Sayfa 5 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 3 4 5 6 7 SonuncuSonuncu
Toplam 161 adet sonuctan sayfa basi 101 ile 125 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: S.Günes?in (ITÜ) Açiklamalari ve Sonrasi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Kemal Belgin bilirsiniz fenerbahçeli bir yazardir.

Bir televizyon programinda" Birilerinin boynunda Dünya üçüncülügünü temsil eden madalyasi, birilerinin boynunda ise tasmasivar "demisti.

Senol hoca Spor basinina bir kez boyun egdi. Konfedarasyon kupasi sonrasi takimi gençlestirmedigi yönünde elestirilere dayanamayarak Grup elemeleri Letonya 2. maçinda Deniz Baris'i libero'da oynatmis bu oyuncunun hali sahada yapilmayacak hatasi ile golü yemistik.

Spor tarafi olmayan spor Basini, Fatih Terim'inMilli Takima 4 sefer üst üstte takimi yakan Alpay dan tutun da Ergün'e ondan tutun da kendi takimda 8 hafta 16 giremeyen Servet Çetin'i kadroya almasinahiç sesini çikarmadi.

sümela61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Alýntý of_divranli Nickli Üyeden Alýntý
    Adam gibi adam Senol Günes.Sevgimizin nedenini soranlarin cevabi da budur.Bu arada sümelaya da tesekkürler böyle bir yazi yazdigi için[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

ben tesekkür ederim... [img]smileys/smiley9.gif[/img]

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

bu arada senol günes fatih egitim'de cografya ogretmenligi okudu..yani futbolun akademisinden mezun olmadi.futbolu biraktigi 1987 yilinda önce trabzonsporda yardimci hoca daha sonra da yanilmiyorsam 89-92 arasi bolusporda hoca olarak görev yapti.92 yilinda köln spor akademisiyle paralel olarak türkiyede düzenlenen kurstan sonra antrenorluk diplomasi aldi.

(bilgiler cafer abi içindir)

61_FIRTINA_61
    Ziyaretçi

QUOTE[

Kaya Yazdi:

TSunami Yazdi:

"Trabzon'da son dönemde yasananlari anlatsam ne oyuncu kalir ne yönetici" sözü ilginçti.

Iste Senol hoca bunu diyorsa konusmasi lazim artik. Konusmazsa ortalikta dolasanlarin Trabzonspor için sakat oldugu belli oluyor.

eger bunu diyorsa senol hoca konusmali.... ya o sözü söyleme.. ya da ö sözün devamini getir.

QUOTE]

SENOL HOCA YANLIS YAPIYOR,EGER BIRSEYLER OLMUSSA BUNU ÇIKIP TAKIMIN MENFAATI IÇIN AÇIKLAMALI

QUOTE[

Kaya Yazdi:

TSunami Yazdi:

"Trabzon'da son dönemde yasananlari anlatsam ne oyuncu kalir ne yönetici" sözü ilginçti.

Iste Senol hoca bunu diyorsa konusmasi lazim artik. Konusmazsa ortalikta dolasanlarin Trabzonspor için sakat oldugu belli oluyor.

eger bunu diyorsa senol hoca konusmali.... ya o sözü söyleme.. ya da ö sözün devamini getir.

QUOTE]

Bednde katiliyorum o sozu spylerse devaminida gtirsin

61_FIRTINA_61
    Ziyaretçi

Mesaji düzeltme opsiyonum olmadigi için üstüste iki mesaj attigim için özür dileyerekyukarida alintiladigim yerden devam ediyorum:

Senol Günes'in "Trabzon'da son dönemde yasananlari anlatsam ne oyuncu kalir ne yönetici" lafini niye ettigini anlatayim. Senol hoca o panele giderken Trabzonspor'lularin ve medyanin paneli takip edecegini biliyordu. Bu sansasyonel lafi etmeyigünler boyu planladigindan, hatta sirf bu lafi etmek için panele geldiginden adim gibi eminim. Bu cümlenin aradan cimbizla çikartilip günlerce konusulacagini bilebilecek kadar kurnaz bir adam. Peki neden böyle bir laf etti?

