Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor Ihbar Hatti...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Arkadaslar, hepimizin ortak degeri olan Trabzonspor'u oldugundan daha güçlü rakipleri ile basa bas bir mücadele içerisinde görmek istedigini biliyoruz.Bunun içinde güçlü bir Trabzonspor olmak zorundadir.Biz taraftarlarin üzerine düsen en baslica görevleri arasinda olan resmi ürün kullanmak,kulübe üye olmak,sezon basi kombine bilet alip resmi degiye üye olmak gibikulübe ve takima destek mahiyetindeki bu tür yaklasimlarielimizden geldigi kadar yapmaya çalisiyoruz.

Benim simdi söylemek istedigim asil konuresmi sitede bulunan Trabzonspor ihbar hatti diye bir baslik vardir.Bu baslik neden açildi?ya da buraya hiç ihbar geldimi bilmiyorum.Geçenlerdeözel bir nedenden dolayi Trabzondaydim,yaptigim ilk is uçaktan inip dogruca Malatya maçina gitmek olmustu.Hersey o kadar hizli oldu ki; maçin baslamasina 15 dakika oldugundan bir çok arkadasimi göremedim bile...O hafta içi birde Denizlispor kupa maçivardi.Bu maçada gittim.Tabi maçtan önce TS clup'a gidip birseyler alayim, etrafa bakayim dedim.O heyecanla yukari ki kale arkasi tribünlerin altinda bulunan TS clup magazasina heyacanla adimlarimi atmaya basladim ama bu heyacanim TS club magazasina dogru yaklastigimda yerini hüzüne birakti.Çünkü sagli solu onlarcatezgahtaTrabzonsporileilgilia tkilar,bayraklar,bandanalar,sapkalar ne bileyimaklinizatribünlerde ne geliyorsa satilan her türlü malzeme ortalikta satiliyor vaziyette gördüm.

Magazaya girdigimde kimseciklerin olmadigini benden baska 2 kisinin daha sonradan girdigini gördüm.Disarda olan biteni magazadaki görevlilere söyledigimde yapacak birsey olmadigini bana söyledi,çok garibime gitti bununla ilgili görevliarkadasla konustuk, ''bize de yazik dedi.Sabahtan beri bekliyoruz ama gelen giden yok'' oysa disarda millet ucuz vekalitesiz ürünleri pazarlikta yaparak satin aliyordu.Beni asil düsündüren su cümlesi oldu.''Agabey, burasi küçük yer, ne yapalim?bizim elimizden bir sey gelmiyor!'' dedi.Bende bu ihbar hattinda olan telif hakkindan bahsettim amagörevlide ne yapsin?Trabzonspor yazisindan hariç renkler ile ilgili hiçbirseyin satilamayacagini kendisine ilettim.Ama dedigi çok dogru birsey vardi orasi Trabzon ve küçük bir sehir idi.

Simdi ben bu ihbar hattini arayip ta kimi kime sikayet edeyim?sizsöyleyin,bu is böyle olurmu?Biz resmi ürün almak için kendimzi yirtarken birileribu ise sahip çikmiyor.Trabzonspor hepimizin ise neden herkes sahiplenmiyor?Simdi bu ihbar hattinda yazanlari aynen buraya yapistiriyorum.Sizde okuyun ve kararinizi verin.Tabiki amacimiz kimsenin ceza almasini saglamak degil,amacimiz sadece Trabzonspor'a sahip çikma, resmi ürün kullanma bilincini yaymaktir.

TRABZONSPOR LOGOLU HER TÜRLÜ ESYAYI ÜRETEN VE SATAN KURULUSLAR ILE DEGERLI TRABZONSPORLULARA ÖNEMLI DUYURU!

Trabzonspor logolu her çesit spor malzemesi, her türlü giyim esyasi, her çesit hediyelik esyanin üretilmesi, üretimine izin verilmesi, alinip satilmasi münhasiran Trabzonspor Spor Kulübü?nün bir kurulusu olan Trabzonspor Ticari Ürünler Ticaret A.S.?ye ait bir hak olup TS Club adi altinda üretim ve satis yapilmaktadir.

