Sayfa 12718 Toplam 12959 Sayfadan BirinciBirinci ... 11718 12218 12618 12668 12708 12716 12717 12718 12719 12720 12728 12768 12818 ... SonuncuSonuncu
Toplam 323965 adet sonuctan sayfa basi 317,926 ile 317,950 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Þike Davasý | Þike Tescillendi! UEFA, CAS ve ÝFM Onadý!

Full HD - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alýntý UðurB Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ibrahim Bey'in sike davamizda ki mucadelesine ve emeklerine saygi duyuyorum.
    Ancak son zamanlarda kullandigi uslup ve sanki ondan baska kimse bu davayi sahiplenmiyormus gibi bir havaya girmesi beni rahatsiz ediyor.
    Bircok Trabzonspor'lu vakti ve maddi durumu el verse O'na benzer caba sergiler...
    Bence üslubu gayet iyi yani öyle kendini begenmislik göremiyorum.

Ben size gene katilmiyorum renktas.Cogu Trabzonsporlu vakti ve maddi durumu olsa bile bu tür cabayi göstermez.Maddi durum hemen hemen hepimizde var tek sorun vakit.Üstelik emekli olan o kadar insanimiz var yani vakit de var.

ibrahim - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    34

Alýntý Sefer Asan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    senin akaminko hayro... Tekke'yi de inat ederek saçma sapan nedenlerden dolayi takima geri döndürmedin, simdi utanmadan may güzellemesi yapiyorsun...
    Alýntý My Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Diyorum arkadaþlar kimse kimseye dokunmaz. Dokunamaz. Hem ahbap çavuþ iliþkilerinden hem de gözleri yemediklerinden. Trabzonspor Trabzon'u aþamadýkça (ki bu çok zor) bunlarý hep yaþayacaðýz.
    Alýntý Travelair Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hayrettin Bey'i rahatsýz eden (Mesajýndan anladýðým) doðru ya da yanlýþ olmasýndan çok Ýbrahim Bey'in kullandýðý dil olmuþ. Doðru mu yanlýþ mý, o neden o kadar rahatsýz etmiyor?
    Bana göre büyük sorunlarýmýzdan biri de þikeci namussuzlar ve avaneleri ile aramýza çizgi çekemiyor oluþumuz. Herkesin herkesle bir iliþkisi bir baðý var koca camiada. Herhangi bir duruþ sergileyemiyoruz o güruha karþý.

Ýçimizdeki mazoþistler hariç tek tük taraftar yapabiliyor bunu o cenahtan kimseyle herhangi bir alýþveriþi olmadýðý için. Akil adam olmasý gerekenler ise düþmanýmýz ile göbekten baðlý...
    Milli Takýmým TRABZONSPOR
    Al aþaa, vur yukari, Dik Oyna!!!
    Helalin adý kaldý, onu gören yok.
    Haram kapýþýldý, hâlâ doyan yok. Yusuf Has Hacip

BMN Yönetim Kurulu Yiðit Gayretli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Celaledtin, tekrar uyarmayacaðým. Alakasýz mesajlar atmaya devam edersen ve forumun düzenini bozarsan ceza alacaksýn ve bu ceza her seferinde katlanarak artacak.

Umarým yeterince açýk olmuþtur.
    Konu Yiðit Gayretli tarafýndan (12.12.2017 Saat 13:43 ) deðiþtirilmiþtir.
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..
    Ayaða KALK!

Doðukan Uçan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika
    Yaþ
    30

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Çanakkale

Alýntý Yiðit Gayretli Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Celaledtin, tekrar uyarmayacaðým. Alakasýz mesajlar atmaya devam edersen ve forumun düzenini bozarsan ceza alacaksýn ve bu ceza her seferinde katlanarak artacak.

Umarým yeterince açýk olmuþtur.
    Bence mesajlarým gayette alakalýydý. Þike mücadelesini sulandýranlarý ifþa ediyordum. Ama sen bir tek benim mesajlarý takip ediyorsun herhalde.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Alýntý celaledtin Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bence mesajlarým gayette alakalýydý. Þike mücadelesini sulandýranlarý ifþa ediyordum. Ama sen bir tek benim mesajlarý takip ediyorsun herhalde.
    Görevimin bir parçasý forumdaki mesajlarý takip etmek. Bunda tuhaf bir durum yok
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..
    Ayaða KALK!

Nereden
    Çanakkale

Alýntý halilaziz61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Gerçekten FIFA kararýný ne zaman açýklayacak bilen var mý?
    Olumlu olumsuz bir karar aciklasin artýk sýktý.
    Kaldý ki UEFA kararýna göre madem fener þike yaptý neden Aziz ve avanesi hala yöneticilik yapýyor bu nasýl iþ ?

