Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3
Toplam 73 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 73 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kulübümüzden ve Yönetimden Açiklamalar

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Baskan mükemmel konusuyo.. laflari dolandirmiyo, ilk defa bu kadar açik ve net konusuyor...

My - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Bazi arkadaslarimiz (kimi zaman bizlerde serzeniste bulunuyorduk) patir patir konusmuyorlar diyorduk, baskan olsun yönetim olsun teknik patron olsun valla dobra dobra kimsenin cesaret edemedii kadar cesur konusuyorlar [img]smileys/smiley32.gif[/img]

Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Senol Hoca NTV'de arkadaslar !!!

Emir BAYRAK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Senol Hocayimi izliyelim baskanimi PFF :[img]smileys/smiley7.gif[/img]ikiside harika konusuyor arkadaslar...

Emir BAYRAK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

BASKAN : TRABZON TARAFTARI MERAK ETMESIN ONUMUZDEKI YIL YINE LIGIN BASINA OYNIYACAGIMIZA EMIN OLSUNLAR....

insallah baskan!!!!arkanizdayiz!!

Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Arkadaslar, baskanimiz Atay AKTUG su an TV8'de canli yayinda. Simdi basladi program!!!

ftunsal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Yaþ
    55

=5][/COLORSENOL HOCA NTV DE HARIKALAR YARATTI...

"TRABZONSPOR 22 YILDIR SAMPIYON OLAMIYOR AMA HIÇ BIR ONURSUZLUGU OLMAMISTIR"

ISTE BIZI BU ÇATI ALTINDA TOPLAYAN GERÇEK.....

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Evet,TV8 i açin.. Ali Sen de programda,,kaçirmayin..

#10 Fietra - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Atay Baskan TV TV geziyor vallaha biraz sonra geçerim TV basina...

Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Trabzonlu artik ayaga kalkmali

DEV UYANMALI
    Trabzonspor'da Futbol A.S'nin Baskan Yardimcilarindan Murat Bozoglu, önlerini kesme operasyonunun F.Bahçe maçinda daha açik olarak görüldügünü ifade ederek, "Bu güçler karsisinda bizim yapacak tek olayimiz; camia olarak tek vücut olup gücümüzü göstermek. Artik uyuyan devi uyandirmaliyiz. Böyle sessiz kaldikça, bizi bitirmeleri daha kolaylasiyor. Trabzonspor camiasinin önde gelenlerinin masaya yumrugunu vurma zamani geldide, geçiyor bile" dedi. Edited by: Gölge Oyunu

Vektra58 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Atay Aktug Baskani Kutluyorum. Agzina Ne geldi Ise Söyledi. Helal Olsun Baskanim Sana...... SEN ÜZÜLME BIZ HER ZAMAN YANINIZDAYIZ...

Onursuz Sampiyon Olacagimiza Onurlu Ölürüz...

ÇÜNKÜ BIZ TRABZONSPOLUYUZ...

Yaþ
    55

ATAY AKTUG.....Vatan Gazetesi........

"Oyuncu istemesinler"
    Aktug ayrica Futbol Federasyonu'na da çagrida bulunarak su ifadeleri kullandi: "Bizden Milli Takim'a oyuncu almasinlar. Trabzonspor olarak kulüp basarisi elde etmek isterken bir yandan da Türk futboluna hizmet etmek istiyoruz. Milli Takim'in basarisi için ter döküyoruz. Fakat Trabzonspor, yok varsayilacaksa ve bu tavir sürecekse, oyuncularimizin da Milli Takim'a alinmasini istemiyoruz."

Guests
    Ziyaretçi

dün cnn de izledim atay aktugu böyle bir konusmasini görmedim

Kanimca gerek Atay Aktug gerekse de Senol Günes son derece güzel konusmalar yaparak, gerekli yerlere gerekli mesajlari veriyorlar.Zaten çogukisi de onlarin bu tepkileri karsisinda bir sey diyemiyor ve hak veriyor.Aslina bakarsaniz kimsenin bir sey diyecek yüzü de yok .Çünkü göz var nizam var,her sey ortada...

