Sayfa 1 Toplam 8 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 193 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Anneler Günü

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Anneler Günü

Öncelikle diger "gün" diye tabir edilen günlere inanmadigimi belirtmek istiyorum. Ama malesef ki tüketim toplumu sevdiginiz insanlarin böyle günlerde sizden beklentilerinin olmasina yol açar ve sizde buna kiyisindan kösesinden uymak zorunda kalirsiniz. Yani benim için öyle. Bu günleri hevesle bekleyenleri tenzih ederim.[img]smileys/smiley4.gif[/img]

Pazar günü Anneler günü, Annelerimizin ellerinden öpüyor ayri ayri saygilarimi sunuyorum.

Özür dileyerek alintilarima da basliyorum.

Annelerimizden Neler Ögrendik;

IYI YAPILMIS BIR ISI TAKDIR ETMEYI:
    "Bana bakin, çikin birbirinizi disarda gebertin, evi daha yeni temizledim...!!!"

DUALARIN GUCUNU:
    "Yat kalk dua et ki baban müzik setinin bozuldugunu
    farketmedi..."

ZAMANA KARSI YARISMAYI:
    "O oyuncaklarini topla yoksa bi tekme attigim gibi
    hepsini karsi sahilden toplarsin.."

MANTIKLIDÜSÜNMEYI:
    "Ben öyle diyosam öyledir...!!!"

HAYATIN TRAJIKOMIK YANLARINI:
    "Sen daha orda gülmeye devam et, birazdan ben seni tam
    güldürücem... "

HAYATIN ÇELISKILERLE DOLU OLDUGUNU:
    "Kapa çeneni ve çorbani iç ..!!"

DAYANIKLI OLMAYI:
    " O ispanak bitene kadar sofradan kalkmak YOK..!!!"

ABARTMAYI:
    "Sana 500 bin defa söyledim kirli ayakkabilarinla
    içeri yürüme diye..!!"

DAVRANIS PSIKOLOJISINI:
    "Babana çekicegine biraz bana çekseydin noolurdu ..."

KISKANMAYI:
    " Dünyada senin annen baban gibi mükemmel bi aileye
    sahip olmayan kaç milyon çocuk var biliyo musun..."

SABIRLI OLMAYI;
    "Baban eve gelsin, sen görürsün"

HAKKIMIZI ALACAGIMIZI;
    "Eve vardigimizda ben bilirim sana yapacagimi"

GENETIK BILGILERI;
    "Sen de o körolasica babana çektin."

DIYALOG KURMAYI;
    "Sana bir sey sordugumda cevap ver...!!"
    "Ne söyleyeyim anne?"
    "Sus!! Bana cevap verme!!!"

TIP BILGILERINI;
    "Gözlerini sasi yaparken bir gün öyle kalivereceksin,
    göreceksin gününü"

OLGUN OLMAYI;
    "Bu tabagin hepsini bitirmezsen asla büyüyemezsin."

BILGELIGI;
    "Benim yasima gel de anlarsin o zaman."

V E ... ADALETI;
    "Bir gün senin de çocuklarin olacak.. insallah onlar
    da sana senin simdi bana yaptiklarini yaparlar..."
    Konu Külünkoğlu tarafından (11.05.2007 Saat 10:54 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Külünkoglu Nickli Üyeden Alıntı

DIYALOG KURMAYI;
    "Sana bir sey sordugumda cevap ver...!!"
    "Ne söyleyeyim anne?"
    "Sus!! Bana cevap verme!!!"

burasini biyerden hatirliyorum annem çok kullaniyor sanirim ordan

Evet tüm annelerin anneler günü kutlu olsun ... Anneme hediye almamak için anne ne geregi var böyle günlere bahçeden çiçek toplarim yeter tarzi konusmalara girdim ki nafile annem hazirlamis bile ne alacagimi ...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Sevgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ABARTMAYI:AMESPACE PREFIX = O />
    "Sana 500 bin defa söyledim kirli ayakkabilarinla
    içeri yürüme diye..!!"