Çünkü, insanlar bilinmeyenden korkar. Korktugu zaman dabilinmeyeni bilene sarilir. Senol Günes hayatinda ne elde ettiyse Trabzonspor sayesinde elde etmistir. O Trabzonspor'a muhtaç. Ama her zaman etkili manevralarla kendisinemuhtaç tarafin Trabzonspor olduguna insanlari inandirmayi bilmistir. Dünkü panelde kurdugu o sansasyonel cümle debu etkili/kurnazca manevralarindan biridir. Bu cümle sayesinde yakin gelecekte kendisini yine Trabzonspor'un basinda görecegimiz kesindir. Hepimiz için hayirli olsun.

"Yasananlari anlatsam.." tarzi bir cümle kurunca da bazi renkdaslarim Senol hoca konusmali demisler hakli olarak. Dogal olarak konusmayacak. Anlatacak öyle sansasyonel birseyi de yoktur muhtemelen. Trabzonspor'a zarar vermemek için susuyorum diyip geçistirecektir. Adim gibi eminim. Trabzonspor'a zarar vermek istemeyen biri böyle bir cümle kurmaz.

Simdi kendinizi su andaAnadolu kulüplerinde oynayan ve Trabzonspor'un teklif götürdügü futbolcularin yerine koyun. Büyük bir takima transfer olacaginiz için heyecanlisiniz. Ama Fatih ve Gökdeniz'in kursunlanmasi vb. gibi olaylar yüzünden de kafanizda soru isaretleri var. Ve gazeteyi açiyorsunuz. Trabzonspor'un bir evvelki teknik direktörünün "Trabzon'da son dönemde yasananlari anlatsam ne oyuncu kalir ne yönetici" dedigini okuyorsunuz. Acaba gitmesem mi Trabzon'a demez misiniz? Insanlarin bilinmeyenden korktugunu zaten belirtmistim.

Sonuç olarak Senol Günes kendi çikarlari için Trabzonspor'a zarar vermekten çekinmeyen bir kisidir. Teknik direktörlügünün yetersiz oldugunu düsünen insanlar bile Senol Günes'in en azindan iyi insan oldugunu düsünür. Iyi bir insan da degil malesef.

Bu mesajla büyük tepki alacagimin farkindayim ama gerçekleri birisi çikip söylemeli. Duygusal davranmakla gerçekçi sonuçlara varilamiyor malesef. Yine de benim demem birseyi degistirmez korkmayin. Hatta SenolGüneshayranlari bana kinkusan mesajlar yollamayin lütfen. Yaziya iyi tarafindan bakin. Senol Günes'in yakin bir gelecekte tekrarteknik direktörümüz olacagi müjdesini verdim size[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Taner Gündoðdu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

bir insani karalamak bu kadar kolay mi? neye dayanarak böyle birsey söyleyebiliyorsun? antrenörlük bilgisine laf ediyorsun. tamam elestire bilirsin ama unutmaki son 20 yilda en çok onun dönemlerinde sampiyonluga yaklastik. türkiye milli takimina en büyük dereceyi o kazandirdi. bunlar tesadüf mü? hiç bir basari tesadüf degildir. emin ol!

zanoylu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Yaþ
    48

Alýntý sümela61 Nickli Üyeden Alýntý
    O BIR ?ADAM?fficeffice" />[/B]
    [/B]

Kardes gerçekten güzel biryazi ve yerinde tespitler.Bizede alkislamak düser [img]smileys/smiley32.gif[/img]

Bulut61-34 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    49

Hocanin bir lafina takili kadiniz arkadaslar. Medyanin yaptigi gibi bir lafi cimbizla çekip , sanki baska bisey söylememis gibi bütün yorumlar bu cümle üzerine. Medyanin yaptigi yanlisa düsmeyelim.

Benim Senol Günese kizginligim iki nokta da oldu. Birincisi 96 sezonundan sonra M.Ali Yilmaz yönetime gelmisti ve 2. yari baslamdan istifa etti, bunu yapmamaliyid. Faruk Özak yönetimide takimi M. Ali Yilmaza teslim etmemeliydi. Ikinci nokta da bu sezon basinda istifa etmesi, ben birakip gitmeyi dogru bulmuyorum Kalip savasmaliydi her ikisinde de.

ozcan_asanoglu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

bence senol hocam, bir üniversitenin felsefe kürsüsünde ise baslasin..

