Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 21 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 5 Mayis’in 10.Yildönümü

#10 Fietra - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

1995-1996 sezonunda sampiyonu belirleyen Avni Aker'de oynanan ve 1-2 kaybettigimiz o maçin ardindan tam 10 yil geçti.Çok fazla açiklamaya gerek yok o maçin bizden neler alip götürdügünü bizi de asarsak Türk futbolundan neler götürdügünü hepimiz çok iyi biliyoruz.

Ben bu baslikla o maçin tekrar hatirlanmasini bunun yaninda o maçtan sonraki 2 aci kaybimizin hatirlanmasini istedim.

Murat Acar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    52

Iste o günün acisini telafi etmek sehitlerimize huzur vermek için bu yil yani febenin 100.yilinda sampiyon olmaliyiz bunun için herne gerekiyorsa yapmali yönetim futbolcuysa futbolcu paraysa para herseyi göze almali 1 yilliginada olsa takim içi denge teranelerini bozup adam gibi transfer yapip hem 100 yilini cehenneme çevirmeli hemde intikamimizi almaliyiz bu sayede febe den

Ben baska bir sey istemiyorumEdited by: rutav0861

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Sevgi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    43

ne o maçi nede o maçtan sonra kaybettigimiz arkadasalri unutmadik zaten unutmamizda mümkün degil her firsatta dile getiriliyor unutma gibi bir sansa degiliz en son örneginide Osman nin açmis oldugu bu baslik .Birazda burda kinimizi kusalim yapabildigimiz tek sey bu olsa gerek.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

sadece aglamak istiyoruuummm[img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img]

Murat Acar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    52

Alýntý tselif Nickli Üyeden Alýntý
    sadece aglamak istiyoruuummm[img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img]

Hayir aglama zamani degil inanki artik intikam zamani... hep beraber tek vucut olup hedefe kilitlenme zamani umarim bunu bu yil basaririz. Bu yil alinacak bir sampiyonluk febelilerin bize çektirdikleri 10 yila bedel olacak sonra2067 ye kadar onlar beklesin... Bilmem anlatabildimmi meramimi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Bu isin tek bir cozumu var biz bu adamlarin 100.yilinda sampiyon olalim 200.yillarina kadar baslari onde gezerler 5 Mayis 96 nin rovansi ancak boyle alinir yada ayni sartlarda bitime 2 hafta kala sampiyonlugu ellerinden almakla olur 2. si biraz kismet isi fiksture ligin gidisatina bagli ama 1.si tamamen bize bagli 100.yillarinda sampiyon olalim bizim 10 senedir yasadigimiz aciyi onlar sonsuza kadar.

h@msi61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    39

futbol ne kadar adaletsiz oldugunu gösterditam 10 sene önce... o sezon muhtesem bir kadromuz vardi; tam 7 tane A milli futbolcumuz( Ogün, Osman, Cengiz, Abdullah, Tolunay, Orhan, Hami), Ünal gibi bir kaptanimiz, Sota ve Arçil gibi golcülerimiz... sampiyon olmak için hersey hazirdi. ama iste hersey nasip... son 5 haftaya girilirken 5 paun öndeydik. önce ligin ilk yarisindavanda 5 tane attigimiz van a Avni Akerde inanilmaz bir sekilde yenildik. sonrasi iste malum... fenerbahçe kaptani oguz yillar sonra kendisiyle yapilan bir röpörtajda kariyerinin en inanilmaz maçi olarak o maçi göstermis, 1.5 pozisyonla 2 gol attiklarini söylemisti. Orhan Çikrikçi maçin oynanacagi gece takimda hiç kimsenin uyuyamadigini söylemis, maçtan sonra ise futbolcularin sehri terketmek istediginden bahsetmisti. O gün kötü oynayipta yenilmedik, aksine sahada muhtesem futbol oynayan, rakibini ezen atak üstüne atak yapan bir Trabzonspor vardi. ama iste olmayinca olmuyor. bir maçla yikildik, sampiyonluklara ambargo koyabilecek takim dagildi, taraftar olarak uzun süre futbol konusamadik, 2 tane gencimizi kaybettik.Allah böyle bi olayi bir daha takimimiza yasatmasin insallah... 5 mayisi unutmayalim, elbet bir gün biz de fenere bir 5 mayis yasatacagiz...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadýkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

fenerin 100. yilinda sampiyon oLursak offff offf

Muhalif - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Yaþ
    45

Alýntý #10 Fietra Nickli Üyeden Alýntý

1995-1996 sezonunda sampiyonu belirleyen Avni Aker'de oynanan ve 1-2 kaybettigimiz o maçin ardindan tam 10 yil geçti.Çok fazla açiklamaya gerek yok o maçin bizden neler alip götürdügünü bizi de asarsak Türk futbolundan neler götürdügünü hepimiz çok iyi biliyoruz.