Kanunlarimizdaki son degisikliklerden sonra; her çesit giyim esyasi, spor malzemesi, forma, esofman, hediyelik esya ve akla gelebilecek her türlü ticari malin üzerinde IZINSIZ OLARAK Trabzonspor, TS Club yazisi veya logosu, 1967 logosu veya Trabzonspor marka, logo ve renklerini çagristiracak her türlü ibarenin bulunmasi halinde veya ürettikleri ürünlerin etiket veya ambalajlarinda bu yazi ve logolari kullananlar, bu ürünleri üretenler, toptan veya perakende satanlar, satmak amaciyla isyeri ve depolarinda bulunduranlar, sabit veya seyyar sekilde satanlar hakkinda adli takip yapilmakta ve Cumhuriyet Savciliklarinca Türkiye?nin her yerinde kamu davasi açilmaktadir. 1995 tarih ve 4113 sayili kanun ile yine bu kanuna dayanilarak çikarilan 556 sayili KHK?ye göre agir suç olan bu fiilleri isleyenler, IKI YILDAN DÖRT YILA KADAR HAPIS CEZASINA VEYA (2005 yili için) 27 MILYAR LIRADAN 46 MILYAR LIRAYA KADAR AGIR PARA CEZASINA MAHKUM EDILIRLER. Bu para cezalari her yil yeniden degerleme oranlarina göre arttirilir. Ayrica; ayni sürelerde TICARETTEN MEN VE TICARETHANENIN MÜHÜRLENMESI cezalari verilir. Suça konu TAKLIT ÜRÜNLER VE BU ÜRÜNLERIN ÜRETIMINDE, DAGITIMINDA PAZARLANMASINDA KULLANILAN HER TÜRLÜ ARAÇ, CIHAZ VE MAKINELER, T.C.K. Madde: 54? e göre müsadere edilir.

Bu isleri cezasini bilerek yapanlarin yaninda, pek çok kisinin de bu agir cezalardan habersiz olarak korsan ürün isine girdikleri tarafimizdan bilinmektedir.

Ürettikleri, sattiklari, depoladiklari bu korsan ürünlerle yakalananlara Trabzonspor?un yapacagi hiçbir sey yoktur. Trabzonspor Ticari Ürünler Ticaret A.S tarafindan olusturulmus "Korsan Ürün Takip ve Hukuk Servisi"nce, bu ürünler hem üretim asamasinda hem de etiketlenme, paketlenme, sevk ve satis asamalarinda çok yakindan izlenmektedir.

Yaptigimiz sistemli ve siki takibin yani sira bütün Trabzonlularin da Trabzonspor?a yardimci olmasini, korsan ürün almamalarini, satildigi görülen ve süphe edilen durumlarda asagida bilgileri verilen ?TRABZONSPOR IHBAR HATTI?na haber vermelerini rica ediyoruz. Ayni zamanda her kademedeki üretici ve saticilarin da Trabzonspor, TS Club yazi ve logolari ile 1967 ve Trabzonspor isaretlerini tasiyan her çesit ürün satin alirken korsan ürün olup olmadigina dikkat etmelerinin kendi menfaatleri geregi oldugunu, aksi halde hapis ve agir para cezasi ile mallarina ve araçlarina el konulmasi yaninda, Trabzonspor?a tazminat ödemek zorunda kalacaklarini bir kez daha hatirlatiyoruz.

TRABZONSPOR IHBAR HATTI:
    Telefon: 0212-452 52 61 Faks: 0212 451 54 61
    e-mail: ihbarhatti@trabzonspor.com.tr (Maillerinizi konu basligi bölümüne "TRABZONSPOR IHBAR HATTI" yazarak gönderebilirsiniz.)

Mustafa Önal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

aynen katiliyorum. özellikle trabzonda yasayan insanimizin bu konuya daha duyarli olmasi gerekiyor. büyük sehirlerde zaten korsan ürünümüz çok az satiliyor. gerçi trabzonda yasayan insanimizin ekonomik yapisinida düsünmek gerekiyor. biz istanbuldaki tanidiklarimizi biliçlendirme ile baslasak gerçekten katkimiz olur.

Nereden
    İstanbul

Bana kalirsa esnaf ta kazanmali. Hatta korsan ürün satanlarin Trabzonsporlu olup olmamasi bile önemli degil benim için. Lisansli ürün almak isteyen gider Ts Clup'tan alir, fiyat,ulasilabilirlik vb. nedenlerle bu ürünlerisatin alamayanlar gider korsanini alir. Geçenlerde Ts Clup'tan aldigim bir esofmana 120 ytl para verdim.(Demesi ayuptu ama..)Aynisini,hatta daha kalitelisini yaklasik 20 Ytl'ye Sali Pazari'ndan temin etmek mümkündü. Çocugunun bu yöndeki istegini kirmak istemeyen bir ebeveyni düsünün. Benim küçüklügümde de Ts Clup yoktu ama kimi zaman polyester, kimi zaman orlon-merserize kumaslardan yapilan Trabzonspor formalariyla,sortlariyla büyüdüm. Onlara ihanet edemem,kusura bakmayin)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

oradaki insanlara neden müdahale edilmiyor o zaman

ya da oradaki insanlara markali ürünler verilsin ucuzdan onlarda satsinlar..

kutoz
    Ziyaretçi

Altay maçi öncesi ve sonrasi, stad çevresinde o kadar fazla Trabzonspor ürünü vardi ki tezgahlarda. Bu ürünlerin üzerinde sadece TsClub yazmiyordu ama amblem, Trabzonspor, 1967 vb. her türlü ibare yer aliyordu. Bunlari ihbar hattina sikayet etsek bile, yetkililer gelene kadar, adamlar tezgahlarini çoktan toplamis olacaklardir.

