Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 SonuncuSonuncu
Toplam 121 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonlu dogulmaz, Trabzonlu olunur...

"Trabzonspor bir destandir..!"

Bir Muglaspor, Tekirdagspor veya Hakkarispor taraftarinin bu güne kadar bu türbirsikintiylakarsilastigini hiç zannetmiyorum...Trabzonspor Bir Destandir, ve düsününki bu destan 40 yil sonra benim sahibim kim diye ortaliklarda bos bos dolasiyor... Sahibini ariyor... Buna ihtimal var midir...?

"Çanakkkale Destani" tarihimize kazinmistir... Bu destan kimindir diye bu güne kadar soran olmus mudur hiç? Çanakkalelilerin, bu destan bizimdir, kimseye yaretmeyiz bunu diye ortaliklarda dolastigini hiç gören oldu mu??? Düsündükçe, o kahramanlarin yaninda olabilmeye heves edebilen herkes,"çanakkale kahramanlik destaninin" sahibidir...

"Ben Trabzonsporluyum" diyebilen herkes,"Trabzonspor destani"nda kendinden bir seyler bulabilmis, veyamükemmelkisiligiyle Trabzonspor'ubagdastirabilmis demektir...

Iste bu yüzden "Trabzonspor'ufutbol tarihine yazdiranlar vebu destani yaratanlar,Trabzonspor'un tek sahibidir..."

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Kimdir gerçek Trabzonlu demis yaziyi yazan degerli arkadasim güzel soru, yazi öyle bir yazi ki futbolla alakasi ve sempatisi olmayan kardesimin trabzonlulugundan süphe edicem neredeyse. Nedir bu tartisma nereye varilmak isteniyor,amaç ne veya verilmek istenen mesaj ne...

Trabzonluolmanin sarti :Iyi bir Trabzonsporlu olmak,hamsiyi sevip,horona merak salmak,konusurken geliyrum gideyrum veya askerde ALI VELI Trabzon mu demekmi insani Trabzonludan daha trabzonlu yapiyor.Trabzonluyu trabzonlu yapan kanidir,o cografyada dogmasi büyümeside degil atalarinin mirasi olan damarlarinda akan kanidir.Yani anlaya bilmis degilim nedir yani kisinin olmayipta kendini Trabzonludan daha fazla Trabzonlu göstermek istemesinin amaci....

Trabzonspor Trabzonlularin midir konusu ise apayri.tabiki degil Trabzonsporun basarilari zaten sinirlarina sigmasi beklenemez . Basari lokal sinirlarin disinda vede istanbul disinda olunca zaten insanlarin anadolunun sesi olma,sahiplenme,ezilenin yaninda olma güdüleri ön plana çikiyor.Budur insanlarin kendineTrabzonun ve Trabzonsporayakin hissetmesinin nedeni

Saygilarimla

Trabzonludan daha Trabzonsporlu olunur ama Trabzonlu dogulmaz sonradan olunur bence olsa olsa demogoji olur

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UğuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yazi çok güzel dikkatlice okundugunda hiç birolumsuz elestiriyi hakedecek bir yazi olmamasina ragmen olumsuz elestri almasina sasirdim.Ellerinize saglik çok güzel anlatmissiniz olayi tesekkürler.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Uğurtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Yaziyi elestirmiyorum aslina bakarsaniz elestirmek bi kenara çogu yerine katiliyorumda...Yani en azindan "Trabzonspor'u trabzona hapsetmeme ve Trabzonspor sadece Trabzonlularin deildir" yerine tabiiki katiliyorum biz A.Bilbao degiliz baskli degiliz ya...Ancak sunu da belirtmeliyim tabiki diger kardeslerimizi kirmadan antepli bir arkadasimizin antepi desteklemesi denizlili bir dostumuzun kendi takimini tutmasi benim içimi oksuyor hem kendi takimimi destekleme sebeplerimden birine daha yakin duruyor..Ha bunun için kimseyi yargilayamayiz herkes ÖZGÜRDÜR M.Kemal Atatürk Ne mutlu türküm diyene yani türk dogup olmak tan ziyade türküm diyebilene demistir... Bu mantik buraya da sölenebilir itiraz yok hepsi kardesimizdir..Dislamak bizim misyonumuza da kültürümüze de uymaz zaten..Ancak ben sadece kendi görüsümü dile getirmek istedim nasil takimimda alt yapidan çikan Trabzonlu oyuncularin çogunlukta olmasi hosuma gidiyosa buda böyle bisey..Trabzon'un takimi Trabzonspor degil, Trabzonspor'un sehri Trabzon! iyi bir slogan olabilir bu konuda[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadıkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

