Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Milli Egemenlik ve Bagimsiz Türkiye Için

kutoz
    Ziyaretçi

Kutsal vatanimiz adim adim satilirken!,
    her gün al bayraga[/B] sarili tabutlar gelirken!,
    bir avuç terörist devletimizi tehdit ederken!,
    belediye baskanlari terörist olmusken!,
    hükümet ordumuzun ve polisimizin elini kolunu baglamisken!,
    emniyet güçleri teröristlere sapanla tas atarken!,
    yaratilan terörü yok etmek için teröriste af isteniyorken!,
    hükümet teröre boyun egmisken!,
    dinler arasi diyalog derken dinimize küfredilirken!,
    vatan "demokrasi geregi" diye paylastiriliyorken!,
    "Türk[/B]" vataninda azinliklar yaratiliyorken!,
    AB emretti diye yasalar dayatiliyorken!,
    egemenligimiz AB'ye devredilmisken!,
    Avrupa'nin korkusundan APO'lar! besleniyorken!,
    IMF emretti diye devletimiz soyuluyorken!,
    dindariz diyenler bizi kandiriyorken!,
    dilimizden Türkçe, gönlümüzden Atatürk çikariliyorken!,
    doktorumuz ithal ediliyorken!,

varligimiz yok edilirken!,
    duvarda "hitabe" asili dururken!,
    her gün ata'yla göz göze gelirken
    vatanimizin bagimsizligi
    milletimizin onuru söz konusu degilken;
    türküm demeye
    ve hala susmaya
    utaniyor musunuz ?[/B] !!!

23 Nisan 2006
    [/B]günü Türkiye'nin
    her ilinde Atatürk Meydanlarinda[/B]
    hep bir agizdan bu "vatan borcu"[/B] çagrisi yapilacaktir

20 Mayis 2006
    [/B]günü Anitkabi[/B]r'de;
    sagci-solcu, fficeffice" />
    alevi-sunni,
    türbanli-türbansiz,
    ülkücü-komünist,
    bütün Türk Milleti
    tek yürek
    tek millet
    tek bayrak altinda
    ve sonsuza kadar
    hür olarak yasamak için
    "Milli Egemenlik ve Bagimsiz Türkiye "[/B]
    amacina ulasana kadar
    "Ya Istiklal Ya Ölüm"
    [/B]diye haykiracaktir!

hepimiz ve her birimiz;
    gençlige hitabe'de ki
    "Asil kanli"
    Türk Gençligiyiz![/B]

Ya Istiklal, Ya Ölüm![/B]

[/B]------

Sevgili arkadaslar, bu olusumlara istirak etme imkaniniz yoksa, lütfen simdiden evlerimize, is yerlerimize bagimsizligimizin timsali sanli Bayragimizi [/B]asalim?

Ilk kivilcimi ben çakiyorum!

sümela61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ne diyebilirim ki?... yine harikasiniz...

61_dnc_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

suan asiyorum...........[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

3 gün önce hem Türk bayragini hem de Kibris bayragimi astim. Benden sonra sitedeki herkes asmaya basladi...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

BMN ANKARA OLARAK 23 NISAN GÜNÜ ATAMIZA BIZ DE GIDELIM DIYORUM!...

kutoz
    Ziyaretçi

-up-

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Nytre Nickli Üyeden Alıntı

BMN ANKARA OLARAK 23 NISAN GÜNÜ ATAMIZA BIZ DE GIDELIM DIYORUM!...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

TBMM'NIN AÇILISININ 86. YILDÖNÜMÜ...

22 Nisan 2006 Cumartesi günü Kizilay-TBMM arasinda gerçeklestirilecek Milli Egemenlik Yürüyüsü'nün ardindan, Meclis Ön Bahçesi'nde Sertab Erener, Kiraç ve Sümer Ezgü'nün katilacagi Halk Konseri düzenlenecek.

11 Nisan 2006 Sali

TBMM'nin 86. Açilis Yildönümü ve Milli Egemenlik Haftasi, çesitli etkinliklerle kutlanacak.

