Sayfa 12904 Toplam 12958 Sayfadan BirinciBirinci ... 11904 12404 12804 12854 12894 12902 12903 12904 12905 12906 12914 12954 ... SonuncuSonuncu
Toplam 323950 adet sonuctan sayfa basi 322,576 ile 322,600 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Þike Davasý | Þike Tescillendi! UEFA, CAS ve ÝFM Onadý!

Nazim Can - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Mehmet Baransuyu Trabzonspora kim davet etmisti?
    No one wins. One side just loses more slowly.

aðasarlý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    39

Medya,Takým Ýyi giderken umarým kulübü faydasýz polemiklere boðmaya çalýþmaz zira mevcut enerjimizi
    daðýtmýþ oluruz.

Cenkhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Aihm büyük ihtimalle, birincisinin þike yaptýðý yerel federasyon kurulu ve CAS tarafýndan onaylanmýþ ligin þampiyonluk kupasýnýn o seneyi ikinci bitiren takýma verilmemesini hak ihlali olarak yorumlamaz. Teknik olarak, TFF'nin bizi þampiyon ilan etmeme hakký olduðu, UEFA'nýn o yýllardaki ülke içi mevzular sebebiyle yerel federasyon kararlarýna karýþamayacaðý doðru. CAS zaten "þike var, Þampiyonlar Ligi'ne almama cezasý yerinde fakat yeterli deðil" diye karar açýklamýþ. Fifa'nýn ise müdahale etme yetkisi olsa da zorunluluðu bulunmuyor. O sebeple tüm ýsrarlarýmýza raðmen þifahen uyduruk bir geri dönüþte bulunmak dýþýnda resmi cevap dahi iletmediler.

Tüm bunlarýn yanýnda, Aihm'de, güçlülerce iþin kuralýna göre oynanarak maðduriyet yaratýldýðý durumlarda alýþýlmýþ düzeni deðiþtirecek örnek kararlar alma kültürü vardýr. Zaten temel prensip olarak, evrensel deðerlerle uyuþmayan çarpýklýklara dikkat çekmek için varlar. Küçük bir ihtimal de olsa lehimize karar verebilirler. Yalnýz bu durumda dahi, mahkemenin hiçbir yaptýrým gücü bulunmamasý sebebiyle, içerideki ekibi ikna edemediðimiz sürece o kupayý alamayýz. Bu tür kararlar, ileride aksiyona geçecek birisi geldiðinde atýfta bulunabilmesi açýsýndan önemlidir. O yüzden önce olumlu cevabý almalý, bu sýrada da Türk futbolunda bizi her fýrsatta aþaðý bastýran düzeni deðiþtirecek hamlelerde bulunmalýyýz. Yöneticilerin sadece TsClub maðazalarýna ve scout ekibine müdürlük yapmak için orada olmadýklarýný anlamalarý lazým.
    Naber?

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    40

Büyük liderimiz AIHM kararlarýný tanýmadýklarýný zaten daha önce açýklamýþtý. Boþa beklentiye girmeyin
    trabzonspor bir sevdadir...

smart - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer

Alýntý selimcoban Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Büyük liderimiz AIHM kararlarýný tanýmadýklarýný zaten daha önce açýklamýþtý. Boþa beklentiye girmeyin
    Keza büyük biraderimizin zamanýnda aihm kapýlarýnda çokça takýlmýþlýðý vardýr