eline yüregine saglik abi[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

trabzonspor'un sahibi mi araniyor bu topic'te.trabzon'da dogdu türkiye'li oldu helal olsun sana sota arveladze

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

trabzonspor herkesindir ama herkesten önce tabii ki trabzonlularindir.bu takim 2.ligden çikma mgcadelesi verirken yaninda ne adiyamanlilar ne arnavutlar ne da baska birileri vardi.bu takimla onur mücadelesini yapan yine trabzon sehrinin insaniydi.3.sampiyonluktan sonra sonra diger sehir insanlarinin sevgisini kazanan takim hakkinda eger ki bir karar verilecekse bunda öncelikli söz sahibi;o sehirde yasayan,24saat o takimla yatip kalkan insanlara sorulmasi tabii ki öncelik hakkidir.

tartisma baskanin ''trabzonspor trabzonlularindir'' temelinde alevlendigi için ben de o eksende degerlendirdim..trabzonlu olmayan arkadaslarimiz da en az bizim kadar trabzonsporludur,aksini idda etmiyoruz,amma ve lkin trabzonspor öncelikle trabzonlularindir

worldmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

Alıntı zanoylu Nickli Üyeden Alıntı

Kimdir gerçek Trabzonlu demis yaziyi yazan degerli arkadasim güzel soru, yazi öyle bir yazi ki futbolla alakasi ve sempatisi olmayan kardesimin trabzonlulugundan süphe edicem neredeyse. Nedir bu tartisma nereye varilmak isteniyor,amaç ne veya verilmek istenen mesaj ne...

Trabzonluolmanin sarti :Iyi bir Trabzonsporlu olmak,hamsiyi sevip,horona merak salmak,konusurken geliyrum gideyrum veya askerde ALI VELI Trabzon mu demekmi insani Trabzonludan daha trabzonlu yapiyor.Trabzonluyu trabzonlu yapan kanidir,o cografyada dogmasi büyümeside degil atalarinin mirasi olan damarlarinda akan kanidir.Yani anlaya bilmis degilim nedir yani kisinin olmayipta kendini Trabzonludan daha fazla Trabzonlu göstermek istemesinin amaci....

Trabzonspor Trabzonlularin midir konusu ise apayri.tabiki degil Trabzonsporun basarilari zaten sinirlarina sigmasi beklenemez . Basari lokal sinirlarin disinda vede istanbul disinda olunca zaten insanlarin anadolunun sesi olma,sahiplenme,ezilenin yaninda olma güdüleri ön plana çikiyor.Budur insanlarin kendineTrabzonun ve Trabzonsporayakin hissetmesinin nedeni

Saygilarimla

Trabzonludan daha Trabzonsporlu olunur ama Trabzonlu dogulmaz sonradan olunur bence olsa olsa demogoji olur

çok dogru tespitler abi[img]smileys/smiley2.gif[/img]

The Londoner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Konunun, acilis mesajinda anlatilanlardan/anlatilmak istenilendenuzaklastirilip "Trabzonspor kimindir?"topigine donusturulmesi,uzerine bir konu acmayi gerektirecek kadar manidar bir mesele... Gerci oyle bir topikte de hedelenenlerin disinda ve cok uzaginda seylerin tartisilacagini garanti edebilirim.

Oğuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bülent Agabey, eline saglik..

