Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Fatih S Mehmed’den Günümüze Mesaj

Tansu Onur Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    38

Fatih Sultan Mehmet Han, Istanbul'u fethettikten sonra imparatorluk sarayini gezer. Bir ara mahzene iner ve zindanda yasli bir papaza rastlar. Yasli papaza
    sorar:

-buraya neden hapsedildin?

papaz cevap verir:

-Arz edeyim Sutanim... Siz Istanbul'u kusatmaya basladiginizda imparator beni huzura çagirip, Istanbul'un düsüp düsmeyecegini sordu. Ben de bilgime dayanarak bunun Istanbul'un ugradigi son muhasara oldugunu ve sehrin elimizden çikacagini söyledim! Bu sözlerim imparatorun hiç hosuna gitmedi... Çok kizdi bana!.. Bir sürü eziyetten sonra buraya attirdi beni.

Fatih Sultan Mehmet Han bir an düsünür ve yasli papaza sorar:

-Peki bu sehir bir gün gelir bizim de elimizden çikar miI?

Yasli papaz cevap verir:

-Ne zaman ki içinizde fesat arir, ahaliniz kendi menfaatlerine teslim olur, mülklerini yabancilarina satanlar çogalir, yabancilardan medet umanlar artar; iste o zaman bu sehir sizin elinizden çikar.

Bizans Fatih'i diz çöküp "Yarabbi! Böylelerini kahrina ve gazabina ugramani niyaz ediyorum".
    diye beddua eder

Tansu Onur Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    38

evet arkadaslar bildiginiz gibi yakin dönemde yabancilara mülk satisi baslamisti ve türkiyeden bir çok sey yabancilara satilmisti zamaninda savasla alamadiklari yerleri bizden parayla almaya baslamislardi yazikki bu hükümete bunuda yaptilar

sükürki artik kaldirildi gecenlerde bu yaziya rast geldim ve sizinde görmenizi istedim

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

01/09/2004Tarihi itibari ile...

hay1699 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

fatihi ne kadar kaale aliyoruz bilmiyorum ama baska bir mesaji daha var:

Büyük hükümdar Fatih, sanki Ayasofya?nin basina gelecekleri sezmis gibi vakfiyesinde bir noktaya önemle vurgu yapmistir:

- ?... Iste bu benim Ayasofya?yi camiye dönüstüren vakfiyemi kim degistirirse, Allah?in, Peygamberin, meleklerin, bütün yöneticilerin ve dahi bütün müslümanlarin ebediyen laneti onun ve onlarin üzerine olsun, azaplari hafiflemesin, hasir gününde yüzlerine bakilmasin, kendilerine sefaat eden hiçbir kimse bulunmasin. Kim bunlari isittikten sonra hâlâ bu degistirme isine devam ederse, günahi onu degistirene ait olacaktir. Allah?in azabi onlaradir. Allah isitendir, bilendir.?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

yabancilara satilan mülkler topraklar konusunda kanunlarin bir yürürlülüge sürülüp daha sonra bazilarinin alacaklarini aldiktan sonra kaldirilmasi asil düsündürücü olandir...

hükümetin ve devletin bazi kademelerinde güç sahibi olan yabanci güçlerin güdümündeki türk is adamlari bence desifre edilmelidir..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Taner Gündoðdu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Alýntý hay1699 Nickli Üyeden Alýntý

- ?... Iste bu benim Ayasofya?yi camiye dönüstüren vakfiyemi kim degistirirse, Allah?in, Peygamberin, meleklerin, bütün yöneticilerin ve dahi bütün müslümanlarin ebediyen laneti onun ve onlarin üzerine olsun, azaplari hafiflemesin, hasir gününde yüzlerine bakilmasin, kendilerine sefaat eden hiçbir kimse bulunmasin. Kim bunlari isittikten sonra hâlâ bu degistirme isine devam ederse, günahi onu degistirene ait olacaktir. Allah?in azabi onlaradir. Allah isitendir, bilendir.?

bunun pek dogru oldugunu sanmiyorum. yani cennetle müjdelenmis bir padisah beddua etmez gibime geliyor çünkü Peygamber Efendimiz (S.A.V.) bir hadis-i serifinde "Bir kimse lanet edince, lanet edilen buna müstehak degilse, kendine döner"demistir. bu durumda eger beddua ettiyse itham altinda kalanlarin kim oldugunu iyi düsünmek gerekir!

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Alýntý golasaliyim Nickli Üyeden Alýntý

bunun pek dogru oldugunu sanmiyorum. yani cennetle müjdelenmis bir padisah beddua etmez gibime geliyor çünkü Peygamber Efendimiz (S.A.V.) bir hadis-i serifinde "Bir kimse lanet edince, lanet edilen buna müstehak degilse, kendine döner"demistir. bu durumda eger beddua ettiyse itham altinda kalanlarin kim oldugunu iyi düsünmek gerekir!
    F.sultan Mehmet cennetle müjdelenmemistir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Alýntý fromTheRApBZONe Nickli Üyeden Alýntý
    Alýntý golasaliyim Nickli Üyeden Alýntý

F.sultan Mehmet cennetle müjdelenmemistir.

Peygamberimizin (s.a.v): "Istanbulu feth eden kumandan ne guzel kumandan.
    Onu feth eden asker ne guzel asker." iltifatina nail olmus bir kumandandir Fatih Sultan Mehmed. evet buhadis-i seriftetam olarak cennetliktir denilmemistir ama büyük bir övgüye mazhar olmustur. bu yüzden de çok çok önemli bir kisiliktir Fatih Sultan Mehmed.

Harun-61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

Fatih Sultan Mehmet Han Hazretleri mübarek ve büyük insandir. Efendimiz sav. müjdeledigi zaat-i muhteremdir ama Cennetle müjdelenmemi$tir.

Cennet ile müjdelenen 10 Sahabe:

Hz. Ebû Bekr (ö. 634), Hz. Ömer (ö. 643), Hz. Osman (ö. 655). Hz. Ali (ö. 660), Hz. Abdurrahman b. Avf (ö. 652), Hz. Ebû Ubeyde b. el-Cerrâh (ö. 639), Hz. Talha b. Ubeydullah (ö. 656), Hz. Zubeyr b. Avvam (ö. 656), Hz. Sa'd b. Ebi Vakkâs (ö. 674), Hz. Said b. Zeyd (ö. 671).

Alýntý Külünkoglu Nickli Üyeden Alýntý

01/09/2004Tarihi itibari ile...

BU tablodaki Suriye yazan yerlere dikkatinizi cekerim!! Adamin Suriye pasaportu veya kimligi var diye mutlaka arap olacak diye bisey yok.

DKaraduman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

Arkadaslar bir de Peygamberimiz(S.A.V) den günümüze mesajlar var..Bu mesajlarda kiyamete çokkk yaklastigimiz görülmektedir..Mesela Peygamber Efendimiz(S.A.V) bir Hadis-i Serif inde demistirki "Benim ümmetim yaklasik 1500 yil yasayacaktir." buna göre 632+1500=2132 yani baya yakiniz konuyla ilgili genis bilgiye sahip olan bi arkadasimizin böyle bir konu açmasini rica ediyorum..Bu konuyla alakasi olmadigi için çok özür dilerim..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

bu hadis-i serifin oldugu kitabi da buraya yazabilirmisin?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

ben bir kitapda görmedim daha dogrusu aramadimda ama nette baktigima göre bu hadis gerçekmis. yani sahih hadis.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)