Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 46 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Fransiz Ürünlerini Boykot Ediyoruz!!!

kutoz
    Ziyaretçi

Mustafa Yildirim, "Sivil Örümcegin Aginda" adli kitabinda, bunlarin ipligini pazara çikardi. Içimizde çok bizansli var. Kaya; herseyi Allah'a havale edip kaderci olmayalim. Çevremizdeki dostlarimizi, arkadaslarimizi, bakkalimizi, manavimizi kisaca kimi taniyorsak, bilgi birikimimizi onlara aktarip, ulusal bilinci olusturmaya çalismaliyiz. Yakilmali artik Kuvayi Milliye atesi. Yoksa, inan yarin çok geç olacak. Çünkü, gençlik zehirleniyor...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı kutoz Nickli Üyeden Alıntı
    Mustafa Yildirim, "Sivil Örümcegin Aginda" adli kitabinda, bunlarin ipligini pazara çikardi. Içimizde çok bizansli var. Kaya; herseyi Allah'a havale edip kaderci olmayalim. Çevremizdeki dostlarimizi, arkadaslarimizi, bakkalimizi, manavimizi kisaca kimi taniyorsak, bilgi birikimimizi onlara aktarip, ulusal bilinci olusturmaya çalismaliyiz. Yakilmali artik Kuvayi Milliye atesi. Yoksa, inan yarin çok geç olacak. Çünkü, gençlik zehirleniyor...

Sadece Allah'a havale etmiyorum Erkan abi ama su gece içimden böyle söylemek geçti. [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    hayat61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Durum çok ciddi.Yahudi soykirim yasasi gibi bir yasa olacak.Yani ermeni soykirimini kabul etmemek suç sayilacak.Bizi nazilerle bir tutacaklar.Bunu 400 bin ermeni oyu için yapacaklarini açikça belirtiyorlar.Gerçeklerle ilgilenmiyorlar.Çünkü ellerinde delil yok.Delil bulabilselerdi 1922 kurduklari mahkemede ittihat ve terakki mesuplarinin hepsini hapse atarlardi.

Peki basinin gündeminde mi?Ne geregi var canim febenin Denizliyle maçi varken bulunla mi ilgilenecekler....Gazete alirken tüm gazetelere bakarim maalesef bir kaç gazete disinda umursayan yok.Yazili basin böyleyken televizyonlarin ondan asagi kalir yani yok.Kanald ermeni yasasiyla habere basliyorken Türkiye'nin kilitlendigi gündemle basliyoruz diyerek febenin haberine geçti.(örnek vermek için kötü bir kanal biliyorum)Tüm kanallari dolastim futbol.Sinirlendim 7'ye 10 kala tv.yi kapattim.Haber izleyecektim güya.Adamlaroy için bizi SS yerine koyuyor ve biz uyuyoruz.Yasa geçtikten sonra (Insallah böyle bir sey olmaz.) ne yapsak bos.

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Alıntı cengizc Nickli Üyeden Alıntı

bu basligi açan arkadasima soruyorum, acaba direkt ya da dolayli yoldan hiç yakini bu firmalarda çalismiyor mu? böyle kuru milliyetçilik yerine daha çok çalisip onlara rakip firmalar çikartmali ve onlarin ülkelerinde de satmaliyiz....

bu firmalarda çalisip da kulübe üye olan bir sürü insan var...

Yani ne demek kuru milliyetçilik 15 günlük kisa bir zamanda lokal olarak yapilabilecekler bunlar uzun vadede tamam hak veririm.Bu milliyetçiligin yas olanini yapacaksan buyur.Daha düne kadar ne acidirki bu ülkedeIMF'nin verdigi parayla memuruna maas öderken,birden nasil sanayi yi kurup sektör olusturuyorsun,bunlar zamanla olacak isler....Arkadas birseylere ön ayak olmaya çalismis hepsi bu..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

Alıntı zanoylu Nickli Üyeden Alıntı

bu basligi açan arkadasima soruyorum, acaba direkt ya da dolayli yoldan hiç yakini bu firmalarda çalismiyor mu? böyle kuru milliyetçilik yerine daha çok çalisip onlara rakip firmalar çikartmali ve onlarin ülkelerinde de satmaliyiz....