Konu hakkinda iki kelam da ben edeyim.. Ben zaten bu konuya kafayi takmis bir Trabzonluyum.. Ankara'da dogdum, büyüdüm.. Yasim 27. Babamin isi geregi küçük ayriliklari saymazsak hayatimin tamamini Ankara'da geçirdim.. Gelecege dair planlarimi da Ankara'da kalmak üzerine yapan bir insanim. Yani senede bir iki kez Trabzon'a gitmek disinda (o da önemli maç oldugunda) Trabzon sehriyle uzak yakin bir baglantim yoktur. Anne ve baba tarafindan akrabalarim oldugu halde, Trabzon'a gidis sebebim sadece Trabzonspor olmustur yillarca.. Hal böyle olunca, Trabzon sehri ve Trabzonspor hakkinda daha objektif yorum yapabilme imkani buluyorum. Söyle ki;

Trabzon sehrinden Trabzonspor'u çikardigimizda geriye ne kaldigina söyle bir bakalim.. Bir Üniversite, bir liman, bir organize sanayi bölgesi, bir havaalani, biraz findik, biraz çay.. Aklima da su an baskasi gelmiyor.. Birgün, bir TV proragimda Volkan Konak demisti ki; Trabzonspor olmasaydi sehirde Uluslararasi havaalani olmazdi. Haberlerden sonra hava durumu verilirken Trabzon belki de söylenmezdi.. Nitekim, ben birisine, Trabzon deyince aklina gelen ilk isim kim desem, kimse Trabzon valisinin ismini zikretmez, ya da Trabzonlu bir bakanin ismini telaffuz etmez.. Ya Fatih Tekke gelir aklina, ya Gökdeniz Karadeniz.. Bütün bu gözlemlerimden çikardigim sonuç sudur; Trabzonspor, Trabzon sehrinden daha büyüktür.. Trabzonsporlu olmak, Trabzonlu olmaktan daha önemlidir.. Ben sahsen, Trabzonlu olmaktansa, Trabzonsporlu olmayi tercih ederim.. Ve sonuç olarak söyleyecegim sudur ki; Trabzonspor, sadece Trabzon sehrinin takimi degildir..Edited by: Oguz

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Trabzonspor'uTrabzon'dan çikardigimizda geriye ne kaliyor tipi sorulari saskinlikla karsiliyorum.Trabzonspor trabzon'a baskasinin hediyesimidir,devlet yatirimi midir veya konya'da kurulup trabzon'a mi tasinmistir.nasil oluyorda trabzon'dan ayri düsünülebilir trabzonspor.trabzonspor olmasaydi trabzon'un adi geçmezdi safsatasina da gülerim sadece.üstelik böyle olsa bile buna hangi trabzon'lu gocunur ki.kendi yarattigi bir olguyu hak etmedigi noktasina nasil getirilir.trabzonspor trabzon'u asti ne demektir.biri bana açiklarsa sevinirim. Edited by: hekimoglu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Hem TRABZON lu dogulur hem de TRABZON lu olunur [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Forumdan Uzaklaştırılmıştır poetricus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Sevgili Bülent Agabey'le aramizda izahi pek de mümkün görünmeyen telepatik ya da empatik bir bag var galiba. Ben ne zaman yazilarima ara versem Bülent Agabey de veriyor. Ben ne zaman bir seyler hissedip yazmayi planlasam Bülent Agabey yaziyor. Artik bir sey yazmadan önce forumu kontrol edip Bülent Agabey yazmis mi diye bakmadan edemiyorum. Aslina bakilirsa konu açik ve net. Trabzonspor bir dünya klübüdür. Anaca dünyaya mal olmanin yolu mahalli ve milli olmanin hakkini verip onlari asmaktan geçer ve Trabzonspor da bunu basarmistir. O yüzden Trabzonspor'u bunlarin hiçbirine indiregeyemeyecegimiz gibi bu unsurlarin hiçbirini de görmezden gelemeyiz. Insanlarin hangi sehirde nereli anne ve babalarin çocuklari olarak dogacaklarina karar veremediklerini bunun ilahi takdirin ntercihi oldugunu hepimiz biliyoruz. Öyleyse Trabzonlu olan olmayan gibi kavramlarin Trabzonsporlu olmakla dogrudan bir iliskisi olamaz. Ben ömrümün on alti yillik bir bölümünü Trabzon disinda, bunun on yilini ise Dogu ve Güneydogu Anadolu bölgesinde geçirmis bir insanim. O bölgelerde belki de Karadeniz'de oldugu kadar Trabzonspor sempatizani ve taraftari var. Sahip oldugu köylere Trabzonsporlu futbolcularin isimlerini veren Muslu Nevzat Aga'dan, Galatasary'i5-3 maglup ettigimiz maçta tanistigimveo gün bugündürsamimi ve devamli bir dostlugu birlikte yürüttügümüz Dogubayazit'li aileye, Erzurum'da birlikte kahve kapattigimiz ve sonra da atilan her golde avazimiz çiktigi kadar bagirip üstüne bir deCennet çesmesi'nin buz gibi suyunu içtigimiz için birkaç gün sesimizin kesildigisevgili renkdaslarimiz Erzurumlu dadaslara kadar pekçok insan Trabzonsporlu. Aston Villay'i eledigimiz gece Erzurum'daydim.Gace yarisi binlerce insan ayaktaydi. Ve ben o gece yüzlerce Trabzonsporlunun sevincini bir sürü insanin Galatasaray ve Fener bayraklarini yere atip Trabzonspor'a döndüklerini gördüm. Bir kismiyla hala diyalogum devam ediyor. Merak etmeyin hala Trabzonsporlular. Artik "Küçük olsun bizim olsun" anlayisina yer yok. Belki bir dönem kendimizi savunma maksadiyla mazur görülebilecek bu anlayis bugün Trabzonspor'a ihanettir. Ayrica Sinan Engin, Ergun Gürsoy gibi Trabzonlu oldugu halde "üç sülüklere" kul köle olmus satilmislari da unutmayalim. Ortak paydamiz Trabonlu olmak degil Trabzonsporlu olmak: Elhamdülillah Trabzonsporluyuz.

