Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 SonuncuSonuncu
Toplam 124 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Taktigimiz Nasil Olsun?

Fanatik28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı bordoomavii Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Fanatik28 Nickli Üyeden Alıntı

Jefferson

Stepanov ?

Gökdeniz Ufukhan

Hüseyin&nbsp ; ; ; Symkowiak

Yattara Ricardinho Marcelinho&a mp;a mp;n bsp;

Fatih Tekke

Alin benim hayalimdeki kadro. En azindan Uefa finalini oynayabilecegimiz kadro. Ligde Gökdeniz, Yattara`nin yerine daha ofans oynayabilir. Stepanov`un yanina Fatih Akyel mi, Cagdas mi veya bir baskasimi olur, bilmiyorum. Ama defansif olarak bulunan alti kisinin, kosan oyunculardan olusmasi gerek. Yattara`nin yerine cok kosan Umut`ta olabilir.Marcelinho ve Ricardinho benim istedigim topcular. Onlarin yerine baskalarida olabilir. Ama onlarinda en az benim istediklerim kadar pahali olacagi kesin. Cünkü o kalitede adam istiyorum ben.

Bu kadroyla Türkiye liginin tozunu atariz.

abiGökdenizi oraya yanlislikla yazdin heralde

Hayir. Gökdeniz`in ilk zamanlarinda sagbek oynadigini biliyorsundur herhalde. Yaptigim kadroya bakarsan, Uefa finalini hedeflemisim. Hamit Altintop`ta Gökdeniz gibi hücüma yönelik biri. Pekiyi o nerede oynuyor simdi. Büyük hedefleri olanbir Schalke`de veya Türk Milli takiminda ona ancak sagbekte yer var. Oda neredeyse mükemmel oynuyor. Bir Symkowiak, Ricardinho, Marcelinho oynadigi takimda, top hakimiyetinin bizde olacagi kesin. O yüzden Yattara`yi kanata yerlestirdim. Ama kulübeyede gidebilir. Günümüz futbolunda, herkes birden fazla pozisyonda oynayabilmeli.

Lemi Celik`i hatirlayanlar bilir. Bir zamanlar takimin beyni, dinamosu idi. Sakatlandiktan sonra, hele de Ünal takima gelince, oda sagbekte oynamak zorunda kaldi.

Gökdeniz eskiden cok kosan biriydi. Ama Yattara takima geldiginden beri, sanki onu kiskaniyormus gibime geliyor. Daha dogrusu onun gibi olmak istiyor.Takimda cok daha fazla kosabilecekken,o da Yattara gibi oynuyor. Ben onun daha cok kosabilecegini biliyorum. Yani ileri geri calisacak. Hele gecen seneden dolayi, buna mecbur.

Sen benim kurdugum kadrada onu nereye koyardin?

Nereden
    Ankara

takim bence 4 5 1 oynamali kalede jeff göbekte stepanov fatih akyel hemen yaninda sagda ufukhan solda faruk veya murat ocak onlarin önünde iki ön libero biri kesici hüseyin biri dagitici szymek sol açikta ricardinho sa açik yattara forvet arkasi marcelinho ileride fatih tekke yedekler gökdeniz umut ömer riza çadas tolga bu taktikte savunmada 6 kisi kapaticak szynek göbekten topu ricardinho veya yattaraya aticak onlarin ortaladigi toplarda defans fatihle ugrasirken marcelinho aradan çakar ikinci yari marcelinho yorulursa umutu alir çift forvet oynariz yattara yorulursa gökoyu saga koyariz hem ofans hem defans kim yenerki butakim türkiyede

bordoomavii
    Ziyaretçi

@Fanatik28

gökdenizi ben savunmada hiç izlemedim.son 2-3 sezondurda forvete dönükortasaha oynuyor.defans ta nasil olur onu bilemem.

61_dnc_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

jeffersoon

fath a. milan çagdas murat o.

