Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 112 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Fener’in Kaçtýðý Kupa Maçý!

Standart Fener’in Kaçtýðý Kupa Maçý!

Bende nostalji bolumune hatirladigim bir animi anlatmak istedim. 6-7 yil onceydi sanirim Avni Akerde kupada bostan korkuluklarina karsi 2-1 kaybettigimiz ilk macin rovansini oynuyoruz. Ben ve bizim iki Oflu Ahmet ve Bahattinle Ankarada bir kafede maci izliyoruz etrafda 10-15 kus manyagi sari lacivertli zontalar da var. Surekli bizim takimi ve seyirciyi germeye calisiyorlar ve ikinci yarida Vugrinecle golu buluyoruz. Ama Otto Baric'egeldigi iddia edilen tas yuzunden bostan korkuluklari cekilme karari aldi. BizimBahattin "ulan bunlarin hepsi p..." dedi ben dedim ulan yandik. Hemen etraftaki kus manyaklari sen ne diyorsun gibilerden uzerimize yuklendiler. O gun aksam iyi bir dayak yedik benim kasim yarildi, bahattinin kafasinda bira bardagi kirdilar onunda kafada bir kac dikis vardi. O gunden beri sari-lacivert renklere allerjim var. Bana kimse futbol bu dostluk centilmenlik lazim demesin bunubize dayak atan kus manyaklarina soyleyin. Hala daha kasimda dikis izlerini tasirim. O zamanfbli olan amcam benimpsikopat oldugumu iddia etmisti. Valla sizce psikopat yada psikopatlar kim? Bu macla ilgili anisi olan yazsin.

TheCrow - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

1998-1999 sezonu olmasi lazim,rakip takim fenerbahçe (f harfi küçük olacak) isimli bir takimdi...Vugrineç'in golüyle 1-0 öndeydik,daha sonra son adam olan Uche,Selahattin'i düsürüp kirmizi kartla disari atilinca daha önceden de tiyatroculuk konusunda sabikasi bulunan Otto Bariç "Oy anam vay anam" nidalari esliginde sahanin ortasina kendini kaldirip atti...

Salya sümük aglayarak sahadan kaçislarini asla unutamam.Hükmen maglup sayildilar bir de seneye Türkiye Kupasi'na katilmama cezasi aldilar.Bir yil sonra "Abi,ne olur kupaya katilalim bu sene,çok korktuk o yüzden kaçmistik" seklinde federasyona aglamalari da (durmadan aglayan bir takim mi olur ya?..) para etmemistir...

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Çebi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39

<CENTER>
    <H2>OLAYDAN BIR GÜN SONRA MILLIYET GAZETESI: </H2>
    <H2>Futbolun yüzü kizardi
    </H2></CENTER>
    <H4>Bariç'in beline tas geldi, Fenerbahçe sahadan çekildi

</H4>Trabzonspor ile Fenerbahçe arasinda oynanan Türkiye Kupasi çeyrek final rövans karsilasmasi, tribünden atilan bir tasin Teknik Direktör Otto Bariç'e gelmesi ve Sari - Lacivertli takimin sahadan ayrilmasi üzerine bitime 17 dakika kala tatil edildi. Bordo - Mavili takimin Vugrinec'in golüyle 1 - 0 önde götürdügü maçta Uche de kirmizi kartla oyun disi kaldi. Maçin durdugu bir anda futbolculariyla konusmak için saha kenarina gelen Bariç, tribünden atilan bir tasin kendisine isabet etmesi yüzünden yere yigildi.

Teknik Direktör Otto Bariç'in ilk yardimina yedek futbolcularla Menacer Serkan Acar ve yardimcilari kostu. Bir süre yerde kalan Hirvat teknik adam, daha sonra ambulansla sahadan ayrildi. Bu arada ortam daha da gerginlesti. Sari - Lacivertli futbolcular da kaçarcasina soyunma odasina gittiler. Bir süre sahada futbolcularin dönmesini bekleyen hakem Murat Ilgaz, yardimcilari ile birlikte soyunma odasina inerek Fenerbahçeli yöneticilerle görüstü ve takimin sahaya çikmasini istedi.

Ilgaz'in bu istegine ragmen Sari - Lacivertliler, can güvenliklerinin olmadigini ileri sürerek, sahaya çikmayacaklarini söylediler. Ilgaz'in israrlari ve "Eger sahaya gelmezseniz 3 - 0 hükmen yenik sayilirsiniz" sözlerine ragmen F.Bahçeliler dönmeyeceklerini belirttiler. Bunun üzerine de Ilgaz, maçi tatil ettigini ifade etti. Sari - Lacivertliler seyirciler bosaltildiktan sonra kale arkasi çikis kapilarindan kaçirildilar ve genis güvenlik önlemleriyle havaalanina götürüldüler.

