Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 46 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 6 Mayis ve 30 bin Kisilik Yürüyüs

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadýkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Nytre Nickli Üyeden Alýntý

eger yine öyle bir sey olursa o zaman 30,000degil 100,000kisi yürür...

aynen[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Emre Emiroðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Mac Sabahi Günü Meydanda Herkesin Elinde Metrelerce Bayraklar Üzerimizde Formalar Ve Boyunlarina Sarilmis Kaskollerle bulusalim.. IStanbulda Mac Olmadiktan Sora O Denli Büyük Bi Katilim Olusturabilecegimizi Sanmiyorum.. Ama Trabzonda Her Halukardaa 10binleri Toplayabiliriz.. Zaten Sokakta Surada Trabzonspor Yürüyüsü Var Desek Millet Cullana Cullana Gelir.. Bence Cok Mantikli. Böyle bisi Hazirda Yoksa Bile Yapabiliriz.

beyler neden olmasin. herkes yapabiliri böle bise özellikle istanbulda daha ii olur

ben sakaryadayim burdada yapabiliriz böle bi yürüyüs....

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    47

Arkadaslar, öneri güzel ama, cok iyi niyetlisiniz. Meshur Türkiye-Gürcistan macinin ardindan TFF eski baskani Levent Bicakci nin aciklamalarini biliyorsunuz. Ne demisti bir hatirlayalim :

- "Tribünlerdeki Gürcistan bayragi Türk bayragindan coktu"
    - Bayrak alep eden taraftar derneklerine:"Askeriyeye gidin"
    - Trabzonspor yönetimine: "Organize olamadilar"

Bütün bu laflardan sonra, üstelik aciklamalar henüz tazeligini korurken, Istanbul daki "TFF Baskani Bicakci`yi Telin" yürüyüsüne katilan Trabzonlu sayisi 100 ü gecmemisti. Bu yüzden, 6 Mayis yürüyüsünü "ici bos" olarak görüyorum. Pelush`un deyimiyle "hayal ürünü" :-)

Kim, nerden cikarmis bu haberi?

geronimo_61
    Ziyaretçi

her sey küçük bir kivilcimla basladi

aninda tepki koyabilemenin kolayciligina kapilmayan büyük trabzonspor taraftari türk futboluna kara bir leke olarak geçen 6 mayis 2005 gününü protesto amaciylagüne ve zamana inat,6 mayis 2010'da temiz futbol adina büyük bir gösteri düzenledi... ilk zamanlarda etki ve nicel olarak çok da fazla bir alani olmayan eylem tüm türkiye ye yayildi. Fanatik 7 Mayis 2010

birakin eric cantonayi siz asil trabzonspora bakin

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Bence de Cenk'in (Muhalif) önerisi dikkate alinmasi gereken bir öneri. Zira Türkiye'de futbol artik çigirindan çikti. Istanbul takimlarinin bitmeyen istekleri ve acimasizligi gerginligi her geçen gün artiriyor. Bu hafta oynanan Ankaraspor-Manisa maçi sonrasi Ersun Yanal'in bir ifadesi çok dikkat çekiciydi. "Türkiye'deki hakemlere benim güvenim kalmadi" dedi. Bunu söyleyen kisi, yakin bir zamana kadar Milli Takim'i çalistiran bir hoca. Birileri bunu duymali.

FB-GS maçi öncesi bir tablo. GS yöneticileri bir minibüse tikismis, polis kalkani altinda stada giriyor. Tersi olsa, yani maç Sami Yen'de oynansa yine aynisi olacak. "Nereye gidiyoruz?" diye oturup düsünen yok maalesef. Bu anlamda TS, birseylerin öncüsü pekala olabilir. Sevgili bir agabeyimin dedigi gibi, "Erdemlilik, TS'un tercihi degil mahkumiyetidir." TS, bu erdemi hep gösterebilmeli.Edited by: metehan

#10 Fietra - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Hiçbir temsilci veya yönetici konu hakkinda yorum yapmadi?

keske bu maçin hakemi de cem papilla olsaydi.....

mensure 61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Çok güzel olur aslinda binlerce kisi Istanbul'da toplanabiliriz!!! Bunlara Trabzonspor'un kim oldugunu gösterelim harika olur...

