Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor Hentbol Takýmýna sahip çýkalým

bordo61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    33

Thumbs up Trabzonspor Hentbol Takýmýna sahip çýkalým

Sadece Adýmýz Trabzonspor
    Yayýnlanma Tarihi : 23 Temmuz 2011 / 15:09

Trabzonspor Hentbol takým Kaptaný Ýsmail Engin Haliloðlu yönetimden destek bekliyor.

Eðitimci olmasýnýn yanýnda 25 yýldýr süper lig tecrübesiyle adýndan hayli bahsettiren Trabzonspor Hentbol takýmý kaptaný Ýsmail Engin Halioðlu, Hentbol takýmýna destek verilmediðinden bahsetti. Geçtiðimiz sezon için mucize gerçekleþtirdiklerini belirten Haliloðlu Bordo-Mavili Hentbol takýmý için önemli açýklamalarda bulundu. Kaptan’la sohbetimiz þu þekilde gerçekleþti:

TAKA:
    20 günde kurulmuþ bir takým ve yaþanan sýkýntýlar var. O dönemde neler yaþandý kaptanýn aðzýndan dinleyelim.

HALÝLOÐLU: Geçen sene 2.ligde þampiyon olunca Trabzonspor adý altýnda kurulacaðýmýzý bize bildirdiler. 20 günde kulübü kurdular. Büyük transferler yapamadýk. Dýþarýdan tespit edemedik iyi yabancý oyuncularý ve küme düþmemesi için takým kuruldu. Takýmýn gerçek boyutu da doðruyu söylemek gerekirse küme düþebilecek bir takýmdý. Ama iyi bir ekip olduk. Yönetimsel sýkýntýlar yaþadýk o dönem kendi içimizde ama iyi bir ekip olduk. Küme düþmemeye oynayacak olan takým bir anda Avrupa kupalarýna oynamaya baþladý ve sonunda 3 yýlda yakalayacaðý baþarýyý 1 yýlda yakaladý. Çünkü yeni kurulmuþ bir takýmýn ligde Avrupa kupasýna katýlmasý zor. Çünkü çok iyi bütçeli takýmlar var. Çok köklü takýmlar ve onlarý geride býraktýk. Play-off’a Ýyi kuralarla gittik. 3 maç çok üst düzeyde oynadýk ve Avrupa kupalarýna katýlmayý baþardýk. Bana göre bu takým gereðini fazlasýyla yaptý. Bundan sonra ki Avrupa kupalarýnda veya ligde bir üst kademeleri zorlamasý için bazý yatýrýmlarýn gelmesi gerekiyor. Bu yatýrýmlar gelirse Trabzon seyircisinin de Hentbol’e düþkünlüðünü biliyoruz. Seyirciyle beraber bu takým iyi iþler yapar.

TAKA: Yönetimsel sýkýntýlarý yaþarken Trabzonspor’un bu konuda tutumu ne oldu?Size sahip çýkmadý mý?

HALÝLOÐLU: Bizim bildiðim kadarýyla adýmýz Trabzonspor. Yani sað olsunlar içeriden malzeme yardýmý yapýyorlar ama maddi anlamda bir yardým gelmedi. Destek verilemiyor çünkü futbol takýmýnýn da þampiyonluða oynamasýndan dolayý herkesin uðraþý o yöndeydi. Hem maddi hem de manevi yardým lazým. Maddi gelmiyor. Büyüklerimiz öne çýkýp ta yönlendirme de yapmýyorlar. Yani Murat Baþkan ve Ahmet Kaynak’ýn sýrtýnda bu iþi bir þekilde döndürüyorlar. Ama bir daha ki sezon döndüremeyebilirler.

TAKA: Trabzonspor Hentbol takýmý merkez sahasý olan 19 Mayýs Kapalý spor salonunda deðil de Çok Amaçlý kapalý spor salonunda maçlarýný oynamak zorunda kaldý. Bunun takýma etkisi ne oldu?

