Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 76 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Iki Takim....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

iki tane takim düsünün....

1- 1 tanesinin 55000 kisilik 24 saat faal bi stadi var. 1 maçta milyon dolarlik hasilat yapiyorlar. rakibi boguyor ambiansi ile 90 dak. inletiyorlar.digerinin stadi 20000 ikislik bilet fiyatlari 2 ytl 4 ytl gibi rakamlar olmasina ragmen dolmuyor. ambiansi yok maça gelenler çekirdek çitleyiyor, grublar arasinda birlik yok. biri ak digeri kara diyor. ses stadda kalmiyor disari siziyor...üstelik 3000 kiside direkler nedeni ile maç seyderemiyor...

2- bir takim düntyaca ünlü yildizlari bünyesine katiyor elindekileri satmiyor. en azindan prestijli oyunculari aliyor. digeri ise mezitlispordan abdurrahman gibi futbolcularla ilgileniyior... yildizlarinida avrupanini 2. sinif takimlarina göndermek pahasina elinde tutamiyor.

3- bir takimin yönetim kurulu toplantisina milyon dolar vermeyen giremiyor yöneticiler klube her türlü fedakarlikjlarini esirgemiyor. diger klüpte gelenmler kurumsallasma diyerek ellerini cebine atmiyor klübe faydalari olmadiklari gibi reklamini yapmak için klübü kullaniyor. hamasi nutuklarla günü geçistiriyor...

4- bir klüp lisansli ürün satisindan mülyon dolarlar kazaniyor. digeri ise stadin çevresinde bile korsan satislara engel olamiyor....

5-bir kulüp lobisini gittikçe güçlendiriyor.aleyhine ufak bi karara verilince dünyayi ayaga kaldiriyor. digeri ise sadece seyirciye sikayet edip susuyor....

6- bir klübün yöneticileri verdikleri sözü tututyor. digerinin ise öçesitli bahanelerle seyirciyi oyaliyor.....

7- bir klubun yedek futbolculari bile maçi çevirebiliyor. formasinin hakkinin sonuna kadar vermeye çalisiyor. digerininkiler parasini aliyor yan gelip yatiyor.

iste böyle sevgili arkadaslar bunlar kiz-sa vadede aklima gelenler. böyle bir ortamda basarili olmayi beklemekle acaba saflikmi ediyoruz....

Y.Sert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta

iste bütün bunlari elestirecegimize,biz hala hocayi elestiriyoz. ki, hocada buna benzer seyleri dile getirmisti zaten...

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

herseyi ytazmissin fazla konusmya çok gerek yokkk kesinlikle katiliyorum

Şentürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı yomrali73 Nickli Üyeden Alıntı

iste bütün bunlari elestirecegimize,biz hala hocayi elestiriyoz. ki, hocada buna benzer seyleri dile getirmisti zaten...

sizler gibi taraftarlari görünce rahatliyorum diyorumki skor yorumcusu olmayan taraftarlar var sükürler olsun...

FANATIK61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Güzel tespitler. Dediklerin hepsi dogru....[img]smileys/smiley2.gif[/img]

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.AMESPACE PREFIX = O />

» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Genel Kurallar)
    » Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
    » Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini kabul etmis sayilir.
    » Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

Edited by: tigin

Alıntı bahadiroglu Nickli Üyeden Alıntı

diger klüpte gelenmler kurumsallasma diyerek ellerini cebine atmiyor klübe faydalari olmadiklari gibi reklamini yapmak için klübü kullaniyor. hamasi nutuklarla günü geçistiriyor...

bunlarin yönetime gelis amaçlarini çok daha önceleri buraya yazmistik zaten.amaç kariyerlerine yeni birsey daha eklemektir.haa birde bakin bunlar dinci yobazdir,sakin ama sakin yobazlardan para beklemeyin bunlar adama 1 kuruslarini bile kaptirmazlar.ordan burdan yandaslari sayesinde ihale götürürler ,kazanç kapilari devlettir bizimö vergilerimizle ihale kapatirlar,karilarinin altlarinda bile JIP vardir.sakin bunlardan para beklemeyin.atay aktug emekli maasini verir bunlar 1 kuruslarini vermezler.

Elestiriler sadece bozmak için yapiliyor diye düsünüyorum.Bir Fener maçinin kulübü getirdigi hallere bakin siz.Ayrica para vermezler dediginiz adam göreve geldigi ilk hafta kulübe kendi cebinden 2 milyon dolar para vermistir..

Nereden
    Isparta

Alıntı firari Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı yomrali73 Nickli Üyeden Alıntı

sizler gibi taraftarlari görünce rahatliyorum diyorumki skor yorumcusu olmayan taraftarlar var sükürler olsun...

valla dostum burdaki herkes senin benim istedigim seyi istiyor.sampiyonluk,basari gibi.ama 23-24 senedir sadece istiyorlar.yilda 2-3 hoca degistirerek.bir zamanlar fenerin yaptigi gibi yapmaya basladik.onlar akillandi,daum gibi adama 3 yildir sabir gösteriyorlar.insallah bizde tez zamanda akillanir,ve basaridaki en büyük payin istikrar oldugunu anlariz.yoksa daha nice 23 yillari sampiyon olamadan geçiririz.

