Sayfa 3 Toplam 213 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 13 53 103 ... SonuncuSonuncu
Toplam 5311 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yönetim ve Teknik Kadro Hakkýndaki Görüþlerimiz

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Alýntý ayazoglu Nickli Üyeden Alýntý

neden düsman olalim ki

saçma bi konu [img]smileys/smiley5.gif[/img]

bncede daha durun bakalim

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

bir sey söylemek için daha erken...

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Salih61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39

Bazi konularda ki elestiriler çok dogru mesela hoca konusu...Bence çoktan belli olmali ve transfer yapilmaya baslamaliydi...bu konuda yönetimi ben de elestiriyorum ve biraz daha geç kalirlarsa geçen sene ki olumsuzluklari yasayacagiz gibime geliyor...Umarim öyle olmaz...Ancak bazi arkadaslar elestirinin ölçüsünü biraz kaçiriyorlar...

Hüda Topaloðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika
    Yaþ
    41

Benim Basligi açmamdaki asil sebeb her transfer haberinde yönetim bugune kadar bahsettigimiz yildizlardan biri bu dedigini duymadigim halde,bumu yildiz diye tepki vermemiz.

Niye bukadar heycanliyiz anlamadim biturlu

mensure 61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Artik benim sabrim kalmadi arkadaslar çünkü dayanamiyorum [img]smileys/smiley19.gif[/img]

TheRapZoNe - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Insanimiz beklemesini Bilmiyor. Buda bize zarar veriyor. Uzun yillar bunun faturasini odedik ve halen daha oduyoruz. Ammaa Verilen vaadlerin tutulmasi olayina bende katiliyorum. Sadece gosterilen tepkilerin asiriligina dikkat cekmek istedim. Yani baskan ve yonetim secileli 1 yil bile olmadi.

Muhammet Ali Senocak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    39

bu yönetim basaraLi oLacaqini hiç tahmin etmiyorum(umarim dediqim tam tersi oLur) haLa bir teknik direktör konusunu haLLedemeyen bir yönetim var ve yiLdiz futboLcu aLacaqiz diyor bence pek mantikLi deiL... beLkide yiLdiz futboLcu için teknik direktöür bekLiyorLardir görcez ama ben umutLu deiLim [img]smileys/smiley19.gif[/img]

cemka - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    47

arkadaslar adamalar, Giray Bulaki, Ziya Dogani, vb.. hocalari getirmek isteseydiler simdiye kadar 50 kere teknik direktörümüz olmustu.. Görüsülen isimlere bakilirsa hepsi dünya çapinda teknik adanmlar.. Tabiki bu adamlarin gelmeside o kadar kolay degil... Bu nedenle sabirli olmaliyiz... Transfer konusundada yönetime sonuna kadar güveniyorum...Bizle Brezilyaya gidip orda 1 ay kalipta futbolcu tarnsefer eden yönedticileri görmüs taraftaralariz... Bu nedenle bu yönetime nasil sabredemiyorsunzu anlamis degiliim.. Aklima baska seyler geliyor ama dile getirmek istemiyorum..Sonuçta yönetim Trabzonsporumuzun yönetimii... Elestiri tabiki yapilacak.. Fkat su anda elestirdigimiz konu için acele degilmi sizce...

Burda heybeden sallayan yönetimi tutarsizca (bunlar isi bilmiyor) elestiren arkadaslari 1 hafta sonra görmek için sabiriszlaniyoruum... Gelki bu düsünceye sahip insanlar kimi getirirseniz getirin kesinlikle yine bir kulp bulacaktirlar...

herneyse...Ben birazcik sabir diyorum... Sonra hersey güzel olacak...

Mustafa Enez - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    41

futbolcu transferinde aceleci ve sabirsiz olduguna inanmiyorum hiçbir taraftar arkadasimin.sabrimizi tasiran seyin hoca krizi oldugunu düsünüyorum.bence bir takima hocadan önce futbolcu almak saçmadir.anlasilacak insan adi üstünde teknik direktör.dolayisiyla oynayacak kadroyu kendisi belirler.yönetimi ben de beceriksiz buluyorum ama sadece ve sadece gelmeden önceki atip tutmalari bu konuda benim gibi düsünenlere bu hakki veriyor.saygilarimla...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cyzio - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    62

Yönetime Açik Mektup

Sayin Nuri Albayrak ve Degerli Yönetim Kurulu Üyeleri;

Seçimlerde çok büyük bir üye ve ardindan da tribünlerde çok büyük bir taraftar destegini almis olmaniza ragmen, kredinizi günbegün (Veya pazartesiden pazartesiye) tüketiyorsunuz. Ne sizlere, ne de sizden önceki yönetimlere politik gözlükle bakmisligim vardir. Dürüst (Benim için "basariya giden her yol mübah" degildir ve ben iste bu yüzden Trabzonlu olmamakla beraber, Trabzonspor'u tutarim) bir sekilde, hangi yönetim Trabzonspor'u basarili bir sekilde yönetirse, ellerinden öperim; velev ki benim görüsüme en uzak siyasi görüs olsun. Bu, bu forumda yazi yazan her arkadasim için de böyledir. Onun için siyasi kimliginizi bir daha asla konusmamak üzere burada unutuyorum. Aynen öbür yönetimlerde yaptigim gibi.

