Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Avrupada neden cöküyoruz

Punisher-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Herkesin bildigi gibi basel Uefa kupainda ilk macini 2-0 kazandi ve bu hafta oynanacak macta turu gecerse isvicre Türkiyeyi gececek ve Türkiye 16. siraya düsecek.... böylece Sampiyonlar Ligine Türkiyeden sadece 1 Takim katilacak...

sizce Avrupadaki basarisizligin sorunu ne???

Takimlarda az yabanci olmasi mi?

yoksa her sene yanlis takimlar mi Avrupaya gidiyor?? yani Türkiye Avrupaya en iyi futbolu oynayan Takimidegilde en cok korunan Takimlari mi yolluyor??

Yoksa Türk Futbolu herkesin söyledigi kadar iyi degil mi??

-------------------------------

Bence Bizanslilar kollanirsa her 2. maci Hakemin sayesinde kazanirsa Avrupada 16.degil 26.siraya bile gerileriz

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Türkiyeden kollanan takimlar gittikçe olacagi budur.

Oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

Basit bir örnek:

-Fenerbostan Avrupa'da neden yok?

-Cem Papila gibiler Fenerbostan maçlarini yönetmiyor da ondan!!!

Muhalif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

Avrupa'da neden basariliydik sorusuna verecegimiz cevap bu soruya da cevap olacaktir bence.. isimize gelir veya gelmez ama dünya 3.sü Milli Takim ve Uefa sampiyonu Gs'yi olusturan nesil ayniydi.. su an o nesil yaslandi ve yerlerine koyduklarimiz onlar kadar basarili degiller...

bahadır2561 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bu yil mi tek takim gidecek..arkadasla iddaa ya girdim ben 2 takim gidecek dedim o ise 1 dedi...bilgilendirirseniz..

evet bende ögrenmek isterim???

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

avrupada neden çöküyoruz...

çünkü bizim liglerimiz sanildigi gibi iyi bir lig degil.. hak yok hukuk yok bu da çok etkiliyor oyunlari.. çalismiyoruz üretmiyoruz... hazira alismisiz "ben"cilik mevcut.. ve basariya giden her yolu mubah sanan külüpler oldugu için türk futbolu her zaman avrupada çökecektir.

Hakemler nedeniyle,emek hirsizligi yapiyorlar.

Zeki Çelenkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

futbolcular takimin üstünde görüldügü sürece bu durum degismez..

tek sorumlu taraftardir...

Aslıhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

çünkü liglerimiz kalitesiz , futbolcular profesyonel degil , hakemler çok fazla etki altinda , taraftarlar bilinçsiz , yöneticiler çok ön planda .................

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sadece bu sezon açisindan bakilsa bile geyse ve tavuklarin haram puanlarini çikarsaniz.3.lük için yarisan 4-5 takimda onlara ortak olabilirdi.Ve5 ile 7 takiminsampiyonluk için yaristigi bir ligdede dogal olarak kalite yükselebilirdi.Hakem hatalari yada kasitli olarak takim koruduklari maç sayisi artiyor.Takimlar arasindaki gelir dagilimida ülkedeki gibi oldugu için,futboldan gelen para kulüpler arasinda adilane dagitilamiyor.

Tüm yazdiklarimdan çikan sonuç;büyük zannedilenler kollaniyor,güdükler kollaniyor,bü.ükleri kollaniyor,..............

Neticede Avrupa'da yokuz.

Selman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Öncelikle ligimiz kalitesiz ve kollanan takimlar malum.Ezikler her gidisinde neler oluyor görüyorsunuz.Orasi Türkiye degilki Lucanio ve Aurelio ne hale geldi Shalke maçinda.

Avrupa liglerinde ligin alt siralarinda oynayan iki takimin maçindaki futbol bizim derbilerde yok.

Diger avrupa ligleri gibi olmamiz için çok ekmek yememiz gerek çokkkk...

Sezon basina bakilirsa G.Saray'in Tromso'ya elenmesi,bizim Anorthosis'e elenmemiz,Besiktas ve Fenerin gruplarindan çikamamasi Türk futbolunu bence kisaca özetliyor.Çikan sonuçlar normal yillardir sorunlari ariyoruz;sorunlara çözüm üretmeyi degil[img]smileys/smiley2.gif[/img]

61_dnc_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bizim takimlar geç form tutuyor.......su an ki durumuyla katilsa takimlarimiz daha iyi yerlerde olabilirdik diye düsünüyorum....

demek oluyorki sezon öncesi kamplarimiz verimli geçmiyor.....iilk yari ligimizde oynanan futbolla , suan oynanan futbol arasinda oldukça fark var...

toshiba
    Ziyaretçi

Alıntı b_kartal Nickli Üyeden Alıntı
    bu yil mi tek takim gidecek..arkadasla iddaa ya girdim ben 2 takim gidecek dedim o ise 1 dedi...bilgilendirirseniz..

