Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 125 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çocuklarýmýz ve Trabzonspor

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

Standart Çocuklarýmýz ve Trabzonspor

Arkadaslar son yillarda Trabzon sokaklarinda bjk gs gibi takimlarin atkilarini takan Trabzon gençleri var hatta bunlarin bazilari çocuk yasta.

bu durumdan sizler gibi bende çok rahatsizim .. bunlarin sayisi 250-300olsa bile ben bir tanesine bile tahammül edemiyorum.

futbolda karsilikli hosgörü ve tahammül olmali ancak burasi Trabzon ve biz büyüklerimizden Trabzonlu olan Trabzonsporu tutar'i ögrendik.

simdi bir hatada ailelerde. çocuguna bu ezik takimlarin esyalarini taktiranlarda onlara vatan sevgisi gibi Trabzonspor sevgisi veremeyen bilinçsiz ailelerde.

ben burada ÇOCUKLARIMIZA TRABZONSPORUMUZU SEVDIRMENIN YOLLARI adi altinda konu açacaktim ancak sigmadi.

benzer konu kalearkasi.net adresindede tartisiliyor.

benim bazi önerilerim var.

1- bordomavi.net ve kalearkasi.net isbirligiyle ilkokullara ortaokullara ve liselere Trabzonsporlu futbolculari baskanimizi yönetimimizi ve t.direktörümüzü götürmek ve orada soru-cevap esliginde bir konferans.

2-Trabzonsporumuzun tarihini unutulmaz maçlarin görüntüleri esliginde sunmak ve bu arada yine eski futbolcularimizin o maçlarda yasadiklarini anlatmasi (örnek hami orhan ünal soner senol günes....)

3-çocuklarimizin arasinda "trabzonsporu tanimlayin" adi altinda bir resim yarismasi yapmak...

benimkiler simdi bunlar ya sizin yollariniz ???

zafer6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    43

nerde ben göremiyorum trabzonun içinde oturmama ragmen ama ara da sirada 3,5 numünelik çikiyo iste

FANATIK61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    41

Var var hemde cok var, bu sene izinde iken Mahallelerde cok gördüm ufak olsun büyük Istanbul Takimlarim Formalarini giyordu. Sordum birisine dedi bana Dayim getirdi Istanbuldan.

Nasil yeni Yönetim soruyu bil bilet kazan kampanyasini baslatti. Cocuklara ve Genclere de Soruyu bil Forma, Atki, vs cesitli hediylerkazandirsin. Bölyelikle Trabzonsporun reklami artar....

#10 Fietra - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Ne yazik ki bu olay bu sene sonu patlama yapti.Yazin Trabzon'da Istanbul takimlarinin formalarini satan yerler falan da gördüm.Babanin biri çocugunu almis yanina Alex formasi ile dolastiriyor.Trabzon'da artik bu olaylar sallanmamaya basladi.Içten zehirleniyoruz herhalde.Trabzon'daki bu duruma çok üzüldüm ve yazin ciddi bi sekilde bu basligi açmayi düsündüm ama sonra utandigimda midir nedir açmadim.O kadar paranoyak hale gelmistim ki internet cafede oyunda Fenerbahçe'yi alan bi çocuk gördügümde neden aldin diye sordum.Neyseki Trabzonsporluymus oyun icabi dedi.Isin kisasi bu olayi ciddiye almamiz gerekiyor.Ben üstüme düseni yapmaya çalisiyorum.2 kuzenimi Avni Aker ile tanistirdim ve isi saglama aldim.Simdi sirada küçük kiz kardesim var[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Can basten - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    41

Valla hiç anlamam, Trabzonlu olup da Trabzonspor'u tutmayan çocuga patlatacan iki tane bak adam oluyor mu olmuyor mu???

Smile koymama bakmayin ciddiyim...

Nereden
    Belçika
    Yaþ
    39

2 sene once bende bi cocuk gormustumezik formasisi giyiniyordu babasi yaninda...cocuktur buyudugunde bakalim giyinebilecekmiTrabzonda o formayi

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

yaw ne yapsin usaklar buluyolar biyerden bisedir diye geçiriyolar sirtlarina.
    ama trabzonda dis illerden de baya insan var .adamlari tutup zorla trabzon formasi giydirecek halimiz yok.trabzonspor avrupada basariyi ya......in onlarda dogru yolu bulurlar.eeee bizde gözümüzü barcelona lyon aston vila zaferleriyle açtik.

eys_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Yaþ
    38

Alýntý Can basten Nickli Üyeden Alýntý

Valla hiç anlamam, Trabzonlu olup da Trabzonspor'u tutmayan çocuga patlatacan iki tane bak adam oluyor mu olmuyor mu???