<CENTER>
    <H3>Iste hakem raporu
    </CENTER></H3>Maç devam etmeliydi
    Karsilasmanin hakemi Murat Ilgaz'in bugün federasyona ulasacak raporunda "F.Bahçeli futbolcular yaptigim uyarilara ragmen sahaya dönmeyince maçi tatil ettim" diye yazdigi ögrenildi. Ilgaz'in "Maçin 74. dakikasinda Bariç'in yerde yattigini gördüm. Yanina gittim, sahanin disina alinmasini ve ortaligin yatismasini bekledim. Bu bekleyisim 15 dakika sürdü. Daha sonra Bariç'i ambulansla disari çikardilar" ifadelerini kullandigi belirtildi.
    Murat Ilgaz, raporunda daha sonra sunlari yazdi: "Bu arada F.Bahçeli futbolcular da sahayi terk etmek istedi. Kaptan Rüstü ve Menacer Serkan Acar'a kurallara göre maçin devam edecegini söyledim. Ancak onlar soyunma odasina gitti. Bir süre sahada bekledim ve arkadaslarimla birlikte soyunma odasina indim. Kendilerini tekrar kurallara göre sahaya davet Orada da sahaya dönmeyeceklerini bildirince maçi tatil ettim"

<CENTER>
    <H3>Trabzon davaci
    </CENTER></H3>Trabzon Baskani Mehmet Ali Yilmaz, olaylari abartarak Trabzonspor'un haysiyeti ile oynadiklari gerekçesiyle Bariç ve yardimcilari hakkinda dava açacaklarini söyledi. Yilmaz, "Hastaneye diye kaldirilan Bariç'in soyunma odasinda oldugunu ögrendim. Gittigimde basinda ya da yüzünde yara görmedim. Onlara göre bir tas, güvenlik görevlilerine göre elma kabugu" dedi. Yilmaz, "Sov yapiyorlar. Çirkin bir davranis. Keske çikip, oynayip, yenselerdi de eleselerdi" diye konustu.
    Teknik Direktör Özkan Sümer, "Büyük bir rezalet. Yenilgiden kurtulmaya çalisiyorlar. Biz sonuna kadar sahada bekledik. Hakem soyunma odasina gitmemizi bildirince sahadan ayrildik" ifadelerini kullandi. Asbaskan Hikmet Onur, Bariç'i tedavi ettirmek için teklifte bulunduklarini, ancak bunun geri çevrildigini söyledi. Gençlik ve Spor Il Müdürlügü doktoru Hakan Ayaz ise Bariç'i muayene ettigini, herhangi bir yara veya darp izi göremedigini belirtti.

<CENTER>
    <H3>Büyük tepki
    </CENTER></H3>F.Bahçe cephesi, Trabzon'da yasanan olaylara büyük tepki gösterdi. Baskan Ali Sen, "Sevgi dolu gün yasarken, olaylar oldu. Futbolcular oynamak istemediler" dedi. Asbaskan Vefa Küçük, "Hakem maç boyunca acizdi" ifadesini kullanirken, Kaptan Rüstü "Can güvenligimiz yoktu" diye konustu. Bariç'in bugün röntgeninin çekilecegi açiklandi.

<CENTER>
    <H3>F.Bahçe yandi!
    </CENTER></H3>Hükmen maglup olacak
    F.Bahçe Teknik Direktörü Bariç'in tribünlerden atildigi iddia edilen tasla birlikte yere yigilmasi ve sahayi sedye ile terk etmesinden sonra Sari - Lacivertliler'in sahaya çikmamasinin faturasinin agir olacagi ögrenildi. Futbol Müsabaka Talimati'nin 25. maddesinin 2. bendinin a fikrasina göre Sari - Lacivertli takim hükmen maglup ilan edilecek. Trabzonspor ise olay münferit bir hareket oldugu için en fazla para cezasi alacak.

<CENTER>
    <H3>Bir yil ceza alacak
    </CENTER></H3>

Ayni maddenin b fikrasina göre de F.Bahçe, gelecek sezon Türkiye Kupasi müsabakalarina alinmayacak. Talimatin 36. maddesine göre ise futbolcular, yöneticiler ve kulüp hakkinda cezai islem uygulanabilecek. Federasyon Baskani Haluk Ulusoy, F.Bahçe'nin sahadan çekilmesine hayret ettigini belirterek "Oynamalari gerekirdi. Raporlardan sonra karari verecegiz" dedi. Bu arada yarinki yari final kura çekiminin ertelenebilecegi ögrenildi.