Cemalettin Taþkýn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

bu milli takima oyuncu istemesinler sözüne ne diyorsunuz. yanki bulur mu?

bence iyi bir tepki olmus. bizi saymiyorsaniz o zaman bizim oyuncularimizi da saymayin.

sametaydin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

kesinlikle milli takima oyuncu yollama ile ilgili bisey söylemdi atay aktug. zaten böyle seyleri o platformda söylemek sanirim biraz yanlis olur.

61trabzonomer - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

[QUOTE=SKY-GUARD]

ATAY AKTUG.....Vatan Gazetesi........

"Oyuncu istemesinler"
    Aktug ayrica Futbol Federasyonu'na da çagrida bulunarak su ifadeleri kullandi: "Bizden Milli Takim'a oyuncu almasinlar. Trabzonspor olarak kulüp basarisi elde etmek isterken bir yandan da Türk futboluna hizmet etmek istiyoruz. Milli Takim'in basarisi için ter döküyoruz. Fakat Trabzonspor, yok varsayilacaksa ve bu tavir sürecekse, oyuncularimizin da Milli Takim'a alinmasini istemiyoruz."

[/QUOTE]

Böle birsey dedimi bilmiyorum ama eger demisse dogru demis bizi sen sayma hertürlü ibneligi yap ondan sonra milli takima oyuncu iste sen yok yav neyse ama milli forma sonuçta bunlari desemde ayyildizimiz için her zaman haziriz biz....

Senol Günes'ten inciler:

NTV'deki programdan...

Senol Günes: ''Biz sahada gereken her seyi yapiyoruz fakat isin en sonunda ufak hileleri beceremiyoruz... Gökdeniz isterse topu dolandirip penalti yaptirmasini bilir ama golü düsünüyor...''

Güntekin: ''ama hocam biliyoruz ki Fatih Tekke Türkiye'de kendisine en çok faul ve penalti yapilan oyuncu...''

Senol Günes: ''Fatih'in kazandirdigi penalti kadar bir de verilmeyen penaltilari var... mesela bir örnegini dünkü maçta gördük...''

----------------------------------------------------------

Senol Günes: ''ben ümit özat'a verilen cezayi çok fazla buluyorum... bence 4 maç ceza alacak bir hareket yapmadi...''

Güntekin: ''yani hocam baskalarina ceza verilmedi mi demek istiyorsunuz?''

Senol Günes: '' evet...iki-üçkisiye daha ceza verilecekti, onlara vermedilerbir kisiye yüklenip isi geçistirdiler...''

--------------------------------------------------------

Senol Günes: '' cem olur ahmet olur... isimler önemli degil... bizim zamanimizda da metin tokat'lar, [birisini daha dedi Senol Hoca ama adini hatirlamiyorum] vardi... biz de onlarla ugrasirdik...''

CNN'deki 'Ileri Üçlü' Programi...

Atay Aktug: ''inanmak istemiyoruz ama görüyoruz ki Trabzonspor'a haksizlik yapiliyor...''

bir müddet sonra.......

Fenerli yorumcu: '' ama sayin baskan az önce böyle seylere inanmak istemediginizi söyl.......''

Atay Aktug: '' artikinanmaya basliyorum...''

---------------------------------------------------------

Atay Aktug: '' Fatih ikinci golü kaçirmis olabilir... ama sunu söyliyeyim: biz skoru 2-2'ye getirsek bile bu maç 2-2 bitmeyecekti...''

Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Istifaya davet..

Trabzonspor camiasi hakem Papila ve federasyona etes püskürüyor.. Akbasoglu, "Bu federasyon bu yükü kaldiramiyor, istifa etmeli. Papila da emekli olmaliydi" dedi..

Trabzon cephesi hakem Cem Papila'ya ve Futbol Federasyonu'na ates püskürüyor. "Trabzon'un gururu, onuru var" diyen yönetici Metin Akbasoglu, "Kimsenin harcanan bu emekleri bir kalemde silme hakki yok. Fair-play'den bahseden ve 750 milyar lira harcayip 'Lütfen' kampanyasi yapan bu federasyon bu yükü kaldiramiyor. Istifa etmeliler" yorumunu yapti.