Maalesef, son birbuçuk-iki aydir attiginiz her adimi yanlis atiyorsunuz. Hatalariniz, Vahid Halilhodzic'e isler kizismadan (mesela Mart veya Nisan aylarinda) imza attirmamakla basladi. Madem memnunsunuz, niçin son anlari beklediniz? Erman Toroglu'nu hiç dinlemiyor musunuz? "Hocasinin gidecegini bilen futbolcu, artik oynamaz."

Haydi, mukavele yenileme teklifi götürmediniz diyelim. Daha hoca takimin basindayken, "Biz arastirdigimiz futbolculari hocamiza sormuyoruz; daha onunla anlasmadik ki..." ya da "Anlasamazsak B planimiz hazir" beyanatlariniza ne demeli? Birazcik gururu olanbir insan, hakkinda bu tür demeçler verilen bir klüpte kalir mi?

Haydi, yersiz ve zamansiz bir sekilde bir B planiniz oldugunu açikladiniz diyelim. Sayin Nuri Albayrak; siz B planinin ne demek oldugunu, gerçekten biliyor musunuz? B plani, A plani tutmadigi takdirde, süratli bir seklide yürürlüge konan alternatif plandir ve ancak onun da tutmamasi halinde C, D ve takip eden planlara geçilir. Ama neticede,B plani somut bir seydir; "Du bakali, n'olcek?" türünden bir aymazligin farkli bir isim konmus hali degildir. Hele, hele B plani, C, D, E, F, G, ...planlariyla birlikte yürütülmesi gereken bir strateji hiç degildir.

Haydi, planlari birbiriyle karistirdiniz diyelim. Sayin Baskanim; Allah askina, adamlariniz Avrupa'da ne yapiyor; bir açiklar misiniz? Cuper, Santini, Souness, Iuetra, De Mos, Van Gaal, Lucescu, Fernandez... Gerçekten bu isimlerin hepsiye görüsüyor musunuz? Müzakerelerde neler konusuluyor, hocalarin bizden talepleri nelerdir, bizim onlara cevabimiz nelerdir, kaçiyla ilgimizi kestik, kaçiyla görüsmeler sürüyor? Neden bunlar hakkinda birinci agizdan bir açiklama duyamiyoruz? Biz herseyi, fisilti gazetesinden mi duymak zorundayiz? Tamam; görüsmelerin sagligi açisindan, hersey açiklanmayabilir. Ama bu, demek degildir ki, hiç bir sey açiklanmamali.

Sayin Baskanim; daha agzinizdan, teknik direktörümüzün yerli ya da yabanci olacagi hususunda bile kesin bir sey duyamadik. Acaba planlar söyle bir silsile mi takip ediyor? A: Yabanci, B: Yerli, C: Yabanci, D: Yerli, E: Yabanci, F: Yerli,.... Ne yabanciyi savunabiliyorsunuz, ne de yerliyi.

Siz, "Parasizligin gözü kör olsun" ve "Trabzon'da yildiz isteyen gökyüzüne baksin."diyen bir baskanin üstüne (Arada Aktug da var) geldiniz. Ve iki yildiz sözü verip,herkese "Parali baskan" havasi pompaladiniz. Öyle bir parali baskan ki, Ankaragücü'nden Umut'u sadece parayi bastirip alamiyor, yaninda bir de Ömer Riza'yi veriyor. Üstelik, sampiyonluk için çok alternatifli bir kadro gerektigi herkes tarafindan gayet iyi bilinirken.

Öte yandan, Umut'a gerekli parayi bulamayan bu baskan, 12 milyon $ harcamaktan bahsedebiliyor. Artik "Acaba ciddi bir insanla mi muhatabiz?" sorusunu ister istemez kendime sormaya basliyorum. Su 12 milyon $'in 1.5 milyonunu Santini'ye verseniz, teknik direktör sorunumuzmis gibi çözülmüs olacak; ama onu yapmiyorsunuz.

Bütün bunlarin üstüne tüy dikecek bir haber de, gelmekte gecikmiyor: Ömer Riza'yi vermek yüzünden Umut'un transferinden vaz geçildi.

Sayin Baskanim, neler oluyor? Pek çok renkdasimin dediginin aksine, bu artik bir sabir meselesi degil. Dikkat edin; "Sabrim tasti" demiyorum; "Isin boyutu sabri asiyor" diyorum. Ben bu durumu çözemiyorum. Bir arkadasimin da söyledigi gibi, belki de bütün girisimlerinizi el altindan ve su ana kadar hiç duyulmamis isimlerle yürütüyorsunuz ve bize çok güzel sürprizler patlatacaksiniz.

Ben de o zaman bütün bu söylediklerimi yalayacagim.

Bunu o kadar çok istiyorum ki....Edited by: Cyzio

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Çebi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39

@Cyzio

Tebrik ediyor, birebir katiliyorum...

Nasil Atay Aktug'u, Özkan Sümer'i yanlislarindan dolayi elestirmissek Nuri Albayrak yönetimini de varsa yanlislari elestirmek en dogal hakkimiz. Yönetimi elestiren düsmandir zihniyeti ne kadar dogru?...Geçmis yönetimleri elestiren sizler düsmanmiydiniz o günlerde Trabzonspor'a...Önce hepimizin ortak paydasinin bordo mavi renkler oldugu konusunda anlasalim...

