Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 6 Mayis ve 30 bin Kisilik Yürüyüs

KuÐu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Ilginç tesadüf!
    Geçen sezon 30 Nisan 2005 tarihinde Fenerbahçe, Cem Papila?nin yönettigi maçta Trabzonspor?u maglup etmisti. Aradan bir yil geçti, ne gariptir ki, Trabzonspor-Fenerbahçe maçi yine bir 30 Nisan tarihine denk geliyor ama bu sefer randevu mekani Saraçoglu degil Avni Aker... Trabzonspor?un miladi olarak kabul edilen geçen sezonki Fenerbahçe maçinda Cem Papila hatali kararlariyla nedeniyle Bordo-Mavili camiadan büyük tepki görmüstü. Özellikle 6 Mayis 2005?teki 30 bin kisilik Trabzonspor yürüyüsü medyada genis yer bulmustu. 6 Mayis 2005 tarihinde büyük bir olaya imza atan ve hem Fenerbahçe?yi hem Futbol Federasyonu?nu hem de ülkedeki futbol düzenini elestiren Trabzonspor taraftari, 6 Mayis tarihini her yil hatirlanacak bir gün haline getirmeyi planliyor. Geçen yil 6 Mayis?ta 30 bin kisiyle Trabzon sokaklarini inleten taraftarlar, bugünü sembolize edecek bir organizasyon yapmayi düsünüyor.

fanatik.

böylebir düsünce var mi? yoksa da neden olmasin? [img]smileys/smiley1.gif[/img]

cem papilla yi hala unutamiyorum....çok büyük rezaletti ama altindan iyi kalktilar......

Mustafa Mahmutoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    30

bence güzel bir fikir

Mert67 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýngiltere
    Yaþ
    33

süper bisey olur

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

bence bunu istanbulda 30 bin kisi ile yaparsak iyi olur gücümüzü herkes görmüs olur
    AMESPACE PREFIX = O />

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.

» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Uygunsuz hareket/Yazim Kurallari)
    » Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
    » Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini kabul etmis sayilir.
    » Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net
    ************************************************** *******Edited by: Badaloglu

eren_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

istanbulda olursa bende varim

Nereden
    Ankara

istanbulda olursa daha genis bir kitleye ulasmis oluruz bence.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

istanbulda olmasi gerekiyor... bunu hem bir trabzonsporlular yürüyüsü hem de bir "temiz futbol" yürüyüsü gibi bir gelenek haline getirilebilir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

bu durum söylenilene göre bundan böyle heryil yapilacakmis çokta iyi olur

o gün unutulurmu ya flas haber verilmisti tvlerde hiç unutmuyorum

zanoylu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Yaþ
    48

Istanbuldave eszamanli olarak Trabzonda da yapilabilir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

istanbulda o kadar kiºiyi toplamak zor olur bence.. ancak bir maç olacak ki..

Nereden
    Hakkari

Bu rezillik ve kara lekenin vebali altinda ezilecek olanlarin alinlarina sürülecek kara lekeyi okyanuslarin nihayetsiz sulari bile temizleyemeyecektir...

BDiler61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    39

Avrupada bile bir çok televizyon göstermisti

Çok anlamli olur.

AMESPACE PREFIX = O />

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.

» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Uygunsuz hareket/Yazim Kurallari)
    » Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
    » Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini kabul etmis sayilir.
    » Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net
    ************************************************** *******Edited by: Badaloglu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

eger yine öyle bir sey olursa o zaman 30,000degil 100,000kisi yürür...

Muhalif - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Yaþ
    45

Nytre'nin önerisine katiliyorum.. Ben de böyle düsünmüstüm...

Daha önce bir kaç konuya yazmistim.. maglubiyetlere karsi degil ruhsuz futbola karsi gerekirse kolu yen içinde birakmayip 'Trabzonspor'luluk Kimligine Sahip Çikma' yürüyüsü adi altinda bir yürüyüs yapilabilirdi diye..

