Sayfa 1 Toplam 8 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 194 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Diyarbakirspor’un Karsilanmasi...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Arkadaslar;

ülkemizin siyasi iklimindeki "kirlenmenin" , sporu ve futbolu da içine çektigini hep birlikte yasayarak görüyoruz.

sporu siyasetin malzemesi olarak görenler olabilir,

sporu, kirli emellerine ulasmak adina amerikan referansli kardesi kardese düsürme hainliklerinin araci olarak kullananlar da olabilir.

Ama ben herseye ragmen sahaya futbol oynamak için çikmis 11 delikanli'nin özelinde bir kenti "pkk disari" sloganlariyla asagilamanin hiç kimseye yakismadigini, hele bizim gibi bu ülkenin futbol baskentine hiç yakismayacagini düsünüyorum.

Gelin, konugumuz Diyarbakir'i alkislarla, çiçeklerle karsilayalim , sahaya çikipmertçe mücadeleyle, hakederek, 3 puani da alalim ve konuklarimizi yine sportmence, alkislarla ugurlayalim..

Bunu yapabiliriz, bize yakisan da budur.

Arkalarinda islenmis 14 futbol cinayeti bulunmasina karsin, her firsatta Anadoluyu ve özellikle Trabzon'u "barbar"likla suçlayan bizans artiklarina, ve özellikle bu ülkeyi bölmek isteyen emperyalistler ve onlarin usaklarina, insanlik ve kardeslik dersi verelim..

Ne dersiniz?

ctmeoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

iyi de biz bu dedigini bütün takimlara yapiyoruz gecen sene 7 kere haftanin taraftari secildik su mavi bayrak olayindan dolayi

ankaraspor da bizi son 2dkda 2gol atarak yendiginde alkislayarak yolladik

konya macinda konya diye bagirmak ama bunu kabullenemem iste

ayrica trabzonda bundan önce de diyarbakira konyadaki gibi terörist muamelesi yapilmadi yapilmaz da bizim taraftarimiz nasil davranacagini bilir

Alıntı zinos_zon Nickli Üyeden Alıntı

Arkadaslar;

ülkemizin siyasi iklimindeki "kirlenmenin" , sporu ve futbolu da içine çektigini hep birlikte yasayarak görüyoruz.

sporu siyasetin malzemesi olarak görenler olabilir,

sporu, kirli emellerine ulasmak adina amerikan referansli kardesi kardese düsürme hainliklerinin araci olarak kullananlar da olabilir.

Ama ben herseye ragmen sahaya futbol oynamak için çikmis 11 delikanli'nin özelinde bir kenti "pkk disari" sloganlariyla asagilamanin hiç kimseye yakismadigini, hele bizim gibi bu ülkenin futbol baskentine hiç yakismayacagini düsünüyorum.

Gelin, konugumuz Diyarbakir'i alkislarla, çiçeklerle karsilayalim , sahaya çikipmertçe mücadeleyle, hakederek, 3 puani da alalim ve konuklarimizi yine sportmence, alkislarla ugurlayalim..

Bunu yapabiliriz, bize yakisan da budur.

Arkalarinda islenmis 14 futbol cinayeti bulunmasina karsin, her firsatta Anadoluyu ve özellikle Trabzon'u "barbar"likla suçlayan bizans artiklarina, ve özellikle bu ülkeyi bölmek isteyen emperyalistler ve onlarin usaklarina, insanlik ve kardeslik dersi verelim..

Ne dersiniz?
    oh be hele sükür abi çok sagol....

Emre Emiroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hangi Kardesi Kardese Düsürmek ? Kardesler Kim ? Birak Allahini Seversne Ya..

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kadrolarinda D.Bakir'lidan çok Trabzonlu topçu vardir illa ki..Ama iki ucu acaip degnek..

Nereden
    İstanbul

Yazacaklarim sporun biraz disina kaçabilir ama kürtleri kardes diye nitelendiren arkadaslarin bilgilerine bir kaç sey sunmak istiyorum.

