Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 74 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor’lu olmak Bu mudur?

Tansu Onur Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Bildiginiz üzere son konyaspor maci kötü bi oyun sonunda sahadan maglup ayrildik ama benim irdelemek üzerine basmak istedigim konu bu degil...!benim deginmek istedigim konu trabzonspor taraftari diye gecinen birkkitlenin (kesinlikle yermek ,elestirmek anlaminda sölemiyorum)takima ve oyuncularina durus seklidir

bir taraftar kitlesinin skora etki edip etmedigi mechul ama ben trabzonsporlu olarak trabzonda sahit oldugum maclarda dahil taraftar olarak destek konusunda sifir hatta eksi bile oldugumuzu söyleyebilirim..

taraftar olmanin geregi nedir hangimiz trabzonsporu hep kazansin diye tutuyoruz tabiki hiç birimiz 20 yil önce trabzonspor deplasmani türkiyenin en zor deplasmaniyken diger takimlar çekinerek gelirken su an güllük gülistanlik bir puana bile burun kivirir haldeler

su bi gercekkitakimimizin su durumu berbatken biz taraftar olarakta okdar kötüyüz

son konyaspor macinda takim kötü diye konyaspor lehine tezahürat yapmak alkislamak ta ne demek oluyo taraftar demek ne olursa olsun sonuna kadar arkasinda durmaktir.ama biz ts taraftari olarak bunu yapamiyoruz yapamadik

ayni sekilde 96 yilinda kacan sampiyonluk sonunda fenerbahce mac sonu alkislanmis bir cok oyuncuya tepkiler gösterilmis bunun sonucundada bir cok futbolcu takimdan ayrilmisti

ve yine bir besiktas maci sonucu kulaktan dolma bilgiyle anlatiyorum mac devam ederken herkez sirtini cevirmis

onun disinda utandigim bi konu taraftarlarin futbolcular üzerinde kurdugu baski ve korku

yakin örnekler veriyorum birisi mehmet yilmaz digeri tayfun cora pek tabiki trabzonsporda oynayan bazi oyuncular o takimda oynamayi haketmiyodur yetenekleri sinirlidir ama hiç bi bahane o forma altinda mücadele eden bi futbolcuyu yuhalayi tepki gösterme hakini vermez

g.saray macinda mehmet yilmaz dönen topa bos kaleye golü kacirdi son konya maci tayfuna olan tepkiler ve sonuc trabzonspor icin ter döken asla iclerindeki trabzonspor sevgisinden süphe etmiyecegim iki insan tayfun cora ve mehmeh yilmaz ikiside soyunma odasinda agliyolar...

sunu hiç kimse unutmamali onlarin yerinde bizde olabilirdik...dünyada bi bos kaleye kaciran mehmet yilmazmiydi yada kötü performans gösteren tayfundan baska futbolcu yokmuydu???

benim üzüntüm bu oyuncularin öz karadeizli olmasi ve bunu yasamalarinin nedenide yine trabzonlu olusur

bir thomas jun maliyeti oynadigi futbol bize verdigi zarar gider ayak yaptigi konusmalar peki bu taraftar mehmet yilmaz ve tayfuna verdigi tepkinin yarisini verdimi?cvp hayir suna yüzde yüz katiliyorum bizde yabanci hayranligi war tayfunun adi gomez olsa asla o tepkiyi göstezdi

son olarak sunu sormak istiyorum siz atiyorum ankarali bi futbolcu olsaniz anlattigim bu olaylari bilseniz trabzonsporda bi teklif yapsa o takima gidermisiniz gitmezmisiniz??

kutoz
    Ziyaretçi

Tayfun'a veya baska bir futbolcumuza yapilan davranisi tasvip etmek imkansiz. Fakat, bu yilki beklentilerin aksine ruhsuz bir futbola, taraftarin bu yil gösterdigi kadar hiçbir dönem sabir göstermedigini de söyleyebilirim. Bu anlamda, taraftari elestirmeyi dogru bulmuyorum.