Alýntý omondoles Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yaþý ufaklar hatýrlamayabilir Akp (ki o zaman bu kadar güçlü deðildi) Özkan Sümer’rin tepki koyup istifa etmesinden sonra Trabzon belediyesini kaybetmiþti. Çünkü Trabzon halký reise karþý Trabzonspor’u seçmiþti. Hatta bu sonuç reisin çok aðýrýna gitmiþti. Geçen süre içerisinde ezici sonuçla maðlubiyetler yaþansaydý o kupa Trabzon’a gelirdi. Trabzonsporlular maalesef birlik olamadý.
    Sanmýyorum bu sefer de Fenerbahçelilerin oyunu kaybedecekti. Ki o zamanlar %50+1 alma þartý da yoktu. Þike davasý akyazý stadý vs. karþýlýðýnda satýldý.
    Konu smart tarafýndan (16.02.2021 Saat 19:31 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Adli cezalar verilene kadar her þey istediðimiz gibiydi. Her ne kadar Meclis suçun cezalarýný hafifletmiþ olsa da yine de suçlu çýkmýþlardý. O sýralar 50+1 yoktu. Her þeyi geçtim belediyeyi vermeyebilirdik.

gurur6134 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Alýntý smart Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Keza büyük biraderimizin zamanýnda aihm kapýlarýnda çokça takýlmýþlýðý vardýr

Sanmýyorum bu sefer de Fenerbahçelilerin oyunu kaybedecekti. Ki o zamanlar %50+1 alma þartý da yoktu. Þike davasý akyazý stadý vs. karþýlýðýnda satýldý.
    Akyazi stadinin projesi nuri albayrak zamaninda basladi.mersin sakarya samsun antep kocaeli konya urfa d.bakir malatya ve daha bir cok ile stad yapilirken futbol sehiri olan trabzona yapmayacaklarmiydi olayin stad ile alakasi yok

smart - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer

Alýntý gurur6134 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Akyazi stadinin projesi nuri albayrak zamaninda basladi.mersin sakarya samsun antep kocaeli konya urfa d.bakir malatya ve daha bir cok ile stad yapilirken futbol sehiri olan trabzona yapmayacaklarmiydi olayin stad ile alakasi yok
    2004te baþlandý evet. Ne zaman yapýmý hýzlandýrýldý bitirildi onu da biliyoruz. Akyazý stadýnýn inþaat halinin senelere göre fotoðraflanmýþ hali olsa elimizde demek istediðim daha iyi anlaþýlýrdý. O stadý hep koz olarak kullandýlar. Ayrýca stad olarak ne vaat edildi ne verildi o da apaçýk ortada

makbernatsu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

bi cacýk olmaz boþa hayal kurmayalým..unutmayalým ki bu ülkede 4 partinin desteði ile 1 gecede yasa deðiþti...Trabzonsporun haklarýný savunan 1 tane býle parti yok.
    Konu makbernatsu tarafýndan (16.02.2021 Saat 21:48 ) deðiþtirilmiþtir.

Tekke - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

Standart Eðitimli adam makam sahibidir ve çýkarý için babasýný satar, ÞÝKE KONUSU ispatýdýr

Doðan Cüceloðlu: ÞÝKE NEDEN ÇÖZÜLMÜYOR DÝYENLERE, ÇIKARI ÝÇÝN ÖLEN HER KESÝMÝN ORTAK MENFAATÝNE DOKUNDUÐU ÝÇÝN

.
    “Ben Amerika'da 25 yýl kalmýþ bir insan olarak þöyle bir gözlem yapýyorum. Amerika'da hiç eðitim görmemiþ bir insanla ayný odada kalmaktan korkarým. Beþ dolar için gýrtlaðýný kesebilir. Eðitim orada gerçekten bir fark oluþturuyor. Eðitim düzeyi yükseldikçe, uygar, olgun, sorumluluk sahibi, verdiði sözü tutan, kiþisel bütünlüðü olan bir insan olma yolunda ilerliyor. Ýstisnalar kesinlikle olabilir ama genellikle böyle.Türkiye'ye gelip baktýðýmda iki faktör görüyorum. Þehirleþme ve eðitim. Türkiye'de þehirleþmiþ ve eðitim görmüþ insandan korkuyorum . Kesinlikle insafsýz, kendinden ve kendi yakýnlarýnýn çýkarýndan baþka bir þey düþünmüyor. Bu son derece kuvvetli bir duygu bende. Ýliðini sömürür bitirir, hiç acýma duygusu yoktur.Ama þehirleþmemiþ, okumamýþ, saf köylü olarak kalmýþsa, onda deðerler bilinci çok yüksektir. Sanki eðitilmiþ Amerikalý.... Burada çok önemli bir gözlem var. Bunun üzerine düþünmek lâzým.

