Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ýstiklal Marþýndan rahatsýz olmak!

yakutlu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Standart Ýstiklal Marþýndan rahatsýz olmak!

bugun sizlerle ALTEMUR KILIÇ in cok begendigim bi kose yazisini paylasmak istedim..bu arada herkese hayirli cumalar...

.

Istiklal Marsindan rahatsiz olmak!
    Aslinda Persembe günleri yazim olmaz, istirahat günüm! Ama su sirada istirahat etmek,susmak, yazmamak ne mümkün! Etraf, köseler öyle abuk sabukluklarla ve kil kuyruklarla dolu ki, bunlarin söyleyip yazdiklari karsisinda susmak tepki göstermemek mümkün degil! Bir süredir Istiklal Marsina takanlar var ve bunlar kanalizasyonda bulusuyorlar. Önceki yazimda Istiklal Marsimiza baska bir tasallut tesebbüsünden söz etmistim? Bugün de bir yenisinden söz edecegim.

Gelin, Yalçin Dogan'in HÜRRIYET gazetesindeki "Panelde Istiklâl Marsi" baslikli yazisini beraber okuyalim. Dogan anlasilan, Antalya'nin Belek beldesinde turizm konulu bir panele katilmis. Fakat yazisinin agirlik noktasi, panelde konusulanlardan ziyade kendi deyimiyle, "panelden önce Istiklâl Marsinin söylenmesi"? Sanirsiniz ki, bu "Türk" yazari, bunun güzel ve yerinde bir gelenek oldugunu yazacak! Yok, hayir. Yalçin Dogan efendi panellerde, spor karsilasmalarinda vb. Istiklâl Marsinin çalinmasina, söylenmesine siddetle karsi! Dünyanin hiçbir yerinde hiçbir ülkesinde, o ülkelerin ulusal marslarinin söylendigini duymamis! Dogan efendi, 80'li yillarda teröre tepki olarak her maçtan önce Istiklâl Marsinin söylenmesini hep "yadirgarmis"! Ve terörün yillarca sürdügü Ispanya ve Ingiltere'de böyle bir sey yokmus! Bu, maçlarda toplanti ve panellerde Istiklâl Marsi yeni bir moda imis ve yakinda "sünnet dügünlerinde, dügünlerde" de söylenmeye baslanirsa sasmamak gerekecekmis! Bir defa, aslinda sadece bize de has olsa milli heyecanin, her vesileyle ifade edilmesini ve maçlarda toplantilarda böylece birlik gösterilmesi neden yanlis ve neden Dogan'in, nazik yerlerine batiyor? Gelenekler milletlere, toplumlara özgüdür. Bir âdetin veya gelenegin baska bir ülkede olmamasi dogal! Dogan'a göre panellerin, maçlarin, ulusal marsla baslamasi baska ülkelerde yokmus? Yoksa; "baska ülkede yoksa bizde de olmamalidir" bir AB kriteri mi? Onlarda olan birçok seyler hamdolsun bizde yok ve ne güzel ki bizim güzel geleneklerimiz de onlarda yok!Evet, Istiklal Marsimiz Türkiye'de her vesileyle söyleniyor ve söylenecek!

ASIL SIKINTISI

Bu konuda Dogan'in zirvalarini tartismak dahi aslinda abes! Ama asil Istiklal Marsi ve mümkün olan her yerde ve her vesileyle çalinmasi ve söylenmesi Dogan'i neden bu kadar rahatsiz ediyor?
    Bu sorunun cevabini kendisi hemen veriyor. O Türk Milliyetçiliginin, Türkiye'de çarpici sekilde yükselmesinden, ...........'nin güçlenmesinden endiseli! Istiklal Marsinin her vesileyle söylenmesi de buna ivme kazandiriyormus? Adamin kafasina bakin; gizlemeye bile gerek görmüyor? Türk milliyetçiliginin güçlenmesinden, açikçasi "iskilli"! Televizyon kanallarinda escinsellik -kadinsilik- yarismalarini yadirgamiyor, sapikligin her çesidinin yükselmesinden sikâyetçi degil, ama Istiklal Marsindan ve milliyetçiligim yükselmesinden son derecede endiseli! Nerdeyse AB bayragi önünde ,AB'nin Beethoven senfonisi çalinirken selam duracak ama, galiba Türk bayraginin da dalgalandirilmasindan bile rahatsiz. Milliyetçilik diye!
    Istiklâl Marsi milletin tarihinden ve bagrindan çikmis, milli bir marstir. Bir meydan okumadir. Bir partinin ve zümrenin tekelinde de degildir? Olmamalidir! Milliyetçiligi-Ulusalciligi sadece bir parti veya kurulusa birakmamaktir ve bu ortak olmasi gereken yüksek degeri millet olarak paylasmaktir gerekli olan? Hiç bir parti hele ........... de bu degeri tekelinde tutmak iddiasinda olamaz! Zaten yetmisli yillarda aksine anlayis ve iddialar, Türkiye'yi bölmüs ve yok yere kardes kavgasina sokmustu."Ne mutlu Türküm diyen" bütün vatandaslar köken ve ideolojileri ne olursa olsun bu muhtesem marsi gözleri yasli her yerde söylerler. Söylemelidirler? Simdi Yalçin Dogan gibilerin zihniyeti kilkuyrukluk ve ukalalik degilse, su sirada ihanettir!

