Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu
Toplam 139 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Askerlik hakkında

TAHSİN 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Beni alırlar diye korkma ama muayene kaçağı olmanın sanırım para cezası var. Gidip muayene ol tecil ettir bak keyfine
    6 üstü 1 Aşk

Evli Mutlu Huzurlu T&B

EMiRHAN61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

2006 da aöf kamu yönetimi öğrencisi oldum.
    2008 de rize üniv. kazandım. kayıt öncesi aöf kaydımı sildim. rizeye kayıt oldum.
    aynı yıl sene içinde öğrenim durum belgemizi okul göndermek yerine iletmemiz için bize verdi.
    durum belgemle şubeye gittim. sistem arızası nedeniyle işlemimi yapamadılar.. bi süre öyle geçti. gene gittim gerek yok dediler. ben de teslim etmeden çıktım şubeden ama evrağı atmadım sakladım. (neden gerek yok dediklerinin sebebini ilerleyen kısımlarda anlayacaksınız)
    2010da mezun olduğumda mezuniyetten doğan tecil hakkımı kullanmak üzere şubeye gittim mezuniyet kağıdımı sundum. yine malum 2 haftası sistem arızası nedeniyle olmak üzere 40 güne yakın oyalandım ! elimdeki evrağın resmi geçerlilik süresi doldu. belli bi sürede tecilimi yapmazsam o haktan yararlanma iznim düşüyormuş.

takib eden dönem yani 2010-11 dönemi dikey geçişle işletme hazırlık sınıfına kayıt başvurusuna gittim. askerlik durum belgesi lazım oldu. hem tecil hem durum belgesi almak için şubeye gittim. 2006daki aöf kamu yönetimi bölümünde halen öğrenci göründüğümü ve bikaç ay sonra tecilimin sonlancağını söylediler. mevcut tecilimle aöf e kayıt oldum. ama aslında sakat bi iş. yani aslında kayıt sildiğin bi bölümün tecilini kullanıyorsun , rizedeki mezuniyetten doğan hakkını kullanamazken.
    velhasıl 2006daki kayıt olup kaydını sildiğim aöfün teciliyle dikey geçiş yaptım.

şubedeki tutarsızlık üzerine nasıl olur diyerek resmi mühürlü imzalı evraklardan oluşan bi dosya hazırladım.
    evraklar sırasıyla şunlar , , ,
    2008 kayıt sildiğime dair belgeler.
    2008 rizeye kayıt olduğuma dair belgeler
    yatırdığım okul harçlarına dair dekontlar
    rizeden mezun olduğuma dair belgeler ve diploma aslı
    askerlik muaynesi yaptığıma dair belgeler. (benden teslim almamışlardı sistem arızasından dolayı - askerlik şubesinden aldığım sıra no fişi dahi dosyada mevcut bulundurdum)
    son olarak yeni aöf işletmeye kayıt olduğuma dair belgeler.

sırasıyla sunduğum için tarih mukayesesi yaptılar. 2010 da almam gereken 2 yıllık tecilin 1 yılı bu oyalanma nedeniyle geçtiğinden , 1 yıl hakkım olan süreyi bunun ardına eklediler. geçen yıl hazırlık sınıfında o tecil hakkımıkullandım.

bu yıl 3. sınıftayım bi yıl tecil hakkı daha kazandım haliyle. önümüzdeki eylül ayında tecilim bittiğinde sınıfta kalırsam dahi 3ç sınıf öğrenciği olduğumdan tecilleyebileceğim. sınıf geçersem yine 4. sınıf olarak tecil hakkım devam edecek.
    Bizi yakan ataş "közden ötesi"

Mayls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Ne karışık işmiş yahu. Burda gidiyorsun konsolosluğa, an itibariyle okuduğunu veya çalıştığını belgeliyorsun -ki benim okul belgemde öğrenciliğimin 1 ay içinde biteceği yazıyordu-, 38 yaşına kadar uğraşmıyorsun bir daha
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

Armağan Dere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

üniversite okumuyorsan askere alırlar.
    kaçak durumuna düşmeseydin tecil ettirebilirdin.
    üniversite otomatik tecil ediyor.
    açıköğretime girsen bile tecil ederlerdi.
    Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın. İnsanlar görsünler ki,padişah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boş gitmiştir.

Fatih ÇOLAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Kuzenimin başına gelen olayı anlatayım...

Kendisi 91 doğumlu, 2010 yılında kağıt geldi, lise sondaydı ve otomatik tecil edildi, okulu bitirdi, dersaneye başladı, aradan 4-5 ay geçti buna kaçak kağıdı geldi, meğer ki lise bitince gidip kendisi tecil ettirmek zorundaymış...

Neyse bu gitti Askerlik Şubesi'ne, muayene oldu, tecil mi? gidecek misin? diye sordular o da tecil dedi ve 2015 yılına kadar tecil ettiler, şimdi Üniversite'de okuyor...

Canberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı EMiRHAN61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2006 da aöf kamu yönetimi öğrencisi oldum.
    2008 de rize üniv. kazandım. kayıt öncesi aöf kaydımı sildim. rizeye kayıt oldum.
    aynı yıl sene içinde öğrenim durum belgemizi okul göndermek yerine iletmemiz için bize verdi.
    durum belgemle şubeye gittim. sistem arızası nedeniyle işlemimi yapamadılar.. bi süre öyle geçti. gene gittim gerek yok dediler. ben de teslim etmeden çıktım şubeden ama evrağı atmadım sakladım. (neden gerek yok dediklerinin sebebini ilerleyen kısımlarda anlayacaksınız)
    2010da mezun olduğumda mezuniyetten doğan tecil hakkımı kullanmak üzere şubeye gittim mezuniyet kağıdımı sundum. yine malum 2 haftası sistem arızası nedeniyle olmak üzere 40 güne yakın oyalandım ! elimdeki evrağın resmi geçerlilik süresi doldu. belli bi sürede tecilimi yapmazsam o haktan yararlanma iznim düşüyormuş.

takib eden dönem yani 2010-11 dönemi dikey geçişle işletme hazırlık sınıfına kayıt başvurusuna gittim. askerlik durum belgesi lazım oldu. hem tecil hem durum belgesi almak için şubeye gittim. 2006daki aöf kamu yönetimi bölümünde halen öğrenci göründüğümü ve bikaç ay sonra tecilimin sonlancağını söylediler. mevcut tecilimle aöf e kayıt oldum. ama aslında sakat bi iş. yani aslında kayıt sildiğin bi bölümün tecilini kullanıyorsun , rizedeki mezuniyetten doğan hakkını kullanamazken.
    velhasıl 2006daki kayıt olup kaydını sildiğim aöfün teciliyle dikey geçiş yaptım.

şubedeki tutarsızlık üzerine nasıl olur diyerek resmi mühürlü imzalı evraklardan oluşan bi dosya hazırladım.
    evraklar sırasıyla şunlar , , ,
    2008 kayıt sildiğime dair belgeler.
    2008 rizeye kayıt olduğuma dair belgeler
    yatırdığım okul harçlarına dair dekontlar
    rizeden mezun olduğuma dair belgeler ve diploma aslı
    askerlik muaynesi yaptığıma dair belgeler. (benden teslim almamışlardı sistem arızasından dolayı - askerlik şubesinden aldığım sıra no fişi dahi dosyada mevcut bulundurdum)
    son olarak yeni aöf işletmeye kayıt olduğuma dair belgeler.

sırasıyla sunduğum için tarih mukayesesi yaptılar. 2010 da almam gereken 2 yıllık tecilin 1 yılı bu oyalanma nedeniyle geçtiğinden , 1 yıl hakkım olan süreyi bunun ardına eklediler. geçen yıl hazırlık sınıfında o tecil hakkımıkullandım.

bu yıl 3. sınıftayım bi yıl tecil hakkı daha kazandım haliyle. önümüzdeki eylül ayında tecilim bittiğinde sınıfta kalırsam dahi 3ç sınıf öğrenciği olduğumdan tecilleyebileceğim. sınıf geçersem yine 4. sınıf olarak tecil hakkım devam edecek.

Hey maşallah ya hikayeye bak
    BordoMavi.Net

Forum Kurallarına uymayan mesajları lütfen http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif butonunu kullanarak raporlayalım

Koray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yalnız Murat'tan ses seda yok paketlediler mi acep, vicdan azabından ölürüm.
    Lig Tv'de diğer maçların beleş izlendiği tek şehir. Trabzon!

Nereden
    Trabzon

Alıntı Koray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yıkıldım ya çççççç
    BordoMavi.Net

Forum Kurallarına uymayan mesajları lütfen http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif butonunu kullanarak raporlayalım

Emirhan Uludüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Arkadaşa hayırlı tezkereler. Bize Her Yer Trabzon fotosu bekliyoruz çarşı izninde

EMiRHAN61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Canberk bu süzgeçten geçirilmiş haliyle yazdığım kısmı
    Acaba eksik yazdığım için anlam kaybı olmuşmudur diye de düşünüyodum aslında
    Bizi yakan ataş "közden ötesi"

Erbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Lan?! dedim birden :

Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yoklama kaçağı olman, iki yoklamaya gitmemenden kaynaklanır. Sıkıntı yok. Lise diplomanla git, fotoğrafın da olsun yanında... Lise diploman ile 3 yıl tecil hakkın var. Sıkıntı olmaz.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Armağan Dere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Benim 30 yaşındaki bir vatandaştan ne farkım var..
    o bedelli yapabilirken ben neden yapamıyorum..
    İşte çifte standardın ağa babası..
    Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın. İnsanlar görsünler ki,padişah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boş gitmiştir.

