Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dostluk Olmadan Asla !...

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

?Dostluk olmadan sportif basari gelmez?
    ?Görevde kaldigim süre boyunca Trabzonspor ailesinin olusmasini çok istedim? ifadesini kullanan Halilhodžić, ?Burada insanlar birbirlerini çok elestiriyorlar. Halbuki yönetimden, takima ve personele kadar herkesin Trabzonspor ailesini olusturmasi lazim. Dostluk olmadan sportif basariyi elde etmek zordur? ifadesini kullandi. --- Vahid Halilhodzic ---

Her ne kadar saha sonuçlarini ön planda tutarak,hocanin sistemini,ilk onbir tercihlerini,oyuncu degisikliklerini elestirsekte,hocayla bir kan uyusmazligi yasasaktakendisinin profesyonelligin geregi olarak görevini layikiyla yaptiginidüsünüyorum.Gitmesine üzülmek yada sevinmek bir yana bu deneyimden bizler taraftar olarak ne ögrendik? Neler kazandik ? En azindan bu veda konusmasindanbir ders çikarabilir miyiz ?

Ben kendi adima en çok bu ''dostluk'' kismina takildim.Gerçekten böyle bir dostluk ortami eksikligi çekiliyorsa ki görünen köy kilavuz istemez.Bu takdirde ortak bir vizyonla geleceknasil planlanabilir ? Sahadaki yardimlasma eksikliginden, yöneticilerinuyumsuz açiklamalarindan,yerel medyadan,eski futbolculardan ve taraftarlardan gelen elestirinin çogunlukla yipratici olmasi bu dost olamayisimizin neticeleri degil mi ?

Peki bu noktada bize düsengörevler neler olmali ?Anlamli birdostlugu tesis edebilmek içinartik birbirimizle hirlasmayi ve yipratici elestirileri artik bir kenara birakalim.Senol Günes'in deyimiyle isigi birbirimizin gözüne degil önümüze tutalim ve gelecegimizi aydinlatalim.Hiç olmazsa bir sezon boyunca sahada ter döken futbolcumuza,iyi niyetle çalisacagina inandigimiz yeni hocamiza ve mesailerinin bir kismini bence fedakarlik göstererek yönetime talip olmus yöneticilerimize yönelik olumsuz elestirilere kulaklarimizida,çenemizide kapatarak örnek olalim.

Aydinlik yarinlara dileklerimle...

Şentürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

@halil ibo:

tebrikler her seyi çok güzel yorumlamis ve açiklamissin arkadasim[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

bence burda en büyük görev gerek yerel basin gerek teknik kadro gerek yönetim,futbolcular gerekte taraftar olarak bizlere düsüyor tabi ki,fakat bu görevi yerine getirebilmek bence herkesin kendi özverisinden yola çikilarak kendisi ile yapacagi vicdan muhasebesine baglidir,yoksa insanlara zorla bisey yaptiramazsiniz.

bu da ancak: biz taraftaralar haricindeki yerel basindaki arkadaslar futbolcular yönetim ve teknik kadronun bu olusuma inanmasi bunu sonunda gelecek basariya inanmasi ve kendisini bu çerçeve de egitebilmesi ve her zamanyönetimdeki veyateknik kadrodaki insanlarlakisisel sorunu varsa da bunu trabzonsporluluk düsüncesinde altinda olusturacagi fikilere dahil etmemesimantikli ve olumlu yapici elestirilerle insanlari, halkimizi yani biz taraftarlari yönlendirerek gerekli dostluk ortami yaratabilmesinden geçer.

Mert67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

halil ibo yazdiklarin gerçektende çok dogru.ben vahid hocanin gitmesini isteyenlerden biri olarak dediklerinden etkilendim.
    bizde taraftar olarak bizansin ve istanbul medyasinin yipratici hareketlerinden kendimizi koruyalim.
    çünkü hepimiz trabzon için canimizi verecek insanlariz[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

kardesim elestri olmadan basarimi olur.Bize hincal uluç gibi bi adam lazimki takimi yeri geldiginde yerden yere vursun ekranlarda.

Alpayer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Yazik oldu adama.Genel menejer falan olsaydi.Takimin sorunlariyla ilgilenseydi.Profesyonelligi ögretseydi yeterdi.