Geçen sene bu yürüyüsün kalan haftalarda lehimize olumlu sonuçlar dogurdugunu düsünüyorum sahsen.. ama simdi mesele bu degil.. konunun özü iktidari,muhalefeti,solcusu,sagcisi,milliyetçisi,ö zgürlükçüs ü,dindari,dinsizi toplu halde sadece Trabzonspor ortak paydasinda birlesip büyük bir ilke imza atmis olmalaridir... simdi isi biraz büyütebiliriz bence de... ama buis etliye-sütlüye karismayan idarecilerleolmaz... Tarihe geçmek kolay degildir.. 6 Mayis tarihli yürüyüsü'Temiz Futbol Yürüyüsü' adi altinda tarihe mal edecek adimi atabilir miyiz? Yönetim tüm gücüyle bunun ardinda durursa neden olmasin? Belki mevcut federasyon ve iktidar yönetime yakindir ama yarin gelir o federasyon ve iktidar da degisir.. iste bu tür ince hesaplar yapilmadan ne olursa olsun sahiplenilmeli bu is...

Bazi kulüpler basarilarinin yaninda futbol tarihindeki ilklere imza atarak adlarini duyurmuslardir.. Ne bileyim bir Liverpol'un tarihteki basarilari anlatilirken taraftarindan söz edilmedigini duymadim hiç.. Veyahut ise orijinallik katan baska bir özelik de olabilir, basari disinda.. Çocuklugumdan beri yabanci liglerden görüntüleri izlerim.. Ispanya Liginden bir A.Bilbao maçi oldugundan her spiker muhakkak A.Bilbao takiminda yabanci oyuncu oynatilmadigindan bahseder... Barca'nin da formasina reklam alinmamasi anlatilirdi her maç.. v.b..

Bu sene 6 Mayis'da Ankara-Istanbul-Trabzon(hatta Erkan abi ve 3-5 kisi de Izmir'de yürüsün) gibi sehirlerde ayni saatte baslayan 'Temiz Futbol Yürüyüsü' yapilabilse mesela.. katilim çok önemli degil.. insanlar gülüp geçecektir belki baslangiçta.. 3-5 kisiyle de olsa bir fitil ateslenmis olur.. ama yönetim de bu ise sahip çikarsa özellikle, katilim artabilir.. ve bu isi Anadolu'ya yayabilirsek eminim son yillarda Anadolu halkinin gözünde çesitli vesilelerle yitirdigimiz sempatiyi tekrar canlandirabiliriz diye düsünüyorum.. Antep gibi takimlari Fb'ye yenildi diye konvoy yapan sehirlerle bu is olmaz demeyin.. Mesela bir Bursa var.. ki takdire sayandirlar.. biz de dahil 4 takima karsi ayni muamele yaparlar.. sehrinin takimina sahip çikarlar v.b.. Zamanla Bursa-Kayseri-Sivas-Antalya-Erzurum-Adana gibi sehir halklarinin da katildigini düsünün bu yürüyüse...

20 yil sonra farz-i muhal bir Avrupa kupasi maçimizda karsilastigimiz ülkenin Tv spikeri bizden bahsederken 'Trabzonspor 6 Mayis Dünya Temiz FutbolYürüyüsü' eylemini baslatan takimdirdedigini hayal edin bir de...

Güzel olurdu be Amasimdi bu yazdiklarimi okuyup da 'haha Muhalif de sapitmis sonunda' diyenler çogunlukta olacaktir))

Yönetim Kurulu Mollasalihoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Muhalif döktürmüs yine diyenler de çikar abi[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Cem papatya denen o iyi aile çocugu zonguldaklidir.bu olaydan sonra sehrimizi terkedip ankaraya yerlesti çünkü zonguldagin yarisi aslen trabzonludur ve korkudan zonguldakta dolasamiyodu bu travesti..

SDanýþmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    36

Bunu her sene yaparsam süper oLr. Bir daha böyLe yap(A)mazLar...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

muhalif arkadasim dedigin güzel bir sey... gerçekten katilimin illa da binlerce kisi olmasi gerekmiyor....

4-5 ilde 20-30 kisi yürüse yeterli....

su anda internetteki en etkin bmn-kalearkasi ve g.gençler.. ortak bir org. ile birlikte bu is yapilabilir...

aka5 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    40

hele trabzon feneri yenerse manyak olur.bence mactan once boyle biseyin yapilmasi da mantikli.böylece maçtayapilcak hakem hatalarina karsi engel olmus oluruz.yani hakemin götü yemez macta hakemide etkisi altinalmis oluruz.

eys_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Yaþ
    38

bu yürüyüslerin geleneksellesmesi türk futbolu adina da bir kivilcim olabilir."adil bir lig" özlemine ulasana kadar da devam edilir bu yürüyüslere.belki tüm anadoluyu sarmazama "Trabzonsporlu" olarak farkimizi göstermeliyiz bence de.

