Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Biz Barcelona?dan daha mi zenginiz?

Nereden
    İstanbul

Valdes ,Puyol, Oleguer, Motta, Xavi, Gabri, Iniesta, Messi bunlari hepimiz az çok taniyoruz, ortak özellikleri Barcelona'da oynuyor olmalarinin yaninda Barca altyapisindan yetismis olmalari Messi ve MottaArjantin ve Brezilya'dan gelip bu takimin altyapisina giren oyuncular baktigimizda su an dünyanin en iyi kadrosu diyebilecegimiz takiminyarisindan çogu altyapisindan yetistirdigi futbolculardan olusuyor nasil oluyor peki bu biz debuna benzer bir basariiçin ne yapabiliriz acaba diye bir düsündüm ve biraz arastirincailk etapta asagida bahsedeceklerimin yapilabilecegini gördüm:

1- Görülüyorki müthis bir tarama ve arastirma var Motta, Messi buna örnek su an için yabanci sinirlamasi oldugundan bizimbaska ülkelerden altyapimiza oyuncu almamiz pek mantikli görünmüyor ama Türkiye çapinda taramalarlailk adimi atip altyapimiza oyuncu kazandirabiliriz.

2- Tesisleri tartismaya bile gerek yok bu konudazaten süperler bizimde Trabzondaki tesislerimiz gerçekten iyi durumda ama yurtçapinda bir organizasyon yapilip Istanbul gibi baska merkezlerde de yapilanmak gerekli, çünkü çocuk denilecek yasta oyunculari ailelerinden uzaklastirip yetistirebilmek zor ve bir kaç merkezde bunu yaymakher anlamdadaha faydali olacaktir.

3- Barca her sezon basinda B takimini kampa alip hazirlik dönemi uyguluyor ve bunda basarili olanlari A takima çikariyor, yanisu an takima girenler eskiden beraber oynayip birbirini taniyan oyuncular olabiliyor bu da takim bilincinin olusmasindabüyük asama kaydetmelerine yol açiyor.
    Su an düsündügümdepaf takimin üstünde böyle bir B takimi olusturup sezon öncesi kampindan da önce bunlari kampa alip a takima hazirlayabiliriz ilk bakista direkt olarak böyle bir takim çikiyor zaten.

Tolga
    EnisFeridun Selim Ufuk

Muhammet

Ufukhan Ferhat

Ali Güzeldal

Emre A. Ergin Keles

Bunlara daha baskalari da eklenip sezon öncesi bir kamp yapilabilir.

Tüm bunlari yapmak müthis bir organizasyon gerektirir farkindayim ama kurumsallasmadan bahsediyorsak bunu yapabilecek durumda olmaliyiz.

Bunlara ekleyecekleriniz vardir sizlerde yazinki eger gerçekten bu forum okunuyorsa belki yazilanlardan baziçikarimlar yapilir.Edited by: emre81

lazutlarlivera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sonuna kadar katiliyorum.Bencede bu sekilde bisey düsünülebilir.Ama bunu yapacak adam nerdeeee.

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Iyi niyetli,gelecege dönük birden çokplanlama yapilabilir.emre81'in yaptigida böyle bir çabanin ürünü.Fakat unuttugun birsey var sevgili kardesim yetismekte olan gencecik fidanlari kirmakta üstüne olmayan bazi artniyetliler tarafindan böyle planlar çöpe atilmaya mahkumdur.Ama inkar edilemeyecek gerçek maliyetlerin çok yükseldigi ve ekonomisi kisitli kaynaklarla dönen Trabzonspor'un altyapidan baska kurtulus reçetesi yoktur.

