Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 60 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hedef 100.000 Üye! Ama Nasil?

Naim
    Ziyaretçi

Arkadaslar Ben herzaman sizler gibi Trabzonspor için neyi nasil yapabilirim diye düsünen bir üyeyim imkanlarim nisbetinde
    Klübümüzün bence en büyük Projesi olan 100.000 üye kampanyasi için su siralar bir durgunluk söz konusu üye sayisi çok yavas artiyor benim sizlerden ricam bir beyin firtinasi olusturup Üye sayisinin artmasi iin ne gibi faaliyetlerde bulunabiliriz Elimizden neler gelir neler yapabiliriz bunun için fikirleriniz buraya Maddeler Halinde Yazarsaniz Çok sevinicem bunlar arasindan üzerinde hem fikir olduklarimizi üyelerimiz bir imzali önrege veya Baska yollarla Klüb Yönetimine sunmayi ve ya Kendi imkanlarimizla Yapilabilecek olanlari Yapmayi istiyorum

Lütfen Sunlara dikkat edelim
    1)100.000 bin üye gereksiz
    2) Bu rakami bulamayiz
    gibi konuyla alakasi olmayan ve maktsadi asan laflardan kaçinalim fikriyatimizi ortaya dökelim

Simdiden ilginize Tesekkür ederim
    Her sey Trabzonspor içinEdited by: ironmaster

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

acaba rakam kaça ulasti

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Öncelikle kulüp üyelerine avantaj saglamali. Mesela TsClup'tan alis verislerde belli bir indirim olmali. Bu sadece TsClup'larla sinirli da kalmamali. Edited by: Kaya

selcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

1 kapdan kapiya giden isciler alinmali ve bunlara basarilarina göre para ödenmeli ve bu sadece trabzonda degil tüm türkiyede ve avrupadada yapilmali

2 dünyada bir ilk olarak yeni stad yapildimi biletler artik sadece üyelere satilacak diye beyanedilmeli neden olarakta kara borsada artik bilet satilmasini önlemek istiyoruk diye

3 tabiiki bütün ürünlere %10 indirim yemekler futbolcularlan toplantilar

4 en önemlisi 40.yilda sampiyonluk[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

100 bin üyeye ulassak bunlarin 60 bini aidatini ödemez.su an ki üyelerimizin 3500 adedi 5 yildir aidatini ödemiyor.aidat konusunda da çalisma yapilmali.

Nereden
    İstanbul

Seneye gelsin olimpiyatta oynasin maçlari.Kursunlar bi üyelik standi bölsünler bi kaç taksite her maçtanj sonra en az 5000 üye.Seneye TRABZONSPORUN olimpiyat stadina gel mesi demek ekonomik olarakda saha basarilari olarakda takimin çag atlamasi demektir.

Nereden
    İstanbul

Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı
    100 bin üyeye ulassak bunlarin 60 bini aidatini ödemez.su an ki üyelerimizin 3500 adedi 5 yildir aidatini ödemiyor.aidat konusunda da çalisma yapilmali.
    ödenmezse daha ne b. yararlar.

trapezus61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

100.000 Üye Projesi Trabzonsporumuzun gelecegi açisindan çok önemli olmakla beraber projenin basladigi tarihten itibaren bugüna kadar maalesef hedef gerçeklestirilememis ve üye sayimiz hedefin çok gerilerinde kalmistir...

100.000 üye projesi Trabzonspor camiasi için gerçek bir hedef midir? Yoksa sadece bir ütopya, bir hayal midir? Öncelikle bu sorunun cevabini verelim. Bugün sadece Istanbulda milyona yaklasan taraftar sayisi göz önüne alindiginda bu hedefin asla hayal olmadigi ortaya çikacaktir. Yani nicelik olarak Trabzonspor camiasinin bu hedefe ulasabilecek potansiyeli vardir... Peki ya nitelik olarak bu camia buna hazir midir? Iste bütün problemin temel kaynagi budur...