Yönetim çok büyük yanlislar yapiyor, bizler de daha yeniler, zamana ihtiyaçlari var vb söylemlerle onlari genis tutarsak bu yanlislar yapilmaya devam edecektir, korkum budur.

- Teknik direktör konusunda B planimiz hazir merak etmeyinaçiklamalari, görüsüldügü söylenen dünyaca ünlü teknik direktörler...(somut sonuç veya açiklama henüz yok)

- Bir anda baskanindan yöneticisine kadar tüm idari yetkililerin demeçlerinde kullandiklari, resmi site ve yayin organlarina yansiyan "Maçlarimiz stad yikilinca nerede oynansin" demeçleri...Baskanin "taraftar nerde isterse orda oynicaz açiklamasi", asbaskanin "fatih stadi alternatif olabilir" açiklamasi ve digerleri...Tüm bu açiklamalar yakin gelecekte gerçeklesmesi muhtemel bir proje için yapilir degil mi?...3-5 sene sonra yikacaginiz stad için bu açiklamalari yapmazsiniz,yapsaniz inandiriciliginiz da kalmaz zaten... Sonuç?...Sürüyle laf kalabaliginin ardindan yine derin bir sessizlik...Stad hakkinda tek kelime çikmiyor ligin ikinci yarisinin belli bir periyodunun tamamini önümüzdeki yil maçlari nerde oynayalim açiklamasi yapan insanlardan...Simdi diceksiniz stad yapmak kolay is midir...Bu yönetim geleli 6 ay oldu...Projeleriyle gelmislerdi güya...6 ayda bir proje hazir olmaz mi?...Stad konusunda sürekli çalisanarkadaslariniz nerede sayin baskan?...Stadi yikiyoruz maçlari taraftarimizin istedigi yerde oynayacagiz dedinizönce, sonra mevcut yere stad olmaz yer ariyoruz dediniz... Tipki hoca konusundaki B planina benzedi bu.

Bugün 12 milyon dolarlik futbolcu geliyor haberleri çikti...Hasim Sayitoglu'nun yaptigi söylenen açiklamalar. Czyio nun belirttigi gibi Sunun 1/6 si kadar ücrete dünyaca ünlü bir teknik direktöre hedeflerimiz dogrultusunda imza attirsaydiniz ya?...Neden bu kadar sürer bu pqzarliklar madem para var.Siradan isimler degil bunlar...Para verceksiniz ki gelcekler. Ayni sekildeUmut...Ne olduUmut konusu?..Birkaç yüzbindolar fazla veremiyor muyuz?...

Tabi ki daha zaman var transfer için bunu inkar etmiyoruz...Ama yapilanlari görüpte derin düsüncelere dalmamak, tedirgin olmamak elde degil...

ahmetto - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    49

Tek Kelime ile su ana kadar ki icraatlarda yönetimi basarisiz buluyorum.

Mert67 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýngiltere
    Yaþ
    33

teknik tirektör isini halledseler transferler gelecekte...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    CAFER ÖZER - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

Yönetimle ilgili yazilar yazilirken nedense Bbir seyleri hep karistiriyoruz.

Özellikle Yönetim seçildigi günden beriridir istemeynlerde ortak görüs su Neden ATAY AKTUG VE ÖZKAN SÜMER i elestiriyordukda bu yönetimi elestirmiyoruz.yada Eski baskanlari elestirenler bu yönetimi elestirmiyor.Fakat göremedikleri yada gördükleri halde sirf bastan beri istemedikleri yönetimin elestirilme olayina Yönetim gelediginde destek verenlerden birisi olarak ben cevap vermek istiyorum.

Bir defa kimse ÖZKAN SÜMER VE ATAY AKTUGU seçildigi gün elestirmedi.Özkan Sümer Baskan oldu herkes istesede istemesede destek oldu,Ne zaman ki aradan geçen 1 yilin sonunda Takim Küme düsme hattina girdi .Türkiyenin Her yerinde TRABZON KÜMEYE diye bagirilmaya baslandi ÖZKAN SÜMER elestirilmeye baslandi.

ATAY AKTUG seçildi kimse seçildigi Gün ATAY AKTUG istifa demedi,ATAY AKTUG ile takim Biryerlere geldi ve ligi 2.sirada bitirdi.Sampiyonlar ligi Transfer yapilamadigi için gitti.Buna ragmen olsun seneye insallah diye kimse elestirmedi.Yönetim büyük vaatlerle yeni sezona girdi.SENEYE HAKEMLERIDE YENEN BIR TAKIM KURACAGIZ dedi.fakat yeni sezona basladik ortada Transfer namina bir sey yok,ANORTISIS MAÇINA sanatraforsuz çiktik.Tolgayi satmis defansi dagitmis bir takimla çiktik.ve resmen Köy takimina elendik.Kimin hatasi idi bu ATAY AKTUG ve ekibinin.O zaman bedel ödemeleri gerekir ve Istifa etmeleri gerekirken onlar ne yapti.Hiç bir sey yok gibi yola devam etti.sonunda gelinen nokta ortada Maç kazanamayan bir takim haline geldik.GS. maçinda ISIMIZ ALLAHA KALDI diyecek kadar aciz bir yönetime destek mi verilecekti.zaten basaramadilar kendileri birakti gitti.

