Sayfa 12817 Toplam 12959 Sayfadan BirinciBirinci ... 11817 12317 12717 12767 12807 12815 12816 12817 12818 12819 12827 12867 12917 ... SonuncuSonuncu
Toplam 323965 adet sonuctan sayfa basi 320,401 ile 320,425 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Þike Davasý | Þike Tescillendi! UEFA, CAS ve ÝFM Onadý!

ucurum - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    39

Birisi beni bilgilendirebilir mi?

Okuduklarýmý idrak etmekte zorlanýyorum.

Biz bir kaç gün önce CAS'a komple bir ekip gidip destansý bir savunma yapmadýk mý?

Baþkan yorgunluktan havaalaný banklarýnda uyumadý mý?

Bizim tarafýmýzda bütünleþik bir hava yok muydu?

Bu avukatlar neden istifa etti?

Arada ne oldu da sanki yönetim istemiyor da biz elimizden geleni yaptýk bu iþ olmaz artýk havasý bir anda nereden nasýl oluþtu?

Gökhan Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    33

Davadan bir iki gün sonra rte fenerin düþmesini istemediðini - ya da onun tarzýnda bir þey - söyledi. O laf lig için deðildi demek ki iþte. O arada ne olduysa yönetim geri adým attý büyük ihtimalle ve avukatlar da bunu kaldýramadý

Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    40

Eski asbaþkanýmýzýn borçlar ve TFF ile ilgili açýklamalarýna bakýn, sonra mevcut ve geçmiþteki yöneticilerimizin iþ iliþkilerine bakýn, sonra siyasi iradenin (muhalefet dahil) söylemlerine bakýn.... Geçmiþ olsun...

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    39

Alýntý Gökhan Balcý Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Davadan bir iki gün sonra rte fenerin düþmesini istemediðini - ya da onun tarzýnda bir þey - söyledi. O laf lig için deðildi demek ki iþte. O arada ne olduysa yönetim geri adým attý büyük ihtimalle ve avukatlar da bunu kaldýramadý
    Yönetimin geri adým attýðý nokta neresi? Onu anlamýyorum ben. Avukatlar istifa etti, buna istinaden mi söylüyoruz bunu? Eðer ceza çýkacaðý belli oldu, buna istinaden, "efendimiz" sakýn ha dedi bunun üzerine de bizimkiler geri adým attýysa bunun bilgisi kesin mi?

Çünkü ortada kesin net böyle bir durum varsa, ortalýðý ya daðýtýrýz, ya da daðýlýrýz...

HOPA'LI TS'LÝ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

Alýntý Gökhan Balcý Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Emin olmadan konuþmayalým.
    Duruþma sonrasý oluþan olumlu hava avukatlarýn istifasýyla neden daðýldý?
    Avukatlarýn istifa etmelerindeki gerekçe tam olarak nedir?
    Bunlarý bir öðrenebilsek rahatlayacaðýz.
    2010-2011 SEZONU SÜPER LÝG ÞAMPÝYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

My - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Alýntý ucurum Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yönetimin geri adým attýðý nokta neresi? Onu anlamýyorum ben. Avukatlar istifa etti, buna istinaden mi söylüyoruz bunu? Eðer ceza çýkacaðý belli oldu, buna istinaden, "efendimiz" sakýn ha dedi bunun üzerine de bizimkiler geri adým attýysa bunun bilgisi kesin mi?

Çünkü ortada kesin net böyle bir durum varsa, ortalýðý ya daðýtýrýz, ya da daðýlýrýz...
    Alýntý HOPA'LI TS'LÝ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Emin olmadan konuþmayalým.
    Duruþma sonrasý oluþan olumlu hava avukatlarýn istifasýyla neden daðýldý?
    Avukatlarýn istifa etmelerindeki gerekçe tam olarak nedir?
    Bunlarý bir öðrenebilsek rahatlayacaðýz.

Arkadaþlar mevzunun siyasetle ilgisi yok o kadar diyeyim size. Mevzunun davanýn seyriyle de ilgisi yok (gibi). Mevzu tamamiyle ego mevzusu. Özellikle Mehmet Yiðit Alp. Her neyse. Ama bu egonun özkaynaðý nedir onu iþte bilmek mümkün deðil. Bilinçli bir tutum mu yoksa basit insani egolar mý orasý karýþýk.

Bu davayý herkese ve herþeye raðmen götüren hukuk kurulumuzdu. Yapýlmasý gerekenleri aþkan ve yöneticilere söyleyip bunun için çaba sarfeden ekip þu an tamamiyle daðýldý. Ýçerden haber alma, davanýn kulüp içerisindeki seyriyle ilgili geliþmeleri bir þekilde bu ekip sayesinde alýp haberdar oluyor bu vesileyle de elimizden geldiðince baský kurmaya çalýþýyorduk. Dediðim gibi þimdi bu ekip tamamiyle daðýldý. Demirören'in ilk TFF baþkaný olduðunu zamaný hatýrlayýn. Ýlk yaptýðý iþ tüm fax bilmemene cihazlarýný kendisine direk baðlatmak dolayýsýyla dýþarý hiç bir þekilde yazýþmalarýn vs. sýzmamasýný saðlamak.