Türkiyenin futbolu en iyi bilen taraftari diye yillarca uyutulan Trabzonspor taraftari maalesef bu niteliklere sahip degildir.Bu taraftar futbolu iyi bilse de taraftarligi, hatta Trabzonspor taraftari olmanin ayricaligini ve anlamini bilmemektedir. Öyleyse ise en zor yerinden taraftari bilinçlendirerek, egiterek baslanmalidir. 1996 yilindan sonra takimina küsen insanlar çarpici sloganlarla yeniden hayata döndürülmelidir. Yani bu isin reklami çok iyi yapilmalidir... Her Trabzonsporlunun dikkatini bu noktaya toplamak lazimdir. Ben Trabzonsporluyum diyen herkese yanliz iyi günde degil kötü günde de takimina sonuna kadar sahip çikmasi gerektigi çok iyi idrak ettirilmelidir. Bu konuda sehirde sempozyumlar, paneller düzenlenmeli bizzat insanlarin ayagina hatta üniversiteye ve diger okullara gidilerek Trabzonsporlu olmanin ayricaligi herkese hissettirilmelidir. Sehir üzerindeki ölü topragini atarak yeniden canlandirilmali, özellikle de genç neslin buna istirak etmesi çesitli faaliyetlerle mutlaka saglanmalidir.

Iste bu ortam hazirlandiktan sonra Trabzonspor camiasinin bu hedefe ulasmasi hayal olmaktan çikacaktir. Hatta sasilacak kadar kisa zamanda bu hedefe ulasildigi görülecektir. Açikca görülüyor ki bu konuda en büyük görev Trabzonspor yönetimine ve onun cefakar taraftarina düsmektedir. Bütün sehrin ve türkiyedeki bütün Trabzonsporlularin bilinçlendirilmesi için her türlü faaliyet planlanmali ve taraftar dernekleri de bunun öncülügünü yaparak bu heyecani bütüntaraftara yaymalidir. Herkes kisisel olarak elinden gelen herseyi yapmalidir. Basit bir örnek verecek olursam ben kisisel olarak bugüne kadar kendi meslek grubumdan 16 arkadasimi bu konuda yaptigim telkinlerle Trabzonspor üyesi yapmayi basardim...

Yönetim mükemmel reklam organizasyonlarini tamamladiktan sonra üye olacak taraftarlara yönelik onlara ayricaligini hissettirecek kampanyalar düzenlemelidir.( TS Cluplardan indirimli yararlanma firsati, Kombine biletlerinde indirim, Trabzonsporla ilgili faaliyetlere davet.....) Her taraftar böylece bunun ayricaligini hissetmeli ve bu hazzi yasamalidir. Tabi sen yönetim olarak 2-4 milyona bilet satarak kombine alanlari enayi yerine koyarsan bunun hiç bir anlami kalmayacaktir...

Üye kartlari çok kaliteli olmali, bugünkü görüntüsü ve adiligi acilen degistirilmeli ve bu kartlarla üyelere TS Cluplardan alisveris yapma ve taksitlendirme imkani saglanmalidir.

Stadta düzenleme çok iyi yapilmali, üyelerin ve kombine sahiplerinin magdur olmalari mutlaka önlenmelidir.

Üyeler belli periyotlarla futbolcu kadrosuyla bir araya getirilerek bütünlesme saglanmali ve bu suretle üyeler onore edilmelidir.

Takimin hedefine yönelik transferler yapilmali ve bütün camia sampiyonluga inandirilmalidir. 1996 sendromundan sonra bunun ne kadar güç bir görev oldugu gün gibi asikardir. Bunu yikmanin en iyi yolu hedefe gidecek futbolculari transfer ederek sehre yeniden heyecan duygusunu yasatmaktan geçmektedir.

Trabzonsporun etik degerlerine sonuna kadar sahip çikilmali. Ismi ve kimligi ne olursa olsun aksine hareket edenlerin bu camia içerisinde barinmasina müsaade edilmemelidir. Trabzonsporlu olmanin anlami ve degeri ne olursa olsun yitirilmemelidir.

Taraftar gruplari bu bilinçle ve heyecanla bunu tüm üyelerine bir zorunluluk olarak getirmeli. Aksi takdirde üye kabul etmemelidir. Mesela bunun ilk uygulamasini BMN çatisi altinda biz baslatmali ve klübe üye olmayanlarin forumda görüs belirtmalirini yasaklamaliyiz. Trabzonspor üyesi olmayan hiçkimse BMN e üye olmamalidir.

Sevgili arkadaslarim... Çik uzattigimi, sizleri sikmaya basladigimi ve hatta bazilarinizi kizdirmaya basladigimi biliyorum. Bu konuda daha yüzlerce yol bulabilir ve bu hedefe ulasabiliriz. Trabzonspor camiasi için bu hiç zor degildir. Ama baslangiçta da söyledigim gibi bunun temel faktörü bilinçli bir taraftar kitlesi olusturmaktan geçer...

