Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 61 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tüm biletler kombine olsa...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Arkadaslar, yeni sezonda tüm biletlerin kombine olarak satilmasi için kulübümüz girisimlerde bulunuyormus.Bu konuda sizlerin fikirleri nelerdir?Bilet isi tarihe karisacakmis!...

Olmayacak bir sey degil aslinda...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    selçukabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Bir kere stadin %5'ini rakip takima ayirmak zorunda olduklarindan teorik olarak zaten bu mümkün degil.Satma niyeti olur da alan olur mu, bizim taraftar ne kadar ilgi gösterir kaçparaya alir onu bilemem.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Berberoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Aslinda çok güzel olur..

Fakat söyle durumlar olabilir;

- Kombine bilet alan kisiler büyük ve önemli maçlarda kombine biletlerini fahis fiyata karaborsada sehir disindan(Istanbul, Ankara v.b.)gelen taraftarlara satarlar.

- Sehir disinda yasayanlar sirf büyük maçlar için yillik kombine bilet alirlar ve diger maçlara gid(e)mezler. Böylece tribünlerde bosluklar olabilir.Edited by: memopad

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Selçuk agabey, o zaman % 5'ni kapsam disi birakarak hesaplayalim.Kapasitemiz belli oldugunagöre bu rakam degismez.Bu deplasman taraftarina 1.000 kisi yer ayiracaksak bu hep ayri tutulur.Yani ne bu rakam artar ne azalir.

Alan olurmu? sorusuna isteyen alsin derim.Zamanla millet mecburen alacak,almazsa maça gidemeyecek ve böylece yeni bir kültür olusmus olacak...Bence bu zamanla oturacak bir düsünce tarzidir.Almayan zaten taraftar olmayacak...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Geçen sene, hediye kombine bilet kampanyasi yapmistik. Katilim çok fazla olmasa da baslangiç için fena degildi bence. Bu sezon daha iyi bir organizasyonla bu kampanya yenilenebilir. Bence her yil olmali zaten. Böylece bugirisime deBMN olarak katkiyapmis oluruz.Tüm biletlerin kombine olarak satilmasi mümkün olur mu bilemiyorum. Ama isin o tarafina bakmadan, geçen yilki kampanyayi BMN olarak yenileyelim derim ben.

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kardesim biz burdan trabzonsporumuzu izlemeye gidecegimiz zaman disaridami kalacaz.Böyle saçmalik olmaz.Olamaz.Ozaman hedefte 5000 kapasiteli bi stad yapmak var heralde.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı memopad Nickli Üyeden Alıntı

Aslinda çok güzel olur..

- Kombine bilet alan kisiler büyük ve önemli maçlarda kombine biletlerini fahis fiyata karaborsada sehir disindan(Istanbul, Ankara v.b.)gelen taraftarla satarlar.

- Sehir disinda yasayanlar sirf büyük maçlar için yillik kombine bilet alirlar ve diger maçlara gid(e)mezler. Böylece tribünlerde bosluklar olabilir.

Çok önemli 2 konuya deginmissin tebrik ederim kardesim.Ama bunada bir çözüm üretmek zorundalar.Ne bileyim sehir disindakiler içinde bir kota gelistirilebilir.Ya da baska bvir yöntem gelistirilebilir.

Karaborsa isinin önü kesilmez ama en azindan sezon basinda bu adamlardan kombine bilet parasi alirsak kulübümüz için çok büyük katkilar saglariz.

Faruk KILIÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ben farkli bir konuya deginecem ama bu sezon maratondan kompine aldim memnunum ama bu stadyumun hepsi kompine olacagina inanmiyorum yanliz her yönetimin maclardan önce bazi gruplara ücretsiz dagittiklari biletler hesapi olursa bu kompineler o zaman dolar iste kompine bence güzel olur ama bir yönden bakarsak bu uygulamaya bagli.

shipbroker61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Aslinda çok güzel olur..

- Kombine bilet alan kisiler büyük ve önemli maçlarda kombine biletlerini fahis fiyata karaborsada sehir disindan(Istanbul, Ankara v.b.)gelen taraftarlara satarlar.

- Sehir disinda yasayanlar sirf büyük maçlar için yillik kombine bilet alirlar ve diger maçlara gid(e)mezler. Böylece tribünlerde bosluklar olabilir.

Tabi bu dediklerinin hepsi olabilir arkadasim, burda olay birazda bizim ahlak anlayisimiza kalmis acikcasi buna bir cozum bulmasi zor klubun ve bulmasi gerekmiyor da bence. klup burada kac adet kombine sattigina bakar gibime geliyor.