Milli Egemenlik Haftasi etkinlikleri, 14 Nisan Cuma günü Kirsehir'de düzenlenecek XVII. Milli Egemenlik Sempozyumu ile baslayacak.

17 Nisan Pazartesi günü, 1. Meclis ile TBMM arasinda düzenlenecek Milli Egemenlik Kosusu ve sonrasinda Milli Egemenlik Mesalesi'nin yakilacagi Kabatepe Parki'nda ödül töreni düzenlenecek.

Meclis'te, 18 Nisan Sali günü TBMM Türk Müzigi Korosu konser verecek; 21 Nisan Cuma günü ise Dünya çocuklarinin kabulü yapilacak.

3. Dönem Türkiye Ögrenci Meclisi Özel Birlesimi, 22 Nisan Cumartesi günü Genel Kurul Salonu'nda gerçeklestirilecek.

Ayni gün Kizilay-TBMM arasinda yapilacak Milli Egemenlik Yürüyüsü'nün ardindan
    düzenlenecek konsere, Sertap Erener, Kiraç ve Sümer Ezgü katilacak.

Halk konseri ve havai fisek gösterisi, halka açik olacak. TBMM Kupasi Kosusu ise Ankara Hipodrom'da yapilacak.

Resmi kutlama programi, 23 Nisan Pazar günü Anitkabir, Birinci Meclis ve TBMM'de gerçeklestirilecek.

TBMM Üstün Hizmet Ödülü Töreni, 2 Mayis Sali günü Meclis Tören Salonu'nda yapilacak.

86. Yil kutlama etkinlikleri Eylül ayinda Izmir'de gerçeklestirilecek ''Milli Egemenlik Sempozyumu'' ile tamamlanacak.

[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

23 Nisan Çocuk bayramidir, daha da dogrusu çogunlukla böyle algilanir.

Oysa ki asli nedir? "Milli Egemenlik". Bu Cumhuriyetten de, Savas Zaferinden de daha önemlidir.

Zira Milli Egemenlik olmadan bunlarin hiçbiri bir anlam ifade etmez.

Savas meydanlarinda, Lozan Konferanslarinda kazanilanlarin, bir anlam ifade etmesi süphesiz "Milli Egemenlik"ten geçmektedir.

Yasasin Milli Egemenligimiz, Yasasin Egemenligimiz.

Yasasin en anlamli bayramimiz. Bayramimiz çok anlamli bir döneme denk gelerek, bizi heyecanlandirarakbir kez daha görevini yerine getirdi.

Bayrak? O zaten 10 gündür asili duruyor. Pek de güzel duruyor.

harikasiniz arkadaslar hepinize helal olsun..iste trabzonluluk budur.bende eskisehirde okuyorum ve cani gönülden destekliyorum..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

^^

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

''...........Bütün bu serâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hiyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, sahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler...........''

Sevgili Erkan kardesim gençlige hitabe deyince,ben tekrar tekrarokuyup burada takili kalirim.Çünkü belki biraz agir olacak ama maalesef 1.Cumhuriyet hükümeti disinda diger iktidarlarda hep bu paragraftan birseyler buldum.

Tepki için bayrak asildi ve birilerinin inadina NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

Biraz daha ilgi...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Türkiye her zaman dimdik ayakta kalacaktir!....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

^^

TheRapZoNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Resmen hukumet karsiti olanlarin propagandasi.Suistimal edilmemis bir bayramlar kalmisti zaten. O da tamam oldu

LAF!Edited by: TheRapZoNe

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alinti: www.milliegemenlik.gov.tr