Nasýl daðýldý diyorsanýz bu çok açýk. Adamlar kulübe nelerin yapýlmasý gerektiðine dair bilgileri verip rapor sunuyor ama kulüp bunu türlü bahane ve geçiþtirmelerle yapmýyor. Davanýn seyri için þu adýmýn atýlmasý gerekiyor diyorlar. Kulüp bunu ya yapmýyor ya da yapýncaya hukuk ekibinin tüm enerjisini bitiriyor. Yani adamlar davayla mý uðraþsýnlar kulüp yetkililerini davaya sürekli itelemekle mi uðraþsýnlar. Bir yere kadar.

En sonki durum yani Aðaoðlu'ndaki durum ise bir üst seviyeye çýktý. Adamlarla 8 ay görüþülmedi. 8 ay. Ve adamlara yüz yapýlýyor, küs duruluyor, görüþülmüyor vs.

Burada ya Yýlmaz'la Egemen de artýk ne haliniz varsa görün alýn dava tümüyle kucaðýnýzda artýk dediler yani kendi istekleriyle artýk bizim pilimiz bitti dediler ya da bir þekilde gerçekten davada bu þartlar altýnda ilerlemek mümkün deðil diye ayrýldýlar.

Benim bilgim bunlar.
    Konu My tarafýndan (20.03.2019 Saat 12:39 ) deðiþtirilmiþtir.
    Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

dahaolmedik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bu kadar insan bu kadar emek ve hiçbir zaman ne olup bittiðini dahil bilmiyoruz ya

Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

HOPA'LI TS'LÝ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

15 Mart'taki CAS duruþmasý bir an önce sonuçlandýrýlmalý
    Yazýktýr, günahtýr, haramdýr
    Bekleyecek, düþünecek bir þey kalmadý beyler
    Lütfen hakkýmýzý verin futbolun patronlarý
    2010-2011 SEZONU SÜPER LÝG ÞAMPÝYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

memmedaga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Alýntý Uður KÜÇÜK Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kupa devletin tepesindeki isimde.
    Bunu 1000 kez yazdik.

Bundan onceki yonetimler ( Iho ve Usta ) o kupayi getirebildi mi ?
    Yok.

Agaoglu getirebilecek mi ?
    Bana gore tepedeki isim gitmeden hayir.

Kimin vebali kimde oluyor ?

Yonetime vurulacak yerler var ama kupayi satan senin halkin.

Kupayi almayan senin Trabzon - siyaset yalakasi halkin.

Kupayi almayan siyaset sayesinde cebini dolduran asalak halkin ( cogunluk boyle, cok duzgun insanlar belli zaten )

LG-H815 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    bu hakikati anlatmak çok zor

Aðaoðlu donkiþotluk yapamayacaktýr

Trabzon da Trabzonspor'dan önce rte ve Akp gelir buna 10'larca kez muhtelif yerlerde muhtelif mekanlarda þahit oldum.

"Mesele vatan millet beka meselesi gerisi teferruat" her yerde her koþulda öne sürülen propoganda bu!
    sakin olun...

kayseriliyiz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Yaþ
    39

Galiba Trabzonsporlugu birakma vakti yaklasiyor.

Envoyé de mon Redmi 4X en utilisant Tapatalk
    son basamagi ölüm olan bir merdivendir hayat

Karasoy - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    44

Rentaþlar siyasetin günümüzde girmediði alan yok gibi.Özellikle biz Ýstanbul'da yaþayan taraftarlar olarak Trabzon'a göre birçok zorluklarla karþý karþýyayýz.Mesela yenildiðimiz hafta alay konusu olabiliyoruz daha da vahimi þike konusunda bizi samimiyetsizlikle suçluyor tüm takým taraftarlarý.Bu noktada Trabzon þehri olarak dik duruþumuzu gösteremedik, dostu-düþmaný ayýrt edemedik. Bunca haklarýmýz gaspedilmiþken her seferinde siyasi bir söylemle örtbas edildi ( Buna kulüp baþkanlarýmýz da dahil). Bu dava bu kadar uzunca bir süre devam etmesydi belki de kaybolan þu 8 yýl zarfýnda çok daha büyük baþarýlar elde edecekti kulüp..Þu an ne durumdayýz ne kadar daha sürecek bu dava bilmiyoruz ama bildiðim tek birþey var gelecek yýllarda alýnacak her baþarýsýzlýk sonrasý yine bu davayý piþirip piþip önümüze koyacaklar. Ne kadar büyük kaybýmýzýn olduðunu yýllar geçtýkçe anlayacaðýz.Lige her sezon þampiyonluk parolasýyla baþladýðýmýzda her zaman umut vardý bundan sonraki süreçte o da zor, nasýl olsa baþarýlý olacaðýmýz dönemlerde hakemlerle önümüz kesilecek.Yine absurd bir söylem olacak ama halkýmýzýn son durumu : ÝTAAT ET HUZUR BUL.....

