Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu
Toplam 125 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çocuklarýmýz ve Trabzonspor

Jade - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    46

külünkoglu çocuk tribünü fikrin harika bence.. neden trabzonspor un basinda senin gibi yaratici insanlar olmaz.. ya da basta olan insanlarinhayalleri hep sinirli olmak zorunda mi??

BURAK DOGU - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Trabzonsporumuz herseyden önce bir kültürdür... bu kültürü çocuklarimiza kardeslerimize ögretmeliyiz... gelecegimizi mutlu ve huzurlu görmek istiyorsak bunu yapmak her insanin görevidir...

Yönetim Kurulu Mollasalihoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Külünkoglu Nickli Üyeden Alýntý

Iki çocugum var ikisi de Trabzon adli kahramanin çocuklari karanliklara kaçiran canavari (bu canavar'in ismi3 hafta da bir ayni oluyor) nasil yok ettigini dinleyerek büyüdüler. Formalarini aldim ve mutlaka belli yasa geldiginde 7-8 yas arasi maça götürecegim sonasi'da bu olacak.

Kulüp ne yapmali ? Çocuk tribunu.... 6-12 yas arasiyillik 50 -100 YTL arasi Özel bölüm yapilacak bu bölümde sadece çocuklar olacak. içeride hem bayan hem de bay güvenlik görevlisi olacak. Çocuklarin önde isimleriarkada isim ve soyisimlerinin yer aldigi formalar kombine karti ile beraber verilecek. Yeterli düzeni aldiginizda çok güzel bir uygulama olur.Düsünsenize babaniz sizi 7 yasindayken maça götürüyor arkadas ediniyorsunuz ve o yildanberi tanidiginiz kisilerle maça gitmeye devam ediyorsunuz. Bundan daha güzel bir baglilik olur mu ?

bu fikirin üzerine gidilmeli...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Reha - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Alýntý Külünkoglu Nickli Üyeden Alýntý
    Kulüp ne yapmali ? Çocuk tribunu.... 6-12 yas arasiyillik 50 -100 YTL arasi Özel bölüm yapilacak bu bölümde sadece çocuklar olacak. içeride hem bayan hem de bay güvenlik görevlisi olacak. Çocuklarin önde isimleriarkada isim ve soyisimlerinin yer aldigi formalar kombine karti ile beraber verilecek. Yeterli düzeni aldiginizda çok güzel bir uygulama olur.Düsünsenize babaniz sizi 7 yasindayken maça götürüyor arkadas ediniyorsunuz ve o yildanberi tanidiginiz kisilerle maça gitmeye devam ediyorsunuz. Bundan daha güzel bir baglilik olur mu ?

Hay aklina bin yasa Metin'im, bu konu mutlaka yönetime iletilmeli mutlaka!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

arkadas|ar burada

"sunu sunu yapaba|im"..

"sunu yaparsak iyi 0|ur"

diyebi|eceginiz bir prje fikir düsünce var mi?

Tmac61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çankýrý
    Yaþ
    34

BMN ahalisi söyle bir örnek vereyim...

Bursada her hafta (maç olan her hafta) bir okuldaki ögrenci grubunu
    stradin maraton kisminin sol tarafina bizdeki konuk takim tribününe
    denk gelen yere getirirler ve küçük yasta takim sevgisini o stadin
    atmosferini asilarlar...

Bursa asilli çok yoktur ama bursa taraftari çoktur bu yüzden..

Klüp yönetimine duyrulur...

ozcan_asanoglu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

bir çok açidan çok basarili olan faruk özak döneminde her maça bir okul bedava getiriliyordu, çok faydasi oldu..simdi 18-19 yas arasi arasi olan bir çok genç belki de o yüzden trabzonsporlu...

kesinlikle bu tür bir uygulamaya baslanmali...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

tabi bu uygulamalara bizlerde sahit olduk çogu kez...

gerçi bize sira gelmemsti...

bu uygulama dogrudan ve etkili bir uygulama...

bmn üyelerinden bmn yönetimine oradanda trabzonspor kulübüne ...

geronimo_61
    Ziyaretçi

arkadaslar bence bu konuda en büyük sorumluluk aileye mahalledeki abiye kahvehanedeki çayciya dürümcüye sucuya gazteciye düsüyor hep beraber % de 100 trabzon için çalismaliyiz

görürsek de kirariz bacaklarini

geronimo_61
    Ziyaretçi

bu konu hakkinda bende basimdan geçen bir olay yazmak isterim

yil yanilmiyorsam 2000

trabzon fener maçi var trabzonumda..