Bu cezalar nasýl verildi, nerden tutsan tutarsýz bir durum
    Ýþlerine gelmeyen konularda duymamazlýktan gelmek batýlýlarýn ortak özelliði.

My - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Alýntý halilaziz61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Gerçekten FIFA kararýný ne zaman açýklayacak bilen var mý?
    Olumlu olumsuz bir karar aciklasin artýk sýktý.

Kaldý ki UEFA kararýna göre madem fener þike yaptý neden Aziz ve avanesi hala yöneticilik yapýyor bu nasýl iþ ?

Bu cezalar nasýl verildi, nerden tutsan tutarsýz bir durum
    Selçuk'un da dediði gibi sezon sonunu bulur. Verilecek karar sonrasý bu sefer de ititraz süreci felan baþlýcak ki tam sonuç için daha zamanýmýz var.

Diðer dediðin durumlarý da Trabzonspor þikayet ediyor iþte Madem þike var diyorsunuz yetkili kimse þu cezalarý verin, hakkýmýzý teslim edin diyoruz da... da iþte
    Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

halilaziz61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Bir de anlayamadýðým UEFA kiþilere ceza niye vermedi.
    Madem bizi þampiyonlar ligine aldý Aziz ve avanesi cezalý duruma dusmeli idi.
    Adam þike var diyor ama yapanlara ceza yok.
    Hukukî olarak yorumlayacak bir renkdaþ var mý?
    2010-2011 sezonu þampiyonu Trabzonspordur.
    Aksini söyleyen ahlâksýzdýr.
    Ahlâksýzlara itibar edilmez!

Gürkan Asma - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Halit Þahin þike anýtý için dilekçe kampanyasý yapýyor, imkaný olan þu hazýr þablonu belediyeye verebilir, mail atabilir.

Arkadaþlar Dilekçe Örneðini Paylaþýyorum. çýktý alarak imzalayýp þehir ve ülke dýþýnda olanlar Ýskender Pasa Mah Atatürk meydaný no 4kat 3 Halit Þahin adýna bana ulaþtýrýrsa belediyeye teslim ederim.Trabzon da olanlarda elden teslim eebilirlet .Simdi bakalým biz ne kadar davaya sahip çýkýyoruz birlik olma zamaný
    Not yer vermiyorlarsa satýn alýp biz yine alýp yine dikeriz

TRABZON BÜYÜKÞEHÝR BELEDÝYE BAÞKANLIÐI’NA
    Trabzon
    Türkiye Süper Ligi 2010-2011 sezonunda Trabzonspor’umuzun haklarýnýn þikeyle gasp edildiði; Aðýr Ceza Mahkemesi, Yargýtay, UEFA Disiplin Kurulu, UEFA Temyiz Kurulu ve Ýsviçre’de bulunan Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) tarafýndan tescillenmiþtir.
    Þehrimiz ve tüm Trabzonsporlular bu durumu esefle karþýlamaktadýr. Kulübümüz’ün ve þehrimizin haklarýnýn gasp edilmesi karþýsýnda, Trabzonspor Büyükþehir Belediye Baþkaný Sayýn Orhan Fevzi Gümrükçüoðlu, çok haklý bir biçimde “Þike Anýtý”nýn yapýlacaðýný belirtmiþtir.
    Bilindiði üzere Devletimizyüzlerce kilometre otoyolu, boðaz köprülerini, tüp geçitleri, havaalanlarýný bir-iki sene içinde tamamlayabilmektedir. Fakat, þikenin maðduru olan Trabzon’da,“Þike Anýtý” Trabzon Büyükþehir Belediyesi tarafýndanyaklaþýk 6 senedir tamamlanamamýþtýr.

Netice ve Talep:
    1. “Þike Anýtý”nýn Büyükþehir Belediyemiz tarafýndan ivedilikle yaptýrýlarak; Havaalaný Yolu üzeri ya da Akyazý Stadý çevresinde merkezi ve görünür bir konuma yerleþtirilmesini,

2. Eðer Þike Anýtý’nýn yapýlmasý Belediyemizce uygun görülmüyorsa; tarafýmýzca yaptýrýlacak Þike Anýtý’nýn yerleþtirilebilmesi için; Havaalaný Yolu üzeri ya da Akyazý Stadý çevresinde merkezi ve görünür bir konumun tarafýma bildirilmesini,
    3. Yukarýda belirtilen konularda, tarafýma acilen yazýlý cevap verilmesini,
    Saygýlarýmla arz ve talep ederim.