Günümüz kürtleri ile kurtulus savasi mücadelesi sirasindaki kürtler arasinda dünya kadar fark vardir.

Kurtulus savasimizda lazi,çerkezi,kürtü dadasi hep birlikte savastigimiz yillardir söylenir.Size bu konuda direk sayisal veriler vermek istiyorum. Kurtulus savasinda toplam35 binden fazla sehit varilmistir. Bu sayiya tabikiÇanakkale savasini katmiyorum.Bu35 bin askerindeki sayi yaklasik olarak %2 si yani 700 kadari kürttü.

2. Yüce AtatürkümüzSivas veErzurum kongrelerini yaparken toplanti salaonlarinda halkin pek çok kesiminden orada bulunanlar fikirlerini beyan ediyordu. Ama kürtlerin fikri ise Amerikan mandasina girelim oldu.Yanikurtulus savasi döneminde bile niyetleri heranlamda belliydi..

Böyle bir çok veri daha verebilirim.Anlatmaya çalistigim kardesi kardese vurduruyorlar diye bir sey yok.Tabi bunun içinde her kürtü dahil etmiyorum.Ama genel anlamda artikTürk-Kürt kardesligi diye bir sey yok.

2 Haftada Diyarbakirda 3 tane 61 plakali aracin darmadagin edildigini biliyormusunuz ?

Son bir kaç yildirDiyarbakir deplasmanlarindagerçeklesen olaylari görüyoruz.Buna karsilik taraftarimizin Diyarbakirsporu alkislarla karsilamasi hem medyatarafindan yanlis anlasilabilir hemde içimizdeki düsüncelere görede yanlis olur..

Fair play ve medyayaTrabzonspor taraftarinin holigan degilmisafirperver bir seyirci oldugunu kanitlamak istiyorsak bunu yapacagimiz en sontakimDiyarbakirspor olmalidir
    » Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.AMESPACE PREFIX = O />

» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Uygunsuz hareket/Yazim Kurallari)
    » Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
    » Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini kabul etmis sayilir.
    » Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net
    ************************************************** *******Edited by: Badaloglu

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Dbakir'daki bölücülerle de tüm halki bir tutmak olmaz ..

Nereden
    İstanbul

Ayiklama Sansimiz Yok.. Sonucta Merkezi Orasi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    agahozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

pkk aleyhine tezahürat yapilmalidir.d.bakira gelince d.bakir kümeye diye çok rahat bagirilabilir,biz ligin ortalarinda yer alirken her deplasmanda bize bagirmiyorlarmiydi TRABZOn kümeye diye bu kadar diyorum

Nereden
    İstanbul

stadyum trabzon halkinin pkk ya karsi tepkisini koyabilecegi tek mekan durumunda. bu yüzden bende protesto edelim kanaatindeyim.

Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

pkk disari "out",

diyarbakir kümeye "in" ..

eys_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep

her ne kadar d.bakirin küme düsmesini cani gönülden istesem de bunun bir sehri malum bir yasadisi örgütle özdeslestirmemize bahane olamayacagini düsünüyorum.

maç içerisinde takimimizi motive etmeye çalismak gibi birasli görevimiz varken futbolun tamamen disinda olmasi gereken mevzularistadlarda dillendirmememiz gerekir.

bize yakisanzaten yeterincegergin olan ortami daha da germemek,adi henüz konamamis sorunlarin çözümü adina ilk adimi atmaktir.

umarimhaftasonunda diyarbakirsporlu misafirlerimizibizlere yakisir misafirperverlik örnegi sergileyerek evlerine göndeririz.

böylece kaostan beslenen kan emicilere bekledikleri firsati vermemis oluruz.belki de yeni bir baslangiç olur bu maç.

ne dersiniz???

not:dogudaki taraftar potansiyelimizi farkinda olmayan arkadalar Trabzonspor-Lyon (4-1) maçinda maraton tribünündeki pankarta dikkatlice baksinlar.orda kocaman harflerle "VANLILAR" yaziyor

Nereden
    Gaziantep

Alıntı lazmania Nickli Üyeden Alıntı

böyle düsündügünüze üzüldüm,çok yazik[img]smileys/smiley18.gif[/img]

lazutlarlivera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hiçbir siyasi amaca yönelik olarak konusmuyorum bu bilinsin.