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Armağan Dere Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim 30 yaşındaki bir vatandaştan ne farkım var..
    o bedelli yapabilirken ben neden yapamıyorum..
    İşte çifte standardın ağa babası..
    Hep 24 kalacak değilsin; sen de 30'unu bekle o zaman.
    Özkan SÜMER

Sefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Koray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk çarşı izninde selam söyler burdan sana

TAHSİN 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kamu personeli değilseniz gittiğnizde gelmeyin. Babam bana iş kurarada demeyin uzman olun astsubaylığa geçin subaylık sınavı var kovalayın durun
    6 üstü 1 Aşk

Evli Mutlu Huzurlu T&B

Murat GENEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Öncelikle askere gitmedim onu belirteyim..Olacakları söylenmiş bazı arkadaşlar tarafından fakat daha açık yazayım..

2 adet fotograf,Lise Diploması(1 fotokopi) ve Nüfus Kagıdı(1 fotokopi) ile gidiyorsun şubeye orada bazı formlar doldurduktan sonra muayene için beni Merkez Sağlık Ocagına gönderdiler..Ögretmen Evinin oradaki..Sözde muayene oluyorsun klasik gözünde kolunda başında problem var mı soruları Muayeneden sonra gidiyorsun bir daha şubeye tescilini alıyorsun..1 Ocak 2015'e kadar tecili aldım..Üniversiteye girince bir daha otomatik tecil de oluyor tabi..

Bu arada @Armağan Dere asker kaçağı değil Yoklama kaçağı görünüyordum..Çok farklı şeylermiş..İdari para cezası var yalnız yoklama kaçağı olmanın.. 100 Lira..Parayı ister hemen ister bir daha askere giderken verebiliyorsun ama..

Aşagı yukarı @Koray'ın dedikleri gibi oldu teşekkür ediyorum başta kendisi olmak üzere diğer arkadaşlara

Bir de Trabzon'da muayene olacakların dikkatini burnum ağrıyor,kolumda hafif ağrı var desen bile direk Samsun'a sevk ediliyorsun o yüzden sapasağlamım deyin zaten muayene de etmiyor..Öyle bir muayene oldumki boy kilo kısmını şubede doldurdular

zafer6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

1 ayda yapsan 5 ayda yapsan 15 ayda yapsan o askerlik bitmez kardeşim

zor dönem seni bekliyor

çok iyi moral verdim ve ben kaçar
    Ne Olmuş Şampiyon Olamadıysak,,,
    Hayallerimizi Satmadık'ya,,,

zafer6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ha birde şu var

hani sen kışın o sıcak yatağında saat 12 ye kadar mışıl mışıl uyuyodunya ve 12 de kahvaltı masasında istediğini yiyordun ya sonrada bi keyif sigarası içiyordunya,askere gittin ilk pazar günü saat sabahın körü 6 da seni zorlan yataktan kaldıracaklar,ve doğru yemekhaneye mercimek çorbası yiyip sonra eğitim sahasına ,seni çam ağacının karşısına dikecekler ve elin selam vaziyette ve 1 saat kesintisiz murat genel trabzon emret komutanım diye bağıracaksın,nedenmi sesin açılsın diye

çok iyi moral verdim ben kaçar
    Ne Olmuş Şampiyon Olamadıysak,,,
    Hayallerimizi Satmadık'ya,,,

Sefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bende yoklama kaçağıydım ama ceza yememiştim gerçi beni Boztepe'ye yollamışlardı uzun yol

Murat GENEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Sefa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende yoklama kaçağıydım ama ceza yememiştim gerçi beni Boztepe'ye yollamışlardı uzun yol
    ceza yememe gibi bi ihtimalin yok bildiğim kadarıyla muhtemelen giderken önüne koyarlar 100 liralık faturayı

Koray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ohh içim rahatladı dedim aldılar mı gerçekten.

Bende yoklama kaçağıydım kısa süre, askerlik şubesine gitmiştim anlatmıştım sağlık ocağı hemen yan tarfatı boy kilo diş öyle göz kararı bakıpğ yollamışlardı benide.
    Lig Tv'de diğer maçların beleş izlendiği tek şehir. Trabzon!

Nereden
    Trabzon

Güzel bilgiler seneye bana da lazım olur belki eyvallah gençler
    BordoMavi.Net

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bu herif 92'li miymiş lan ben abi diyorum buna

Sen var ya askerde çok dayak yersin haaa.
    Konu Mehdi tarafından (20.04.2012 Saat 16:21 ) değiştirilmiştir.
    T R A B Z O N S P O R

Onur Şeref - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bazı arkadaşlar üniversite kendisi tecil ettiriyor diyor fakat bu okula göre değişiyor. Askerlik şubesine gidip sormanızda fayda var.
    Ben bizim okul tecil ettiriyor sanıyordum fakat yinede merak edip sordurdum meğerse okul tecil ettirmemiş ve ben 1 senedir asker kaçağı olarak geziyormuşum. Hemen hallettim tecil işini de üstümden bir yük kalktı.

Üniversite okuyan arkadaşlar tecillerini okuldan alacakları Askerlik Durum Belgesi ile kolayca tecil ettirebiliyor.

Benim okul 2 sene sonra bitiyor 5.5 sene sonrasına kadar tecil verdiler fakat mezun olur olmaz yoklamaya çağırıyorlarmış.
    uff msglsn glba .s.s.s

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)