Sayfa 3 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 275 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bugün 10 Kasým | Atamýzý Minnet ve Þükranla Anýyoruz!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Taraf Gazetesi'nin Atatürk'ü benimsemediði zaten bilinen bir gerçek. Çok þaþmamak gerek...
    “Her kim kendini kýymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Emre ÖZTÜRK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika
    Yaþ
    33

Alýntý Hüseyin Baðdat Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Öyle bir gazete var mý?

Malesef var ve milyonlara hitap ediyor.

Atam sen rahat uyu biz görmemiz gereken herþeyi görüyoruz.Mekanýn cennet ruhun þad olsun
    Dallas Mavericks
    .................................................. ............ 41-Dirk Nowitzki

bordo61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    33

Birde Anýlýyor ve Türkiye Anýyor mevzusu var ki

Sormak lazým siz nereye mensupsunuz
    Biz sevdadýr Trabzon , yorozundan baþlayýp ziganasýnda bitmeyen

Nereden
    Artvin

Taraf da Taraf...

Emperyalizme ''Taraf''...!

Serdar A - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Kaya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Taraf Gazetesi'nin Atatürk'ü benimsemediði zaten bilinen bir gerçek. Çok þaþmamak gerek...
    Benimsememek ayrý þey , yok saymak ayrý þey . Bir yere taraf olabilirsin ama neticede bir haber organýsýn .

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Alýntý bordo61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Birde Anýlýyor ve Türkiye Anýyor mevzusu var ki

Sormak lazým siz nereye mensupsunuz
    Konu futbol olunca sana katýlmadýðým çok yer oluyor ama futbol dýþýnda yazdýðýn her mesaj derslik Giray.
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Atalay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Bu tip hareketleri görünce Atatürke olan sevgim vede saygým bir kat daha artýyor...

Ruhu þad olsun..
    Profesyonelleþemeyen Kurumsallaþamayan hiç bir kurumun baþarýlý olabilmesi mümkün degildir!!!(spartaküs)

bordo61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    33

Alýntý ilhan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Konu futbol olunca sana katýlmadýðým çok yer oluyor ama futbol dýþýnda yazdýðýn her mesaj derslik Giray.
    Çünkü Futbol konusunda hepimiz ayrý bir Teknik adamýz.

Ama diðer konularda hepimiz Türküz
    Biz sevdadýr Trabzon , yorozundan baþlayýp ziganasýnda bitmeyen

Kocaeli Ýl Temsilcisi Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    49

Alýntý Emre ÖZTÜRK Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Malesef var ve milyonlara hitap ediyor.

Atam sen rahat uyu biz görmemiz gereken herþeyi görüyoruz.Mekanýn cennet ruhun þad olsun

Onlar bir ''taraf''larýný tuttuklarý için ben yok sayýyorum...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

"Ben bu mukaddes dâvaya inanmýþ bir insan sýfatiyle buradan bir yere gitmemeye karar verdim. Hattâ hepiniz gidebilirsiniz. Asker Mustafa Kemal mavzerini eline alýr, fiþeklerini göðsüne dizer, bir eline de bayraðý alýr, bu þekilde Elmadaðý’na çýkar orada tek kurþunum kalana kadar vataný müdafaa ederim. Kurþunlarým bitince bu âciz vücudumu bayraðýma sarar, düþman kurþunlarýyla yaralanýr, temiz kanýmý, mukaddes bayraðýma içire içire tek baþýma can veririm. Ben buna and içtim.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk

*

Sevgi, saygý ile anýyorum.

Allah rahmet eylesin.
    Konu Oðuz ZEYTÝN tarafýndan (10.11.2010 Saat 11:27 ) deðiþtirilmiþtir.
    Akýl, öfkeyi ve onunla kolayca birleþen bilgisizliði yener. Aklý kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Alýntý bordo61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Çünkü Futbol konusunda hepimiz ayrý bir Teknik adamýz.
    Al iþte.
    Bak konu futbol olunca yine deðiþik bir yorum.

*

Neyse konumuz Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ölümsüzlüðü...
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Erbay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Atatürk'ün kurduðu bu Cumhuriyet'i hâlâ hazmedemeyenler, idrak edemeyenler var. Gazeteyi görünce sinirim bozuldu. Neyse uzatmayayým.

Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

* Taraf hakkýnda...

Vatansýz, kansýz, fikirsiz bir güruhun her zamanki tavrý; ne bekliyordunuz ki!

Sorosçu fonlarla; topraðý (vataný) ANA, devleti BABA bilmiþ ulu TÜRK Milleti'ne saldýrmaktan baþka bir iþlevi olamayan kaðýt parçasýnýn adýný kullanmak bile benim için zuldur.

Siz de tarafýnýzý seçin! Görmezden gelin.

