Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kulak Çýnlamasý

EMiRHAN61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Tansiyondan olabilme ihtimali de var bi tavsiye ederim o konuda da bi bilgi araþtýrmaný
    Bizi yakan ataþ "közden ötesi"

.....
    Ziyaretçi

Standart Kulak Çýnlamasý

1.5-2 yýldýr kulaklarým çýnlýyor. Doktora gittim bir tane ilaç verdi ve bunu kullan dedi. Belli bir müddet kullandým ama pek yararýný görmedim. Doktor týpta çaresi yok filan demiþti pek inanasým gelmedi. Bu dertten müzdarip olan baþka kimse var mý ? En çok geceleri uyurken çýnlamalar geliyor. Gündüz sesten bir þey duymuyorum.

Canberk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

K.B.B. doktoru yanýnda çalýþan tanýdýðým var bir danýþsýn bakalým ne diyor . En azýndan fikir olur .
    BordoMavi.Net

Forum Kurallarýna uymayan mesajlarý lütfen http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif butonunu kullanarak raporlayalým

onur-ts - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    32

bi ara bende de vardý bu sorun.aynen doktor bi ilaç verdi.geçmedi.geceleri gibiydi senin gibi.ama üzerinden 2-3 yýl geçti hissetmiyorum hiç.ilk zamanlara göre azaldý.veya ben artýk bundan rahatsýz olmamaya baþladým.bende azaldýðýný ve þu an hayatýmý etkilememeye baþladýðýný söyleyebilirim.Allah saðlýk versin.

bangkook_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskiþehir

Alýntý Ömer Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    1.5-2 yýldýr kulaklarým çýnlýyor. Doktora gittim bir tane ilaç verdi ve bunu kullan dedi. Belli bir müddet kullandým ama pek yararýný görmedim. Doktor týpta çaresi yok filan demiþti pek inanasým gelmedi. Bu dertten müzdarip olan baþka kimse var mý ? En çok geceleri uyurken çýnlamalar geliyor. Gündüz sesten bir þey duymuyorum.
    Kardeþ benim 4-5 ay kulaðým sürekli çýnladý. Doktora gittim bir takým ilaçlar vermiþti. O ilaçlarý 20-25 gün kullandým çýnlama bitti. Ýlaçlarý býraktým 10 gün sonra bir daha baþladý. Doktora gittim yine ilaç verdi ama 6 ay sonunda geçti.

Allah kolaylýk versin. Bilinen net bir tedavisi yok. Ama KBB ye git belki senin ki farklýdýr.

.....
    Ziyaretçi

Bana da bir ilaç verdi 1 ay kadar kullandým etkisi olmayýnca býraktým. Tekrar doktora gitsem yine ayný þeyi yapacak heralde. Ne yapsam ki.

Nereden
    Trabzon

Bu konuda bahsetmiþtim sana biraz. Çýnlama ufak bir soruna baðlýysa evet ilaç etki gösterip yok edebilir. Ama bazý kulak çýnlamalarýnýn malesef tedavisi yok. Buna alýþmak zorundasýn üzgünüm. Ama kulaðýný soðuktan ve enfeksiyondan korumaya dikkat etmelisin. Zaman geçtikçe belki çýnlama azalabilir. Sürekli çýnlamýyordur umarým. Ara ara olan çýnlamalar var.
    Benim de kulaðým çok az çýnlýyordu ara ara ama otitten dolayý çýnlýyordu, tedavi gördüm. Fakat bu tedavi 1 yýl kadar sürdü malesef. Daha doðrusu sorun 1 yýl sürdü.
    Ýyi bir doktor araþtýr ve ona görün benim tavsiyem. Ýnþallah çözümü olan çýnlamadýr. Allah yardýmcýn olsun.