Bu ürünleri imal eden firmalara baskin yapilmali. Çünkü asil kaçak, bu tür tezgahlardan oluyor. Sabit magazalar, yerinde baskinla engellenebilir ama bunlara engel olmak cok zor. Dedektif gibi iz sürüp, bu ürünleri piyasaya süren tekstil fabrikalarina, isletmelerine yaptirim uygulamak gerek sanirim.

TSezgin61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı oflubektas Nickli Üyeden Alıntı
    Bana kalirsa esnaf ta kazanmali. Hatta korsan ürün satanlarin Trabzonsporlu olup olmamasi bile önemli degil benim için. Lisansli ürün almak isteyen gider Ts Clup'tan alir, fiyat,ulasilabilirlik vb. nedenlerle bu ürünlerisatin alamayanlar gider korsanini alir. Geçenlerde Ts Clup'tan aldigim bir esofmana 120 ytl para verdim.(Demesi ayuptu ama..)Aynisini,hatta daha kalitelisini yaklasik 20 Ytl'ye Sali Pazari'ndan temin etmek mümkündü. Çocugunun bu yöndeki istegini kirmak istemeyen bir ebeveyni düsünün. Benim küçüklügümde de Ts Clup yoktu ama kimi zaman polyester, kimi zaman orlon-merserize kumaslardan yapilan Trabzonspor formalariyla,sortlariyla büyüdüm. Onlara ihanet edemem,kusura bakmayin)

valla iki arada bir derede kaldim. sende haklisin. bende anneme babama az yalvarmazdim, hersenede alirdilar allah razi olsun. ama birde orijinal alamayanlari düsünün. e bizimkisi trabzon askida onlarinki degilmi. ortak yönümüz TS degilmi. onlarda alsin, maddi imkanlari olmayanlarda alsin.

ama öbür yandada TS ye zarar oluyor.TSClup ürünleri satmiyor. olmuyor.... valla ne desem bilmiyorum[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı oflubektas Nickli Üyeden Alıntı

Oflu kardesim, olaya duygusal bakmayi birakirsan sevinirim.Madem biz bu takimdan birseyler bekliyoruz, o zaman herkes üzerine düseni yapmali...Ayiptir koca kulüpte onca insan maas aliyorsa, kulübün avukati bu isten para kazaniyorsa herkes bu isi kovalamali?Adamlarin isi bu olmali...Oraya bir ihbar hatti koyduysan o zaman sende üzerine düseni, yapacaksin.Ts club magazasinin önünde adam tezgah açmis daha ihbar bekliyorlar.Bunlarin ihbardan kasdi anladigim kadari ile imalatçilari ihbar edin tarzinda galiba...Yoksa adamlar TS club'in önünde tezgah açtiklarina göre...Esnafi o kadar düsünüyorsaniz o zaman esnafta Trabzonspor maçlarina giderek destegini vermeli...

Eger ben pahalida olsa, kalitesizdeolsakulübün resmi ürürünü aliyorsam,taraftarim diyen herkes bu ürünlerden almali...Takimdaki futbolculari begenmiyoruz, birilerini elestiriyoruz ama kulüpresmi ürünlerinden alan yok...Herkesüzerine düseni yapsin,bu kalite zamanla zaten artacaktir.

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ticaret ahlaki oturmamis,(esasen temel ahlak anlayisinda yozlasma had safhaya ulasmis bir toplumda diyebiliriz.) bir ülkede yasiyoruz.Taklitçilikten asla vazgeçmeyen,her markanin taklidini yapan,Istanbul'un göbeginde korsan CD basma makinalari satilan bir ülkeden bahsediyoruz.Buna taraftarlik bilinci tartisilir bir Trabzonsporlulukta eklenince ortaya böyle bir tablo çikiyor.Taraftar kesinlikle imkanlari dahilinde lisansli ürün kullanacak.Tezgahtan forma,bayrak almayacak,TS Club'tan bir bere alacak,sapka anahtarlik alacak.Çünkü bilecek ki buradan yaptigim alisveristen kulübüm kazanacak,kazansin,KAZANMALI...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)