Sayfa 36 Toplam 36 Sayfadan BirinciBirinci ... 26 34 35 36
Toplam 880 adet sonuctan sayfa basi 876 ile 880 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: K.Erciyesspor - Trabzonsporumuz

Alpayer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

bu igrenç maçtan ancak iki hareket çikti.idare edin artik.

http://www.bordomavi.net/videolar/do...?kateid=18&amp ;downid=256

sümela61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Alpayer Nickli Üyeden Alıntı

bu igrenç maçtan ancak iki hareket çikti.idare edin artik.

http://www.bordomavi.net/videolar/do...?kateid=18&amp ; ;downid=256

tesekkürler...

sümela61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı firari Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı sümela61 Nickli Üyeden Alıntı
    BITSE DE GITSEK IIfficeffice" />[/B]

Evet sevgili karadenizliyim.net üyeleri ve diger okurlar. Öncelikle bu haftaki maç yorumum diger islerimden dolayi biraz gecikti, bu sebeple sizlerden özür dileyerek baslamak istiyorum yazima. Geçen hafta Samsunspor maçi için ?bitse de gitsek? basligini seçmistim. Geçen hafta izleyicilere pek de keyif vermeyen bu filmin devamini bu hafta izledik. Genelde filmlerin devami çekilirken bir önceki filmin begenilip begenilmedigine bakilir. Biz geçen haftaki filmi begenmesek de, futbolcularimiz bu hafta seriye devam ettiler.

Vahid Hoca[/B]?nin taktigini artik iyice kavradik. Dörtlü savunma üzeri az pismis(!) iki ön libero, bu iki ön liberonun sagi, solu ve önüne mevsimine göre üç oyuncu (bazilari belirli mevsimlerde cezali ya da sakat olabiliyor), bunlarin da önüne istege göre Fatih Tekke[/B] ya da Ömer Riza[/B]. Bu yaziyi yazarken karnim da aç degil ama neden böyle yazdim, ben de bilmiyorum. Bu hafta Hoca[/B]?nin ilk 11 tercihlerinde yine bazi degisiklikler gördük. Ufukhan[/B], Celaleddin[/B] ve Gökdeniz[/B] kulübeye çekilirken; Tayfun[/B], Djokaj[/B] ve Simko[/B] yeniden ilk 11?deydi.

Geçen hafta kaleyi Tolga[/B]?dan devralan Jefferson[/B] genel olarak iyi bir maç çikardi. Yedigi golde de bir hatasi yoktu bence. Senol Günes[/B] zamaninda defansin ortasini bir türlü otutturamamistik. Halilhodzic[/B] döneminde bu asildi,ama bu sefer de defansin kanatlari bir türlü oturmuyor. Neyse ki kanatlardaki degisiklik, göbekteki degisiklikler kadar sorun yaratmiyor dogal olarak. Geri ikilimizden birini olusturan Fatih[/B] yine hirsi, kalitesi, kumasiyla farkini gözler önüne serdi. Yalniz bir noktaya dikkatinizi çekmek istiyorum; Fatih[/B] Trabzonspor[/B]?daki ilk maçlarinda minimum hata yapmak için çok dikkatli oynuyordu. Bunun altinda yatan neden kuskusuz taraftarin bir bölümünün bu oyuncuya sicak bakmamasiydi. Bence böyle bir psikolojide oynamak oyuncunun verimini azaltir. Lakin haftalar ilerledikçe Fatih[/B] çok iyi maçlar çikarmaya basladi ve tribünlerdeki çatlak sesler de azalmaya basladi. Buraya kadar her sey çok güzel. Fakat Fatih[/B]?te dikkatimi çeken bir sey var ki, kendine olan asiri güveni zaman zaman laubali toplar yapmasina sebep oluyor. Bunu özellikle Erciyes[/B] maçini izleyenler görmüstür. Bir defans oyuncusunun topu uzaklastirirken gelisi güzel vuruslar yerine, ayaga oynamak istemesi çok iyi bir durum; lakin defansin sonunda ve göbeginde oynayan birisinin bu bölgede çalim atma, riskli paslar yapma gibi lüksü de yok. Fatih[/B] her seye ragmen benim çok begendigim bir oyuncudur, insallah ileriki maçlarda daha garanti toplar yapar. Stepanov[/B] ise yine her zamanki gibi havadan ve yerden oldukça etkili oynadi. Özellikle kritik birkaç pozisyonda Fatih[/B]?e yaptigi basarili kademelerle göz doldurdu. Defansin saginda bir hafta aradan sonra karsimiza çikan Tayfun[/B] yine vasati asamasa da görev verildiginde her an hazir oldugunu da gösterdi bizlere. Kendi hatasindan kaynaklanan gollük bir pozisyonda arkadan yetisip hatasini düzeltmesi hanesine yazilabilecek bir eksiyi nötrledi. Sol tarafta görev alan Lee[/B] ise olsa da olur olmasa da olur tadinda oynamaya devam ediyor.