Simdi Yönetim Is basina geldi.ara transfer di gelen giden derken Sansada olsa katilabildigimiz bir UEFA kupasi ve yeni sezona basliyoruz.Sanki manavdan domates aliyoruz gibi hoca yok var geldi gitti tartismalari yasiyoruz.Hala bir hoca ile anlasilmamis olmasi tabiki iyi bir durum degil.Transfer sezonu daha yeni baslamis ve lige girerken Yönetim TRANSFER YAPMADAN Hoca isini çözmeden lige baslayip takimi basarisiz yapacaklari ortaya çiktigi andan itibaren zaten orda onlari kimse tutamaz merak etmeyin.

Simdi Yönetim -Hoca sorununu çözecek,ve çözmeli,Takima katki saglayacak 3,4 tane Transfer yapmali,Baskan sözünü verdigi yildizi kendi cebinden karsilamali,Stad için girisimler yapildi sonuca ulasmak için çaba gösterilmeli verdikleri söz geregi STADA baslamalilar.AKSI TAKTIRDE GENE SESLENIYORUM YÖNETIM ISTIFA topigini kimse açmasin ben açacagim.ÖZELLIKLE (X PARTIDEN OLDUGUN IÇIN BASKANA DESTEK VERIYORSUN DIYENLERE CEVAP VERMEK IÇIN )

INSALLAH TRABZONSPOR basarili olurda Bu kisir çekismelerden Kurtuluruz.Yoksa bu kisir çekismelerle,degil 23 yil 123 yil geçse Sampiyonluk hayal olur.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Sevgi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    43

Nuri Albayrak yönetimininde diger yönetimler gibi elestirilmesi yapilan ,yanlislarin dile getirilmesi, vaadlerinizin takipçisiyiz denmesi çok dogaldir fakat hata üstüne hata yapan yaptigi tüm yanlislar sonucu takimi bugünlere getiren Atay Aktug'la ilgili en ufak elestiriye tahammül edemeyen yapilan her elestiriye karsi bir koruma mekanizmasiyla ortaya çikan, Ingiliz alfabesine kadar giden transfer çalismalarinda sesini çikarmayan ??TRABZONSPOR un baskanidir siz kim oluyorsunuzda elestiriyorsunuz , gidin önce üye olun sonra oy hakkinizi kullanin burada bos bos konusmayin?? diyen arkadaslarin seçim yapildigi günden beri Albayrak yönetimini elestirmesinde art niyet aramamak mümkün degil. Onlarinkisi artik TRABZONSPOR sevdasini geçmistir biz demistike dönmüstür.
    Albayrak yönetiminin geçen 6 ayda ki en büyük hatasi geldikleri zaman Vahid Hocayla sözlesmeyi uzatmamalaridir. O dönemde sözlesme uzatilsaydi , Vahid Hoca gelecek sezonda bu takimin basinda oldugu bilinseydi degerli(!) futbolcularimizin bu kadar lakayit ve sorumsuzca top oynayamayacaktilar.Trabzonspor?a yildiz beklemek biraz hayal olsa gerek Jun bile sehri görmeden imza atmazken bir yildizin gelebilecegi ihtimali yoktur.Yildizla ilgili en gerçekci yorumu her ne kadar sinirlensek te Özkan Sümer yapmistir.Albayrak galiba politikaci olmayi düsünüyor olmali ki baskanlik seçimlerinde deneme yapti vaad verilerek oy alinabiliyormu diye oysa buna gerek yoktu yildiz sözü vermese de zaten baskanlik için en güçlü adaydi.Yildiz sözüne gülüp geçen birisi olarak hayal kirikligi yasamiyorum.Fatih Akyel ve Çagdas transferleri yanlis gibi gözükse de takima öz evlatlarimizdan daha az zarar vereceklerini düsündügüm için ürkütücü gelmiyor.Stad konusunda da yeniden insadan bahsediliyor stada düzenlemeden degil.Bu kadar kolay degildir takim içinde bu kadar sorun varken 6 ayin 1 yilin içinde stad yapmak için yeterli bir zaman degildir.Düzenleme yapilan Inönü stadinin hali ortada, yillardir yapilacak olacak Ali Sami yen gözümüzün önünde , fb stadinin nasil yapildigi belli ayrica bir istifa sözüyle ortaya çikarilan borç ortada, bizmde stad stad diyerek çamura batmamizin bir anlami yok.Stad konusunun zamana ihtiyaci vardir.Albayrak yönetiminin stad konusunda ki büyük hatasi taraftarin agzina bal çalayim bari diye düsünerek saçma sapan beyanatlarda bulunmasi, bizim bu acelecigimizle bu saçma sapan beyanlarin arkasi kesilmeyecektir.
    Iyi transfer gerçeklesir mi bilmem , sampiyon olabilirmiyiz bilmem(bu sene kesin biziz [img]smileys/smiley4.gif[/img]) ama Albayrak yönetiminin stadi yapacaklarina inancim var.Belki de Avni Aker de maç izlerken koca koca kolonlarla savastigim için inanmak istiyorumdur.
    Ve herfirsatta yerden yere vurdugunuz küfürler yagdirdiginiz zaman zaman mail , fax , telefon yoluyla protesto ettiginiz basinla ayni dogrultuda hareket etmek ne kadar mantikli bilemiyorum.

eren_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

yönetime güveniyoruz.ayrica arkasinda degil yanindayiz

halil ibo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

Bence gözden kaçirilan en önemli noktada elestirilerin yapici veya yikici olmasidir.Simdi vaadlere bakalim: yildiz ve yeni stad sözü verildi.Her ikisininde su anda gerçeklesmesi mümkün mü ? El cevap : HAYIR...