Ikinci sikla ilgili olarak metehanin da belirttigi gibi gecen sene duzenledigimiz hediye kombine kampanyasi bu is icin bicilmis kaftan. sehir disindakiler kombinelerini alirlar, trabzondaki arkadas, kardes, yegenlerine hediye ederler ve eger buyuk maclarda gelmek isterlerse kombinelerini kendileri kullanirlar.

bak cozumsuz hicbirsey yok aslinda[img]smileys/smiley2.gif[/img]

son olarak bence topigi "tum biletler kombine olmali" diye degistirelim derim ben[img]smileys/smiley1.gif[/img]Edited by: shipbroker61

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı shipbroker61 Nickli Üyeden Alıntı

Aslinda çok güzel olur..

Tabi bu dediklerinin hepsi olabilir arkadasim, burda olay birazda bizim ahlak anlayisimiza kalmis acikcasi buna bir cozum bulmasi zor klubun ve bulmasi gerekmiyor da bence. klup burada kac adet kombine sattigina bakar gibime geliyor.

Ikinci sikla ilgili olarak metehanin da belirttigi gibi gecen sene duzenledigimiz hediye kombine kampanyasi bu is icin bicilmis kaftan. sehir disindakiler kombinelerini alirlar, trabzondaki arkadas, kardes, yegenlerine hediye ederler ve eger buyuk maclarda gelmek isterlerse kombinelerini kendileri kullanirlar.

bak cozumsuz hicbirsey yok aslinda[img]smileys/smiley2.gif[/img]

son olarak bence topigi "tum biletler kombine olmali" diye degistirelim derim ben[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Haklisin kardes.

2. konu zaten çözülür. Nitekim ben de Istanbul'da yasamama ragmen 2 yildir kombine biletim var. Ama biletimi memlekettekiabim kullaniyor. Ben memlekette olursam, ki senede 2-3 maç ancak, ben gidiyorum tabii.

Karaborsa konusu maalesef her türlü yasanir. Önüne geçmek çok zor. Nitekim ben hayatimda tek bir kez yurtdisinda maça gittim. Manchester United - Chelsea maçiydi. Bileti senelik kombinesi olan birinden karaborsa olarak almistim. 29 sterlinlik bilete, 35 sterlin vermistim gerçi.(kale arkasi).

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

son olarak bence topigi "tum biletler kombine olmali" diye degistirelim derim ben[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Seni kiracagima disimi kirarim...[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bunun olmasi çok zor. nasil olur bu. ancak takimin süper yildizlarla donatilmasi halinde olur. gerçekten sampiyonluk mücadelesi verilecegine inanmasi gerek taraftarin

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı forever61 Nickli Üyeden Alıntı
    bunun olmasi çok zor. nasil olur bu. ancak takimin süper yildizlarla donatilmasi halinde olur. gerçekten sampiyonluk mücadelesi verilecegine inanmasi gerek taraftarin

bence olur. olmaz diye bir sey yok.

bakiniz:Bursaspor. bu sene nerdeyse biletlerin tamamini sezon basinda kombine olarak sattilar.

dediginiz gibi, gerçekten sampiyonluk mücadelesi verilecegine inanmasi gerekiyor taraftarin. zaten inanmiyorsa taraftar degildir ki...

Nereden
    İstanbul

Bence su sartlarda ütopik ve populist bir yaklasim olmus yönetimin bu düsüncesi. Kombine satislarinda tavan yapan takimlarda bu bir strateji haline gelmis ve müthis pazarlama stratejileri var bu konuda en önemlisi taraftari tribüne çekecek onlarin istedigi transferler yapiyorlar bu takimlar hangileri Real,Barca,M.utd.,Chelsea filan. Yani kombine satisi için onu destekleyen diger sartlarin saglanmasi lazim öncelikle bizim durum havaalini yapmadan uçak indirmeye kalkmak gibi yani su durumda. Ortada ne transfer, ne pazarlama var ama kombine satma arzumuz var umarim bu arzuyu yildiz transferler ve gerekli stratejilerle tetiklerler de bu söz havada kalmaz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Bence ütopik degildur.Yönetim çiksin desinki artik Avni Akerde bilet satisi yapilmayacaktir.Isteyen buyursun kombineti alsin.