Selman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Basliktaki yaziyi okuyunca bile tüylerim ürperdi.Es zamanli olursa katilimin pek bir önemi yok.Yeterki ses getirsin.Yanliz ezik takimlarin ve onlarin taraftarlarinin düsüncelerinin degisecegini hatta yontulacagini bile düsünmüyorum.

Onlara göre final yolunda hersey mübah[img]smileys/smiley7.gif[/img]

#10 Fietra - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Alýntý Muhalif Nickli Üyeden Alýntý

Nytre'nin önerisine katiliyorum.. Ben de böyle düsünmüstüm...

Daha önce bir kaç konuya yazmistim.. maglubiyetlere karsi degil ruhsuz futbola karsi gerekirse kolu yen içinde birakmayip 'Trabzonspor'luluk Kimligine Sahip Çikma' yürüyüsü adi altinda bir yürüyüs yapilabilirdi diye..

Geçen sene bu yürüyüsün kalan haftalarda lehimize olumlu sonuçlar dogurdugunu düsünüyorum sahsen.. ama simdi mesele bu degil.. konunun özü iktidari,muhalefeti,solcusu,sagcisi,milliyetçisi,ö zgürlükçüs ü,dindari,dinsizi toplu halde sadece Trabzonspor ortak paydasinda birlesip büyük bir ilke imza atmis olmalaridir... simdi isi biraz büyütebiliriz bence de... ama buis etliye-sütlüye karismayan idarecilerleolmaz... Tarihe geçmek kolay degildir.. 6 Mayis tarihli yürüyüsü'Temiz Futbol Yürüyüsü' adi altinda tarihe mal edecek adimi atabilir miyiz? Yönetim tüm gücüyle bunun ardinda durursa neden olmasin? Belki mevcut federasyon ve iktidar yönetime yakindir ama yarin gelir o federasyon ve iktidar da degisir.. iste bu tür ince hesaplar yapilmadan ne olursa olsun sahiplenilmeli bu is...

Bazi kulüpler basarilarinin yaninda futbol tarihindeki ilklere imza atarak adlarini duyurmuslardir.. Ne bileyim bir Liverpol'un tarihteki basarilari anlatilirken taraftarindan söz edilmedigini duymadim hiç.. Veyahut ise orijinallik katan baska bir özelik de olabilir, basari disinda.. Çocuklugumdan beri yabanci liglerden görüntüleri izlerim.. Ispanya Liginden bir A.Bilbao maçi oldugundan her spiker muhakkak A.Bilbao takiminda yabanci oyuncu oynatilmadigindan bahseder... Barca'nin da formasina reklam alinmamasi anlatilirdi her maç.. v.b..

Bu sene 6 Mayis'da Ankara-Istanbul-Trabzon(hatta Erkan abi ve 3-5 kisi de Izmir'de yürüsün) gibi sehirlerde ayni saatte baslayan 'Temiz Futbol Yürüyüsü' yapilabilse mesela.. katilim çok önemli degil.. insanlar gülüp geçecektir belki baslangiçta.. 3-5 kisiyle de olsa bir fitil ateslenmis olur.. ama yönetim de bu ise sahip çikarsa özellikle, katilim artabilir.. ve bu isi Anadolu'ya yayabilirsek eminim son yillarda Anadolu halkinin gözünde çesitli vesilelerle yitirdigimiz sempatiyi tekrar canlandirabiliriz diye düsünüyorum.. Antep gibi takimlari Fb'ye yenildi diye konvoy yapan sehirlerle bu is olmaz demeyin.. Mesela bir Bursa var.. ki takdire sayandirlar.. biz de dahil 4 takima karsi ayni muamele yaparlar.. sehrinin takimina sahip çikarlar v.b.. Zamanla Bursa-Kayseri-Sivas-Antalya-Erzurum-Adana gibi sehir halklarinin da katildigini düsünün bu yürüyüse...

20 yil sonra farz-i muhal bir Avrupa kupasi maçimizda karsilastigimiz ülkenin Tv spikeri bizden bahsederken 'Trabzonspor 6 Mayis Dünya Temiz FutbolYürüyüsü' eylemini baslatan takimdirdedigini hayal edin bir de...

Güzel olurdu be Amasimdi bu yazdiklarimi okuyup da 'haha Muhalif de sapitmis sonunda' diyenler çogunlukta olacaktir))

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)