Birde madalyonun diger yüzü var ki, yürekleri parçalar. Trabzon sehrinin sosyo-ekonomik durumunu göz önüne aldiginizda, Konya maçina gelen taraftarin, bir günlük yevmiyesini teptigi, ticarethanesine kilit vardugu, pazarda sattigi terayaginin parasini eve getirmek yerine Trabzonspor maçini izlemek için verdigini düsünürsek, insanin isyan etmemesi için çelik gibi bir iradeye sahip olmasi gerek. Iste o irade, Konya maçinda biraz esnedi... Bunuda çok görme, birak bir kerede taraftar hakli olsun.

Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

adam nette,forumda Mehmet Yilmaz a maçtagol kaçirdi diye dümdüz gider,

ama stadda tayfun u yuhlayan adama söver,yanlis yapiyorsun der.

gerçek taraftar iste,futbolcunun moralini bozmadan,çaktirmadan sövüyor,klavye basinda.

Edited by: Oflu144

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadıkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yahu oyuncuyu yuhlayalim tamam ama MARATONDA BIZIM OYUNCULARI YUHLAYANLAR MAÇ BOYUNCA 1 DK BAGIRMADI YEMIN EDIYORUM ALLAH BELAMI VERSIN TELEVIZYON KARSISINDA BEN ONLARDA ÇOK BAGIRIYORUM[img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img]

Nereden
    Samsun

benim deginmek istedigim nokta taraftarin tepkisiydi mutlaka ama neden hep bu tepkileri ceken trabzon kökenli futbolcular oluyo siz bu gün tayfuna buy kadar tepki gösterdiniz bide onun psikilojik durumunu göz önüne alin 22 yasinda bi topcu yarin bi daha avniaker stadina nasil cikacak

mehmet yilmaz asla kötü futbolcu degil ama mehmet yilmazi dünyanin en ......si yaptik ama denizlide sakir sakir gollerini atiyo

besiktasin taraftari arasinda "taraftarin, bir günlük yevmiyesini teptigi, ticarethanesine kilit vardugu, pazarda sattigi terayaginin parasini eve getirmek yerinebesiktas maçini izlemek için veren yokmudur ? beliktasin su an durumu bizden dfahami iyi dahada beter bi onlarin harcadiklari paraya bakin birde bizimkine

ama adamlarin taraftarlari macta ........ gibi bagiriyo hangi macta futbolcularini yuhaladilar ben hiç sahit olmadim

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Çebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Biz Trabzonsporluyuz! peki ya siz?
    Son haftalarda Avni Aker'de oynadigimiz müsabakalarda çekirdekçilerin hedefi haline gelen isim Tayfun Cora...

Ve Çekirdekçiler; bir "Trabzon" tezahüratini takimina çok gören, müsabaka boyunca atilan goller haricinde yerinden kalkmayan, elindeki çekirdek posetine gösterdigi ilginin dörtte birini takimina göstermeyen çekirdekçiler.

2-3 YTL'lik biletleriyle kendilerinde bu hakki bulabilen, hesap sorabilen çekirdekçiler; buna hakkiniz yok. Hele ki bu sehrin evladina, daha 23 yasindaki bir gence bunu yapmaya hakkiniz yok!...Taraf degil sadece seyirci olan bu insanlar o kadar önyargililar ki daha maç öncesi yapilan kadro anonsunda yuhalamaya basladilar Tayfun Cora ismi okununca. Ne olur bu gence destek verseniz, ne olur Trabzon bir degeri daha kazansa...Bunun size zarari ne?...Maç baslamadan tepki koydugunuz bu gençten sahada ne yapmasini bekliyorsunuz?..

Kötü oynayabilir, hata yapabilir prostesto edersiniz. Bizler de her hata yapisinda ahlaniyor vahlaniyoruz, tepki gösteriyoruz ama bu sekilde degil, takimin ve futbolcunun motivasyonunu bozacak sekilde degil!

Taraf olmayan bu insanlar o kadar ileriye gidiyor ki Tayfun her topu ayagina alisinda küfür edebilcek duruma geliyorlar. Ve o kadar ileriye gidebiliyorlar ki daha 66. dakikada gelen Konyaspor golünü alkislayabiliyorlar. Hatta maç boyunca yerinden kalmayan bu insanlar Konya,Konya sesleriyle inletiyorlar Avni Aker'i. Yazik size!

