Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 43 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Müjde! Müjde! Torinolu Saban Yok!

Guests
    Ziyaretçi

gecmisi tartisilmaz dogrudur ama bir yerde dur demekte gerekir hakan su anda necati ve fatih tekkeden daha formda degil yedek tutulabilirdi orasi ayri tartisma konusu

sanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Hakan Süküre "Saban" yakistirmasini ayipliyorum istemiyorum sevmiyorum.

Bunu yapan Ezikbahcelilere katilmayalim arkadaslar. Ilerde Fatih Tekke / Gökdeniz icinde böyle birseyler yapilirsa kullanirmisiniz ?

tskrlr

Nereden
    Almanya

AJANSSPOR

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
    <T>
    <TR>
    <TD =normal10siyah>
    <DIV align=left></DIV>
    <DIV align=left>6Ekim2004 10:20</DIV></TD></TR></T></TABLE>
    <T>
    <TR>
    <TD height=10></TD></TR></T></TABLE>
    <TABLE =ts cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
    <T>
    <TR>
    <TD>
    <T>
    <TR>
    <TD>
    <TABLE cellSpacing=0 cellPadding=3 width=150 align=right>
    <T>
    <TR>
    <TD>
    <TABLE cellSpacing=1 cellPadding=0 width=10 align=center bgColor=#000000>
    <T>
    <TR>
    <TD bgColor=#ffffff></TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>
    <DIV =lineStory align=left>Kral'dan bombalar !..</DIV>
    <T>
    <TR>
    <TD height=10></TD></TR></T></TABLE>"Kirgin degilim.." Iste bu sözlerle milli takima seçilmemesini degerlendirdi Hakan Sükür ve bu kararin alinacagini bildigini söyledi.. Vatan haini bile ilan edildigini vurgulayan Kral, suçlamalara karsi dava açacagini da açikladi.. </TD></TR></T></TABLE></TD></TR>
    <TR>
    <TD></TD></TR>
    <TR>
    <TD>A Milli Futbol Takimi Teknik Direktörü Ersun Yanal'in Kazakistan ve Danimarka maçinin aday kadrosuna çagrilmamasi nedeniyle sorun haline gelen Hakan Sükür, milli takima bir daha çagrilmayacagini bildigini söyledi.

TV8'de canli olarak yayinlanan, Göktug Sevinçli'nin sundugu "Futbol Meydani" programina telefonla baglanan Hakan Sükür bomba açiklamalar yapti.
    ''Bu kadroya ve bundan sonra milli takima alinmayacagimi çok kesin olarak biliyorum. Üzgünüm ama kirgin degilim." diyen Sükür, "Burada baska nedenler araniyor, ancak böyle bir sey kesinlikle söz konusu degil. Her Türk futbolcusu milli takima çagrilmak ister. Ben de bunun üzüntüsünü yasiyorum'' diye konustu.

Ersun Yanal ile çok güzel günler yasadigini belirten Hakan Sükür, hocasinin kendisi ile yaptigi konusmalarda övgü dolu sözler sarfettigini, kendisinin aldigi bu karara da saygi duydugunu söyledi.

Hakan Sükür, kendisi hakkinda yapilan polemiklerin milli takima zarar vermemesi gerektigini de vurgulayarak, söyle konustu:
    ''Milli takima seçilmemeyi haksizlik olarak görmüyorum, buna saygili oldugumu söylüyorum. Hdcamiz bana çok güzel seyler söylemis bir insan. Onlarin basarisi için dua etmek isterim. Kötü düsünmeye hakkim yok, önümüzdeki cumartesi ve çarsamba gününe kadar çok vakit var. Bu tür tartismalarla vakit geçirilmesini dogru bulmuyorum. Su anda orda benim yerimde oynayacak arkadaslar var ve çok formdalar. Fatih Tekke ile ilgili geçmiste çok güzel seyler söyledim. Yine söylüyorum, ancak sunu anlamiyorum, benim yerimi doldurmak diye bir sey sözkonusu olamaz. Daha fazla bir sey yapmasi gerek, bunu ben de isterim.''

-BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYECEK-

Hakan Sükür, bugüne kadar vatan haini de dahil olmak üzere birçok suçlamayla karsi karsiya kaldigini dile getirerek, bunlara düzenleyecegi basin toplantisiyla cevap verecegini ifade etti.

Bu toplantida genis açiklamalar yapacagini anlatan golcü futbolcu, yapilan suçlamalara karsi tazminat davalari açacagini da kaydetti. Hakan Sükür, hakkinda suçlanmadigi maç bulunmadigini belirterek, söyle devam etti:
    ''Letonya ile ilk oynadigimiz maçta Senol Günes hocamiz beni kadroya almadi ve ben itiraz etmeden tribüne çiktim. 1-0 yenildik, daha sonra aglamadan çiktigim bir antrenman olmadi. Vücudum geriliyordu. Bana vatan haini dediler, paraci, huzursuzluk yaratan bir futbolcu olarak kamuoyunun önüne atildim. Bu duygularla sahaya çikmaktan bahsediyorum. Benim takim arkadaslarim benle gözüküp, benim yanimdan kaçtilar. Çünkü benimle gözüken dinci damgasi yiyor. Bu arkadasliklarinizi da etkiliyor. Hangi ülkede yasiyoruz, müslüman bir ülkedeyiz. Dinci ne demek.''

Yunanistan maçindan önce sakat oldugunu ve o gün kendisini test edip iyi hissettigini anlatan Hakan, ''Otelde kadro açiklandi ve ben yoktum. Üzüntüm yüzüme vurmus olabilir, ancak hiçbir arkadasima bir sey söylemedim. Statta ise malzemeci arkadasimdan formami istedigimde, bana (Senin ismin kadroda yok) dediler. Ben de yardimci hocamiza, sahada antrenman yapma teklifinde bulundum ve çalistim. Çünkü önümüzde bir lig maçi vardi ve bir günümü bos geçirmek istememistim.''

"BU KONU KAPANMALI"

Hakan Sükür, daha sonra sari-kirmizili kulübün resmi internet sitesine yaptigi açiklamada, su ifadelere yer verdi:
    ''Ülke olarak hepimizin, milli takimin basarisi için çabalamamiz gerekir. Bazilarinin vatan hainligi suçlamasi, ciddiye alinmayacak kadar sig bir düsünce tarzidir. Gerek benim, gerekse arkadaslarimin bugüne kadar ülkemiz için yaptiklari ortadadir. Bana bu suçlamayi yöneltenlerin, bu ülkeye en az benim kadar katkida bulunmasini beklerim. Bu görüse benim cevap vermem anlamsiz. Milli takim kariyerim ve performansim, bunu yazanlarin yüzünü kizartmaya yeterlidir düsüncesindeyim.

Dünya Kupasi finallerine giden yolda böyle bir atesi yakmaya kimsenin hakki yok. Bu konu artik kapanmali. Benim de niyetim bu atesi söndürmek. Milli takim hocasi sayin Ersun Yanal'in seçme hakkina ve kararlarina, basta ben olmak üzere herkesin saygi göstermesi gerekir. Bugüne kadar çalistigim hocalarimla sorun yasamadim. Gerek federasyon yetkilileri, gerekse hocalarim bunun taniklaridir. Ama sorun yarattigimi ileri sürenlerin taniklari nerede, onu bilmek isterim. Taraftarin, camianin, Türk halkinin ve meslektaslarimin bana gösterdigi sevgi, sicak ilgi ve yakinlik, bana yakistirilmaya çalisilan igrenç sifatlari örtmeye yeter de artar bile.''

Hakan, konu üzerine yazilanlari üzülerek izledigini, bu anlamsiz polemigin en kisa sürede sona erdirilmesini gönülden arzuladigini da kaydetti. </TD></TR></T></TABLE>

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Herseyin bir sonu vardir. Kimse ömür boyu o formayi giyemez. Simdi zamanimiydi evet zanamiydi. Dünya kupasi elemelerine çikiyoruz. 2006'da Milli Takim'da kim olacaksa simdiden kadro girmeli ve oynamalilar. Hakan'a her hangi bir saygisizlik ya da vefasizlik yapildigini düsünmüyorum. Medya Saban derken iyiydi de simdi mi degerli oldu da bu kadar konun üzerine gidiyorlar. Ersun Hoca yavas yavas medyanin etkisinden çikiyor bildigini yapmaya çalisiyor insallah geri vites yapmaz kafasinda ne varsa onu gerçeklestirir.