Tabi bunun yaninda taraftari tribüne çekecek transferleri ya da diger etkenleri devreye sokmalidir.Ama kesinlikle bilet satisi ortadan kalkmali...Maçina göre tribüne giden taraftarlar artik tarih olmali...Bu radikal kararlari verirseniz yönetim diger yöntimlerden farkli olur.Yoksa sizde siradan bir yönetim olursunuz.

Harun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Bence tüm biletlerin kombine olmasi çok saçma.Bu demek oluyor ki stad 25 bin kisilikse 1500 ü rakip için bunu saymalayim,basindi locaydi bunlarida çikartin geriye kalan 20 bin kombine biletli seyirci olursa bu 20 binin disinda kimse maça gidemeyecek demektir.Disardan gelenleri saymiyorum bile sehirde bile bu sikintidan dolayi maça gidecek olanlar engellenmis olur.Isin diger kötü tarafi tribünün sahayi etkileyecigi en iyi yeri yani maratonun ortasini kombine yaptilar ve tribünleri susturdular.Bu is öyle sirf para kazanalim pesin alalim düsüncesi ile olmaz.Çok ince detaylar mevcut bunlar iyi analiz edilerek bu yola çikilmali.

geronimo_61
    Ziyaretçi

Alıntı emre81 Nickli Üyeden Alıntı
    Bence su sartlarda ütopik ve populist bir yaklasim olmus yönetimin bu düsüncesi. Kombine satislarinda tavan yapan takimlarda bu bir strateji haline gelmis ve müthis pazarlama stratejileri var bu konuda en önemlisi taraftari tribüne çekecek onlarin istedigi transferler yapiyorlar bu takimlar hangileri Real,Barca,M.utd.,Chelsea filan. Yani kombine satisi için onu destekleyen diger sartlarin saglanmasi lazim öncelikle bizim durum havaalini yapmadan uçak indirmeye kalkmak gibi yani su durumda. Ortada ne transfer, ne pazarlama var ama kombine satma arzumuz var umarim bu arzuyu yildiz transferler ve gerekli stratejilerle tetiklerler de bu söz havada kalmaz.

aslinda on numara bir teshis bu sonuçta futbol sektöründeki izleyiciden (taraftardan) bir seyler talep edebilmen için önüne akli selim projeler koyman lazim..

futbol sektörü her ne kadar çok duygusal olsa da (trazbzonspor aski bizim için baska) projesiz ve plansiz bir yapi içerisine girmek mevcut durumdan daha kötü duruma götürebilir bizleri....

nacizane tavsiyem, kararli ve akilli projelerle tüm biletlerin kombine olmasi saglanmali ama gelecek sezon için degil...

1- Yeni yapilacak stad eger yapilacaksa ki yapilmali tüm kombine satisi projesi orasi için düsünülmeli..

2- sadece günü kurtaran transferler ile degil de her dönem takimin daha üstüne koyacagimiz kalbur üstü ve tanimlamaya göre yidiz oyuncularla görselligi ve izlenirligi arttirmamiz lazim.

3- en büyük is taraftar gruplarinda beli mekanlari parselleyip gerçekten saldirttan taraftar tribünü profilini saglamalilar. üstte söyledigim iki madde geçerli olsa bile sadece ekonomik yönü için önemli ekonomik basarinin saha sonuçlarina bagliligini ise üçüncü etken belirleyecektir.

saygilarimal

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Biz barcelonamiyizki bütün biletler kombineden gidecek.4 milyonluk bilet alici bulamiyo bu isnasil olacak.Hele bi stad yapilsin bakalim.

The Legend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Tüm biletlerin kombinesatilmasi biraz saçma olur.bence.

Y.Sert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta

KESINLIKLE KARSIYIM BU FIKIRE.

ne yani yilda bir defa avni akere gitme sansim oluyor.ondada bilet bulamiyacakmiyim.

ha koltuklarin dörtte üçünü kombine yapsinlar.ama disaridan gelecek taraftarada bir bölüm ayrilsin.

ne yani rakip takima 1000 kisilik yer ayrilacak,ama ben gelecegim bana yer yok.saçma.

shipbroker61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ahmet (badaloglu), kardes ben latife olsun diye soylemistim onu ama sagolasin benim icin disini bile feda edip degistirmissin hemen.

arkadaslar, herhalde yazilan bu sey 100 % olarak uygulanabilecek birsey degildir. bunu dunyanin diger buyuk klupleri bile basaramamiski bizim basarmamiz mumkun olsun. yalniz benim burda itirazim olan noktalar sunlar,

1. belli bir beklenti karsiliginda bu iste yer alabileceginin belirtilmesi. bu benim nazarimda kesinlikle kabul edilebilecek veya tartisilacak bir konu degildir. eger taraftarim diyorsan ve imkanin varsasartsiz/kosulsuz kombineyi almak zorundasin. yok iyi transfer, yok yeni stad daha neler......