Gerçek Trabzonspor taraftari! Tribünde provokasyona gelme! Kendi futbolcuna, bu sehrin degerlerine sahip çik! Çik ki yeni Ali Kemaller, Turgaylar, Necmiler kazanalim! Çik ki efsanenin dönmesine katkin olsun! Çik ki hakkin olsun hak talep etmeye!

ÇILGINLAR!

31.03.2006 21:57

kaynak: kalearkasi.net| ÇILGINLAR grubu web sitesi

Nereden
    Samsun

Alıntı Oflu144 Nickli Üyeden Alıntı

adam nette,forumda Mehmet Yilmaz a maçtagol kaçirdi diye dümdüz gider,

ama stadda tayfun u yuhlayan adama söver,yanlis yapiyorsun der.

gerçek taraftar iste,futbolcunun moralini bozmadan,çaktirmadan sövüyor,klavye basinda.

keske herkez caktirmadan klavye basinda sövse sen sahaya ciksan sanada sövseler senne yapacaksin biraz bencil olmayin sen ts yeniliyo diye üzülüyosun orda mücadele eden tayfun efendi bide küfür yiyo bide yeniliyo ya onun psikolojisi ????

kalearkasi.net (köseyazilari)

ALIN GIDIN! ( Ali Kemal Yazici )
    Evet alin gidin. Istanbul?da bulunan Trabzonsporlular, bu takimi gelin bu sehirden alin ve Istanbul?a götürün. Bu takimin bu milletle artik ne organik, ne de duygusal bagi kalmis. Bu takimi alin. Kulübü alin, Istanbul?un kulübü olmayan bir semtine tasiyin. Tasiyin ki kendi futbolcusuna, kendi evladina, ana avrat söven bu millet rahat etsin.

Yuhlarsin anladik, tepki koyarsin onu da anladik. Ama sen 60 dakika susup, sonra da rakip gol atinca rakibi alkislayip tempo tutup futbolcuna küfür edersen, senin bu takimla hiçbir ilgin kalmamis demektir.

Hoca yanlis yapmis, futbolcu oynamamis, gol kaçirmis, gol yemis? Geçin bunlari. Sen futbolcun harekete geçirmeyi bir kenara birakacaksin, hata yapmasini dört gözle bekleyeceksin yaptiginda da anasina avradina söveceksin, ondan sonra da bu takim üzerinde hak iddia edeceksin. Yok öyle yagma?

Belediye otobüsü bilet ücretine maç bileti alip, hiçbir katkida bulunmadan sana bu hakki kimse vermez?

Konyaspor takimi kendi sahasinda bu kadar rahat maç oynamazken ona bu zemini hazirlayip galibiyet bekleyeceksin?

4888?i biletli, 4528?i kombine kartli olmak üzere toplam 9416 kisinin izleyip, 16 bin 155 YTL hasilat biraktigi Trabzon?da, yildiz futbolcu bekleyip, stadin 50 bin kisilik olmasi için ahkam keseceksin ondan sonra da maça futbolcuna küfretmek için geleceksin. Vay anasini ya. Bu kadar güzelligi bir insana kim verir?

Birakin maçi, futbolu. Artik bu takim bu sehir için bitmistir. Her an futbolcusuna sövmek için zemin arayan bu taraftar kilikli provokatörlerin elinden bu pahali oyuncagi alin, alin da belki herkes bacaklarindan asagi bakmanin ne oldugunu anlar?

Son sözümde Çilginlar?a, Erdogdulular?a?Bir zamanlar çapulcu denilerek asagilanan gerçek Trabzonspor taraftarlarina, hepinizi alinlarindan öpüyorum. Dün Trabzon?un ve Trabzonspor?un onurunu kurtarma adina her seyi siz yaptiniz?

