Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu
Toplam 119 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2012 Londra Olimpiyatlarında Türkiye

Canberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Kötü gidiyoruz ama hadi hayırlısı ..

İrfan abi evet TRT HD Türksat yayını da var tabi TRT1 HD'de var Türksat'ta
    BordoMavi.Net

Forum Kurallarına uymayan mesajları lütfen http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif butonunu kullanarak raporlayalım

Samet Türkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Halterde madalya alamamak benim adıma büyük hâyal kırıklığı.Halter ve Güreş bizim işimiz.

ibrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Almanya iki gün madalya almadı, başta Bild gazetesi olmak üzere bütün medya alarm verdi nasıl olur böyle bir şey, rezil olduk diye. Bizimkiler umursamazlar bile. Alınca kıyılara köşelere yazar geçerler...

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2
    Milli Takımım TRABZONSPOR
    Al aşaa, vur yukari, Dik Oyna!!!
    Helalin adı kaldı, onu gören yok.
    Haram kapışıldı, hâlâ doyan yok. Yusuf Has Hacip

Nereden
    İstanbul

Bu işte en son sorumlu kılınacak olan sporcularımızdır. Nasıl bir spor ve olimpiyat planlaması yapılmış ? Hangi dallarda, hangi antrenörler ve sporcuların yetiştirileceğine karar verilmiş? Fenerbahçe gibi başarılı olan hazır sporculara biraz para verip transfer etmekle (ki o fenerbahçe bu kadar sporcu transfer edip "amatör branşlarda şöyle iyiyiz, böyle mübareğiz" muhabbeti yapar ama bu güne kadar sadece fenerbahçe lisanslı 1 Türk sporcu madalya kazanabilmiştir. O da bronz madalyadır), veya olimpiyatlara 2 gün kala sporcuların hesaplarına 40 altın karşılığı para yatırıp, onları madalya baskısına almakla bu işler olmuyor maalesef. Bugün üniversite gençliğinin vazgeçilmezi olan masa tenisinde Çin'den devşirme iki sporcuyla katılmışız, birinin adı Melek Hu (tabi ki o da bir fenerbahçeli), diğerinin adı Bora Wang (bora da dün 3.turda Çinli Zang'a elendi). Atletizmde en büyük madalya umudumuz ise "İlham Tanoui Özbilen" (Kenya'dan devşirme) 2004 Atina Olimpiyatları'nda ilk turda elenen, ismi İlkay olan (soyadını unuttum) bayan yüzücümüz şöyle diyordu: "Okul ve sınavlar nedeniyle antremanlarımı sabah 5:30'da yapmak zorunda kalıyor, havuzu açtırabilmek için her gün bekçiyle kavga ediyordum. Ayrıca emekli öğretmen olan anne ve babamı, bu işin masrafları nedeniyle zor duruma düşürdüm. Yüzmeyi çok sevsem de bu işi bırakmak zorundayım" . Eski olimpiyat 3.'müz Eşref Apak ise çekiç antremanlarını bir otoparkta, hem de boş olduğu hafta içi öğlen saatlarinde yapmak zorundaydı. Eğer o otoparkta es kaza Dünya Rekoru kırsa, atılan çekiç otoparkın arkasındaki evin çatısına düşecekmiş.

Sayın eğitim ve spor bakanlarımız, ortaokul ve liselerde spor ve sporcu gelişimi için hangi çalışmayı başlatmış. 4+4+4 sistemi üzerinden muhalefetle laf yarıştırmak daha kolay tabi. Hadi her hükümette olduğu gibi bu iktidar da işin içinde rant olmadığı için bu işi pek sahiplenmiyor, medyamız ve halkımız bu işi ne kadar sahipleniyor??? aziz yıldırımın hiç bir kıymeti ve tutarlılığı olmayan beyanatına mı daha çok önem veriliyor, yoksa 2012 Olimpiyatlarına mı?