Orta sahaya baktigimizda Hüseyin[/B] ve Hasan Üçüncü[/B] yine defansin önünde görev almislardi. Bence ikisi de fena oynamadilar ama daha önceki yazilarimda da belirttigim gibi ikisinin de teknigi sinirli, özellikle de Hüseyin[/B]?in. Hep söylüyorum Hüseyin[/B]?in yanina teknigi yüksek bir ön libero alindi mi, takimda gözle görülür bir iyilesme olacaktir. Bu iki isim de Erciyes[/B] maçinda oyunun temposunu artiracak, orta sahadan oyun kuracak hareketleri yapamadilar, bence yapamazlar da. Çünkü bu meziyette degiller ama özellikle Hüseyin[/B] bence her takima lazim bir oyuncu. Bazilari diyor ki Hüseyin Milli Takim[/B]?da daha iyi oynuyormus. Bundan daha dogal ne olabilir ki; Milli Takim[/B]?da kimlerle beraber oynuyor, burada kimlerle beraber oynuyor? Orta sahanin sagindaki Yattara[/B] istedigi toplari sadece maçin ilk 10 dakikalik bölümünde alabildi. Onlarda da çok etkili ataklarimiz oldu ama beklenen gol gelemedi. Zaten maçin o ilk bölümünde bir gol olmus olsa, belki de bugün galibiyetini konusuyorduk Trabzonspor[/B]?un. Yattara[/B] topu ayagina her aldiginda yerimde duramiyorum ben. Bir de bizi öyle kötü alistirmis ki estetige, topu alip direkt pas yapti mi beni pek açmiyor. En az bir kisi çalimlamali, sonra yapacaksa yapsin ortasini ya da verecekse versin pasini. Orta sahanin solunda görev alan Djokaj[/B] ise sahanin en kötüsüydü. Halilhodzic[/B] O?na nasil 59 dakika tahammül edebildi anlayamadim. Zaten bu maç Hoca[/B]?yi elestirebilecegim üç noktadan birisi buydu. Bence sorumlu herkes bu oyuncuyu alip bir hata yaptigini kabul etmeli ve bu oyuncuyu simdiden göndermeli. Bir haftalik aradan sonra Simko[/B] yine ilk 11?deydi. Yine attigi çok güzel ara paslarla maçin basinda Yattara[/B]?yi, maçin sonlarina dogru ise Fatih[/B]?i gol pozisyonuna soksa da, bu ataklar golle sonuçlanmayinca O?nun da bu paslari gözlerden kaçiyor maalesef. Simko[/B]?nun eski formunda olmadigi bilinen bir gerçek. Ama kimse bana ?hirsiyla oynamiyor? demesin, gücü eskisi gibi degil sorun bundan kaynaklaniyor. Bu arada saçlari böyle çok daha güzel, bunu da bir not olarak ekleyeyim?