Ad-Soyad:
    Adres:
    Cep Telefonu:
    Tarih:
    Ýmza:

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Trabzon belediyesine dilekçe vermek yerine o dilekçe kaðýtlarýyla anýt yapmaya çalýþmak daha akla yatkýn.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

My - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Anýtý oraya dikmek demek Tayyip Erdoðan'ýn böðrüne dikmek demek Kimse cesaret edemez. Buna Trabzonspor kulübü de dahil
    Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

HOPA'LI TS'LÝ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

Akyazý stadýnýn etrafýnda bir yere 2010-2011 Þampiyonu Trabzonspor anýtý dikelim.
    2010-2011 SEZONU SÜPER LÝG ÞAMPÝYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Nereden
    Çanakkale

Þu aþamada þike anýtý dikmek demek "þike süreci bitti maðdur olduk olayý kabullendik" demektir. Maðlubiyetlerin deðil zaferlerin anýtý dikilir.
    Konu celaledtin tarafýndan (13.12.2017 Saat 08:17 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    zekeriyya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    45

@celaledtin her mesajýn beni heyecanlandýrýyor
    acaba güveçte mantar için ilginç bir tarifi ne zaman yapacaksýn
    hissi doðuyor

ama iyi yoldasýn , seviyorum senin mesajlarýný okumayý
    BMN KOCAELÝ

Nereden
    Çanakkale

Alýntý zekeriyya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    @celaledtin her mesajýn beni heyecanlandýrýyor
    acaba güveçte mantar için ilginç bir tarifi ne zaman yapacaksýn
    hissi doðuyor

ama iyi yoldasýn , seviyorum senin mesajlarýný okumayý
    Bilmukabele. Güveçten anlamam ama çok güzel excel makrosu yapabilirim.

selcuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

Trabzonspor challenge puts Gianni Infantino’s stint at Uefa under scrutiny

Fifa president accused of permitting lax approach towards match-fixing
    Turkish Football Federation’s ruling on Fenerbahce for 2010-11 disputed

The Fifa president and former Uefa general secretary, Gianni Infantino, insists he has a strong record on combatting match-fixing. Photograph: Tass/Barcroft Images
    David Conn

The Fifa president, Gianni Infantino, has been accused of permitting a lax approach towards match-fixing when he was Uefa general secretary during the 2010‑11 scandals within Turkish football, which still reverberate years later.
    Fenerbahce won the 2011 Turkish Super League on goal difference from Trabzonspor but 36 officials and players were later convicted of match-fixing in criminal proceedings in Turkey, including the president, Aziz Yildirim, who was sentenced to six years and three months in prison. In 2015, after Turkey under its president Recep Erdogan abolished the special courts that heard the Fenerbahce cases, Yildirim and the other defendants were acquitted of the charges in retrials.
    Uefa enforced its own sanctions against Fenerbahce after 2011, banning the club from competing in the Europa League or Champions League for two seasons, a decision upheld in 2013 by the court of arbitration for sport. European football’s governing body, Infantino and the then Uefa president, Michel Platini, have always emphasised that match-fixing constitutes a fundamental attack on football’s integrity, calling for zero tolerance and harsh punishment. That stance is maintained by Platini’s successor, Aleksander Ceferin, who has described match-fixing as “a disease that attacks football’s very core”.

The firmness of Infantino’s stance is under scrutiny, however, because of the approval he gave in January 2012 to the Turkish Football Federation to apply lesser sanctions than those in the TFF’s own disciplinary regulations, which would have relegated Fenerbahce. The club were vehemently opposing that sanction and a fear was also circulating in Turkish football that TV income could be reduced if Fenerbahce were not playing in the top division.

On 19 January 2012 the TFF general secretary, Ebru Koksal, wrote to Infantino, asking if it was permitted under Uefa’s rules for the TFF to “amend” the sanctions in its own disciplinary regulations. The TFF proposed that instead of relegating Fenerbahce, the club would be stripped of the 2011 championship, have 12 points deducted, be fined and withdrawn from European competition.

Infantino replied to Koksal the next day, 20 January 2012, reassuring her that it would not break Uefa rules for those lesser penalties to be applied. Infantino advised: “The task of dealing with this matter is primarily the responsibility of the TFF.”

But Infantino went further than stating that regulatory position and advised Koksal that Uefa approved of these lesser sanctions for match-fixing: “We can say, on behalf of Uefa, that taking all circumstances into account, your proposal appears to constitute a reasonable, proportionate and appropriate response to address this matter.”

The TFF chairman at the time, Mehmet Ali Aydinlar, has said publicly that this agreement from Uefa was reached to avoid the Turkish clubs losing huge money and was the result of “bargaining” with Uefa officials. Uefa held its annual congress two months later, in Istanbul.