Trabzonspor'un Trabzon'u astigini iki farkli kesim tamamen birbirine zit sebeplerle söylüyor: Birincisi Trabzonspor'u küçük bir sehir veya bölge takimi olarak görüp Istanbul'un agalari ve beylerini üst siniflar olarak görenlere karsi Trabzonspor'un büyüklügünü vurgulamak isteyenler. Yani Trabzonspor zannedildigi gibi bir sehirde yasayan insanlarin büyük bir kesiminin tuttugu ve sehir disina çiktiginda hiçbir taraftari destegi olmayan bir takim oldugu anlayisina muhalif olanlar. Ben de onlar arasindayim. Her ne kadar gittigimiz her deplasmanda binlerce taraftarimiz var desek de birileri onlarin gurbetteki Trabzonlular oldugunu söyleyerek isin içinden çikmaya çalisiyor. Onlara karsi Trabzonspor'un Trabzon'u çoktan astigini, Türkiye'nin hatta dünyanin her yerinde Trafatari oldugunu söylüyoruz. Birkaç yil önce televizyonlara çikan Alman Trabzonsporlu Thomas Bart ve su an ne yazik ki ismini hatirlayamadigim Slovakyali bayan gibi her yerde taraftarimiz var.

Ikinci kesim ise Trabzonspor'u Trabzon'dan tamamen koparmak için iki de bir bu lafi söyleyenler. Niyetleri belli. Üzerinde fazla durmayacagim.

Ne mutlu Trabzonsporluyum diyene!

Edited by: Poetricus

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

"Trabzonlu" olmak neye baglidir? Trabzonsporlu olmak midir bunu sarti yoksa nüfus cüzdanininizin kütügünün kayitli oldugu yere mi baglidir? Yoksa yürekten hissetmeye mi baglidir? Bir insanin birden fazla memleketi olabilir mi? Trabzonsporlu olmak için Trabzonlu olmak sart midir? vs vs..

Trabzonspor efsanesinin ortaya çikmasindaki en önemli etken hiç kuskusuz Trabzon'un cografyasi,ve bu cografyanin o bölge insanlarina kazandirdigi hirs,inatçilik,yenilgiyi kabullenememe gibi unsurlardir.. Trabzonspor Istanbul Saltanatini 6 kez yiktiysa bunu çok büyük ölçüde Trabzonlu futbolcularla yapti ve bu futbolcularin Trabzon sehrinin geçmisinden, tarihinden aldiklari bir güç vardi.. Peki Trabzonspor'un yaptigi Anadolu Devrimi'nde öncelikli payin Trabzon'a ve Trabzonuntarihineait olmasi Trabzonspor'u Trabzonla kisitlamak için yeterli bir sebep midir? Bence degildir.. Trabzonspor'u büyük kulüp yapan müzemizdeki 6 sampiyonluk kupamiz olabilir ama Trabzonspor'u büyük camia yapan, Trabzonspor'un gerçeklestirdigi Anadolu Ihtilali'nden sonra onu Anadolu'nun Istanbul'a,emegin burjuvaziye karsi temsilcisi olarak gören ve onu ölümüne destekleyen Trabzonlu olmayip Trabzonspor'a gönül vereninsanlardir..

