Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 3 4 5
Toplam 121 adet sonuctan sayfa basi 101 ile 121 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonlu dogulmaz, Trabzonlu olunur...

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Kimsenin böyle bir iddasi yokki zaten,mesele konunun basligi ve özü baska taraflara çekmiyelim trabzonsporlu olmak için tabiki trabzonlu olmak icap etmiyor...

arkadaslar yanlis anlasilmasin ben burda yani zong. da dogdum ama koken alarak annem trabzon macka babam da trabzon kisarnali

TURK OLMAK GURUR

TRABZONLU OLMAK EKSTRA GURUR[img]smileys/smiley2.gif[/img]

ama trabzonlu olmayip trabzonspor tutanlarada haksizlik olmasin

hepimiz bir tavanin baliklariyiz Edited by: Berat Tekke

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Reha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Moyunçur Nickli Üyeden Alıntı

Iyice çigirindan çikmaya basladi bu mesele.. Trabzonlu olmayan Trabzonsporlular kendilerini göstermeye çalisiyorlarsa merak etmesinler, görüyoruz onlari. Mutlu da oluyoruz. Ama Trabzonspor öncelikle Trabzon sehrinin takimidir. Bazi Trabzonlularin Trabzonsporlu olmamasi bu durumu degistirmez. Nasil ki Lamartin'in Türk milleti için söyledigi güzel sözleri bazi Türkler söyleyemiyorsa ve biz buna ragmen Türkiye Türklerin degil Lamartin'indir demiyorsak...

Bu meseleyi uzattikça -açik söylüyorum- bazi Trabzonlu Trabzonsporlulari sinirlendiriyorsunuz ve hatta gicik ediyorsunuz. Baska da bir sey olmuyor.

Tasiyalim merkezi Adana'ya o zaman ya!

Gicik için yarim limon öneririm sana, sinir içinde Xanax ... Sende bu cevabinla beni gicik ettin ama öyle yarim limonla geçecek gibi degil;seni Trabzondaki TAYAD lilara benzettim bir an; bazi seyleri provake ediyor gibisin..

Zanoyluda bu yaziya alkis tutarak , beni yaniltmadi kendine yakisani yapti!![img]smileys/smiley32.gif[/img]

Ankara İl Temsilcisi Sönmez Özlü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı greywolf Nickli Üyeden Alıntı

Iyice çigirindan çikmaya basladi bu mesele.. Trabzonlu olmayan Trabzonsporlular kendilerini göstermeye çalisiyorlarsa merak etmesinler, görüyoruz onlari. Mutlu da oluyoruz. Ama Trabzonspor öncelikle Trabzon sehrinin takimidir. Bazi Trabzonlularin Trabzonsporlu olmamasi bu durumu degistirmez. Nasil ki Lamartin'in Türk milleti için söyledigi güzel sözleri bazi Türkler söyleyemiyorsa ve biz buna ragmen Türkiye Türklerin degil Lamartin'indir demiyorsak...

Bu meseleyi uzattikça -açik söylüyorum- bazi Trabzonlu Trabzonsporlulari sinirlendiriyorsunuz ve hatta gicik ediyorsunuz. Baska da bir sey olmuyor.

Gicik için yarim limon öneririm sana, sinir içinde Xanax ... Sende bu cevabinla beni gicik ettin ama öyle yarim limonla geçecek gibi degil;seni Trabzondaki TAYAD lilara benzettim bir an; bazi seyleri provake ediyor gibisin..

Zanoyluda bu yaziya alkis tutarak , beni yaniltmadi kendine yakisani yapti!![img]smileys/smiley32.gif[/img]

TAYAD'li benzetmesini "greywolf" gibi bir rumuz kullanarak Ingilizce Türk milliyetçiligi yapan birinden duymak benim için güzel bir hatira oldu. Tesekkür ederim.

Nereden
    Sinop

Zanoyluda bu yaziya alkis tutarak , beni yaniltmadi kendine yakisani yapti!!

Sanada yine o malum kasinti vurmus ama dert etme senin ilacinda bende.... Bakariz bi ara icabina

Illaki laf istiyorsun dimi.......

fincher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

moyunçurun yazisi beni de sinir etti,çok kirici yazarim diye bu konuda hiçbirsey yazmiyorum ve yazmayacagim...

falcon61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı zanoylu Nickli Üyeden Alıntı

Zanoyluda bu yaziya alkis tutarak , beni yaniltmadi kendine yakisani yapti!!