ÇELISKILER YUMAGI

Türkiye bir çeliskiler yumagina döndürülüyor: TSK canini disine takmis, Türkiye'yi bölmek isteyenlere karsi mücadele verirken Dogan efendi rahat koltugundan Istiklal Marsindan iskilleniyor. Aslinda hele simdi her yerde her zaman, Istiklal Marsini hep birlikte haykirmali ve de Harp Okulu marsini da söylemeliyiz? Içimizde o duygular ve heyecan varsa tabii!
    Ve diger çeliskiler; Parti kongrelerinde, okul müsamerelerinde, harem selamlik manzaralari!Basbakan "ne var bunda ya" diye tersleniyor. Ama aslinda "çok seyler var burada!"
    Bakin, bugün Mustafa Kemal Atatürk'ün devrimleri sayesinde, iki Türk kadini Tülay Tugcu,Anayasa Mahkemesi'nin, Sumru Çörtoglu da Danistay'in, baslari apaçik baskanlari! Bu güzel olguyu yadirgiyor musunuz? Istiklal Marsini nerede olursa olsun duyunca "yadirgiyor musunuz" yoksa içiniz mi titriyor? Gönlünüz hangi tarafta? Iste, bazilariyla aramizdaki derin fark da burada!

Edited by: yakutlu61

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Hatirladikça ve düsündükçe...

Alman ZDF Televizyonun da Thomas Gottschik'in sundugu "Bahse Var misin" adli yarisma programina basvuran, Isviçreli Michael Sauser 188 ülkenin Ulusal Marsini notasiyla birlikte söyleyebilecegini iddia etti.
    Yarisma istegi kabul edildi ve yarisma günü Jüri'nin seçtigi bes ülkenin Ulusal Marsi'nin okunmasi kararlastirildi, seçim yapildi ve Marslari okunacak ülkeler sirayla Çin, Misir, Tayland, Bosna Hersek ve Türkiye idi.

Michael Sauser, ilk dört ülkenin Marsini basariyla okuyunca jüri yeterli bularak yarismayi kazandigini söyledi ve Türk Ulusal Marsi'nin okunmasina gerek olmadigini söyledi. Ancak Michael Sauser " Hayir mademki Türk Bayragini da seçtiniz Türk Ulusal Marsini da söylemek istiyorum " dedi.

Bunun üzerine jüri ve yapimci kabul etmek zorunda kaldi, Orkestra hazirlandiginda Michael Sauser salona dönerek "Yanliz Türk Ulusal Marsi ayakta dinlenir kalkmanizi rica ediyorum " dedi. Katilimcilarin saskin davranislari biraz sonra Michael Sauser'un ricasini yerine getirmeye dönüstü ve Michael Sauser o güzel ve sempatik aksaniyla Türk Ulusal Marsi'ni icra etti.

DKaraduman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

Alýntý Külünkoglu Nickli Üyeden Alýntý

Alman ZDF Televizyonun da Thomas Gottschik'in sundugu "Bahse Var misin" adli yarisma programina basvuran, Isviçreli Michael Sauser 188 ülkenin Ulusal Marsini notasiyla birlikte söyleyebilecegini iddia etti.
    Yarisma istegi kabul edildi ve yarisma günü Jüri'nin seçtigi bes ülkenin Ulusal Marsi'nin okunmasi kararlastirildi, seçim yapildi ve Marslari okunacak ülkeler sirayla Çin, Misir, Tayland, Bosna Hersek ve Türkiye idi.

Michael Sauser, ilk dört ülkenin Marsini basariyla okuyunca jüri yeterli bularak yarismayi kazandigini söyledi ve Türk Ulusal Marsi'nin okunmasina gerek olmadigini söyledi. Ancak Michael Sauser " Hayir mademki Türk Bayragini da seçtiniz Türk Ulusal Marsini da söylemek istiyorum " dedi.