2011'de Trabzon'da gençlik oyunları yapıldı. Sahil yolundaki her ilçede güzel spor tesisleri inşa edildi. Peki bugün bu tesisler hangi sporun ilerletilmesi ve spocuların yetişmesi için kullanılıyor? Bundan yaklaşık 20 yıl önce dönemin spor bakanı Bahattin Şeker, memleketi Bilecik'e 6 tane olimpik havuz yaptırmıştı. Ancak Bilecik'te yetişen lisanslı yüzücü sayısı kaçtı? El-cevap: 0 .... Maksat yandaş müteahhit para kazansın. Birkaç yıl sonra o güzelim tesislerde insanlar fındık veya çay sermeye başlarsa kimse şaşırmasın.

Bu sene dünyanın en önemli 15-20 atletinin de katıldığı, Dünya Salon Atletizm şampiyonası İstanbul-Ataköy'de yapıldı. Yelena Isinbeyeva'dan Liu Xiang'a, Veronica Campell'dan Meserat Defar'a kadar dünya rekorları sahibi atletlerin yarıştığı organizasyonda toplasan 5.000 kişilik salonu sadece finallerin yapıldığı son gün doldurabildik. Seyircilerin yarısı da yabancıydı.

Adam gibi ilgi gösterdiğimiz tek spor olan futbolda da bi halt becersek, uluslararası büyük bir yıldız çıkarsak neyse. Şikeyi örtmek için hokkabazlıkla meşgulüz bu aralar. 80 Milyon nüfuslu memlekette herkes futbol konuşuyor ama Milli Takım 11'inin yarısı 3 milyon Türk'ün yaşadığı Almanya'dan yetişen futbolculardan kurulu. Lisanslı futbolcuların genç erkek nüfusa oranı, Bangladeş'in bile altında seyrediyor.

Bu arada birisi 2020 Olimpiyatları mı dedi?
    Konu oflubektas tarafından (01.08.2012 Saat 11:22 ) değiştirilmiştir.
    BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ?

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

oflubektas guzel ozetlemis durumu.

Bende bir sey ekleyeyim o zaman, sporcu yetistirmek te o kadar beceriksiziz ki, doping yapan oyuncularimiz bile derece yapamiyorlar.

Temel doping yapmis ama sonuncu olmus, sormuslar neden diye? "Doping ettugum anlasilmasin diye" demis. Olay boyle herhalde,
    Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim.
    Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim.
    Yanımda yürü, böylece ikimiz eşit oluruz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    hodlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Türkiyede Olimpik sporların önündeki en büyük engel Eğitim sistemimizdir.Öyleki Beden Eğitimi Spor Yüksekokulları dahi, Milli sporcu Milli takım kampına gitti diye devamsızlıktan bırakıyor ya da sınava girmedi işlemi uyguluyor.Varın diğer okulların ya da Liselerin tavrını siz düşünün.Artık önümüze bakacağız ve Güreşten gelecek iyi haberleri bekleyeceğiz.
    Ne varsa malsef Güreşte var.Şahsen ben 3 Altın kesin diyorum...Allah çocukların yardımcısı olsun...
    Konu hodlu tarafından (01.08.2012 Saat 15:30 ) değiştirilmiştir.
    2011 yılında şike yoktur diyen namussuzdur...

titanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat

Bu kadar karamsar olmayalım,Olimpiyatlar henüz yeni başladı. Belki en çok madalya beklenen branş halter olduğu ve bu alanda başarısız olunduğu için karamsar bakılıyor. Bu başarısızlık normal mi? evet kabul edilebilir bir başarısızlık.Madalya beklentisi yüksek olunca ister istemez sporcular etkileniyor.Bu baskının basarısızlığı getirdiğini görmek zorundayız.
    Halter Halillerin,Naimlerin,Nurcanların altınlı başarılarının yanında,halihazırda dünyada en cok tanınan sporcularımızıda içinde barındıran branş.Aylin daşdelen,dibel şimşek,nurdan karagöz,bünyamin sezer ve mete binay
    Kimse kalkıp bana iyiy sporcu yetiştirilmiyor demesin.Bunlar ne? Ama şunu diyebiliriz bu sporcular neden yapabileceklerinin çok altında bir performans gösterdiler,hem de aynı turnuvada?