Ben bu baslikla o maçin tekrar hatirlanmasini bunun yaninda o maçtan sonraki 2 aci kaybimizin hatirlanmasini istedim.

Bu maçi hatirlamak mi daha iyi, unutmak mi bilemiyorum.. ama sanirim istesek de unutulmayacak.. ne yalan söyleyim gençligimizden,hevesimizden,fanatikligimizden,cosk umuzdan götürdü be bu maç...

Neyse.. 100.yillarinda sampiyon olalim bari.. yapacak birsey yok

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cyzio - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    62

Ben hiç konusmayayim, daha iyi. Degil mi üst kat komsum?

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    66

Bu maç ile ilgili O MAÇ topiginde yorumlar yapilmisti ve bende 24.07.2004 tarihinde o maçla ilgili yasadiklarimi anlatmisdim.

Tekrarlamaya gerek varmi yokmu bilemiyorum. Ancak o maçin aktörlerini bir daha hatirlatmakta yarar var, Kimdi o maçta öne çikan isimler, neler yapiyorlar ?

BU MAÇDAN SONRA BAZI ISIMLERINDE KADERI DEGISIYOR.

VAN AMATÖR KÜMEDE,

fb li kafasi imam sarigi gibi sarilanAYGÜN NERDE BILEN YOK

BIZIM MUGLALI CENGIZ VE AYDINLI OSMAN NERELERDE BILINMIYOR

OGUZ VE AYKUT SAMPIYONLUGU KUTLAYAMIYOR

HA BIRDE VAN'DA BIZE GÖLÜ ATAN ERKAN BJK LI OLDU . Simdi ne yapiyor bilemiyorum

Ali SEN - EMEKLI OLDU

METIN TOKAT ( BU SENE HAKEMLIKDEN ISTIFA ETTI)

HEPSINI ALLAH BILDIGI GIBI YAPTI.

O maçin kadrolarindakiFATIH TEKKE ve fb den RÜSTÜ su an futbol oynamakta .

BU MAÇIN OYNADIGI TARIHDE6 YASINDAOLAN VE BU MAÇLA BASLAYAN SERÜVEN SONUNDA BENI ZAMAN ZAMAN SIZLERESIKAYET EDEN BIR TRABZONSPOR LU OGUL YETISTIRDIM. GURURLUYUM.

BU MAÇIN YARASI ÖMÜR BOYU BENDE BITMEYECEK. YANLIS ANLASILMASIN FUTBOLCULARA VE TAKIMLARA KINIM YOK AMA FUTBOLUN NANKÖRLÜGÜNE KINIM VAR.

HEPINIZE BASARILAR VE SAYGILARIMLA fficeffice" />

Nereden
    Hakkari

Tebrikler...[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

@ozcilingir

belki isine yarar abi..

aygün bucasporun kaptani..osman da sekersporun.cengiz futbolu birakti.vansporlu erkan da..ha ayni takimdan fadil onceki sene maltepespordaydi.

maç için trabzona gelen dayimi kaybetmistim maçtan 2 gün önce ben de.tatsiz tuzsuz izlemistim maçi.çok sey bekliyorduk ama olmadi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    66

[QUOTE=kuzey_lee]

@ozcilingir

belki isine yarar abi..

aygün bucasporun kaptani..osman da sekersporun.cengiz futbolu birakti.vansporlu erkan da..ha ayni takimdan fadil onceki sene maltepespordaydi.

Aygün 2 haftada ceza almis ( artist ya )

Fatih , dayinin topragi bol olsun

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Bosa konusuyorsunuz, aslinda bu basligi açmaya hiç gerek yoktu...Her kaybettigimiz maça baslik açarsak, o günleri tekrardan yasayacagimizdan dolayi sinirden beynimiz patlar.

Bu sekilde bir düsünceden yola çikarsak Anortosis,Dinamo Kiew,son 3 senedeki Fenerbahçe maçlari,son 3 senedeki Galatasaray maçlari v.s. bir sürü maça baslik açip 5-10 sene sonra o günleri anmaliyiz.Bence bu saatten sonra ileriye bakmaliyiz,geçmisi unutalim demiyorum ama artikk gina geldi,yeter!...

