Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 99 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TRT-Tutkulu Ezgiler(1-2-3 Bölüm yüklendi)

sevgili arkadaslar;

bu basligi buraya açtim belki forum kurallarina da aykiri , tam bilmiyorum ama herkesten,özellikle yönetici arkadaslardan özür dilerim.

kolay kolaykonu açtigim olmamistir bunu herkes bilir,ama yönetici arkadaslardan ricam bu basligin1-2günburada kalmasi.

bu aksam TRT 2 de çok güzelve bizi yakindan ilgilendiren birprogram var..

ARKADASLAR KAYIT IMKANI OLAN LÜTFEN BURAYA YAZSIN..

ARTIK OLMAZSA BEN tv EKRANINDAN VIDEOYLA KAYIT YAPMAYA ÇALISACAM...

ama videoya kayit yapinca boyutu çok büyük oluyor.upload sitelerine yükleme yapmakta güçlesiyor bu durumda.

ben kayit imkani olan arkadaslarima da söyledim.eger onlar kayit yapabilirlerse insallah programin güzel yerlerini burada yayinlariz.

inndir.com da b.sayar ekranindan kayit yapmaya yarayan birkaç program bulmustum ama bir türlü çalistiramamistim.

ama TV görüntüsü net baglantiniz iyiyse güzel oluyor..benim baglanti yüksek degil..

IMKANI OLAN VARSA LÜTFEN KAYIT YAPSIN..

Günümüzde popülizm akimindan Karadeniz Halk Müzigi?de payini aldi. Binlerce yillik birikime sahip bu yörenin, zengin sözlü kültürüne ragmen içerigi bos ve folklorik degerlerden yoksun müziklerle anilmasi üzüntü verici. Oysa Karadeniz müzigi denilince, yöre insaninin kendine has sivesiyle tulum ve kemençe esliginde söyledigi saf, temiz ve dogal duygularla süslenmis, çogu yasanmis öykülerden olusan halk ezgileri akla gelmeli.
    ?Tutkulu Ezgiler? belgeseli, yerel müziklerin giderek dejenere edildigi ve yok olmaya yüz tuttugu günümüzde, büyük bir ask ve heyecanla üretilen Karadeniz müzigini ele aliyor.

3 bölümden olusan, yapimini Zühre Saral Gökagaç?in üstlendigi belgeselde, yörenin vazgeçilmez eglencelerinden yayla senliklerine, kemençe ve tulum ustalarinin ilginç öykülerine, günümüzde topluma mal olmus Karadenizli türkücülerin yorumlarina yer veriliyor.

Ayrica programda; yitirdigimiz Karadenizli sanatçi Kazim Koyuncu, Ibrahim Can ve Ismail Türüt gibi sanatçilarin röportajlari yer aliyor.

Yayin
    29.05.2006 22:30 / TRT2 (bugün)

29.05.2006 01:25 / TRT2(programin tekrari)

------------------------------------------------------------ -
    Edited by: bahadiroglu

beyler çekim yapilmistir.[img]smileys/smiley2.gif[/img]

ayni zamanda belgeselin geriye 2 bölümü daha kaldi.bu basliktan yine tarihleri veririm.

çekimi kendim de yaptim , sagda solda söyledigim arkadslarda benden daha kaliteli çekim yapmislar[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Bir ara bu basliga yüklerim çekimleri...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

yükleyin da!

sümela61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

son zamanlarda seyrek girdigim için basligi farkedememisim... insallah kalan 2 bölümü kaçirmam... ve tabii kayitlar olursa süper olur... tesekkürler paylasim için...

ozcan_asanoglu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

ben ilk bölümün son yarim saatine falan yetistim tesadüfen..güzel hazirlanmis..yöresel birçok sanatçiyi bulup konusturmuslar.ara ara kemençe tulum gerçekten güzeldi..2. bölüm ne zaman acaba, bir hafta sonra mi..