Bunun kolay olmadigini da benden iyi kimse bilemez...

Saygilarimla...

corleone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

su forumda hergün yazi yazan- ben dahil- insanlar bile hala üye olmamislarsasuçu kendimizde de arayalim, yani demek istedigim bunun avantajlarla pek alakasi yok, ben Trabzonspor'luyum diyen, ve Trabzonumuzun basarilariyla övünen bir taraftarin hiç düsünmeden üye olmasi gerekir, sanirim proje de böyle düsünülerek baslatildi, en yakin zamanda ben de üye olmaya çalisacagim, biz Trabzonspor'u karsiliksiz sevdigimizi her firsatta söylüyorsak, hiçbir karsilik beklemeden de üye olmamiz gerekir diye düsünüyorum, yönetimin bu konudaki zaafi borsaya girerken kopardigimiz yaygarayi ve yakaladigimiz havayi, bu projeye yansitamamalari olmustur...

Naim
    Ziyaretçi

@Trapezus61
    Yazini büyük bir keyifle defalarca okudum Çogu yerlerin altini cizip teker teker baktim defalarca
    Özellikle Kart ve reklam konulari bence carpici noktalar diger arkadaslardan da konu ile alakli yazilar bekliyorum aidatlarla igli gerekirse baska bir çalisma onuda yapariz
    bu arada fromTheRabzone Senin üye Numarani göremedim?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

100.000bin üye olayi hayal degil ancak 3 yilda yapilacak bir sey de degil...

100.000bin üye olayina ilk önce kulübün inanmasi lazim. ancak kulüp buna inanmadi ki ciddi organizasyonlar gerçeklestirmedi. hep 15-25 kisilik gruplarla isi götürmeye çalisti...

100,000bin üye olayi sadece kulübe para getirmek olmamali... bir trabzonspor toplulugu kurmaktir ve bu olayin gerçeklestirilmesinin en bsaindaki olay da projenin özendirilmesidir..

peki nasil? düsündügüm kadariyla , bu proje kapsaminda üye olacak kisilerin niteliklerine mesleklerine yaslarina cinsiyetlerine ögrenim durumlarina göre ayricaliklar ya da avantajlar uygulanabilir.

ayrica bu üyelik kapsaminda hediye çekleri indirimler kombine kartlari forma gibi unsurlar göz önünde bulundurularak üyelige talep artirilabilir.

yine çekilisler hediyeler yemekler gibi seyler olabilir..

bu konu ile ilgili ayrintili olarak "genel" bölümündeki 100,000 üye konusuna daha önce de yazmistim çünkü bu konu gerçekten önemli.

trabzonsporumuzun taraftarinin futbol bilgisi evet iyi olabilir ancak taraftarlik bilinci az .. bu da zaman zaman takima zarar veriyor ya da rakibe baski uygulama konusunda eksiklik yaratiyor...

trabzonspor taraftarina kendisini özel hissettirecek reklamlar sloganlar (yukarida arkadasimizin dedigi gibi) yapilmali ya da ürünler...

tarih yeniden canlanmali ve kulüp-taraftar-futbolcu üçgeni üçgen olmaktan çikip tek bir vücuda dönüstürülmeli....

ayrica taraftar profilimizdeki yas ortalamasinin düsürülmesi konusunda gençlere (18yasindan küçüklere) çok büyük kolayliklar saglanmali ...

bunun gibi bir çok sey yapilabilir...

bu konuda kulüp içerisinde bir komisyon kurularak taraftar dernekleri ile konusmak tartismak gerekir.

Fatih Akgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bence yapilmasi gerekenler

1) üyelik islemleri kolaylikla yapilabilmeli parasi olan üye olamiyo hadi biz gençler bi sekilde netten falan hallediyoruz ya digerleri!

2) taksitlendirme olayi çok önemli

3) büyük sehirlerde reklama önem verilmeli

4) takimim sportif basariyi yakalamasi lazim

5) çok iyi tranferler

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı trapezus61 Nickli Üyeden Alıntı
    Taraftar gruplari bu bilinçle ve heyecanla bunu tüm üyelerine bir zorunluluk olarak getirmeli. Aksi takdirde üye kabul etmemelidir. Mesela bunun ilk uygulamasini BMN çatisi altinda biz baslatmali ve klübe üye olmayanlarin forumda görüs belirtmalirini yasaklamaliyiz. Trabzonspor üyesi olmayan hiçkimse BMN e üye olmamalidir.