Bugün için yönetimin elestirilebilecekleri tek nokta : Hoca konusudur.Çünkü bu belirsizlik ortaminda birakin yildizi takimin eksik mevkiilerine bile takviye yapmak sakincali olabilir.Fakat en isabetli hoca seçimi için vakit kaybediliyorsahepimizin böyle bir duruma razi olabilecegi kesindir.Bu anlamda hocakonusunda bile elestirirken dikkatli olmak durumundayiz.

Stad konusunda da; insaat konusunda bilgi sahibi olmayan arkadaslara ufak bir hatirlatma;5 katli bir bina bile 6 ayda bitirilemez.Basindan bu konuda yönetimin belli bir altyapi çalismasi içinde oldugunu takip ediyoruz.

Ne kaybettiyseksabirsizlik ve yikici elestiri yüzünden kaybettik.Lütfen dikkat...

gerçekefsane - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Alýntý halil ibo Nickli Üyeden Alýntý

Stad konusunda da; insaat konusunda bilgi sahibi olmayan arkadaslara ufak bir hatirlatma;5 katli bir bina bile 6 ayda bitirilemez.Basindan bu konuda yönetimin belli bir altyapi çalismasi içinde oldugunu takip ediyoruz.

Ne kaybettiyseksabirsizlik ve yikici elestiri yüzünden kaybettik.Lütfen dikkat...

Trabzonspor'un tapulu mali olmayan bir stadi hemende yikiyorsunuz. bazi taraftarlar Bürokratik islemlerin ne kadar uzun oldugunu biliyorlar mi acaba

ortalama 10.000 seyirci içinde stadi yikmak için acele etmem, Zemini yenilerim olur biter. Trabzonspor taraftari için stad konusunda büyük söz vermezdim.

maçlar nerede oynanacak topicini okuyun.Görmek, duymak, okumak istemediginiz seyleri, görebilir, duyabilir ve okuyabilirsiniz.

sirf, elestiri yapacagim diye elestirmeyin.

Bilinçli taraftar istiyoruz.Edited by: gerçekefsane

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr erdal6167 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    43

daha yönetim hakkinda konusmak için erken bence, önce bu sezon neler yapacaklarini bakmak lazim sezon derken transfer sezonu haziran ayi içinde hersey belli olur. o yüzden yönetimi smdi elestirmek biraz yanlis olur sanirim. . .

hersey bordo için. . .

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Salih61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39

Alýntý BordoMavim Nickli Üyeden Alýntý

@Cyzio

Tebrik ediyor, birebir katiliyorum...

Nasil Atay Aktug'u, Özkan Sümer'i yanlislarindan dolayi elestirmissek Nuri Albayrak yönetimini de varsa yanlislari elestirmek en dogal hakkimiz. Yönetimi elestiren düsmandir zihniyeti ne kadar dogru?...Geçmis yönetimleri elestiren sizler düsmanmiydiniz o günlerde Trabzonspor'a...Önce hepimizin ortak paydasinin bordo mavi renkler oldugu konusunda anlasalim...

Yönetim çok büyük yanlislar yapiyor, bizler de daha yeniler, zamana ihtiyaçlari var vb söylemlerle onlari genis tutarsak bu yanlislar yapilmaya devam edecektir, korkum budur.

- Teknik direktör konusunda B planimiz hazir merak etmeyinaçiklamalari, görüsüldügü söylenen dünyaca ünlü teknik direktörler...(somut sonuç veya açiklama henüz yok)

- Bir anda baskanindan yöneticisine kadar tüm idari yetkililerin demeçlerinde kullandiklari, resmi site ve yayin organlarina yansiyan "Maçlarimiz stad yikilinca nerede oynansin" demeçleri...Baskanin "taraftar nerde isterse orda oynicaz açiklamasi", asbaskanin "fatih stadi alternatif olabilir" açiklamasi ve digerleri...Tüm bu açiklamalar yakin gelecekte gerçeklesmesi muhtemel bir proje için yapilir degil mi?...3-5 sene sonra yikacaginiz stad için bu açiklamalari yapmazsiniz,yapsaniz inandiriciliginiz da kalmaz zaten... Sonuç?...Sürüyle laf kalabaliginin ardindan yine derin bir sessizlik...Stad hakkinda tek kelime çikmiyor ligin ikinci yarisinin belli bir periyodunun tamamini önümüzdeki yil maçlari nerde oynayalim açiklamasi yapan insanlardan...Simdi diceksiniz stad yapmak kolay is midir...Bu yönetim geleli 6 ay oldu...Projeleriyle gelmislerdi güya...6 ayda bir proje hazir olmaz mi?...Stad konusunda sürekli çalisanarkadaslariniz nerede sayin baskan?...Stadi yikiyoruz maçlari taraftarimizin istedigi yerde oynayacagiz dedinizönce, sonra mevcut yere stad olmaz yer ariyoruz dediniz... Tipki hoca konusundaki B planina benzedi bu.

