Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 62 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BMTD’den Giray BULAK’a Ziyaret

kutoz
    Ziyaretçi

Giray BULAK: Ben Trabzonspor?luyum.fficeffice" />AMESPACE PREFIX = O />[/B]
    [/B]
    Bordo-Mavi Trabzonspor?lular Derneginden Giray Bulak?a ziyaret;[/B]
    [/B]
    Bugün (30 Mart 2006)[/I] saat 13:00?da Bordo-Mavi Trabzonspor?lular Dernegi üyeleri Ankaraspor?un Trabzon?lu teknik direktörü Giray Bulak?i Ankaraspor ASKI tesislerinde ziyaret etmistir. Son derece samimi ve sicak bir ortamda gerçeklesen ziyarette Sn. Bulak sorularimiza içtenlikle cevap vermistir. Ziyaret öncesi Sn.Bulak?a Bordo Mavi renklerden olusan çiçegimizi sunarak, basina poz verilmistir. Iste Sn. Bulak?la yapilan röportaj:

BMTD:[/B] Hocam öncelikle Ankaraspor?un ligdeki durumundan bize bahsedermisiniz? Takiminiz ligde kritik maçlar oynuyor, Süper Lig?de tutunabilecekmisiniz?

G.Bulak:[/B] Gerçekçi bakarsak bizim takim olarak su an hedefimiz küme düsmemek. Bütün düsüncemiz budur. Takim aslinda iyi top oynuyor. Özellikle kaybettigimiz son iki maçi kazanabilirdik. Hiç olmayacak iki gol yedik ve iki maçi da kaybettik. Takimda psikolojik olarak bir sorunumuz var, bunu asmaya çalisiyoruz. Su takimin 40 puani olsa ligdeki bütün takimlari yenebilir, o potansiyel var. Simdi önümüzde çok önemli bir Malatyaspor maçi var, inaniyorum o maçi kazanacagiz.

BMTD:[/B] Türkiye?nin dünya 3üncülügünden sonra gerek milli takim, gerekse kulüp bazinda büyük bir düsüs yasaniyor. Siz bir teknik direktör olarak Türk futbolunun kurtulusunu ve gelecegini nasil görüyorsunuz?

G.Bulak:[/B] Öncelikle sunu söyleyeyim. Bizim futbol kültürümüz yok.[/B] Dünya Kupasinda kazandigimiz 3üncülügü hazmedemedik, gerekli atilimlari yapamadik. Insan olarak galibiyete çok sartlaniyoruz ve maglubiyetlerde takilip kaliyoruz. Halbuki Avrupa?da böyle degil, maglubiyetin ertesi günü adam önündeki maça bakiyor, ne yapabilirim diye. Birde Avrupa Sampiyonasi öncesi Letonya?ya elenmemiz bizi çok etkiledi. O sampiyonaya gidebilseydik daha farkli olabilirdi. Türkiye?de futbola müdahale çok fazla. Ilgili ilgisiz herkes futbola el atiyor. Gazetenin ön sayfasinda yazisi okunmayan bir yazar, spor sayfasinda yazi yazdi mi okunuyor. Hakem atisina hava atisi diyen yazarlar var bu ülkede.[/B] Futbolu isi bilenlere, profesyonellere birakmak lazim, ancak o zaman düzelir Türk futbolu.

BMTD:[/B] Türkiye liglerinde Trabzon?lu teknik direktörlere bu kadar talep olmasi ve gittikleri takimlarda da genelde basarili olmalarini neye bagliyorsunuz?

G.Bulak:[/B] Bir kere Trabzon?da futbol ?din? gibi. [/B]Sehrin cografi ve ekonomik durumu belli. Nasil kendini göstereceksin, çikis kapisi nedir? Tabiî ki futbol. Varini yogunu, bütün mesaini futbola harcarsan sonuçta basari da kendiliginden gelir. Dünyada futbolun besigi Ingiltere?yse Türkiye?de de Trabzon?dur.[/B] Ve bu ülkemizde de kabul görmüstür, bu nedenle Trabzonlu futbolcu ve hocalara talep olmasi normaldir.

BMTD: [/B]Trabzonspor?un önümüzdeki yil hedefi sampiyonluk. Bir teknik direktör olarak bu konu ile ilgili degerlendirmeleriniz nelerdir?