Salih Kara - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    39

gerçekten çok kaliteli bir program yapmislar(zaten kötü olmasina imkan yok bizim yaylalar ve kemençegüzellestiriyor herseyi) diger iki bölümü mutlaka izleyin yayla senliklerini de gösterecek zaten program çok uzun sürmüyor

PROGRAMIN 2. BÖLÜMÜ HAFTAYA PAZARTESI !!!!

arkadaslar bu programi lütfen herkes izlesin ve tanidiklarina haber versin.karadenizle ilgili programlarin izleyici ve takipçi sayisinin artmasi Karadenizlinin kültürüne ne kadar sahip çiktiginin bir göstergesi olacaktir.bence gereken ilgi gösterilmis olmali ki TRT 2. bölümün tekrarini 2 defa verecek.

HAYDI USAKLAR!

haftaya pazartesi; 22.30'daTRT-2 basina...Bütün tanidiklara haber ulastiralim..( iyi gaz veriyorum di mi?[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img])

------------------------------------------------------------

Tutkulu ezgiler ( 2. Bölüm)

YAYIN

05.06.2006 22:30 / TRT2
    05.06.2006 01:25 / TRT2
    06.06.2006 07:25 / TRT2
    Edited by: bahadiroglu

arkadaslar;

belgeselin ikinci bölümü bugün.bir üst yazimda saati var.

ayni zamanda ilk bölümün linkleri;

http://rapidshare.de/files/22023509/...part1.rar.html

http://rapidshare.de/files/22048503/...part2.rar.html

http://rapidshare.de/files/22213674/...part3.rar.html

yalniz part.larin hepsini indirin daha sonra 1.parttan itibaren açmaya baslayin.belgesel tek dosya halinde birlesik halde ortaya çikacaktir.

dosyalari çikarta basin,açilan pencerede dosylari koru seçenegini isaretleyin.

iyi izlemeler...

NOT:yüklemeyi kendim yapmadim.bir arkadasima söyledim ,o da TV kartiyla çekim yapti.emege saygi...

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

çok tesekkürler renkdas... emegi geçen herkese çok tesekkürler... [img]smileys/smiley32.gif[/img]

bu baslik çok çabuk arka sayfalara düsmüs.

belki baslik gözünden kaçip indirmeyen olur diye 1.sayfada gözükmesi için bu iletiyi yaziyorum...

arkadaslar;indirmeyen varsa indirsin yoksa çok sey kaçiracak[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Yaþ
    39

ben 1. bölümü seyredememistim çok güzel olmus bu kayit isi simdiye kadar seyrettigim en güzel belgeseldi. 2. bölümünde kayitlarini verirsiniz insallah ,tesekkürler

KeeN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

Bu görüntüleri derleyip zahmet edip bizlere sunanlarin ellerine yüreklerine saglik. Süper bir arsiv ve kemençe üzerine süper bir belgesel. 100 er MB lik 3 dosyayi indirince hepsini klasik yöntemle çikartmaya çalisip, hata verip çikmadigini görünce epey üzüldüm, ama sonra burda tarif edilen gibi çikardigimda o muhtesem belgesel önümdeydi...Tekrardan emegi geçenlere tesekkürler.

Ama sunu söylemeliyim ki 1. dosyayi 12 kisi diger iki dosyayi 3 kisi indirmis. Tüm parçalar inmeden belgesel çikmadigina göre bu güzel belgeseli sadece 3 kisi mi indirmis oluyor. Bence herkesin arsivinde bulunmasi gereken bir belgesel. En azindan karadeniz müzigini dinleyen ve sevenler için.