.&nbsp ; hüseyin

yattarasyzmek gökdeniz ricardinho

wonchope (fatih giderse)

umutbulut, ufukbayratar, ufukhan, aligüzaldal, erdinç, tolgazengin, hasan üçüncü, ademkoçak, celaleddin

Hüseyin Çümen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı bordoomavii Nickli Üyeden Alıntı

Jefferson

Stepanov ?

Gökdeniz Ufukhan

Hüseyin&nbsp ; ; ; ; Symkowiak

Yattara Ricardinho Marcelinho&a mp;a mp;a mp;n bsp;

Fatih Tekke

Alin benim hayalimdeki kadro. En azindan Uefa finalini oynayabilecegimiz kadro. Ligde Gökdeniz, Yattara`nin yerine daha ofans oynayabilir. Stepanov`un yanina Fatih Akyel mi, Cagdas mi veya bir baskasimi olur, bilmiyorum. Ama defansif olarak bulunan alti kisinin, kosan oyunculardan olusmasi gerek. Yattara`nin yerine cok kosan Umut`ta olabilir.Marcelinho ve Ricardinho benim istedigim topcular. Onlarin yerine baskalarida olabilir. Ama onlarinda en az benim istediklerim kadar pahali olacagi kesin. Cünkü o kalitede adam istiyorum ben.

Bu kadroyla Türkiye liginin tozunu atariz.

abiGökdenizi oraya yanlislikla yazdin heralde

Hayir. Gökdeniz`in ilk zamanlarinda sagbek oynadigini biliyorsundur herhalde. Yaptigim kadroya bakarsan, Uefa finalini hedeflemisim. Hamit Altintop`ta Gökdeniz gibi hücüma yönelik biri. Pekiyi o nerede oynuyor simdi. Büyük hedefleri olanbir Schalke`de veya Türk Milli takiminda ona ancak sagbekte yer var. Oda neredeyse mükemmel oynuyor. Bir Symkowiak, Ricardinho, Marcelinho oynadigi takimda, top hakimiyetinin bizde olacagi kesin. O yüzden Yattara`yi kanata yerlestirdim. Ama kulübeyede gidebilir. Günümüz futbolunda, herkes birden fazla pozisyonda oynayabilmeli.

Lemi Celik`i hatirlayanlar bilir. Bir zamanlar takimin beyni, dinamosu idi. Sakatlandiktan sonra, hele de Ünal takima gelince, oda sagbekte oynamak zorunda kaldi.

Gökdeniz eskiden cok kosan biriydi. Ama Yattara takima geldiginden beri, sanki onu kiskaniyormus gibime geliyor. Daha dogrusu onun gibi olmak istiyor.Takimda cok daha fazla kosabilecekken,o da Yattara gibi oynuyor. Ben onun daha cok kosabilecegini biliyorum. Yani ileri geri calisacak. Hele gecen seneden dolayi, buna mecbur.

Sen benim kurdugum kadrada onu nereye koyardin?

biz bu kadroyla uefa da 1 tur geçemeiz çok gol atariz attigimizin 2 kati gol yeriz kardes [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Emre B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı b_kartal Nickli Üyeden Alıntı

jeff

F. Akyel ; stepanov&amp ;nbs p; çagdas(erdinç)&amp ;nbs p; murat(celo)

hüseyin(adem-hasan)

yattara&nbsp ; ;gökdeniz(ö.riza)& amp; nbsp;szymek& amp; nbsp;ricardinho(bilal)

f.tekk e(umut)

wanchope gelirse orta sahadan birini kesip çift forvete dönulmeli....
    Bence bu kadro is yapar.Ricardinho alinamazsa çift forvet oynariz.Fatih-Umut

Nereden
    İzmir

jefferson(tolga)