------------------------------------------------------------ --

Tas güya beline gelmismis....Ulan defalrca göstermistiler tasin (ki tas da degildi) en az 4-5 metre yan tarafa düstügünü...adam bakti takim yenilio gördü tasi atti kendini yere.....bi de kafasini tutuyodu üstelik nasil bele geldiyse...yaw bunlar hep ezikti hala ezikler[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Bu maç hatirlanmaz mi yaa. O maçta yol tarafindaki kale arkasinda,benimde üyesi oldugum1967TS Fun Club(o zamanlar yeni kurulmus bir topluluktu)ile beraber izliyordum maçi. Maç çok güzel gidiyor, öndeyiz, atmosfer o biçim sahadaki TRABZONSPOR'UMUZ o biçim ama gel gör ki o esnada Yesilçamlik bir adam çikti piyasaya. Maç iptal oldugundadedigim sey "Ne güzel yeniyorduk,havayi yakalamistik,dalgamizi geçiyorduk; bir agiz tadiyla bitirtmediler su maçi" sözleriydi.

O maçta yasanan olaydan sonra, Otto Bariç'in ayni aldatmacaya daha öncede basvurdugu ortaya çikmisti. Ezik takima ezik hoca, daha ne beklenirdiki?

TheRapZoNe - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

o maçi unutmam

gerzek show tv altyazi geçiyordu

yine trabzon yine olay.. trabzonda cinayet ...

aynen böyleydi..megersem sürüngen otto yesil sahayi görünce timsahlar gibi baslamisti sürünmeye... iste o günden beri feybe sürünüyor zaten )))))

corleone - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

o maçtan sonra sabah gazetesi fotoshopla beline gelen ufak tasi bariçin kafasina geliyormus gibi göstermisti bir de spor sayfasinda degil ilk sayfadaydi haber tabi kendilerinden baska kimse inanmamisti o maçta atmosferi unutamam bir avni aker klasigiydi febeli futbolcularin sahadan kaçisi çok komikti...[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Muhalif - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Yaþ
    45

su meshur magnum sözü bu maçtan kaldiydi... eh yilmaz ve ulusoy bir olunca ali sen de kar etmediydi.. fener bir yil ceza aldiydi... aslinda bazen sovenist yönüm depresmiyor degil[img]smileys/smiley36.gif[/img]saka maka bir tas vardi ortada... hem tasla hem yen hem bir yil ceza alsinlar.. adamlara az yapmamisiz yahu[img]smileys/smiley36.gif[/img]neyse... olan olmus...[img]smileys/smiley2.gif[/img]

ya mehmet ali erbil bile dalga geçmisti otto bariçle... ottobariçin yaptigi bayilma numarasini taklit etmisti de gülmekten ölmüstüm [img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

o zamanki baskan m.a.yilmaz da:''otto bariç'e oscar vermek lazim'' gibisinden bi espri yapmisti...

bir de saha karisinca oyun durmustu... fenerli topçular(!) ahlanip vahnaliyodu, bizimkiler de siritiyodu [img]smileys/smiley4.gif[/img]ondan sonra stadta hava gerilmesin diye kemençe müzigi verdiler bizim topçular da isinirkenhoron oynuyolardi,onlari görünce tribünler de costu... [img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

süperdi be... galiba ali sen'in son baskanlik maçiydi...

Murat BAYRAKTAR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

ne güzel maçti be... fener korkudan nereye gidecegini bilemiyordu... o zamanlarda haluk ulusoy çok güzel laf söylemisti otto bariçe. " magnumla bile vursan o adam öyle yikilmazdi..."

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

o maçta yol tarafi kale arkasinda babamla izliyodum maçi otto bariç yere yikilinca biz babamla gülme komasina girdik ya tam komedi idi 60 yasinda adam nasil numaradan kendini yere atabiliyo düsünmemek elde degil onursuz herif yenilgiyi kabullenmekte büyük bir erdemdir ama nerde ....

Guests
    Ziyaretçi

o zaman belki hatirlarsaniz sabah gazetesi bi tas koymus hesapta tabiki fotoshop olayi biz bu tasi gelirken yakaladik hatta resmini çektik demislerdi

TheCrow - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Daha sonra Rating Hamdi Programi'nda da otto bariç'in taklidi yapilmisti,çok komikti.Ama bariç'in gerçek düsmesi çok daha komikti,e orjinali ne de olsa taklitinden iyi olur tabi...