Daha önce deginildigi gibi Trabzonsporlu olmak için hamsi yemek,horon oynamak gibi zorunlulular yoktur..Ancak Trabzonspor'un Trabzon kültürünün yayilmasinda da çok büyük katkisi oldugu yadsinamaz bir gerçektir.. Ben bu foruma yazan Trabzon'lu arkadaslardan hiçbirisinin febe maçi günleri hamsi yiyerek maçin havasina girmeye basladigini,hali saha maçina gitmeden önce motivasyon saglamak için Katip Sadi ya da Erkan Ocakli-Kolbasti dinledigini pek sanmiyorum..Adiyamanli birisi olarak bana bu kültürüasilayan-bazi dissal etkenlerle birlikte-Trabzonspor'dur.. Ayrica nereli oldugumu bilmeyen tanidiklarimin %95'i beni Trabzonlu zannediyorsa (Sadece Trabzonspor'dan dolayi degil müzigiyle,yemegiyle,yasatmaya ve tanitmaya çalistigim tüm kültürel unsurlariyla) ve Adiyamanli oldugumu ögrenince hayretler içerisinde kaliyorlarsa,ben son 2 senedir Adiyaman'daki akrabalarimin yanina degil de Trabzon'daki dostlarimin yanina gidiyorsam ve benim de Istanbul-Trabzon otobüs seyahatlerinde Samsun'da Karadeniz'i gördügümde gözlerim doluyorsa ben de Trabzonluyum.. Bazi arkadaslarin kriterlerine göre Trabzonlu olmasam da,kimlikten Trabzonlu olmasam da yürekten Trabzonluyum..

Trabzonspor Trabzonlularin midir yoksa Trabzonsporlularin midir? Bu konuyla ilgili olarak açtigim konu basligi "gelen istekler" üzerine kapatildigi için o konu hakkinda da burada birkaç kelam etmek istiyorum (2. paragrafta deginistim ama biraz daha degineyim)

Aklima ilk gelen soru su; bu foruma yazan Trabzonlu arkadaslarin dogum yerleri Trabzon degil de baska bir sehir olsaydi,Trabzon sehriyle bir ilgileri olmasaydi yine Trabzonspor'u tutarlar miydi? Gözlemlerim neticesindeki sahsi düsüncem %95'lik kesim Trabzonspor'a gönül vermezdi..Oysa ben ve benim gibi kimlikten Trabzonlu olmayip gönülden Trabzonlu olanlar,Trabzonspor'a gönül verenler bunu yapiyorlar..Ukalalik gibi algilayabilirsiniz ama buradan çikardigim sonuç; kimlikten Trabzonlu olmayip Trabzonspor'a gönül veren insanlarin Trabzonsporlulugu, kimlikten Trabzonlularinkinden çok daha degerlidir.. Öyleyse Trabzonspor da Trabzonlularin degil Trabzonsporlularin takimidir.. Eger hala öncelikli olarak kimlikten Trabzonlulara ait oldugunu iddia ediyorsaniz; Ömer Selim Abinin de dedigi gibi Trabzonspor bizden önce Ergun Gürsoy'un takimidir,Alaattin Çakici'nin takimidir,Sinan Engin'in takimidir.. Bu mudur??