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

Alýntý Külünkoglu Nickli Üyeden Alýntý

Kemal Belgin bilirsiniz fenerbahçeli bir yazardir.

Bir televizyon programinda" Birilerinin boynunda Dünya üçüncülügünü temsil eden madalyasi, birilerinin boynunda ise tasmasivar "demisti.

Senol hoca Spor basinina bir kez boyun egdi. Konfedarasyon kupasi sonrasi takimi gençlestirmedigi yönünde elestirilere dayanamayarak Grup elemeleri Letonya 2. maçinda Deniz Baris'i libero'da oynatmis bu oyuncunun hali sahada yapilmayacak hatasi ile golü yemistik.

Spor tarafi olmayan spor Basini, Fatih Terim'inMilli Takima 4 sefer üst üstte takimi yakan Alpay dan tutun da Ergün'e ondan tutun da kendi takimda 8 hafta 16 giremeyen Servet Çetin'i kadroya almasinahiç sesini çikarmadi.

Ulusal basinda tarafsiz, gerçekleri yazan 2 isim biliyorum ben. birisi Kemal BELGIN, digeri Öcal ULUÇ. özellikle yazilarini takip ederim. hiç bir sekilde renk ayirimi yapmazlar. Hatta bi çok konuda bizim söylemek isteyipde sesimizi duyuramadigimiz konulari gündeme getirirler. Spor yazari bu insanlar.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Alýntý zanoylu Nickli Üyeden Alýntý
    Alýntý sümela61 Nickli Üyeden Alýntý
    O BIR ?ADAM?fficeffice" />[/B]
    [/B]

Kardes gerçekten güzel biryazi ve yerinde tespitler.Bizede alkislamak düser [img]smileys/smiley32.gif[/img]

çok tesekkür ederim iltifatlariniz için... [img]smileys/smiley9.gif[/img]

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Alýntý NewYorker Nickli Üyeden Alýntý

son olarak sozum sumela61 kardese;

yazdigin yazi ile, ozellikle ilk paragrafta yazdiklarinla senol gunes hakkindaki duygularima bundan daha iyi tercuman olunamazdi... trabzon tarihinin gelmis gecmis belki de en onemli sahsiyeti olmasina ragmen degeri bu kadar bilinemeyen bir insani(ozellikle de kendi insani tarafindan) son cumlenle cok guzel ozetlemissin...ama keske herkes bunu gorebilse...

iltifatlariniz için çok tesekkür ederim... aslina bakarsaniz O'nun hakkinda ne kadar yazsam da layikiyla ifade edemeyecegimi biliyorum... gerçekten benim için çok özel birisi Senol Günes... bu arada sizin gibi güzel yorumlar yapan birisi de bu sayfalara daha sik yazmali... [img]smileys/smiley2.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Alýntý ayazoglu Nickli Üyeden Alýntý
    Alýntý Kaya Nickli Üyeden Alýntý

Alýntý TSunami Nickli Üyeden Alýntý

[img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img]

Mesajinizda sadece "ifadeleri" kullanmayin. Su ifadelerin anlami nedir. Kime kizginsin. Bisi yazin ki belli olsun hersey...Edited by: Kaya

halil ibo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

Hatasiz kul olmaz.

Senol Günes'in insan olarakta,teknik direktör olarakta hatalari vardir.Kimin yok ki ? Hepimiz isimizi mükemmel mi yapiyoruz.Dört dörtlük ana,baba,kardes,yegen,torun,amca,hala,teyze,dayi miyiz hepimiz ?

Günahiyla,sevabiyla Trabzon'daki T.D.'lük dönemini kapamistir hoca.Bundan sonra bazi arkadaslarin aksine onu Trabzonspor'da hoca olarak görecegimizi sanmiyorum.Fakat ileriki yillarda mutlaka yönetici olarak görev alacaktir.

En çok onun döneminde sampiyonluga yaklastigimizi hatirlatarak yazima son veriyorum.Hocam yerin kalbimizdedir...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Okulum olmasi sebebiyle "Senol Günes ITÜ'de" haberi bile beni heyecanlandirmisti.

Simdi "iyi ki sümela61 de oradaymis" diyorum.

Tesekkürler sümela61.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Alýntý simal yildizi Nickli Üyeden Alýntý

Okulum olmasi sebebiyle "Senol Günes ITÜ'de" haberi bile beni heyecanlandirmisti.

