Sayfa 20 Toplam 27 Sayfadan BirinciBirinci ... 10 18 19 20 21 22 ... SonuncuSonuncu
Toplam 668 adet sonuctan sayfa basi 476 ile 500 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Taraftara/Tribünlere Yönelik Eleştiriler

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    zekeriyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

yahu bu taraftar dünyada eleştirlmeyecek ender taraftarlar arasındadır
    ki
    (insanlık dışı olaylar hariç)
    BMN KOCAELİ

pazarkapılı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

kalitesinde ve futbol idrakında büyük düsüs ve donusum gozlenebilen topluluk....
    ıslak imza....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Sırf....

Trabzonspor'un Başkanını.....

Trabzonspor'un Teknik Direktörünü

sevmiyor diye.....

Trabzonspor'un başarısız olmasını bekleyen ve isteyen Trabzonsporlular (!!!!!!) 'da var....

Evet maalesef var.....

YAZIKLAR OLSUN ONLARA.....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Çanakkale

Asabi , kavgaya hazır , eleştiriye gelemeyen , bir galibiyetle coşan , bir mağlubiyetle karalar bağlayan , sevdimi tam seven , sildimi bir kalemde silen , tamamı milliyetçi , yüzde doksanı akp li , yüzde sekseni istanbulda yaşayan ve çok çok azı 2011 yılı dışında şampiyonluk görmüş bir taraftar topluluğu.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya

Newton Hocaya bugün burada yapılanlar terbiyesizliktir. Elindeki klavye ile tuşlara basarak kurtuluşu kendinde gören bu cahil kitle Newton hocaya zarar vermek istiyor. Böyle kendi hocasina düşman olanlar asla şampiyonluk göremez. Ki göremiyor da zaten. Tek gördükleri TV başında gözleri yaşlı, onun bunun şampiyonluk kutlamalarını izlemek.
    Kim başarı görmek istiyorsa hocasına sahip çıkacak önce. Ondan sonra değerlendirilir süreç.
    Konu Anıl C tarafından (19.09.2020 Saat 21:26 ) değiştirilmiştir.
    Bazı insanlar, seninle sadece boş zamanlarında konuşurlar. Bazı insanlar ise seninle konuşmak için zamanını ayırırlar.
    Elazığ'lı.

Nereden
    Trabzon

Thumbs up

Alıntı ESER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istanbul karteline comak sokmus, sokan ve sokacak olan bir kulubun taraftarina yakismayacak sekilde camiamizi ikincil gostermek icin uretilmis olan 4. buyuk soylemine sahip cikmak hatta bunun elde tutulmasi icin mucadelesini vermek gibi bir kompleksli tavrimiz var . Uc buyukler diye istanbul kuluplerinin pazarlama argumani olarak uretilmis bos bir tabirin yancisi olmaya calismaya neden ugrasiriz ve hatta bu sanki buyuk bir payeymis gibi goruruz bir turlu anlayamadim bu gune kadar.

4. buyuk Trabzonspor.. yani 3 tane buyuk var , buyuklukte bu arkadaslarin buyuklugu ile boy olcusemez ama yine de inkar edilemez tarihi gercekler nedeniyle tarafli gorunmemek adina Trabzonspor'a da bir tabir bulalim ki haddilerini bilsinler demeye gelen bu ici bos yanci buyuk tanimi uretilmis ve bize bile kabul ettirilmis olmasi bu camianin kendisiyle celistigi bir nokta.

4 . buyuklugu biz benimsedigimiz icin gardimiz dusunce bunu kasiyip bizi asagilamalarina da biz sebep oluyoruz aslinda . Uc bes mac ligin ust siralarinda yer alan , bunun icin sadece iyi bir performans gostermis olmaktan baska capi kalitesi vizyonu olmayan takimlar bu yanci buyukluge hemen goz koyarlar Trabzonspor artik 4. buyuk degil , 4. buyuk biziz gibi soylemleri duymayip sinirlenmemis Trabzonsporlu oldugunu sanmiyorum. Oysa ki bu yanci buyuk tabirini icsellestirmis olmasaydik bu oltalara her kötu sezonda gelmemize de gerek kalmayacakti. Bursaspor'u pek cogumuz sevmez ( ne yalan soyleyeyim ben de pek sevmem ) fakat adamlarin taraftarlik felsefesini takdir ediyorum . Bana buyuk de, bana sunu de.. ben de sampiyonum artik 5. buyuk benim gibi bir tavir takinmadilar. Hatta kendi tuttuklari kulubun buyuklugunun baskalarinca derecelenmesine olanak vermediler. Bizde de olmasi gereken odur.. Trabzonspor taraftari algilarina kendisini yok etmek ve ikincil gostermek isteyen insanlarin one surdugu fikirler uzerinden yön vermemeli.. Bu kompleksli tavir bu camiaya yakistiramadigim en onemli olumsuzluk

Harikasın dostum. Taraftarımızın çoğu bu dediklerini anlamayacak ama olsun.Ne yazik ki taraftar profilimiz çok kötü.Valla bundan sonra bu forumda ali ata bak bile yazsan seni alkışlayacam.Trabzonspor lu böyle gururlu onurlu olacak işte.