SABIRLI OLMAYI;
    "Baban eve gelsin, sen görürsün"

iste benim annem[img]smileys/smiley4.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

Aslıhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

BILGELIGI;
    "Benim yasima gel de anlarsin o zaman."AMESPACE PREFIX = O />

DUALARIN GUCUNU:
    "Yat kalk dua et ki baban müzik setinin bozuldugunu
    farketmedi..."

buda benim annem [img]smileys/smiley4.gif[/img]
    annecim seni çooooooookkkkk seviyorum

Gökhan Kutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

HAYATIN TRAJIKOMIK YANLARINI:AMESPACE PREFIX = O />
    "Sen daha orda gülmeye devam et, birazdan ben seni tam
    güldürücem... "

V E ... ADALETI;

bu da benim annem tüm annelerin anneler günü kutlu olsun.

sümela61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı sümela61 Nickli Üyeden Alıntı
    ANNEMI NEDEN MI SEVIYORUM?

Aksam annemle babam televizyon seyrediyorlardi. Annem, "Geç oldu," dedi, "zaten yorgunum, ben yatiyorum."

Annem kalkti, mutfaga gitti. Çerez-meyve tabaklarini çalkaladi kaldirdi. Sabaha hazir olsun diye çaydanligi doldurdu, demlige çay koydu. Sekerlige bakti, dibinde az kalmis, üstüne ekledi. Kahvalti için buzluktan ekmek çikardi, aksam yemegi için çözülsün diye de eti asagiya koydu. Kahvalti masasini hazirlamak için masanin üstündekileri topladi.

Telefonu sarja koydu, telefon defterini kapatip yerine koydu.

Sonra çamasir makinesinden islak çamasirlari çikarip asti ve makineyi tekrar doldurdu.Banyodaki çöp sepetini bosaltti. Islak bir havluyu kurusun diye dus perdesinin borusuna asti.

Bir gömlek ütüledi, kopuk dügmesini dikti.

Çiçekleri suladi. Esneyerek gerindi ve yatak odasinin yolunu tuttu.

Çalisma masasinin yanindan geçerken durdu, ögretmene tezkere yazdi, okul gezisi için para sayip ayirdi, egildi, sandalyenin altina girmis ders kitabini aldi, masanin üstüne koydu.

Kek tarifleri defterini çikardi, arkadasina söz verdigi tarifi bir kagida yazdi, çantasina koydu. Bakkaldan alinacaklari not etti, notu da çantasina koydu.

Sonra gitti, 3'ü 1 arada temizleme losyonuyla yüzünü yikadi, dislerini firçaladi. Gece kremini ve kirisik önleyici nemlendiricisini sürdü. Tirnaklarina bakti, törpüledi.

Içeriden "sen yatmaya gitmemis miydin" diye seslenen babama "simdi gidiyorum" deyip köpegin su kabini doldurdu.

Kapilari pencereleri kontrol etti, holdeki lambayi yakti.

Kardesimin odasina gitti, oglan uyumus, lambasini söndürdü, bilgisayarini kapatti, gömlegini asti, yerdeki kirli çoraplari toplayip sepete atti.

Bana geldi, "haydi yat artik, biraz da yarin çalisirsin," dedi.

Kendi odasina gitti, saati kurdu, ertesi gün giyeceklerini hazirladi. 6 maddelik acil isler listesine 3 madde daha ekledi. Kendi kendine iyi geceler diledi, hayallerinin gerçeklestigini gözünün önüne getirdi.

Iste o sirada babam televizyonu kapatti, ortaya öylece bir "ben yatiyorum" dedi ve gitti yatti.

Sizce bu iste bir gariplik yok mu? Kadinlarin neden daha uzun yasadigini merak etmiyor musunuz?

ÇÜNKÜ ONLARIN YAPILARI UZUN ÇEKISLI (ve islerini bitirmeden öyle çabuk çabuk ölemezler)

canim annemin ve burdaki bütün renkdaslarimin kiymetli annelerinin anneler günü kutlu olsun... Allah onlari basimizdan eksik etmesin... aramizda annesini öte aleme ugurlamis renkdaslarimiz varsa, hepsinin mekani cennet olsun... sevgilerimle...

keramiya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

V E ... ADALETI;

buda benim annemim fiks lafi ...gerçi hala daha kullaniyor..

Mayls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

benim annemde sIk sIk kullanir bu sözü: Bigün cocuklarin olunca onlara söylememmi bana yaptiklarini[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

butun annelerin anneler günü kutlu olsun... onlarin hakki ödenmez!