Þentürk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    35

Alýntý #10 Fietra Nickli Üyeden Alýntý
    Alýntý Muhalif Nickli Üyeden Alýntý

Nytre'nin önerisine katiliyorum.. Ben de böyle düsünmüstüm...

Daha önce bir kaç konuya yazmistim.. maglubiyetlere karsi degil ruhsuz futbola karsi gerekirse kolu yen içinde birakmayip 'Trabzonspor'luluk Kimligine Sahip Çikma' yürüyüsü adi altinda bir yürüyüs yapilabilirdi diye..

Geçen sene bu yürüyüsün kalan haftalarda lehimize olumlu sonuçlar dogurdugunu düsünüyorum sahsen.. ama simdi mesele bu degil.. konunun özü iktidari,muhalefeti,solcusu,sagcisi,milliyetçisi,ö zgürlükçüs ü,dindari,dinsizi toplu halde sadece Trabzonspor ortak paydasinda birlesip büyük bir ilke imza atmis olmalaridir... simdi isi biraz büyütebiliriz bence de... ama buis etliye-sütlüye karismayan idarecilerleolmaz... Tarihe geçmek kolay degildir.. 6 Mayis tarihli yürüyüsü'Temiz Futbol Yürüyüsü' adi altinda tarihe mal edecek adimi atabilir miyiz? Yönetim tüm gücüyle bunun ardinda durursa neden olmasin? Belki mevcut federasyon ve iktidar yönetime yakindir ama yarin gelir o federasyon ve iktidar da degisir.. iste bu tür ince hesaplar yapilmadan ne olursa olsun sahiplenilmeli bu is...

Bazi kulüpler basarilarinin yaninda futbol tarihindeki ilklere imza atarak adlarini duyurmuslardir.. Ne bileyim bir Liverpol'un tarihteki basarilari anlatilirken taraftarindan söz edilmedigini duymadim hiç.. Veyahut ise orijinallik katan baska bir özelik de olabilir, basari disinda.. Çocuklugumdan beri yabanci liglerden görüntüleri izlerim.. Ispanya Liginden bir A.Bilbao maçi oldugundan her spiker muhakkak A.Bilbao takiminda yabanci oyuncu oynatilmadigindan bahseder... Barca'nin da formasina reklam alinmamasi anlatilirdi her maç.. v.b..

Bu sene 6 Mayis'da Ankara-Istanbul-Trabzon(hatta Erkan abi ve 3-5 kisi de Izmir'de yürüsün) gibi sehirlerde ayni saatte baslayan 'Temiz Futbol Yürüyüsü' yapilabilse mesela.. katilim çok önemli degil.. insanlar gülüp geçecektir belki baslangiçta.. 3-5 kisiyle de olsa bir fitil ateslenmis olur.. ama yönetim de bu ise sahip çikarsa özellikle, katilim artabilir.. ve bu isi Anadolu'ya yayabilirsek eminim son yillarda Anadolu halkinin gözünde çesitli vesilelerle yitirdigimiz sempatiyi tekrar canlandirabiliriz diye düsünüyorum.. Antep gibi takimlari Fb'ye yenildi diye konvoy yapan sehirlerle bu is olmaz demeyin.. Mesela bir Bursa var.. ki takdire sayandirlar.. biz de dahil 4 takima karsi ayni muamele yaparlar.. sehrinin takimina sahip çikarlar v.b.. Zamanla Bursa-Kayseri-Sivas-Antalya-Erzurum-Adana gibi sehir halklarinin da katildigini düsünün bu yürüyüse...

