Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Güzel Oyun...

omerkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli

Her ßitis ßeraßerinde ßiraz hüzün getirir asLinda ancak ßu TurkceLL Süper Lig deniLen Komedi-Dram tarzindaki oyunun en azindan 3 ayLigina da ßitmis oLusuna su an için seviniyorum.ßunLar geçici sevinçLer ancak TraßzonsporLuysaniz Geçici sevinçLere aLisiksinizdir maLum...fficeffice" />

Tüm dünyada FutßoL'un ne kadar çirkinLestigini kirLendigini tekrar tekrar yazmanin geregi oLmadigi savindayim!GLoßaL ekonominin devLerinden nike firmasi ßiLe ßunu çikis noktasi oLarak aLarakJOGA ßONITO (GüzeL Oyun) diye ßir sey çikardi.Amaç FutßoLu yeniden iLgi çekici ßir spor oLma hüvviyetine sokma çaßasiydi...

Nike ßeLki görseLLik oLarak ßunu ßasaraßiLdi peki ya ßiz?

Öncesini Geçtik sadece Su son 1 ay hatta 14/05/2006 gününün aksam saatLerinde gerçekLesen FutßoL katLiami için ne yaziLaßiLir ki?

Oyun gerçekten güzeLdi ßundan yiLLar evveL.ßiz ßüyüdük de kirLendi dünya diye ßir sarki sözü geLdi akLima.nedensiz sanirim...

Dün aksam saatLerinde TS-ßjk maçini izLemek gißi taLihsiz ßir hadise yasadim.Neyi ve Neden izLemeye çaLisiyorsam?TS uefa ya gidecekmis?Hocasinin son maçiymis,Kaptani goL kraLLigi mücadeLesi veriyormus...vs..vs...

Maç ßasLadi ßjk nin degiL Traßzonspor'un kaLesine geLmek mümkün oLsa ortasahanin ötesine geçmeye niyeti yok.iLkeL düsünceyLe ßagLanmis maç diye düsünmeye söyLenmeye ßasLadik..Sanirim ßunu sadece ßiz düsünmüyorduk sahadakiLerde oLacakLardan o derece emin ki nasiL oLsa ßir goLLe ßu maçi ßitiririz ne kosacagiz yürüsekte oLur mantigindaydiLar..

Derken Rakip takimin en etkiLi futßoLcusu durduk yere sakatLanip oyunu terketti ßir anLik duraksamadan sonra düsüncemde ki hakLiLik payimi kuvvetLendirmeye ßasLadim kendimce...ßjk nin 7 noLu oyuncusu her aLdigi topu karsindaki TS Liye verisiyLe yüzüm kizarmaya ve midem ßuLanmaya ßasLadi neLer oLuyordu orada?

Orada neLer oLdugu asLinda gayet açikti ancak ßiz iyiniyetLiydik saftik yani?aL güLüm ver güLüm ßir edayLa"TS'nin gaLißiyeti veya ßeraßerLikLe ßitecek oLan maç" AnLasiLmasi güç ßir ßiçimde ya da ßeceriksizLikseßeßiyLe ßjk nin gaLißiyetiyLe ßitti.94 üncü dakika oyaniyordu ve skor herkesin isine geLiyordu TS kaLecisi hariç!Rakip takimin en yetenekLi oyuncusu çok net ve rahat pozisyonda o kadar kötü ßir vurus yapiyordu ki ßu topu tutmamak için sanirim ya kör oLmak ya da iddaa oynamak gerekiyordu..Hangisi ßiLemem ancak ßjk Li oyuncu mecßuren sevindi, goLü yapmamak için eLinden geLeni fazLasiyLa yapmisti zira!Sanirim o ßreziLyaLi kaLeciden daha FazLa TS Liydi?

Ve diger maçLar!OraLarda da farkLi seyLer oLmuyordu asLinda.SampiyonLuk mücadeLesi veren iki ßüyük takimin maçLarida garip ßir havadaydi.IstanßuL da ikinci sirada oLan takimin stadi taraftari yöneticisi futßoLcusu süsLenmis püsLenmis dügüne ßasLamak için saatin doLmasini ßekLer haLdeydiLer sanki kaLdi ki hazirLikLar 1 hafta evveLinden ßasLamisti tuhaf?Is o Derece aßartiLmis ti ki kundaktaki ßeßekLer ßiLe sarip sarmaLaniLmis maça getiriLmisti!