PAPILA BIRAKSIN
    Maçta bir çok hata yapan hakem Cem Papila'nin da emeklilige kendini hazirlamis bir hakem görüntüsünde oldugunu belirten Akbasoglu, "Yönettigi maça bakilirsa ortaya çikan sonuç bu. Serefli ve haysiyetli olarak bildigimiz sayin Papila ve arkadaslarinin da istifa etmelerini bekliyoruz. Onurlu insanin yapacagi hareket budur" dedi.

LIGI IKIYE BÖLELIM
    Akbasoglu, "Ne Fener'le ne de Galatasaray'la isimiz var. Biz ortadaki sisteme karsiyiz. Anadolu takimlarinin figüranligina son vermeliyiz. Çok istiyorlarsa Süper Lig'i, Anadolu ve Istanbul ligi olarak ikiye bölelim. Istanbul'un sampiyonu belirlensin sonra play-off'ta karsilasiriz. Play-off maçlarini da yabanci hakemler yönetir. Belki böyle oynanacak olan lig daha temiz, daha dürüstçe olur" ifadesini kullanarak Türk futbolundaki adaletsizlige dikkat çekti.

Günes: "Bu takima inaniyorum.."

Trabzonspor Teknik Direktörü Senol Günes, futbolcularinin emeklerini almaya kimsenin hakkinin olmadigini söyleyerek hakemlere tepki gösterdi.. Günes, takimina inandigini ve gelecek sezon da hedeflerinin sampiyonluk olacagini belirtti..

Günes, yaptigi açiklamada, ligin ikinci yarisinda Trabzonspor'un iyi bir futbol ortaya koydugunu belirterek, ''Futbolcularimi ikinci yaridaki futbol ile sampiyon olarak görüyorum. Fenerbahçe maçinda da iyi oynadilar. Hatali kararlara karsin fazla itiraz etmediler. Çok emek verdiler, ancak birkaç maçta emeklerinin karsiligini alamadilar. Futbolcularimin emeklerini almaya kimsenin hakki yok'' dedi.

Fenerbahçe maçinin hakemi Cem Papila'nin hizlanan futbolu kestigini savunarak, ''Papila, 3 maça geldi. Kupada Gaziantepspor'u yendigimiz, ligde sampiyonluk için favori gösterildigimiz sirada Gaziantep ile lig maçimizi yönetti. Orada da ayni hatalar vardi. Ardindan Galatasaray maçimiza geldi, tarafsiz bir maç yönetti. Simdi de Fenerbahçe maçi var. Bu 3 maçi Türkiye'nin dikkatine sunmak istiyorum. Ülke futbolunun gelecegi için hizli futbola hakemler katkida bulunmali'' diye konustu.

Ülke futbolundan alacaklari olduklarini iddia eden Günes, ''Sampiyon olamadik. Bunun ayibi yok. Gururu ve alacagi var. Benim futbolcumun yakini maç öncesi ölmüs söylemiyorum. Oyuncular emek sarf etmis. Oyuncularimin emeklerini baskalarinin almaya hakki yok. Ülke futbolunda Trabzonspor bir yere gelemiyorsa, ben, futbolcum ve hakem sistemine çomak sokanlar payini almalilar. Fenerbahçe maçinda iyiydik, daha da iyi olmaliydik. Her seyi hakem hatalarina baglamak istemiyorum. Hakeme kizmiyorum. Düzen içinde yapabilecegi budur. Bunlari düzeltmek ülke futbolunun patronlarinin elindedir'' diye konustu.

Trabzonspor'un oynadigi futbolun karsiligini alamadigini ifade eden Günes, söyle konustu:
    ''Ben bu takima inaniyorum. Gelecek yil için yeni oyuncular katarak, hakem hatasi da olsa baska bir sey de olsa ayni hedefler için oynayacagiz. Simdi önümüzde 4 maç var. Konyaspor maçina sifirdan baslayacagiz. Futbolcularima bu maçi kaybederseniz sizi affetmem dedim. Canimiz yansa da mücadelemize devam edecegiz. Ülke futbolu adina bu 4 maçimizi da kazanmak istiyoruz.''