Simdi "iyi ki sümela61 de oradaymis" diyorum.

Tesekkürler sümela61.

çok tesekkür ederim, sizin emekleriniz yaninda benimkisi "hiç" kalir...

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

arkadaslar Senol Hoca'dan bugün gelen maili sizlere aktarayim:

"Sevgili Mehmet panelde birlikte olduk.Güzel seyler yazmissin.Tesekkür ederim.Duygularimi ve düsüncelerimi sizlerle paylastim.Mutlu oldum.Elit genç enerji dolu akilli sorgulayan kardeslerimle sohbet ettik.ANLAMANIN veANLASILMANIN zor oldugu bir dönemde karsilikli etkilendik.

Saglik mutluluk basari dilegiyle...
    "

valla Hoca için ne desek az... iyi ki varsin Senol Günes...

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

güzel seyler yazmissin diye belirtmisya senol hoca, buraya girip yaziyimi okumus ben anlamadim ?

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Alýntý forever61 Nickli Üyeden Alýntý
    güzel seyler yazmissin diye belirtmisya senol hoca, buraya girip yaziyimi okumus ben anlamadim ?

buradan degil... ama belki de girip takip ediyordur, onu bilemem...

ama benim yaziyi buradan okumadi...

The Londoner - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Kendi degerlerimizi yeri geldiginde yuceltmek cok guzel. Herseyden once kadirsinasliktir bu. Lakin,kendi icimizde kendimizi ve biribirimizi sorgulayabilmek de en az o kadar faydali bir erdemdir benim gozumde.

Ben Senol hocanin ozlestiri yapan bir insan olduguna inaniyorum ve kendisinden (eger buralara yazilanlari okuyorsa) yine bu topikte ifade ettigim ve bir taraftar olarak bende soru isaretleri olusturmus noktalara aciklik getirmesini bekliyorum. Son ITU panelinde soyledikleribenim kafamdaki soru isaretlerini derinlestirdi.Biz kendisinden kara kutuyu acmasini ve bildiklerini Trabzonspor`un menfaatleri icin soylemesini beklerken, o tam da asagida ongordugum gibi "kol kirilir, yeni icinde kalir" anlayisina yakin bir yaklasim sergiledi "konusssam Trabzon`da ne futbolcu ne de yonetici kalir" derken...

Iste panel oncesi ifade ettiklerimden bir kesit:

....................

Bu yuzden Senol Gunes fenomeni, futbolculugu, hocaligi; basarilari, basarisizliklari; soyledikleri ve soylemedikleriyleTurk Futbol Tarihi acisindan onemli bir sahsiyettir ve ozel olarak incelenmeyihak etmistir. Umarim ilerleyen zamanlarda kendisiyle ilgili kitap ve tez calismalari yapilir. Hatta kendisi (Avrupali meslektaslarinin yaptigi gibi)bir biyografi yazip, yasadiklarini,futbola ve hayata bakisini daha genis bir perspektiftenpaylassa; kendi basarilariyla, basarisiliklariyla; dogrulariyla ve yanlislariyla yuzlesebilse fena olmaz mi? Olur ama zor! Cunku biz sarkli bir toplumuz ve sarktayuzlesme yerine "kol kirilir yen icinde kalir" felsefesi egemendir.

.................

"YÖNETIM transfer yapmadi diye takim basarisiz olduysa,Tolga gitmesin dedigi halde Tolga gönderildiyse ,Yönetime verdigi liste degilde altenrnatifin alternatifi alindiysa Hoca ne yapsin SENOL HOCANIN dedigi gibi (YETKISIZ YETKILI IDIM )YETKISIZ YETKILI KILINDI ise Senol hoca ne yapsin?"