Lig Liderinin, küme düsmeme mücadeLesi veren ekip iLe oynadigi karsiLasma ise evLere senLik ßiz TS ye kiziyoruz peki ya onLara ne demeLi ßütün ßir yiL ugras didin sonunda ise sanki hiç ßir amacin yokmus gißi ßir FutßoL oyna?ma!dedim ya her sey çok tuhaf!

Ligin aLt tarafi da enteresan hangi maç ne oLuyor nasiL oLuyo ßeLLi degiL?30 hafta içerisinde maç kazanmayi ßasamamis takimLar ßirden saha kaLkip rakipLeri kim oLursa oLsun ezip geçer haLe geLmisLer?ßi de ßasina açikLama yaparLarken kendi gaLißiyetLerinin tertemiz ancak rakipLerinin ki ise tü kaka ve saißeLi oLdugunu söyLemek gißi ßir davranis ßozukLugu içerisindedirLer.ßizde safiz ya hepsini yedik?Çok sükür ki ßitti de kurtuLduk ßu metafizik ötesi denkLemi çözeßiLmek için ßizim zekamiz kafi geLmeyecekti çünkü!

HatirLiyorum da ßundan yakLasik ßir yiL kadar öncesinde Aziz yiLdirim adinda ßir vatandas FutßoL müsaßakasinin sadece sahada kazaniLmadigini masada da güçLü oLmak ve kazanmak gerektigini söyLemisti!Sanirim o masaya sizden güçLüLeri oturdu aziz bey ßaksaniza iki aydir gikiniz çikmiyor oysa ßiz sizin çigirtkanLikLariniza ne kadar aLismistik!ÜzüLdüm sizin adiniza?MAzLum ahi ßöyLe ßir sey herhaLde Çok aci çikiyor.HissedeßiLiyorsunuzdur eminim..

YOGO ßONITO he aLin size güzeL oyun artik ne yaparsaniz yapin hiç ßir seyi eski haLIne getiremeyeceksiniz öyLe ßir çaßanizinda oLup oLmayacagi konusunda da süpheLerimiz var ya neyse ..Ancak ßiz yinede umut ediyoruz ki her sey çok daha güzeL ve temiz oLur!

Elbette eski ve ßir ßacagi digerinden kisa kirik dökük ßir masada demLi çayLar esLiginde ediLen FutßoL muhaßßetLerini özLeyecegiz.Elßette maçLarda iddaali oLacagiz ancak iddaa oynamayacagiz?eLßette ßir sampiyonLugun ardindan timsah gözyasi iLe degiL gerçekten hiçkira hiçkira agLayaßiLecegiz?Umut ediyoruz ? insaLLah oLur!!!

Ruh haLimi anLattim gereksiz ßir topic oLaßiLir ßunun için özür diLiyorum?

SeLametLe?.

Edited by: omerkucuk

[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Nereden
    Bolu

fazla söze ne hacet[img]smileys/smiley32.gif[/img]

eys_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep

Trabzon'da30 bin kisi de bu amaç için yürümüstü,amaç sistemi degistirmekti ama olmadi.Trabzonspor'u Trabzonspor yapan asiligi kaybettik, geçmis olsun...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bu yazi kisisel görüstür... trabzonspor hiç bir zaman böyle bir sey yapmadi...

Nereden
    Denizli

Inanmak isteriz Nytre kardesim ancak ßunu ßiz yapmadik ßiriLeri ßir sekiLde yapiyor iste...

Hersey tozpemße degiL gözLükLerimizi çikaraLim Lütfen Geçen yiLin son iki haftasinda oLanLari hatirLarsan ne demek istedigimi ßeLki anLarsin...

Kisaca özet geçeyim Traßzonspor iLe f.bahçe arasindaki müsaßakanin hem içerisinde hem de sonrasunda ki oLayLar seßeßiyLe Traßzon sehrinin onurLu insanLari ayakLanmis tek ses tek yürek oLup ßu ßasißozuk düzeni LanetLemistir.ßuraya kadar hem fikiriz sanirim degiL mi?