Diyarbakir i alkislamak mi?????? ASLAEdited by: lazutlarlivera

Nereden
    İstanbul

Alıntı eys_61 Nickli Üyeden Alıntı

Alıntı lazmania Nickli Üyeden Alıntı

böyle düsündügünüze üzüldüm,çok yazik[img]smileys/smiley18.gif[/img]

Yanlismi Düsündüm Kardes ? En Büyük Ayaklanmalar Orada oLuyorsa Orayi Merkez Görmek Yanlismi ? En Fazla Nüfus oRada Varken Orayi merkez Görmek Yanlismi ?

Semih58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Arkadaslar bende Diyarbakirspor ile PKK'nin apayri seyler oldugunu düsünüyorum.Ülkemiz üzerine müthis senaryo oynaniyor.Daha önce gördük yasadik.En azindan Metin AKTAS öz ve öz Trabzonlu.

Sagci-Solcu

Alevi-Sünni

ve su andaTÜRK-Kürt kaosu.Diyarbakir Kümeye diye bagiralim,ama tüm Diyarbakir'i potansiyel PKK'li ilan etmeyelim.ABD'nin istedigi zaten bu kaos.

Ayrica Trabzon'da Tayad'lilara verilen tepki keske her yerde gösterilebilseydi.Giklari çikmazdi ............lerin.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Diyarbakırspor şu anda belki de devletin Diyarbakır'da elinde olan tek kurumdur diyebilirim. Evet orada türlü karışıklıklar olmuş ve olmaktadır.

Bütün bunların altında yatan pek çok sebep de vardır. Ama bu karışıklığın sonuçlarından kimlerin çıkar, kimlerin zarar ettiğini de iyi görmek gerekir.

Bu konuda Sayın zinos_zon'un görüşüne katılıyorum. Ama Diyarbakır'ın Trabzon'da alkışla karşılamanın ütopik bir düşünce olarak kalacağını düşünüyorum. Toplumumuz, tüm Türkiye patlamaya hazır saatli bomba gibi gerilmiş vaziyette. Trafikte, iş hayatında, tribünlerde ve siyasi hayatta her yerde bu böyle. Maalesef ekonomik sorunlarımız bizi bu hale getirdi. Şimdi isteyen istediği gibi bu gerilimi kendi emellerine alet etmeye başladı.

Bu nedenle hiç olmazsa Oflu144'ün tavsiye ettiği gibi

pkk disari "out",

diyarbakir kümeye "in"

diyorum ancak.

Nereden
    Gaziantep

Alıntı kobra Nickli Üyeden Alıntı
    ve su andaTÜRK-Kürt kaosu.Diyarbakir Kümeye diye bagiralim,ama tüm Diyarbakir'i potansiyel PKK'li ilan etmeyelim.ABD'nin istedigi zaten bu kaos.

bu kadar basit iste

kutoz
    Ziyaretçi

Dünya'da terörü destekleyenlerin en basinda AMERIKA geliyor. Bugün ülkemiz üzerine oynanan oyunlarin da perde arkasinda yine bu ülke var. Bu ülkeye protesto etmek yerine, onlarin oyununa gelip bir futbol takimini terörist grubuyla ayni kefeye koymak ne kadar dogrudur.

O takimda oynayan futbolcularin hangisi, vatandasimiza, askerimize kursun sikti. O futbolcular, ekmek parasi kazanmak için orada futbol hayatlarini sürdürüyorlar. Onlari, bu çapulcularla ayni kefeye koymak yanlistir. Büyüklük, sadece saha sonuçlariyla olmaz. Büyüklük, böyle anda da olur.