Mustafa YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

yeni stadın oraya şehir hastanesi yapılıyor müjde!! yi verdiler bugün evet maketlerde orası Trabzonspor'unda kandırdılar öyle aldılar elinden Trabzonspor'un ve taraftar sosyal medyayı kullanarak buna tepki koysa vaz bile geçerler o hastane işinden ama yok.

Trabzonspor'un geleceği orada ve elden gidiyor taraftarda her zaman ki gibi izliyor
    sadece aşk bizimkisi

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

dünya üzerinde bu kadar taraftar potansiyeli olupta 50 parçaya bölünmüş bir grup yoktur sanırım. bugün gidip ordusporun, diyarbakırsporun, mersin idman yurdunun taraftar grubu kimdir diye sorsan herkes bilir ama trabzonsporu sorsan ülkede adım kadar eminim kimse cevap veremez. herkes ayrı kafadan çalıyor.

MetehanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Standart Tribünlere Yönelik Eleştiriler

Yazmayayım dedim, bekledim, bekledim, vallahi tak etti.

Tribünleri bir şekilde dolduruyoruz. Süper ligin tribün doluluk oranı en yüksek takımıyız. Gelgelelim ölü kalabalık.

Takımla birlikte atağa kalkan, takımla beraber savunma yapan, itiraz eden, takımı coşturan bir tribün kuramadık gitti.

Abdullah Hoca da sürekli bu konuya vurgu yapıyor. Şimdi değilse ne zaman? Takım 10 senenin üzerine şampiyonluğa koşuyor.

Neler yapmak lazım?
    "The North Remembers" (Kuzey Unutmaz)

erolizmts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Aynen katılıyorum. Arkadaş 90 dakika boyunca ıslık ve yuhalama dışında aksiyon yok. Tamam top rakipteyken ıslık ve boğucu yuhalama yap ama top bizdeyken biraz coşturucu tezahürat yap. Ara sıra yapılan tezahüratlarda 90'lı yıllardan kalma köhnemiş besteler.
    "get up, stand up: don't give up the fight!"

twitter

Tahir61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

Taraftar grupları boş, bomboş.
    Stadyumun en güzel yerinden maç"izliyor" elamanlar.
    Arada bir çalıntı tezahüratlar.
    https://www.youtube.com/watch?v=2EAE...nnel=haydevira
    Eze eze 2021-2022.
    #Rahatsızlık vermeye devam. #Dik Oyna. #Kazım Gibi Sev.

Forum Yöneticisi Yiğit SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Belki hoparlörler aracılığı ile komutlar verilen tasarlanmış tezahürat veya tepki sekansları iyi olabilir zamanla yerleşir de

Kim tasarlayacak ama? Belki avrupada bu işi çok iyi yapan ajans şeklinde oluşumlar vardır fakat takım ve alışkanlıklar nasıl anlatılır? Çok sıkıcı bir tribünümüz var
    Konu Yiğit SARI tarafından (05.02.2022 Saat 23:34 ) değiştirilmiştir.

MA291 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Hakli bir elestiri. Bizim tribunleri oynadigimiz oyun belirliyor. Aslinda tam tersi olmali,tribünler Takimi costurmali.
    Puscaz 90 dakika biraz El kol haraketi yapti costurmak icin. Insan Bari 1 dakikalik da olsa karsilik verir. Yok aga yok.
    Bazen diyorum acaba stad yapisi sesin baskili gelmesini Mi engelliyor veya mikrofonlar coskulu taraflara Mi uzak? Stadda olanlar icin atmosfer nasil?

falcon_61_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Taraftar grupları kendi aralarında örgütlenmiş kafalarına göre takılıyor. Stadın %80i marş, şarkı falan bilmiyor. Bu yüzden kendileri çalıp kendilerini oynuyor. Tüm stada hitap eden şeyler yapılması lazım. Buna ön ayak olacak da yine bu gruplar. Gerekiyorsa sadece ıslık ve birkaç klasik tezahürat yapılsın. Beste, marş bunlar lüzumsuz işler. Amaç toplu hareket edebilmekse marş işinden vazgeçilmeli.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    durun laa "KADROMUZ YETERLİ"ymiş