F. Akyel(tayfun)milan(ufukhan)çagdas( selim)m.ocak(m.keçeli)

yattara(gökdeniz)adem(hüseyin,h.üçüncü)&nb sp;ricardinho(celalettin)

fatih tekke(symek)

umut(m.yilmaz)&nbs p;&nbs p;&nbs p; wanchope(cem)

Ali İhsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Gökdenizden sagbek çikartma fikri hos da bu yastan sonra onun gibi kaprisli birisine bunu yaptirmak zor olur herhalde. Gökdeniz müthis top çalan bi oyuncu ve depar yetenegi de var. Ama iyi bi Gökdeniz'e her zaman Trabzonspor ofansinda yer vardir yeter ki o iyi olsun ve hep kazanmaya oynasin

Fanatik28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı aliihsan Nickli Üyeden Alıntı
    Gökdenizden sagbek çikartma fikri hos da bu yastan sonra onun gibi kaprisli birisine bunu yaptirmak zor olur herhalde. Gökdeniz müthis top çalan bi oyuncu ve depar yetenegi de var. Ama iyi bi Gökdeniz'e her zaman Trabzonspor ofansinda yer vardir yeter ki o iyi olsun ve hep kazanmaya oynasin

Artik kapris yapma zamani bitti. Gecen sezon bize yasattiklarindan sonra, yapabileceginin en iyisini yapmak zorunda. Ben bu sagbak olayi ile biraz büyük düsünmek istedim. Örnek olarak bir Cafu`nun sagbek oynamasina ragmen, ne kadar hücüma ciktigini, adam gecip orta ve asist yaptigina hepimiz sahidiz. Keza Roberto Carlos`ta öyle. Ben Gökdeniz`in bunu yapabilecegini düsünüyorum.

Tabi tek sartla orada oynasin diyorum, cünkü düsündügüm isimler alindiginda, gökdeniz büyük bir ihtimalle yedek kalabilir.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

takimin taktigini de yapmisiz artik bizi kimse dize getiremez!

arkadaslar sezon baslayip bir kucuk hayal kirikliginda herseyi yikmaya oyunculara yollamaya kalkmayalim bu isin sonunda da ne yaparsak yapalim!

bu yil gecen yilin aksine tkaimda bir cok sey degisecek!

ornegin hic kimse yildiz alalim alalim derken fatihin bu takimdaki agirliginin böyle bir transferle azalacagini ya da onun rölünün degisecegini düsünmuyor! ya da artik sezon basinda yuksek form grafigini sozona yayamayna yattaradan daha fazla verim alabilecegimizi ortasahaya alinacak iyi bir oyun kurucuyla symekin huseyinin yerine gececegini düsünmuyor! veya umutla birlikte artik iki cok yuksek kalibrede golcumuzun oldugunu ve bu yüzden bu tkaimin artik tek forvetli taktiklerle mucadele edemeyecegini göremiyoruz...

bazilarimiz 4-5-1 diyor ki aslinda son yillarda uygulanan bir taktik bu ve eskimeye basladi! ve trabzonspor yillardan bu yana buna yakin bir taktik ile oynuyor! fatihin uzerine kurulu bu taktik ile degil tek forveti yarim forveti bile zor kullanabiliyoruz sahada ve sonra hoca nedne cift santraforile oynamadi diye hocayi yerdne yere vuruyoruz! hodzici elestirenlerin en büyük silahi da bu degil miydi? simdi nedne bir kere daha ayni taktikle oynamaya calisalim! bu taktigimiz turkiyede ki her tkaim ve hocasi tarafindan ezberlendi ve gokdenizi fatihi yattarayi kilitleyne her takim gecne yil bizdne puan aldi ve onlarin eksikliginde de takim aksadi!