Nereden
    Belçika
    Yaþ
    39

az once moralim bozuktu bunlari okuyunca duzeldim valla

NE MUTLU TRABZONSPORLUYUM DIYENE [img]smileys/smiley32.gif[/img]

Barýþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    37

Sahiden Yesilçam oyuncusu gibiydi...[img]smileys/smiley17.gif[/img]

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Salih61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39

Alýntý oflu144 Nickli Üyeden Alýntý
    Sahiden Yesilçam oyuncusu gibiydi...[img]smileys/smiley17.gif[/img]
    Sanki MAGNUM kursunu yemis gibi...[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Balýkesir
    Yaþ
    40

ozgur kardesim bende senin gibi dunyanin en cirkin renkleri olan sari ve laciverte ve onlara gonul verenler tersim. benim kasim yailmadi ama senin yarilmisssa bizim de yarilmistir. bundan sonra tokatladigim her fenerlide aklima sen geleceksin ve daha sert vuracagim. herkese selamlar.

Gökhan Kutlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

o maç hatirlanmaz mi be tam tas geldiginde bariç'e aha öldü dedim iyi oldu göte hastaneye kaldirildi ali sen'de çikti biseler dedi medyaya serefsiz ali baba sansalla erman ne güzel yapmislar ali baba ali baba

....... bak diye bosuna dememisler serefsize[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Olayin enguzel yanida o sene feneri 2 kere elemis olduk cunku kactiklari icin digersene katilamadilar

Alýntý ozgur Nickli Üyeden Alýntý
    Bende nostalji bolumune hatirladigim bir animi anlatmak istedim. 6-7 yil onceydi sanirim Avni Akerde kupada bostan korkuluklarina karsi 2-1 kaybettigimiz ilk macin rovansini oynuyoruz. Ben ve bizim iki Oflu Ahmet ve Bahattinle Ankarada bir kafede maci izliyoruz etrafda 10-15 kus manyagi sari lacivertli zontalar da var. Surekli bizim takimi ve seyirciyi germeye calisiyorlar ve ikinci yarida Vugrinecle golu buluyoruz. Ama Otto Baric'egeldigi iddia edilen tas yuzunden bostan korkuluklari cekilme karari aldi. BizimBahattin "ulan bunlarin hepsi p..." dedi ben dedim ulan yandik. Hemen etraftaki kus manyaklari sen ne diyorsun gibilerden uzerimize yuklendiler. O gun aksam iyi bir dayak yedik benim kasim yarildi, bahattinin kafasinda bira bardagi kirdilar onunda kafada bir kac dikis vardi. O gunden beri sari-lacivert renklere allerjim var. Bana kimse futbol bu dostluk centilmenlik lazim demesin bunubize dayak atan kus manyaklarina soyleyin. Hala daha kasimda dikis izlerini tasirim. O zamanfbli olan amcam benimpsikopat oldugumu iddia etmisti. Valla sizce psikopat yada psikopatlar kim? Bu macla ilgili anisi olan yazsin.

o serefsiz fenerlilere her sey yapilir

TheRapZoNe - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Simdiki federasyon nerdeee verecek hakli oldugumuzdurumda3-0 hükmen galibiyet arti seneye kupadan men.. Adaletsizlik günden güne eziklerin elindeki koz oluyor..

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    66

Tarih Subat 1998 , o maçtan öncede trabzon-fb maçi berabere bitmisti, maçta hiç olay olmadi ama KUBILAY isimli futbolcuya ,kapali tribünden küçük bir cisim geldi,tabi biraz artistlikler yapildi.O maç sonrasi hava alaninda STAR kameramani ( fb ile ayni uçakta misafir basin) KUBILAYin kafasini rontgen çeker gibi inceleyip yara ariyor ve röpörtaj yapiyordu.Allahdan kafasinda birsey göremedilerde yirttik. Tabii bize bu oyunu dahaönce yedirmislerdi.Sonraki haftada kupa maçinda bu oyun için adamlara kartopu ile malzeme verdik ama ali baba takimini sahadan çekerek kabadayilik yapti ,sonucunu gördü !!! Arkadaslar fb takimi futbolcusu kim olursa olsun,kendilerine tribünlerden veya rakip oyunculardan en ufak bir cisim ve sert temas oldumu ölmüs numarasi yapmalari için talimat verilmisdir,bu yillardan beri böyledir onun için bu adamlar hille ile bizden sampiyonluk ve can aldilar günahlari boynunu .Bu adamlari sahada futbolumuz ile tribünlerde centilmence takimimizi destekleyen , rakibi demoralize eden sloganlar ve tezahüratlarla yenelim.Bizi normal yollarla spor ahlaki ve centilmenlik içinde sampiyon olduk ve olacagiz.

Saygilarimla

Ne diyebilirimki bu genç yasta allahim bana bu günleride gösterdiya artik ölsemde gam yemem [img]smileys/smiley36.gif[/img]

O nasil bir rezaletti yaa..

otto bariçin halini hiç unutmuyorum..

Herif yerlere yapismisti.

61trabzonomer - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Bu senede finalde kaçar lar belki bunlar finalde bunlari ezecez ula olimpiyatta..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)