Edited by: Berat Tekke

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

kimse trabzonlu trabzonspor taraftarindan daha fazla trabzonspor'lu oldugunu iddia etmesin.neredeyse trabzonlu oldugumuza pisman olacaz arkadas.

sümela61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Berat Tekke Nickli Üyeden Alıntı
    Ayrica nereli oldugumu bilmeyen tanidiklarimin %95'i beni Trabzonlu zannediyorsa (Sadece Trabzonspor'dan dolayi degil müzigiyle,yemegiyle,yasatmaya ve tanitmaya çalistigim tüm kültürel unsurlariyla) ve Adiyamanli oldugumu ögrenince hayretler içerisinde kaliyorlarsa,ben son 2 senedir Adiyaman'daki akrabalarimin yanina degil de Trabzon'daki dostlarimin yanina gidiyorsam ve benim de Istanbul-Trabzon otobüs seyahatlerinde Samsun'da Karadeniz'i gördügümde gözlerim doluyorsa ben de Trabzonluyum.. Bazi arkadaslarin kriterlerine göre Trabzonlu olmasam da,kimlikten Trabzonlu olmasam da yürekten Trabzonluyum..

senin nasil gözlerin doluyorsa sevgili Berat, benim de gözlerim bu satirlari okuyunca doldu... yüregine saglik...

Alıntı Berat Tekke Nickli Üyeden Alıntı
    Aklima ilk gelen soru su; bu foruma yazan Trabzonlu arkadaslarin dogum yerleri Trabzon degil de baska bir sehir olsaydi,Trabzon sehriyle bir ilgileri olmasaydi yine Trabzonspor'u tutarlar miydi? Gözlemlerim neticesindeki sahsi düsüncem %95'lik kesim Trabzonspor'a gönül vermezdi..Oysa ben ve benim gibi kimlikten Trabzonlu olmayip gönülden Trabzonlu olanlar,Trabzonspor'a gönül verenler bunu yapiyorlar..Ukalalik gibi algilayabilirsiniz ama buradan çikardigim sonuç; kimlikten Trabzonlu olmayip Trabzonspor'a gönül veren insanlarin Trabzonsporlulugu, kimlikten Trabzonlularinkinden çok daha degerlidir.. Öyleyse Trabzonspor da Trabzonlularin degil Trabzonsporlularin takimidir.. Eger hala öncelikli olarak kimlikten Trabzonlulara ait oldugunu iddia ediyorsaniz; Ömer Selim Abinin de dedigi gibi Trabzonspor bizden önce Ergun Gürsoy'un takimidir,Alaattin Çakici'nin takimidir,Sinan Engin'in takimidir.. Bu mudur??

Berat'cim bu dediklerine de harfiyyen katiliyorum... benim ailem de Trabzon kökenli ama ben Istanbul'da dogup büyüdüm... ve çok degil birkaç sene öncesine kadar Trabzonspor taraftari degildim... senin de dedigin gibi o %95'lik kesmin içinde ben de vardim yakin zaman kadar... demek istedigin noktaya katilirken ben bunu suna benzetiyorum:

Insanlarin büyük bir çogunlugu (elbette içlerinde istisnalar var) inandiklari dini bile hazir-kalip önlerinde buluyorlar... yani adama sorsan "neden müslümansin/hristiyansin vs.?" diye, cevabini bilmiyor... babasindan öyle görmüs... taraftarlikta da bunu görmek mümkün... yani "neden Trabzonsporlusun?" deyince bu tarz cevaplar alma olasiligi oldukça yüksek... o yüzden bence de sen ve senin gibi Trabzonsporlular çok daha Trabzonsporludur digerlerine göre... çünkü bu takimi hazir kucaginizda bulmadiniz... çünkü bilerek, belki arastirarak, sindire sindire Trabzonsporlu oldunuz... ne mutlu size...

ben de kendi çapimda sindire sindire Trabzonsporlu olmaya çalisiyorum... her ne kadar en iyi Trabzonsporlunun Trabzon'dan çikacagi gibi (bence komik, ben gülüyorum sahsen) düsüncelerle karsilassam da, dogru bildigim yolda da ilerlemeye çalisacagim...

selcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı
    Trabzonspor'uTrabzon'dan çikardigimizda geriye ne kaliyor tipi sorulari saskinlikla karsiliyorum.Trabzonspor trabzon'a baskasinin hediyesimidir,devlet yatirimi midir veya konya'da kurulup trabzon'a mi tasinmistir.nasil oluyorda trabzon'dan ayri düsünülebilir trabzonspor.trabzonspor olmasaydi trabzon'un adi geçmezdi safsatasina da gülerim sadece.üstelik böyle olsa bile buna hangi trabzon'lu gocunur ki.kendi yarattigi bir olguyu hak etmedigi noktasina nasil getirilir.trabzonspor trabzon'u asti ne demektir.biri bana açiklarsa sevinirim.