Iyi birfikir degildir bu. BMN tüm Trabzonsporlular içindir. Böyle bir ayrim çok sagliksiz bir ortam dogrurur...

Emre Emiroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Kaya Nickli Üyeden Alıntı

Iyi birfikir degildir bu. BMN tüm Trabzonsporlular içindir. Böyle bir ayrim çok sagliksiz bir ortam dogrurur...

Kesinlikle Katiliyorum

Böyle Bir Ayrim Cok Yanlis Olur. PArasi oLmayan Buraya Yazamayacakmi Yani ?Bunu Yapmak Yanlis Olur. BMN Her Konuda Özgür oLmali

trapezus61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Yazdiklarimi parça parça degil de bir bütün olarak degerlendirirseniz ne demek istedigimi daha iyi anlarsiniz... Parasi olmayanlar buraya yazmayacak mi diye demogoji yapmanin da hiçbir anlami yok. Neyse tartismak istemiyorum arkadas görüs istedi bende görüslerimi yazdim. Yazdiklarim Trabzonspor için üç bes kurus feda edemeyeceklere degildi zaten. Amacimda ayrimcilik yapmak falan hiç degil. Hatta herkesi üye olmaya çagirarak bir çati altinda birlestirmek. Saglicakla kalin.

falcon61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sonuçta bence arkadaslarinda söledikleri gibi hatayi kendimizde aramaliyiz ben de daha üye olmadim bende hataliyim kabul yalniz forumla ilgili konuda Istanbul toplantisinda aramiza karisan eziklerle ilgili kisa! bi konu geçmisti nasil eleklenebilir diye belki yeni üye olacaklara bazi sinirlamalar getirilip kademelendirme kulüp üyeligine göre yapilabilir.Ayrica üniversitelerde bahar senlikleri ile ilgili hazirliklar basliyor kalabalik üniversitelerde 100.000 üye standlari kurulabilir çalisan olarak üniversitedeki Trabzonsporlu arkadaslarin yardimci olacagina süphe yok kalabalik merkezlerde sabit standlar ve dediginiz gibi kapi kapi dolasan pazarlamaci gibi çalisan elemanlar gayet faydali olur bu sekilde bir çalismada ben de karsiliksiz zamanim elverdikçe görev yapabilirim.Sonuçta bu konu biraz daha ciddiye alinmali hatta sabitlenmeli ve alinacak ciddi kararlar kulübe iletilmeli..

kutoz
    Ziyaretçi

100.000 Üye Projesi Trabzonsporumuzun gelecegi açisindan çok önemli olmakla beraber projenin basladigi tarihten itibaren bugüna kadar maalesef hedef gerçeklestirilememis ve üye sayimiz hedefin çok gerilerinde kalmistir...

Bu görüslerin hepsine katiliyorum. Cimbizla kelimeleri çekmek yerine fikir üretip, bu düsünce merkezli yeni açilimlar yapmamiz daha saglikli olacaktir.

Konuyu açan arkadasimiz, bu görüsleri özet olarak maddeler haline getirirse, yapilmasi gerekenleri anlamak, uygulamak adina faydali olacaktir diye düsünüyorum.

toshiba
    Ziyaretçi

Yazin Trabzon'a gidince uye olmayi dusunuyordum ama artik o fikirde degilim. Kendi kendime neden uye oldugumu sorunca saglikli bir cevap gelmiyor aklima. Bizim verdigimiz paralarla bize kufreden insanlara o forma giydiriliyor ve dolayisiyla paramizi kendi elimizle dusman kabul ettigim insalara gidiyor. Yonetim deseniz kenti siyasi ofis olarak kullaniyor kulubu falan. Ilerisi icin umut olsa yine basarisiz falan diye bahane uydurmayacagim, o da yok. Bu durumda uye olup onlara para yedirmemin bir anlamini gormuyorum ben. Once inandirici bir yol cizsinler bakalim...