Ya da bunlarýn yazarlarýnýn vatansever insanlar karþýsýnda nasýl iki büklüm olduðunu, düþüncelerinin nasýl boþ olduðunu görün (Misal, Kanaltürk'te her hafta yayýnlanan bir programda Prof. Dr. Ümit Özdað'ýn, söz konusu gazetenin yazarý Rasim Ozan'a sürekli haddini bildirmesi, çoðu ifadesinin yanlýþ olduðunu belge ve BÝLGÝyle yüzüne vurmasý).
    Konu Oðuz ZEYTÝN tarafýndan (10.11.2010 Saat 11:00 ) deðiþtirilmiþtir.
    Akýl, öfkeyi ve onunla kolayca birleþen bilgisizliði yener. Aklý kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Nereden
    Ýstanbul

Konu dýþý olsada sayfada gözüme çarpan rahmetle anmak deyiþini Türkçe ile anlamlandýramadýðýmý belirtmeliyim .

Bence Allah rahmet eylesin ifadesi ile rahmetle anýyoruz ifadesi ayný anlamý vermiyor .

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Toprakta gezen gölgeme toprak çekilince,
    Günler þu heyulâyý da er, geç, silecektir.
    Rahmetle anýlmak, ebediyyet budur amma,
    Sessiz yaþadým, kim beni, nerden bilecektir?

Büyük TÜRK Þairi "Mehmet Akif ERSOY"

* (Konu dýþýdýr. Ýstiklal Marþý'nýn ve Safahat'ýn þairi de mi Türkçe bilmiyor? )
    Konu Oðuz ZEYTÝN tarafýndan (10.11.2010 Saat 11:08 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Oðuz ZEYTÝN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Toprakta gezen gölgeme toprak çekilince,
    Günler þu heyulâyý da er, geç, silecektir.
    Rahmetle anýlmak, ebediyyet budur amma,
    Sessiz yaþadým, kim beni, nerden bilecektir?

Büyük TÜRK Þairi "Mehmet Akif ERSOY"

* (Konu dýþýdýr)
    Bunu yazacaðýný biliyordum . Nerede bu çýkýþý yapsan karþýlýðý Mehmet Akif ile oluyor , gugýl saðolsun . Kelimelere dünyalarý sýðdýran üstadýn ifadeleri bence de öyle yazýp geçilmeyecek , üzerine hayli düþünülmesi gereken eserlerdir .

Belki sende ifadeni bir dörtlük ile yapsaydýn , bir mana dünyasý olan þiir , okuyana býrakýlan boþluklarý zihninde doldurmasý gerektiðini anlatýrdý .

Her neyse , böylece Mehmet Akif Ersoy'u da saygý ile anma þansýmýz oldu .
    Konu Serdar A tarafýndan (10.11.2010 Saat 11:11 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Bir kaç 10 Kasým'dýr Bostancý sahil yoluna denk geliyorum.

Allah'ýn iþi...

Tam vapurlarýn olduðu yerde denk geldi durduk ve andýk atamýzý...

Duranlar durmayanlar...

Ama biz güzel durduk!.. Þýk durduk...

Ýzindeyiz ATAM...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Fatih - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    39

Saygýyla anýyoruz Allah rahmet eylesin...
    Bordomavi.net

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Sabah sabah çatacak yer mi arýyorsunuz bilemiyorum ama gugýl sizin olsun! Türkçe'ye olan saygýmý, hassasiyetimi size ispat edecek deðilim.

Allah'a þükür, dilimiz o kadar zengin ki, ayný duyguyu farklý þekillerde verebilecek ifade kalýplarýna sahip. Ben birini seçerken, siz baþkasýný seçebilirsiniz. Bu farklýlýklardan anlam
    çýkarmaya çalýþmak, -hele ki þu sayfada- son derece manasýzdýr.

*

(Bazýlarý gugýlda fink atar, bazýlarý Mehmet Kaplan, Nihad Sami Banarlý tedrisatýndan geçer. Sapla samaný ayýrmak, bilmeden konuþmamak gerek!)
    Konu Oðuz ZEYTÝN tarafýndan (10.11.2010 Saat 11:19 ) deðiþtirilmiþtir.

Murat Altun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    51

Alýntý farabi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Benimsememek ayrý þey , yok saymak ayrý þey . Bir yere taraf olabilirsin ama neticede bir haber organýsýn .
    taraf bir haber organýmý Yoksa birilerinin pis iþlerini yapan pis bir organmý tartýþýlýr
    '' GERÇEKÇÝ OL ÝMKANSIZI ÝSTE..! '

https://twitter.com/GERONIMO_TS

Hüseyin Gündoðdu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    46

Standart Yeniþafak ve Zaman gazetesi yazarlarýndan Ýsmail Kara tarafýndan kaleme alýnan ve Der

“II. Abdülhamit döneminde Þeyhülislâmlýk’ta görev yapmýþ Þeyh Rahmi Baba 1930’lu yýllarda þeyh ve halife arkadaþlarýný gizlice Anadolu’nun bir kasabasýna davet eder. ‘Kahriye’ okunacak, yani, ‘Ya Kahhâr’ zikri çekilecek, Mustafa Kemal Paþa’nýn ve rejiminin ‘kahr u tedmiri’ için dua edilecektir. Davet kabul görür ve gizlice toplanýlýr. Kahriyenin okunacaðý sabaha birkaç saat kala Þeyh Efendi bütün niyetlerini altüst edecek bir rüya görür.