bir de yeni gelecek youncularin en az ücü daha kadroya isimlerini yazdirmadi ki bunlara yeni katilacak muhtemelen iki oyuncuyu da katmiyorum! örnegin marchelinio diyoruz ya da richardinho ama bu oyunculardna ozellikle richardino hakkinda hemen hicbirimizin kaydadeger bir bilgisi yok ! hala bazilarimiz onun ortasaha oyuncusu oldugundna bahsediyor ancak onun sol kanada yakin oynadiginiaklimiza kazimaliyiz veya marchelinionun profesyonel bir yasami olmadigini almanya da oynadigi takima para borcu oldugunu da hicbirimiz bilmiyoruz ! kimi breziolyali oyuncularda sikca rastlanan yari profesyonel yasam marchelinioyu tnaimlarken kullanmamiz gereken bir kavram. tabi ki de o cok iyi bir oyuncu ancakeksik yönlerini de gormezdne gelemeyiz! hele bu takimda marchelinio richardinio yattara ve fatihi birarada düsününce bazen diyorum ki hayal dunyasinda yasiyoruz ve yasananlarin gercek olduguna kendimizi bile inandirmisiz!

hoca gitmedne once de belirttigi uzere takima uygun bir tkatik belirleyecek ya da soyle diyelim belirlemek zorunda!

bana göre defansta stepanow fatih akyel ve cagdasin yerleri garanti olacak gibi sayet murat alinirsa ki alinacak gibi gözüküyor o zaman ufukhan ve murat arasinda bir tercih yapmamiz gerekecek ve benim terciihm ufukhan olur böyle bir secimde

ortasaha da belki de yillardan sonra istedigimiz bir yapi olusturabilecegiz ancak bir tek sartla sayet richardinio ya da ayarinda bir oyuncu tkaima kaznadirilirsa!

o zaman ortasahamiz gökdeniz symek richardinio ya da ayarinda bir oyuncudan olusacak onlarin önünde kanatta yattara ve ileride de umut fatih tekke seklinde bir oyun anlayisi cokta mantiksiz görünmuyor ancak bastada söyledigim gibi böyle bir tkaimin en buyuk handikapi pres gücünün eksikligi olacaktir! bunu daancak tkaimin hucum güsünün yuksekligiyle kapatabilecegiz sanirim ve bu yil bol gollü mclara kendimizi hazirlamak zorundayiz! kalemizi de unutmayalim cünkü bu yil gecen yildan farkli bir jeff izleyecegiz muhtemelen...

benim düsüncemde ki taktik 4-1-3-2 ve dünya futbolu da bu yönde ilerliyor son yillarda ozellikle 3-5-2 nin varyasyonlarinin ardindandefansif kurgularini gelistirmeye calisan t. direktörler kurduklari saglam temele artik futbola renk katacak hucum zenginligiolan eklemeler yapmaya calisiyorlar! bunlarin basinda da ortasahanin kurgusunun degistirilmesi ve islevsel ozelliklerinin degerlerinin yukseltilmesi cabasi var! bu yuzdendir ki huseiyn appiah saidoo gibi oyuncular gunumuzde gecmise oranla daha fazla deger kazanmislardir...ancak huseiyn gibi oyuncularin yeirne yavas yavas daha komplike oyuncular almaya baslamistir.

Nereden
    İstanbul

jefferson

fatih akyel stepanov&nbs p;tolga seyhan

hüseyin&nbsp ; bilmiyorum

GÖKDENIZ&nbs p; INSUA RICARDINHO

FATIH TEKKE& nbsp;WANCHOPE

harika bi takim yedeklerde yattaranin umutun murat ocagin mehmet yilmazin olacagini unutmayalim

Nereden
    İstanbul

Jeferson
    Fatih A. Stephanov Çagdas(Tolga) Celo
    Hüseyin Symek
    Gökdeniz&amp ;nbs p;&amp ;nbs p; Ricardinho
    Fatih
    Umut