Nereden
    İstanbul

Hersene sampiyon olalim ben de sabir gösteririm.

Lokman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bunlari hepimiz biliyoruz önemli olan bunlari degistirme isini sadece yönetime birakmamak tasin altina taraftar olarak bizimde elimizi sokmamiz lazim . Sadece konusmakla olmuyor Trabzonspor un 100.000 taraftari yokmu acaba mutlaka vardir dimi salak degiliz ya yok diyelim neden o zaman hala yüzbin üye kampanyasi yerlerde sürünüyor gelin takimimiza sahip çikalim herkes üye olsun arkadaslarimizi bu ise yönlendirelim önce takima verelim birseyler sonra karsiligini bekleyelim .

Şentürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı t-sat Nickli Üyeden Alıntı

ya bir seyleri anlatamiyoruz ya da anlamayacak kadar futboldan anlamiyorsunuz,o istediginiz sampiyonluklarin gelmesi sabretmeye bagli arkadasim biraz sabir biraz sabir lütfen!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

arkadaslar hiç kimse kusura bakmasin.....

ne kadro olarak.....

ne yönetim olarak......

ne stad olarak......

ne t. direktör olarak.....

nede bizler taraftar olarak sampiyonlugu haketmiyoruz.....

bu isler para ile.....

vizyon ile.....

lobi ile.....

vede her seysen önemlisi destekle oluyor.....

öyle biz güçlüyüz demekle kimse bize puan vermez....

Nereden
    Isparta

Alıntı t-sat Nickli Üyeden Alıntı

fener 4 yil sabretti.gs sampiyon olurken uefa kupasini alirken,fener stad yapti,ümit milli futbolculari topladi.sonuç ortada.istenmeyen azize simdi kral oldu.

bende isterim gelecek yil sampiyon olmayi.istemezmiyim saniyorsun.ama inanki yilda 3 teknik kadro degismeyle,8-10 futbolcu gönderip,yenilerini almayla olmaz bu is.

zaten çok degil seneye yeni gelecek t.direktör,6. haftada istifa edince yada yuhlanarak kovulunca dediklerimi daha iyi anlayacaksin...

saygilar...

Su yazilan yazilari yazan arkadaslarim acaba hiç utaniyorlarmi,,,yobazlar ne demek Trabzonspor baskanina sümsük demek ne dedir ayip ayip

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

su andaki baskan büyük bir isi omuzlarina aldi ...

bu kulübü dünya kulübü oldugunu söylemlerle ifade etmek bu takimi dünya kulübü yapmiyor...

çok çalismak zorundayiz... basta yönetim kurulu olmak üzere....

arkadasimizin yaptigi tespitler dogru gerçekten..

Ben artik trbzonspor takiminin sampiyon olacagina inanmayi braktim çünkü böyle bir sey olmayacak sahadaki oyunculara bir bakin feneri görünce korkudan ne yapacaklarini sasiriyorlar. Bunlarla mi sampiyon olacagiz artik uyanin beyler uyanin .96 yilinda olay bitmis the end...Artik kendimi valencia takimiyla avutacagim her halde ..... oda ispanyanin trabzonu reale barçaya kafa tutuyor ama bir fark var onlar bazen sampiyon oluyor ,2001 -2004

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

@ blackseastorm

Bu baslikta yazdiklarinin tamamina katilmamak mümkün degil.Sorun kisilerde degil basari için camia olarak bir vizyonumuz yoktur.

Arada bazi arkadaslaramacini asan yazilar yazmis.O da onlarin ayibi.

T.D.konusunda yazanlara gelince;farkli yerlerde yazdim görmeyenler için tekrarliyorum.Hocanin taktigi atla deve degil gelecek olan hocada muhtemelen takimi ayni taktikle oynatir,bana göre oynatmalidir.Fakat hangi kariyerli ve profesyonel hoca taraftar ve camia için sampiyonluktan bile önemli bir maçta.:Takimini cezalandirir gibi 6 dakika eksik oynatip sakatlanan futbolcusunun pesinden ambulansa gider? Kaldi ki doktor sahaya girer-girmez degistir isaretini yapmisti.Stepanov sakatlanana kadar hocanin yanindaydim artik giderse umurumda bile olmaz.Bence herkes bir daha hoca konusunda düsünsün.En azindan benim düsüncem skora endeksli degil sizin savunmaniz gibi.

sadman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

düsünceler çogunlukla olumlu. en azindan bizim öncelikli sorunumuzun hoca degil, hocaya gereken ortamin saglanmasi oldugunu anlayanlarinda oldugunu bilmek güzel. yok yattara niye oynamiyor, yok geç girdi, syzmek'i oynatmayincaniye oynamiyor, oynatinca neden oynatiyor formsuz.. vs diye hocanin tercihlerini elestirmekle bir yere varamayiz. önce yukarda siralanmis ve buna benzer diger sorunlarimizi halletmeliyiz ki sampiyonluktan bahsedelim.