Harun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Ben sana demedim mi ....

Benim annemin meshur lafidir.Yukaridaki listede olmamasi çok ayip bence[img]smileys/smiley36.gif[/img]

cennet annelerin ayaklari altindadir.

eys_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep

annemi özledim yaa[img]smileys/smiley19.gif[/img]

bütün annelerin anneler günü simdiden kutlu olsun,hepsinin ellerinden öpüyorum

Alıntı keramiya Nickli Üyeden Alıntı

V E ... ADALETI;

buda benim annemim fiks lafi ...gerçi hala daha kullaniyor..

aynen [img]smileys/smiley36.gif[/img]Edited by: Samsa

İ.Öztel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı eys_61 Nickli Üyeden Alıntı

annemi özledim yaa[img]smileys/smiley19.gif[/img]

bütün annelerin anneler günü simdiden kutlu olsun,hepsinin ellerinden öpüyorum
    Bende Annemi cok ozledim[img]smileys/smiley5.gif[/img]Uzun zamandir dogru duzgun goremiyorum zaten. Burdaki bütün renkdaslarimin anneleri benimde annemdir. Hepsinin anneler günü kutlu olsun. Onlarin kiymetini asla unutmayalim.

EyüpKILIÇ61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bütüm annelerin anneler günü kutlarim...Onlarin hakki ödenmez...

Murat BAYRAKTAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Bütün annelerin anneler günü kutlu olsun. Onlarin hakkini ölsekte ödeyemeyiz...

Şentürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

külünkoglunun yazisini okudum bende benim annemi tarif eden cümleleri alayim dedim baktim hepsi tarif ediyor[img]smileys/smiley36.gif[/img]

imzamdada belirttigim gibi hiç bir sey olmasa bile anne olmak degeri saygiyi hakediyor tüm annelerimizin ellerinden öpüyorum..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Biraz uzun ama okumaya deger arkadaslar.

21 senelik evlilikten sonra "ask isiltisini" canli tutmanin yeni bir yolunu buldum. Bir süre önce, baska bir kadinla çikmaya basladim ve bu aslinda esimin fikriydi.
    "Biliyorum ki onu seviyorsun" dedi .
    Siddetle itiraz ettim:
    "Ama ben seni seviyorum !!!"
    "Biliyorum ama ayni zamanda onu da seviyorsun. O na da zaman ayirman gerekiyor" Karimin, ziyaret etmemi istedigi "öbür kadin" , 19 yildir dul olan, Annemdi...
    isimin yogunlugu ve üç çocugumun beklentileri sebebiyle annemi görme firsatim pek olamiyordu. O aksam annemi yemege ve ardindan sinemaya davet ettim.
    Endiselendi ve hemen "Iyi misin, her sey yolunda mi, bir seyin yok ya ? " diye sordu.
    Annem de geç saatte gelen bir telefonun veya sürpriz bir davetin mutlaka kötü bir anlami olacagindan süphelenen tipte kadinlardandi. "Seninle beraber ikimizin biraz zaman geçirmemizin güzel olacagini düsündüm" diye yanitladim. "Sadece ikimiz mi ?" Biraz düsündü ve "Çok isterim" diye cevap verdi.

O Cuma, is çikisi onu almaya giderken kendimi biraz gergin hissediyordum.

Eve vardigimda fark ettim ki o da, randevumuzdan ötürü hafif gergin görünüyordu. Kapisinin önünde, paltosunu çoktan giymis bir sekilde bekliyordu. Saçlarini yaptirmisti ve üzerinde babamla kutladiklari son evlilik yildönümlerinde giydigi elbise vardi.

Bana melekler kadar isiltili bir yüzle gülümsedi. Arabaya bindigimizde "Arkadaslarima oglumla disari çikacagimi söyledim ve gerçekten çok etkilendiler" dedi, "Randevumuzun nasil geçtigini duymak için sabirsizlaniyorlar." Gittigimiz restoran, çok sik olmasa da sevimli, sicak ve servisin kaliteli oldugu bir mekândi. Annemse, bir kraliçe edasiyla koluma girdi.Yerimize oturduktan sonra ona menüyü okumam gerekmisti, çünkü küçük yazilari göremiyordu. Ben daha menünün ortalarindayken annemin nemli gözlerle ve nostaljik bir gülüsle bana bakmakta oldugunu fark ettim:

"Eskiden, sen küçükken, menüleri okuyan bendim, sense merakli bakislarla beni dinlerdin" dedi.
    Ben de gülümsedim: "O zaman, simdi senin rahat rahat oturma siran ve ben de okuyarak borcumu ödeyebilirim" dedim.