Nereden
    Hakkari

Elestiri veya tepki olmadan ilerleme kaydetmek mümkün mü?

sümela61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

içinde sevgi barindirmayan her seye tüm benligimle karsiyim... yani elestirinin içinde "sevgi" varsa, en güzelidir... ama yok "nefret" varsa, en zararlisidir... biz korkuyoruz birbirimizi sevmekten, sorunun kaynagi bu...

en basiti Fener maçi Stepanov sakatlanmis, ama öyle böyle degil adam baygin... Hoca dogal olarak adamin basina kadar gitti... TV'de görüntüyü gören benim pek degerli renkdaslarim ise "ya ne isin var orada, sen oyuna baksana vs." türünden laflar ettiler... yani Stepanov orada ölse bile maç kazanmak ya da kaybetmekten önemli degil bu, bazi renkdaslarima göre... Hoca'yi "geç oyuncu degistirdi, Yattara ile baslamadi vs." gibi bir çok konuda elestirebilirsiniz ama "Stepanov'un basina kadar neden gitti?" derseniz, ben sizin içinizde "vicdan" olup olmadigindan süphe ederim...

vay be, bu kadar çok seviyorsunuz demek Trabzonspor'u!!! Stepanov ya da Gökdeniz ya da baska biri ölse de olur... ama maçi vermeyelim...iste Hoca'nin demek istedigi bu... insan dostuna böyle davranmaz, insan sevdigine böyle yapmaz... ya da ben baska türlü ögrenmisim sevmeyi...

hala "elestiri olmadan basari olmaz" diyen sevgili renkdaslarim var... sanki Senol Günes, sanki Halilhodzic ortaliga çikip "beni elestirmesin kimse" demisler gibi...ikisi de entellektüel ve aydin sayilabilecek insanlar... eminim ki onlar da bizler kadar iyi biliyorlar elestiri olmadan basarinin gelmeyecegini... adamlarin bahsettigisu: "elestirin ama dost gibi elestirin, düsman gibi degil... kin kusmayin... hakaret etmeyin... elestirirken çözüm de gösterin..."ya da açikça söyleyin: "ben Trabzonspor düsmaniyim, o yüzden böyle seviyesiz ve haince elestiriyorum bu takimi..."

sevgilerimle...

Tahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı sümela61 Nickli Üyeden Alıntı

içinde sevgi barindirmayan her seye tüm benligimle karsiyim... yani elestirinin içinde "sevgi" varsa, en güzelidir... ama yok "nefret" varsa, en zararlisidir... biz korkuyoruz birbirimizi sevmekten, sorunun kaynagi bu...

en basiti Fener maçi Stepanov sakatlanmis, ama öyle böyle degil adam baygin... Hoca dogal olarak adamin basina kadar gitti... TV'de görüntüyü gören benim pek degerli renkdaslarim ise "ya ne isin var orada, sen oyuna baksana vs." türünden laflar ettiler... yani Stepanov orada ölse bile maç kazanmak ya da kaybetmekten önemli degil bu, bazi renkdaslarima göre... Hoca'yi "geç oyuncu degistirdi, Yattara ile baslamadi vs." gibi bir çok konuda elestirebilirsiniz ama "Stepanov'un basina kadar neden gitti?" derseniz, ben sizin içinizde "vicdan" olup olmadigindan süphe ederim...

vay be, bu kadar çok seviyorsunuz demek Trabzonspor'u!!! Stepanov ya da Gökdeniz ya da baska biri ölse de olur... ama maçi vermeyelim...iste Hoca'nin demek istedigi bu... insan dostuna böyle davranmaz, insan sevdigine böyle yapmaz... ya da ben baska türlü ögrenmisim sevmeyi...

hala "elestiri olmadan basari olmaz" diyen sevgili renkdaslarim var... sanki Senol Günes, sanki Halilhodzic ortaliga çikip "beni elestirmesin kimse" demisler gibi...ikisi de entellektüel ve aydin sayilabilecek insanlar... eminim ki onlar da bizler kadar iyi biliyorlar elestiri olmadan basarinin gelmeyecegini... adamlarin bahsettigisu: "elestirin ama dost gibi elestirin, düsman gibi degil... kin kusmayin... hakaret etmeyin... elestirirken çözüm de gösterin..."ya da açikça söyleyin: "ben Trabzonspor düsmaniyim, o yüzden böyle seviyesiz ve haince elestiriyorum bu takimi..."

sevgilerimle...

Eline saglik .çok güzel ifade etmissin[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

oskayb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ

belki de hoca giderayak trabzonsporun kurtulus reçetesini vermistir bu sözleri ile.

zira ben kendi adima düsünüyorum ,düsünüyorum ,buradaki degisik (bazen biribiriyle tamamen zit,hatta tutarsiz) fikirleri okuyorum , sonra geçmisi (sampiyonluklarin oldugu dönemi)hafizam yettigincehatirlamaya çalisiyorum,sonra yilmazli dönemi, 96 'daki kaçan sampiyonlugu ,net olarak sudur diyemiyor ,bu konuda netlesemiyorum.

ama hocanin bu sözleri belkide trabzonspor mucizesinin altindaki en önemli seyi bizlere tekrar hatirlatiyor.

hemen bu noktada aklima h.kulaçoglunun fitina,ihtilal,efsane kitabindaki o dönemin futbolcularinin özelliklede senol günesin takim içi arkadaslik,takim-sehir bütünlesmesi konusunda anlattiklari geliyor.

yani aile olmak .