Bunun üzerine jüri ve yapimci kabul etmek zorunda kaldi, Orkestra hazirlandiginda Michael Sauser salona dönerek "Yanliz Türk Ulusal Marsi ayakta dinlenir kalkmanizi rica ediyorum " dedi. Katilimcilarin saskin davranislari biraz sonra Michael Sauser'un ricasini yerine getirmeye dönüstü ve Michael Sauser o güzel ve sempatik aksaniyla Türk Ulusal Marsi'ni icra etti.
    Helal olsun adama[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Emre B. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Alýntý kanda61 Nickli Üyeden Alýntý
    Alýntý Külünkoglu Nickli Üyeden Alýntý

Helal olsun adama[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]
    Helal olsun[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

fincher - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    44

http://rapidshare.de/files/7137793/i...marsi.MPG.html
    izlemek isteyenler için yukarida bahsedilen program...

Oðuzhan Görkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    35

sagolasin

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

izlemistim onu daha oncede konusu olmustu..

evet.. her toplumun kendine özgü kültürleri vardir.. bizim kültürümüzde bu!...

Ý.Öztel - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Deli nin zorna bak. Adamlar neyin pesinde yaw [img]smileys/smiley7.gif[/img]

Emre Emiroðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Videoyu Indirdim. Adam Ne Sevkle Söylemis Marsimizi Helall Olsun Gözlerim Doldu Ya Bir Sürü Insani Ve Türk Olmayan Insani Bir Isviçreli Ayaga Kaldirdi Ve Marsimizi Söyledi.. GErcekten Helall Olsunnn

[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Nereden
    Hakkari

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]Tek kelime Tek söz...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

Istiklal Marsi okunurken ayaga kalkmadilar

Özlem DOGAN/KONYA, (DHA)

Konya Büyüksehir Belediyesi tarafindan düzenlenen ?Çocuk Senligi'nde Istiklal Marsi okunurken ayaga kalkmadiklari öne sürülen çarsafli 4 kiz gözaltina alindi.

Mevlana Kültür Merkezi'ndeki senlikte, Saygi Durusu ve Istiklal Marsi okunurken, katilimcilardan iddiaya göre 19 yasindaki S.U., 18 yasindaki R.M.D., ayni yastaki N.B., ve 16 yasindaki E.B. ayaga kalkmadi. Basin mensuplari tarafindan görüntülendiklerini anlayarak oturduklari yerden kalkip alandan uzaklasmak isteyen çarsafli 4 kiz, polis tarafindan gözaltina alindi. Kizlar ifadelerinde yorgun olduklari için ayaga kalkamadiklarini öne sürdü. Kizlarin sorgusunun sürdügü bildirildi.

Vali Atilla Osmançelebioglu, Konya Büyüksehir Belediye Baskani Tahir Akyürek, ...... Konya Milletvekili Kerim Özkul'un da yer aldigi senlige yaklasik 3 bin kisi katildi. Renkli görüntülerin yasandigi senlik, Rusya'dan gelen sirk grubunun, palyaço, ip cambazi, ates yutan adam ile yilanli gösteri ve ........li sovlariyla devam etti. ?Minik Dualar Grubu'nun konserinde çocuklar alana inerek cep telefonu ve fotograf makineleriyle grubun fotograflarini çekti. Büyüksehir Belediyesi Zabita Ekipleri, çocuklara engel olmak istese de çocuklar aldirmadan grubun fotografini çekti, sarkilarina eslik etti.

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

istiklal marsindan rahatsiz olanlar vatan hainleridir.fakat istiklal marsini silah olarak kullanmak veya her olayda onu ortaya atmakta bana göre uygun degil.

hüseyin toraman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    53

Alýntý fromTheRApBZONe Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    istiklal marsindan rahatsiz olanlar vatan hainleridir.fakat istiklal marsini silah olarak kullanmak veya her olayda onu ortaya atmakta bana göre uygun degil.
    sana katýlýyorum milli maçlar hariç her lig maçýnda ÝSTÝKLAL MARÞININ okunmasý bence uygun deðil lig maçlarýnda saten bizbizeyiz kime marþýmýzý okuyoruz

Nereden
    Hakkari

Alýntý hüseyin toraman Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    sana katýlýyorum milli maçlar hariç her lig maçýnda ÝSTÝKLAL MARÞININ okunmasý bence uygun deðil lig maçlarýnda saten bizbizeyiz kime marþýmýzý okuyoruz

Neden okuduðumuzu çok basitçe açýklayayým...--- Türkiye'de küçüðünden büyüðüne kadar bir çok insan Ýstiklal marþýný tam olarak, makamýnda veya en kötüsü tam olarak sözlerini bilmemektedir. Bu yüzden Ýstiklal Marþýný söyleyebildikleri nadir yerlerden olan stadlar bu yüzden önemli bir eðitim yeri olmaktadýr...

