Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 41 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor MARKASI ®

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UğuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tebrikler tesbitler çok dogru öneriler süper ellerine saglik verdigin emegin için tesekkürler...[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Reha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]Ben söylesem bunlari DELI derlerdi...Derleeeeeeeeeeeer[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonspor markasi elbette tesadüfen olmamistir. Bu markayi doguran en önemli unsur elbette futbol takiminin basarilaridir. Ama bakin bu futbol takimi basarili olurken Trabzon halki ne yapmistir:

Ben Trabzon'da yasamadigim için bilemiyorum ama babam anlatirdi. Trabzon halkinin çogunlugu, o çok büyük basarilarin geldigi dönemde, maç biletlerini stadyumdan degil, kulüpten teberrulu* alirmis. O nedenle, o yillarda Trabzon'da maça gittigimde stad önünde hiç bekleme olmadan bilet bulunabilirdi. Ama gene de insanlar biletini kulüpten alirdi. Bu da markasina, ya da en azindan sahip olduguna destek ve deger vermek demekti.

*Su anda kalkmis olanbu sistemde, kulüpler hafta içinde biletlerini kendileri sattigi zaman, normal bilet fiyati üzerine bir de kulübe bağış (teberru)alirlardi. Mesela 10YTL olan maç bileti 11YTL'ye satilir, bu ekstra 1 YTL vergisiz olarak direk kulübün kasasina kalirdi. Edited by: simal yildizi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Ikinci bir örnegi bir Trabzonspor - Bursaspor maçinda yasamistim. 1989-1990 sezonunda sampiyonluk yarisindan kopmustu. Trabzonspor taraftari alinan kötü sonuçlardan sorumlu tuttugu futbolculari protesto edecekti. Ama nasil?

Numarali tribünden satada girecekken Trabzonspor otobüsü yanasiyordu. Israrlarim üzerine babam da izlememiz için beklemeyi kabul etti. Taraftarlar, otobüs ile stad girisi arasina yere bordo mavi büyük bir bayrak sermislerdi. Otobüsten inen futbolcular bu bayragin üzerinden geçerken ayakkabilarini çikariyorlardi. Futbolcular bayragin üzerinden geçerken taraftarlar "Bursa, Bursa" diye tezahürat yapiyorlardi. Anlamadim, ne yapiyorlar diye. Açikladilar: "Bunlar bizim futbolcumuz, onlara statta sövemeyiz. Statta protesto için "Bursa, Bursa" diye de bagiramayiz. Bunun için stad disinda bizden baska kimsenin görmeyecegi yerde bu protestoyu yapiyoruz".

Dedim ya, bu marka tasarlanmadan yaratildi ama tesadüfi de degildir.

tonyali_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Abi döktürüyosun walla ne diyim helal olsun.

Sacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı tonyali_61 Nickli Üyeden Alıntı

Abi döktürüyosun walla ne diyim helal olsun.

tebrikler Edited by: ayazoglu

Naim
    Ziyaretçi

Alıntı simal yildizi Nickli Üyeden Alıntı

Ikinci bir örnegi bir Trabzonspor - Bursaspor maçinda yasamistim. 1989-1990 sezonunda sampiyonluk yarisindan kopmustu. Trabzonspor taraftari alinan kötü sonuçlardan sorumlu tuttugu futbolculari protesto edecekti. Ama nasil?

Numarali tribünden satada girecekken Trabzonspor otobüsü yanasiyordu. Israrlarim üzerine babam da izlememiz için beklemeyi kabul etti. Taraftarlar, otobüs ile stad girisi arasina yere bordo mavi büyük bir bayrak sermislerdi. Otobüsten inen futbolcular bu bayragin üzerinden geçerken ayakkabilarini çikariyorlardi. Futbolcular bayragin üzerinden geçerken taraftarlar "Bursa, Bursa" diye tezahürat yapiyorlardi. Anlamadim, ne yapiyorlar diye. Açikladilar: "Bunlar bizim futbolcumuz, onlara statta sövemeyiz. Statta protesto için "Bursa, Bursa" diye de bagiramayiz. Bunun için stad disinda bizden baska kimsenin görmeyecegi yerde bu protestoyu yapiyoruz".

Abi kusura bakma ama
    Ya bu anlattigin olayda ki kahramanlar Yalan
    Ya dün Tribünde izledigimiz Seyirciler Yalan

Daha neler görücez,duyucaz senden tunga abi...Kusçu (Miroglundaki) gibi adamsin... Edited by: coach

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ironmaster Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı simal yildizi Nickli Üyeden Alıntı

Abi kusura bakma ama
    Ya bu anlattigin olayda ki kahramanlar Yalan
    Ya dün Tribünde izledigimiz Seyirciler Yalan

Ne desem boş. Bu tarihi inatla yazıp duruyorum ki, bir zamanlar başardıklarımızı "nasıl yapmıştık?" sorumuza yanıt olsun diye. O zaman doğru şeyleri, şimdi eleştirdiğimiz şeyleri yapanlar da bizlerdik. Hadi buna yalan demeyim de, ilüzyon diyelim. Bu laf cambazlığı bizi ne kadar kurtaracaksa?

