Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: kurumsal BMN istiyorum...

geronimo_61
    Ziyaretçi

eger yanilmiyorsam bmn'nin kurumsallasma çalismasi üzerine üyelerimizden çogu yakin ilgi gösterecektir. kurumsallasma çalismasi derken laf olsun torba dolsun tarzinde dernek benzeri bir çati öngörmüyorum aslinda. bu konu hakkinda daha önce bir topic açilmissa bilemiyorum ama yapilmasi gerekenler var düsüncesindeyim. bu sayede ortak bir güç halini alabilir ve canimizdan daha çok sevdigimiz Trabzonsporumuza daha fazla faydali olabiliriz diye düsünüyorum. bu konu hakkinda da bazi küçük fikirlerimi sizlerle paylasmak istiyorum...

1- BMN'yi taraftar grubu olark düsünmemeliyiz kurumlari kollari ve subeleri olan bir çati olmali aslinda bmn üyeleri ve yöneticileri olan ve en önemlisi bir genel merkezi olan... /Tabii ki Trabzon.... bu örgütlenme içerisinde bütçe egitim organizasyon bütünlügü ve bu bütünlügün yayilmasi da gerekli...

2- kurumsallasma derken kanunlasma prosedürünü de kastediyorum açikcasi kanunsal süreç esas olarak uzun bir süreç olmasina karsin kanimca en kolay halledilecek husus.

3- Güçlü bmn veritabani üyeliklerin daha çok kayit altinda tutuldugu, bilgi paylasiminin sikça ve gerçekçi bir biçimde gerçeklestigi ag sistemi..

4- Güçlü bir mali portre esasinda üyeliklerin ve organizasyonlarin üst düzeyde bulundugu bmn ortaminda bu mali portreyi saglayacak kaynak oldukça fazla. çünkü bmn kimsenin cebine bakmamali. gelir getiren ve gelirini trabzonspora bagislayan bir olusum.....olmali..

5- Sistemli Ar-Ge Çalismalari modern çagin gerektirdigi Ar-ge Arastirma Gelistirme Departmani, çalisan isleyen çözüm ve proje üreten saglam bir yapi üzerinde BMN

aslinda bu yaziyi çok daha önceleri yazacaktim kafamda belli bir proje de var amma velakin ilk basta temel hatlarini sizlere sunmak istedim... hadi arkadaslar dogru fizibiliteye

adminler de kizmasin nacizane bir projedir..

peh peh peh... Borsayada girelim bence [img]smileys/smiley4.gif[/img]

geronimo_61
    Ziyaretçi

borsaya girilemeyecegini sana üzülerek hatirlatmaliyim çünkü A.S olusumlari ile benim yukarda anlatmak istedigim olusum arasinda bayagi bayagi büyük fark var

ama ilgi gösterdigin kafa yordugun ve bu yapici elestirilerin için de sana tasekkürü borç bilirim camoka kardesim

hürmetle

Alıntı geronimo_61 Nickli Üyeden Alıntı

borsaya girilemeyecegini sana üzülerek hatirlatmaliyim çünkü A.S olusumlari ile benim yukarda anlatmak istedigim olusum arasinda bayagi bayagi büyük fark var

ama ilgi gösterdigin kafa yordugun ve bu yapici elestirilerin için de sana tasekkürü borç bilirim camoka kardesim

hürmetle

tamam ya kizma olsun bizdeBMN olarak Trabzonun kagitlarindan yüklü miktarda aliriz ozaman bizimde borsada sözümüz olur...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Salih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadasim kisaca antu gibi olalim diyor...Aslinda iyi bir fikir...Daha hiç ortaya gelmemis...Gerçekden iyi olur...Ayrica borsa isi bence simdi konusulacak bir konu degil...Önce adminler bu fikre nasil bakiyorlar onu ögrenmek lazim...

antu gibi olunursa üye alimi sinirlandirilmis olmayacakmi???

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bmn isi de her taraftar isi gibi "gönüllü" olarak baslanmis bir organizasyon.. burada benim bu konu hakkinda söz söylemeye hakkim yok sadece fikirlerimi paylasiyorum....

bu tür gönüllü organizasyonlar belirli bir büyüklüge geldikten sonra ister istemez tüm üyelerine ulasmak için büyümek ve profesyonellesmek zorunda oldugu kesin bir kuraldir...

simdi benim görüsüme göre bmn.de yavas yavas bu konuma gelmektedir. bmn üyelerinin sayisi 11bine ulasmakta ve her hafta 15-20 yeni üyeyle tanisiyoruz burada...

burada yöneticilik görevini yapan arkadaslarimizda bu islere gönüllü olara geldiler ve can-i gönülden bu ise inandilar ve yapiyorlar..

yeri geliyor islerinden yeri geliyor okullarindan yeri geliyor ailelerinden zaman ayirip bmn'nin daha iyi yerlere gelmesi için çalisiyorlar...

baska bir konuya geçecek olursam bmn'nin dedigin gibi bir gelir politikasi olmali... bu ise sadece üye aidatlari ile degil daha degisik ve hem burada bmn üyelerini ve bu üyelerin yakinlarini bir araya getirecek zevkli org.lar olmali hem de gelire destek olmali...

bunlar düsünülmüyor degil hepsi ve daha fazlasi düsünülüyor bir yerlere not aliniyor ancak bunlarin zamani olduguna inaniyorum ve bu isler yavas yavas olmali.. böylesi daha makbul...

ilk baslarda hayal olan bir radyo isimiz bugun hayata geçti.. bir iftar gecesi de böyle... bmn piknikleri... geziler yemekler toplantilar...

bordo mavi trabzonsporlular dernegi diye bir dernek kuruldu merkezi ankarada dileyen insanlar buraya üye olabilir.. bu da bir adimdir harekettir..