Nereden
    Kocaeli

Alıntı MA291 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim tribunleri oynadigimiz oyun belirliyor. Aslinda tam tersi olmali,tribünler Takimi costurmali.
    aradığım yorum...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya

Bence taraftar gruplarına ayda bir stadta tezahürat eğitimi verilmeli. Hangi durumda nasıl davranması gerektiği öğretilmeli.
    Bazı insanlar, seninle sadece boş zamanlarında konuşurlar. Bazı insanlar ise seninle konuşmak için zamanını ayırırlar.
    Elazığ'lı.

Mert Pasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Dogru bir baslik oldu.Sene olmus 2022 hala Asigim sana diye ciliz tezahurat yapanlar bir tarafta baska bir seyi isliklarken buna mani olanlar obur tarafda,tiyatro izleyicisi sessiz cogunluk da 3.bir tarafda.
    Zaten eskisi gibi takimlarda Turk oyuncular cogunlukta degil,40 bin kisi de sozlu besteli tezahurat yapsa Turkce anlayacak adam yok sahada.En dogrusu ayni anda dogru ve uyumlu tepkilerle Premier lig etkisi yaratmak.Yani ayni seyi alkislayip ayni seyi isliklamak veya ayni anda uguldamak gibi.Ayrica bu tepkiler yaradilisindan beri tezahurat yapmayan/uretemeyen bizim tribunlere daha uygun.Sadece herkesin kendi keyfini degil de takima organize destegi oncelik yapmasi lazim ama bu sene de bile bir gelisme olmuyor ne yazikki

Nereden
    Kocaeli

Alıntı Mert Pasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten eskisi gibi takimlarda Turk oyuncular cogunlukta degil,40 bin kisi de sozlu besteli tezahurat yapsa Turkce anlayacak adam yok sahada.En dogrusu ayni anda dogru ve uyumlu tepkilerle Premier lig etkisi yaratmak.
    katılıyorum. oyuncularımızın çoğu yabancı. Türkçe besteler söylemenin bir anlamı yok.

Ek olarak, Konyaspor stadında, golden sonra gelen bir kartal sesi var. o efekti beğeniyorum.

Düşünsene, Trabzonspor gol atıyor, statta bir fırtına sesi (yıldırım vb.) ve taraftar coşkusu, efsane olur.

albatros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Aşığım sana doyamıyorum
    Bir şarkısın sen
    Arkadaş ne gönül insanıymışız ya
    Maçı izlerken bir ara "duydum ki unutmuşsun" şarkısını da söyledi sandım bizimkiler (inşallah yanlış duymuşumdur)
    Bu atmosferde bırak coşmayı, kenara çekilir 2 duble atar oyuncular.
    Vallahi ben normalde öyle tribünde bağıracak, marşlar söyleyecek biri değilim esasen. Mizacım bu. Ama ne zaman maça gitsem, tribünde olmanın bir misyonu da budur diyerek sesim kısılana kadar takımı desteklemeye çalışıyorum. Bir zahmet hele ki şampiyonluk yolunda kendini aşsın taraftarımız
    teyzesi defterdar olan faytonla damda dolaşır

Mert Acar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ligin en kötüsü. Valla ayıp lider takıma ya.
    Göztepe taraftarı filan bizde olsa yıkılır o stad.
    Bir taraf ıslıklıyor bi taraf saçma sapan bir marş söylüyor. 61. Dk herkes mal mal bakıyor.
    Ulan çok mu zor ya 2-3 iyi marş ezberleyip tüm stad söylemek.
    Tribün kültürünün oluşmaması bu şehirde çok ilginç.

Yine traftar grupları ayrıyken daha iyiydi. Birleştiler. Heralde susma kararı aldılar. Sessiz sinema filan oynuyorlar birlikte.
    Kesin şu senin marşın o söylenmeyecek filan tartışması olmuştur.
    Kazım'a da selam olsun,asi çocuklar burada..

Royal Heart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yıllardır kulübün şanına yakışır, etkili bir tribün oluşturamamaktan yakınan bir camia için gerekli ilgiyi görmeyen bir konu başlığı olmuş.