40 ßin kisiLik ßir protestoya hatta hatta ßir sehirden ßasLayarak ßütün yurt sathina siçramasi muhtemeL ßir ayakLanmayi kim göze aLaßiLIr di?

Sonra ne mi oLdu

ßakiniz

1-GS-G.ßirLigi maçinda gs nin iki net penaLtisi veriLmedi daha ßir çok pozisyonda "hakem hatasi" gerçekLesti ve Gs SampiyonLar Ligi yerineUefa ya gitme hakki kazandi...

2-Taßi Uefa ya gitmek gs yi kesmez di Türkiye Kupasini da istedi!EzeLi rakißi yani 40 yiLda ßir zar zor yendigi FB yi 5-1 gißi akiLLara zarar ßir finaL maçi skoruyLa saf disi etti ve kupayi aLdi..

3-Çigirtkan Fß yönetimi ßu konuLar hakkinda hiç ßir yorum da ßuLunmamasi da caßasi..

4-iLkeLi ßüyük Klüp Traßzonspor ne yapti peki? sus payini kaßuL etti ve Lig ikinciLigini ceßine koydu..

Ancak iLkeLerinizden onurLu durusunuzdan serefinizden taviz verirseniz Anarthosis, Tromso ve daha niceLeri saha içerisinde agziniz payini verirLer..

Nytre kardesim sen yapmazsin ben yapmam mevzu Taraftar degIL!zaten anLayamadigin konu oynaniLan oyunda ßizim sadece piyon oLdugumuz gerçegidir...

Traßzonspor yapmaz diyorsun.ßen Laf söyLetirmiyim Traßzonspor'a adini LekeLermiyim en degerLimin.ßiz degiLiz dostum ßunu yapan ßiz degiLiz...

Sporun ve spor kLüßünün ßasinda ki insanLar sürekLi degiSiyor sonuç?

Ancak ßiz variz ve Hep ßuradayiz...Onurumuz ve GururumuzLa asik oLdugumuz renkLere sürüLen gözyasLarimizLa ßuradayiz ...Edited by: omerkucuk

zedboysts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bende katiliyorum ts-bjk maçinda yani en aptali olsa dahi bu maçta knerdan birilerinin çabasiyla oynanmis bir oyun oldugu gayet ne bir sekilde gözüküyordu. takimdaki paslar bile ilerlerde hep bekleyen adamlar gerilerde top beklemez oldular. gerçi iki takiminda oyununu konusmamak lazim maç kenrda bi yerde oynaniyordu zaten. bjk bana göre maçin gidis hattina göre degilde arkasinda ki takimlari puan alip almadigina göre oynuyordu trabzon zaten anlamsiz bi vaziyette kim ne derse desin isterse de forumdan atsin bu oyun masa basinda oynaniyodu. Konuyu açan arkadasimiz katiliyorum. Nytre nickli arkadas da bu maçi izledimi zilemedi mi yoksa ne yapti bilmiyorum.

Trabzon oyununu sahada oynamali öyle köseye siksinca baska yollara basvurmamali

Saygilar....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

yenildigimize göre oyun basinda bile oynayamamisiz desenize o zaman....

maçi izlemedim dinledim verdikleri kadar...

trabzon takimindan ruh beklemiyordum zaten...

degok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Ben maçtaydim. Besiktas bizden daha derli toplu oynadi. Zaten havaalaninda da görmüstük bizim furbolcular biraz moralsiz ve bezgindiler. Maçtada aynen öyleydiler.

Açikçasi BJK bize yatmak istedi yen arkadaslar varsa o zaman bizim topçulara helal olsun buna izin vermediler.

armagan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

trabzonspor asiliginden ve hircinligindan hic ir sey kaybetmemistir,kaybetmeyecekte.kotu bir sezon gecirdik hemen ruhsuz oldu takim.biz kotu gunde takimimza boyle sahip cikacaksak istanbul takimlarinin istedigini yapmis oluruz.trabzonspor hic bir zaman ruhunu kaybetmez

Colakoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

arkadasin yazisina göre BJK kendisi bize maci vermek istemis ama bizim
    hicbiyerden haberimiz yokmus..mümkündür,ama eger öyleyse durumumuz cok
    daha icler acisi birakin kazanmayi karsi takim versede biz alamiyor
    halemi geldik[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Nereden
    Denizli