Tahsin Armutcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı fromTheRApBZONe Nickli Üyeden Alıntı
    Seneye gelsin olimpiyatta oynasin maçlari.Kursunlar bi üyelik standi bölsünler bi kaç taksite her maçtanj sonra en az 5000 üye.Seneye TRABZONSPORUN olimpiyat stadina gel mesi demek ekonomik olarakda saha basarilari olarakda takimin çag atlamasi demektir.

kesinilikle cok dogru soyluyorsun.olimpiyat stadinin avantajlarindan biri de bu olur.

gerçekefsane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

edit.......
    Konu gerçekefsane tarafından (27.04.2007 Saat 20:44 ) değiştirilmiştir.

Emre Emiroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

burada trabzonspor icin üc bes kurus feda edemeyecek birini görmüyorum.. parasi olan yazamicakmi derkende kendimi kast etmemistim. ben ts clubdan 1 milyara yakin bi alisveris yaptim.. kulübe üye olmak ayri sey.. Trabzonspor'a ÜYe oLmayan Trabzonspor Taraftari oLamaz Yada SucludurImaji Yaratmayin Beyler..Sonucta 100.000 üye kampanyasi maddiyata dayandirilmis bir olay.. kulübe maddi destek sadece üye olmakla olmuyor.. bunu taraftara sart kosmak yanlis. ben üye olmadim ve kendimde de suc aramiyorum.üyeligin ayri ayri sorumluluklari var. herkes aidat ödemeyebilir.. suan mevcut üyelerin bile kac yildir ödeme yapmadiklari ortada.. bu kampanyanin sartlarida bence cokda ideal ve cazip degil.. tekrar söylüyorum kendi adima degil en azindan cevremdekilere bakarak genelleme yapiyorum.ne bir televizyon reklami var nede tatmin edici yerel reklamlar.. Hiçbir Sekilde Kampanya halka tanitilmiyor.. üye olupta pisman olan bi cok insanida taniyorum.. üye olupta biseyleri aksatip zarar verecegime üye olmam daha iyi..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Taraftarlik ve taraftarligin gerektirdikleri ile ilgili konular nadir açilir oldu. ironmaster arkadasimiz da bu konuda hassasiyet gösteren arkadaslarimizdan oldugu için adima kendisine tesekkür ederim.fficeffice" />

100.000 üye projesi yanlis hatirlamiyorsam Sadri Sener Baskanimizin hayali olan bir projeydi. Daha o zamanlardan bu projenin Barcelona modelinde oldugu gibi, Trabzonspor için de gerçeklestirilebilecegini söylemisti. Hatta hatta Trabzon?daki ortaokul ve lise ögrencilerini belli bir yasa kadar bedava üye yapp, bu çocuklar eli para tutmaya baslayinca küçük de olsa aidatlar ödemeye basladiginda kulüp için önemli bir girdinin olacagini söylemisti.

15-16 yil önce ortaya atilan bu model sonunda kulübümüz tarafindan hayata geçirildi ve bir süre içinde de büyük bir popülariteyle kulübe üyeler kazandirildi. Simdi ise durum ilk baslanildigi noktanin çok ilerisinde degil.

Maalesef taraftarlarimiz kulüpte söz sahibi olabilmenin ayricaligi yerine, oturdugu yerden ahkam kesmekle yetindi.

Trabzonspor üye sayisini arttirmak için ne yapabilir? Elbette çesitli yöntemler örneklenebilir. Bu konuda evvelinde görüs bildiren degerli arkadaslarimin hepsinin görüsüne büyük saygim var. Zaten beyin firtinasi da bu degil midir? Katilimcilarin ilk aklina gelen görüslerini, rahat olacaklari bir ortamda ve ilk etapta sorgulanmadan ortaya dökülmesi gereklidir. Bunlar içinde uygulanabilir, uygulanamaz olanlar ilk etapta dile getirilmez. Tüm fikirler ortaya atilinca bir degerlendirme yapilir. Bu konuda da ironmaster?a tekrar tesekkürler. Beyin firtinasi önemli bir aksiyondur, çünkü.

Öncelikle kulübün sportif basarisinin artmasi elbette üye katilimini da arttiracaktir. Ancak sportif basarinin artmasisüphesiz el ele vermek ve alinan kararlarda daha çok üyenin söz sahibi olmasiyla artmaktadir. Filtre araligi ne kadar dar olursa, alinacak kararlarin dogruluk payi da o denli artacaktir.