Dünkü maçla örneklendirirsek Tayfun'un yaptigi hatayi Ufukhan'da yapsa ayni tepkiyi muhtemelen alacakti.Yada birkaç maç sonra onada ayni seyler reva görülecek.Peki sormak istiyorum eger Tayfun'a hocanin açtigi kredinin yaninda taraftarda sürekli destek verseydi sonuç ayni mi olurdu ? Özgüven kaybinda futbolcularin sezon basinda yasadigi olumsuzluklarin yanisira futbolculara yönelik tribünden yükselen olumsuzluklari gözardi etmemek gerekir.Gerek bugünkü kaostan çikis gerekse gelecege dönük tüm planlar (altyapi,transfer,stad..vs.) TARAFTARIN LAFDA DEGIL ÖZDE ÖZVERISI ile gerçeklesme imkani bulacaktir.

TSunami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

biz de yöneticiler rakiple ugrasir arkadaslar kendi takimlariyla degil. kurumsallasma sadece kulübün sonuna A.S. ifadesi eklemek ve düzenli mali tablolar hazirlamaktir.
    hedef sadece A takimin sampiyonlugudur(!)

Erdinç Dilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

bu konuya yakin bir topic açmistim Trabzon Lisesi Gelecegin Trabzonsporu diye bi ara sitede bir temizlik yapilmis ve bu topic sanirim silinmisti oradada hemen hemen ayni seylerden bahsetmistim..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

60küsur defa milli olmus bir oyuncuyu sahada bagira bagira, söve saya bitirdik. Yasi 22.

Daha da baska birsey söylemiyorum.

Naim
    Ziyaretçi

GS nin yapamadigini biz yapalim yönetim Çikip diyecek ki
    "Ey Trabzon Halki ve Kongre üyeleri
    Bu sene ve gelecek sene bizden bisi beklemeyin ilk 4 e girmek için mücadele edecegiz
    fakat takimin basina XX hocayi getirdik Hepimiz üzerinde hem fikir olduk(fikir olmayanlarda olacaklar olmayanda sesini kesip oturacak ) 4 senede anlasma yaptik bidi bidi yapmayin esnafliginizla ilgilenin takima bulasmayin
    Biz o arada stadi yikicaz gidip istanbulda oynayacaz Takiminizi seviyorsaniz gidin bilet alin forma alin.
    Alt yapinin basinada Hepinizin Sevdigi(sevmediyseniz de artik seveceksiniz ) XX i getiriyoruz alt yapiya laf edeceginize Çolugunuza Çoçugunuza bu formanin büyüklügünü anlatin

biz iki sene kadro istikrari olusturmak için çalisacagiz ilk hedefimiz Trabzon alt yapisindan yetisen türk ve afrika ile rusya ülkelerinden getirdigimiz gençleri takima kazandirmak Büyük bir rezerve kadro kurup bunlari her an takima hazir etmek yas ortalamasinida 20-25 arasinda tutmak
    Avrupada çesitli ülkelerde deneme kamplari kurup paf seviyesinde oynaya bilecek Türk kökenli topculari getirecegiz
    Trabzonda 3 sene dünya sampiyonluguna kosmus Trabzon lisesi gibi okullarin tüm alt yapilarina maddi destek bulunacagiz
    Stad Projesinin maliyeti XX milyon dolar bununbir kismini öz kaynaklardan ve Stada yeni isim verme Sponsorluk larindan edinecegiz Stad tamamlandiktan sonra elimize su kadar para geçecek onuda Transfer de har vurup harman savurmayacagiz takimda alt yapidan gelmeyen yabancilari alirken sadece Üzerinde tartisma götürmeyecek Kaliteli isimler ve gelecegi parlak olabilecek dogu avrupali topculari alacaz
    bundan sonra Takimi siz korumayacaksaniz size karsida koruyacak birilerini buluruz
    Klubun tüm ticari faaliyetlerini Profosyenellestirecegiz
    yönetim kurulunu tek görevi Profesyonel yöneticileri seçmek performans degerlendirmesine göre görevde tutmak olucak
    isinize geliyora böyle yok isinize gelmiyorsa bi 25 sene daha bekleyip sampiyonluk rüyalari kurun yada bulun bi abromoviç takimi alsin"

zafercalikoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

kardes bu isler biraz sans ,gerisi parayla ve torpille olan isler ne cevherler harcaniyor bu ülkenin topraklarinda

Nereden
    Uzak Doğu

Emre tamamiyla katiliyorum sana bunlar zamaninda seninle konustugumuz seylerdi zaten Amerikayi yeniden kesfetmeye gerek yok bu yapilmasi gereken bir sey zaten aksitaktirde yillarca 1-2 kisi çikar o da sansina kalmis.