TSunami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

belki konuyla direkt alakali degil ama söz sevgiden açilmisken sunu da belirtmek lazim.bir reklam sloganini bozarak söyle de diyebiliriz. "kontrolsüz sevgi, sevgi degildir".
    sevgimiz bazen gerçekleri görmemize engel mi oluyor. korumak adina yaptigimiz bazi seyler zarar mi veriyor.

teknikdirektörlük yönleri sahsimi pek tatmin etmeyen iki hoca pespese takimimizda görev yapti. ikisini de elestirdik. kovmadik ama kovmaktan beter ettik. ama ikisi de giderken peslerinden ayni sözü söylüyoruz. teknik direktörümüz olmayin ama kulüpte mutlaka bir sekilde kalin. manager olun, futbol subesi sorumlusu olun ...vs. nedeni karakterleri, tesbitleri, duruslari.
    simdi kendimce soruyorum. yildiz yoktu yildiz var, para yoktu para var, imkan yoktu imkan var. ne eksik peki. iste bu iki insan verdi cevabini. sporun ruhu eksik bizde. dostluk, baris, kardeslik, sevgi derler ya. üstelik kendi içimizde yok bunlar. ve bunlari hatirlatacak bir kisi eksik.
    belki de hoca bu potansiyelin, heyecanin oldugu yerde bir seyler yapilamamasinin verdigi izdirapla giderken bu kadar dolu.

bir seyler yapalim...
    yipranmamis bir yönetim var. ve yeni bir hoca olacak. firsat bu firsat.

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

@ sweetrose

Elestiri veya tepki olmasin diye birsey yazdigimi sanmiyorum.Yazimi tekrar okudum,yine rastlayamadim böyle bir cümleye.

Yipratici,hakaret dolu,olumsuz yönde etkileyici elestiriye karsiyim.Eger yanlis anlasildiysa belirteyim elestiri tabii ki olacak.Ama bugüne kadar tu kaka ilan ettigimiz;yönetimler,hocalar,futbolcular birsey vermedi bu takimada sövüp sayan taraftarlar sayesinde mi ilerledi Trabzonspor ?

Ben söyle düsünüyorum;taraftarlar arasinda baslayacak olan (siyasi görüsü ne olursa olsun) dostluk rüzgarlari,futbolcuyu,idareciyi tüm camiayi kapladigi zamanbasari kaçinilmaz olacaktir.Hocada içeriden biri olarak bu eksikligi tesbit etmis ve dikkate almamiz için bizlere duyurmustur.Muhabbetle...

Şentürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı of_divranli Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı sümela61 Nickli Üyeden Alıntı

sevgilerimle...

Eline saglik .çok güzel ifade etmissin[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

al pacino vahid [img]smileys/smiley4.gif[/img]giderayak damarimiza dokunmus [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Forumdan Uzaklaştırılmıştır tsmaniac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

maçi kazanamazsak görürüm dostlugu kardesligi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    hayat61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sorunda bu ya zaten.Maç kötü mü takimi desteklemeyi birak hemen islikla.Tv de mi izliyorsun izlemeyi birak.Hiç bir seye sabretmiyoruz.Bir bütün olamiyoruz.Hem takim hemde taraftar olarak.

Taraftarlar arasinda bir dostluk,bir birliktelik yok.Ekranda maç izlerken ayni anda farkli tezahüratlari duymak bunun en büyük kaniti.Çekisip duruyoruz,Trabzonsporumuz için birlik olmak varken

Halbuki yönetimden, takima ve personele kadar herkesin Trabzonspor ailesini olusturmasi lazim. Dostluk olmadan sportif basariyi elde etmek zordur? ifadesini kullandi. --- Vahid Halilhodzic ---(Bu söze taraftari da eklemek gerekiyor.)Zaten bunu yaparsak takim ruhu geri gelir.

Birbirine saygi duyup bir bütün olmak.Elestirilerimizi sevmedigimiz için birilerini yipratmak için degil takimi varsa eksikleri nasil giderilir seklinde yapmak.

zafercalikoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

bence bu adam bize bizde eksik olan birlikteligi ve profesyenelligi ögretti,

dedikleride çok dogru seyler,

Kasım Hilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Kendi üstüme aliniyorum dogrusu.

Zira geldigi günden bu yana kanim isinmadi Halilhodziç'e..
    Hep gidecegi günü bekledim..

Simdi pisman mi oldum yoksa sevindim mi bilmiyorum!

Dostluga geröekten ihtiyacimiz var!

arkadaslar bu adam gitmemeliydi..ben istikrar dedim ama olmadi....insallah yerini doldururuz...

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı SessizKral Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaslar bu adam gitmemeliydi..ben istikrar dedim ama olmadi....insallah yerini doldururuz...

basarisizlikta istikrar olacakti bu istikrar sadece..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)