Nereden
    Almanya

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=612>
    <T>
    <TR>
    <TD vAlign=top align=left width=492 colSpan=2 height=53></TD></TR>
    <TR>
    <TD>
    <TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=472>
    <T>
    <TR>
    <TD vAlign=top align=left rowSpan=8></TD>
    <TD width=10 rowSpan=8></TD>
    <TD vAlign=top align=left>
    <TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=302>
    <T>
    <TR>
    <TD vAlign=top align=left>[/B]</TD></TR></T></TABLE></TD>
    <TD width=20></TD></TR>
    <TR>
    <TD colSpan=2 height=10></TD></TR>
    <TR>
    <TD vAlign=bottom align=left>
    <T>
    <TR>
    <TD vAlign=bottom align=left>Futbolun delileri</TD></TR></T></TABLE></TD>
    <TD width=20></TD></TR>
    <TR>
    <TD colSpan=2 height=10></TD></TR>
    <TR>
    <TD vAlign=top align=left>
    <T>
    <TR>
    <TD vAlign=top align=left>Lucescu, lig sistemini elestirdi ve yerlerde sürüklendi. Toschak, 5 yilin bosa geçtigini anlatti. Umursayan olmadi... Daum hayalle yasamayin demeye getirdi. Kimse üzerine alinmadi. Çünkü bu adamlar deli!
    </TD></TR></T></TABLE></TD>
    <TD width=20></TD></TR>
    <TR>
    <TD vAlign=top align=right>
    <T>
    <TR>
    <TD vAlign=top align=right>Istanbul
    NTV-MSNBC</TD></TR></T></TABLE></TD>
    <TD width=20></TD></TR>
    <TR>
    <TD colSpan=2 height=10></TD></TR></T></TABLE>
    <TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=472>
    <T>
    <TR>
    <TD colSpan=3 height=10></TD></TR>
    <TR>
    <TD vAlign=top align=left width=472 colSpan=3>5 Ekim 2004? Biz dogrulari konusanlari pek dinlemeyiz. Hatta kizar, bagirir, çagirir, yerde tekmeleriz. Bu geçmiste böyleydi, korkarim gelecekte de böyle olacak. Besiktas-Galatasaray derbisinin ardindan John Benjamin Toschak verdigi röportaj ve yazdigi yazida Türk futbolunun 5 yil öncesine oranla büyük düsüs gösterdigini belirtti. Hiçbirimiz bu batili futbol adaminin sözlerini ciddiye almadik. Ne yani küçük bir gündem maddesi olamaz miydi?</TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>