topladik paralari maça gidecegiz bizde de zonguldakli ama trabzona yerlesmis bir arkadas var feneri tutuyor. bende gelecegim dedi.

bende maça gelirse ilk tekmeyi benim atacagimi oradan da hastanelik olarak ayrilacagini söyledim hiç saka yapmadigimi anladi

neyse yarim saat kadar aramizdan ayrildi. geldiginde hepimiz sok olmustuk yüzünün bir tarafi bordo bir tarafi mavi üstelik bordo mavi formayla.

ula dedim kimse inanmaz bunu fenerli olduguna nasil edeceguk. götürdük stada mükemel atmosferde 2-0 la aldik puani

hiç unutmam dedi ki bçle bir sevgi yok anasini satayim her maç burdayim artik ve trabzonumdan ayrilana kadar her maçi ayni coskuyla izledik...

hidayete erdirdik çok sükür

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Amcamla yengem bi anlasma yapmislardi eger kiz cocuklari olursa yengem 3 isim soyliyecek amcam birini sececek eger erkek olursa amcam 3 isim soyleyecek yengem birini sececek , cocuk erkek oldu ve amcan 3 isim soyledi ogun ,hami tolunay [img]smileys/smiley36.gif[/img]yengem ogun ismini secti

Ben kucukken babama sorarlardi bu cocuk trabzonsporlu olmazsa ne yaparsin diye babamin cevabi cok ilgincti test isterim demisti eger trabzonsporlu degilse bu cocuk kesinlikle benden degildir diye etrafa takilirdi.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Arkadaslarinin etkisiyle fenerli olan yegenine (ki benim de halaoglu oluyor) bizim Peder Bey su sözü söylemis ve yeniden "aslina rücû" ettirmisti:

"Ne mutli saa da. Fener-Trabzon maçi oldugu zaman çift tarafli küfür yiycesun haberun yok)

fincher - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    44

bu sorun sadece Trabzonda degil tüm Türkiyede var.Ancak ben bunun tek sebebi olarak basarisizligi görüyorum.23 senedir sampiyon olamayan bir takim,küçük bir çoçuk bu kadar sabirli olamaz.çocuklar güçlüyü sever,ve tuttugu takimin tutmadigi güçlülere kafa tutmasini ister.basari gelmedikçe uzun vadede Trabzonspor taraftari,nesil gençlestikçe azalacaktir...

mackada mac izlemiyorum gs li cok ama trabzon da gormedim evde arsinde dayim var usagi gs li usak gittigi trabzon maclarinin hic birinde galip gelememis bunla ben 0-0 biden antep rum d. kiev maclarina gittim ve rum macinda kizginlikla macdan cikar cikmaz kavga ettim ve o gunden bu yana kanusmuyorum biz trabzon disinda takim icin neler yapiyoruz sen trabzon topraklarinsa o. c. takimlari tut evde sade ben trabzonsporluyum babam bjk li ama bilirler trabzon yenildimi gunesim battigini onun icin hic birsey soylemezler TRABZONDA OLUPDA BASKA TAKIM TUTANLAR DAYAK DAN BASKA HIC BIRSEYDEN ANLAMAZ

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Degerli Arkadaslarim, bu ve benzer taleb ve fikirlerimizi baskanimiz eger bize zaman ayirabilirse birinci agizdan iletecegim.

Bir konuya da hassasiyet göstermenizi rica ediyorum, Kardeslerimizi yegenlerimizi çocuklarimizi asagidaki linkteki gibi ortamlardan mahrum etmeyiniz.