Sanada yine o malum kasinti vurmus ama dert etme senin ilacinda bende.... Bakariz bi ara icabina

Bu kadar abarticak bisey yok yahu aslinda bende basligi ilk gördügümde garip geldi Moyunçur da sanirsam ayni seyleri düsündü ama biraz abartili ifade etti tamam sehrin kültürü takimi yesili denizi sevilir ama orada dogmak da ayri biseydir bunuda hepten bi kenara atamazsiniz degilmi sahsen gurur duyuyorum öyle bi takima sahipki memleketim hemsehrim olmayanlar bile destekliyo en az benim kadar belkide benden çok ama yinede sonuçta farkli bisey 3 yildir Istanbul'dayim takimi buradan sevmek Trabzon'da yetismekden daha farkli ikisininde güzel ve zor yanlari var ama farkli...

Nereden
    Bursa

Öncelikle Merhaba diyeyim Pek Sik Yazamiyorum Foruma Konu Dikkatimi Cekti.

Ben Giresun'luyum.

Bir Kesim ArkadasLar Trabzonspor Trabzonundur Diyen Ve Konuyu Farkli Sekilde Algilayan Arkadaslara Cevap vermek istiyorum.

Trabzonspor Bir Sehir Takimidir Evet.Diger Sehir Takimlarindan Farki Nedir Diye Sormicam Diger Sehir Takimlari iLe Tek ÖzeLLigi nedir Diyecegim Ve Cevabinida ben Vereyim Takimin Adinda Sehir ismi var Siz Gidipte Bir Kayseri Bir Samsunla Trabzonsporu Ayni Kefeye koyamazsiniz Trabzonspor Sehir Takimligindan cikmistir Birbirine Saksakcilik yapan arkadaslar soylediklerimin Aksini iddia ediyorlar.

Peki Bir Soru Daha Sizce Trabzonspor Benim Gibi Diger Binlerce Trabzonlu olmayipta Trabzonspor u Destekleyen insan olmasaydi su konumda olurmuydu?

Istanbul'daki Bursa'daki Maclara Gelenlerin hepsi Trabzonlumu?Siz olayi Oyle bir Boyuta SürükLüyorsunuzki Insan Artik Baska SekiLde güLmek istiyor size.

Siz Sayin Saksakcilar Dostu Dosta Düsman Edersiniz..Edited by: Çagman

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

onu bunu bilmem. ben Trabzonluyum. ama Trabzonspor önce kimin diye soruluyorsa ve cevap araniyorsa Trabzonspor önce çagman kardesimin yada baska bir memleketli olupta trabzonsporlu olan kardeslerimindir derim. bundanda gurur duyarim. onlarki hiç görmedikleri statinda maç izlemedikleri bi takim için baska memleketlerde TS formasini giyip okullarinda is yerlerinde yada sohbetlerde Trabzonsporluyum diyip Trabzonsporumuzu savunuyorsa iste alkisi asil hak eden onlardir.

Trabzonlu olanlar benim fikrime göre zaten Trabzonsporlu olmak ZORUNDADIR. Trabzonlu olmayip Trabzonsporlu olanlar benim için çok çok degerlidir. onlara hepimizin tesekkür etmesi gerekirken tartismak çok anlamsiz.

insallah anlatmak istediklerimi güzel ifade edebilmisimdir.

sümela61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ya arkadaslar yapmayin Allah askina... hepimizin amaci, istegi bir... neden birbirimizi kiriyoruz?... ele güne karsi, dosta düsmana karsi birlik olalim... yakismiyor bizlere...

geçen günkü lösemili kardesimize ait günlük yazisi sizlerde hiç mi etki yaratmadi?... bari o kardesimizin rahat uyumasi için birbirimizi kirmayalim...

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

halil ibo Yazdi:

Bülent agabeyin yazisi bir kisim tarftarimiza bir numara büyük geldi diye özetleyebilir miyiz acaba ?

emorfo yazdi:

Bu sekilde yorum yapmayalim bir kisim taraftar anlamadi sen anladin o ince mesaji he mi.. Birakin bu isleri. Burda bir kisim o kisim bu kisim yok.