The Legend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bana kimse sabir demesin...Tükendik daaa...[img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı The Legend Nickli Üyeden Alıntı
    bana kimse sabir demesin...Tükendik daaa...[img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img]

evet ya stad dediler.....

simdi biraz yavasa aldilar olayi sesleri de çikmaz oldu......

yapilacaksa simdiden baslamak lazim....

bordox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Abi biraz insaf edin.

15 milyondan fazla nüfusu olan Balkanlarin en büyük devleti sayilabilecek Istanbul'un birakinda ekonomik olarak bizden fazlasi olsun.

Ülkendeki kuslardan ne haber vardir?&nbsp ;&nbsp ;&nbsp ; Mezarlardan bile yükselen bir bahar vardir.&nbsp ;&nbsp ; Yanmissam ne çikar ,külümden yapilan bir hisar vardir .&nbsp ; YENILGI,YENILGI BÜYÜYENBIR ZAFER VARDIR.Ne güzel söylemis sair ama bizim futbolcularda bunlari anlayabilecek en ufak bir duygu zerresi yokk... .&nbsp ;

Nereden
    İstanbul

yillardir sabir dedik ama olmadi gelen bütün yönetimler bizi kandirdi bu yönetimin foyasi da çikar transfer zamani gelince takimda kalacak oyuncular belli yapilacak transfer niyetlerini gösterecek gelen herkes kendi reklami için geliyor hepsi kulübü kullaniyor UYANIN BU TAKIMIN TARAFTARLARI bu yönetimde bizi aldatacak iste o zaman bunlarin dersini verelim hesabini soralim bizi kandiranlardan biz sesimizi çikarmazsak bizi çok daha kandirirlar geçen iki sezon kaçan sampiyonluk yönetimin aptalligi iki üç tane adam gibi topçu almadilar hepside aptalmis ozamanki yönetimin.aklima geldikçe beynim dönüyor APTALLAAAAAAAAAAAAAAAAAARRRRRRRRRRRRRRRRR...yakti bizi

Cenkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı blackseastorm Nickli Üyeden Alıntı

1- 1 tanesinin 55000 kisilik 24 saat faal bi stadi var. 1 maçta milyon dolarlik hasilat yapiyorlar. rakibi boguyor ambiansi ile 90 dak. inletiyorlar.digerinin stadi 20000 ikislik bilet fiyatlari 2 ytl 4 ytl gibi rakamlar olmasina ragmen dolmuyor. ambiansi yok maça gelenler çekirdek çitleyiyor, grublar arasinda birlik yok. biri ak digeri kara diyor. ses stadda kalmiyor disari siziyor...üstelik 3000 kiside direkler nedeni ile maç seyderemiyor...

2- bir takim düntyaca ünlü yildizlari bünyesine katiyor elindekileri satmiyor. en azindan prestijli oyunculari aliyor. digeri ise mezitlispordan abdurrahman gibi futbolcularla ilgileniyior... yildizlarinida avrupanini 2. sinif takimlarina göndermek pahasina elinde tutamiyor.

4- bir klüp lisansli ürün satisindan mülyon dolarlar kazaniyor. digeri ise stadin çevresinde bile korsan satislara engel olamiyor....

7- bir klubun yedek futbolculari bile maçi çevirebiliyor. formasinin hakkinin sonuna kadar vermeye çalisiyor. digerininkiler parasini aliyor yan gelip yatiyor.
    Tamamiyle katiliyorum. Taraftar yillardir "Haydi oynayinda bagiralim" havasinda; kendini uyutuyor.

Stad ,belki de, Türkiye'nin en teknoloji fakiri stadi. Çimler çok eski, elektrik sistemi S.O.S veriyor, maraton tribünü tam kabus hele.. En altta köftecilerden koku gelir burnuna, o hengamede agzinin akan suyundan maçi izleyemezsin, yagmurlu havada alt katlar yagmur alir. Girisi bi dert, çikista kvga olmayan kapi bulmak ayri bi dert.. Insan çile çekmekten huzurlu maç izleyemiyor cidden. Ama yenilenecek stad (Ne zaman?), hepimiz biliyoruz..

Futbolcular tam bir alem zaten. Maçta geridesin, adam artistik topuk pasi vermeye çalisiyor, bari becerebilse..Digeri Fatih'e gelen topa atlayip gole sebep oluyor. Gidecek denen adamin 10'da biri kadar çaba sarfeden yok!

Ama diger yazdiklarin biraz agir kaçmis. Yönetim daha yarim sezon bile tamamlamadi. Oyuna degil, oyuncunun anlayisina degil ama en azindan yönetime sabir göstermek lazim..

Edited by: Cenkhan

Nereden
    Isparta

uzun vadeli plan program yapilmali.ha bu halil hodziçle olur,yada baskasiyla.ama 4-5 yillik bir program,ve sabirla basari gelecektir.

aksi taktirde,kim gelirse gelsin en iyi basarimiz 2.lik 3.lük olur ki buda kimseleri kesmez.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)