http://img103.imageshack.us/img103/2360/furkan26ei.jpg

Naim
    Ziyaretçi

Valla kendi çoçugumuzu Allah daha nasip etmedi ama yegenimiçin dayimla bir taktik yaptik
    dayim bir TS formasi alip arkasina Yattara Enes Yazdirdi (Trabzonspor diyemedigi için yattarayi Trabzonolarak bellettik)
    ben eve her geldigimide üstünde formayi görürsem 1ytl vermek üzere anlastik
    simdi her onu ziyaretimde kosa kosa odaya gidip kapiyi kapatip formayi giyiyor parayidakapiyor
    bu sayede hem beni seviyor hem trabzonu
    Nasil fikir ama [img]smileys/smiley2.gif[/img]
    Kisisel Çalismalarin yaninda Trabzonspor Klubununde Külünkoglunun belirttigi projeye ilgi göstermesi lazim Metin abi bu projeyi febe nin gerçeklestirebileceginden bahsediyordu 2-3 ay önce ve büyü tehlike olarak gösteriyordu sonuna kadar hak veriyorum ve Trabzon gibi bir ortamda bu projeyi gerçeklestirmek daha kolay olacak bence
    çoçuklar için ucuz formalar yapilip satisa sunulabilir Edited by: Külünkoglu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Naim biz yapmazsak baskalari mutlaka yapacaktir firsatlar kaçirilmamali. Hatta bu mesajlari buraya yaziyoruz amatipki sms olayinda oldugu gibi taklite maruz kalmayalim sonra.

Edited by: Külünkoglu

Murat' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

daha 18 yasimdayim ama çocuklarim olursa inanin ki onlari benden daha koyu trabzonsporlu yapacagim ama tabi bu bide trabzonsporun performansina bagli...ben hiç sampiyonluk göremedim ama insallah bvenimle birlikte çocuklaarim görür...öyle trabzonsporlular yetistirmemiz lazim kiii 40 sene sampiyon olmasak bile bu takima küsmemeleri lazim

TAMTÜRK61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alýntý Nytre Nickli Üyeden Alýntý

Arkadaslar son yillarda Trabzon sokaklarinda bjk gs gibi takimlarin atkilarini takan Trabzon gençleri var hatta bunlarin bazilari çocuk yasta.

bu durumdan sizler gibi bende çok rahatsizim .. bunlarin sayisi 250-300olsa bile ben bir tanesine bile tahammül edemiyorum.

futbolda karsilikli hosgörü ve tahammül olmali ancak burasi Trabzon ve biz büyüklerimizden Trabzonlu olan Trabzonsporu tutar'i ögrendik.

simdi bir hatada ailelerde. çocuguna bu ezik takimlarin esyalarini taktiranlarda onlara vatan sevgisi gibi Trabzonspor sevgisi veremeyen bilinçsiz ailelerde.

ben burada ÇOCUKLARIMIZA TRABZONSPORUMUZU SEVDIRMENIN YOLLARI adi altinda konu açacaktim ancak sigmadi.

benzer konu kalearkasi.net adresindede tartisiliyor.

benim bazi önerilerim var.

1- bordomavi.net ve kalearkasi.net isbirligiyle ilkokullara ortaokullara ve liselere Trabzonsporlu futbolculari baskanimizi yönetimimizi ve t.direktörümüzü götürmek ve orada soru-cevap esliginde bir konferans.

2-Trabzonsporumuzun tarihini unutulmaz maçlarin görüntüleri esliginde sunmak ve bu arada yine eski futbolcularimizin o maçlarda yasadiklarini anlatmasi (örnek hami orhan ünal soner senol günes....)

3-çocuklarimizin arasinda "trabzonsporu tanimlayin" adi altinda bir resim yarismasi yapmak...

benimkiler simdi bunlar ya sizin yollariniz ???

Güzel düsünmüssün,tesekkürler,ben de böyle bir problemi gündeme getirmeyi düsünüyordum.

Meslegim geregi Samsun'un ve Corum'un köylerini ve ilcelerini gördüm.

Meslege ilk basladigim yillarda Bafra'nin bir köyünde ders disinda ögle arasi kücük cocuklara (4.-5.sinif ögrencilerimle) okulun bahcesinde top oynuyoruz.

Cocuklar kendi aralarinda topu bana,hey Sota gibi vur,Ben Hami'yim gibi sözler duydum. Sordugum da Trabzonspor'u tuttuklarini söylediler.

Ne kadar sevindim bilemezsiniz,zaten Türkiye'ye döndügümde bu anilarimi toparlayarak bir kitap yazmayi düsünüyorum. Corum'un köylerinde de ayni Trabzonspor sevgisiyle karsilastim. Burada Ts'yi titanlar cocuklar degil de yetiskinlerdi.