1924 Eylül ayinda Samsun Ticaret Mektebi?nde ögretmenler tarafindan sereflerine verilen çaydaki konusmasindan :
    ?Söz söyleyen arkadaslarimizdan biri bana, nereden ilham ve kuvvet aldigimi sordu. Arkadaslarimizin sordugu ilham ve kuvvet kaynagi, milletin kendisidir. Milletin müsterek egilimi, umumî fikri oldugunu inkâr edenler de vardir. Bu gibileri hepiniz çok isitmissinizdir. Bu gibiler memleket ve milletle alâkasiz, gafil insanlardir. Memleketimizin ve milletimizin basina gelmis olan bunca felâketler hiç süphe etmemelidir ki, bu gafil insanlarin memleketin talihini ve iradesini ellerinde tutmus olmalarindan ileri gelmistir.
    Bir toplulugun mutlaka ortaklasa bir fikri vardir. Eger bu, her zaman dile getirilemiyor ve belirtilemiyorsa onun yokluguna karar verilmemelidir. O, yapilan islerde mutlaka mevcuttur. Varligimizi, bagimsizligimizi kurtaran bütün isler ve hareketler, milletin müsterek fikrinin, arzusunun, azminin yüksek belirtisinden baska bir sey degildir.? (1924 Atatürk?ün Maarife Ait Direktifleri, s. 21-22)

------------------------------------------------------------ -------

?Türkiye Cumhuriyeti yalniz iki seye güvenir: Biri Millet karari digeri en agir ve müskül sartlar içinde dünyanin takdirlerine hakki ile lâyik görülen Ordunun kahramanligi" (diyen Atatürk: Millî Mücadelenin en karanlik günlerinde yaninda bulunan sadik yakinlarindan gazeteci Yunus Nadi Bey'in ''Her kerameti Meclisten beklemek niyetinde miyiz? diye sormasi üzerine, Mustafa Kemal'in verdigi cevap su olmustur)
    ''Ben her kerameti Meclisten bekleyenlerdenim. Bir devreye yetistik ki onda her is mesrû olmalidir. Millet isleri de ancak millî kararlara istinad etmekle, milletin hissiyat-i umumiyesine tercüman olmakla hâsildir. Milletimiz çok büyüktür. Hiç korkmayalim. O, esaret ve zillet kabul etmez. Fakat onu bir araya toplamak ve kendisine ?Ey Millet, sen esaret ve zillet kabul eder misin?? diye sormak lâzimdir. Ben, milletin verecegi cevabi biliyorum... Bizim bildigimiz hakikatler milletçe de tamamen malûm olunca, onun kararlar bahsinde de bizim gibi düsünecegi neden kabûl edilmemelidir? Ben, bilâkis milletin bu hususta daha salim, daha kat'i kararlar verecegine kaniim.? (1920)
    ?Tarihimizi tetkik ediniz. Türk?ün çektigi bütün felâketler, maruz kaldigi tehlikeler ve musibetler hep kendi öz benligini, millî varligini ihmâl ederek nereden geldikleri ve ne olduklari, hangi nesle mensup bulunduklari belirsiz bir takim kimseleri kendilerine reis taniyarak onlarin suursuz bir vasitasi olmak mevkiine düsmüs olmasindandir.? (Kiliç Ali, Atatürk?ün Hususiyetleri, s.543)
    ?Bilelim ki kazandigimiz muvaffakiyet milletin kuvvetlerini birlestirmesinden ileri gelmistir. Eger ayni muvaffakiyetleri, zaferleri ileride de kazanmak istiyorsak, ayni esasa dayanalim, ayni yolda yürüyelim.? (Büyük Zafer?in ardindan Anadolu?ya yaptigi ilk gezide halka hitaben... 1923)
    ?Yabancilar tamamen inanmalidir ki, Türkiye?de yasayan millet, basli basina bütün dünya milletleri içinde müessir bir varliga sahiptir. Bu giderilemez.? (1919)
    ?Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin bütün programlarinin umdesi su iki esastir: Istiklâl-i tam... Kayitsiz sartsiz millî hakimiyet!..? (27 Nisan 1920)

bayrak asma kampanyasini daha çok önem vermeliyiz..

ülkemize göz dikenlere böyle daha güzel bi mesaj vermis oluruz

Mayls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Bu Vatan topragin karabagrinda siradaglar gibi duranlarindir!

Kimseye yedirmeyiz Vatanimizi

kutoz
    Ziyaretçi

Bu konu, ne hükümeti hedef almak için, ne de bu topraklar üzerinde yasayip kendisini Türkiye Cumhuriyeti vatandasihisseden etnik kökeni Türk olmayan vatandaslarimizi hedef alarak açilmistir.