G.Bulak:[/B] Trabzonspor yabanci futbolcularini iyi seçtikten sonra, yani kaliteli yabancilar aldiktan sonra 1-2 tane de yurt içinden iyi adam alirsa sampiyonlugun en güçlü adayi olur. En büyük eksiklik ise takimda o eski ruhun olmamasi. Sunu da söylemek istiyorum; sampiyonluk hedefi koymayi pek dogru bulmuyorum. Insanlari sartlandiriyorsunuz aksi durum olunca sonuç da hüsran oluyor. Trabzonspor hedef koysa da koymasa da zaten hep ilk dördün içindedir. Bu son yasanan olaylarda Trabzon?u etkiledi. Mesela Malatyaspor?lu Bilal gelecekti, ürktügü için gelmedi.[/B] Bakiyorsunuz dönem dönem Trabzon?dan yetismis oyuncular da takimdan gitmek istiyor. Bunlari düzeltmek lazim. Altyapi çok önemli bu noktada. Galatasaray bu sene sampiyonluga oynuyor ama bakiyorsunuz gençleri çekinmeden sahaya sürüyor. Trabzon?da da altyapidan yetismis kaliteli çocuklar var ama oynatilmiyorlar. Tolga iyi de oynuyordu ama simdi oynatilmiyor. Bir teknik direktör olarak bunu anlayamiyorum.[/B]

BMTD:[/B] Hocam bizde anlamiyoruz (gülüsmeler). Trabzonspor?da Trabzon?lu teknik direktörlere daha az müsamaha gösterildigine inaniyormusunuz?

G.Bulak:[/B] Evet inaniyorum. Geçmis dönemlerde bunun örnekleri yasandi. Acimasiz elestirilere maruz kaldigimizi hatirliyorum. Giydigimiz kiyafetten, saha kenarindaki hareketlerimize kadar elestirildigimiz zamanlar oldu. Simdi düsünüyorum da Halilhodziç?in yaptigi açiklamalarin onda birini Trabzon?lu bir hoca yapsaydi evine giremezdi![/B] Bizlere daha az toleransli davrandiklari asikar.

BMTD:[/B] Son olarak teknik direktör olarak koydugunuz hedef nedir? Yurt disindan teklif gelse kabul edermisiniz?

G.Bulak:[/B] Ben Trabzonspor?luyum. [/B]Denizli?yi çalistirirken FB maçi öncesi de bunu açik açik söyledim. Gönlümden Trabzonspor?un sampiyon olmasini geçirmek kadar daha dogal ne olabilir ki. Bunu çekinmeden dile getirdim. Hedefim tabiî ki Trabzonspor?u çalistirmak, milli takimlari çalistirmak. Yurt disindan teklif gelirse de çalisirim. Zaten dil sorunum da yok.

BMTD:[/B] Hocam bizi kabul ettiginiz ve vakit ayirdiginiz için BMTD olarak çok tesekkür ederiz.

G.Bulak:[/B] Ben tesekkür ederim, çok memnun oldum. Sizlere her zaman kapim açik.

Not: Bu mesaj Denizci61'e aittir.

Zeki Çelenkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

[img]smileys/smiley32.gif[/img]helal beyler...

Semih58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Yakisir.

sümela61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı kutoz Nickli Üyeden Alıntı

G.Bulak:[/B] Simdi düsünüyorum da Halilhodziç?in yaptigi açiklamalarin onda birini Trabzon?lu bir hoca yapsaydi evine giremezdi![/B]
    çok dogru bir tesbit...

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Güzel bir röportaj olmus.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ellerinize saglik

ihsanbayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

biz bu adamida illet ederek istifa etmek zorunda birkamadikmi yaaaaaaaaaaaaaa???

