Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 SonuncuSonuncu
Toplam 125 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çocuklarýmýz ve Trabzonspor

en korktugum olay

1. sampiyonluk gormeden olmek

2.cocugumun baska takim tutmasi

allah bunlari gostermesin

AMIN

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

umarim adim adim somut bir organizasyona gider bu konu...

yukarida arkadasimin dedigi gibi köylerde ilçelerde trabzonsporumuzun stadina gelememis bir sürü çocuk ve genç var bu kisiler buraya gelemiyorsa bizim onlara trabzonsporu götürmemiz lazim....

bmn. olarak bu tip organizasyonlar kulübü harekete geçirmemiz gerektiginde bizim yapabilecegimiz aktiviteleride kaçinmadan yapmamiz gerekmektedir.

burada gelecege yatirim yapmak söz konusudur.

tabiki düsünceler çok güzel ancak yinede smp yonluk sart akli futbola yeni ern çocuklar sampiyon olmus takimlarin oyuncularini duyduklari için onlarin ismini anarlar

lazrail_ts - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda

arkadaslar maalesef ciddi bir konu üzücü ama gercekten cocuklar medyada hangi takimi cook görüyosa maalesef onu tutuyor ve bu ilerde o takimin taraftari olmasina neden oluyo ve bunun en bariz örenegi benim küçük kardesim bjk tutuyodu simdi 13 yasinda ve fanatik ts li cok dayak yedi sonunda deli bi ts taraftari oldu.burda ben bunu döndürdüm anlattim konustum ve ikna ettim ya bizim konusamadiklarimiz ne oluyo aci bir gekcek trabzonda yasayan cocuklarda coooook febe gayse bejeke li var bunun için bu olayi ciddi ciddi ele almak gerekiyo.

Akýn_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Arkadaslar bnede katiliyorum is ebeveynlerde bitiyor.Benim 5 yasinda kardesim var simdiden alistiriyorum bordo-mavi,torakdeniz rengimiz büyük bordomavimiz...birazdaha buyüsün insallah maçlarada götürecegim...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Alýntý muratdinc Nickli Üyeden Alýntý
    Alýntý Ünyeli61 Nickli Üyeden Alýntý
    Alýntý Nytre Nickli Üyeden Alýntý

Arkadaslar son yillarda Trabzon sokaklarinda bjk gs gibi takimlarin atkilarini takan Trabzon gençleri var hatta bunlarin bazilari çocuk yasta.

bu durumdan sizler gibi bende çok rahatsizim .. bunlarin sayisi 250-300olsa bile ben bir tanesine bile tahammül edemiyorum.

futbolda karsilikli hosgörü ve tahammül olmali ancak burasi Trabzon ve biz büyüklerimizden Trabzonlu olan Trabzonsporu tutar'i ögrendik.

simdi bir hatada ailelerde. çocuguna bu ezik takimlarin esyalarini taktiranlarda onlara vatan sevgisi gibi Trabzonspor sevgisi veremeyen bilinçsiz ailelerde.

ben burada ÇOCUKLARIMIZA TRABZONSPORUMUZU SEVDIRMENIN YOLLARI adi altinda konu açacaktim ancak sigmadi.

benzer konu kalearkasi.net adresindede tartisiliyor.

benim bazi önerilerim var.

1- bordomavi.net ve kalearkasi.net isbirligiyle ilkokullara ortaokullara ve liselere Trabzonsporlu futbolculari baskanimizi yönetimimizi ve t.direktörümüzü götürmek ve orada soru-cevap esliginde bir konferans.

2-Trabzonsporumuzun tarihini unutulmaz maçlarin görüntüleri esliginde sunmak ve bu arada yine eski futbolcularimizin o maçlarda yasadiklarini anlatmasi (örnek hami orhan ünal soner senol günes....)

3-çocuklarimizin arasinda "trabzonsporu tanimlayin" adi altinda bir resim yarismasi yapmak...

benimkiler simdi bunlar ya sizin yollariniz ???

Güzel düsünmüssün,tesekkürler,ben de böyle bir problemi gündeme getirmeyi düsünüyordum.

Meslegim geregi Samsun'un ve Corum'un köylerini ve ilcelerini gördüm.