Takimin gol umudu Fatih Tekke[/B]?nin ne kadar kaliteli bir futbolcu oldugunu anlatmaya hiç gerek yok. Ama kaptana bir haller oldu iyice. Sanki zorla oynatiyorlar O?nu. Bu kadar isteksiz, hareketsiz bir Fatih Tekke[/B] gördügümü hatirlamiyorum ben. Maçin hemen basinda yakaladigi pozisyonu kaçirmasa maç çok farkli olacakti. Ama futboldur bu, kaçar da. Lakin maçin sonlarina dogru Simko[/B]?nun savunmanin arkasina attigi mükemmel pasla ceza yayinda kaleyi karsisina alan Fatih[/B] topla yürüyüp ceza sahasi içine girip gol yapmayi denemek yerine, kosacak takati olmadigindan ceza yayindan sut çekmeyi tercih etti; böylece beraberlik sansi da kaçmis oldu. Bu noktada olaya müdahale edip, Fatih[/B]?i devre arasinda oyundan almasi gereken isim Halilhodzic[/B]?ti; ama maalesef buna cesaret edemedi sanirim.

Hoca bu maç oyuncu degisiklikleri ve degisiklik zamanlamalariyla beni oldukça sasirtti. Bir kere Djokaj[/B] için 59. dakika[/B]yi beklememeliydi, bu bir. Ikinci olarak kosmayan Fatih Tekke[/B] yerine kosan, canini disine takan Ömer Riza[/B]?yi oyuna almaliydi devre arasinda. Üçüncü olarak da maçin 87. dakika[/B]sinda takim 1-0 yenikken, Yattara ? Adem Koçak[/B] degisikligini Hoca[/B]?nin bana degilse bile, birilerine açiklamasi lazim. Ama takimin taktik sistemi ya da dizilisi konusunda Hoca[/B]?ya en ufak lazim yok. Insallah seneye de takimin basinda görürüz kendisini. Yeri gelmisken bu meselenin de bir an önce netlige kavusmasi takimin sagligi açisindan son derece önemli diye düsünüyorum.

Oyuna sonradan giren Gökdeniz[/B] hala eski Gökdeniz[/B] degil. Ama bunun için biraz daha zamana ihtiyaci oldugu da gerçekçi düsünen herkesçe bilinen bir durum. Öte yandan bir diger sonradan giren oyuncumuz Ömer Riza[/B] hirsi ve mücadele azmiyle diger arkadaslarina örnek oluyor bence. Formayi hak edene verdigi söylenen Halilhodzic[/B]?in bu oyuncuya daha çok sans verme zamani geldi de, geçiyor bile.

Maçta bir diger ilginç nokta ise oyuncularimizin neredeyse tamami ayakta durmakta güçlük çektiler. Belli ki sahanin zemini kaygandi ama ?sadece bize mi kaygandi bu zemin?? diye düsünmeden edemiyor insan? Bu hafta sonu kaçirilan firsat çok büyüktü, insallah hafta içi Konyaspor[/B] karsisinda alinacak bir galibiyetle bu maçin moral bozuklugu atilir.

Bir sonraki yazida görüsmek dilegiyle? sevgiyle?

bu yaziyi köse yazisi yazdigim bir siteden buraya kopyaladim arkadaslar...

çok mükemmel yazmisin arkadasim çok iyi ve dogru analizler yapmisin her bir cümlene tamamen katiliyorum..

çok tesekkür ederim...

Yönetim Kurulu

Halit M. MOLLASALİHOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ahlaksiz herifler sike konusunda açiklama yapmislar malesef çamur atiyorlar bize

Şentürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı GrandOFLee Nickli Üyeden Alıntı
    ahlaksiz herifler sike konusunda açiklama yapmislar malesef çamur atiyorlar bize

onlara bu hakki veren yöneticilerimiz ve futbolcularimizda suç[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)