-''EN UCUZ OYUNCUM 10 MILYON DOLAR''-
    Günes, Trabzonspor'dan verebilecekleri en ucuz oyuncunun 10 milyon dolar oldugunu söyledi.

Gelecek yil için pahali oyuncu alip bütçelerini bozmak istemediklerini kaydeden Günes, ''Bir Besiktas'in, Fenerbahçe'nin verdigi paralari veremeyiz. Ama degerli oyuncular alacagiz. Mevcut kadrodaki oyuncularin hepsini tutmak istiyorum. Ekonomik kosullar itibariyle hem futbolcunun kendisi hem de kulüp için iyi bir teklif gelirse onu degerlendiririz. Ama en ucuz oyuncum 10 milyon dolardir. Bunun altinda vermeyiz.''

-''LIGIN RENGI SOLMUSTUR''
    Günes, Fenerbahçe karsisinda aldiklari yenilgiyle birlikte ligin renginin soldugunu söyledi.

Fenerbahçe'nin sampiyonluk yolunda iyi bir avantaj yakaladigini ifade eden Günes, ''Su an puan cetvelindeki siralamanin degisecegini düsünmüyorum. Biz maçi alsaydik, sampiyonluk yarisi daha da zorlu olacakti. Su anda Fenerbahçe ilk sira için Galatasaray'da ikincilik için avantajlidir. Galatasaray 5 puanlik fark yapti. Dolayisiyla kaybimiz agirdir. Biz de asagidan gelen takimlara yakalanmak istemiyoruz'' diye konustu.

-ÜMIT ÖZAT'IN 4 MAÇLIK CEZASI-
    Fenerbahçe Kaptani Ümit Özat'in Denizlispor maçi sonrasi aldigi 4 maçlik cezanin agir bir ceza oldugunu savundu.

Günes, Ümit Özat'in aldigi 4 maçlik cezayi dogru bulmadigini kaydederek, ''Ümit Özat, günah keçisi gibi oldu. Ayni maçta 3-4 ceza durumu daha vardi. Bir kisiye fazla ceza vererek isi kapatmaya gittiler. Cezalarin ölçüsü herkes için ayni olmali. Galatasaray maçindan sonra iyi niyetli olarak sahaya girdim, yine de kendimi hatali buldum. Bir baska antrenör ise kendi kulübesinden diger kulübedeki antrenöre gidiyor. Bir insanin yüzüne tükürülüyorsa, o insana hakem camiasi ya da biz bir sey yapamiyorsak, bizim yüzümüze tükürülüyor demektir'' dedi.

"Maglubiyet sasirtmadi.."

Trabzonspor Kulübü Eski Baskani Özkan Sümer, olayli derbi sonrasinda çarpici açiklamalarda bulundu.. Sümer, sari lacivertli ekibin almis olduga galibiyete sasirmadigini belirtirken, "Bu Fenerbaçe'nin sistemetigi. Geçmiste böyleydi, gelecektede böyle olacak" dedi..

Trabzonspor Kulübü Eski Baskani Özkan Sümer, Fenerbahçe'nin Trabzonspor maçini haksiz biçimde kazandigini ve buna kendisinin sasirmadigini söyledi.

Sümer, yaptigi açiklamada, ''Böyle haksiz kazanmasina sasirmadim. Zira Fenerbahçe'nin sistematigi bu. Geçmiste de oldugu gibi bugün de böyle oldu. Gelecekte de böyle olacak'' dedi.

Trabzonspor'un, yasanan hadiseler içerisinde kendi bütünlügünü ve kendi dogrularini, kendi gücünü daha etkin kullanabilmesini aramak durumunda oldugunu ifade eden Sümer, ''Trabzonspor'un haklarini korumadigi ortadadir. Fenerbahçe maçi, Trabzonspor'un ne denli haksizliga ugradigini göstermekte kalmiyor, hak edebilecegi degerlerin ona verilmeyeceginin göstergesidir'' diye konustu.