Benim analýðým yörüktü. Annem öldükten sonra babam yeniden evlendi. Biz ona anne demedik, Ayþe teyze dedik. Ben daha on yaþýndayým, sapanla vicik dediðimiz küçücük bir kuþu vurmaya çalýþýyorum. 'Vurma oðlum' dedi. Ben, sen ne bilirsin Yörük karýsý tavrý içinde, 'Ne var parmak gibi küp küçücük kuþ' dedim.Analýðýmýn cevabý:'Yavrum! Canýn küçüðü büyüðü olur mu? Allah her birine bir can vermiþ. Vurma yavrum günah.' dedi.Þu derinliðe bakýn. Okuma yazmasý yok bu kadýnýn. Yýllar Sonra bunun anlamýný anladým. Anladýðým zaman aðlamaya baþladým.Konferanstayým, böyle gözyaþý dökerek aðlýyorum. Yanýmdaki Amerikalý kadýn, ne oluyor bu adama diye meraklanmaya baþladý. Ne oluyor dedi. O kadar mutluydum ki, 'çok mutluyum' dedim aðlayarak. Kendi kendime 'Ya Rabbi! Çok þükür. Saðken bunun farkýna vardým.Biz bütün insanlar kardeþtir deyince sanki çok þey söylüyoruz. Kadýn bunlarý aþmýþ. Canlardan oluþan bir aile, büyük küçük yok. Hepsi birbirine eþit. Onur eþitliði var. Canýn büyüðü küçüðü olur mu? Allah hepsine can vermiþ. Þu bilinci görüyor musunuz? Nereden geliyor bu?Bu, tasavvuf kültüründen geliyor.
    Ülke, 3 büyütülmüþ ile eski efsane arasýnda yarýþýn olduðu ve kayýrýlanlarýn kazandýðý bir arenaydý. Kayrýlmadan büyük birþey kazanýldýðýnýn tek ýspatý Trabzonspor idi ve yine yaptý, bu çok büyük bir iþ, baþaranlarýn baþarýsý dünya çapýnda bir iþ!

gurur6134 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

2004te baþlandý evet. Ne zaman yapýmý hýzlandýrýldý bitirildi onu da biliyoruz. Akyazý stadýnýn inþaat halinin senelere göre fotoðraflanmýþ hali olsa elimizde demek istediðim daha iyi anlaþýlýrdý. O stadý hep koz olarak kullandýlar. Ayrýca stad olarak ne vaat edildi ne verildi o da apaçýk ortada
    Stadin koz olarak kullanilacak bir tarafi yokdu ha trabzonlu saf oldugu icin buna kanmissa onu bilmem yillik kirasina acip bakalim kac milyon diye eger degismediyse 12 senede stadin parasini klupden aliyordu devlet babalaranin hayrina yapip vermediler ustune bir de cok daha dusuk kiradan devam ederken sozlesme avni akerden olduk..yazik gunah takimlari 3.ligde olan amator kumede olan sehirlere bile stad yaptilar israf gunah simdi de denizliye yapiyorlarmis bos trubunler icin butun bunlar yapilirken stadin trabzona yapilmamasi es gecilemezdi kaldi ki hem ilk basdaki proje yapilmadi hem kira bedeli uzerinden ciddi kazik yedik durum bu ,koz olarak kullanildiysa yine trabzonlu kandirilmistir safligina yansin..

alper* - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diðer

mainz'in projesini kitlediler

hala da içime sinen bir durum deðil

My - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49
    Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

mancester - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Tekke Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Doðan Cüceloðlu: ÞÝKE NEDEN ÇÖZÜLMÜYOR DÝYENLERE, ÇIKARI ÝÇÝN ÖLEN HER KESÝMÝN ORTAK MENFAATÝNE DOKUNDUÐU ÝÇÝN