Yemek boyunca muhabbetimiz çok güzeldi, sira disi hiçbir sey olmadi ama eskilerden ve hayatlarimizdaki yeniliklerden bahsederek kaybettigimiz zamanin birazini telafi etmeye çalistik.O kadar çok konustuk ve eglendik ki film saatini kaçirdik.

Aksam annemi birakirken; "Seninle tekrar çikmak isterim ama ancak bu sefer benim seni davet etmeme izin verirsen" dedi ve bir aksam tekrar bulusmakta karar kildik. Eve geldigimde esim yemegin nasil geçtigini sordu: "Çok güzeldi" dedim. "Düsünebilecegimin çok üstündeydi"
    Birkaç gün sonra annem aniden ciddi bir kalp krizi sonucu vefat etti.

Bu o kadar ani gerçeklesmisti ki onun için bir sey daha yapma sansim olmamisti. Birkaç zaman sonra evime, annemle yemek yedigimiz restorandan, ödenmis iki kisilik bir yemek faturasi ve üzerine ilistirilmis bir not yollandi: Oglum, bu faturayi önceden ödedim, çünkü seninle kararlastirdigimiz randevu gününe gelemeyecegimden neredeyse yüzde yüz emindim. Yine de iki kisilik bir yemek ayarladim çünkü bu sefer esinle beraber gitmenizi istiyorum. Seninle olan o günkü randevumuzun benim için ne anlam ifade ettigini bilemezsin.
    ?Seni Seviyorum??
    O esnada, "Seni Seviyorum" demenin ve hayatta deger verdigimiz insanlara hak ettikleri zamani ayirmanin önemini anladim..

Hayatta hiçbir sey ailenizden daha önemli degildir. Onlara haklari olan zamani ve ilgiyi verin çünkü böyle seyleri erteleyebileceginiz "baska bir zaman" i her istediginizde yakalayamayabilirsiniz. Bazilari der ki, dogumdan sonra alti hafta içerisinde normale dönebilirsiniz. Belli ki, bu bazilari, bir kere anne olduktan sonra artik "normal" diye bir seyin tarihe karistigindan habersiz. Bazilari der ki, anne olmak içgüdüsel olarak bilinir, sonradan ögrenilmez, belli ki bu bazilari hiçbir zaman 3 yasinda bir çocugu alis-verise götürmeyi denememis. Bazilari der ki, anne olmak sikici bir seydir. Belli ki bu "bazilari" ehliyetini yeni almis onsekiz yasindaki çocugunun kullandigi arabaya binmemis. Bazilari der ki, eger iyi bir anne olursan çocugun da iyi bir çocuk olur.

Belli ki bu "bazilari" çocuklarin bir kullanim kilavuzu ve garanti belgesiyle birlikte geldigini saniyor. Bazilari der ki, iyi anneler hiçbir zaman çocuklarina karsi seslerini yükseltmezler. Belli ki bu "bazilari" hiçbir zaman mutfaga aniden girdiklerinde çocuklarini; bütün mutfak havlularini ve peçetelerini mutfak masasinin üzerine yigmis, yanina 2 yasindaki küçük kardesini de oturtmus, elinde kibrit, acaba bunlar yaniyor mu diye denemek üzereyken yakalamamislar.

Bazilari der ki, anne olmak için egitimli bir insan olmana gerek yoktur. Belli ki bu "bazilari" hiçbir zaman lise birinci sinifa giden çocuklarinin matematik ödevlerine yardimci olmak zorunda kalmamislar. Bazilari der ki, besinci çocugunuzu ilk çocugunuz kadar çok sevemezsiniz. Belli ki bu "bazilari" bes çocuk sahibi degil. Bazilari der ki, çocuk yetistirmek için gereken her seyi kitaplardan da pekâlâ ögrenebilirsiniz. Belli ki bu "bazilari" çocugunu burnunu ya da kulaklarini leblebilerle doldurmus olarak bulmamis. Bazilari der ki anne olmanin en zor tarafi artan is yükü ve evde yerine getirmen gereken sorumluluklardir.