Ali Kemal Yazici ( Türksesi Gazetesi )

Nereden
    Samsun

bende sonuna kadar katiliyorum ya bu takimi tasisinlar yada istanbuldan takimini gercek bi taraftar gibi destekleyecek taraftar transfer etsinler ikincisi olmayacagina göre ilki olsun

ben okdr istanbuldaki ts macini izledim helede son olarak tv den gecen seneki istanbul macini izledim resmen gurur duydum ordaki ts lilerle

kutoz
    Ziyaretçi

Alıntı esTeban Nickli Üyeden Alıntı

benim deginmek istedigim nokta taraftarin tepkisiydi mutlaka ama neden hep bu tepkileri ceken trabzon kökenli futbolcular oluyo siz bu gün tayfuna buy kadar tepki gösterdiniz bide onun psikilojik durumunu göz önüne alin 22 yasinda bi topcu yarin bi daha avniaker stadina nasil cikacak

mehmet yilmaz asla kötü futbolcu degil ama mehmet yilmazi dünyanin en ......si yaptik ama denizlide sakir sakir gollerini atiyo

besiktasin taraftari arasinda "taraftarin, bir günlük yevmiyesini teptigi, ticarethanesine kilit vardugu, pazarda sattigi terayaginin parasini eve getirmek yerinebesiktas maçini izlemek için veren yokmudur ? beliktasin su an durumu bizden dfahami iyi dahada beter bi onlarin harcadiklari paraya bakin birde bizimkine

ama adamlarin taraftarlari macta ........ gibi bagiriyo hangi macta futbolcularini yuhaladilar ben hiç sahit olmadim

Ben konunun Trabzonspor'la alakali oldugu için, Trabzon sehrini ele almistim. Sayet konu kargalara kayacaksa, Istanbul sehrinde kisi basi gelirin ne kadar oldugun arastirip ondan sonra yaziyim.

Tekrar söylüyorum. Tayfun yada herhangi bir futbolcuya yapilacak, motivasyon bozucu tezahüratin karsisindayim. Ama taraftari elestirirkende, insanlarin psikolojisine inmeye çalisin. Biraz empati yapin.

Not: Bu taraftar, geçen yilin en centilmen taraftaridir. Bu degisimin sebebini arastirin önce, ondan sonra elestiri oklarini atin.Edited by: kutoz

Nereden
    Samsun

bu taraftarin gecen yilin en centilmen takimi olmasi basariyla alakali o zaman senin dedigine göre gecen sene 2, olduk sampiyonluk kil payi kaçti

bide kümeye düsmeyi zor kurtardigimiz özkan sümerli sezona bakin o zamanda en centilmen bizmiydik

kisi basina düsen milli gelirne ne alakasi war fakir her yerde fakir zaten bilet fiyatlari farkli trabzonda 1 ytl dahi bilet satti

gidin bide fenerbahcenin sattigi bilet fiyatlarina bakin......empati yaptigim icin zaten tayfun konusuna degindim

kutoz
    Ziyaretçi

Güzel kardesim,

Topic açiyorsun, seninle ayni düsünceyi paylasmiyorum diyorum. Ondan sonra, bana cevapyetistirmeye çalisiyorsun. Seninle ayni düsünmek zorunda degilim. Ben fikrimi beyan ediyorum, benim fikrimi çürütme çabasina girmene bir mana veremedim. Hayir, bilseydim böyle birsey olacagini, hiçbirsey yazmazdim.

Futbol takimi iyi, taraftar kaka...

Buyur, istedigini yaz simdi. Benden karayemis...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Alıntı BordoMavim Nickli Üyeden Alıntı

Evet alin gidin. Istanbul?da bulunan Trabzonsporlular, bu takimi gelin bu sehirden alin ve Istanbul?a götürün. Bu takimin bu milletle artik ne organik, ne de duygusal bagi kalmis. Bu takimi alin. Kulübü alin, Istanbul?un kulübü olmayan bir semtine tasiyin. Tasiyin ki kendi futbolcusuna, kendi evladina, ana avrat söven bu millet rahat etsin.

Yuhlarsin anladik, tepki koyarsin onu da anladik. Ama sen 60 dakika susup, sonra da rakip gol atinca rakibi alkislayip tempo tutup futbolcuna küfür edersen, senin bu takimla hiçbir ilgin kalmamis demektir.