Bence yabanci forvete gerek yok Umut'u aldik o kadar para verip çok iyi bir oyuncu Ömer Riza, Mehmet ;Ali ve Ergin de var bunlar bir sekilde forveti götürür hemde fener gibi oyuncu harcayacak durumda degiliz bence ve Wanchope'u Fatih'i satarlarsa almayi düsünüyorlar. Bence kesinlikle Ricardinho yada onun oldugu bölgeye baska biri alinmali ve kalan yabanci hakkida ya Symek'i yazdigim yere ya da stopere kullanilmali bu takim bu taktikle tas gibi olur Edited by: emre81

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Taktik deyince aklima 11 kurmaktan çok sahada ne sekilde yer alacagimiz geliyor.:

Bence Lazoroni'de dörtlü defanstan vazgeçmeyecek.Çogunlukla çift ön liberolu sistem ve tek forvet oynayacagimizi düsünüyorum.Güç olarak aramizda fark olan takimlara çift santraforla çikabiliriz.Fakat kadroda henüz beklenen güç artisi olmadigi ve geçen sene düsen iki takimdan da 3'er gol yedigimiz düsünülürse en iyisi tek santraforlu sistemdir.

Bana göre en çok üzerinde durulmasi gereken defans emniyetidir.Iyi bir kaleciyede sahip olmadigimiza göre takim halinde defansi iyi yapabilen bir ekip olmaliyiz.Illede hücum futbolu diyen arkadaslarada AMAN diyorum.

4-2-3-1

jeff.-F. Akyel,stepenov,çagdas,hayrettin-hüseyin,symek-gökden iz,yattara,ricardinho-fatih te

hahaha..

kötü sonuçlardanveya kötü oynanan bir maçtansonra trabzon sehrindeki tepkiden ''herkes futbola karisiyor'' sikayetleri diz boyu giderdi..ee ne bu simdi?burda denmiyormuydu ki hocanin isine karismayin..

ilginç bir durum..insan sasiriyor gerçekten.

Naim
    Ziyaretçi

Alıntı kuzey_lee Nickli Üyeden Alıntı

hahaha..

kötü sonuçlardan veya kötü oynanan bir maçtan sonra trabzon sehrindeki tepkiden ''herkes futbola karisiyor'' sikayetleri diz boyu giderdi..ee ne bu simdi?burda denmiyormuydu ki hocanin isine karismayin..

ilginç bir durum..insan sasiriyor gerçekten.

ya futbol konusulsun hatta gerekirse teknik analiz yapilsin
    bilgimiz çerçevesinde futboldan konusup zevk alalim ama
    Taraftarlikla ilgili 1 tane olaya el atmasin millet ama hoca baskan olmaya kosa kosa gitsin

kuzeylee ile ayni fikirde olacagimi zannetmezdim ama haklisin [img]smileys/smiley36.gif[/img]
    isin garibi bu basligi bir yöneticinin açmasi [img]smileys/smiley5.gif[/img]

Nereden
    İstanbul

Burada dikkat edilmesi ve kaçinilmasi gereken sey;herseyi ben bilirim iddiasi ile kurulacak 11'ler yada taktik anlayislardir.

Bunun disindaburada insanlarin kafasindaki 11'leri ve taktikleri söylemesi ne çok komik nede gariptir.Bir futbol platformunda her çesit futbol muhabbeti yapilabilir diye düsünüyorum.Siyaset konusacak degiliz ya !

Alıntı halil ibo Nickli Üyeden Alıntı

Burada dikkat edilmesi ve kaçinilmasi gereken sey;herseyi ben bilirim iddiasi ile kurulacak 11'ler yada taktik anlayislardir.

Bunun disindaburada insanlarin kafasindaki 11'leri ve taktikleri söylemesi ne çok komik nede gariptir.Bir futbol platformunda her çesit futbol muhabbeti yapilabilir diye düsünüyorum.Siyaset konusacak degiliz ya !

futbol konusulacak tabii ki..ben taktik konusulmasina bisey demedim.aradaki çeliskiye dikkat çektim..bu forumda camiada özellikle trabzon sehrinin disindakiler her kötü sonuçta kötü durumda ''sehir futbola çok karisiyor,taraftar burnunu sokuyor'' diyor ama gel gör ki kimse de bu taktik verme isinden geri kalmiyor..benim canimi sikan her seferinde o sehrin üstüne gidilmesi..