Yani ne demek kuru milliyetçilik 15 günlük kisa bir zamanda lokal olarak yapilabilecekler bunlar uzun vadede tamam hak veririm.Bu milliyetçiligin yas olanini yapacaksan buyur.Daha düne kadar ne acidirki bu ülkedeIMF'nin verdigi parayla memuruna maas öderken,birden nasil sanayi yi kurup sektör olusturuyorsun,bunlar zamanla olacak isler....Arkadas birseylere ön ayak olmaya çalismis hepsi bu..

Boykot yapmamiz gerektigini söyleyen arkadasi kutluyorum. Çünkü bu gerekli ve yapilmasi gereken bir tepkidir.

Bunun yaninda unutmamak gerekir ki 95'te imzalanan Gümrük Birligi anlasmasi ileTürkiye'nin gümrükleri ve dis ticaret politikasitek tarafli olarak AB'ye geçmistir. Türkiye, yabanci firmalara ardina kadar açilmis, büyük tekeller meydana gelmistir. Türk sermayeli firmalar büyük bir hizla çöküse geçmistir. Fabrikalarimiz teker teker kapanmaya baslamistir. 95'te bu anlasmayi imzalayan Tansu Çiller'den önce Turgut Özal "AB'ye giremesekte, Gümrük Birligi'ne girecegiz" diyerek bu ülkeye verdigi en büyük zararlarindan birine imza atmistir.

Suan bu konuda bir çok olumsuzluk yasasakta hem Fransa'nin hemde diger yabanci sermayeli firmalarin ürünleri boykot edilmelidir. Bunun yaninda su saçma oglu saçma Gümrük Birligi anlasmasindan vezgeçilmelidir. Ama suan ki hükümet Gümrük Birligi'ni daha da ileriye götüren kararlar almaya büyük bir hizla devam ediyor. 17 Aralik 2004 ve 3 Ekim 2005 belgeleri bunun en büyük kanitidir...

Alıntı Nytre Nickli Üyeden Alıntı

bunlarin yaptigi resmen düsüncesizlik.. avrupaliyiz diyorlar medeniyet bizde diyorlar ama bir avuç ÇAPULCU için neler yapmiyorlar?!?

yazik valla.. bu avrupa ülkelerinin hiç birisi dost degil. hala hangi akla hizmet ab ab diye bagiriyoruz anlamiyorum....

ermeni soykirimi var demek suç oluyor ama ORHAN PAMUK dene s erefsiz Türkiyeye hakaret edince DÜSÜNCE ÖZGÜRLÜGÜ oluyor...

ya yürüyün gidin defolun gidin!...

avrupalilar [img]smileys/smiley7.gif[/img]

ahmetto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Valla danimarka ve yahudi mallarini aylardir boykot ediyordum.Simdi bide fransizlari eklerim olur biter sade fransiz mallarini degil ortak oldugu sirketlerden de alis veris tyapmamak lazim benim bildigim en büyüklerden bir carrefour diye hatirliyorum .artik carrefour da yok benim için

[img]smileys/smiley7.gif[/img]ben turistik bir yerde alanyada yasadigim içi yabancilarla içi içeyim özellikle cuma ve sali günleri israil gemileri alanyaya geliyorlar bu gemilerle gelen turistleri Mossad evet yanlis söylemedim mossad koruyor Türk yurdunda Mossad ellerini kollarini sallaya sallaya geziyor üstelik ellerinde akrepler ulu orta bu gemiler gelince Biz türkler iskeleye yaklasamiyoruz bile iskele diye tabirlendirdigim yer ne kadar eglence merkezi,bar,disco,aile bahçesi,park yer varsa oralar biz kendi topragfimizdaki bu yerlere 200 kisi yüzünden belli günler giremiyoruz...girsekte basimizda eli silahli adamlar...esnaftabu kadar mi dönek olurbir izzed bir ikram aklim almiyor dogrusu neden boyle bir seye göz yumuluyor...[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Kaya Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı zanoylu Nickli Üyeden Alıntı

Boykot yapmamiz gerektigini söyleyen arkadasi kutluyorum. Çünkü bu gerekli ve yapilmasi gereken bir tepkidir.