[img]smileys/smiley1.gif[/img]
    Alıntı mission_61 Nickli Üyeden Alıntı
    arkadasin yazisina göre BJK kendisi bize maci vermek istemis ama bizim hicbiyerden haberimiz yokmus..mümkündür,ama eger öyleyse durumumuz cok daha icler acisi birakin kazanmayi karsi takim versede biz alamiyor halemi geldik[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Herseyi düz mantikLa görmeyi bir kenara birakiLim daha objektif bakabiLirsek neLer oLdugunu görebiLiriz...hatir gönüL isLeri vardir [img]smileys/smiley2.gif[/img]

ayrica sadece bizim bjk maçina takiLmayin digerLeri için de bi yorum yapin ama yok onLar tukaka bizimkisi yine tertemiz degiLmi?

Trabzonpor taraftari ve renkLeri tertemizdir üst kademeLerdekiLerin temizLigini tartisiyorum ben!!!

Nereden
    Denizli

Alıntı armagan67 Nickli Üyeden Alıntı
    trabzonspor asiliginden ve hircinligindan hic ir sey kaybetmemistir,kaybetmeyecekte.kotu bir sezon gecirdik hemen ruhsuz oldu takim.biz kotu gunde takimimza boyle sahip cikacaksak istanbul takimlarinin istedigini yapmis oluruz.trabzonspor hic bir zaman ruhunu kaybetmez

Ayni statta oynan iki karsiLasmaya bakiver kardesim beLki asiLik ve hirsi daha net idrak edbiLirsin

Altay - Trabzonspor maçi : türkiye kupasi maçi ve final niteliginde

Trabzonspor-Bjk maçi : Uefa için finaL maçi

sonuçLar ayni ...Hüsran

ama yok bizim ruhumuz var asiLigimiz var...

Taraftarin ruhu var!Takimin yok!!!

BOZOHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

ewt aynen katiliyorum

Çok güzel anlatmssin ne diyebilirim ki!!!bizde iste dogru yolun yolculariyizz... Paramizla degil brbirimize olan güçlü bagimizla gurulaniyoruz.Meyve vern agaci taslarlarmis ama artikk bzde güçlenip taslasak sevnmekk bizim hakkimiz!!!
    » Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.AMESPACE PREFIX = O />

» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Uygunsuz hareket/Yazim Kurallari)
    » Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
    » Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini kabul etmis sayilir.
    » Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net
    Edited by: Badaloglu

Ümit Küçük - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

kardes sana ne digeyim ki[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

falcon61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yazin çok güzel omer her ne kadar sadece teori olsada benimde kafamda öyle seyler var zaten son 6-7 haftadir bende bile! rehavet var belli oldu ilk 4 nasil olsa kesin uefa dayiz diyodum..bi kayseri bi gençler gitmek istese çoktan giderlerdi..

Forumdan Uzaklaştırılmıştır poetricus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Aslinda Besiktas bize maçi verdi ama anlasilmamasi için bizi yendi. Hani Temel doping yapmis da anlasilmasin diye sonuncu olmus ya. Iste bizimkisi de tam o hesap!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yahu arkadaslar siz ne diyorsunuz?Ne biçim istir bu böyle!Besiktas bize maçi vermiste, Gençlerbirligi ve Kayseri yenilecegini anlayinca''yahu madem bu 2 takim yeniliyor, Trabzonda UEFA'ya her halükarda gidiyor o zaman bende Trabzonu yeneyim mi dedi?''

Bunumu çikarmaliyim bu yazidan.Digerlerine girmiyorum zaten, küme düsenlerden tutunda düsmemek için ugrasanlarin yaptigi rezillikler ayri ama maalesef Türkiyemizde bu futbol böyle oynaniyor.Bir takim 3-0'dan maçi ikinci yarida 4-3 kazaniyorsa o ülke futbolunda temizlik aramayin.Gaziantep baskani zamaninda Celal Dogan çikipta benim sehrimde taraftarlar kendi takimlarina sahip çikmiyorlar,önce Istanbul takimlarini tutuyorlar diyorsa ve bu takimin sampiyon olmasini taraftar istemiyor diyorsa söylenecek bir sey yok.

