli takımda oynatmıyor. yani onu bile yüzümüze gözümüze bulaştırdık.

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bu gidişle tüm yabancılar türk olur...
    çok saçmaa

subay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı the cotanak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar görmezden geldiğimiz bişey var. almanyada yaşayan türkler şuan oradaki göçmenlerin çocukları ve orada doğup büyüme yani artık türklükle bi alakası kalmamış gibi almanyanın herşeyini benimsemiş(ahlak, öarf ve adetleri gibi) almancayı bir almandan daha iyi konuşuyorlar.

yok yaw, mesut daha önceden de alman milli takimina cagirilmisti ama o teklifi geri cevirmisti "yogun mac programi" nedeniyle, ama alakasi yoktu, o türk milli takiminda oynamak istiyordu. Fatih Terim onu cagirmayinca almanyanin ikinci teklifini mecbur kabul etti. Lütfen burada (almanyada) yasayan insanlarin türklükle bi alakasi kalmamis demen zoruma gidiyor.
    Ayrica almancayi almandan daha iyi bilen türke ben sahsen 22 senedir berlinde yasamama ragmen rastlamadim.

Nereden
    Giresun

Alıntı subay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok yaw, mesut daha önceden de alman milli takimina cagirilmisti ama o teklifi geri cevirmisti "yogun mac programi" nedeniyle, ama alakasi yoktu, o türk milli takiminda oynamak istiyordu. Fatih Terim onu cagirmayinca almanyanin ikinci teklifini mecbur kabul etti. Lütfen burada (almanyada) yasayan insanlarin türklükle bi alakasi kalmamis demen zoruma gidiyor.
    Ayrica almancayi almandan daha iyi bilen türke ben sahsen 22 senedir berlinde yasamama ragmen rastlamadim.

o söylediklerim sözün gelişi orayla nekadar haşır neşir olduğunu sölemek için 30 yaşındaki adamın türk yapılıp (ayrıca doğru dürüst tükçe bile bilmiyor.) milli takımda oynaması benim kanıma dokunuyor.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cafer KILIÇSOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Standart aurello

Milli takımda oynayan insanın milli duyguları hissetmesi lazım. Bu kadar saçmalık olmaz. Formasıyla sonuna kadar şavaşacak ne babayiğitler var bu ülkede. Biz aurello gibi futbolcularla dünya üçünçüsü olmadık
    ODTÜ'lü bir hocanın Trabzonspor atkısıyla dolaşan Trabzonsporlular hakkındaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onların sevgisi, derdi bir başka. TRABZONSPOR onlar için bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a küsemez, kızamaz ondan utanamazlar çünkü o zaman şehirlerine küsmüş, şehirlerinden utanmış olurlar''

Hüseyin Çümen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

o bölgeye ihtiyaç olsa dahi kendi evlatlarımızla o bölge doldurulmaya çalışmalı bence mesela kaleci ye ihtiyacımız varsa italyadan yetenekli bi kaleci alalım türk yapalım oraya geçirelim oyun kurucu yok hayde brezilyaya bide forvet olsa oo oda arjanti,nde böle zihniyet olurmu ozman nerde milli takım ruhu
    eğer bi bölgese ihtiyaç doğuyorsa onu kednimiz yetiştirmeli monte etmeliyiz milli takımda oynamak için tekmeye kafyı sokmak gerekirse uğurda ayağını feda etmekle olur bunu elin gavurundan bekliyceksek vay bizim halimize

Nereden
    İstanbul

şu milli takım içime hiç sinmiyo milli maçlardan önce içimde hep heyecan olurdu şimdi umrumda değil marco denen adam giitsin şu takımdan

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Uğurtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki ASİL KAN'da mevcuttur
    M.Kemal ATATÜRK
    Bir Gün Mutlaka Aslına Döneceksin. Dönmek Zorundasın. Bu Senin Genlerinde var...

Nereden
    İstanbul

bir oyuncu hristiyan olabilir dinine karışacak değiliz ama o forma altında müslüman ulusun milli takımında oynarken hristiyanlığını gözler önüne serme hakkı bence yoktur bizim müslüman oyuncularımız ellerini açıp dua etseler maçtan önce irticacı olurlar gazete manşetlerine taşırlar onlarda içlerinden dualarını ediyolar ama çıkıpta aurelio haç yapamaz içinden neyapacaksa yapsın

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)