Artık Halter ve Güreş ten değil,tekvando,boks ve atletzmde de başarılı sporcularımız var.Bu branşlarda da madalyas sansımız devam etmekte.Takım spğorlarında da kötü başlamadık

bestrafer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Güreş müsabakaları başladı mı henüz?

Ayrıca Nevin Yanıt atletizmde koşacak değil mi? Yakın bir zamanda Balkan Şampiyonası'nda madalya almış, aynı zamanda rekor kırmış. Ondan on gün sonra da çıkıp Olimpiyatlarda yarışması çok zor olur.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

Güreş dışında hiçbir branştan madalya beklemeyin derim.
    Avrupa Şampiyonu, Dünya Şampiyonu haltercilerimizib halini gördükten sonra beklentim falan kalmadı benim.

titanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat

Alıntı bestrafer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güreş müsabakaları başladı mı henüz?

Ayrıca Nevin Yanıt atletizmde koşacak değil mi? Yakın bir zamanda Balkan Şampiyonası'nda madalya almış, aynı zamanda rekor kırmış. Ondan on gün sonra da çıkıp Olimpiyatlarda yarışması çok zor olur.
    Güreş müsabakalrı henüz başlamadı
    Nevin yanıt 100 metre engellide ülkemizi temsil edecek. o da henüz yarışmadı

.....
    Ziyaretçi

Bayan voleybol takımımız 3-0 kazandı.

bestrafer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı titanic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güreş müsabakalrı henüz başlamadı
    Nevin yanıt 100 metre engellide ülkemizi temsil edecek. o da henüz yarışmadı
    Teşekkürler.

Berk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Yüzme finalleri sarıyor.Koşu yarışları da başladı mı tamamdır..
    ''Belki hiç birşey yolunda gitmedi ama hiçbir şey de beni yolumdan etmedi." | ECG

pazarkapılı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

gelirse nazmi avlucadan altın gelir....türk medyası pek önemsemedi ama nazmi avlucanın nasıl bir efsane oldugunu biliyorum....
    ıslak imza....

Ertan1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Yukarda yazildi bu basarisizlin en büyük sorumluluk Milli egitim bakanligi tasiyor.Ben Almanya da bircok Spor dalini okulda tanidim ve temel egitimi Okulda spor dersinda aldim.Uzun atlama,Gülle atma,disk atma vs.Kis aylarinda okul ile beraber patent kayma(Cok basarisizdim)Curling Buzhockey vs ögrendik.Haftada Okulda 3 saat yüzme vardi bize 4 siniftan itibaren.Tabi Bizim burda güya 3 Mio (Bana göre 5 Mio rahat var)Türkten o kadar Futbolcu ve Sporcu cikar.Kücük yasta Okul tarafindan tesvik ediliyoruz.

Türkiyede her konuda oldu gibi bos laf lar ve belli kisiler cebleini dolduru.Sonra devsirme sporcularin basarilari ile övünürüz.
    çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar." Gazi Mustafa Kemal Atatürk

h@msi61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Tabi ki yine rezil oluyoruz, daha madalya tablosunda bile yokuz. Gures disinda da madalya almamiz cok zor. Selcuk Cebi, Ramazan Sahin ve Nazmi Avluca madalya getirebilecek isimler...

Beden derslerinde takla attirmaya devam etsin bizimkiler...

Nereden
    Almanya

bir lafimda su cakma robot spor bakanciga.acilis törenleri izledikten sonra buyurmus ki biz daha iyisini yapariz.be adam olimpiatlar sadece o tören ile sinirli saniyorsun?Tesis dikmekle birilerini zengin etmekle ve Anadolu atesini cikartmaklan olmaz bu is.Milletini,Ülkeni laikiyle temsil edebilecek sporcular lazim.Yoksa Dünya tarihine en basarisiz Ev sahibi olarak girersin.Öyle devsirme oyuncular ilede olmaz bu is.Türk gencleri yetistirin.
    çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar." Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Hasan Cubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

bizimkiler atletizimde cok süperler hep madalyalari toplaycaklar .