Malesefbir arkadas, baska bir topicte; açmis oldugum bu basligi tam olarak algalamadigi için, konunun "hükümete karsi, sizler arasinda infial duygusu yaratmak, kiskirtmak" amaciyla açildigini savunmustur.

Yukaridaki söylemden de anlasilacagi üzere, bu topraklar üzerinde yasayan her kim olursa olsun, ayni amaci gaye edinmis, bu topraklar üzerinde huzurlu, emperyalislerin oyunana gelmeden yasamayi benimsemis Türkiye Cumhuriyeti Vatandaslarinin birlik beraberligini tüm dünyaya göstermeyi gaye edinilmistir.

Bugün ülkemiz üzerine oynanan oyunlari buradan anlatacak degilim. Sizlere sadece Mustafa Yildirim'in "Sivil Örümcegin Aginda" adli kitabini öneriyorum. Bu kitabi okuduktan sonra, neye tepki verilmesi gerektigini daha iyi anlayacaksiniz.

Alıntı simal yildizi Nickli Üyeden Alıntı

Alinti: www.milliegemenlik.gov.tr

1924 Eylül ayinda Samsun Ticaret Mektebi?nde ögretmenler tarafindan sereflerine verilen çaydaki konusmasindan :
    ?Söz söyleyen arkadaslarimizdan biri bana, nereden ilham ve kuvvet aldigimi sordu. Arkadaslarimizin sordugu ilham ve kuvvet kaynagi, milletin kendisidir. Milletin müsterek egilimi, umumî fikri oldugunu inkâr edenler de vardir. Bu gibileri hepiniz çok isitmissinizdir. Bu gibiler memleket ve milletle alâkasiz, gafil insanlardir. Memleketimizin ve milletimizin basina gelmis olan bunca felâketler hiç süphe etmemelidir ki, bu gafil insanlarin memleketin talihini ve iradesini ellerinde tutmus olmalarindan ileri gelmistir.
    Bir toplulugun mutlaka ortaklasa bir fikri vardir. Eger bu, her zaman dile getirilemiyor ve belirtilemiyorsa onun yokluguna karar verilmemelidir. O, yapilan islerde mutlaka mevcuttur. Varligimizi, bagimsizligimizi kurtaran bütün isler ve hareketler, milletin müsterek fikrinin, arzusunun, azminin yüksek belirtisinden baska bir sey degildir.? (1924 Atatürk?ün Maarife Ait Direktifleri, s. 21-22)

?Türkiye Cumhuriyeti yalniz iki seye güvenir: Biri Millet karari digeri en agir ve müskül sartlar içinde dünyanin takdirlerine hakki ile lâyik görülen Ordunun kahramanligi" (diyen Atatürk: Millî Mücadelenin en karanlik günlerinde yaninda bulunan sadik yakinlarindan gazeteci Yunus Nadi Bey'in ''Her kerameti Meclisten beklemek niyetinde miyiz? diye sormasi üzerine, Mustafa Kemal'in verdigi cevap su olmustur)
    ''Ben her kerameti Meclisten bekleyenlerdenim. Bir devreye yetistik ki onda her is mesrû olmalidir. Millet isleri de ancak millî kararlara istinad etmekle, milletin hissiyat-i umumiyesine tercüman olmakla hâsildir. Milletimiz çok büyüktür. Hiç korkmayalim. O, esaret ve zillet kabul etmez. Fakat onu bir araya toplamak ve kendisine ?Ey Millet, sen esaret ve zillet kabul eder misin?? diye sormak lâzimdir. Ben, milletin verecegi cevabi biliyorum... Bizim bildigimiz hakikatler milletçe de tamamen malûm olunca, onun kararlar bahsinde de bizim gibi düsünecegi neden kabûl edilmemelidir? Ben, bilâkis milletin bu hususta daha salim, daha kat'i kararlar verecegine kaniim.? (1920)
    ?Tarihimizi tetkik ediniz. Türk?ün çektigi bütün felâketler, maruz kaldigi tehlikeler ve musibetler hep kendi öz benligini, millî varligini ihmâl ederek nereden geldikleri ve ne olduklari, hangi nesle mensup bulunduklari belirsiz bir takim kimseleri kendilerine reis taniyarak onlarin suursuz bir vasitasi olmak mevkiine düsmüs olmasindandir.? (Kiliç Ali, Atatürk?ün Hususiyetleri, s.543)
    ?Bilelim ki kazandigimiz muvaffakiyet milletin kuvvetlerini birlestirmesinden ileri gelmistir. Eger ayni muvaffakiyetleri, zaferleri ileride de kazanmak istiyorsak, ayni esasa dayanalim, ayni yolda yürüyelim.? (Büyük Zafer?in ardindan Anadolu?ya yaptigi ilk gezide halka hitaben... 1923)
    ?Yabancilar tamamen inanmalidir ki, Türkiye?de yasayan millet, basli basina bütün dünya milletleri içinde müessir bir varliga sahiptir. Bu giderilemez.? (1919)
    ?Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin bütün programlarinin umdesi su iki esastir: Istiklâl-i tam... Kayitsiz sartsiz millî hakimiyet!..? (27 Nisan 1920)
    söylenmesi gerekenler yillar önce söylenmis daha ne diyelim.....