Ne olacak zaten, bu Toschak delinin teki degil mi? Daum?un Manchester?da maç öncesi ?Türkiye hayal kurmayi seviyor. Öyleyse buyrun... Avrupa?da final oynariz? esprisi ya da ince elestirisini anladik mi? Hayir...
    Bu Daum delisi bizimle 6 yil yasamis olsa da, nereden bilecek ki insanimizin yapisini? Haa, deli deyince aklima geldi. Lucescu ligimizin gidisatini elestirip, ?Aman yapmayin, Romanya?ya dönersiniz, bakin bizim ülke futbolunu kayirma ve kurgular batirdi? deyince tek yürek olup ?Sen ne diyosun birader! Seni çingene seni? olmadik mi?
    Werner Lorant köyden inmisti sehire, Löw ile Briegel stajerdi. Scala hastalikli, Zeman öyle, falanca böyle...
    Simdi ?Bizi ancak yerli hocalar anlar? diyerek hastaliklari by-pass ediyoruz... Haklilar, çünkü yerel bir lig olmaya dogru giderken, global bir birikimin local zihniyete adapte olmasi zor. Bugün çare yerli hocadir, cümleleri çok kullaniliyorsa, futbolda Avrupa?nin yarattigi degerlerin uzaginda kaldigimiz süphesine düsmeliyiz.
    Sorun sadece hocalarda mi peki?
    Geçen haftayi düsünün.
    Fenerbahçe?ye Manchester?da hüzün düstü... Futbolcu fabrikamiz üç büyüklerin kaynak takimi Gençlerbirligi, üçüncü sinif Yunan takimina elendi. Besiktas, Egaleo?nun sinif arkadasi Bodo?yu güçlükle eledi. Oysa Inönü, Avrupa Kupalari?nda birinci sinif takimlarin terledigi bir stad degil miydi?
    Türkiye?nin en iyi futbol oynayan takimi olarak taltif gören Trabzonspor, Sampiyonlar Ligi?nden sonra UEFA?da da travma yasatti... Bitmedi... Milli Takim yakin tarihindeki en büyük kaousun içine sürükleniyor.
    Lucescu, lig sistemini elestirdi ve yerlerde sürüklendi. Toschak, 5 yilin bosa geçtigini anlatti. Umursayan olmadi... Daum hayalle yasamayin demeye getirdi. Kimse üzerine alinmadi.
    Çünkü bu adamlar deli!
    Manchester, Fenerbahçe?yi yenerken sahada yedekler dahil 7 tane genç adam vardi. Fenerbahçe ve hemsehrilerinin tarihinde böyle birsey var mi? Ya da olacak mi? Hayir... Umarim yaniliriz...
    Lyon?un son 5 yilda ihraç ettigi futbolculari yazmama gerek yok. Yine de ayakta kalmayi basariyorlar, hem de zirve ve zirve yakinlarinda...
    Sparta Prag son yillarda hep karsimiza çikiyor. Hep farkli isimlerle tanistiriyor bizi. Nerede? Hep Avrupa?da...
    Bugün Fransa takimlarinin yas ortalamasi gençlerin çoklugu nedeniyle Avrupa?nin en düsük seviyesinde. Edirne?nin ötesinde bir futbolcu 16, 17 yasinda A takimina alinip oynarken, kimse hocalara kizmiyor.
    Örnek, bizde Del Bosque, Serdar Özkan?a sans verince elestiriliyor. Bu hafta Arsenal?i izlediniz mi? Manchester, Bayern, Lyon ya da digerlerini?
    Sizi bilmem, ama Ferguson, Wenger gibi adamlar deli!
    Bu kafayla gidersek geçmiste Derwall ve Piontek?in tuttugu isigi asla göremeyecegiz. Bugünlerde yeniden bir yol göstericiye ihtiyacimiz var... Lütfen dikkat...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Evet Türk futbolunda bir geriye gidis var, bu açikça görülüyor. Buna önlem alinmasi lazim.

Benim asil deginmek istedigim, Hakan konusu. Bazi arkadaslar bu karari olumlu karsiliyor, sevinenler bile var.Olabilir, sonuçta bir gün gelecek ve Hakan da Milli Takim'dan kesilecekti. Ama o "bir gün" bugün mü? Ya da Hakan'in kadro disi kalmasi teknik açidan izah edilebiliyor mu? Iste bütün bunlar soru isaretleri ile dolu.

Yanlis anlasilmasin Hakan hayrani falan degilim. Aksine Milli Takim'da prim pazarligi yapanlarin önde geleni oldugu için bu açidan Hakan'a öfkeliyim de. En çok kizdigim olay da Ulusoy döneminde yasanan Jeep krizi idi. Hakan'in Fatih Terim ile de arasinda benzer bir sürtüsme olmustu. Ama egri oturup dogru konusmaliyiz. Hakan,ise maddiyati fazla karistirsa da, Türk futboluna damga vurmus bir oyuncu. Ersun Yanal geldigi günden beri tüm hazirlik maçlarina Hakan'i çagirdi. Uzakdogu turnuvasina götürdü, Gürcistan maçinda oynatti. Ve dahasi Hakan'dan hep övgüyle bahsetti. Ne olduysa Yunanistan maçindan önce oldu. Simdi Ersun Yanal çikip diyor ki, "Hakan'siz yeni bir sistem ve takim olusturacagiz." Peki buna göreve geldiginde degil de Gürcistan maçindan sonra mi karar verdin? Yani kisacasi bu olayin arkasinda soru isaretleri var. Olay dogrudan futbolcunun kimligi ile alakali degil, yanlis olan olayin gelisim sekli. Yoksa Hakan da dahil kimseye mahkum degildir Türk Milli Takimi. Herkesin yeri bir sekilde dolar ama uygulamalar dogru ve adaletli olmali, simdiki gibi degil.