HALÝLOÐLU: Bizim en büyük sýkýntýmýz o. Çünkü þehirden uzak oynuyoruz. Þehirden uzak oynamamýza raðmen fena bir seyirci potansiyelimiz yoktu ama merkez 19 Mayýs’ta oynasak çok büyük seyirci potansiyeli ile oynayabileceðiz. Hentbolu iyi bilen bir seyircimiz var. Hakemlerin düdük çalmasýnda, rakiplerin oynamasýnda zorluk yaþatan bir seyircimiz var. Biz merkez kortu istiyoruz ama tüm uðraþlarýmýza raðmen oraya sokmuyorlar bizi. Ýnþallah bu sene oraya girmek istiyoruz. En azýndan Avrupa kupasý maçlarýný orada oynamak istiyoruz.

TAKA:
    Dediðiniz gibi hakemler merkez sahada düdük çalarken çekiniyorlar. Ancak Çok amaçlý sahasýnda birçok maçýnýzda hakem hatalarý aleyhinizde oldu ve çok maç kaybettik. Neler söyleyeceksiniz?

HALÝLOÐLU:
    Çok amaçlýda bu sene bizim çok canýmýzý yaktýlar. 1 sayý farklý skorla 4 maç verdik. 3 beraberliðimiz var içerde. Bunlar hakemlerin yanlýþ düdüklerinden dolayý oldu. Ama yukarýda kendi sahamýzda oynadýðýmýz zaman o düdükler çalýnmýyordu. Yýllardýr oynadýðýmýz için o tecrübeye sahibim. Korkuyorlar. Seyircinin Hentbol ’ü bildiðini biliyorlar. Birde oradan geçen herkes salona giriyor. Ýyi potansiyel oluyor. Birde Hentbol maçlarý seyir zevki spor dalýdýr. Ýddialý olunca da destek veriyorlar.

TAKA: Takým Avrupa kupalarýna gidecek. Trabzonspor Hentbol takýmýnýn bu þartlarda önünü nasýl görüyorsunuz?

HALÝLOÐLU:
    Takýmda çok iyi gençler var. 2-3 tane gelecek vadeden genç oyuncu var. Gençte olabilir tecrübeli de olabilir 2-3 tane iyi yabancý transferi yapýlmasý lazým. Gençlerle beraber iyi harmoni yakalanýrsa Trabzon Hentbol ’ünün 5 ile 10 yýl arasýnda geleceðini kurtarýrlar. Ama yok bu takýmla Avrupa kupasý ya da lig oynamaya kalkarsanýz geçen sene bana sorarsanýz bir mucize gerçekleþtirdi takým. Ayný mucizeyi gerçekleþtirebilir mi o soru iþareti. Avrupa kupasýnda da zor.

TAKA: Yaþadýðýnýz bu zorluklardan sonra Trabzonspor yönetiminden beklentileriniz neler?

HALÝLOÐLU: Trabzonspor yönetiminden maddi ve manevi, Özellikle de manevi istiyoruz. Çünkü maçlarýmýza gelmelerini istiyoruz. Biz þehir dýþýna giderken bizi yönlendirmelerini istiyoruz. Nevzat Þakar Bey bu sene Asbaþkan olduktan sonra ilgilendi. Yaptýklarýný biliyoruz. Bizi yönlendirdi ama tüm yönetimsel anlamda bize destek olmalarýný bekliyoruz. Birde Trabzonspor’un logosunu taþýyoruz. Trabzonspor’un formasýný giyiyoruz. En azýndan maç bittiði zaman deplasmanda Trabzonspor taraftarlarý bizden forma istiyorlar. Onlara bir forma bile veremiyoruz. Futbol takýmý gibi deðiliz. O formalarla sezonu bitirmek zorundayýz. Yani biz destek istiyoruz. Maddi anlamda destekleri gelirse karþýlýðýnda da baþarý gelir. Avrupa kupalarýnda gelir. Avrupa takýmlarý þehrimize gelir. Reklamý yapýlýr. Güzel olaylar olur ama hem maddi hem de manevi destek istiyoruz. Manevi anlamda da yok. Ýnþallah bu sene bekliyoruz.