Futbol basli basina endüstiri olmus,kim pastayi daha çok ortakla paylasmak isterki!Gaziantep,ya da Gençlerbirligi,Ankaraspor bu takimlar sampiyon olsa ne olurki?Ülkede bir heyecanmi olur?, forma satislarimi patlar? bu liste uzar gider cevabimiz hep hayir olacaktir.

Suna kesinlikle katilmiyorum, hiçbir yönetici hatir gönül sikesi yapmaz...Hangi yönetici futbolcusuna bu maça asilmayin derki?Diyebilirmisiniz?Tiganaya bunu nasil anlatirsiniz sonra!

Ülkemizdeki futbolda kirlenmislik hat safhadadir ama sakin bana biri çikipta Besiktas maçinda sike vardi demesin.Bunu diyen ispatlayacak.Biz ligin son maçlarini eger iddiamizda yoksa hep kaybederiz.Bu tamamen bizim ruhsuzlugumuzla ilgili bir durum...Gerçi bizim muhakkak galibiyet ihtiyacimiz oldugukaç tane maçi aldik ki?

Dünya futbolunda da en olmayacak takimlarin entrikalarini duyuyoruz.En son Juventus olayi,adamlar sampiyon oldular ama belkide küme düsürülecekler...Bu isler tamamen endüstir ile ilgilidir.Yani güçlü olmak zorundasiniz.

Simdi en son Denizli-Fener maçina bakalim.Maç 16 dakika hakli olaraktan uzatildi.Ama sunu diyebilirsiniz, federasyon bir karar aliyor ve maçlar ayni saatte baslayacak ve ayni saat'de bitecekti.Neden bitmedi?Bu maç neden hepsinden 16 dakika sonra bitmistir?Burada hatali olan kimdir?Denizli baskani Ali Ipek, bu maçtan sonra küme düssekte düsmesekte açiklamalar yapacagini söylemisti,neden simdi konusmuyor?Çünkü konusamaz,o alacagini aldi.Bu maçin 16 dakika uzamasini seyredenler,diger maçlari neden 16 dakika uzatamadi?Bunlari soralim.

Denizli'nin, Fener maçinin son dakikalarioynanirken (Antep-Malatya maçi bitmisti) Denizlininkümede kaldigi kesinlesmisti.O dakikadan sonra maçi 1-2 kaybetseydi, ya da Fenere maçi verseydi,kim ne diyebilrdi ki?Hatta Apiah'in önüne böyle bir topta düstü, eger o top gol olsaydi,ona bu firsati taniyan defans oyuncusu hemen tefe konmazmiydik?Onun futbol hayatini bitimezmiydik?

Ama ilahi adalet iste...Elle,kolla kazanilan puanlara, Kadiköyde bizim alacagimiz maçi hakem Metin Tokat'in vermedigi penalti ile gasp edenlerve Sakarya da katledilen 38 yasindaki vatandasin yetim kalan çocuklarinin göz yaslari üzerine; sarhoslarin atilacak sampiyonluk sevincine,naralarina Allahta razi gelmedi...

Renklerimiz temiz ise, üst kademelerde temizdir.Yok üst kademeler kirli ise renklerimizde kirlidir.Üst kademelerde hatir isleri oluyorsa bu böyledir!!!...

Nereden
    Hakkari

Alıntı Poetricus Nickli Üyeden Alıntı
    Aslinda Besiktas bize maçi verdi ama anlasilmamasi için bizi yendi. Hani Temel doping yapmis da anlasilmasin diye sonuncu olmus ya. Iste bizimkisi de tam o hesap!

Tebrik mi edelim; Ne besiktas bize maç verdi ne de biz onlara; yaziktir günahtir walla. Futbolculari böyle bir vebalin altina sokmak; seni sorgulamak kadar mühimdir...[img]smileys/smiley7.gif[/img]

walla söyleyecek bisey bulamadim.....

Nereden
    Denizli

Alıntı Poetricus Nickli Üyeden Alıntı

anLayisina ve yaziLanLari okuyusuna hayran kaLdigimi beLirtmek istedim gerçekten tebrik ediyorum bir yazi ancak bu kadar net sekiLde anLasiLamaz [img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)