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Empati yeteneginden yoksun dün Tayfun'a hakaret eden zavallilar inanin ''yalan''dan daha büyük hakareti hak ediyorlar.

Naim
    Ziyaretçi

Bu takimi Vareden Trabzondur
    ama Bu takimida 4büyükten biri edende Türkiyenin 4 yanindaki Trabzonlu ve Trabzonsporlu olanlardan
    fakat görüyoruz ki artik Trabzon halki Yagi bol buran arap gibi olmus ne yapacagini bilmeyen yiginlar ve taraftarliktan çikip parami verdim galibiyet izlemek isterim yok izleyemiyorsam takimi yuhalarim zihniyetine bürünmüs
    Attan düsenin halini attan düsen anlarmis
    stad yikilinca kesinlikle istanbula alinmali maçlar belki 1 sene içersinde 3 milyon küfür edece baska bir ugras bulurlar birkisim bizim yakamizdan düserler
    Ne 95 de yenilgide Nede düsme potasinda oldugunda nede anorthosis maçinda ki Trabzondan bu kadar utanmamistim ama taraftarin ikinci golu atmasi yasanabilecek en büyük rezillik

öncelikle simal yildizi abi yerinde ve orjinal tespitler yapmissin.bir marka olmak öyle basit ve hemen olabilecek birsey degil.bu destani yazan taraftar,futbolcu,yönetim bizlere çok güzel bir miras birakmislar.ben isletme bölümü ögrencisiyim ve aldigim derslerden bir bölümünü de pazarlama dersleri ve içerisinde tabiki pazarda söz sahibi olmak, adini her yerde sayginligi olmasi için bir ekol yani bulundugunuz piyasada bir marka olmaniz gerekir.simdi trabzona bakiyorum bir futbol pazarinda ve marka olmus ancak bunu yapmis oldugu stratejik yanlisliklardan dolayi kaybetmeye baslamis yani amiyane tabirle imaji dolayisiyla markayi çizdirmis.yillardan beri ligde bekledigi sampiyonlugu alamamis,avrupa kupalarinda adindan söz ettirememis ve hep inisli çikisli grafik sergilemis bir takiminmarkasi sizde taktir buyurursunuzki tartismaya açilmaya baslamasi normaldir ki son yillarda trabzonumuzun maçlarini teleliglerde,gazete sayfalarinin en ücra köselerine ufak tefek haberlerle yer verilmeye baslanmis,spor haberlerinde es geçilmeye baslanmis bir takim olduk ki bu sorunlarda bizim markamizda bir düsüs oldugunu apaçik ortaya koyuyor zaten.evet bunlar bir sorun ve bunlardan hepimiz sorumluyuz simdi ben olaya bir puzzzle gibi bakiyorum yani herkes olmasi gereken yerde olacak.yönetici yönetici yöneticiligini,futbolcu futbolculugunu ve biz taraftarlarda taraftaligimizi bilecegiz.evet zor dönemeçlerdeyiz bu takimin aldigi yenilgiler hepimizin sinir katsayilarini yükseltiyor amayine elele verelim, birlik olalim ve o eskiden yasanan belki bize su anda hikaye gibi geleno siradisi olaylarihep beraber yasayalim ve tekrar marka olalim,büyüklügümüzü idrak edelim.felsefe yapmak istemiyorum amaher karanlik gecenin sonu aydinliktir ve ben aydinliklari yilmadan,bikmadan ve umudumu yitirmeden bekleyecegim.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

trabzonsporumuzun fb. gibi bir kampanya ya da gs. gibi avrupa karti olayina girmesi bence iyi... bunlara ek olarak türkiye ve avrupa çapindaki magazalardan restorantlardan (anlasmali olarak) indirim haklarida elde edilebilir..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Geçen hafta içinde Konya'ya 2-1 maglup oldugumuzda sitenini aslinda pek de ziyaret etmedigim giris sayfasina bir bakayim dedim.

Mansetteki haber: "Kral'a büyük onur" idi. Konya maglubiyetimiz altta veriliyordu.

Hafta sonu maçi kazaninca tekrar girdim acaba düsündügüm dogru mu diye. Evet hakliydim. Zira Denizli galibiyetimiz mansete çikmis, "Kral'a büyük onur" haberi alta kaymisti. Ama alt tarafta sag tarafa. [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Bu sitenin yöneticilerinden, o sayfanin düzenleyicisi hangi üyemiz bilmiyorum ama ona seslenmek istiyorum:

"Tesekkürler, bu büyük markanin degerini gerçekten de bildiginiz için."

Yaptiginiz bu çok ince hareketi farketmedik sanmayin. Bu incelik için bir kez daha tesekkürler.

Iste markaya sahip çikmaya çok harika bir örnek. [img]smileys/smiley32.gif[/img]

BENCEDE OLMALI BOYLE PROJELER

hersey TRABZONSPOR ICIN

grçekten trabzonspor bir markadir bu markayi bizlere hediye edenlere sükranlarimi sunuyorum hersey onun içi[img]smileys/smiley1.gif[/img]n

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)