-Sordugum da Neden Trabzonspor diye? Trabzonspor Istanbul'u yikti sampiyon oldu. Kisacasi bu ezilmis,fakir; fakat kalpleri temiz, gönülleri zengin insanlar kendilerini Trabzonspor'un basarisinda bulmuslardi ve onun icin Trabzonspor'u destekliyorlardi.

Evet Nytre kardesim yukaridaki yazinda maddeler halinde yazilmis olanlari uzun vadede sirasiyla BMN'yi devreye sokarak ve eski yildiz futbolcularimizi devreye sokarak anlatmaliyiz ,anlattirmaliyiz.

Trabzonspor'umuzun tarihini anlatan kitap ta cikti piyasaya.Ancak o zaman bilincli bir Trabzonspor taraftari cikaririz. Ben ders disinda sürekli ögrencilerime TS nedir ? Anlatiyorum,acikliyorum.

Nereden
    Ankara

Alýntý Ünyeli61 Nickli Üyeden Alýntý
    Alýntý Nytre Nickli Üyeden Alýntý

Arkadaslar son yillarda Trabzon sokaklarinda bjk gs gibi takimlarin atkilarini takan Trabzon gençleri var hatta bunlarin bazilari çocuk yasta.

bu durumdan sizler gibi bende çok rahatsizim .. bunlarin sayisi 250-300olsa bile ben bir tanesine bile tahammül edemiyorum.

futbolda karsilikli hosgörü ve tahammül olmali ancak burasi Trabzon ve biz büyüklerimizden Trabzonlu olan Trabzonsporu tutar'i ögrendik.

simdi bir hatada ailelerde. çocuguna bu ezik takimlarin esyalarini taktiranlarda onlara vatan sevgisi gibi Trabzonspor sevgisi veremeyen bilinçsiz ailelerde.

ben burada ÇOCUKLARIMIZA TRABZONSPORUMUZU SEVDIRMENIN YOLLARI adi altinda konu açacaktim ancak sigmadi.

benzer konu kalearkasi.net adresindede tartisiliyor.

benim bazi önerilerim var.

1- bordomavi.net ve kalearkasi.net isbirligiyle ilkokullara ortaokullara ve liselere Trabzonsporlu futbolculari baskanimizi yönetimimizi ve t.direktörümüzü götürmek ve orada soru-cevap esliginde bir konferans.

2-Trabzonsporumuzun tarihini unutulmaz maçlarin görüntüleri esliginde sunmak ve bu arada yine eski futbolcularimizin o maçlarda yasadiklarini anlatmasi (örnek hami orhan ünal soner senol günes....)

3-çocuklarimizin arasinda "trabzonsporu tanimlayin" adi altinda bir resim yarismasi yapmak...

benimkiler simdi bunlar ya sizin yollariniz ???

Güzel düsünmüssün,tesekkürler,ben de böyle bir problemi gündeme getirmeyi düsünüyordum.

Meslegim geregi Samsun'un ve Corum'un köylerini ve ilcelerini gördüm.

Meslege ilk basladigim yillarda Bafra'nin bir köyünde ders disinda ögle arasi kücük cocuklara (4.-5.sinif ögrencilerimle) okulun bahcesinde top oynuyoruz.

Cocuklar kendi aralarinda topu bana,hey Sota gibi vur,Ben Hami'yim gibi sözler duydum. Sordugum da Trabzonspor'u tuttuklarini söylediler.

Ne kadar sevindim bilemezsiniz,zaten Türkiye'ye döndügümde bu anilarimi toparlayarak bir kitap yazmayi düsünüyorum. Corum'un köylerinde de ayni Trabzonspor sevgisiyle karsilastim. Burada Ts'yi titanlar cocuklar degil de yetiskinlerdi.

-Sordugum da Neden Trabzonspor diye? Trabzonspor Istanbul'u yikti sampiyon oldu. Kisacasi bu ezilmis,fakir; fakat kalpleri temiz, gönülleri zengin insanlar kendilerini Trabzonspor'un basarisinda bulmuslardi ve onun icin Trabzonspor'u destekliyorlardi.

Evet Nytre kardesim yukaridaki yazinda maddeler halinde yazilmis olanlari uzun vadede sirasiyla BMN'yi devreye sokarak ve eski yildiz futbolcularimizi devreye sokarak anlatmaliyiz ,anlattirmaliyiz.