Bugün 12 milyon dolarlik futbolcu geliyor haberleri çikti...Hasim Sayitoglu'nun yaptigi söylenen açiklamalar. Czyio nun belirttigi gibi Sunun 1/6 si kadar ücrete dünyaca ünlü bir teknik direktöre hedeflerimiz dogrultusunda imza attirsaydiniz ya?...Neden bu kadar sürer bu pqzarliklar madem para var.Siradan isimler degil bunlar...Para verceksiniz ki gelcekler. Ayni sekildeUmut...Ne olduUmut konusu?..Birkaç yüzbindolar fazla veremiyor muyuz?...

Tabi ki daha zaman var transfer için bunu inkar etmiyoruz...Ama yapilanlari görüpte derin düsüncelere dalmamak, tedirgin olmamak elde degil...
    Yazdiklarin çok dogru ama kendi agzinla diyorsun zaman verirsek hata yaparlar...Iste sorun burda biz SABIRLI degiliz...Bekleyemiyoruz...Hersey hemen olsun...Dört Dörtlük olsun istiyoruz ama olmuyor iste zaman herseyin ilaci zaman çünkü daha kamp dönemi baslamadi yani...Biraz insaf lütfen biraz destek...

ts_fan
    Ziyaretçi

Biz Trabzonspor taraftarlari olarak; sabirsiz, tez canli, somut seyler görmeden rahat edemeyen, adrenali yüksek, bir kitleyiz.Her ne kadar sabirsizlik yönümüzün varligindan bahsetsek de 23 yildir sampiyon olmamamiza ragmen hala daha gönülden bu takima, bu renklere bagliligimizi her zaman, her yerde, her sartta hiç çekinmeden, gocunmadan, gururla, dimdik durarak gösteriyoruz, gösterecegiz de.Trabzonspor?lulugun özünde basarisiz olundugunda gemiyi terk etmek, her basarisizliktan sonra aglamak-sizlamak, kabuguna çekilip suskun kalmak, rakiplerimizin haksiz kazançlarla elde ettikleri basarilara imrenmek, yeter ki onlar gibi olalim da bizde basarili olalim felsefesiyle hareket etmek yoktur, olmayacaktir da.fficeffice" />

Tüm bunlarin isiginda Trabzonspor taraftari olmanin ne kadar cefakar, ne kadar anlamli, ne kadar degerli oldugunu ancak bu duygulari yüzde yüz yüreginde hissedenler anlayabilecektir.Büyüklerimiz Trabzonspor?la beraber çok güzel seyler yasadilar, çok büyük gururlar yasadilar, biz yasi 27-28?den az olanlara genelde acilar, soklar ve maziden hikayeler kaldi.Gerçekten Trabzonspor?u içinde yasayan yaslari farkli olan herkes çok üzülüyor ve artik üzülmek istemiyorlar, Trabzonspor?un basarilarini yasamis büyüklerimiz o günlerin özlemi ile yanip tutusuyorlar ama onlar biraz daha sanslilar bir sekilde o basarilari akillarina getirip içlerindeki yanginlari serinletebiliyorlar.Ya bizler gençler acilarla yogrulduk, yogruluyoruz, daha yarali olan kitleyiz, biz görmedik, biz yasamadik güzellikleri.Görmek inanmaktir ama bizler görmeden inandik, neye inandik?Her sene bu sefer olacak dedik ve buna inandik, yeniden eski Trabzonspor?u yasayacagimiza, rakiplerine korku salan O Hirçin Karadeniz Usaklari olarak tekrar ülke futbolunda söz sahibi olacagimiza inandik.Bizlerde bu duygularla içimizdeki yanginlarimizi bastiriyoruz.Düsmanimiza zor anlarimizi belli etmeden dostlarimiza destek vererek bu günlere geldik.Sabrin en büyügünü gösterdik, hiçbir camia olsun ki bu kadar basarisiz geçen yillara ragmen sevgisinden hâlâ eksilmeden her geçen gün daha fazla artan bir sekilde kulübüne sahip çikabilsin.

Sayin Nuri Albayrak ve yönetici arkadaslari bu duygu yogunluklarinin yasandigi bir camiaya talip oldu.Baskan Trabzonspor?a talip olurken bir seçimde basarili olmanin kosullarindan biri olarak vaatlerde bulundu.Trabzonspor camiasi da kendisine inandi, güvendi ve o kutsal görevi Trabzonspor?u yönetme serefini kendisine ve arkadaslarina verdi. Trabzonspor tarihinin en zor zamaniydi [Ülke gündeminde oyuncusu sike yapmis bir takim olmak, Hoca degisikliginin hemen sonrasi, çok kötü saha sonuçlari, sakatliklar, cezalar, ara dönemde giden yiginla oyuncu yerine alinan yine bir o kadar oyuncu, seçilirken siyasetin Trabzonspor?a bulastigi iddialari (baska bir tartisma konusu, hiç girmiyorum)] velhasil kelam bin bir sorunlarla ugrasmak zorunda olacak bir yönetim olarak göreve basladilar.Ama kendileri bu zorluklarin bilinci ile bu göreve talip oldular ve hakli olarak; bu ana kadar sunu sunu yaptilar sunu sunu yapmadilar diye agir elestirilere de muhatap olmadilar.Verilen vaatlerin bir kismi ile alakali çokta aceleci olup insafsizlik yapmamak lazim.Aslinda 3 yillik göreve gelen bir yönetim olduguna göre, vaatleri bu süre zarfinda yapabilecegi ihtimalini göz önüne alirsak ?o zaman hiç konusmamamiz lazim? diyecekler de olabilir.Yalniz Trabzonspor?da ne kadar sessiz kalinirsa, ne kadar tepkisiz olunursa sanki isler bir o kadar daha kötüye gidiyor gibi geliyor bana.