20 yil sonra farz-i muhal bir Avrupa kupasi maçimizda karsilastigimiz ülkenin Tv spikeri bizden bahsederken 'Trabzonspor 6 Mayis Dünya Temiz FutbolYürüyüsü' eylemini baslatan takimdirdedigini hayal edin bir de...

Güzel olurdu be Amasimdi bu yazdiklarimi okuyup da 'haha Muhalif de sapitmis sonunda' diyenler çogunlukta olacaktir))

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

evet bu mükemmel olur bu yabanci maçlarda insanlarin trabzonspor taraftarinin kimligini tanimalarindaki en gerçekçi ve kolay anlasilabilir yol olur...

halil ibo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

Son derece gerekli bir yürüyüs.Kesinlikle geleneksel hale gelmelidir.Haksizliga,hirsizliga,......luga durusumuzu bu tip organizasyonlarla göstermeliyiz.

KuÐu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

istanbulda olmasi harika olurdu, her sehirde ayni anda yapialcak bir gösteri hem haber ajanslarinin dikaktini daha fazla çeker hem de gelenekselligi bakimindan daha saglam adim atilmis olurdu, böylece kirlenmis futbola karsi baskaldiriyla misyonumuzu kuvvetlendirirdik diye düsünüyorum.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Uðurtan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Abi bana erzurum demeyin 25 plaka görmek istemiyorum yaw[img]smileys/smiley7.gif[/img]Adamlar eziklerle gayse maçi var diye tüm gün bayrakalr formalarla flamalarla sehir turlari yaptilar davul zurna erzurumspora okadar destek vermislermi acaba? birakin allah askina gören duyan dicekki bu maç erzurumda heralde..Böle kitle görünce takimima daha çok sarilasim geliyo memleketime daha çoks arilasim geliyor..

Cabri61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin

Spor

Bekle Trabzon sokaklari, bekle tüm dünya?Onurlu sampiyonlklar yeniden yasanacak? Trabzon ve Trabzonsporlular 6 Mayislari asla unutmayacak?

< name=1 =diger.asp?aksiyon=aramasonuc method=post>< style="BORDER-RIGHT: #c0c0c0 1px groove; BORDER-TOP: #c0c0c0 1px groove; FONT-SIZE: 10px; BORDER-LEFT: #c0c0c0 1px groove; BORDER-BOTTOM: #c0c0c0 1px groove; FONT-FAMILY: Verdana" size=26 name=ara> < style="BORDER-RIGHT: #c0c0c0 1px ridge; BORDER-TOP: #c0c0c0 1px ridge; FONT-SIZE: 10px; BORDER-LEFT: #c0c0c0 1px ridge; BORDER-BOTTOM: #c0c0c0 1px ridge; FONT-FAMILY: Verdana" =submit value=Ara name=B1>

Bekle Trabzon sokaklari, bekle tüm dünya?Onurlu sampiyonlklar yeniden yasanacak? Trabzon ve Trabzonsporlular 6 Mayislari asla unutmayacak?
    Büyük olmak için hiç kimsenin kanatlari altina girmedin!
    Hiçkimseyi hile ve düzen yolu ile yenmedin...
    Basari için hiç kimseyi aldatmadin. Alnin ak, basin dik gururla sampiyonluklar ve sayisiz kupalar kazandin. Herkes basarilarini kiskandi ve illegal yollarla, onurla yürüdügün basari yolundan çevirmeye çalisti. Ama sen milyonlarca taraftarinin çikarsiz, tarifi imkansiz sevgi ve destegiyle bütün engelleri astin.
    Ve sen sunu çok iyi bileceksin; Senin için dünyada örnegi görülmemis sekilde sokaklara dökülen on binlerce taraftarin ve milyonlarca sevgilin en kötü aninda bile yaninda olacak, haklarini Levent Biçakci, Cem Palila gibi art niyetli insanlara karsi sonsuza dek büyük bir seref ve gururla koruyacaktir.