Bunun yaninda unutmamak gerekir ki 95'te imzalanan Gümrük Birligi anlasmasi ileTürkiye'nin gümrükleri ve dis ticaret politikasitek tarafli olarak AB'ye geçmistir. Türkiye, yabanci firmalara ardina kadar açilmis, büyük tekeller meydana gelmistir. Türk sermayeli firmalar büyük bir hizla çöküse geçmistir. Fabrikalarimiz teker teker kapanmaya baslamistir. 95'te bu anlasmayi imzalayan Tansu Çiller'den önce Turgut Özal "AB'ye giremesekte, Gümrük Birligi'ne girecegiz" diyerek bu ülkeye verdigi en büyük zararlarindan birine imza atmistir.

Suan bu konuda bir çok olumsuzluk yasasakta hem Fransa'nin hemde diger yabanci sermayeli firmalarin ürünleri boykot edilmelidir. Bunun yaninda su saçma oglu saçma Gümrük Birligi anlasmasindan vezgeçilmelidir. Ama suan ki hükümet Gümrük Birligi'ni daha da ileriye götüren kararlar almaya büyük bir hizla devam ediyor. 17 Aralik 2004 ve 3 Ekim 2005 belgeleri bunun en büyük kanitidir...

söylediklerinize katilmamak elde degil. hele fabrikalarimiz teker teker kapaniyor lafi cuk oturmus günümüze...ama gelde bunu simdiki hükümete anlat. ne yazik ki geçmiste yapilan hatalarin üzerine kat be kat yanlislari yapilarak tuz biber ekiliyor....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

arkadaslar marketlerde çesit çesit sira sira ürünler var... ilk önce bu ürünler içerisinde "yabanci" marka tasimayan ürünlere agirlik verelim...

danone (fransiz) yerine türk mallarini alalim... aklima gelen ilk örnek bu ..

eger coco cola içmeden duramiyorsaniz cola yerine ülker alin (simdi ülkere de bir seyler diyen olabilir ama yapin bunu)

carrefoura gitmeyin... yapilacak çok sey var bireysel olarak..

ayrica bunlari yapan herkes milliyetçi olmuyor.. her siyasi görüse mensup vatandas bunu yapar yapmali...

bunun seni beni yok ... vatanini seviyorsan bunu yaparsin...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

"Tanzimat'in açtigi serbest ticaret dönemi, Avrupa rekabetine karsi kendini koruyamayan ekonomimizi kapitülasyon zinciriyle baglamisti. Ekonomik alanda bizden çok güçlü olanlar, ülkemizde üstelik imtiyazli durumdaydilar. Gümrüklerimizi elinde bulunduruyor, kazanç vergisi vermiyor, istedikleri mali istedikleri kosullarda ülkemize sokuyorlardi. Ekonomik yasantimizin mutlak hakimi olmuslardi. Bize karsi yapilan bu rekabet gerçekten çok gayri mesru, gerçekten çok eziciydi. Sanayi ve tarimimizin gelisme olanaklarini yok ettiler, mali gelisimimizi engellediler. Oysa bir milletin yasantisi ile ilgili olan dogrudan milletin ekonomisidir. Ekonomi demek her sey demektir. Yasamak için, mutlu olmak için, insanligin varolmasi için ne gerekiyorsa o demektir. Tarim demektir, ticaret demektir, emek demektir. Ekonomisini gelistirip, toplumun ihtiyaçlarini saglama yeteneginden yoksun bir devlet bagimsiz olamaz. Artik ve her seyden önce milli amacimiz olan bagimsizligimizi saglamaktan baska bir sey düsünemeyiz. Geçmiste, Tanzimat döneminde devlet ve hükümetler, üstün haklara sahip yabanci sermayenin jandarmaligindan baska bir sey yapmamisti. Her yeni ulus gibi Türkiye bunu uygun bulamaz. Burasini esir ülke yaptirmayiz. Yeni Türk devleti, ekonomik egemenligini saglayacak olursa, o kadar güçlü bir temel üzerine yerlesmis ve yükselmis olacaktir ki, artik onu yerinden oynatmak mümkün olacaktir. Iste düsmanlarimizin, gerçek düsmanlarimizin olur diyemedikleri, birtürlü kabul edemedikleri budur".

