Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3
Toplam 53 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 53 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kus Dili (dizi hakkinda haftali yorumlar)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Gülbeyaz'i basarili yapan bence Sevval Sam'in emek vererek gelistirdigi aksani, bir de en önemlisi Kazim Koyuncu'nun müthis varligi ve destegiydi. Yoksa onlara çok kiziyordum, Karadeniz dizisini Beykoz'dan çekiyorlar diye. Bence oradaki pek çok oyuncunun da aksani çok bozuktu, yanlis, hatta iticiydi.

konusu bence neredeyse ayni olsa da bu dizinin iyi tarafi Trabzon'da çekilmis olmasi. Bir de kanimi donduran, Hami adiyla Besiktasli olan bir veletin olmamasi. Ben takip etmiyorum ama esim takip ediyor. Içerde o izlerken bir ses geldi irkildim: "Bordo - Mavi - En - Büyük - Trabzon".

Kosa kosa TV'ye gittim, oyuncularin boynunda Trabzonspor atkisi, arabalar bordo mavi, camlarda bordo mavi bayraklar vs. Çok hosuma gitti. Sonra da dedim ki kendi kendime "Yahu su Trabzonspor'u öylesine yok sayiyorlar ki, suncacik bir kesit bile su diziye sempati duymama sebep oluyor".

Bir de not son bölümde Uzungöl'de, su konusamayan kiza tecavüze yeltenen bir adam vardi. Dizi tam orada kaldi.

Iyi de bizim oralarda böyle seyler olmaz diye biliyorum. O zaman bu nasil bir reklam oluyor Allah Askina!

tuğba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Reklam sözünü neden sadece o boyutta almsisiniz anlamadim ve sizin burda öyle yanlislar yok dediginiz konunun ne kadar oldugunu hepimiz biliyoruz.Neyse ben eminim ki yine de öyle bir tema islenmeyecektir dizide,kiz kendini kurtaracaktir,ama gerçeketen"Bordo-Mavi-En büyük-Trabzon" kismi,Uzun sokak görüntüleri çok gurur oksayiciydi.Insallah basarili bir dizi olur.

Nereden
    İstanbul

Bu dizi Trabzon 'da çekiliyor , dizideki ailelerinkökeni TRABZON , yapimcida TRABZON 'LU.Dizide kullanilan sivenin nasil olmasi gerekir. ?

Oflu, Sürmeneli, Akçaabatli, Yomrali, Tonyali, Çaykarali , Arsin, Arakli , Besikdüzü, Vakfikebir,Maçka ,Merkez ilçe , bu ilçelerimizin siveleri birbiriyle aynimi ? Birakin ilçeleri ayni ilçenin köylerinin siveleri aynimi ? Bu sebeple her arkadasimiz kendi ilçesi ve/veya köyünün sivesini dizide aramakta , tabiiki bu mümkün degil, dizideki sive ORDU,GIRESUN, TRABZON,RIZE illerinde kullanilankelimeleri içermekte, yasli nine GIRESUN -ORDU sivesiyle konusmakta, Metin'in dedigi gibi bende SÜREYYA DAVULCUOGLU'nu görünceah iste tam siveyi yerliden dinleyeceksin dedim , aslinda dizide kemençeci ALAY'in ( nami diger TEMEL ) olmasida lagzimdiki tam SÜRMENE sivesiyle diziye nese katardi,Dizi KARADENIZ insaninin yasamindan kesitler sunmakta ,örnegin DENIZ'den gelen çocuk sahilin üst kismindaki eveyatmaya gidiyor nenesi onu uyutmadantarlada bel belletiyor.( çaliskanlikmi ? acaba ) v.s.Belki yakinda BORDO MAVI bir kahvehane görebilirsiniz ve BMN tisörtünü okahvehanede görebilirsiniz !!

Saygilarimla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)