Sen ki gururumuz oldun
    Basimizi tuttun dimdik
    Biz de seni ölünceye dek
    Yüceltmeye ant içtik!

Trabzonspor Taraftarlar Dernegi

Kim demis Trabzonlu birlik olmaz diye, kim demis yürekler ayni atesle yanmaz diye? Öyle bir kenetlendi ki Trabzonsporlular bir günde, Anadolu atesini yeniden yakti muhtesem bir yürüyüsle?
    Bugün 6 Mayis?
    Trabzon sehrinin ve Trabzonsporlularin, futbolun rantinin pesinde kosan baronlara savas açtigi o büyük günün yildönümü?
    Bugün 6 Mayis?
    Acisini yüregine gömen; on binlerce, milyonlarca Trabzonsporlunun onurlu dügünü?
    Zafer sarkilari söyleyerek; bir degil, binlerce Cem Papila, Levent Biçakci gelse, yikilmayacagimizi, yok olmayacagimi gösterdigimiz büyük gün, bugün?
    Bugün bizim günümüz?
    TAKA Gazetesi olarak biz de bu onurlu eyleme kendi sorumlulugumuzca öncülük yaptik, kol kanat gerdik, taraftarlarin bu yürekli yürüyüsüne sahitlik ettik, yüregimizi verdik onursuz sampiyonluklara karsi bayrak açan, dik duran on binlerce insana?
    Trabzonsporlulugun sadece sampiyonluklar ve kupalar demek olmadigini, Anadolu Beyi unvaninin, basarisizliklara bile gögüs gerip, her zaman dik durarak alindigini yine haykirdik tüm dünyaya?
    Bedel biçmedik sevgimize ve gerçek sevdamizdan hiçbir zaman vazgeçmedik?
    Simdi bir 6 Mayis gününde Trabzon sokaklari bombos olsa da, 6 Mayis 2005?te yeri gögü inleten zafer sarkilarimizin bir gün helal bir sampiyonluk bestesi haline dönüsecegi umudu hiç tükenmedi kalbimizde?
    Bekle Trabzon sokaklari, bekle tüm dünya?
    Onurlu sampiyonluklar yeniden yasanacak?
    Trabzon ve Trabzonsporlular,
    6 Mayislari asla unutmayacak?

taka

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

anlamadim.. yani yürüyüs var mi

Nereden
    Hakkari

Alýntý Nytre Nickli Üyeden Alýntý
    anlamadim.. yani yürüyüs var mi

ayni soru?

#10 Fietra - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Yok yürüyüs

kutoz
    Ziyaretçi

Hersey birden bire oldu... Dünya birden bire... Yasam birden bire... Trabzon'da ki onurlu yürüyüsse, birden bire olmadi. Yillardir basariya giden her yolu mübah sananlarin at kosturdugu bir ortamda, anadolu'nun agabeylik ünvanini almis olan bir kulübün taraftarlari, hakli olarak almis olduklari rütbeleriyle, bütün kirlenen düzene bayrak açmislardi. Iste o onurlu yürüyüsümüzün bir yildöümü daha geldi çatti.

Belki birileri bizlere gülüyorlardir, biyik altindan. Belki de birileri bir türlü anlam verememistir, bu tepkiye. Oysa verilen bu tepki, sadece futbolda yasadigimiz haksizliklara degil, yarin ülkemiz üzerinde de oynanabilecek her türlü oyunu bozmaya dair gösterdigimiz birlikteliktir. Iyi ki varsin Trabzonspor... Iyi ki varsin...

mensure 61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Neden bu yürüyüs tekrarlanmadi ???

Nereden
    Ýstanbul

bu yürüyüs es zamanli olarak Trabzon Istanbul da bence tekrarlanmaliydi

halil ibo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

Gerçektende bu yürüyüs geleneksel hale getirilmeliydi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)