Sevgili emorfo kardesim kaç kisima bölünebilecegimiziseziyorsundur yukaridaki tartismalardan umarim.Benimbu yazilan yaziyi anlama yada baskalarinin anlamadigi seklindebir iddiam yok.Fakat konu kasitli olarak baska mecralara çekilmek isteniyorsa o zaman takdir bmn üyelerinin olur.Hiçkimsede bu yazinin aramizda bölünmeye yol açmasi için yazildigini iddia edemez.Aksine aramizda birlik beraberlik tohumlari için bir yazi gibi geldi bana.En azindan ben öyle sezdim yada öyle olmasini istedim.Bu birlikteligi saglayamayan taraftarin stadda bir kismitezahürat yaparken diger bir kismi onlara garip garip bakiyor.Camiayla beraber hareket edemeyen yönetimler beklenen basariyi getiremiyor.Yazdiklarimin kaç kisim oldugumuz hakkinda bir kanaat olusturmasi dileklerimle.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Baskanimiz bir açiklama yapti ve konusmasi yanlis anlasildi. Trabzonspor'un stad yapim asamasinda nerede maçlarina çikacagina Trabzon'da yasayan insanlara söz hakki vermek istedi. Tabi yanlis anlamalar yüzünden yine kendi kendimize gerildik. Açilan bu basliklardan önce bu forumda kimse Trabzonspor Trabzonlularindir demediki. Hatta yapilan kahvaltida Trabzon'lu olmayan Trabzonsporlular alkislandi. Hiç yoktan yere bir tartisma yarattik.

kutoz
    Ziyaretçi

Bülent Abi, son derece dogru tespitlerle bir konuya parmak basiyor. Bu yazilanlari okuyup-anlamayip ona göre yorum yapmak yerine, nedense bir üstteki yoruma, yorum yapiyoruz. Buda ister istemez tartismalara neden oluyor.

Hiç kimsenin, Trabzon'da doganlarin elinden Trabzonlulugu almaya çalistigi yok. Ama kimseninde, kendisini Trabzon'lu hissedenlere "Hayir, sen Trabzon'lu hissedemezsin kendini" demeye hakki yok sanirim. Birakin, isteyen istedigi gibi hissettsin. Bunda ne kötülük var. Aksine Trabzon'da dogup büyüyen birisi olarak, baska sehirden bir arkadasin Trabzonspor sevdasini ben ayakta alkisliyor. Buda yetmezmis gibi o arkadas, tutup imkan buldugumda bundan sonraki hayatimi Trabzon Sehrinde yasamak istiyorum diyorsa, bence orada yasayan/yasayacak bizler sehrimizin kiymetini bilelim ve onlari bagrimiza basalim.

Konunun özü budur yani. Kim daha fazla Trabzonspor'ludur degildir konu...

sümela61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı kutoz Nickli Üyeden Alıntı

Kim daha fazla Trabzonspor'ludur degildir konu...

yaniiii... budur iste...[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

benim anladigim: Bülent Abi buraya "Ali kos, topu tut" yazsabazi arkadaslarimiz/hemserilerimiz/kardeslerimiz yine konuyu bir sekilde ben daha çok Trabzonspor'luyum'a getirecekti... ya da ne bileyim "neden Ali topu tutuyormus, Temel tutsun" diyenler de çikacakti... [img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

sanirim bu hep böyle olacak... yazik, çok yazik... [img]smileys/smiley5.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Evet uzun aralar sonunda konunun gerçek içerigi ile ilgili bir mesaj geldi (sevgili Kutoz).

Sabah kahvalti bulusmamizda bu konuyu Sn. Momentus ile konusmustuk. Dedigim gibi bu aslinda su anda çekildigi tarafa uzamamasi gereken çok tatli bir konu.

Trabzonlu olmayan Trabzonsporlular, bir süre sonunda gerçekten de "Trabzonlu" refleksleri vermeye basliyorlar. O sabah kahvalti da da söyledigim gibi, arkadaslarim ve esim dostum içinde Trabzonlu olmayip da, biraz da benim zorlamamla, Trabzonsporlu olanlar, bir süre sonra, kuymagi da, fasulye tursusu kavurmasini da, kemençeyi de sevmeye basliyorlar.