Alýntý KeeN Nickli Üyeden Alýntý
    Tüm parçalar inmeden belgesel çikmadigina göre bu güzel belgeseli sadece 3 kisi mi indirmis oluyor..

maalesef ;

bak buna hiç dikkat etmemistim.iyi ki kontrol etmissin.

bak birde isin ilginç tarafi o belgeseli sadece BMN de yayinlamiyoruz biliyor musun?Yayinladigimiz ana site görüntülerin altinda adresi bulunan sitedir.ayrica özelden bir arkadasimiz da baska bir karadeniz sitesinde linkleri yayinlamak için izin istemisti.ona da tamam yeterki millet indirsin izlesin demistim...

demek ki bosuna ugrasiyoruz.Bak bir de çekimi bizzat yaptigimiz ana sitenin isminide burdan sirf Reklam amaçli yaptigimi sanmasinlar diye vermemistim.Ayriyetten dikkat ederseniz RAR dosyalarida sifrelenmedi...

diger bölümler buraya yüklenmeyecek, Meraklisi isterse bana Ö.M atsin,ben gerekli linkleri ve bilgileri onlara yollarim.

eys_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Yaþ
    38

bende 6 kisi diyor (biri de benim) tabi yine de az.

bu arada bahadiroglu tekrar tesekkür ederim.

Alpayer - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    37

Ben de bu konuyu görmedim ve yeni konu açtim.Neyse ben de kayit yaptim.Dijital tv karti ile kayit yapip wmv'ye dönüstürdüm.Boyutuna göre görüntü ve ses gayet güzel.Bende daha kaliteli hali de mevcut.Ileride BMN olarak DVD çikartilirsa çok daha kaliteli olarak sunabilirim.

Süre: 00:27:26

Boyut: 75.4 Mb

Format: wmvEdited by: Alpayer

Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    37

Aloooooooooooooooooooo

Uyuyomusunuz yaaa.

Ikigün ugrastim su belgeselle.

Getirip evinize kadar yükleyelimmi.

Hadi bakayim kizdirmayin beni.[img]smileys/smiley7.gif[/img]

[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

su an senin linkini verdigin II. bölümü hem izliyorum, hem agliyorum renkdas... Allah senden razi olsun...

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

offff yaaa... bölümün sonunda bir de rahmetli Kazim Koyuncu varmis... insanin içi ciz ediyor ya...

SiNaNi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

indiriyorum

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

su an üstüste 3. kez izliyorum, arkadaslar muhakkak indirin, muhakkak...

Gökhan Kutlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

arkadaslar siz hiç merak etmeyin yarin ben de indircem evimden su an baglandigim makinada ses yok ondan indirmiyorum yanlis anlamayin.persembe günü davetsiz misafiri izliyodumstv 'de akçaabat köftesini gösteriyodu tgrt'deki bykus da gösteriyor karadenizi ondan kayitsiz degiliz yani ama trt'deki programi yeni duydum...
    BIR BASKADIR BENIM MEMLEKETIM

KeeN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

Programin 2. bölümünün videolari eklendimi. Alpayer arkadasim senin verdigin link 1. mi yoksa 2. bölüme mi ait... Eger 2. bölümünün linkleri varsa, yayinlarsaniz sevinirim. Veya nerde bulabilecegimizi söyleyin biz bulalim. Emegi geçenlere tesekkürler.

Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    37

Alýntý KeeN Nickli Üyeden Alýntý
    Programin 2. bölümünün videolari eklendimi. Alpayer arkadasim senin verdigin link 1. mi yoksa 2. bölüme mi ait... Eger 2. bölümünün linkleri varsa, yayinlarsaniz sevinirim. Veya nerde bulabilecegimizi söyleyin biz bulalim. Emegi geçenlere tesekkürler.
    benim linkteikinci bölümtek parça halinde mevcut.

eys_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Yaþ
    38

@alpayer

sizin veridiginiz link ikinci bölüme ait zaten.(--->uyun horona uyun)

Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    37

Ben ilk bölümü kaçirdigim için karistirmisim.Iyi baribahadiroglunun verdigi ilk bölümmüs.Kaybimiz yok yani.Insallah haftaya son bölümü de kaydedecegim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)