Bütün bunlara ragmen, gündeme bu konunun oturmasi ve Milli maçin yerine bunun konusulmasi çok yanlis. O konuda sizinle ayni fikirdeyim.

ts_fan
    Ziyaretçi

Hakan'a yol verilene kadar, O kutsal formayi en son giyebilecekler Milli Kadro'da yer alabiliyorsa ben sadece yaziklar olsun Ersun Yanal diyorum baskda bisey demiyorum...bu demek degildirki neden Hakan kadroya alinmadi???sadece O yoksa su an kadroda olan 3-5 malin isi ne???[img]smileys/smiley7.gif[/img]

hakan sükür'e kimsenin laf etmeye hakki yok bence... hakan milli takimin vazgeçilmez oyuncusudur... tabi ki bir gün milli takimdaki görevi sona erecek ama durum böyle diye davulla zurnayla kutlama yapmamiza gerek yok... ayrica hakan'dan daha formda dediginiz necati'nin attigi gol sayisi hakan'la esit... necati'ye kötü demiyorum ama hakan'in bu takimda hala yeri var...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TURHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Milli takim kimsenin tapulu yeri degildir.Hic kimse vazgecilmez degildir yattara.Elbet birgun giremeyecekti o kadroya buna saygi duy

ben de aynen öyle yazdim zaten...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TURHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

sende oyle dusunuyorsan yanlis anladim o zaman

FANATIK61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Adam Milli Takima cok seyler verdi. Türk Milleti olarak ona sahip cikmamiz lazim bence böyle futbolcular zor bulunuyor. Dicenizki adam Bizansli ama dürüst bir futbolcu. Hami o kadar gol atti hem Trabzonsporda hem Milli Takimda ama bügünHami kelimesiniagzina alankimse yok. Böyle futbolcular birden yok olup gidiyorlar. Bence yanlis. Tabiiki Hakanin Milli Takimda zamani bitmistir artik Forma Fatih Sultan Tekke'nin [img]smileys/smiley2.gif[/img][img]smileys/smiley2.gif[/img][img]smileys/smiley2.gif[/img]

selam laazodozli sendemi buralarda takiliyorsun

bende isdolozli tanisalim usak kurtan61@mynet.com

Guests
    Ziyaretçi

hakani savunanlar çarsamba günü fotomaçta çikan haberleri okusun önce. o haberler her satirina kadar dogrudur...

slm KUTAN 61 bende LAZANDOZ luyum nerede oturuyorsun e-mail gönder piskopt61@bordomavi.net cevap bekliyorum hakan konusuna gelince ersun yanal in yaptigi en hayirli is. helal olsun ERSUN HOCA

cemilsezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

birakin ya hala sabani milli takima sokmaya çlisiyorlatr rezil bunlar.

Hüda Topaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika

yaa saban bugun yine demeçler wermis millete damardan girmeye çalisiyo yok kimse destek çikmadi diye...

Sana verilen destek hasan uçuncuye verilseydi milli takimin kaptani olurdu torinolu saban...

Alıntı agantha Nickli Üyeden Alıntı

yaa saban bugun yine demeçler wermis millete damardan girmeye çalisiyo yok kimse destek çikmadi diye...

Sana verilen destek hasan uçuncuye verilseydi milli takimin kaptani olurdu torinolu saban...

gerçekten arkadasim yaa torinolu sabana verilen destek hasan üçüncüye verilseydi milli takimin kaptani olurdu...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)