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sevgili Demircioglu yazdiklarini bu kadar net söyleyebilecek bir yönetim kurulu olustugu gün Trabzonspor sampiyonluklara yeniden abone olacaktir.

Simdiki yönetimlerin yaptiklari devin bir parçasinin hareketi gibi geliyor bana.Devin tamami ne zaman harekete geçecek ? Hiç kimseden çatlak ses,muhalefet olmadan,kisisel çikarlar bir yana atilmistamamen Trabzonsporsevdalilarinin birlikte hareket ettigi gün senin söylediklerinde net bir sekilde ifade edilir neticesinde sampiyonlukta gelir.

Ulusoy'lar,Yilmaz'lar,Sümer'ler,Hacisalihoglu,Afac an'lar,Akç ay'lar,Aktug,Özak,Albayrak tüm agir toplar ne kadar Trabzonspor'lu olduklarini gösterecekler,birlikte harekete geçecekler bakalim o zaman önümüzde kim durabilir ?

emre81 çok güzel yazmissin

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

iiyii bir konu açmissin tebrikler dediklerinin hepsine katiliyorum

DKaraduman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bencede Emre hakli gelecege bakarsak...Bir de gelecek sene için çözüm yolu bulunmali..Tayfun konusuna gelince ilk golden sonra hoca oyundan alsaydi taraftar da bu kadar kizmazdi..Yani suç ne yazikki yine hocanin kimse demesinki hoca onu nasil düsünsün..Düsünen düsünüyo...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

barcelona gibi büyük takimlarin elleri kollari daha uzun...

brezilya afrika ülkeleri gibi yerlerde belkide yerlesik arastirmacilari gözlemcileri var.. bir de adi var...

altyapi herkes için öenmli.. bunu en iyi sekilde degerlendirmekse bir politika olmali...

Nereden
    İstanbul

Alıntı Nytre Nickli Üyeden Alıntı

brezilya afrika ülkeleri gibi yerlerde belkide yerlesik arastirmacilari gözlemcileri var.. bir de adi var...

altyapi herkes için öenmli.. bunu en iyi sekilde degerlendirmekse bir politika olmali...

Kusura bakma ama ben buna katilmiyorum bunu söylemek yine ayni kisir döngü içersine girmek demek orada 6 ay fytbolcu tarayan bizim arastirmacilar degilmiydi yada Eller ile sokaga attigimiz para bu tip bir sistemi finanse etmezmiydi, ayrica ben zaten ilk etapta yurtdisi degil türk futbolcularini kastediyorum yabanci sinirlamasi zaten su an buna izin vermiyor.

degok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Ah be abi ne kadar haklisin ama bu isler adam gibi bir kurumsal yapi, adam gibi bir yönetimle olur. Her zaman dedigim gibi "ne zaman bizim gibi sampiyonlugu yayal meyal hatirlayan birileri baskan ve yönetici olur, ne zaman stadda maç izlemeye gidip kahir çekerek geri evine dönen birileri baskan ve yönetici olur iste o zaman sampiyon olur adam gibi takim oluruz."

corleone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

maalesef klübün her tarafina yayilmis olan aksakliklar altyapiya gelince de kendini gösteriyor, adami olan, torpili geçen çikiveriyor a takima, bunun disinda iki yol var, biri aniden bir mevkiye oyuncu lazim olacak, ya da asiri yetenekli olacaksin... yeni yönetimin bu konuda bir açiklamasini duymadim ben, daha çok yildiz transfer ve stad projesi ile gündemde kaliyorlar, ama emre kardesimizin yaptigi gibi bir proje hazirlayip sunsalar bir çogumuzun güveni ve inanci artacak...