Bunun en güncel örnegi, Trabzonspor?un stad yapilmasi durumunda maçlarini nerede oynayacagi konusudur. Bu konuda baskanimiz bu karar Trabzon halkinindir dese de, öncelik bu kulübe üyelik aidatini ödeyerek ve üyeligin gerektirdigi diger sartlari yerine getirerek bu kulübün birincil sahipleri olan kulüp üyelerinin olmalidir. Bu bile üyeligin popülaritesini arttiracaktir. Zira kulübümüzün baskani öncelikli olarak onu seçen Genel Kurul?a sorumludur. Eger siz üyelikle ilgili bir kampanya yürütüyor ama sonunda kulübe üye yaptiginiz kisileri sadece aidat alinacak cüzdanlar olarak görüyorsaniz, bu takdirde üye olmak cazibesini de kaybedecektir. Zira yilda 40YTL aidat ödenerek kulübe yapilacak katkidan çok daha fazlasini, gerek maçlara giderek, gerek magazalarimizdan alisveris yapanve kulübe üye olmayan kisiler de yapmaktadir.

Ben süslü alisveris taktikleri ve üyeligin çesitli maddi avantajlarini ortaya koymak yerine, üyeligin ?aidiyet? tarafinin vurgulanmasini dogru buluyorum. Bu kulüp simdiye kadar hepimizindi. Simdi ise bu kulübün sadece tribünde degil, masada da sahibi olabilmek mümkün.

7-8 bin kisi ile yapilan Genel Kurullarin 50-60 bin kisi ile yapildigini düsünün bir. Iste o zaman yönetimlerimizin her karar alisinda bu büyük gücün denetiminde olusu sebebiyle çok daha titiz davranmalari gerekecektir. Bu bile basli basina bir özendirmedir üyelik için.

Bu ciddi bir bilinçlendirme kampanyasi gerektirir. Peki kulüp ulusal basinda bu kadar az yer bulabiliyorken, yerel basin ?küçük olsun bizim olsun? politikasini izliyorken nasil basarilabilir. Bu zor is!

Bence kulübün oynayacagi önemli maçlar öncesi ve sonrasinda gerek stad girislerinde, gerekse stad içinde görevlendirilen kisiler sayesinde (deplasman maçlari da dahil) anket vb tipi uygulamalarla baslanabilir. Daha sonra çarpici gazete ilanlari bu amaca hizmet edebilir.

Bir baska önerim Sadri Sener?den dinledigim modeldir. Yani Trabzon?daki ve hatta diger illerdeki isteyen çocuklari belli sartlar altinda kulübe bedelsiz üye yapabiliriz. Bu kisa vadede degil ama 5-10 yil gibi bir zaman araliginda meyvelerini verecektir.

Su anda kulübe üyelik bir fedakarlik olarak anlasilmaktadir. Oysa ki tam tersine taraftarlar arasinda ayricalik yaratan bir durumdur. Bunun defalarca bu sekilde vurgulanmasi gerekir. Tekrar ediyorum, Stad Projesi bunun için altin firsattir.

Simdilik bu kadar. Devamini getirecegim ve sizlerin görüslerini de büyük bir keyifle izleyecegim.

Kardesim sen üye degil misin, niye üye numaran yazmiyor diyebilirsiniz.

Üye olmaz miyim, tüm aile fertlerim, hatta arkadaslarim bile üyedir Trabzonspor Kulübü?ne.

BÖYLE FIRSAT KAÇAR MI?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Berberoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

simal yildizi'nin yazdiklarina ben de sonuna kadar katiliyorum.

Bence de kulübe üye olmak ayricaliktir, fedakarlik degil. Bu ayricaligi yasamak isteyen herkes kulübe üye olmalidir. Üye sayimizi arttirabilmemiz için bu olayi bir sekilde vurgulamaliyiz.

Yanlis bilmiyorsam bu kampanyadan önce kulübe üye olmak için en az iki üyenin olumlu referansi gerekiyordu. Fakat bu kampanya ile birlikte artik referansa gerek kalmadan basvuran herkes üye olarak kabul ediliyor. Bu çok büyük bir kolayliktir.

Kampanya ilan edildigi günlerde internet üzerinden üyelik için ilk basvuranlardan biriydim. Bu ay içinde 2. yilimi dolduruyorum üyelikte. Bundan sonraki genel kurullarda söz sahibi olacagimi bilmek inanin her seye deger...