.
    “Ben Amerika'da 25 yýl kalmýþ bir insan olarak þöyle bir gözlem yapýyorum. Amerika'da hiç eðitim görmemiþ bir insanla ayný odada kalmaktan korkarým. Beþ dolar için gýrtlaðýný kesebilir. Eðitim orada gerçekten bir fark oluþturuyor. Eðitim düzeyi yükseldikçe, uygar, olgun, sorumluluk sahibi, verdiði sözü tutan, kiþisel bütünlüðü olan bir insan olma yolunda ilerliyor. Ýstisnalar kesinlikle olabilir ama genellikle böyle.Türkiye'ye gelip baktýðýmda iki faktör görüyorum. Þehirleþme ve eðitim. Türkiye'de þehirleþmiþ ve eðitim görmüþ insandan korkuyorum . Kesinlikle insafsýz, kendinden ve kendi yakýnlarýnýn çýkarýndan baþka bir þey düþünmüyor. Bu son derece kuvvetli bir duygu bende. Ýliðini sömürür bitirir, hiç acýma duygusu yoktur.Ama þehirleþmemiþ, okumamýþ, saf köylü olarak kalmýþsa, onda deðerler bilinci çok yüksektir. Sanki eðitilmiþ Amerikalý.... Burada çok önemli bir gözlem var. Bunun üzerine düþünmek lâzým.

Benim analýðým yörüktü. Annem öldükten sonra babam yeniden evlendi. Biz ona anne demedik, Ayþe teyze dedik. Ben daha on yaþýndayým, sapanla vicik dediðimiz küçücük bir kuþu vurmaya çalýþýyorum. 'Vurma oðlum' dedi. Ben, sen ne bilirsin Yörük karýsý tavrý içinde, 'Ne var parmak gibi küp küçücük kuþ' dedim.Analýðýmýn cevabý:'Yavrum! Canýn küçüðü büyüðü olur mu? Allah her birine bir can vermiþ. Vurma yavrum günah.' dedi.Þu derinliðe bakýn. Okuma yazmasý yok bu kadýnýn. Yýllar Sonra bunun anlamýný anladým. Anladýðým zaman aðlamaya baþladým.Konferanstayým, böyle gözyaþý dökerek aðlýyorum. Yanýmdaki Amerikalý kadýn, ne oluyor bu adama diye meraklanmaya baþladý. Ne oluyor dedi. O kadar mutluydum ki, 'çok mutluyum' dedim aðlayarak. Kendi kendime 'Ya Rabbi! Çok þükür. Saðken bunun farkýna vardým.Biz bütün insanlar kardeþtir deyince sanki çok þey söylüyoruz. Kadýn bunlarý aþmýþ. Canlardan oluþan bir aile, büyük küçük yok. Hepsi birbirine eþit. Onur eþitliði var. Canýn büyüðü küçüðü olur mu? Allah hepsine can vermiþ. Þu bilinci görüyor musunuz? Nereden geliyor bu?Bu, tasavvuf kültüründen geliyor.
    Dogan cuceloglu cok buyuk kalbi olan mukemmel bir insandi bana kitap okumayi sevdiren insanlarin basinda gelir yazisini gorunce gozlerim doldu nur icinde yatsin Savasci ve insan insana mutlaka okunmali hatta okumus olanlar bile araliklarla tekrar okumali o kadar degerli eserler birakarak gitti ne derse dogru der Allah rahmet eylesin.