Hoca yanlis yapmis, futbolcu oynamamis, gol kaçirmis, gol yemis? Geçin bunlari. Sen futbolcun harekete geçirmeyi bir kenara birakacaksin, hata yapmasini dört gözle bekleyeceksin yaptiginda da anasina avradina söveceksin, ondan sonra da bu takim üzerinde hak iddia edeceksin. Yok öyle yagma?

Belediye otobüsü bilet ücretine maç bileti alip, hiçbir katkida bulunmadan sana bu hakki kimse vermez?

Konyaspor takimi kendi sahasinda bu kadar rahat maç oynamazken ona bu zemini hazirlayip galibiyet bekleyeceksin?

4888?i biletli, 4528?i kombine kartli olmak üzere toplam 9416 kisinin izleyip, 16 bin 155 YTL hasilat biraktigi Trabzon?da, yildiz futbolcu bekleyip, stadin 50 bin kisilik olmasi için ahkam keseceksin ondan sonra da maça futbolcuna küfretmek için geleceksin. Vay anasini ya. Bu kadar güzelligi bir insana kim verir?

Birakin maçi, futbolu. Artik bu takim bu sehir için bitmistir. Her an futbolcusuna sövmek için zemin arayan bu taraftar kilikli provokatörlerin elinden bu pahali oyuncagi alin, alin da belki herkes bacaklarindan asagi bakmanin ne oldugunu anlar?

Son sözümde Çilginlar?a, Erdogdulular?a?Bir zamanlar çapulcu denilerek asagilanan gerçek Trabzonspor taraftarlarina, hepinizi alinlarindan öpüyorum. Dün Trabzon?un ve Trabzonspor?un onurunu kurtarma adina her seyi siz yaptiniz?

bu yaaa biz de bu nu istiyoruz istanbula gelsin takimda taraftar nasil bagiriyo anlasinlar (trabzondaki çekirdekçiler)

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Sevgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

TRABZONSPOR da oynamak bu mudur ?

suna da deginmek lazim ki çekirdekçilik olayi Trabzon'a degil Trabzonspor'a özgü bir durum..Izmirde de böyle Istanbulda'da...60.000 kisiye oynadigimiz Istanbulspor maçinda kaç tane organize tezahürat oldu...Gurbetci Gençler'in tayfasi disinda kim ne yapti...Görüntü var ses yok...Profilhep ayni...Sorunu sadece Trabzon'daki taraftara baglamamak lazim bu yönde...

Bizim tepkimiz Trabzon'daki çekirdekçilerin takima destek vermeyip üstüne de olumsuz tepkileriyle takimi yipratmalarina...

Birçok deplasmanda yer almis bir taraftar olarak taraftar profilimizin istanbul'da ya da bir baska yerdeçokta farkli olduguna inanmiyorum tezahürat vb. yönünde degerlendirirsek...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadıkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı lazikopat61 Nickli Üyeden Alıntı

bu yaaa biz de bu nu istiyoruz istanbula gelsin takimda taraftar nasil bagiriyo anlasinlar (trabzondaki çekirdekçiler)
    [img]smileys/smiley32.gif[/img]

Hüseyin Çümen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Son haftalarda Avni Aker'de oynadigimiz müsabakalarda çekirdekçilerin hedefi haline gelen isim Tayfun Cora...

Ve Çekirdekçiler; bir "Trabzon" tezahüratini takimina çok gören, müsabaka boyunca atilan goller haricinde yerinden kalkmayan, elindeki çekirdek posetine gösterdigi ilginin dörtte birini takimina göstermeyen çekirdekçiler.

2-3 YTL'lik biletleriyle kendilerinde bu hakki bulabilen, hesap sorabilen çekirdekçiler; buna hakkiniz yok. Hele ki bu sehrin evladina, daha 23 yasindaki bir gence bunu yapmaya hakkiniz yok!...Taraf degil sadece seyirci olan bu insanlar o kadar önyargililar ki daha maç öncesi yapilan kadro anonsunda yuhalamaya basladilar Tayfun Cora ismi okununca. Ne olur bu gence destek verseniz, ne olur Trabzon bir degeri daha kazansa...Bunun size zarari ne?...Maç baslamadan tepki koydugunuz bu gençten sahada ne yapmasini bekliyorsunuz?..