Trabzonspor'un bu tür yasadiklarini asmasi için bütünlügünün korunmasinin, takim olarak daha da güçlenmesinin gerektigini ifade eden Sümer, söyle konustu:
    ''Kendi dogrularini çok iyi tespit edip, o dogrultuda mücadelesini sürdürmesi gerekiyor. Haramdan kazananlarla ayni tarzda yarismak ve onlara üstünlük saglama yarisina düsmemeli. Dogruluktan kastettigim bu. Haksizliklarin bir ölçüde kirilabilmesi için Trabzonspor, kendi içinde kendi bütünlügünü üretmeli. Aktif bir bütünlük, daha katilimci bir bütünlük saglamalidir. Bir kararlilikla, çok akilli bir süreç izlenmeli. Bu yolla Trabzonspor, hak ettigi ve ihtiyaç duydugu sonuçlari elde etmeyle kalmayacak, ülke futbolunun ihtiyaç duydugu hizmeti ortaya çikarmis olacak. Ülke futbolunun en büyük ihtiyaci kirlilik, haksizlik ve yanlislardan arinmaktadir.''

Kendisinin daha önce Fenerbahçe maçi sonrasi yasanan gelismeler sonrasi (Trabzonspor'un haklarini koruyamadigi gerekçesiyle) istifa etmesiyle ilgili olarak da Sümer, ''Ben o dönemde bir yalnizlasmadan bahsetmistim. Simdi Trabzonspor'un bu yalnizlasma içerisinde oldugunu söylemeyiz'' diye konustu.

SAHIN: "SABRIMIZ KALMADI !.."

Trabzonspor'da, Fenerbahçe yenilgisi sonrasi Futbol Federasyonu'na gösterilen tepki artarak sürüyor.. Basin sözcüsü Ibrahim Sahin, artik sabirlarinin kalmadigini belirtirken, "Istanbul'un federasyonu olmaktan vazgeçsinler" dedi ve istifa istedi..

Sahin yaptigi açiklamada, Futbol Federasyonu'nun göreve geldigi günden itibaren Trabzonluya bakisinin olumlu olmadigini savunarak, ''Gerek Federasyon Baskani'nin açiklamalari, gerekse de federasyon kurullarinin cezai uygulamalari Trabzonsporlulari magdur edici yönde olmustur. Iki takimli bir lig istiyorlar. Artik sabrimiz kalmadi'' dedi.

Futbol Federasyonu'na güvenlerinin yok oldugunu ifade eden Sahin, söyle konustu:
    ''Trabzon insanina düsmanliklari varsa çikip açiklasinlar. Trabzon, Türkiye'nin her yerinde her is kolunda çok büyük insanlar yetistirmistir. Devletine bagliligini her alanda ortaya koymus Trabzonlularin vicdanlarinda açtiklari yaralari ortadan kaldiramazlar. Istanbul'un federasyonu olmaktan vazgeçsinler. Bütün Türkiye'nin federasyonu olmaya çalissinlar. Olamayacaklarsa görev yerlerini terk etsinler.''

Belediye Meclisi federasyonu kinadi

Trabzon Belediye Meclisi, Fenerbahçe-Trabzonspor maçi nedeniyle Futbol Federasyonu'nu protesto karari aldi..

Trabzon Belediye Baskani Volkan Canalioglu, açiklamasinda, Trabzonspor'un Istanbul'da Fenerbahçe ile yaptigi maçta haksiz sekilde maglup edildigini ileri sürerek, ''Maçi yöneten hakemleri siddetle kiniyoruz. Hakemlere destek verenler de ayni hatayi islemislerdir. Trabzonspor Türkiye'nin en büyük kulüplerinden biridir. Böyle haksizliklarla önünün kesilmesini asla kabul edemeyiz'' dedi.