Muhalif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

Tesekkürler arkadaslar.. Giray Hoca'nin bir gün Trabzonspor'un basina geçip,basarili olacagina inancim tam.. Sadece biraz daha sükunetini muhafaza etmesi lazim o kadar.. Trabzonspor eger an için yerli bir teknik adam düsünürse bence Bulak ilk adaydir..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Harika....[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Forumdan Uzaklaştırılmıştır poetricus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Giray Bulak Halilhodziç'in yaptigi açiklamalarin onda birini degil çok daha fazlasini yapmis ve sonra da evine gidememsi bir yana bir sonraki sezon Trabzonspor'un basina geçmisti. Kuzey TV arsivlerindeki görüntüler sahididir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cyzio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Benim ömrüm hep "Acaba simdi hangi Trabzonlu teknik direktör bu takimin basina tebelles olacak?"korkusuyla mi geçecek? Iste adam baska bir takimdayken açik açik söylüyor:

-"Hedefim tabiî ki Trabzonspor?u çalistirmak, "

Üstadim; sen o hedefe 2001'de ulasip, Sergen'li Löebe'li Lange'li, Oktay'li kadroyu ezmedin mi? Yenge ile Hami'nin hanimi balkon meselesi yüzünden tartisti diye Hami'yi takimdan kesmedin mi? Koskoca takim, yerlerde sürününce, Sadi Tekelioglu'ndan medet umar hale gelmedik mi? Bu hala neyin hedefidir?

Yok, yok... Bu klüpte, "Trabzonlu Teknik Adam" fetisi bitmedikten sonra, bumuhabbet hiç bitmez. 2016'da da "Hocamiz Hami mi olsun, Lemi mi olsun, yoksa Fatih, Gökdeniz ya da Hüseyin mi?" sorulariyla oyalaniriz. Biz bu öz evlat batagina saplandikça, Üç Istanbullu sampiyonluklarina sampiyonluklar ekler.

Allah'tan yasim itibariyle 6 sampiyonluk gördüm. Ama gençlere çok aciyorum.

Selamlar.

Edited by: Cyzio

eren_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

helal beyler[img]smileys/smiley32.gif[/img]

çok güzel olmus arkadaslara tesekkür ederim be giray bulaktan çok umutluydum savasçi bi yapisi vardi ama maalesef ona tahammül edemedik dedigi gibi halil beyin 10da1 kadar tahammül etseydik belki bisiler olurdu bikeresinde ben bi tespitini duymustum hocanin çok dogruydu türkiye liginde sampiyon olmak istiyosaniz saglam iki defans saglam ikide forvetiniz bide ortasahanizoldumu götürürsünüz isi demisti çok dogru kaldiki o senede geçen seneydi anilmiyosam sampiyon olabilirdik

(tabi ruh dememisti hoca onuda unutmamak lazim[img]smileys/smiley1.gif[/img])

Ankara İl Temsilcisi Sönmez Özlü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Giray Hoca'nin söyledikleri arasinda, Trabzonlu hocalara -hatta Türk hocalara- müsamaha gösterilmedigi dogru bir tespit. Bu hususun varligi asikârdir. Öte yandan illa Trabzonlu olsun diye hoca seçmeye çalismak da dogru degil, zira Trabzonspor gibi büyük bir takimi idare etmeye herkesin vizyonu ve yetenegi yetmez. Ancak, Giray Bulak, oldukça yetenekli bir teknik direktör. Trabzon'da daha önce yaptigi mesaiye göre, kendisini de gelistirmis. Ben onu takimimizin basinda görmek isterim açikçasi. Takim bir toparlanma sürecine girer.

Nereden
    Belçika

Baba Adam.

AyhanPe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

halilhodzicle 6.olacagimiza giray bulakla 6.olalim daha iyi..

BDiler61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Emre B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Helal size usaklar,sizlerden çok ben mutlu oldum.

denizci61
    Ziyaretçi

Alıntı Cyzio Nickli Üyeden Alıntı

Benim ömrüm hep "Acaba simdi hangi Trabzonlu teknik direktör bu takimin basina tebelles olacak?"korkusuyla mi geçecek? Iste adam baska bir takimdayken açik açik söylüyor:

-"Hedefim tabiî ki Trabzonspor?u çalistirmak, "

Üstadim; sen o hedefe 2001'de ulasip, Sergen'li Löebe'li Lange'li, Oktay'li kadroyu ezmedin mi? Yenge ile Hami'nin hanimi balkon meselesi yüzünden tartisti diye Hami'yi takimdan kesmedin mi? Koskoca takim, yerlerde sürününce, Sadi Tekelioglu'ndan medet umar hale gelmedik mi? Bu hala neyin hedefidir?