Biz sampiyonlugu Fener maçinda kaybetmedik, herkes kafasina böyle yerlestirsin.Biz sampiyonlugu Vanspor maçinda kaybettik.Fener maçi 3 ihtimalli bir maçti, tipki son 3 senedir bu ihtimalin hep aleyhimize tescillendigi gibi...Feneri yener ya da yeniliriz ama sen Vansporu yenmeyeceksen elin ogluda alir uçurur kardesim sampiyonlugu...Isin özeti bu...Firsat bu firsat dediler ve olmayacak sey oldu,Trabzon Van'a hemde sampiyonlugun en büyük adayi Van'a kendi sahasindaolmayacak bir maçtan sonra yenildi.Fenerbahçeninde sampiyonluk umudu olmadigi bir ortamda adamlari resmen sampiyonluga ortak ettik.

Fenerde ne kabahat var?Sende ayni pozisyonda olsan Kadiköy'de yenip sampiyon olacagin ihtimali olsun tabikide maçi almak için sahada alin terinin son damlasina kadar mücadele edersin...Ama bunlar olup biterken Ali Seni ayri bir yere koyuyorum.Onun yaptiklari tamamen ayridir.Ne kadar entrika varsa,ne kadar sahtekarlik varsa,ne kadar dalavere varsa onun sayesinde ögrenmis olduk.Ama is isten çoktaaaan geçmisti.Yani sampiyonlugu alan çoktan Kadiköye geçmisti bile...

Aykut Kocamanin maç sonunda verdigi demeçden dolayi kendisini yürekten alkislamistim.Nitekimde bu demeç, belkide onun Fenerbahçe defterinin kapanmasina neden olmustur.

Geçmisle yasamak hep aci verir.O yüzden hep ileriye bakin...Birakin bu fenerbahçe maçini,zaten her sene azcik iddiamiz olsa Istanbul basini bunu isitip isitip önümüze getiriyor.Bizde hemen bu haberlere atliyoruz.Yani bir nevi artik bu bir oyun haline geldi.Neymis?96'nin intikami...Biz isimize bakalim,birakin bu intikam çigirtkanligini...Bizi sampiyon yapmadiktan sonra ne edeyim intikami...

Tekrar ediyorum...O günleri unutalim demiyorum ama her fener maçi öncesi bu oyuna artik gelmeyelim...

kutoz
    Ziyaretçi

Açikcasi, o günü ben ne kadar unutmaya çalissam, çevremdeki fb.liler birsekilde hatirlatiyor bana. O renkleri gördügümde bile, tekrar o güne dönüyorum. Unutamiyoruz... Belki de unutmak istemiyoruz. O günden sonra futbol hep yaramizi kanatti. Olmamaliydi. Hak eden taçlandirilmaliydi. Bir yillik emek, böyle yok edilmemeliydi. Ama oldu. Ahmet abinin dedigi gibi "Futbolun nankörlügü" iste...

Ne diyelim. Böyle acilardan ders çikarilip, yarina daha saglam adimlarla yürünmeli. Geçen bu 10 yil içindeyse, malesef bunu basaramadik. Ama inançliyiz, en azindan inancimizi asla yitirmemeliyiz. Çünkü aradagimiz güç, bizlerin o koskocaman yüreklerinde mevcut...

halil ibo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    55

Yürekteki yarasi o kadar derin ki...Bilenler biliyor iste...

Hasan Arslan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

5 MAYIS 1996..trabzon ve trabzonsporlular için unutulmayacak kötü bir gün..belki böyle olacagi hiç düsünülmemis tam tersine bir bayram günü bir karnaval olacak bir gündü..cünkü trabzonsporumuz uzun süren sampiyonluk hasretine o aksam son verecekti..ancak sampiyonluk için hersey yapilsada bizim elimizde olmayan sebepler yüzünden maci kaybettik..ne o maci ne o günü ne de hayatina son veren 2 kardesimizi asla unutmayacagim..inanin daha fazla yazamiyorum, tüylerim diken diken oluyor...

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

12 yil smpiyonluk özlemi vardi simdi oldu 20 yillik.

Hasan Arslan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

bu günün intikamini ancak önümüzdeki sene febenin 100.yilinda yani bizimde 40.yilimizda sampiyon olarak alabiliriz..bir nebze olsun bu mac hafizalardan silinmis ve febe adina unutulmayacak bir sene olur.. bütün dilegim bu...

#10 Fietra - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Herkes suçluydu o maçta ya taraftar?Sahaya inen sis ve duman bulutunun sebebi zamansiz yakilan mesaleler miydi?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)