Nereden
    İstanbul

@ kuzey_lee

Yanlis anladim kardesim kusura bakma.O konuda seninle hemfikirim tabii ki sehrin üstüne gidilmesi kadar anormal birsey olamaz.Her Trabzon'lu gibibiliyorumki güzel sehrimizin güzel insanlarinin (besikteki ile bastonlusuyla,kadiniyla,erkegiyle)futbolla yatip kalktigini.Fakat asiri sevgimizden ve takimimizla anormal derecede bütünlesmemiz sonucunda zaman zaman zarar verdigimiz gerçeginide inkar etmeden yapici elestirilerle,birbirimizdendahada önemlisi takimimizdan destegimizi esirgememeliyiz.

murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Alıntı kuzey_lee Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı halil ibo Nickli Üyeden Alıntı

futbol konusulacak tabii ki..ben taktik konusulmasina bisey demedim.aradaki çeliskiye dikkat çektim..bu forumda camiada özellikle trabzon sehrinin disindakiler her kötü sonuçta kötü durumda ''sehir futbola çok karisiyor,taraftar burnunu sokuyor'' diyor ama gel gör ki kimse de bu taktik verme isinden geri kalmiyor..benim canimi sikan her seferinde o sehrin üstüne gidilmesi..

la Fatih ne alaka ? tabi taktik konusacagiz herkes konusacak yoksa izlemiyelim futbol. Bu isin zevki burda...

Trazondakiler cokmu konusuyor azmi konusuyor o ayri bir konu. Ac bir baslik tartisalim onuda [img]smileys/smiley2.gif[/img]

krilov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

[img]uploads/krilov/2006-06-12_185954_taktik.JPG[/img]

su anki kadromuzun tertibi bu. büyük maçlarda öne geçince yattara ve gökdeniz'In oklari geri çekilebilir.. aslinda Hüseyin ve iyi bir solbekle de kadromuz epey iyi ya...

yedekte adem var,ben çok ümitiliyim ondan, kesinlikle mehmet topuz'dan daha yetenekli,sonra umut var ömer riza var... bilal, ricardinho falan gelirse çok saglam olur

Nereden
    Güney Amerika

[img]uploads/krilov/2006-06-12_190844_taktik2.JPG[/img]

Sanirim rüya takimimiz da bu olur, hala hüseyinli ama. oklar yerleske reflekslerini gösteriyor..

fincher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

@krilov
    stoperde fatih,beklerde ufuk ve murat,sol kanatta gökdeniz.bu takim rüya degil kabus takim olur bence...

Nereden
    Hakkari

Umut fatih gökdeniz üçlüsü biraz sakat ama yattara ve gökdeniz arkada harika olur

Nereden
    Güney Amerika

ufuk'un göz kamastiran bir fundemantal'i var. fatih,gelir gelmez orayi toparladi, unutmamak gerekir. bu 4-5-1 varyasyonunda, oyuncularin ögürlükleri çok önemli. oyun içinde kaydirmali ofansla 2-3-5'lik bir bloklarina bile rahatlikla yerlesebilir takim. takimin Z'sini Ricardinho, szymek,hüseyin(!!!) ve stephanov gibi harika bir blok olusturuyor. Bilindigi gibi artik saha ekvatorunaparalel bloklarla kurgulanan taktikler terkedildi, Wenger sayesinde bloklar dikine olusturuluyor. Geen sezonun 2. yarinsindan beri fatih ve Step arasinda da yarim kalmis ama iyi giden eklektik bir aliskanlik da var. ERdinç de olabilir ama sonuçta takimin John Terry'si stephanov olacak.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)