Trabzonspor, who have pursued their grievances at Uefa and Cas, are now mounting a challenge under Fifa rules, more than six years after losing the title to Fenerbahce, who in fact were never stripped of it as envisaged by the rule changes. Erdem Egemen, a lawyer acting for Trabzonspor, told the Guardian: “We are still disputing the TFF decision not to apply its own disciplinary rules and we are calling for Fenerbahce to be stripped of the championship, which should be awarded to Trabzonspor. TFF violated its own regulations and the Uefa principles of fair play and zero tolerance. We cannot explain or justify Infantino’s approach or the cooperation of Uefa with this.”

A spokesman for Platini said he was unaware of the letters or that this approval had been given because Infantino “was in charge of all legal and disciplinary issues.”

In a statement, Infantino, who was elected Fifa president last year, did not directly explain why he approved the lesser sanctions or described them as “reasonable, proportionate and appropriate”. He emphasised that he has a strong track record on combatting match-fixing, which included the banning of Fenerbahce and three other Turkish clubs from European competitions.

“At the time, Uefa was at the forefront in eradicating match-fixing with pioneering measures being put in place,” Infantino said. “Close cooperation with police and judicial authorities were initiated and implemented throughout Europe. Finally, strong disciplinary decisions were taken … These are the facts and they are clear.”

Uefa also underlined its commitment to harsh punishments for match-fixing and threats to football’s integrity but explained that there are no standard sanctions and national football associations have their own responsibilities. Of the exchange of letters in 2012, Uefa said: “The list of sanctions outlined by the TFF in their letter to Uefa on 19 January 2012 are in line with Uefa’s disciplinary measures relating to match-fixing. Our disciplinary measures include the deduction of points and/or relegation and/or exclusion from competition for clubs, depending on the respective facts and circumstances of each case.”

The current general secretary of the TFF, Kadir Kardas, said the actions taken following the match-fixing scandals were decided by its disciplinary committee, “which is an impartial and independent judicial body”. Kardas said the current TFF’s view of the January 2012 exchange of letters can only be “assumption” because the acting president, Yildirim Demiroren, was elected a month afterwards.

“However, for your information, correspondence regarding any changes in a national association regulations between the general secretaries of the national associations, Uefa and Fifa, are routine and part of the consultation process that exists.”

Konu selcuk tarafýndan (15.12.2017 Saat 10:15 ) deðiþtirilmiþtir.
    "Þairin dediði gibi, ben artýk þarký dinlemek deðil, þarký söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Karadeniz6116 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

The Guardian : Trabzonspor'un þike mücadelesi devam ediyor ve FIFA Baþkaný Gianni Infantino'nun UEFA Genel Sekreteri olduðu dönemde, gerekli yaptýrýmlarý yapmadýðý için koltuðu sallanýyor.

LG-H815 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi

Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

Alýntý Karadeniz6116 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    The Guardian : Trabzonspor'un þike mücadelesi devam ediyor ve FIFA Baþkaný Gianni Infantino'nun UEFA Genel Sekreteri olduðu dönemde, gerekli yaptýrýmlarý yapmadýðý için koltuðu sallanýyor.

LG-H815 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    2010-2011 haklý davamýz sonuçlanana kadar (kupamýz verilene yani þampiyonluðumuz tescillenene kadar)

Þikeci, teþvikçi güruhlara ve FIFA'ya rahat yok.
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

selcuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

su an sirasiyla bütün dünya basini bu haberi gecmeye basladi

sanirim bu isde pr sirketinin parmagi vardir
    "Þairin dediði gibi, ben artýk þarký dinlemek deðil, þarký söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

Uður Kalyoncu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    37

Ülkemin taþýný topraðýný her þeyini Aþk derecesinde çok seviyorum ahh keþke bir de Adalet olsa..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Fatih Özkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    35

Alýntý selcuk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    su an sirasiyla bütün dünya basini bu haberi gecmeye basladi

sanirim bu isde pr sirketinin parmagi vardir
    Benim de aklýma ilk gelen PR þirketi oldu.
    Hamiþ

Nereden
    Ýstanbul

Fransýz Le Monde'da haberi geçti. Bu gazetenin twitterda 7.65 milyon takipçisi var...
    "...Gelen Karadeniz'den Dalga Dalga Fýrtýna..."

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Bu gazetelere para verip de haber yaptýrmak imkansýz. En fazla ilan verirsiniz ama bu bir haber...

He bir muhabiri belgelerle ikna etmiþ olabilir tabi. Bu da olmasý gerekendir zaten.
    Ayaða KALK!

Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

Alýntý Fatih Çelik Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Fransýz Le Monde'da haberi geçti. Bu gazetenin twitterda 7.65 milyon takipçisi var...
    Bu haberle tekrar ses getirdik.
    Þu mübarek günün hatýrýna adalet tecelli etsin artýk
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 13 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 13 misafir)

Bu Konu için Etiketler