bunun disinda futbolcu bulma isi dünya çapinda zor ama yurt içinde yapilabilecek bir sey...

erdi-61
    Ziyaretçi

yaziklar olsun, artik yetti gercekten bu kadar olmaz.

biz trabzonspor icin hersey yapariz diyoruz, tamam yapariz ama
    trabzonspor bizim icin ne yapiyor. hayir trabzonspor demiyecem,
    suan trabzonsporda oynayan ve artik simarmaktan ve terbiyesizlikten görülmeyen top pesinde kosan koyunlar diyecem. evet ne yapiyorlar???

hicmi gurur hicmi buna benzer birsey kalmadi bunlarda.

bu yazima kim ne derse desin, bunun böyle oldugunu herkes biliyor...

emreercanli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

1-) iyi bir yönetim

2-) iyi bir yönetim

3-) iyi bir yönetim

basari için gereken üç sey

Cenkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Suç taraftarin..! Küfür yemeden oynayan bir tane genç var mi? Onu birakin Hüseyin, Gökdeniz, hatta Fatih, hatta altyapidayken yildiz olan Hasan.. Birine çoban derler, digerine yillardir isinamazlar. Tutturuldu bir Ufukhan gidiyor. Iyi oyuncu ama her konuda oldugu gibi bahane sadece..

DKaraduman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Cenkhan Nickli Üyeden Alıntı
    Suç taraftarin..! Küfür yemeden oynayan bir tane genç var mi? Onu birakin Hüseyin, Gökdeniz, hatta Fatih, hatta altyapidayken yildiz olan Hasan.. Birine çoban derler, digerine yillardir isinamazlar. Tutturuldu bir Ufukhan gidiyor. Iyi oyuncu ama her konuda oldugu gibi bahane sadece..
    Diyosunnn[img]smileys/smiley2.gif[/img]...Ama hoca Tayfun u erken çikarsaydi taraftar Tayfun a o kadar küfredermiydi burdan bakinca da suç hocanin oluyo...

Mustafa Önal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Nytre Nickli Üyeden Alıntı

bizim barça gibi kolumuzun uzun olomasina gerek yok ki trabzon futbolcu dünyasi zaten.önemli olan barça nasilbarça kültürü veriyorsa bizimde trabzonspor kültürüvermemiz lazim. ben barça fanatigi biinsanim hayatta kaçirmam ts ve barça maçlarini 92 den beri takip ederim barçayi. hayatta fanatigi oldugum iki takiminda renklerinin ayni olmasi ayri bir güzellik. biz trabzonsporlu olmak ne demek onu alt yapimizdaki gençlerimize verelim. bide takimin basina ts kültürünübilen bir hoca getirelim ve sahip çikalim ona .barçada ilk basta hoca kötüydü cruyf takimda kalsin dedi ve gördükki takimi 2. yilda sampiyon yapti.

FANATIK61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Biz Barcelona'dan daha zengin degiliz ama Adamin nami var, bunu hersene sürdürüyor. Biz ise kendi kendimizle ancak kavga ederiz, ve seneler böyle gelip gider... Daha nice 23 seneler...[img]smileys/smiley5.gif[/img]

AyhanPe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı lazutlarlivera Nickli Üyeden Alıntı
    Sonuna kadar katiliyorum.Bencede bu sekilde bisey düsünülebilir.Ama bunu yapacak adam nerdeeee.

bunu yapabilecek adam bile bulsan bunu kaldirabilecek taraftar nerde
    diye de sorabiliriz..hangi yönetici kalirdi o koltukta acaba simdiki
    durumda olsaydi bu genclerden olusan takim??

Ankara İl Temsilcisi Sönmez Özlü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Güzel tespit, iyi fikir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)