TAKA:
    Ahmet Kaynak hocanýn sezon baþýnda yönetimsel sorunlarý oldu ve görevden ayrýlmak zorunda kaldý. Daha sonra yeniden takýmýn baþýna geldi. Siz takým kaptaný olarak bu git geller hakkýnda neler söyleyeceksiniz?

HALÝLOÐLU: Sezon baþýnda yönetimin kendi içinde birkaç sorunu oldu. O olayý hoca bazýna yansýttýlar ki daha bizim 2. Maçýmýzdý. Ahmet hocanýn 2.maçýydý. Ahmet hocayla yollarý ayýrdýlar. Sonra yönetim kendi arasýnda ki sorunlarý çözünce Murat Baþkan, baþkanlýða gelerek tekrar Ahmet hoca geri gelmesi bu takýmý toparladý. Ahmet hoca gelmese bu takým biraz zor toparlardý. Çünkü kaos yaþamýþ bir takým. 2.maçýnda hocasýný kaybetmiþ bir takým yönetimini kaybetmiþ, maddi anlamda ilerisini göremeyen bir takýmdý. Hala maddi anlamda herkesi alacaðý var ama onlar söz konusu deðil. Ahmet hocanýn dönmesiyle takým kendini toparladý. Ýyi bir ekibiz. Gençlerimiz iyi. Takýmýn tecrübeli oyuncularý da iyi aðabeylik yapýyor. Bu sene o sayede iyi bir takým olduðumuzdan dolayý baþarý geldi. Seneye bilmiyorum. Seneye iyi görmüyorum. Çünkü bir sene yapabilirsin bu baþarýyý. 2.sene yapmak zor olur.

TAKA:
    Peki siz takýmýn kaptaný olarak yönetimle bir araya geldiniz mi?

HALÝLOÐLU: Önümüzde ki sezon için giriþimler var ama olimpiyatlar her þeyi engelliyor. Her taraf týkanmýþ durumda. Ahmet hoca milli takýmda sorumlu müdür olimpiyatta. Yöneticiler saðda solda bu iþin peþine gidiyorlar. Herhalde tahminim olimpiyatýn bitmesine yakýn bir dönemde toplanýp karar verilecek diye bir duyum aldým. Ama çokta ileriye gitmemesi lazým. Çünkü geçen sene Aðustos’un baþýnda kampa gitmiþtik. Þurada 15 günlük bir süreç var.

TAKA: Avrupa kupalarýna katýlacak bir takým olarak taraftarýnýzdan neler bekliyorsunuz?

HALÝLOÐLU: Biz Trabzon seyircisini çok seviyoruz. Hentbolü bildiklerini de biliyoruz. Bize gerçekten itici bir güç oluyorlar. Çok maç çevirdiðimiz oldu onlarýn sayesinde. Biz bizleri desteklemelerini bekliyoruz ve taraftarýmýzdan da bizi merkez korta gelmeleri için onlarýn da isteklerini biliyorum. Bize de sürekli soruyorlar niye Çok amaçlýda oynuyorsunuz, gelemiyoruz. Belediye otobüs kaldýrsýn, Trabzonspor otobüs kaldýrsýn gelelim gibi teklifler sunuyorlar. Biz seyircimizden bizi desteklemelerini bekliyoruz ve merkez korta geldiðimiz zaman inþallah bu sene geleceðiz saha çizilince. Eski seyircimizle buluþmak istiyoruz.

TAKA: Son olarak söylemek istedikleriniz neler?