-Senol Hoca`nin profesyonel donanimi, tam da yukaridakiler yasandiktan sonra gercek anlamda soru isaretleri olusturmustur benim zihnimde.Gorevi kabul etmesinden onceki surec, gorevtanimina yaklasimi, transfer donemindeki tavri ve Anorthosis faciasiyla baslayip istifasina kadar devam eden sureci idare ed(emey)isi bence basarisizligini ve yetersizligini percinlemistir. Gorevi gonulsuz kabul edisi basli basina sorunludur ve etik degildir. O kalitede bir adamdan daha kararli ve saygin bir durus beklerdim. Verilen gorevleri ne tam anlamiyla kabul etmis, ne deredddetmistir. Tavrini netlestiremedigi icin yonetimi de ikilemde birakmistir.Transfer doneminde, Yonetim "tum yetki Senol Hoca`da dedigi halde, hoca inisiyatif (belki de risk)almamis, maceraperest yoneticilerin kendisini by-pass etmesine gerekli tepkiyi koyamamis ve neticede hicbiri kendisi tarafindan secilmemis oyuncularla Sampiyonlar Ligi ve Sampiyonluk mucadelesine baslamistir. Transfer doneminde gosterecegi ilkeli bir tepki ve istifa hem kendisinin sayginligini artiracak, hem dekendi aralarinda one cikma yarisina girerek Trabzonspor`u ucuruma suruklemekte olan yonetiminfoyasini ortaya cikararak kulube buyuk bir hizmette bulunacakti.Hoca bu cesareti ve yurekliligi gosterebilmis olsa, bugun en az yarisi uzerine yikilmis olan kotu miras % 90 oraninda Atay Aktug yonetiminin uzerinde kalacakti. Simdi bazi arkadaslar, "hoca kulubu zor zamanda birakmak istemedi, yapilan yanlislari, kol kirilir yen icinde kalir dusuncesiyle sineye cekti" itirazinda bulunacaklar ama hoca istifa etmeyerek (ya da oncesinde ilkeli tepki koymayarak) cok sevdigi Trabzonspor`a daha buyuk bir kotuluk yapmis; neticede kendisi de enkazin altinda kalmistir. Edited by: The Londoner

KuÐu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Senol Günes'in ITÜ'de yaptigi açiklamalar çok ciddi ve vahim bir boyuttadir. Asil vahim olan ise buna benzer açiklamalar eski Teknik direktörlerimizden Ziya Dogan ve Samet aybaba tarafindan da yapilmisolmasina ragmen kimseden ses çikmamasidir. Bu kadar ciddi açiklamalar oldugu bir yerdekonuyla ilgili hiçkimseden bir ses çikmamasi da bize özgü bir durum olsa gerek.

Trabzonsporüyeleri ve taraftarlaridilekçe ve maillerlebu konunun açikliga kavusmasini saglamalidir.Konunun geçistirilmemesi için üyelerin iadei taahhütlü dilekçe göndererek üye olmayanlarin da mail yoluyla tepkilerini bildirmeleri gerekliligi dogmustur. Takimini gönülden seven herkesi bukonuda duyarli olmaya davet ediyorum.

NOT: Ben dilekçe gönderdim.

Günes'in sirri ne?

Tecrübeli hoca, "Trabzon'da son dönemdeki yasananlari anlatsam, ne futbolcu kalir, ne de yönetici" iddiasini ortaya atti

Milli Takim'in ve Trabzonspor'un eski teknik direktörü Senol Günes çarpici açiklamalar yapti.
    ITÜ Egitim Semineri çerçevesinde düzenlenen "Türkiye Futbol Kültürü" konulu panele katilan Günes, "Trabzonspor'da geçtigimiz sezon çok önemli talihsizlikler yasadik. Aleyhimize hakem hatalari da çok oldu. Ayrilmayi kendim istedim. Ancak Trabzon'da son dönemde yasananlari bir anlatsam, orada ne futbolcu, ne de yönetici kalir" açiklamasini yapti.
    Kisa bir süre medyadan uzak kalmayi tercih ettigini kaydeden Senol Günes, "Bazi sanssizliklar yasadim ve böyle bir karar aldim. Bu süre içinde kendimi toparladim. Türkiye'de maalesef yargisiz infaz var" diye konustu.Edited by: KuGu

Mayls - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    33

ben Senol hocanin aciklamalarini hic biyerde bulamadim ne söyledi biri anlatabilirmi?

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    42

Trabzonda yasadiklarimi anlatsam orada ne futbolcu kalir ne yönetici ne de yönetim kalir gibilerinden bir seyler söylemisti. Anlatmasini bilmem ama, öyle seyler yapti ki, ne takim kaldi, ne futbolcu, ne de yönetici!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)