-BELEDIYE MECLIS KARARI-
    Öte yandan, bugün toplanan Trabzon Belediye Meclisi'nde AK Parti Grup Baskani Ismail Kemarkaya ile CHP Grup Baskani Orhan Ilarslan, Meclis Baskanligi'na verdikleri ortak dilekçede sunlari kaydettiler:
    ''Türkiye Süper Futbol Ligi'nde Cumartesi günü saat 19.00'da Istanbul Sükrü Saraçoglu Stadyumu'nda Fenerbahçe ile Trabzonspor arasinda yapilan maçta, tamamen yanli ve tarafli kararlariyla Trabzonsporumuzun haksiz yere maglubiyetine sebebiyet veren hakem Cem Papila ile yardimcilarinin esefle kinanmasini ve söz konusu futbol katili hakem üçlüsünü bu maça atayan illegal Merkez Hakem Komitesi ile bu Bizans oyunlarinin bas mimari Futbol Federasyonu'nun protesto edilmesi için meclis karari alinmasi hususunda önergemizin kabulünü meclis üyesi arkadaslarimiz adina arz ederiz.''

Önerge, belediye meclisinde oybirligiyle kabul edildi.

Basin Açiklamasi
    Atay Aktug: "Haksizliga zerrece tahammülümüz kalmadi"

30 Nisan 2005 günü Fenerbahçe ile oynadigimiz ve 2-1 kaybettigimiz Türkiye 1. Süper Ligi karsilasmasinda yapilan hakem hatalari kulübümüzde büyük bir üzüntü yarattigi gibi Türkiye Futbol Federasyonu?na olan güvenimizi de ciddi sekilde sarsmistir.

Maç öncesi "Adil hakem istiyoruz" seklinde yaptigimiz açiklamalari hatirlayarak maç sonrasi olusan tabloya bakiyoruz ve maalesef korktugumuzun basimiza geldigini görüyoruz.

Türkiye?nin dört büyük kulübünden biri olan Trabzonspor?un, Istanbul?un üç büyük takimiyla yillardir devam eden rekabetinde esit kosullarda mücadele etmek, kuruldugu tarihten beri en büyük arzusu olmustur. Lig yarisinin içerisinde futbolu yönetenlerin herkese esit mesafede olmasi, aldiklari kararlarda hiç kimseye ayricalik yapmamasi en büyük istegimizdir. Ancak, gerek saha içinde verilen kararlarda gerekse cezai uygulamalarda objektiflikten uzaklasildigini gözlemledigimiz su günlerde ligde dönüm noktasi sayilabilecek bir derby maçinda yapilan bu hatalar artik sabrimizin sinirlarini zorlamaktadir.

Trabzonspor olarak ligin basindan beri hakemler hakkinda konusmamayi ilke edinmemize ragmen, sampiyonluk umutlarimizi bagladigimiz bir maç sonrasi hakemin gösterdigi böylesine kötü bir yönetim üstüne artik tepki koymamiz gerektigi inancini tasiyoruz.

MHK Baskani Sabri Çelik?in basina yaptigi açiklamalari takip edip, Fenerbahçe maçinin hakemi Cem Papila?ya en az dört hafta dinlendirme verilecegini ögrenmis bulunuyoruz. Bir kulübün kaderiyle oynayan bir hakeme verilecek böyle bir cezanin ne kulübümüzü ne de kamuoyunu tatmin etmesi mümkün degildir.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Merkez Hakem Kurulu (MHK)?yi buradan göreve çagirarak, artik hakemlerin gösterdikleri kötü yönetim sonrasi, gelecekte olmasi muhtemel örneklerine de emsal teskil edecek sekilde cezalandirilmalarini istiyoruz. Trabzonspor Kulübü olarak TFF?nin olayla ilgili bir sorusturma baslatmasini bekliyor ve gerekirse konuyla ilgili dava açacagimizi da bir kez daha tekrarliyoruz.

Yapilan hatalarin cezasiz kalmasi ya da gösterilen kötü yönetim sonrasi sessiz kalinmasi, süphesiz magdur olan takimlarin mücadele sevkini kiracaktir. Bu nedenle, adalet istegimizi her firsatta tekrarlayacagiz ve Türk futbolundaki çifte standart sona erene dek hakliligimizi her firsatta dile getirmeye devam edecegiz.