HALÝLOÐLU: Son olarak þunu söyleyebilirim. Ben 25 yýldýr süper ligde oynuyorum. 100’ün üzerinde milli takýmda oynadým. Artýk son dönemlerimiz bizim. Hatta 2 sene önce býrakma aþamasýna da gelmiþtim. Ama gerçekten arkada iyi gençler var. Onlara destek olunmasýný istiyoruz. Bende bunu istiyorum.

Onlarýn çok maç oynamasý gerekiyor. Avrupa kupasý oynamasý lazým. Bu þekilde çok cüzi miktarlarla Trabzon Hentbolünü kurtarabilirler. Ha yok bu iþ burada biterse 2-3 sene sonra sil baþtan transfer yaparak Hentbole dönülmesi gerekiyor. Altta ki gençlerin küstürülmemesi gerekiyor. Tabi küstürüldü gençlerin çoðu. Ben Beden Eðitimi öðretmeniyim. Sporcularýmýz Lise bitiyor.

Lise bitene kadar Hentbol oynuyorlar. Yukarýnýn karýþýk olduðunu görünce branþ deðiþtiriyorlar. Býrakýp baþka iþ yapýyorlar. Çok iyi hentbolcularýmýz vardý. Yukarýdan desteði göremeyince kaçtýlar. Geri çekildiler. Destek verilmesini istiyoruz ve çok büyük bütçelere de gerek yok. Normal bir futbolcunun parasýna öyle süper lig de deðil. 2.ligde oynayan bir futbolcuya verilen parasýna bir sezon yapýlýyor. Bütün takýmlar biliyorsunuz bir yýðýn yanlýþ transfer yapýyorlar. Tutmuyorlar. Bir futbolcu parasýný bize verirseler Avrupa kupalarýna ses getirecek, Trabzon’u en iyi þekilde temsil edecek bir takým kurulacaðýna inanýyorum.

http://www.takaonline.com/sadece-adi...abzonspor.html

------

http://www.facebook.com/trabzonspor

http://twitter.com/#!/trabzonspor

http://twitter.com/#!/h_yazicioglu

http://twitter.com/#!/atifomurden

http://twitter.com/#!/altug_tly

http://twitter.com/#!/zagortenay76

info@trabzonspor.org.tr
    Biz sevdadýr Trabzon , yorozundan baþlayýp ziganasýnda bitmeyen

Canberk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Kapatýrlar yakýnda. Önce Bayan Futbol sonra Basket. Sýrada ki branþ belli oldu. Boþuna mail atmaya gerek yok adam babasýnýn malýný kapatýyor sanki kimseyi de dinlemiyor
    BordoMavi.Net

Forum Kurallarýna uymayan mesajlarý lütfen http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif butonunu kullanarak raporlayalým

Ilelioglu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    33

Bayan Futbol Takimini kapatan zihniyet yakinda bunuda kapatir...

Böyle yaparak sanki Futbol'da basarili olacagizda...

Yönetim ah yönetim...

Ýstanbul Saltanatýný 7 kez yýktýk, yine yýkacaðýz, Bordo kanýmýzla Mavi göklere Þampiyon TRABZONSPOR yazdýracaðýz...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tolga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doðu

Anlamýyorum arkadaþ.Sponsor mu yok?Sadece futboldan mý para kazanýyor bu takým?

Serdar Dilekoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Þimdi yine dünyanýn mailini atarýz bu mailler bir iþe yaramaz.

Ancak sinir katsayýmýzda bir artýþ gözlenir.

Umarým kapatma giriþiminde bulunmazlar.
    Trabzonsporlu olmak 4 büyük din içerisinden Müslümanlýðýn hikmetini anlamak gibidir.

Trabzonsporlu olmanýn ilk þartý da "Bize Heryer Trabzon" sloganýný benliðinde kabul etmektir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    zekeriyya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    45

miadlý evrak iþ bildirimi oluþturdum
    her ayýn 15 inde kulübe e-mail at
    BMN KOCAELÝ

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)