Kötü oynayabilir, hata yapabilir prostesto edersiniz. Bizler de her hata yapisinda ahlaniyor vahlaniyoruz, tepki gösteriyoruz ama bu sekilde degil, takimin ve futbolcunun motivasyonunu bozacak sekilde degil!

Taraf olmayan bu insanlar o kadar ileriye gidiyor ki Tayfun her topu ayagina alisinda küfür edebilcek duruma geliyorlar. Ve o kadar ileriye gidebiliyorlar ki daha 66. dakikada gelen Konyaspor golünü alkislayabiliyorlar. Hatta maç boyunca yerinden kalmayan bu insanlar Konya,Konya sesleriyle inletiyorlar Avni Aker'i. Yazik size!

Gerçek Trabzonspor taraftari! Tribünde provokasyona gelme! Kendi futbolcuna, bu sehrin degerlerine sahip çik! Çik ki yeni Ali Kemaller, Turgaylar, Necmiler kazanalim! Çik ki efsanenin dönmesine katkin olsun! Çik ki hakkin olsun hak talep etmeye!

ÇILGINLAR!

çok güzel yazmissiniz helal olsun kardeslerim gerçek trabzonspor ruhu bu yaziklar olsun maratona

bundan sonra ben trabzon da maç izlemeye gidince kale arkasina geçicem çünkü gerçek taraftar orada maraton mu sahtekarlar orada yazik onlara bence arkadasslar kendini gerçekten taraftar olarak gören kale arkasini tercih etsin maratona savas açiyoruz bundan sonra

ctmeoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ya su trabzon disindan yazan arkadaslara bi sözüm var kulaklarinizi acin da dinleyin (ha sen kimsin de seni dinlicez ben seni kaale almiyorum diyosaniz hiç umrumda degil)

evet ben trabzonda her maca giden sizin tabirinizle ''cekirdekçi''lerdenim. ben daha önce ankarada otururken senede iki maca gider avazim cikana kadar tezahurat yapardim.trabzonda maci sadece seyrediyorum yani tezahurat yapmiyorum.ama trabzon ile ankara arasinda fark su avni aker stadinda hiçbir organizasyon yok ben maratonda seyrederken bakiyorum cilginlar ayri erdogdulular ayri taraftar dernegi ayri bagiriyo bu durumda zaten bi ugultu oluyo sadece...eee o zaman ben neden bagirayim bise anlasilmayacaksa neden ugrasayim..evet bende önceden t.vden seyrederken diyodum yaaa bu bizim taraftar hiç bagirmiyo ah ben orda olsam nasil tezahurat yapardim. ama kazi ayagi öyle degil.iste bundan dolayi bence önce stad organizasyonlari iyi yapilmali. bunu bilmeyen siz trabzon disindaki arkadaslara bi anlatayim dedim umarim okursunuz.

The Legend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı husolee61 Nickli Üyeden Alıntı

ÇILGINLAR!

çok güzel yazmissiniz helal olsun kardeslerim gerçek trabzonspor ruhu bu yaziklar olsun maratona

bundan sonra ben trabzon da maç izlemeye gidince kale arkasina geçicem çünkü gerçek taraftar orada maraton mu sahtekarlar orada yazik onlara bence arkadasslar kendini gerçekten taraftar olarak gören kale arkasini tercih etsin maratona savas açiyoruz bundan sonra

sen böyle kendi taraftarina savas açarsan ne kaldi maratondaki seyircilerden farkin. bide maratona takanlar bundan sonra maratondan bilet alip orayida neselendirsinler. Asil taraftarlik bu olsa gerek.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yahu bir maç daha kaybettik. Diyelim ki hoca degisti. Ya da diyelim Tayfun, Gökdeniz, veya Tekke takimdan gönderildi.

Olur mu, olur. Bu sene Trabzonspor kalan 7-8 maçi kaybetmeyecek garantisi var mi? Yok. Yahu bu konuyu dallandirip budaklandirmanin anlami ne!