Stat için söylenmis vaadi hadi simdilik pas geçtik.Bu konuda yönetimi ve Baskan?i sikintiya sokacak baskiyi onlara yapmiyoruz.Ama transfer sezonuna girdigimiz su dönemlerde daha bir hizli hareket etmek zorunda oldugumuzu düsünüyorum.Biz camia olarak zaman ilerledikçe daha fazla strese giriyoruz, hep beraber dayanilmaz bir baski yasiyoruz ve baski neticesinde kulüp yöneticileri hatalar yapiyor, sonucunda da hep beraber ceremesini sezon boyu çekiyoruz.Sevgiyle, ümitle büyüttügümüz bir sonraki sezonun hayallerini gözümüzü açtigimizda yok olmus görüyoruz, biz bu yil bu hayal kirikligini yasamak istemiyoruz ve siz Sayin Nuri Albayrak ve sizin yaninizdaki yöneticiler; bizler camia olarak size inandik, inandigimiz içinde ordasiniz.Lütfen bu inanca layik olun, bunlari söylerken tabi ki ortada daha yapilmis bir sey yok nedir bu çikis diye düsünen arkadaslar olursa onlara sunu demek istiyorum; ?Bu bir çikis degil, teker çikmadan yol göstermektir?;

Bildigim kadariyla Sayitoglu-Haciosmanoglu çekismesi yönetim içinde çatlak seslere neden oluyor, özetle maalesef kulüpte Istanbul kanadi-Trabzon kanadi çekismesi yasaniyor, ayni geçmis yillarda oldugu gibi.Geçmiste bu tip olaylardan sonra ders almayan yönetimlerin hatasina bu yönetim ve Sayin Baskan düsmesin diye ben simdiden uyarmak istiyorum.Trabzonspor yönetiminde bulunma serefine nail olan insanlarin, bu serefe layik sekilde davranmalarini beklemek benim gibi düz ama en derin duygularla bu camiayi seven bir Trabzonspor?lunun saf bir arzusudur diye düsünüyorum.Sevgili yönetici büyüklerimiz lütfen birbirinizin üstüne basarak sahsi olarak kendinizi zirveye çikarmanin hesaplarini yapmayin (ki bu hesaplar çok igrenç oluyor).Birbirinize destek olarak Trabzonspor?u nasil daha yukarilara götürürüz bunun hesabini yapmalisiniz, bunu yaparsaniz ancak o zaman zirvede olursunuz.Bir yönetici bir transferi bitirecekken ?-Yok Baskan?im bu adam isimize yaramaz, baska oyuncu mu yok?? dememeli ya da yerel basinda etkili oldugu gazeteciler sayesinde yanli yayin yaptirip gündemdeki o transferi bitirtmemeli.Biz bu senaryolari sadece simdi degil önceki yillarda da gördük, Bozoglu-Akbasoglu çekismesinin Trabzonspor?a verdigi zararlar hâlâ akillardan çikmis degil.

Baskan iyi niyetle bir seyler yapmaya çalisiyor, yöneticileri farkli farkli yerlerde görevlendiriyor, herkes görevini yapmali, birbirlerinin önlerine tas koymamali.Baskan?da bu organizasyon içinde var olan eksikleri, hatalari yerinde görüp tespit etmeli, çözmeli ve hasarsiz bir sekilde yola devam etmeli.Baskan iste o zaman görevini yapmis olur; birlikteligi O saglamali, kirginliklari O bitirmeli, en güçlü sekilde yola devami O saglamali.Taraftar acele etmese de yönetimdeki bu çatlak seslerden haberdar, bu sesler oldukça da taraftar bu filmi daha önce izlediginden sesini yükseltecektir, beklentilerini daha ileri tarihlere ötelemeyecektir.Bu tarz sorunlar yasanmaya devam ederse, ne kadar baski yaparsak o kadar iyi olacak diye düsünüyorum.Bence, bugün olmadi yarin tamam diyenler (yöneticiler) kendi içlerindeki sorunlari asmadikça onlara inanmakta bizim için ahmaklik olur.

transfer dönemi bitince yazacam burada yaziyi ya mükemmel olur yada berbat ortasi kesinlikle olmaz