Trabzonspor Kulübü
    03.05.2005 11:40:00

Yaþ
    55

Yönetim Kurulumuz'dan Açiklama
    Trabzonspor Yönetim Kurulu 10 Mayis 2005 tarihinde yaptigi toplanti sonrasi asagidaki açiklamayi yapmistir:

30 Nisan 2005 tarihinde Fenerbahçe ile oynadigimiz karsilasmada yapilan hakem hatalari Trabzonspor camiasini yaralamis ve sezon boyunca takimimiza yapilan haksizliklara karsi tek vücut olarak tepkisini ortaya koymustur.

Türkiye Futbol Federasyonu?na, onun yetkili kurullarina ve maçin hakemine yönelik bir tepki verme zorunlulugunu hisseden Trabzonspor taraftarlari, maçi takip eden hafta içinde, konuya iliskin tepkilerini çesitli mecralarda biraraya gelerek dile getirmislerdir.
    Kulübümüz, her zaman Türk hakemliginin arkasinda durmus ve Yönetim Kurulu üyelerimiz de hakemler aleyhine açiklamalar yapmaktan siddetle kaçinmistir. Fenerbahçe maçindan önce de takimimizin oynadigi çesitli karsilasmalarda hatalar yapilmis, ancak kulübümüz davranisini degistirmemistir. Hatta Yönetim Kurulu üyelerimiz, Trabzon?da oynanan bir karsilasmada rakip takimin hakkinin yendigini de centilmence ifade edebilme olgunlugunu göstermislerdir.

Maçlarin sahada baslayip sahada bitmesi gerektigine ve Türk futbolundaki kirliligin had safhaya ulastigina inanan büyük Trabzonspor camiasi, kendisine yapilacak haksizliklara karsi tepkisini koyma yönündeki kararliligini ortaya koymustur.

Özellikle, Trabzon?da geçtigimiz Cuma günü yapilan ve genci-yaslisi her kesimden 20 bin insanin katildigi büyük halk yürüyüsü, bunun iyi bir kaniti olmus ve Trabzonsporlular?in tepkilerini ne kadar demokratik sekilde ifade edebildiklerini kamuoyuna göstermistir. Tüm Türkiye?ye örnek olacak bu gösterinin yaninda, basta Istanbul ve Ankara olmak üzere, diger sehirlerde de, Trabzon?la ilgili sivil toplum örgütlerinin, taraftar organizasyonlarinin, bürokrat ve milletvekillerimizin Trabzonspor?un içine düsürüldügü duruma tepkilerini demokratik bir çerçevede göstermeleri de camiamiz için büyük bir gurur vesilesi olmustur.

Bu noktada, Trabzonspor Yönetim Kurulu olarak, bu girisimlerde verilen mesajlarin yerine ulastigini ve tüm kesimlerin artik Trabzonspor?un hakliligina inandigini düsünüyoruz. Trabzonspor Kulübü?nden bagimsiz olarak yapilan bu sivil toplum hareketlerinin hedefe ulastigini ve tüm Türkiye?ye Trabzonspor?un büyüklügünü ve gücünü bir kez daha gösterdigine inaniyoruz.

Kulüp olarak, haklarimizi savunmak için Türkiye Futbol Federasyonu?nun yetkili mercilerine resmi basvurumuzu yapilmis ve Federasyon?dan konuyla ilgili bir çalisma grubu olusturmasi talebinde bulunulmustur. Bu asamadan sonra, Trabzonspor?a ve taraftarlarimiza düsen görev, takimlarini kosulsuz desteklemeye devam edip tepkilerinin sonuçlarini beklemektir.
    Bu basin açiklamasi yoluyla, taraftarlarimizin Türk futbolundaki kirliligin temizlenmesi adina üstlendikleri öncü rolden ötürü duydugumuz memnuniyeti dile getiriyor ve gelecekte de Trabzonspor Kulübü?ne olan büyük desteklerini sürdüreceklerine olan inancimizin tam oldugunu söylemek istiyoruz.