ancak bmn'nin karakteri diger gruplardan farkli... tamam tribünlere gidiyoruz deplasmanlara gidiyoruz ancak buradaki insanlarin hepsi zaten daha önceden çilginlarda taraftarlar derneginde gurbetçi gençlerde bir mazileri var.. burada apayri bir tribün grubu kurmak degil amaç zaten...

bmn daha çok bir platform!.. fikirlerin üretildigi --- trabzonsporumuza sanal ortamda ya da gerçek ortamda yapilan haksizliklara karsi güç birliginin kullanildigi --- kulübe maddi manevi katki saglandigi --- taraftarligin anlaminin anlatildigi --- trabzonsporlularu memleketleri olan trabzonla ve karadenizle bulusturuldugu --- bordo mavi insanlarin bir araya gelip fikir alisverisinde bulundugu bir ortam...

bu platformdan yarin bir ts yöneticisi çikabilir ya da baskan... en azindan trabzonspor kulübünün menfaatlarinin korunmasi ve gelistirilmesi için burada avazimiz çiktigi kadar bagiriyoruz.. trabzonspor taraftarinin bazi durumlara karsi organize olmasini saglayan ortak bir yolda bulusarak tek yumruk olmasini saglamaya çalisiyoruz.. buna herkesin katkisi var...

bu platform yarin trabzonspor kulübüne kulübün gelirlerini artiracak projeler sunacak ya da trabzonsporumuza katki saglayacak org.lar düzenleyecek.. kulübe maddi manevi destek olmak amaciyla isler yapack... bmn'nin trabzonspor camiasinda sosyal sorumlulugu oldugunu ve bu sorumlulugunu her gün genisleterek yerine getirdigine inaniyorum.. tabi eksiklikler var ama bunlari da iste böyle konular açilarak bu tip toplantilar yapilarak asilacagina inaniyorum....

evet belki kurumsallasma konusuna deginemedim derin olarak ama az çok bmn'nin misyonunu ve vizyonunu kendi sahsima göre anlattim...

geronimo_61
    Ziyaretçi

nytre tessekürü borç bilirm bizleri de bir nevi aydinlattigin için

camoka kardesim kizmadim sadece esprini espri ile karsilk vermek istedim yanlis anlama

heh walla gerildim bende burada karismayaccam ztn artik birseylere millet yanlis anliyor sonra üzülen ben oluyorum..YAZIK BANA YA...[img]smileys/smiley19.gif[/img]

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Salih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nytre gerçekden iyi ÖZETLEMIS...[img]smileys/smiley2.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadıkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı FORZA61 Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadasim kisaca antu gibi olalim diyor...Aslinda iyi bir fikir...Daha hiç ortaya gelmemis...Gerçekden iyi olur...Ayrica borsa isi bence simdi konusulacak bir konu degil...Önce adminler bu fikre nasil bakiyorlar onu ögrenmek lazim...
    evet adminler ne düsünüyo acaba

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Arkadaslarimizin samimiyetine güvenerek yanlis anlasilmamasi istegimle beraber sunu söylüyorum. Kurulusumuzdan bu yana düsündügümüz gelistirmeye çalistigimiz konularisimdilerde dogal olarak birseyler yapma istediginde olan sizler dile getiriyorsunuz.

Sadece BMN'de Admin olarak görev yapanlar degil BMN'nin BMN olmasina sebeb olan üyelerimiz ve aramiza yeni katilan fikir baglaminda önemli katkilar yapan arkadaslarimizla bu konulari uzun zamandirkonusuyor tartisiyoruz. Ismini vermekten bile imtina ettigim malum site (ismini arkadas vermis) konusunda sunu söylemek istiyorum. "Biz" onlar gibiolacaksak asla olmayalim.

BMN olarak bizim Futbola, Taraftarliga, Kulübümüze, diger takim taraftarlarina, insani yardim olaylarina bakis açimizla onlar arasinda daglar kadar fark var. Onlar gibi olalim demek maçin 1. dakikasinda golü kendi kalemize atmamiz demektir.Su bir gerçekki BMN belki sinirli sayida ama anlamli islere imza atiyor ve bu islerde genelde ilk oluyor. Adi geçen site kendi aralarinda kahvalti,toplanti,bedava çocuk formasi dagitimi, iftar yemekleri,piknikler,bedava kombine kartkampanyasi,Saglik kuruluslarina bagislar,üyelerine sms ile ulasma (bizim 17 kasimda yaptigimizi 4.ocakda taklit ettiler) v.b. bir çok ilklerin hangi biriniyapmislar ? imkanlarimiz ölçüsünde haddimizi bilerek özgün çalisiyoruz.

Kurumsallasmaktan önce bir meclis bir cemiyet olursunuz, nihayetinde kurumsallasmanin sartlari olusunca mevcutadimi atmak için hiçde zorlanmazsiniz. Biz ilk önce ortak hedefleri olan bir cemiyet haline gelelim. Unutmayalim ki cemiyet hayati da fedakarlik ister.

Simdilik bu kadar umarim az da olsa sorulariniza ve benzer düsüncelerimizin olup olmadigi konusundaki süphelerinize cevap verebilmisimdir.

geronimo_61
    Ziyaretçi

malum olusuma benzemek zaten özümüze ters ben hiç yapilmayani ve denenmeyeni basarmayi istiyorum

ilk basta özetlediklerim sadece projenin baslangicidir,,, sadece dillendirmek istedim... her türlü yardim edecgimi belirttim... bizler neferiz trabzonspor için

bmn yi bu kadar üst seviyeye tasiyan yöneticilerimize bir saygi durusu niteliginde olsun isterim bu proje

hürmetle

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konuyu Okuyan Üye(ler) : 0

Şu anda listelenecek üye yok.