Rezillik, ne sporcusu burun 2 metre havada bir basarida yok zaten basarilida oldumu ucuyorlar !

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Hasan Cubukcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizimkiler atletizimde cok süperler hep madalyalari toplaycaklar .

Rezillik, ne sporcusu burun 2 metre havada bir basarida yok zaten basarilida oldumu ucuyorlar !
    her zaman doğruları söylemek zorunda mısın?

Punisher-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Bizim sporcular dökülüyor...
    70 milyonluk ülkeden cikan sporcular sadece bunlar mi????

Ama dogru ya spor bakani dahil herkes fenerle ugrasiyor nasil kurtaririz diye..

Sent from my iPhone using Tapatalk
    1967den beri Trabzonspor Ezer Gecer

Trabzonspor Kongre Üyesi
    hodlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Atltizm'de de nalları topluyoruz.Gülle ve Çekiç atma'da elendik.3000 engellide bayanlarda elendik. Nevin Yanıt kaldı işte umutlu olduğumuz ama bu gidişle onun da başarısız olması olası.Sporcularda inanılmaz bir durum var yani dökülüyoruz.
    Güreş yarın Greko-Romen ile başlıyor
    5 Ağ. Pazar: Ayhan Karakaş ile Selçuk Çebi mindere çıkacak;
    6 Ağ. P.tesi: Rahman Bilici-Nazmi Avluca-Rıza Kayaalp
    7 Ağ. Salı : Atakan Yüksel ile Cenk İldem mindere çıkacaklar.Allah yardımcıları olsun...
    2011 yılında şike yoktur diyen namussuzdur...

Hamza Yilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı hodlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Atltizm'de de nalları topluyoruz.Gülle ve Çekiç atma'da elendik.3000 engellide bayanlarda elendik. Nevin Yanıt kaldı işte umutlu olduğumuz ama bu gidişle onun da başarısız olması olası.Sporcularda inanılmaz bir durum var yani dökülüyoruz.
    Güreş yarın Greko-Romen ile başlıyor
    5 Ağ. Pazar: Ayhan Karakaş ile Selçuk Çebi mindere çıkacak;
    6 Ağ. P.tesi: Rahman Bilici-Nazmi Avluca-Rıza Kayaalp
    7 Ağ. Salı : Atakan Yüksel ile Cenk İldem mindere çıkacaklar.Allah yardımcıları olsun...
    Gecen olimpiyatlarda altin madalya kazanan gürescimiz Ramazan Sahin bu sene katilmayacak mi acaba?
    HY67...

Nereden
    Almanya

Güres haric Madalya sansimiz olan bir Dal var mi dah??Aticilik ve At sporlari ile niye katilmiyoruz.At Sporu biraz pahali ve biraz zahmetli olur ama Okculuk ve Tabancada yarisiyormuyuz?Aslinda orda Madalya kazanmamiz daha kolay.4-5 Ülkenin tekelinde o dallar.

alper* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

İnşallah alabilecekleri en az madalya ile dönerler. Her başarısızlıkta yüreğimin yağları eriyor
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Hamza Yilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Ertan1982 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güres haric Madalya sansimiz olan bir Dal var mi dah??Aticilik ve At sporlari ile niye katilmiyoruz.At Sporu biraz pahali ve biraz zahmetli olur ama Okculuk ve Tabancada yarisiyormuyuz?Aslinda orda Madalya kazanmamiz daha kolay.4-5 Ülkenin tekelinde o dallar.
    Boksta adini hatirlayamdigim bir sporcumuz dün ceyrek finale cikti. O müsabakayi alirsa madalyayi garantiliyormus.
    HY67...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)