Yok, yok... Bu klüpte, "Trabzonlu Teknik Adam" fetisi bitmedikten sonra, bumuhabbet hiç bitmez. 2016'da da "Hocamiz Hami mi olsun, Lemi mi olsun, yoksa Fatih, Gökdeniz ya da Hüseyin mi?" sorulariyla oyalaniriz. Biz bu öz evlat batagina saplandikça, Üç Istanbullu sampiyonluklarina sampiyonluklar ekler.

Allah'tan yasim itibariyle 6 sampiyonluk gördüm. Ama gençlere çok aciyorum.

Selamlar.

Gördügünüz 6 sampiyonlugu bu topraklarin evlatlari kazandirdi. Bu nasil bir tezat anlamak mümkün degil.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Daha evvel de (baska baslik altinda) yazmistim ama, "Sampiyonluklarin hepsini yerli hocayla ve yerli futbolcularla kazandik" diyen arkadaslarima sesleniyorum:

Dedemiz Osmanli pek çok savas kazanmistir. Bu savaslari neylen kazanmistir? Kiliç - kalkan, ok - yay, mancinik. O zaman bugün de, ayni Avrupa ülkeleriyle savasa girersek, gene bu silahlarla savasmaliyiz. Top, tüfek, uçak, denizalti ile degil.

Ayni mantik.

Tarihle avunanlar degil, tarihi iyi analiz edebilenler basarili olur.

Su takimdan çikarin bakalim Yattara, Szymkowiak ve Stepanov'u. Ve getirin basina Sadi Tekelioglu'nu. Alin size yerli takim, yerli hoca.

Sonra bir 20 yil daha seyredin 3 Istanbullu'nun sampiyonlugunu.

Iyi seyirler.

(Genel istek üzerine bu yaziyi 3. kere yayinliyorum)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Bir de; hiç biriniz "Sergen Löebe, Oktay, Lange ve Ianchev'li kadroyu nasil ezdigini" ve "kendisinin hanimiyla Hami'nin hanimi kavga edince Hami'yi nasil takimdan kestigini" sorularimi cevaplayamiyorsunuz.

Sürekli soru, sürekli soru.... Tamam, ben korkmadan cevaplarim. Ama ayni cesareti sizlerden beklemek de hakkim.

Selamlar.

denizci61
    Ziyaretçi

Giray Hoca'yi ne kadar tanidiginizi bilmiyorum ancak sunu söyleyebilirim; hanimlar kavga etti diye Hami'yi takimdan kestigine ben gülerim. Öyle bir karakterde degildir. Ha baska bineden (bencildi, takimoyunu oynamiyordu) söyleyin eyvallah. Sunu da belirteyim ben Giray Hoca takimin basina gelsin de demiyorum, yanlis anlasilmasin.Adam Trabzon'lu, Trabzonspor'da top oynamis,"ben Trabzonsporluyum" diyor. "Hedefim Trabzonspor'u çalistirmak" diyorsa bundan daha dogal ne olabilir? Edited by: denizci61

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Biraz arastirirsaniz, hanimlar konusundaki kavgayi dogrulayacak pek çok merci bulursunuz. Ama altin kadroyu nasil ezdigi konusu gene cevapsiz kaldi.

Ben de iyi bir paraya Trabzonspor'u çalistirmak isterim. Bundan daha dogal ne olabilir?

DKaraduman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Cyzio Nickli Üyeden Alıntı

Bir de; hiç biriniz "Sergen Löebe, Oktay, Lange ve Ianchev'li kadroyu nasil ezdigini" ve "kendisinin hanimiyla Hami'nin hanimi kavga edince Hami'yi nasil takimdan kestigini" sorularimi cevaplayamiyorsunuz.

Sürekli soru, sürekli soru.... Tamam, ben korkmadan cevaplarim. Ama ayni cesareti sizlerden beklemek de hakkim.

Selamlar.
    Hami olayina bakarsan Halilhodzic de Ronaldinho gibi bir adami Paris SG de kadro disi birakti...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konuyu Okuyan Üye(ler) : 0

Şu anda listelenecek üye yok.