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

rahatsýz olanlarý ALLAH nasýl biliyorsa öyle yapsýn onun için biz neleri vermeyiz

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bende radyoda bile duyarken tüylerim diken diken olur.....
    1000 defa okunsa yine söylerim sesim kýsýlana kadar....
    onun her harfinde 1000 þehidimiz var.....
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Alýntý hüseyin toraman Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýstiklal Marþýmýz daha öncede stadlarýmýzda okunmuyordu ve okunmaya baþlandý. Peki neden okunmaya baþlandý biliyormusun ?
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Þamil Ekinci|Dozer Cemil|Þenol Güneþ|
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Murat' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

istklal marþý demiþken ilhan cavcav da maçlardan önce marþ okumanýn gereksiz olduðunu söylüyordu bir aralar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    46

ortaokul yýllarý okulu kýrmýsýsýz.ama kalan arkadaslarda olmus.sokakta onlarý beklýyoruz.
    Ýstiklal Marþý okunup daðýlacaklar.beraber eve döneceðiz.biz sokak serserisi kývanýmda üstbaþ darma daðýnýk kravat rambo gibi kafaya takýlmýs sokakta durmus birbirimize þaka yapýyoruz.
    Ýstiklal marþý söylenmeye baslandý bakan kým.gýrgýr samata devam. o sýrada 70 yasýnýn ustunde oldugunu tahmýn ettýgýmýz dedem yaslarýn da hafýf kambur býr amcam marsý duyunca bayraga dogru dondu "bana ve arkadaslarýma hayatýmýn dersýný verýp" esas durusa gectý.
    ne ozamana kadar nede daha sonra en degerlý hocalarým býle ogle býr ders vermedý.

not: aklýma geldi.yazdým.

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Ýstiklal Marþý bütünleþtirici bir unsurdur. Bize yazýldý o. Düþmana okuyacaðýz diye birþey yokki.
    Herkes marþýna sahip çýkýp hep bir aðýzdan söylerken biz okullardan stadlardan kaldýrmaya çalýþýyoruz
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Salih61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39

Bu milleti bu hale getirenler utansýn baþka bir þey yazýp orucumun zayii olmasýný istemem

pReN@_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alýntý MuratDinc Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    istklal marþý demiþken ilhan cavcav da maçlardan önce marþ okumanýn gereksiz olduðunu söylüyordu bir aralar
    i.cavcav öyle bi adam iþte..

zedboysts - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Yeni okudum konuyu Tüylerim diken diken oldu. Ben mesela yurtta maç izleyeceðim zaman istiklal marþý okunan maçlarda ayaða kalkar saygýyla marþýmý söylerdim ve herkes bana gülerdi. Görüyorum ki artýk böyle bir saygý artýk kalmamýþ ama yurt dýþýnda düzenlenen o programda o yabancý kiþi o kelimeleri söylediyse ben istiklal marþýný duyupta ayaða kalkmayan veya baþkasý ayaða kalkýp okurken dalga geçen insana ne derim. Ancak yurdum insaný olur
    Barýþ Memiþ - Ýbrahima Yattara yeni ikili...

hüseyin toraman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    53

Alýntý Metin Külünk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýstiklal Marþýmýz daha öncede stadlarýmýzda okunmuyordu ve okunmaya baþlandý. Peki neden okunmaya baþlandý biliyormusun ?
    peki ÝSTÝKLAL MARÞIMIZ okunduðunda taraftarlarýn ne halde olduklarýný görüyormusunuz takým atkýsýný kaldýrýp saða sola sallananlar var birtakým el iþaretleri yapanlar var hazýr olda bekleyen çok az.bugün okullarda pazartesi ve cuma günleri ÝSTÝKLAL MARÞIMIZ okunuyor askeriyedede bu ayný stadlarda ÝSTÝKLAL MARÞIMIZIN okunmasýný onaylýmýyorum BAYRAÐINI VE ÝSTÝKLAL MARÞINI benimsemeyen vatan hayinidir kafirdir

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)