Sinop, hangi bölgenin sehridir arkadaslar. Sinop'ta yapilacak bir nükleer santral, karadenize sahildar olmasi itibariyla, en çok hangi denize zarar verir. Ama bakiyorsunuz, karganin o sevmedigimiz taraftar grubu çarsi, SINOP'TA Nükleer Santrale Hayir pankarti asiyor. Bazi degerlere sahip çikmak gerek. Bu grup, istanbuldaki maçimizda da Karadeniz Kanser Olmasin diye pankart asmisti, hatirlarsiniz.

Büyüklük, bazen elbise degistirir çiçek atar, alkis tutar. Büyüklük bazen, sekil degistirir topluma anlamli mesajlar verir. Böyle bir mesaj vermek yerine, birilerinin planladigi oyuna bizde gelip, ekmek parasi kazanmaktan baska bir amaci olmayan futbolculari, üç-bes çapulcu ile ayni kefeye nasil koyabiliriz. Koyarsak, nerede kalir ki bizim büyüklügümüz.

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Onlar gibi insan artiklarini desteklemektense sari lacivert formayi gier bende ezik olurum.Düsünün artik ne kadar ciddi oldugumu.

Nereden
    İstanbul

bi galatasaray kaptanimiza haksiz yere suclamalar iceren tezahuratlarda bulundugunda her türlü karsiligini vermeliyiz diyoruzzz

ama diyarbakirda futbolcularimiza ve taraftarimiz üstüne tas sopa koltuk atan diyarbakira gelince cesit cesit kavramlardan bahsediyoruz.. büyük celiski.

ayrica alkislarla diyarbakirsporu karsilamak fair play anlayisi disinda medya tarafindanfarkli yerlerede yorumlaanabilir..Edited by: lazmania

Nereden
    Gaziantep

lazmania kardesim bir bölgede yasanan olaylari orda yasayan insanlara mal etmek dogru bir hareket olarak degerlendirilemez.kaldi ki trabozn da bu konuda pek de iyi bir imaja sahip degil.son yasanan olaylardan sonra ülke genelinde trabzona trabzonluya bakis degismeye basladi.hatta bazi platformlarda trabzon-diyarbakir karsilastirmalarina da sahit ve dolayisiyla taraf oldum.

ortada terörle hiç ilgisi olmayan hatta terörden birinci derecede zarar gören tabiri caizse saf bir kitle dururken ve bu insanlarin kalbini kazanmak varken çevreye nifak tohumlari saçanlara firsar vermemeliyiz diyorum ben.

haftasonunda belki de çok seyi degistirebilme sansimiz var.bu durumudegerlendiremiyorsak bile en azindan daha kötülestirmeyelim

kutoz
    Ziyaretçi

Konuyu farkli boyutlara tasimamak gerek. Konuyu açan arkadasimiz, provakasyonlara gelip onlarin ekmegine yag sürmeyelim, aksine onlara güzel bir ders verelim diyor.

Bunu desteklersin desteklemezsin o ayri bir mevzu. GS'ya karsi verilen tepki, onlarin terör olaylariyla ilintili oldugu için degildi. Tribünlerdeki taraftarlar arasinda yasanan bir olaydir. Diyarbakir'da yasananlarsa, terörist grubun o bölgede yapmak istediklerinin bir parçasidir.

Nereden
    İstanbul

Alıntı eys_61 Nickli Üyeden Alıntı

bu durumudegerlendiremiyorsak bile en azindan daha kötülestirmeyelim

Eger Yine Biseylere Iyimser Taraftan Bakacak oLan Biz oLursak Bu Söyledigin Daha Mantikli..

Bu Kadar Kati Düsünmemin Sebebi Orda Artik Baris Veya Diplomatik Yolla Cözülecek Bisi Kaldigina Inanmamandan Dolayidir.

Emiroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı fromTheRApBZONe Nickli Üyeden Alıntı
    Onlar gibi insan artiklarini desteklemektense sari lacivert formayi gier bende ezik olurum.Düsünün artik ne kadar ciddi oldugumu.

Sen sariyi giyersin bende lacivert olanini,KATILIYORUM SANA

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)