Meslege ilk basladigim yillarda Bafra'nin bir köyünde ders disinda ögle arasi kücük cocuklara (4.-5.sinif ögrencilerimle) okulun bahcesinde top oynuyoruz.

Cocuklar kendi aralarinda topu bana,hey Sota gibi vur,Ben Hami'yim gibi sözler duydum. Sordugum da Trabzonspor'u tuttuklarini söylediler.

Ne kadar sevindim bilemezsiniz,zaten Türkiye'ye döndügümde bu anilarimi toparlayarak bir kitap yazmayi düsünüyorum. Corum'un köylerinde de ayni Trabzonspor sevgisiyle karsilastim. Burada Ts'yi titanlar cocuklar degil de yetiskinlerdi.

-Sordugum da Neden Trabzonspor diye? Trabzonspor Istanbul'u yikti sampiyon oldu. Kisacasi bu ezilmis,fakir; fakat kalpleri temiz, gönülleri zengin insanlar kendilerini Trabzonspor'un basarisinda bulmuslardi ve onun icin Trabzonspor'u destekliyorlardi.

Evet Nytre kardesim yukaridaki yazinda maddeler halinde yazilmis olanlari uzun vadede sirasiyla BMN'yi devreye sokarak ve eski yildiz futbolcularimizi devreye sokarak anlatmaliyiz ,anlattirmaliyiz.

Trabzonspor'umuzun tarihini anlatan kitap ta cikti piyasaya.Ancak o zaman bilincli bir Trabzonspor taraftari cikaririz. Ben ders disinda sürekli ögrencilerime TS nedir ? Anlatiyorum,acikliyorum.

böyle seylere rastlamak gerçekten de güsel arkadaslar gerçekten sevindirici

babamin memuriyeti dolayisiyla ve kendi isimden dolayi hayatimiz gurbetlerde geçiyor...bugüne kadar o kadar çok animiz oldu ki anlatmakla bitmez..yukaridaki yazilanlarin hepsine harfiyen katiliyorum...trabzona gittigim zaman kutsal topraklara gittigimi düsünüyor ve mutlu oluyorum ama kendi dayimin oglu bile cimbomu tuttugunu söylüyor, kahroluyorum...

yeni nesile bazi seyleri hem anlatmakla birliktehem de takimin basari ve istikrari yakalamasi sarttir..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

bir takimi sevmek için sampiyon olmasi gerekmiyor... bunu aklinizdan bir kere çikarin arkadaslar.. trabzonspor da dünyada avrupadaki bazi kulüpler gibi çok derin manalari olan objeleri simgeliyor ve bu benim için yeterli bir durum...

sehrimi kültürümü kemençemi dalgalarimi firtinami denizimi daglarimi yesilligimi hirsimi inadimi dürüstlügümü onurumu gururumu tarihimi gelecegimi hayatimi askimi düsüncelerimi ...............

bunlar sampiyonluktan bir metal parçasindan daha önemli ve bunlar kalicidir..

Ancumah
    Ziyaretçi

yaw kan çekmesi lazim bunu asilamak yeterli

zanoylu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Yaþ
    48

Trabzonlu olupta çocugu ezikleri tutan hata ona o formayi alan adamin adamligindan süphe ederim ......Kansizligin gelebilecegi en son noktadir bu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UðuR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Benim iki tane çocugum var büyügü 6 küçügü 3 yasinda onlara her Trabon maçinda bordo mavi en büyük Trabzon çektirtiyorum.Büyügüne formada aldim.Bide maça getirdimmi is tamamdir diye düsünüyorum.gerçi arkadaslari bazen kafasini karistiriyorlar ama evel Allah sorun çikartçaklarini düsünüyorum.Biz Istanbul da yasadigimiz için disardaki arkadaslari kafalarini karistirabiliyorlar ama Trabzon daki durumun böyle olmamasi lazim.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

bizim ailledeki her üye trabznsporludur...

biz simdi gidipte ebeveynllere söyle davranin diyemeyiz ancak ççcuklara bunu yapabilliriz...

hakantpl - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Yaþ
    45

Sampiyonluk Sart Degil Trabzonsporlu olmanin Gurur Ve haysiyet Sahibi olmayla esdeger oldugunu çocuklarimiza Asilamaliyiz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

Alýntý hakantpl Nickli Üyeden Alýntý
    Sampiyonluk Sart Degil Trabzonsporlu olmanin Gurur Ve haysiyet Sahibi olmayla esdeger oldugunu çocuklarimiza Asilamaliyiz.

bunun çok yolu var...

birindenbaslamak lazim

TAMTÜRK61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Cocuklarimizin ezik taraftari olmamasi icin acilen sampiyon olmamiz lazim. Yönetime,taraftara,teknik yönetim ve futbolculara büyük görev düsüyor..

