Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 96'dan, Zisino'dan..

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

Standart 96'dan, Zisino'dan..

‎9 Yaşındaydım.. Dedemin şu lafını hiç unutmam; Dorinum TRABZONSPOR olmasaydi, habu deden yaşlanmazdi'

O dönemler, hapşiyas' ta (köyümüzdeki okul) okurduk. Tenefüs araları, okulun üst bahçesinde taş ile top oynardık.. Alt Bahçede 5. sınıflar olduğu için oraya bizi almazdılar, onlar kendi aralarında aldığı plastik topla oynardı, biz de 5. sınıfa gelene kadar çakıl taşlarının en düzgününü bulup onlarla oynardık..

Tabi herkesin favori futbolcusu vardı, ve hep o olmak isterdi, ardından kavga başlardı ' Ben hamiyum, he sen poksun asil ben hamiyum vs. vs. Sonuç tatlıya bağlanırdı, bir maç birimiz öbür maç öbürümüz hami olurduk.. Güçsüz kalan tarafa her zaman fenerbahçe ünvanını verirdik. Ama okulun bahçesinde oynadığımız maçlar, fenerbahçe maçları kadar kolay olmazdı.. Çünkü her TRABZONLU= İyi bir futbolcuydu..

TRABZONSPOR aşkı böyle işledi ruhumuza.. İmkanlar el vermediği için formamız veya kramponumuz olmazdı. Bisiklet yaka atletlerimize yazmayı biliyorsa babanelerimize, bilmiyorsa annelerimize numara diktirirdik.

Arkasında 8 olan atletim vardı benim, ' Selim sen çok eyi orta yaparsun, sen Ünal ol en eyisi deyip beni kandırırdı arkadaşlarım.' Ve Hami olmak için birini daha elemiş olmanın mutluluğu okunurdu gözlerinde.. Penaltı olduğu zaman Şota ünvanını verdiğimiz arkadaşımıza penaltıyı kullandırmazdık, çünkü Şotamız penaltı kullanmadan gol kralı olmuştu.. Böylelikle penaltı kullanmak için, bir arkadaşımızı aradan çıkartmanın heyecanını yaşardık..

Gün olarak hatırlamıyorum ama, zannedersem bir pazar akşamıydı.. Herkes akşam oynanacak Fenerbahçe maçına odaklanmıştı..! Çünkü yıllar sonra şampiyon olacaktık.. Bizler de küçüktük, ilk defa şampiyon olacaktık.. O dönem CINE5'ten yayın olduğu için maçın ilk 2 dakikasını izleyebilirdik, ardından şifreyi atardılar önümüze, imkanlarda çok kısıtlı olduğu için filliye (Merkez) gitme durumu olan gider maçı izlerdi gerisi radyodan takip ederdi. Maç başlamadan 10 dakka önce arpa çorbasi yemiştuk, karabiberi basmıştuk ona, ama maç varken su içmekte yasakti bunun da bilincindeyduk. Çünkü konuşanı dedem dışarı atıyor, ya da televizyonun altında duran masanın altına gönderiyordu..

Maç başlamıştı, CINE5'ten şifreli izliyorduk, bir taraftan da radyo maçı anlatıyordu.. Maç bitmişti, biz de bitmiştik..

9 Yaşındaki bir çocuk eğer bir maçın, şampiyonluğun akıbetine ağlıyorsa, bunu futbolla pek bağdaştırmamak lazım.. Bizler o ruhu, o topraklardan aldık.. Ruhumuzu teslim edene kadar o topraklara ve o duygu renklerine bağlı olacağız..

İnşallah bir gün yeniden şampiyon olacağız.. Kaybetmeye başladığımız kendimizi kent'imizde bulacağız.. Beşikte yatan, Beşikten çıkan, Sokakta olan çocuklarımıza hayata BORDO MAVİ bakmanın gururunu anlatacağız..

Canberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Abi ellerine sağlık tüylerim diken diken oldu
    BordoMavi.Net

Forum Kurallarına uymayan mesajları lütfen http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif butonunu kullanarak raporlayalım

Nihal Ayvaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

96'yla ilgili duyduğum her hikaye bu hikaye gibi duygulandırıyor beni..Belki de o zamanlarda da çocuk duygularımızla oynamıştı birileri.

Şimdi ise o birilerinden gözyaşlarımızın hakkını alma zamanıdır..
    Yeterki ONUR'suz
    olmasın
    aŞk
    !

Armağan Dere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Selim eline sağlık...Ama dur onun hıncı daha çıkacak çıkmadı...
    Türkiye kupası...
    İki dakika şampiyonluk...
    İki ay şampiyonluk...
    96'nın intikamı alındı mı ? Hayır ! Yeni başlıyoruz...
    Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın. İnsanlar görsünler ki,padişah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boş gitmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi Özge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ellerine sağlık.Her şeyin zamanı geliyor yavaş yavaş..
    -1461 TRABZON-

Mert67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Teşekkürler. Güzel yazı olmuş.
    ''...En neşeli, en hüzünlü, en duyarlı, en vurdumduymaz, en hızlı, en ağır, en çabuk, en acelesiz yanımızdır Trabzonspor. Bu sene olmadı bir dahaki sene kesin şampiyonuz. Ben göremem ama...''
    Kazım Koyuncu

-Samet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

İlk mesajını böyle güzel bir yazıyla süslemişsin ,

Teşekkürler abi ...
    "We are here to preserve democracy , not to practice it."

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Fatih Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Çok güzel bir yazı olmuş.
    Ben de Abdullah'ın golünden sonrasını hatırlamıyorum...
    Ama denildiği gibi "Gün gelir, devran döner!"
    Allah büyüktür!
    Hamiş

Hüseyin Hatırlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Aynı duyguları yaşayabilmek tabi imkansız ama sizinkine yakın duygular hissettiğimi düşünüyorum okurken. İçim ürperdi, elinize sağlık.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

Ellerinize sağlık,mükemmel...

Nereden
    İstanbul

Bize 96'yı yaşatanlar ardından 2011'i yaşatanlar bedelini çok ağır ödeyecek..
    Utanılacak bir yanımız hiçbir zaman olmadı ve daima başımız dik, gururluyuz.
    Elinize sağlık...

Nereden
    Samsun

abi ellerine sağlık. tüylerim diken diken oldu desem az kalır. bildiğin uçuştular. bayağı duygulandım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)