Takim kötü. Bu kötü durumdan kimse kendini siyiramaz. Futbolcusu da, teknik kadrolari (ne yazik ki her sene birden çok kadro oluyor), yönetimi de, taraftari da. Basarisizliktaki payi baskasina keserken gösterdigimiz hassasiyeti kendimize gösterince de birden delleniyoruz.

Bu durumun "TEK SUÇLU"su yoktur. Siz kabul etseniz de yoktur, etmeseniz de. Herkesin, hepimizin payi var.

Bu arada kimse kimseye "taraftar kizamaz" demiyor. Ama taraftar naklen yayinlanan bir maçta keni oyuncusuna, hatta rakip takim oyuncusuna küfür ederek, hem kendine, hem de takimina zarar veriyor.

Bu forumda her tartismanin, birbirimizin Trabzonsporlulugunu sorgulamasini anlayamiyorum. Ama gene bu forumda, antu'da yedigimizden daha fazla küfür yedigimiz de bir gerçek. Bu ne kin yahu.

Tepki mi diyorsunuz söyleyeyim. Taraftar organize olur maç öncesi bir önceki maçta iyi mücadele eden oyuncuyu tribüne çagirir, digerlerini es geçer. Mesaj gidecegi yere ulasir. Dahasinin takima yarar vermek bir tarafa, Konya maçinda yedigimiz ikinci gol gibi bir de ekstra zarari olur.

O maça gidip de tribünde Tayfun'a küfür eden, "Konya" diye inletenlerin: "Tepemiz öyle bir atti ki ne yapacagimizi sasirdik" demesi durumunda zaten bir infial olmayacakti. Ama bir de kendi evimde, rakibe yapilan tezahürat, bu olmuyor iste.

Çikmamis candan ümit kesilmez. Ben her maçi seyrederken, ister istemez takim 3-0 bile maglup olsa, bir umutla seyrediyorum. Tribünümüz durum 1-1 olunca basliyor protestoya. Yahu bu kulübün bu senebasina gelenler pismis tavugun basina gelmedi. Bir de biz mi vuracagiz simdi sendeleyenlere.

Ben Halilodziç'in de, Fatih'in de, hatta Gökdeniz'in bile bu konuda, basarili olabilme konusunda samimiyetine inaniyorum. Bu sene tarihimizde hatirlamak istemeyecegimiz bir sene olacak. O zaman bize bu igrenç seneyi tekrar tekrar hatirlatacak eylemlerden kaçinalim.

Simdi Denizli maçina gidip de, gol yiyince gene basliyacaksaniz "Denizli, Denizli" diyen tempo tutmaya, gitmeyin kardesim maça. Paraniz da cebinizde kalsin.

Bir baska tehlike daha var. Simdi Çilginlar ile maratondakilerin arasi açilmis gibi gözüküyor. Bu da dogru degil. Çok yanlis isler yapiyoruz çok.

Beyler, Bayanlar,

Takimimiz oyundan ve mücadeleden düsmüs olabilir, ama bu camiayi ayakta, DiMDiK tutmak bizim elimizde. Bizim bizden baska dostumuz yok. Bu isin Istanbul'u Trabzon'u da yok. Memleket hasreti duyan Trabzonsporlular burada takimlarina hasretli olmalari nedeniyle çoook hosgörülüdür. O kadar. Yani kisasi yok birbirinden farkimiz. Simdi durduk yerde dagılmanin anlami da yok. Zaten azinliktayiz, bir de daha da bölününce ufalip kayboluyoruz.Edited by: simal yildizi

ctmeoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

maratona savas aciyomus hahaha kimsin sen yaa bi söylesene ne bu havalar sen hayatin boyunca kac maca gittin bi sayisini yaz da kaaale alip almayacamizi düsünelim

samway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

konu basligi Trabzonspor?lu olmak Bu mudur? ewt bu deildir peki söyle bir topic açsam ve sorsam size TRABZONSPOR da oynamak bu kadar kolay midir? gelelim konunun ana kaynagina yani tayfun cora ya walla seyirciyi tebrik etmicem zaten destekleri de yoktu ama haklilar bazi konularda bu adam deil mi ki bizi sampiyonlar liginin on eleme macinda yakan deil mi ki bu adam her mac hata yapan kusura bakmasin ama bu kadar sabir da yeter...