TRABZONSPOR KULÜBÜ YÖNETIM KURULU

11.05.2005 09:08:00

Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Haber gece Son Dakika konu basliina tasinmis zaten. Kusura kalmayin [img]smileys/smiley2.gif[/img]Edited by: Gölge Oyunu

gerçekefsane - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Basin Toplantisi: Ibrahim Sahin
    Trabzonspor Basin Sözcüsü Ibrahim Sahin, bugün Sadri Sener Sosyal Tesisleri?nde düzenledigi basin toplantisinda gündemdeki konulara iliskin açiklamalarda bulundu.

Yenemesek de yenilmeyecegiz
    Konusmasina Tüm Türk halkinin 30 Agustos Zafer Bayrami?ni kutlayarak baslayan Sahin, Malatyaspor karsilasmasini degerlendirdi ve söyle dedi: ?Maçtan önce Malatyaspor yönetimi bize çok misafirperver sekilde davrandi. Orada gayet güzel agirlandik. Maça gelirsek, üst üste aldigi farkli maglubiyetlerden sonra Malatyaspor?un bu maça özel önem verecegini biliyorduk. Malatyaspor karsisinda iyi futbol oynadik, çok net gol pozisyonlarindan yararlanamadik. 10 kisi oynuyorken uzatma dakikalarinda golü bulduk. Sonuç bizi mutlu etmiyor ama yenemiyorsaniz, yenilmeyeceksiniz de.?

TSYD turnuvasi bir sans
    Lig yarisinda sona dogru bazen kazanilan bir puanin bile altin degerinde oldugunu hatirlatan Sahin, artik milli maç sonrasinda Gaziantepspor ile yapacaklari karsilasmanin hazirliklarina baslayaklarini kaydetti. Sahin, milli maç dolayisiyla lige verilen arayi TSYD Trabzon Subesi tarafindan düzenlenen 7. Karadeniz Futbol Turnuvasi ile degerlendireceklerini söyleyerek, ?Bu turnuva forma sansi bulamayan oyuncularimizin kendilerini göstermeleri için bir firsat olacak.? dedi

?Hakemler dikkatli olsun?
    Hakemler hakkinda Trabzonspor?un tavrinin net oldugunu söyleyen Sahin, ?Hakemlerimiz iyi çalissinlar, maçlara iyi konsantre olarak çiksinlar ve dikkatli olsunlar. Spor programlarini izleyip bu programlarin etkisinde kalmasinlar çünkü yaris kizistikça üzerlerindeki baski da artacak? diye konustu. Sahin, ?MHK Baskani Ufuk Özerten?in öncülügünde Türk hakemlerinin futbolu adil bir sekilde yönetmelerini istiyoruz. Hakemlerin aldiklari puanlarin da gerektiginden yüksek olduguna dikkati çeken Sahin, ?Onlarin da dikkatinin çekilmesi lazim. Yeni MHK Baskani da hakemlerin bazilarinin form tutmak için zamana ihtiyaci oldugunu kabul ediyor? dedi.

Milli Takim
    Sahin, Milli Takimimiz?in Danimarka ve Ukrayna?ya karsi yapacagi iki önemli karsilasmaya da dikkat çekerek, ?Almanya?da yapilacak finallere katilabilmek için bu maçlari kayipsiz geçmek sart. Umarim her sey istedigimiz gibi gelisir? dedi.

Iyilestirme konusu
    Takimda yapilan iyilestirmelere de açiklik getiren Sahin su açiklamalari yapti:

?Iyilestirme konusunu ikiye ayirarak degerlendirmek lazim:

1) Sözlesmesinin son senesine gelen futbolcularimizla sözlesme yenilenmesi. Bu sayede hem oyuncunun sezon sonunda serbest kalmasi önleniyor hem de istedigi yeni ücret belirleniyordu.
    2) Bazi futbolculara mevcut ücretlerinde performanslarina dayali olarak iyilestirme yapilacagi söylenmisti. Hüseyin ve Yattara da bu iyilestirme yapildi.

Su anda sözlesmesi bitecek oyuncularla ilgili görüsmeler sürüyor. Görüsmeler halen sürüyor. Dis transferin uzamasi sebebiyle bu konu biraz gecikti. Bu oyuncularla prensipte anlasildi fakat konu henüz resmiyete dökülmedi?

30.08.2005 13:24:00

trabzonspor.org.tr

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)