Bu sezon sonunda iki takim gidecek (ikiside one eleme oyanayacak), soz konusu konu gelecek sezon sonu ile ilgili.

Avrupa'da basarilari sürekli olan takimlara bir bakalim. Yönetim sistemleri bizde oldugundan çok farkli. Takimlar sadece birer futbol kulübü degil, birer sirket. Futbolu her yönüyle oynuyorlar. Markalarini çok iyi pazarliyorlar, para kazaniyorlar, kaliteli ekipler kurup, sürekli bir seyirci kitlesiyle sahaya çikiyorlar. Bu da onlara yine para olarak dönüyor.

Bir baska etken de, her kulüp altyapi çalismalarina çok dikkat ediyor ve altyapidan yetisen gençlere ilk 11'de sans taniyorlar. Bu genç oyuncular, tecrübeli futbolcularla birlikte çok iyi harmanlanmis bir takimda sahaya çikiyorlar ve yeteneklerinin üzerine tecrübe de kazaniyorlar. Bizde ise genç futbolculara sans taninmiyor, kulübede köreliyorlar. Yabanci futbolcularla biryerlere gelmeye çalistigimiz için genç nesil yokolup gidiyor.

Ligimizde tam bir teknik direktör katliami yasaniyor. Kimse kendi ilinin, ilçesinin takimini tutmuyor ve maçlarina gitmiyor. Bu da birkaç kulüp disindakileri paraya muhtaç birakiyor. Zaten paraya muhtaç takimlarimizin basarisizliga tahammülü olmadigi için en ufak basarisizlikta fatura kesilebilecek en uygun aday teknik direktör oluyor. Bu yüzden hiçbir takimda belirli bir ekol olusturulamiyor.

Peki tüm bunlara ragmen Galatasaray nasil basarili oldu? Cevap, çok iyi bir teknik direktörle birlikte iyi bir jenerasyon yakaladi. Yönetim, teknik direktörüne her türlü destegi sagladi. Genç yerli oyuncularin yanina futbolumuza gerçekten birseyler katabilen yabanci yetenekler de eklendi. Fatih Terim takimi teknik direktör gibi degil, Ingiltere'deki menejerlik sisteminde oldugu gibi yönetti.Büyük bir basari kazanildi. Ancak o neslin eriyip gitmesiyle basarinin da devami gelmedi.

Belki yinebazi kulüplerimiz Avrupa'da kismi bazi basarilar elde edebilirler. Ancakligimizdeki kaliplasmis sorunlara bir çare bulamazsak, bu basarilar gündelik olmayamahkumdur.

kelkitli29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Aslinda bunun bir cok sebebi var. Ama bizi ilgilendiren konu aslinda Trabzonspor. Iki senedir biz cok mahvettik Türk futbolunu. Bjk gecen sene 8 puan aldi, Fb 6, biz ve gs 1 er puan. Iki senedirdogru dürüst oynasaydi Trabzonspor, simdi 15 degil ilk 12 deydik. Bana göre bunun en büyük sebebi Trabzonspordur. Fakat liglerimizde kalitesizdDI dogrudur. Ama bundan sonra bence gene yükselecegiz. Hele sükür bu sene iki kiz kardes gidiyor Sampiyonlar Ligine. Ikiside elemeleri gecer, birbirlerine inat gruplari bile gecerler ve puanlari getirirler insallah. Biz bu oyunla eger Uefaya gidersek gene ülkeyi mahveden biz oluruz. Gercegi kunusmak gerekirse hem Kayserispor hemde Genclerbirligi bizden daha iyi oynuyorlar ve daha basarili olurlar. Ama nefis iste, biz olalim diyoruz.

kelkitli29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı toshiba Nickli Üyeden Alıntı

Alıntı b_kartal Nickli Üyeden Alıntı

Bu sezon sonunda iki takim gidecek (ikiside one eleme oyanayacak), soz konusu konu gelecek sezon sonu ile ilgili.

Basel elendigi icin. Bu sene sonuda, gelecek sezon sonuda ilk iki takim gidiyor. Fakat iki sezondada iki takimda ön eleme oynayacak. Ve Sampiyon olan takim 3. Ön elemeden itibaren katilacak. Ikinci olan takim 2. Ön elemeden katilacak.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

biz eski biz olmadigimiz için çöküyoruz

Mayls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

<DIV>FB avrupa hakemlerini transfer edemedi</DIV>

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)