Mustafa Kemal / 1923

Osmanli'nin son dönemindeki padisahlardan ne farki var Atatürk'ten sonra ki hükümetlerin. Özellikle en son hükümetimizin bu hizli "evet"lerini anlamak mümkün degil...

eys_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep

bir avuç ermeninin yaptigi lobiyi yapmayi beceremiyoruz ne yazik ki.yillardir Türk halki üzerine uygulanan sistemli depolitizasyon sonucu düsünemeyen,ortak tepki vermekten aciz bir millet olmaya dogru gidiyoruz DIKKAT!!!

Alıntı CaMoKa Nickli Üyeden Alıntı
    [img]smileys/smiley7.gif[/img]ben turistik bir yerde alanyada yasadigim içi yabancilarla içi içeyim özellikle cuma ve sali günleri israil gemileri alanyaya geliyorlar bu gemilerle gelen turistleri Mossad evet yanlis söylemedim mossad koruyor Türk yurdunda Mossad ellerini kollarini sallaya sallaya geziyor üstelik ellerinde akrepler ulu orta bu gemiler gelince Biz türkler iskeleye yaklasamiyoruz bile iskele diye tabirlendirdigim yer ne kadar eglence merkezi,bar,disco,aile bahçesi,park yer varsa oralar biz kendi topragfimizdaki bu yerlere 200 kisi yüzünden belli günler giremiyoruz...girsekte basimizda eli silahli adamlar...esnaftabu kadar mi dönek olurbir izzed bir ikram aklim almiyor dogrusu neden boyle bir seye göz yumuluyor...[img]smileys/smiley7.gif[/img]

bence esnafin adiligi var olayda. [img]smileys/smiley7.gif[/img]

Alıntı Samsa Nickli Üyeden Alıntı

Fransa argh [img]smileys/smiley7.gif[/img]fransanin ismine, diline, çoluguna, çocuguna, insanina, kadinina, erkegine, malina, yurduna, futbol takimina herseyin boykot [img]smileys/smiley7.gif[/img]

dünyanin en asagilik en pislik milleti fransizlardir.

aynen dünyanin en asagilik en pislik milleti fransizlardir.

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Almam arkadas hiç bir ürününü.Ayrica bugün ülkemizdeki fransiz menseeli firma yöneticileri basbakana çikmis,nedeni ne boykottan çekiniyorlar,ticari kaygilari varya.....

Jade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ben boykot metnini 50 adrese gönderdim..

http://simdihareketzamani.tripod.com/protesto.htm

*ayrica kuru milliyetçilik diyen arkadaslara; hiç bir sey yapmamaktansa bir sey yapmaya çalismayi, ya da birilerinin bir seyler yapmasini beklemektense kendim biseyleri yapmayi tercih ederim..

kutoz
    Ziyaretçi

Bu konu önemli arkadaslar. O yasa çiktiktan sonra, geç kalinmis olunur. Ekonomisi zor durumda olan Fransa'ya uygulanacak boykot, onlarin geri adim atmasina neden olacaktir.

bence üstteki fransizca metin çok basit kaçar. anlamazlar onlar insanliktan....

yokmu fransizca bilen arkadasimiz söyle "sizin ben gelmisini geçmisiniziyi" tercüme edebilecek olan [img]smileys/smiley18.gif[/img]

Emre Emiroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Vahitten Basladik Boykot Etmeye[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

^^

önce içimizdeki fransizlari boykot edelim....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)