Rüya þöyle: Bir dünya haritasý. Ortasýnda Türkiye. Türkiye’nin topraklarý dünyanýn diðer bölgelerinden bariz bir þekilde ayrýlýrcasýna yemyeþil. Fakat etrafý, sýnýrlarý simsiyah, hayli kalýn, lâkin alçak duvarlarla çevrili. Peygamber Efendimiz haritanýn baþýnda ve insanlarýn gözü önünde dünyayý yeniden taksim ediyor; þurayý þuna, burayý buna verin diye emirler veriyor, etrafýndakiler de gerekeni yapýyorlar.

Mustafa Kemal Paþa, Trakya bölgesi gibi bir yerde duruyor. Yüzü Peygamber Efendimize dönük deðil ve duruþundan anlaþýldýðýna göre mahcup ve tedirgin bir durumda; bu yüzden Efendimize bakamýyor. Sýra Türkiye’nin kime verileceðine geldiði zaman Þeyh Efendi gözlerini beþ açýyor ve pürdikkat kesiliyor. Peygamber Efendimiz yüzünü çevirmeden yalnýz eliyle iþaret ederek ’burayý þuna verin’buyuruyorlar. Burasý dediði Türkiye’dir, þu dediði de Mustafa Kemal’dir.
    Þeyh Efendi kan ter içinde uyanýr. Düþüncelidir. Niyeti ile rüyasý arasýnda bir müddet gider gelir. (Tasavvuf ve Tarikat kültüründe rüya, doðrudan bilgi kaynaklarýndan biridir) Abdestini alýr, namazýný cemaatle kýlmak için arkadaþlarýnýn yanýna gider. Namaz eda edilir, dua biter, Fatiha çekilir. Herkesin kahriye okumaya geçilecek dediði bir anda Þeyh Efendi rüyasýný anlatmaya baþlar...
    Rüyayý þöyle yorarlar: Türkiye yemyeþil olduðuna göre bu hayra, Ýslâm’a alâmettir ve durumun esas itibariyle iyi olduðunu gösterir. Etrafýndaki duvarlarýn kalýn ve siyah oluþu tedirginlik verici; çünkü siyah küfür iþaretidir, fakat alçak oluþlarý mevcut menfi durumun çok uzak olmayan bir zamanda aþýlabileceðini gösteriyor. Gerek Efendimizin ona karþý tavrý, gerekse Mustafa Kemal’in duruþu menfi... Fakat Türkiye’yi ona veren Hz. Peygamber olduðuna göre buna karþý çýkamayýz”
    Konu Kaya tarafýndan (10.11.2010 Saat 11:20 ) deðiþtirilmiþtir.
    "Tek yapýlmasý gereken gençlerimize, çocuklarýmýza inanmak, fýrsat tanýmak. Eðer iyi organize olunursa, iyi planlamalar yapýlýrsa mutlaka baþarý geliyor."
    Mustafa Reþit Akçay

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Oðuz ZEYTÝN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sabah sabah çatacak yer mi arýyorsunuz bilemiyorum ama gugýl sizin olsun! Türkçe'ye olan saygýmý, hassasiyetimi size ispat edecek deðilim.

Allah'a þükür, dilimiz o kadar zengin ki, ayný duyguyu farklý þekillerde verebilecek ifade kalýplarýna sahip. Ben birini seçerken, siz baþkasýný seçebilirsiniz. Bu farklýlýklardan anlam çýkarmaya çalýþmak, -hele ki þu sayfada- son derece manasýzdýr.
    Oðuz Zeytin , forumda Türk kültürü ve diliyle ilgili gösterdiðin alakaya istinaden araya girme gereði duymuþtum . Cümelelerin sonu iki noktalý , Türkçe karakterleri yutmuþ biri için zaten zahmet edipte yazmam . Hemen savunmaya geçtin , bari iletiþim kanalýný kapama .

Bana bir þey ispat etmek zorunda deðilsiniz . Böyle bir niyetim olmaz . Gereksiz yere gerilmeyin .

Sevgi , saygý ve rahmet ile anýyoruz ? Rahmetin anlamý esirgeme . Bunu söylemekle hata mý ettim ? Hata ettiysem af buyur , dikkatimi baþka insanlara çevireyim .

Serdar Dilekoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Yüce
    Türk lideri Mustafa Kemal Atatürk'ü saygýyla anýyoruz. Ruhun þad
    mekanýn cennet olsun. Bu ülke senin ve silah arkadaþlarýn sayesinde
    var oldu. Senin kurduðun temeller üzerinde var oldu bu millet
    Trabzonsporlu olmak 4 büyük din içerisinden Müslümanlýðýn hikmetini anlamak gibidir.

Trabzonsporlu olmanýn ilk þartý da "Bize Heryer Trabzon" sloganýný benliðinde kabul etmektir.

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Murat Altun Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    taraf bir haber organýmý Yoksa birilerinin pis iþlerini yapan pis bir organmý tartýþýlýr
    Taraf'ýn ne olduðunu ben henüz çözemedim . Ancak cumhuriyet yararýna bir hedefi olmadýðý kesin .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)