2. bunun stad/taraftar yapisini bozacaginin belirtilmesi. bunu da ozellikle bu sene maratonun ortasinin "maraton ozel" olarak degistirilmesi. burada hakli serzenisler olabilir ama kusura bakilmasin bundan onceki donemlerde de maratonun ortasi oyle super bir performansi olan bolum degildi. onceki senelerde neyse su anda da o bence. ve eger buna itirazi olan varsa oradaki kombineleri layikiyla kullanacak olanlar alirlar ve oradaki "cekirdekci" tabir edilen toplululgun yerini alirlar. 1 herzaman 0 dan daha buyuktur. sikayet edecegine kombineni al sen otur orda derler adama...

3. boyle bir konu utopik olabilir ama populist asla... yoksa ben kelimeleri mi karistiriyorum???[img]smileys/smiley1.gif[/img]

ahmet fazla polemik yaratmamasi icin sana zahmet topigi gene eski haline dondurebilir misin???? ne senin disin kirilsin ne de gereksiz kavga olsun kardes....[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Aslıhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bu yazilanlari yönetimde mutlaka düsünmüstür. Bence bir kisitlama mutlaka olacaktir . Hepsini kombine yapmak demek sehir disindaki taraftarlari yok saymak demektir bunu da hiçbir yönetim yapamaz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

ahmet fazla polemik yaratmamasi icin sana zahmet topigi gene eski haline dondurebilir misin???? ne senin disin kirilsin ne de gereksiz kavga olsun kardes....[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Dedikya seni kiracagimiza disimizi kirariz.Öyle olsun...

Harun kardesim, simdi sana soruyorum.Traibündeki gruplarin alayi kombine alsa stada gitmeyeceklermi?Neden bazi seyleri farkli yerlere çekmeye ugrasiyorsunuz?Tribüncü adam alir kombinesini,maç zamani gelincede çikar tribününe...

Çarsinin bulundugu tribün elemanlarininçogunlugunun kombinesi var.Ayrica kombine aldiginiz zaman geçen haftaki gibi fener maçi ya da gs maçi öncesi yasanan bilet kuyruk rezaletleride ortadan kalkacaktir.

Çilginlar mesela,seneye böyle bir sey olsa maçlara gitmeyeceklermi?Kombinelerini alip tribünde yerlerini almayacaklarmi?Kombinealan adamin düsüncesi su olmalidir.Önce bu biletle kulübüme katki saglamak benim vazifemdir.Devamlilik esastir.Takim iyi ise tribünde olayaim, takim kötüyse bilet alipta ne yapayim? mantigini çöpe atalim...

Yukarda bir arkadas yazdi, senede 1 defa Trabzona gittigimde maç bileti alip maça gidemeyecekmiyim?diye soruyor...Naçizane bende diyorum ki; bu arkadas kombinsini alsin, orada akrabasi varsa ona hediye etsin senede bir defa Trabzona yolun düsersede kombine biletini hediye ettigin akrabandan bir maçliginada olsa kombineni alip maçina gidersin.Akraban yoksa çok sevdigin,güvendigin bir arkadasina veyahut tribüncü bir kardesimize durum izah edilip bileti hediye edersin.Vakti zamani gelincede kullanirsin...

Bu konuda olmazsa olmaz demeyin, güzel ve yapici seyler geliyor.Elestirilerde çok yerinde,bir sekilde ortasi bulunacaktir...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Geçen seneki kombine bilet fiyatlarini biri yazsin buraya da biraz serinleyelim diyorum.

ama birde su kombine isinden dolayi "moron özel" bölümü aklima geliyor ki çeliskiler yasiyorum. Bu yüzden "Kombine Kart kampanyasi" nin tekrarindan yanayim. Bi sekilde mevcut yapiyi bertaraf edip "taraftar" olmali Avniakerde zira ortalik "seyirci" den geçilmiyor.

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tamaminin kombineli yapilabilecegini sanmiyorum.Ama büyük bir oran olarak yapilmasinda sakinca olmaz,hatta tribünlerin büyük bir kismi kombineli olmalidir. Edited by: halil ibo

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)