tamamen katiliyorum[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]bu takimin yükünü ceken trabzondur tasiyanda trabzondur trabzonun kalbi bu takimdir ve biz trabzonda bulunmayanlara tek sey düser trabzonu desteklemek trabzonsporu desteklemekEdited by: selcuk

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hala yazinin içeriginin anlasilmadigini, ezbere konusuldugunu görüyorum.

Müthis yazi güme gidiyor. Sizler neyi tartisiyorsunuz. Yok Trabzonspor'un yükünü kim çekiyormus, yok kim daha Trabzonsporluymus. Yazinin bunlarla HIÇBIR ALAKASI YOK veanlamak bu kadar zor degil.

Evet çok dogru, Trabzonlu olmayan Trabzonsporlular bu ortamda kala kala bir süre sonunda Trabzonlu tepkileri vermeye basliyor. Bu konuda Trabzonlu olmama ragmen, ben de bir örnegim. Zira Ankara'da dogdum ve büyüdüm. Anne tarafim da Trabzonlu degil. Büyüdügüm çevrede tek Trabzonlu, ya da Trabzonsporlu da bendim. Ama ben de yillar içinde tipik Trabzonlu refleksleri vermeye basladim (Örnegin inatla yazilarin anlasilmamasi durumunda simdi bende de kontak erken atmaya basladi). Bunun sebebi genetigimdeki Trabzonlu varolus degil, o kimlige bürünmenin getirdigi bir reflekstir. Hiçbir akrabam ben büyürken kemençe çalmadi, kemençeli, horonlu eglencelerde hiç bulunmadim ama bugün kemençe çalininca gözlerim doluyor, bunun tek sebebi Trabzonlu DNA kodlarim degil, ayni zamanda bordo-mavi renklerle bezenmis kendi dünyamdir.

Sayin Momentus, sabriniza hayran kalmamak elde degil.

Nereden
    İstanbul

Alıntı simal yildizi Nickli Üyeden Alıntı

Ama ben de yillar içinde tipik Trabzonlu refleksleri vermeye basladim (Örnegin inatla yazilarin anlasilmamasi durumunda simdi bende de kontak erken atmaya basladi).

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben yinede Trabzonlu olunmaz Trabzonlu dogulur diyorum

Trabzon'lu derken Trabzonsporlu olarak algilayin...

Dünyaya gelen insanin alin yazisi çizilmistir bu çizgide Trabzonspor varsa Trabzonsporlu dogulur kardesim.... [img]smileys/smiley4.gif[/img]Edited by: Emorfo

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

biz anlayamiyoruz bu müthis yaziyi kapasitemiz yetmiyor.[img]smileys/smiley11.gif[/img]sayin momentus'un da sabrini zorladigimiza göre daha fazla tartismayalim.kilitlensin bu topic.

[img]uploads/coach/2006-03-25_162819_kilit.JPG[/img]

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

aha o kilit [img]smileys/smiley4.gif[/img]

Nereden
    İstanbul

dahayeni yazmisim bunu baska bir baslikta... sicak sicak buraya da ekleyeyim:

Alıntı sümela61 Nickli Üyeden Alıntı

bir de biz gerçekten ilginç bir toplumuz... Vahid Hoca'yi gönderiyoruz bizim haddimiz olmadigi halde... sonra bir de 4-5 mesajda bir "bu forum kilitlensin" modasi var... arkadaslar bu is de bizim haddimiz degil... sitenin yöneticileri, modlari, adminleri vs. vs. var... onlar zaten islerini gayet iyi yapiyorlar... dünya sadece bizim etrafimizda dönmüyor... begenmedik mi kilitlensin... begenmedik mi kovulsun...

bundan sonra gelebilecek bir yorum:

ya bu sümela61 de çok konusuluyor, kovulsun...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

sümela61 çok konusuyor kovulsun[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)