Naim
    Ziyaretçi

Alýntý Ünyeli61 Nickli Üyeden Alýntý
    Cocuklarimizin ezik taraftari olmamasi icin acilen sampiyon olmamiz lazim. Yönetime,taraftara,teknik yönetim ve futbolculara büyük görev düsüyor..
    bunlardan önce bize büyük görev düsüyor bence ünyeli kardesim
    öncelikle kendimiz çoçuklarimiz için bazi seyler yapmaliyiz
    diger sayfalarda herkesin farkli farkli taktikleri var
    bir de ahmet abiden dinledim kahvaltida daha yasina girmemis çoçugunu trabzonspor üyesi yapmis hemen bence en büyük taktik bu olmali yok öyle yapamiyorsak kendimiz kafadan bir taraftar karti yapip ufakligin resmini koyariz karta
    al sana bundan daha iyi aidiyet duygusumu olur?

halil ibo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

Sonra evrakta tahrifat suçundan içeri [img]smileys/smiley36.gif[/img].Herseyde oldugu gibi buradada is dogru örnek olmaktan geçiyor.Bu sene tavuklarin maçini izlerken o kadar kendimi kaybetmisim ki 5 yasinda olan kizim kucagima geldi ve ''Baba su fenerlileri dövmek lazim'' dedi.Devre arasinda açik olanpencereden disari ''Trabzon,Trabzon'' diye bagirmaya basladi.

Isin sirri bu dogru ve iyi örnek oldugumuz zaman hersey kendiliginden gelecektir.Ileri ki yaslarda arkadas çevresinden etkilenmemesi içinde kisiligi tam oturana kadar telkinleri eksik etmeyeceksin.Kendisiyle birlikteTS Club'dan alisveriside ihmal etmemek gerekiyor.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

arkadaslar ben sunu inkar ediyorum!... çocuklarimizi kazanmak için trabzonspor sampiyon olmalidir!.. peki buradaki kaç üye trabzonsporumuzun sampiyonlugunu gördügü için trabzonsporu tutuyor ki?.

çocuklarimiza vermemiz gereken mesaj su olmalidir!..

trabzonspor trabzon kentinin bir parçasi olmamakla birlikte anadolunun sahiplendigi bir kavramdir. trabzonspor sadece 11 kisiden olusan bir takim degil bölgenin ve istanbula isyan eden anadolu insaninin sesidir kulagidir tepkisidir !..

trabzonspor bir kulüp degil kültürdür yasamdir olaydir tutkudur!..

hiç bir istanbul kulübünün parasi trabzonsporumuzun onuruyla gururuyla durusuyla boy ölçüsemez!..

Benim çocugum eziklerden birini tutarsa ona evimde ekmek yedirirsem ............im..

Sacit - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    38

Alýntý hakantpl Nickli Üyeden Alýntý

ama sampiyonlukla da süslemeliyiz bunu [img]smileys/smiley32.gif[/img]

Naim
    Ziyaretçi

Alýntý halil ibo Nickli Üyeden Alýntý

Sonra evrakta tahrifat suçundan içeri [img]smileys/smiley36.gif[/img].Herseyde oldugu gibi buradada is dogru örnek olmaktan geçiyor.Bu sene tavuklarin maçini izlerken o kadar kendimi kaybetmisim ki 5 yasinda olan kizim kucagima geldi ve ''Baba su fenerlileri dövmek lazim'' dedi.Devre arasinda açik olan pencereden disari ''Trabzon,Trabzon'' diye bagirmaya basladi.

Isin sirri bu dogru ve iyi örnek oldugumuz zaman hersey kendiliginden gelecektir.Ileri ki yaslarda arkadas çevresinden etkilenmemesi içinde kisiligi tam oturana kadar telkinleri eksik etmeyeceksin.Kendisiyle birlikte TS Club'dan alisveriside ihmal etmemek gerekiyor.