aynen abi valla büyük konusmayayim ama insallah bizim çocuk(lar) dogustan fanatik olacak.is gene ana-baba da bitiyor bence.

aklin yolu bir: TRABZONSPOR

zafer6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    43

VALLA BENDE GÖRDÜGÜMDE SORUYORUM HANGI TAKIM COCUK FB DEDIGI ZAMAN HEMEN TS YI TUT DIYORUM COCUKTA TAMAM ABI DIYOR

SONRA BURDA FORMA GIYEN COCUKLA RIN COGUNLUGU TRABZONLU DEGIL MEMUR COCUGU

zanoylu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Yaþ
    48

Bende o çocuklarin çogunun memur çocugu oldugunu tahmin ediyorum.Hiçbir trabzonlunun çocuguna ezik formasini alacagini tahmin etmiyorum...........

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

arkadaslar bu konuda herkesin bir anisi var . benimde var da çocuklarimiza trabzonspor sevgisi kazandirmak için baska neler yapabiliriz firki olan var mi?

bunlari eyleme geçirmeliyiz...

kutoz
    Ziyaretçi

Can usagun yok ya, oyle vuriysun ki. [img]smileys/smiley4.gif[/img]Baba olda, sorarim ben sana.

Egitim sart... Gurbette yasayan ve görevim icabi sehir sehir geziyorum. Benim 11 yasinda bir kizim var. Emin olun bu saatten sonra baska bir takimi tutmasi imkansiz. Yaklasik 1 ay öncede, "Trabzonspor Genç Üye Karti"ni aldi. Artik hiç ayrilamaz... Söylemek istedigim, birazda ebeveynlede bitiyor bu is. Çocuga ne verirseniz, onunla yürür karanligin üzerine... Yeter ki, vediginiz bilginin isigi dogru olsun...

izmirdenayhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    53

hAKLISIN GADASUM BIZZAT SAHIDIM S ENIN SEVIMLI KIZININ NASIL BIR TRABZONSPORLU olduguna..Ne mutlu sana..!!!!

BDiler61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    39

Alýntý kutoz Nickli Üyeden Alýntý

Can usagun yok ya, oyle vuriysun ki. [img]smileys/smiley4.gif[/img]Baba olda, sorarim ben sana.

Egitim sart... Gurbette yasayan ve görevim icabi sehir sehir geziyorum. Benim 11 yasinda bir kizim var. Emin olun bu saatten sonra baska bir takimi tutmasi imkansiz. Yaklasik 1 ay öncede, "Trabzonspor Genç Üye Karti"ni aldi. Artik hiç ayrilamaz... Söylemek istedigim, birazda ebeveynlede bitiyor bu is. Çocuga ne verirseniz, onunla yürür karanligin üzerine... Yeter ki, vediginiz bilginin isigi dogru olsun...

bencede olay ailede bitiyor.Ben anne tarafindan Trabzonluyum ve evde malesef febe hakimiyeti var.Beni benden büyük kuzenlerim Trabzonsporlu yapti bende benden küçükleri yapiyorum.Forma atki türü seyler aliyorum sürekli onlara.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Can basten - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    41

Alýntý zafer6161 Nickli Üyeden Alýntý

VALLA BENDE GÖRDÜGÜMDE SORUYORUM HANGI TAKIM COCUK FB DEDIGI ZAMAN HEMEN TS YI TUT DIYORUM COCUKTA TAMAM ABI DIYOR

Nabaysin Zafer korkutay misun yoksa usaklari???[img]smileys/smiley4.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

korkutmuyordur...

çocuklarin ruhunda var !...

valla bu konuda ben de çok üzülüyorum.. trabzonlu olup ta trabzonsporu tutmayan adama ben ne diyeyim artik. su siralar hastanede nöbetteyim yanimda fenerli bi asistan abi var.. artik halimi siz düsünün...

ftunsal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Yaþ
    54

zehirle onu [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

arkadaslar bu çok çok çok ciddi bir konu. ve üzülerek söylüyorumki arada sirada ezikl formalilar sokaklarda görülüyor.

bende biliyorumki bu ezik formalariyla dolasanlarin çogu memur çocugu . aslen trabzonlu degil. baska yerlerden memur olarak trabzonda bulunanlarin çocuklari. ama yinede olmamali.

mesela küçük çocuklarda baska takimlara sempati duymalarda baslamis. ama akillari kesmiyor hala. çocuklar tv yi açinca onlari görüyor.

iste bunun önüne geçmek için ciddi sekilde çalismalar olmali. bunun en güzel yollarindan biriside trabzonsporlu futbolcularin esofmanlariyla okullara ziyaretlere gitmeleri. ufakta olsa hediyeler verilmesi. o yastaki çocuk o sevgiyi bi gördümü ömrü boyunca birakmaz daha. onlara gerçek kimliklerini hatirlatmakta yardimci olmaliyiz.

iste bu noktada bizim ne yapabilecegimizi bulmamiz gereklidir. gidipde idmanda fatihe yada baskasina falanca okula gelirmisin diyemeyiz. ama bu konunun nekadar ciddi oldugunu klüpteki yetkililere bi sekilde hatirlatmamiz lazim.(onlarda biliyordur ama IHMALE getiriyolar).