Teknik heyeti, takımın oynadığı oyunun kadronun kapasitesi ve potansiyelini yansıtmadığı gerekçesiyle zaman zaman ve bilhassa son zamanlarda eleştiriyoruz ve bana göre de haklı eleştiri bunların birçoğu, iyi, güzel de o kadar özel yere konumlandırdığımız Trabzonspor'a bu tribün "dağınıklığı" yakışıyor mu ? Tribünlerden takip edenler durumun daha yakından tanığıdır ancak buna tanık olmak için tribünde olmaya gerek yok, ekrandan izleyenler de tribünlerin "şampiyon" takım tribünü olmadığını rahatlıkla gözlemleyebiliyor. Bu, münferit olarak kişilere bir eleştiri değil, organizasyonsuzluğa ve tribünlerin sahadaki takım oyununa defansif ve ofansif olarak yeterince katkı sağlayacak nitelikte olmadığına yönelik bir eleştiri. Tıpkı takımın oyuncu kadrosu gibi tribünlerde de kapasite ve potansiyel var ama sergilenen tribün performansı şampiyonluğa yakışır bir performans değil, neyse ki takımın durumu bu anlamda bu sezon için bütünün içinde birkaç maçla istisna teşkil etmekte ama tribünler neredeyse her maç aynı etkisizlikte. Kulüp yönetimi bu konuda ciddi bir çalışmaya öncülük etse hiç fena olmaz.
    Konu Royal Heart tarafından (07.02.2022 Saat 14:38 ) değiştirilmiştir.
    Dününden ders çıkar ki bugün görebilesin, bugün gör ki; yarınını düşünebilesin.

chener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

Barcelona Real Madrid maçına gitmiştim. Her koltukta görsel şov için hazırlanmış kartonlar vardı. Kartonların arkasinda Barça Marşı'nın nasıl ve ne zaman soylenecegini gösteren yazı hazirlamislar.

Bizde bu kadar üst düzey çalışmaya gerek yok. Düz bir kağıda maçın hangi anında veya maç esnasında hangi pozisyonda hangi tezahuratlarin yapılacağına dair bir çalışma yapılabilir. Hele ki şu Samanyolu bokundan sonra 61. Dakika iyice güne gitti. Dün mactayim bağırmak istiyorum ama ne bagiracagim bilmiyorum.IMG_20220206_090602.jpg
    YA DIŞINDASINDIR ÇEMBERİN YA DA İÇİNDE YER ALACAKSIN.KENDİN İÇİNDEYKEN KAFAN DIŞINDAYSA ÇARESİ YOK KARDEŞİM.

Fatih Solmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kasımpaşalı bir iyi aile çocuğu tribünlere hareket yaptı parmak salladı akabinde su şişesi atıldı batı tribünü çıldırdı. kıyamet kopuyor orda.
    Taraftar grupları "biz dar sokaklarındayı" söylemeye çalışıyor. O kadar çok sinirlendim ki anlatamam. Lan orda girilecek tek tezahürat Burası Trabzon burdan çıkış Yok! ama gel gör kiMaçın tansiyonundan uzak, ne yaptığını bilmeyen taraftar gruplarının başındaki zevatlar Trabzon'u pamuğa çevirmeye yemin etmişler gibi saçma sapan davranmaya devam ediyorlar.

Abdullah Avcı taraftar konusu açıldığı zaman "ısrarla birlikte atak birlikte savunma" diyor.

Ne yapıyorsun Doğu tribünü ne yapıyorsun!!!!

falcon_61_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Surda bir tane kimse yok mu bu taraftar gruplarına ulaşacak , konuşacak. Marş , şarkı falan boş işler. Durmadan ıslık veya bordo - mavi vs gibi klasik , basit, herkesin bildiği ve katılabileceği şeyleri yapmamız lazım. Oyuncuyu gaza getirecekse böyle şeyler getirecek. Sanki konserdeyiz şarkı söylüyorlar. Yapılacak şeyin tüm taraftarı düşünerek yapılması lazım. Bu kadar da kafası basan biri yok mu bunların içinde. Hepsi mi müptezel.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    durun laa "KADROMUZ YETERLİ"ymiş

arda.61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Kırmızı kartlardan sonra stadın büyük çoğunluğu gerekli aksiyonu gösterdi. Olması gerektiği gibi top rakipteyken ıslık ve yuhalama. Özellikle dikkat ettim Doğu üst tribünü ıslık sesinden duyulmayan sesleriyle hala zıplaya zıplaya ne olduğu belirsiz marşlarını söylemeye çalışıyordu. İnatla zıplayarak arkadaşım eşek söylemeye çalışan bir taraftar grubu. Top rakipte yok haka arkadaşım eşek söylenecek. 61. dakikada telefon ışığı hariç stadyumda çıt çıkmadı.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)