Belli ki bu "bazilari" hiç çocuklarini anaokula göndermek üzere ilk defa okul servisine bindirmek, ilk defa yatili okula göndermek veya çocuklarinin uçaga ilk defa yalniz basina binisini seyretmek zorunda kalmamis. Bazilari der ki, bir anne çocuklarini evlendirdikten sonra artik onlar için endiselenmekten vazgeçebilir. Belli ki bu "bazilari" çocuk evlendirmenin fazladan endiselenecek bir kiz ya da bir erkek çocuk daha edinmek oldugundan bihaber. Bazilari der ki, çocuk kendi hayatini kurduktan sonra artik annenin görevi bitmistir. Belli ki bu "bazilari" nin hiç torunu olmamis. Bazilari der ki, annenize onu sevdiginizi söylemenize gerek yoktur, anneniz bunu zaten bilir.
    Belli ki bu "bazilari" bir "anne" degil.

Hayatinizdaki tüm Annelere...

Şentürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sevgili Külünkoglu gerçekten etkileyici bir hikaye.Bizimle paylastigin için tesekkürler.

Basimizin taci tüm annelerimizin günü kutlu olsun.Aramizdakilerden annesi hakkin rahmetine kavusmus olanlara sabir,annelerine duayi esirgemeyelim...

Birgün degil hergün olmali diyenler; birgün bile olsa annenize zaman ayirin.Kimbilir belkide anneler günü sizin gibiler içindir.

The Legend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

tüm annelerin anneler günü kutlu olsun.

Anneler...karsiliksiz seven, almadan veren tek varliklar...bütün anneler ayni midir acaba?

Her gün gazete sayfalarinda gördügümüz,genç yasta bilinçsizce anne olup, çocuklarini cami avlularina, kapi önlerine birakanlar...bakamadiklari için evlatlik verenler...küçücük yavrularini üvey baba elinde harcatanlar...ceplerine sadece para koyup,önlerine büyük imkanlar serip, sicacik kucaktan, iki çift sevgi sözcügünden mahrum birakanlar...bunlar ne peki?bunlar da mi anne...?

Yokluk içinde tarlada hem ekinini kaziyip hem sirtinda bebesini tasiyanlar...kendileri yemeyip, yavrularini yedirenler...sehit olan evladinin ardindan yüreginden kanlar aktigi halde basi dimdik gururla -ne mutlu bana,sehit anasi oldum... diyenler...ISTE BENCE GERÇEK ANNE BUNLAR...

Gerçek anneler...sizin gününüz kutlu olsun...unutulmamayi hakedenler sizlersiniz...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    A.Hilal Çakıroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

KISKANMAYI:
    " Dünyada senin annen baban gibi mükemmel bi aileye
    sahip olmayan kaç milyon çocuk var biliyo musun..."
    Ayni cümle olmasa da sansli oldugumu vurgular hep[img]smileys/smiley9.gif[/img]

V E ... ADALETI;
    hemen hemen aynen

Hikaye de çok güzeldi.
    Tüm annelerimizin Anneler günü kutlu olsun[img]smileys/smiley17.gif[/img]
    Canim annem ben bu mesaji yazaken. "beni mi çekistiriyosun internette" diyor[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Sevgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben annemden alinti yaptim da her aksam annemim atlamadan söyledigi cümleyide söylemeden geçmim

''e sevci kal o bilgisayarin basindan, bakacam sabah nasil kalkacan,bak saga bagircakmiyim sabah'' [img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]
    canim annem her gece usanmadan tekrarlar yinede her sabah 07,30 da ''e kizzz kalk da geç kalacan yine'' diyerek kalkana kadar bekler [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Pazar günü hediyesinide bekler çok feci alisti.Alsan ne gerek vardi der almasan surat yapar [img]smileys/smiley1.gif[/img]Annem annem canim annem çok SEVIYORUM SENI.

sümela61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

@ Külünkoglu... tam bugün aglamadim diyordum ki, eklediginiz hikayeyi okudum... tesekkürler paylasim için...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)