Jade - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    46

bi arkadasim tanik olmustu.. dürümcüye fb formali bi çocuk gelmis, dürüm istemis.. adam da ona "s... la s... git...sana dürüm mürüm yok" diye kovmus. çok gülmüstüm bunu duyunca.. buradan çikacak sonuç nedir.. babalari o formayla dolasamayacak kadar korkak oldugu için çocuklarini kurban olarak seçiyorlar[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Punisher-61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    42

ben cok az gördüm oda ayakkabi temizleyen 1-2 cocukta... ama bunun ailelerin bir sucu yok bence TVlerde sadece GS FB ve BJK oldugu icin kücükler sadece bi Takimi görüyor..yani Takimin Basarili olmasi pek önemli degil.. son 3 yila bakinca trabzonsporun 2 lig ikinciligi ve 2 Türkiye Kupasi var mesela...

aslinda bir Trabzonspor TV kurulsa Kücüklere Trabzonspor TV izletiriz böylece Trabzonsporu ve Trabzonspor tarihinide ögrenirler

bende bu sene çok rasladim böyle tiplere eskiden daha dogrusu eski dedigim 1-2 sene önce böyle seyler yoktu trabzonda.yeni çikti anlayacaginiz.

trabzonda fener formasi satilamaz diye bazilari kasiliyordu aldim hepsine teker teker uzun sokaktan tut meydana kadar fener formasini satmak için disariya asanlari gösterdim.

trabzonun ufak diyebileceginiz ilçelerinde de durum artik ayni.ufacik bir ilçede bile gezerken eziklaerin formalariyla gezenlere rastlayabiliyorsunuz ayni benim rastladigim gibi.

öyle lafla peynir gemisi yürümez, trabzonda sunu giyemezler bunu yapamazlar diyor herkes ama kimse bunlari pek ciddiye almasin.

özellikle trabzon disinda yetismis arkadaslarimizin yazilarina bakiyorum onlar bile bilmeden iddia ediyorlar ,trabzonda söyle olmaz böyle olmaz..

trabzonda hersey oluyor.2-3 seneye kadar ezikler havalimanindan 100 er kisilik gruplarla stada kadar yürüye yürüye maça gitseler ben sasirmam.artik trabzon eskisi gibi cehennem falan degil.çünkü gençler genç degil adam degil.isleri güçleri mafya özentisi..tabii herkesi kapsamiyorum burda ama bir sürü grup türedi su an trabzonda,kendini pisikopat sanan bakalim bu isin sonu nereye gider..

Tmac61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çankýrý
    Yaþ
    34

Taraftar çok gevsedi suçu gençlere atmak degil sorun..

90li yillari hatirlayin futbolculara maçta taslar yagardi, her maç
    çikisi olay olurdu burakin rakip kendi takimimiz korkardi seyirciden...

Simdi öyle mi aman kirilmasinlar ama üzülmesinler diye kimse bise demiyor böyle olunca taraftar da "ATES"ini kaybetti...

E böyle bir taraftardan kim neden korksun...

Biraz otoriter olacak yikacak dökecek otoritesini konusturacak ki ilgi çeksin..

trapezus61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    52

Sevgili arkadasima öncelikle bu hassas konuyu gündeme getirdigi için tesekkür ederek baslamak istiyorum sözlerime...

Trabzon kenti kendine has özellikleriyle, futbola ve futbol takimina duydugu asiri sevgisiyle hatta askiyla Türkiyede hep ekol olmustur. Hatta diyebiliriz ki bu anlamda Trabzonspor Türkiyenin tek sehir klübüdür. Anadolunun her sehrinde bizans takimlarinin hegomanyasi yasanirken Trabzon bu sömürge düzenine karsi hep ayakta kalan son kaledir. Elbette rakiplerimiz gizli gizli bu kaleyi fethetmek ve içten çökertmek için her yolu denemektedirler. Hele de bu son sezonda yasanan veyahut baska bir tabirle yasatilan basta Gökdeniz olayi olmak üzere oynanan senaryolar Türkiyede Trabzonspor sempatisine çok büyük darbe vurmus rakiplerimiz 50 yilda yapamadiklarini bir kaç ay içinde gerçeklestirmistir. Tabi bunda bu senaryolari önceden tespit edemeyip önlem alamayan ve hatta çanak tutan Trabzonspor yönetimlerinin suçu da asikardir.