Daha dün bir arkadasimla konusuyorduk. Kendisi Ankaralidir. Ben Samsunspor'un düsmesini istemiyorum derken, kendisi "Birak ya hepsi de Fenerli, GS'li, BJK'li" diyordu."Ben en çok onlarin düsmesini istiyorum".

Güldüm ve aklima bu konu geldi. Dedim ki: "Yahu hadi biz Trabzonluyuz da o yüzden komsularimizin, hemsehrilerimizin Istanbul takimlarini tutmalarini ayipliyoruz. Sen Ankaralisin. Neden mesela Ankaralilar, Gaziantepliler ya da Kayserililer için böyle düsünmüyorsun?"

Neden mi çünkü o farkinda olsa da olmasa da, biraz biraz Trabzonlu ya da Karadenizli olmustu bir kere.[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Hayatinda ilk kez bu sene ben götürecegim onu Trabzon'a, ama o çoktan bilir Sotka, Faroz mahallelerini.

Hatta hatta süpheleniyorum acaba ben Çaykaraliyim diye o da mi Çaykarali hissediyor kendini.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    AtalaY_BuğrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Kaya Nickli Üyeden Alıntı

Baskanimiz bir açiklama yapti ve konusmasi yanlis anlasildi. Trabzonspor'un stad yapim asamasinda nerede maçlarina çikacagina Trabzon'da yasayan insanlara söz hakki vermek istedi. Tabi yanlis anlamalar yüzünden yine kendi kendimize gerildik. Açilan bu basliklardan önce bu forumda kimse Trabzonspor Trabzonlularindir demediki. Hatta yapilan kahvaltida Trabzon'lu olmayan Trabzonsporlular alkislandi. Hiç yoktan yere bir tartisma yarattik.

Diyeceklerim bir kismi bu mesajda ama Sunu demek istiyorum Sampiyonluk neden gelmiyor diyoruz ya iste burada meselenin özeti bizim birimize girmek için bahane olmaya görsün. Bölündükçe de bölünelim. 12 degil 112 tane taraftar grubu olsun herkes ayri telden çalsin. O ona dalassin bu buna laf soksun. Sonra Topcu gitsin Hoca gitsin Yönetim gitsin. Bu sirada gene Tartisalim birbirimizin fikirlerine kesinlikle saygi göstermeyelim. HEp kendi dedigimiz dogru olsun baskasinin ki olmasin veya konustuklarin da dogruluk payida olmasin.

Merak ediyorum Efsane kadro nasil sampiyon olmus o zaman. Neden merak ediyorum ki demek ki o zaman birlik beraberlik vardi insanlar kenetlenmisti birbirine herhalde.

Bu tartisma ortamini, bu bölünme ortaminigördükce benim sampiyonluga inancim azalmaya basliyor. Sonra da Hayata gözlerini yummus kardeslerimizin bize biraktigi seyleri okuyunca üzülüyoruz, göz yaslarimiza engel olamiyoruz.Kazim abimizin, Lösemiden vefat eden genç kardesimizin sözleri bizim için vasiyet olmali ve de Onlari vasiyetini yerine getirmek de bizim görevimiz. Ama biz birbirimizi kirmaktan asil görevimizi ne zaman görecegiz veya uygulamaya geçecegizoda ayri bir muamma.

Nereden
    Sinop

Konu tabiki kimin daha Trabzonsporlu oldugu degil,özellikle benim gibi hayatinin büyük bölümünü gurbette geçirenler için trabzonlu olmayan trabzonsporlularla beraber yasadim onlarla beraber olmaktanda gurur duyarim. Bazi arkadaslar yorumlariyla konuyu öyle bir yere getiriyorlarki konu ister istemez giciklasmaya,restlesmeye,kirici olmaya dönüyor sonra yorumlari yapan kenara çekilip milletin dalasmasini seyrediyor...

Ne demek yani sizler trabzonlu olmasaniz bu takimi tutmazdiniz yüzde bilmem kaç, ben misal musluyum ama benim trabzonlulugum sizinkinden daha büyük,...vs böyle konusmalar ortami haliyle gerer ve bu konunun su an buralara gelip bu konusmalarin yapilmasi haliyle kaçinilmaz oluyor,kisiler görüslerini yazarken karsisindakilerin nasil tepki verecegini tartmali rencide edici kelimelerin kullanimindan sakinmali yok söylerim dersen de konunun buralara gelmesine sasmamak lazim...