Naim
    Ziyaretçi

arkadaslarin fikirlerinin hepsini topluyor tek tek okuyup maddeler halinde bir bütün olusturmaya çalisiyorum
    fakat öncelikle çok ufak bir noktaya dikkatiniz çekmek istiyorum
    Bazi arkadaslar Klüb üyeligimizin Tek sebebinin ve ya bu kampanyanin tek sebebinin Klube ekonomik destek vermek için oldugunu düsünme yanilgisina kapilmislar.
    Yukarida simal yildizinin dedigi gibi bu mesele sadece ekonomik destek meselesi degilidr öyle olsa idi gidin
    1-2 forma alin denirdi.
    Bu mesele tamamiyle aidiyet ve kulubun gücünün Her alanda Resmi olarak tescil edilmesi meselesidir
    Bir masaya oturdugunuzda yönetiminizin arkasinda 100 bin kisinin oldugunun bilinmesi meselesidir bir Uluslar arasi spor organizasyonda Trabzon sehri ve Trabzonspor baska bir ile Tercih edildiginde arkanizda ki kamu oyu gücüdür
    Taraftar Sayinizin çok olmasi az olmasi çogu zaman çok sey ifade etmez onemli olan otururken masada gücünüzü nereden aldiginizdir 40 yillik bir camia türkiyede söz sahibi olacaksa bu gücü Üyelerinden almalidir.
    Konuya lütfen bu perspektifden bakin ve aidatlarini ödemezler üye olacaklarina gidip alisveris yapsinlar gibi bir sig düsünceye kapilmayin lütfen

Not: bir arkadas Trabzona Üye olmak için sebep göremiyorum demis ben kendisini sadece kiniyorum

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Bu konuyu tekrar gündeme getirdigi için ben de ironmaster'a tesekkür ediyorum. 100.000 Üye basligina da ara sira yazarak orayi güncel tutmaya çalisiyordum.

Atay Aktug yönetimi, klüp içindeki kaynaklarla bu ise yeterince egilemediklerini ve bu isi özel bir sirkete vereceklerini söylemisti. Ancak ondan sonra gelisen olaylardan buna bakacak pek de zamanlari olmadi. Yeni yönetim de geçenlerde bu projeye egilecegini belirtmisti. Biz taraftarlar olarak elimizden geleni yapmali, bu bilinci yaymaliyiz elbette. Ama bu sayinin artmasi için bence mutlaka özel bir sirkete bu is devredilmeli. Bu sirket, kapi kapi dolasip bu sayiyi artirabilir. Üye olabilecek pekçok insan var ama sizin onlarin ayagina gidip, onlar adina bu isi yapmaniz gerekiyor.

Simdi diyebilirsiniz ki, "Üye olmak için gereken islemleri zahmet edip yapmayan biri, üye olsa ne olur?". Ilk bakista hakli gibi görünüyor ama bence öyle degil. Bu kampanya baslamadan önce pekçogumuz üye degildi, neden? TS'u bugünkünden daha mi az seviyorduk? Hayir, birilerinin bu isi tetiklemesi gerekiyordu ve bu da, bu kampanya oldu. Ama bu kampanyaya ragmen hala tetiklenmeyenler olabilir, onlari da bu sekilde tetikleriz.

Ancak diger arkadaslarin da belirttigi gibi, üye olmakla da is bitmeyecek. Daha sonra bu üyeligin anlamli kilinmasi lazim. Burada belirtilen önerilere ek olarak, FB'nin yaptigi taraftar karti uygulamasina biz de geçebiliriz. TÜm üyelere kart verilerek, pekçok konuda kart sahiplerine kampanyalar ve indirimler sunulabilir. Kombine bilet, TS Club ürünleri ve daha pekçok konuda.

Vurgulanmasi gereken diger önemli bir konu da su bence. Bugün FB veya GS'a bir taraftarin üye olmasi çok zor. Zira giriste 10.000 YTL (Bu benim bildigim son rakam) ücret isteniyor. Yine bildigim kadariyla GS'de bu parayi verseniz bile üye olabileceginizin garantisi yok. Demek istedim su : TS klübü taraftarina bu ayricaligi sunuyor. Dolayisiyla taraftar olan herkes bu ayricaliga sahip olmali. Bunu kendiliginden yapamiyorsa birileri gidip ona bunu hatirlatmali. Sonrasinda da avantajlar sunularak bu ayricalik hissettirilmeli.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konuyu Okuyan Üye(ler) : 0

Şu anda listelenecek üye yok.