su cümleleri nasil bir insan kurabilir.....hemde direk hazirliksiz dogaçlama.....

atam tertemiz yüreginle sen rahat uyu desemde biliyorumki zaten hep rahattin.....sen bizi tanirsin çünkü sen bizi bilirsin.....

TheRapZoNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı kutoz Nickli Üyeden Alıntı

Kutsal vatanimiz adim adim satilirken!,
    her gün al bayraga[/B] sarili tabutlar gelirken!,
    bir avuç terörist devletimizi tehdit ederken!,
    belediye baskanlari terörist olmusken!,
    hükümet ordumuzun ve polisimizin elini kolunu baglamisken!,
    emniyet güçleri teröristlere sapanla tas atarken!,
    yaratilan terörü yok etmek için teröriste af isteniyorken!,
    hükümet teröre boyun egmisken!,
    dinler arasi diyalog derken dinimize küfredilirken!,
    vatan "demokrasi geregi" diye paylastiriliyorken!,
    "Türk" vataninda azinliklar yaratiliyorken!,
    AB emretti diye yasalar dayatiliyorken!,

egemenligimiz AB'ye devredilmisken!,
    Avrupa'nin korkusundan APO'lar! besleniyorken!,
    IMF emretti diye devletimiz soyuluyorken!,
    dindariz diyenler bizi kandiriyorken!,
    dilimizden Türkçe, gönlümüzden Atatürk çikariliyorken!,
    doktorumuz ithal ediliyorken!,

evet gercekten cok objektif(!) bir ulusa seslenis olmus. insanlari suslu sozlerle kandirmak bazi kesimden insanlarin meslegi olmus uzun zamandir.Nedense bu boyle gidiyor.Ve gunumuzde de turkiyemize ikinci bir 28subat daha yasatmak isteyen insanlar var ne yazik ki. Simdi de bu amaclari ugruna 23 nisan bayrami kullaniliyor..

Birakin bu isleri. Cumhuriyet gazetesinde cikan igrenc karikature karsi dusunceler belirtildi diye ' ben gazeteyi okuyorum benim gazeteme laf atiliyor konu kapatilsin' diyenler simdi de hukumet karsiti milleti gaza vermek icin ' hadi ilkkivilcimi ben yakiyorum ' diyorlar

Allah sonumuzu hayirli etsin...

Recep Çaltepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Internette gezerken bir haber gördüm. Yeni bir baslik açmaktansa, konuya en yakin bu basligi gördüm ve buraya ekliyorum yaziyi ve linki:

Türk Bayragi'nda Degisiklik Önerisi

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/42...asp?m=1&gid=69

Ülke olarak tek sorunumuz bu kaldi galiba... [img]smileys/smiley7.gif[/img]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konuyu Okuyan Üye(ler) : 0

Şu anda listelenecek üye yok.