Abi eger Genç üye yapamadiysan bir çözüm olarak örnek vermistim
    madem oyle o zaman BMN minik Card Bastiralim
    hem ufakliklarimiza büyük bir moral olur hemde BMN nin gelecegine saglam bir nesil birakiriz [img]smileys/smiley2.gif[/img]

halil ibo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

Bak bunu tuttum.Metin kardes duydun mu ?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

yapilsin tabi çocuklarimiza deger verdigimizi ve onlari önemsedigimizi göstermis oluruz...

hep kulüpten beklememek lazim böyle seyleri.. ayrica trabzonspor kulübüne ücretsiz olarak üye olabiliyorlar ben kardesimi yaptim ama kimse ugrasmiyor bunlarla!

Hüseyin Çümen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

malesef bu durum trabzonlu çokcuklarda var istanbul takimlarina yatkinlik bayadir basladi ne yalan söyliyim babam okadar sikistirmasina ramen ilkokul 1 deyken gese yi tutmustum neyseki geçti ama bunda çevrenin çok büyük etkisi var ozaman arklar hep geseli bizede siçradi

aile ye bu durumda çok is düsüyor olayi çevreye birakmamak lazim çocuk dogdugundan itibaren sürekli asi yapilmali messela çocuklar konusmaya basladiklarinda onlara ilk trabzon demeyi ögretebiliriz [img]smileys/smiley36.gif[/img]nebiliyim çocugun üstüne basina lisansli ürünler alinabilinir her yer bordo mavi olur nasil din sevgisi asiliyosak trabzon sevgiside asilanmali ama bu kesinkikle erken olmali çevreye çikamadan saglam temeller atilmali

benim kuzenim mesela: dayisi dahi trabzonlu dayisi buna gese lilik asilayip durmus forma almis bi gün formayi giyip yanimiza geldi dedim çabuk çikar o formayi senin azini burnunu dagitirim ondan sonra fanatik bi trabzonsporlu oldu demekki siddet te is yarayabilir eer vaz geçiremiyosak çocugu tuttugu ezikten siddet pekte unutulabilecek bi çözüm deil [img]smileys/smiley2.gif[/img]

Colakoglu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer

Suc trabzonsporlu olmayan anne babalardami yoksa bizlerdemi isin orasi
    tartisilir,tamam kardesim baska memleketten geliyosundur trabzona memur
    olarak belki fenerlisindir ama bu adamlara trabzonda olduklarinin
    farkina vardirmamiz lazim,saricaksin dayagi okadar bende trabzonda
    izine gittigimde gördüm istanbul eziklerinin formalarini satan bi yer
    acayip sinirime dokundu,toplanip 10-20 kisi dagitacaksin orayi bak
    bidaha oluyomu...bu konuda hic tolerans gösterilmemeli hatta bi linc
    ekibi kursak diyorum[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Emiroðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Gerçekten Trabzonlu Genc Arkadaslarimizda istanbul Takimlarina karsi Sempati Var.. Fakat Biyere kadar... Bir Sürü Arkadasim Var (bir sürüden kastim 20 civari ) baska takimlari tutuyorlardi.. Fakat Üniversiteyi Kazanip Veya Baska Bir Etken Sonucu Sehirden Ayrilmak Zorunda Kalip Trabzonu Terk Ettikten Sonraaa , Disarida Trabzonspora Karsi Nasil Haksiz Ve Küfür dolu Sözcükler Sarfedildigini , Dislandigini Haksiz Suclamalarla Karsilasildigini Trabzonlulari Assalamaya Kadar Varan Sözcükleri Duyduktan Sonra Özlerine TRABZONSPOR umuza Dönmeye kadar verdiklerini söylüyorlar... bu arkadaslar içinde bayan arkadaslarim da var... insan disariya gidince memleketindeki dogalligi güzelligini anliyor diyor.. disari gidince bi trabzonlu olarak baska bir takimi tuttugumu söylemeye utandigim anlar bile oldu diyorlar.. demek istedigim cocuk ve genc kesimde istanbul sempatizanligi var fakat az bisi kaninda sereflilik yatan biyerden sonra özüne dönüyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)