Misina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Yýllar önce yüzerken kulaðýma kaçan suyun zamanla iltihaplanmasý ve hýþýrtý yapmasý sonucu bir kulak çýnlamasý baþladý.Tedavi ile su kurudu hýþýrtýdan kurtuldum.Ancak 13 yýldýr çýnlama devam ediyor.Çýnlama ile ilgili doktora gitmedim.Pek rahatsýzlýk vermiyor Çýnlama ile yaþamaya alýþtým
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Baþýmdan Mezarlýðýn,
    Seher Aydýnlýðýnda Taze Ýnsan Yanýk Benzin Kokusu

.....
    Ziyaretçi

Alýntý Sibel Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu konuda bahsetmiþtim sana biraz. Çýnlama ufak bir soruna baðlýysa evet ilaç etki gösterip yok edebilir. Ama bazý kulak çýnlamalarýnýn malesef tedavisi yok. Buna alýþmak zorundasýn üzgünüm. Ama kulaðýný soðuktan ve enfeksiyondan korumaya dikkat etmelisin. Zaman geçtikçe belki çýnlama azalabilir. Sürekli çýnlamýyordur umarým. Ara ara olan çýnlamalar var.
    Benim de kulaðým çok az çýnlýyordu ara ara ama otitten dolayý çýnlýyordu, tedavi gördüm. Fakat bu tedavi 1 yýl kadar sürdü malesef. Daha doðrusu sorun 1 yýl sürdü.
    Ýyi bir doktor araþtýr ve ona görün benim tavsiyem. Ýnþallah çözümü olan çýnlamadýr. Allah yardýmcýn olsun.
    Allah razý olsun Sibel. Aslýna bakarsan böyle yaþamaya alýþtým da diyebilirim ama korkum daha da çok artmasý. Arkadaþýmýn annesinin daha çok artmýþ. Allah bütün hastalara acil þifalar versin.

Alýntý Misina Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yýllar önce yüzerken kulaðýma kaçan suyun zamanla iltihaplanmasý ve hýþýrtý yapmasý sonucu bir kulak çýnlamasý baþladý.Tedavi ile su kurudu hýþýrtýdan kurtuldum.Ancak 13 yýldýr çýnlama devam ediyor.Çýnlama ile ilgili doktora gitmedim.Pek rahatsýzlýk vermiyor Çýnlama ile yaþamaya alýþtým
    Ýlk olarak yaylada habersiz kulaðýmýn dibinde havaya ateþ etmiþlerdi. Orda kulaðým belli bir süre duymadý.Sonra duydum ama çýnlamalarda öyle baþladý diye biliyorum ben. Korkum artmasý. Þu an sadece geceleri uyumadan önce duyuyorum çýnlamalarý.Sessizlik olduðu için.

TS_2011_TR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    41

arkadasim, birileri senin hakkinda devamli konusuyor olabilir

saka bir kenara da, tedavisi nasil olmaz ??

.....
    Ziyaretçi

Alýntý TS_2011_TR Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    arkadasim, birileri senin hakkinda devamli konusuyor olabilir

saka bir kenara da, tedavisi nasil olmaz ??
    Týpta çaresi yok diyor. Bende yuh diyorum. Týpta çoðu þeye çare var buna nasýl olmaz aklým almýyor.

Nereden
    Trabzon

Ömer kulaðýnda bir sorun var mý? Ya da kulak zarýnda?

.....
    Ziyaretçi

Alýntý Sibel Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ömer kulaðýnda bir sorun var mý? Ya da kulak zarýnda?
    Doktor hiçbir sorun yok kulaðýnda dedi. Zarda da yokmuþ. Ýç kulakta bir sorun var dedi. Onunda çaresi týpta yokmuþ.

Nereden
    Trabzon

O zaman iþin daha kötü. Ýç kulaða müdahale en zoru.
    Ýnþallah geçer, geçmiyorsa da azalýr.

Tangerine Dream - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balýkesir

Benim de sol kulaðým 3-4 yýldýr aralýksýz olarak çýnlýyor. Gündüz rahatsýz etmiyor, fakat gece yattýðýmda veya sessiz bir ortamdayken hemen kendini hissettiriyor. Maskeleme diye bir yöntem duymuþtum, bu yöntemle çýnlamanýn frekansýna yakýn bir frekanstaki baþka bir sesle onun etkisini azaltýyormuþsun. Örneðin yattýðýn odada bir FM radyoyu çok kýsýk bir sesle istasyon olmayan boþ bir frekansa ayarlayýp onun hýþýrtýsýyla çýnlamanýn önüne geçebiliyormuþsun.
    Sizler korktunuz... Dinlemekten bile korktunuz...