Hem Trabzonsporun gelecegiyle ilgili bir kararin altina trabzon halkinin imza atmasindan daha normal bir sey olamaz.Trabzon bu sehirde dogdu orada var oldu. Ona gönül veren milyonlarca seveni (Trabzonlu olmayanlar ) sayesinde sinirlarinin disina tasti...

Sagolasiniz iyi ki varsiniz arkadaslar....[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Gicik için yarim limon öneririm sana, sinir içinde ... Sende bu cevabinla beni gicik ettin ama öyle yarim limonla geçecek gibi degil;seni Trabzondaki TAYAD lilara benzettim bir an; bazi seyleri provake ediyor gibisin..

TAYAD'li benzetmesini "greywolf" gibi bir rumuz kullanarak Ingilizce Türk milliyetçiligi yapan birinden duymak benim için güzel bir hatira oldu. Tesekkür ederim.

Kendini çok fazla zeki zannediyorsun bence...Ama bir arastirmaya göre Avrupada iQ siralamasinda en sondan ikinciyiz...Geride biraktiklarimiz Sirplar...Ve bu habere bir vatandasimiz "NASIL KOYDUK SIPLARA" diye bir yorum yapmis...Seninde benim sana yakinmama verdigin cevapla bu cevap arasinda pek bir fark göremiyorum...Müthis Türk zekasi!

Türk milliyetçiligine girersem topiçin içine ederiz o yüzden ayrica senle istedigin zaman bu konuyu tartisirim!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Can basten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu ne biçim bir konusma böyle sen Türk degil misin? Türksen ona göre konus, degilsen höst derim anca...

Arkadaslar bu konuda ilk defa yorum yaziyorum artikkapatalim su anlamsiz muhabbeti ve anlamsiz topigi... Is iyice farkliyerlere kaymadan...Edited by: Can basten

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

[[/QUOTE]

[/QUOTE]

O bir arayi sabirsizlikla bekliyorum...Adam burda toplumu gaza getiriyor sende ona alkis tutyorsun, sonra kasinan ben oluyorum öyle mi? Keske benim kadar Trabzonlu olsaydin...Olsaydin zaten böyle saçmalamazdin....Orda dogdun ya,E Trabzonspor'uda tutuyorsun; senin önünde saygiyla egilelim o zaman...

Ben bugün Trabzona gidiyim o kadar çok kalacak evim var ki; .....neyse yaa sana kiziyorum senin gibi davraniyorum!

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı forever61 Nickli Üyeden Alıntı

onu bunu bilmem. ben Trabzonluyum. ama Trabzonspor önce kimin diye soruluyorsa ve cevap araniyorsa Trabzonspor önce çagman kardesimin yada baska bir memleketli olupta trabzonsporlu olan kardeslerimindir derim. bundanda gurur duyarim. onlarki hiç görmedikleri statinda maç izlemedikleri bi takim için baska memleketlerde TS formasini giyip okullarinda is yerlerinde yada sohbetlerde Trabzonsporluyum diyip Trabzonsporumuzu savunuyorsa iste alkisi asil hak eden onlardir.

Trabzonlu olanlar benim fikrime göre zaten Trabzonsporlu olmak ZORUNDADIR. Trabzonlu olmayip Trabzonsporlu olanlar benim için çok çok degerlidir. onlara hepimizin tesekkür etmesi gerekirken tartismak çok anlamsiz.

insallah anlatmak istediklerimi güzel ifade edebilmisimdir.

HEPIMIZ TRABZONSPORLUYSAK KIMIN NERELI OLDUGUNUN ÖNEMI YOKTUR.ISTER TRABZONLU OLALIM ISTERSE MANISALI . BENIM IÇIN ÖNEMLI OLAN TRABZONSPORLU OLUSTUR.BUNU TARTISMAK SAÇMALIKTIR.

lütfen konuya kilit vurulsun

» Bu Baslik BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Kilitlenmistir.fficeffice" />AMESPACE PREFIX = O />AMESPACE PREFIX = O />

» Basligin Trabzonspor camiasina ve/veya BMN üyelerinin bütünlügüne zarar verebilecegi öngörülmüstür.
    » Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
    » Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini kabul etmis sayilir.
    » Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net
    ************************************************** *******Edited by: tigin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)