Nereden
    Ýstanbul

VERDIKLERI SÖZLERI TUTSUNLAR BU TAKIMI BIZDEN DAHA FAZLA DÜSÜNSÜNLER KARAR VERIRKEN DIKKATLI OLSUNLAR

KENDILERINE OLAN GÜVENI BOSA ÇIKARMASINLAR

kutoz
    Ziyaretçi

Henüz her sey bitmis degil!
    Ergun Ata
    eata@fanatik.com.trfficeffice" />

Teknik Direktör arayisi ve transfer çalismalarindaki belirsizlik, Trabzonspor?da hem mevcut sorunlarin büyümesine, hem de yenilerinin ortaya çikmasina neden oluyor.
    27.05.2006

Mevcut yönetim anlayisi ve kosullariyla genel kurulda insanlarin ruhunu oksayan, gelecege yönelik umutlarinin artmasini saglayan tatli ve de oy amaçli genel kurul söylemlerindeki ?Büyük hedeflere? ulasilmasinin güçlügü yavas yavas herkesi karamsarliga itmeye basladi. Geçtigimiz sezon ya da sezonlarda yasanan gelismelerin yani sira, henüz teknik direktör bulamamanin dogal sonucuyla iliskili transferdeki kaplumbaga hizini andiran çalismalar, taraftari geçtik, kurumla sözlesmesi olan futbolcularda da bir yilginlik olusturdu. Artik kaptanlar dahil, soru sorulan ve mikrofon ya da ses kaydedici uzatilan hemen her oyuncu, devam eden sözlesmelerine karsin, rahatlikla, ?Çok ciddi teklifler aliyorum. Eger kulübümün menfaatine de olacaksa bu teklifleri degerlendirebilirim!? gibi beylik sözlerle, gitmeye yönelik taleplerini dile getirmekten çekinmemeye basladilar.

Bu yönetim ?yildiz transferi? dedi, ?büyük basarilar için çok güçlü bir kadro? sözü verdi, devre arasinda yildiz bir yana transfer edilen futbolcularda ciddi hayal kirikliklari yasatti. Djokaj?a kulüp araniyor, Ömer Riza?nin ve Fatih Akyel?in takasta kullanilmasi formülü ortaya atiliyor[/B], Ahmet Sahin ortada kaldi, Ergin Keles ve Ali Güzeldal sans bulamadi, Ferhat mutsuz, bir Stepanov var istikrarli ve kalici. Giden yönetimin Eller ve Thomas Jun?undan daha büyük hayal kirikliklari yani.[/B]

?Stadyum? dediler, bir ara konuyu gündeme tasiyip unutturdular. ?Paraliyiz? dediler, ?parasiz? Özkan Sümer ve Atay Aktug yönetimleri kadar katki saglayamadilar.[/B] Krediyle kulübü yönetmeye çalisiyorlar.[/B]

?Kurumsallasma? konusunda sinifta kaldilar[/B]. Profesyonelleri bir bir gönderdiler, yerlerini dolduramadilar. Borsaya açilmis bir sirket düsünün, genel müdürü yok, finans müdürü yok.[/B] Ekonomiyle ilgili plan program el yordamiyla yapiliyor ya da yapilamiyor.
    Mevcut Teknik Direktörü, olmadigi sonradan ortaya çikan ?B Plani!? tehdidiyle kaçirdilar. Yenisini bulmakta zorlaniyorlar. Bir gün ?yerli?, ertesi gün ?yabanci? diyorlar, bunu da geçtik, ayni gün birileri ?yerli? diyor, digerleri yalanliyor.

5 aylik icraatiyla tam bir hayal kirikligi yaratan Albayrak ve arkadaslarinin[/B] bir silkinmesi, Trabzonspor gibi bir kulübün nasil yönetilecegi konusunda biraz daha kafa patlatmasi gerekiyor.[/B] Iste firsat; bugün Trabzonspor Divan Kurulu?nun 16. Olagan Genel Kurul toplantisi yapilacak.[/B] Eminiz ki bu konularin hepsi orada gündeme gelecek. Iyi niyetlerinden asla kusku duymadigimiz ve sadece simdilik ?basarisiz? buldugumuz yönetimin[/B], bugün basarisizligin nedenlerini anlatmalari ve bundan sonrasi için bir güvence vermeleri gerekiyor. Kulübün ileri gelenleri de bu toplantiya eksiksiz katilip kaygilarini, düsüncelerini ve önerilerini dile getirmek zorunluluguyla karsi karsiyadir. Sokakta konusmak yok, iste konusulacak yer.

Maalesef bugün yapilan 16. Olagan Genel Kurul Toplantisina, yönetim kurulundan Asbaskan Hasim Sayitoglu ile Zeyyat Kafkas katildi. Ne baskanimiz, nede II nci Baskan bu toplantida yoktu. Açikcasi, ben bu ciddiyetsizlige bir anlam veremedim. Buda sanirim Ergun ATA?yi hakli çikariyor. Yazik, bu taraftari yalan dolan vaatlerle kandirmaya kimsenin hakki yoktur.

Hasan Cubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    45

Görüldügü gibi oluyor iste . Kardes gönüllü baskan olacak gerisi yalan , gelen reklam amacli geliyor ve karini düsünerek baskanlik yapiyor . Ulan adamlarin gözü doymuyor yahhuuu para para para , biktik böyle insanlardan kaliteli insanlarin yeri bence Trabzonspor .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)