Enes Baþkaya60 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kýrþehir
    Yaþ
    35

������

�� Hukukçu Alexander Montesquieu: "Trabzonspor'un iddiasý çok güçlü. Belgeler ýþýðýnda iddialarýnda haklý çýkarsa o sezona dair tüm haklarýn sahibi olabilirler. Ayrýca karþý kulüp için de kararýn verileceði gün sonrasýnda ciddi cezalar verilebilir"
    S.V.A.K.O
    FATÝH TEKKE

GencTurk6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

Alýntý Enes Baþkaya60 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ������

�� Hukukçu Alexander Montesquieu: "Trabzonspor'un iddiasý çok güçlü. Belgeler ýþýðýnda iddialarýnda haklý çýkarsa o sezona dair tüm haklarýn sahibi olabilirler. Ayrýca karþý kulüp için de kararýn verileceði gün sonrasýnda ciddi cezalar verilebilir"
    Hüsnü kuruntu...
    ***GeNÇ***

Nereden
    Rize
    Yaþ
    33

Keþke AÝHM kararlarýnýn “iplendiði” bir ülkede yaþýyor olsak...

HOPA'LI TS'LÝ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

Alýntý Enes Baþkaya60 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ������

10 yýl oldu Alex Bey!
    Sahada alýnteri, emek ve kanla kazandýðýmýz, masa baþýnda kaybettiðimiz, UEFA DK, CAS, IFM tescilli þampiyonluðunuzun,
    Adaletine tükürdüðümün bir ülkede gaspedilmesinin üzerinden 10 yýl geçti.
    Bu dediklerin artýk gerçek olsun.
    Bu söylediklerin zaten zamanýnda uygulanmalýydý.
    Geç de olsa adalet tecelli etsin artýk.
    BU DAVADAN VAZGEÇMEK YOK.
    UNUTMA.
    UNUTTURMA!
    2010-2011 SEZONU SÜPER LÝG ÞAMPÝYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

Alýntý mancester Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Dogan cuceloglu cok buyuk kalbi olan mukemmel bir insandi bana kitap okumayi sevdiren insanlarin basinda gelir yazisini gorunce gozlerim doldu nur icinde yatsin Savasci ve insan insana mutlaka okunmali hatta okumus olanlar bile araliklarla tekrar okumali o kadar degerli eserler birakarak gitti ne derse dogru der Allah rahmet eylesin.
    Çok deðerli bir þahsiyetti.
    Kitaplarý, sesi, gülüþü, kendisi harika idi.
    Mekanýn cennet olsun Silifke'li güzel insan
    Bu ülkede senin gibi kiþilikler korunmaya alýnmalý
    KÝTAPLARINI HALA OKUMAYA DEVAM EDERÝM.
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

HasanTezel - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Dün gs aleyhine hiç hata olmadýðý halde aðladý/aðlýyor þok oldum.

Bjk lehine bu sene en çok hata yapýlan takým ama Sergen kazansa bile tek gündemi hakemler

fb özellikle bein ve mhk ya aleni savaþ açtý-baský altýna alýyor

APAÇIK BELLÝ, ÜLKEDE HERÞEY ALGI ÝLE YÜRÜYOR, bir planýn olmalý-irite etmeden ufaktan gündemde tutmalýsýn, baþarmama þansýn yok, maduruuuuuuz diye aðlama modunda deðil akýllýca dalga geçerek-kupa bizim ama fb ye taþýtýyoruz vs diyerek, þikesini gündemde tutarak savaþýlsa kazanmama þansý yok

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

uzun zaman oldu maç öncesi bir girip bakayým dedim angut.com a
    konu baþlýðý þöyle Þenol Güneþ
    adamlar kurtuluþ için Þenol Güneþe sarýldý çok güldüm yaa. Çok eðlenceli.
    2010 - 2011 Þampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

HasanTezel - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Büyük maçlar, öncesinden kazanlýr, aðlamadýk penaltýyý vermedi

GencTurk6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

Aðlanacak yeri geçtik yalvaracak yerdeyiz hemþehrim...
    ***GeNÇ***

Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

AÝHM baþvurusu sonucu ne zaman belli olacak?
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 5 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 5 misafir)

Bu Konu için Etiketler