.....
    Ziyaretçi

Alýntý Tangerine Dream Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Benim de sol kulaðým 3-4 yýldýr aralýksýz olarak çýnlýyor. Gündüz rahatsýz etmiyor, fakat gece yattýðýmda veya sessiz bir ortamdayken hemen kendini hissettiriyor. Maskeleme diye bir yöntem duymuþtum, bu yöntemle çýnlamanýn frekansýna yakýn bir frekanstaki baþka bir sesle onun etkisini azaltýyormuþsun. Örneðin yattýðýn odada bir FM radyoyu çok kýsýk bir sesle istasyon olmayan boþ bir frekansa ayarlayýp onun hýþýrtýsýyla çýnlamanýn önüne geçebiliyormuþsun.
    Allah Allah. Hiç denedin mi abi ?

Tangerine Dream - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balýkesir

Gece yatarken deðil ama evde sessiz bir ortamda kulaklýkla denemiþtim, bende etkili olmuþtu. Ama bu bir tedavi yöntemi deðil tabi ki, sadece çýnlamayý unutturuyor.
    Sizler korktunuz... Dinlemekten bile korktunuz...

.....
    Ziyaretçi

Çýnlamayý unutsam da yeter bana Aklýma gelmeyince sorun yok ama aklýma gelince iyi olmuyor.

Misina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý Ömer Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Þu an sadece geceleri uyumadan önce duyuyorum çýnlamalarý.Sessizlik olduðu için.
    Benim de bu þekilde.Aþýrý yüksek sesli ortamlarda uzun süre kalýnca çýnlama þiddetinin arttýðýný hissediyorum.3-5 gün sonra eski seviyesine geri dönüyor.
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Baþýmdan Mezarlýðýn,
    Seher Aydýnlýðýnda Taze Ýnsan Yanýk Benzin Kokusu

Uður Ö. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Ne güzel unutmuþtum burayý okuyunca takmaya baþladým sese
    Elektrikte Edison,futbolda Trabzon,Araplarda petrol ,Trabzon'da Futbol...

.....
    Ziyaretçi

Çoðu kiþide var anlaþýlan bu sorun. Nasýl çaresi olmaz ya.

EMiRHAN61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Çýnlama eðer tiz ince bi çýnýltýnýn sessiz bi mekanda bile hissedilmesi tarzý biþey mi yoksa misal biri konuþurken yahut bi ses olduðu zaman sesi cýzýrtýlý iþitme þeklinde mi.

Cýzýrtýysa zardandýr ki zardan olmadýðý yazýlmýþ.
    Eðer tansiyon probleminiz var ise çýnlama ondan olabilir. Tansiyonunuzu kontrol altýnda tutup , bi deðiþiklik olup olmadýðýný kontrol ederseniz belki faydasý olur
    Bizi yakan ataþ "közden ötesi"

Uður Ö. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Uyumadan önce yani çok sessiz ortamda herkeste oluyordur bence o çýnlama
    Elektrikte Edison,futbolda Trabzon,Araplarda petrol ,Trabzon'da Futbol...

.....
    Ziyaretçi

Alýntý EMiRHAN61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Çýnlama eðer tiz ince bi çýnýltýnýn sessiz bi mekanda bile hissedilmesi tarzý biþey mi yoksa misal biri konuþurken yahut bi ses olduðu zaman sesi cýzýrtýlý iþitme þeklinde mi.

Cýzýrtýysa zardandýr ki zardan olmadýðý yazýlmýþ.
    Eðer tansiyon probleminiz var ise çýnlama ondan olabilir. Tansiyonunuzu kontrol altýnda tutup , bi deðiþiklik olup olmadýðýný kontrol ederseniz belki faydasý olur
    Çýnlama sessiz ortamlarda duyuyorum. Normalde duymuyorum.Sessizlik olunca duyuluyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)