Tüysüzoğlu Onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

bende konya maçinda tayfunu yuhlayanlari kiniyorum.bumudur trabzonspor taraftari olmak ne yaptiginizi san1yosunuz egersen kendi futbolcunu kendi sahanda yuhlayacaksan bu takim nasil maç kazanacak.nedense hep kendi sehrimizin futbolcusunu yuhluyoruz.çuvalla para verip al1nan yabancilar çok kötüyken onlara sabir gösteriliyo.

evet haklisiniz tayfun kötü oynuyor buna bi_i demiyorum.ama bunun suçl1usu sadece omu.kötü oynad1g1n1 gören hoca 1srarla onu oynatarak oda bu suça ortak olmuyormu.hoca tayfunu o maçta oynatmasa bunlar olacakm1yd1.

ben bu olanlar1 trabzonspor taraftarina yakistiramad1m.kendimden utandim yazikya karsinizdaki 22 yasinda gencecik çocukç_imdi o çocuk nasil çiksinda top oynasin.arkadaslar kendi degerlerimeze sahip çikmayi ögrenelim

Tüysüzoğlu Onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Alıntı ctmeoy Nickli Üyeden Alıntı

ya su trabzon disindan yazan arkadaslara bi sözüm var kulaklarinizi acin da dinleyin (ha sen kimsin de seni dinlicez ben seni kaale almiyorum diyosaniz hiç umrumda degil)

evet ben trabzonda her maca giden sizin tabirinizle ''cekirdekçi''lerdenim. ben daha önce ankarada otururken senede iki maca gider avazim cikana kadar tezahurat yapardim.trabzonda maci sadece seyrediyorum yani tezahurat yapmiyorum.ama trabzon ile ankara arasinda fark su avni aker stadinda hiçbir organizasyon yok ben maratonda seyrederken bakiyorum cilginlar ayri erdogdulular ayri taraftar dernegi ayri bagiriyo bu durumda zaten bi ugultu oluyo sadece...eee o zaman ben neden bagirayim bise anlasilmayacaksa neden ugrasayim..evet bende önceden t.vden seyrederken diyodum yaaa bu bizim taraftar hiç bagirmiyo ah ben orda olsam nasil tezahurat yapardim. ama kazi ayagi öyle degil.iste bundan dolayi bence önce stad organizasyonlari iyi yapilmali. bunu bilmeyen siz trabzon disindaki arkadaslara bi anlatayim dedim umarim okursunuz.

bak arkadasim suan izmirdeyim ama zamaninda bizde trabzondaydik ve maçlara gidiyoduk.organizasyonda bozukluk var haklisin ama bozukluk var die ba1rmamazl1k yapmad1k.maratona gitmissek bagiran taraftarlarin yanina gidip sesimiz k1s1lanakadar bagirdik kalearkas1ndaysak çilginlarin orda sesimiz kesilenceye kadar trabzon dedik.madem bagirmiyacaksan gitme maça tv den izle maçini.susmakla butakima hiç bi katkin olmaz.biz desteklemessek kim destekleyecek bu takimi kim sahip çikacak bu takima

sümela61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

@ simalyildizi... öyle güzel mesajlar vermissin ki... birkez daha [img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

ama senin de gördügün gibi insanlar bu mesajlari almak istemiyor... israrla kendilerinin çok daha fazla Trabzonsporlu olduklarini ispatlamaya çalisiyorlar... halbuki su devirde birlik olmak lazim, bölünmek degil...

bu medya toplumu öyle bir hale getirdi ki, savasmaktan zevk almaya basladik... burada sevgi, saygi, birlik, muhabbet içeren yazilar oldu mu "prim" yapmiyor sanirim... didismemiz lazim... üstüne biraz da hakaret serpistirdik mi, yeme de yaninda yat... yoksa böyle senin yazdigin gibi akli basinda, sagduyulu yazilar yazdin mi, "action" olmuyor... bir kere sen çok seviyeli yaziyorsun, bu çok yanlis... [img]smileys/smiley2.gif[/img]

Allah senin gibi düsünen taraftarlari eksik etmesin bu camiadan... [img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]Edited by: sümela61

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)