Türkiye genelinde büyük sempati kaybeden Trabzonsporun artik içten yikilmasi çok daha kolaydir. Bugün sokaklarimizda bizans formasiyla gezmeye baslayan küçük çocuklarin bulunmasi bunun ilk ve planli adimidir. Ki eger bu çocuklar disardan gelen memur çocuklari degilde bizim çocuklarimiz ise felaket çok daha yakindadir. Burada hedef Trabzonu diger anadolu kentleri haline getirmek ve bizans hegomanyasini yavas yavas ve planli bir sekilde sehir içine yaymaktir. Bu kisa süreli bir çalisma degildir. 50 yil sonrasinin Trabzon sehrini düsünmek bile istemiyorum...

Burada en büyük görev ailelere düsmektedir. Her baba çocuguna Trabzonspor sevgisini asilamali, Trabzonsporlu olmanin ne demek oldugunu bellegine kazimali ve hepsinden önemlisi bu Trabzonsporlu kimligiyle gurur duymasini saglamalidir. Ailesinden bu egitimi almayan her çocuk bugünkü sartlarda dogal olarak bizans takimina karsi sempati duyacak ve ilerde de kendi çocuklarini o sekilde yetistirecektir. Iste Trabzon için asil tehlike budur.

Benim biri 11 digeri 5 yasinda iki çocugum var. 11 yasindaki kizimi artik hiçbir kuvvet degisteremez. 5 Yasindaki oglum da Trabzonsporlu ama bu bilinçi kafasina yerlestirmeden asla birakmam. Herkes bu duyarlilikta olursa fethedilmek için her yolun denendigi son kalemiz asla yikilmayacaktir. Burada en büyük görev de bizlere ve klübü yönetenlere düsmektedir. Trabzonda yasayan çocuklara Trabzonspor sevgisi asilamak çok kolaydir. Yukarida arkadaslarimin bahsettigi projelerin hepsi çok kolaylikla hayata geçirilebilir. Trabzonsporum her maçini belli bir kontenjan dahilinde ögrenciler ücretsiz olarak izleyebilir... Bu örnekleri istedigimiz kadar çogaltmamiz mümkündür.

Trabzonlu olmayip da Trabzonsporu tutanlara hep büyük bir saygi duydum. Onlar bizim camiamizin en büyük degerleridir bana göre... Geçtigimiz iki yil içerisinde Trabzonlu olupda Trabzonsporu tutmayan 4 arkadasimi Trabzonsporlu yapma basarisini gösterdim. Onlara dogduklari yerin, tasimalari gereken kimligin ne anlama geldigini anlattim. Çok yakin aile dostum olan fanatik F. Bahçeli bir babanin 7 yasindaki oglunu 3 yasindan beri asilayarak ve aldigim Trabzonspor formalariyla su anda fanatik bir Trabzonsporlu yaptim. Bu ugurda mücadele etmeye de devam edecegim. Bunlari niye mi anlatiyorum...?

Sevgili Arkadaslarim, bu yolda hepimizin yapabilecegi çok sey var. Herkes üzerine düseni yaparsa SON KALE asla fethedilemiyecektir. Sampiyon olmak elbette önemlidir. Ama Trabzon ve Trabzonspor kimligini korumak herseyden daha önemlidir. Ozaman hep beraber görev basina... Bu kentin gelecegi hepimizin ellerinde. Yüreginizdeki TRABZONSPOR aski hiç sönmesin...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Iki çocugum var ikisi de Trabzon adli kahramanin çocuklari karanliklara kaçiran canavari (bu canavar'in ismi3 hafta da bir ayni oluyor) nasil yok ettigini dinleyerek büyüdüler. Formalarini aldim ve mutlaka belli yasa geldiginde 7-8 yas arasi maça götürecegim sonasi'da bu olacak.

Kulüp ne yapmali ? Çocuk tribunu.... 6-12 yas arasiyillik 50 -100 YTL arasi Özel bölüm yapilacak bu bölümde sadece çocuklar olacak. içeride hem bayan hem de bay güvenlik görevlisi olacak. Çocuklarin önde isimleriarkada isim ve soyisimlerinin yer aldigi formalar kombine karti ile beraber verilecek. Yeterli düzeni aldiginizda çok güzel bir uygulama olur.Düsünsenize babaniz sizi 7 yasindayken maça götürüyor arkadas ediniyorsunuz ve o yildanberi tanidiginiz kisilerle maça gitmeye devam ediyorsunuz. Bundan daha güzel bir baglilik olur mu ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)