Trabzonspor'umuzun tarihini anlatan kitap ta cikti piyasaya.Ancak o zaman bilincli bir Trabzonspor taraftari cikaririz. Ben ders disinda sürekli ögrencilerime TS nedir ? Anlatiyorum,acikliyorum.

böyle seylere rastlamak gerçekten de güsel arkadaslar gerçekten sevindirici

FEDAÝ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Bir kizim varsimdilik bagiriyoruz,boydo-mavi enbüyük tyabzon diye. 3 ay sonra da herif geliyor O'na daha simdiden bagiriyorum kanina islesinbordo-mavi diye.eee haliyle babasi gibi fanatik olmak zorunda...

Nereden
    Ankara

iii o daha ii trabzonbsporlu olur o zamn

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    A.Hilal Çakýroðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Trabzon'daki yada Trabzonlu çocuklarin Trabzonsporlu olmasi önemli ama sadece laf olsun diye "Trabzonsporluyum" dememeleri de önemli. Bu açidan sokakta baska takim formasiyla gördügümüz çocuklara "bundan sonra TS'u tut " demekten fazlasini yapmaliyiz. o takimlari tutmalarinda tabiki ailelerinin payi büyük ama bu erdemi aileler göstermiyorsa biz gösteririz[img]smileys/smiley2.gif[/img]illaki kardesimiz, yegenimiz, yakinimiz yada Trabzonlu olmasi gerekmiyor. Çevremizdeki çocuklara Trabzonsporu,Dogrularimizi, herseyin sampiyonluk olmadigini vs...anlatmakla, onlari TS genç üyesi yapmakla baslayabiliriz. Çocuklar farkli olmayi severler bu açidan sadece genç üye kimlik karti bile onlari mutlu edecektir. Düsünsenize çevrenizdeki kaç çocukta tuttugu takima ait kimlik karti var? Benim çevremdeki çocuklarin oldukça hosuna gitti. Maliyeti de yok.[img]smileys/smiley2.gif[/img]

bu açidan bmn olarak yarisma da yapabilir belki[img]smileys/smiley1.gif[/img]kim daha fazla çocugu TS genç üyesi yapacak?[img]smileys/smiley4.gif[/img]

bu arada diger önerilerin hepsi çok güzel ama daha çok Trabzon'da uygulanabilecek seyler

kutoz
    Ziyaretçi

Izmir'de ki Altay maçinda, tribünde 14 yildir görmedigim meslektasi olan Of'lu bir arkadasima rastladim. Maç öncesi tezahüratlara basladigimizda elinde cep telefonunu kaldirmis, tribünlerin sesini birine dinlettigini fark ettim. Ne yapiyorsun diye sordugumda, küçük kizinin tezahüratlari dinlemek istedigini söyledi. Aradan 5 dakika geçti, telefon hala açik. Ben iyice sasirdim. Kapatsana dedim. "Abi kapatamiyorum ki, kapatinca aglamaya basliyor. Simdide agzinda düdük, tezahüratlara eslik ediyor" dedi...

Olay budur dedim kendi kendime... Ebeveynler istedikten sonra, hiçbir çocuk bizansa esir olmaz...

Yasasin, yüreklerden dalga dalga tasan Trabzonspor sevgisi...

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

Alýntý kutoz Nickli Üyeden Alýntý

Izmir'de ki Altay maçinda, tribünde 14 yildir görmedigim meslektasi olan Of'lu bir arkadasima rastladim. Maç öncesi tezahüratlara basladigimizda elinde cep telefonunu kaldirmis, tribünlerin sesini birine dinlettigini fark ettim. Ne yapiyorsun diye sordugumda, küçük kizinin tezahüratlari dinlemek istedigini söyledi. Aradan 5 dakika geçti, telefon hala açik. Ben iyice sasirdim. Kapatsana dedim. "Abi kapatamiyorum ki, kapatinca aglamaya basliyor. Simdide agzinda düdük, tezahüratlara eslik ediyor" dedi...

Olay budur dedim kendi kendime... Ebeveynler istedikten sonra, hiçbir çocuk bizansa esir olmaz...

Yasasin, yüreklerden dalga dalga tasan Trabzonspor sevgisi...

böle bi durumda bataryanin bittigini düsünemiyorum[img]smileys/smiley4.gif[/img]

saka bi yana, gerçektenebeveynlere büyük görevler düsüyor. en ufak bi hediye bile o küçük yürege çok büyük sevgi asilayabilir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)