David_LuiZ4 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýngiltere

Bu 2 avukatýn ne yapmaya çalýþtýðýný anlayamadým daha üç gün önce baþkan ve birkaç yönetici Cas duruþmasýna katýlýp kulübün haklarýný 3 tane þeytana (FIFA-TFF-FB) karþý savunmadý mý?

Alnýmýzýn akýyla çýktýk umutluyuz denmedi mi?

Hatta bir Ýngiliz avukat bu duruþmada karþý tarafa aðzýnýn payýný vermedi mi?

Geçmiþ ve bugünkü Trabzonspor yönetimleri bu davada avukat masraflarý için kesenin aðzýný açýp para yedirmedi mi?

Yok efendim 8 aydýr yönetim avukatlarla görüþmemiþ yok müvekkile raðmen avukatlýk yapýlamazmýþ gibi palavra gerekçelerle davayý takip etmeyi býrakýp veda mesajý yayýnlýyorlar en olmadýk zamanda..

Madem 8 ay yüzünüze bakmadýlar neden o dönem istifa etmediniz diye sormazlar mý adama? 8 ay neyi beklediniz?

8 senedir yönetimlerin bu süreci yönetemediðini her fýrsatta her mecrada söyleyen hukuk kurulundaki beyfendiler 8 yýldýr niye çekip gitmediniz de davanýn sonuna geldiðimiz þu günlerde Cas kararýnýn arefesinde veda ettiniz?

Ben bu iki avukata bugüne kadar gösterdikleri gayretten ötürü teþekkür ederim bir taraftar olarak fakat dava sürecinde sona yaklaþýlmýþken çekip gitmeleri yakýþýk almadý..
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

PortoDeGalinhas - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Ben klüp baþkanlarýnýn bu iþten ne gibi bir çýkarý var anlamýyorum. Hayýr senin aldýðýn þampiyonluðu vermeyen adamlar, davandan vazgeçtin diye seni þampiyon mu yapacaklar acaba. Sadri Þener de demirören þampiyonluðumuzu verecek diye seçtik demiþti. Ama o adam þikecileri kurtarmak için hiç bir þikebahçelinin yapamayacaðý þeyleri yaptý. Bizde sýrf þu þike muhabbetinden hakkýmýzý aradýk diye 8 senedir medyasý,tff si, hakemleri tarafýndan doðrandýk. Böyle kalitesiz, ahlaksýz, adaletsiz insanlardan oluþan bir ülkede yaþýyoruz yani.

Þimdi klübün içinde neler dönüyor hiç birimiz bilemiyoruz. Ama fbnin þike yaptýðýný ve gerekli davalar açýldýðýnda hakkýmýzý alacaðýmýza þüphe yok. Eðer bu davalardan aleyhimize bir karar çýkarsa, bu yönetim kesinlikle davayý satmýþ demektir. Eðer bu dava satýlýrsa da isterse üst üste 5 kere þampiyon olsun( ki bizi yapmayacaklarý aþikar),bu yönetimin gözümde zerre deðeri olmaz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracýlýðýyla gönderildi
    -----Everything we've ever done or will do ,we're gonna do over and over and over again.-----
    https://twitter.com/serdarstan

Doðukan Uçan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika
    Yaþ
    30

Resmi hesaptan berat albayrakla dernek açýlýþý yapmýþlar onu yayýnlýyorlar. Bunlar bir bok olamaz hepsi göstermelik bu takýmý sosyal demokrat sol görüþlüler ele geçirmediði sürece hiç bir branþta hakkýný savunamaz. Resmen taraftarla dalga geçiyorlar.

https://twitter.com/Trabzonspor/stat...85645518536704

Ortada çalýnan kupa var gel gör halen daha o þehir baðýmsýz aday bile çýkaramýyor 2010 dan beri %70 oy veriyor.

Ben 50 kere yazdým 2010 yýlýndan sonra gelen bütün baþkan, yönetimler korkaktý. Malum þehirde öncelik ak partide o kadar beyinler yýkanmýþ ki trabzonspor ikinci plana düþtü.

Bu saatten sonra bu davadan hiç bir þey çýkmaz zaman aþýmý yada verilen kararlar gerekçe gösterilerek üzeri kapatýlýr. Fenerin medyasý varsa seninde sokaklarda,statlarda gücün olmalýydý hadi onu geçtim koskoca þehir kendi kupasýný çalan adamlara oy verdi hahaha!
    Konu Doðukan Uçan tarafýndan (20.03.2019 Saat 19:24 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Murat

Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Bu mevzuda artýk tam anlamýyla at izi it izine karýþtý arkadaþlar. Kafanýzý karýþtýracak tek bir þey söyleyeyim mesela. Usta'nýn toplantý sýrasýnda Albayrak'ý arayýp þike davasý hususunda ne yapalým diye sorup hafifletilmiþ tercümesiyle Albayrak'ýn dibine kadar gidin dediði konuþuldu mesela. Doðru yanlýþ bilemiyorum.

Kayserili arkadaþýn da dediði gibi sanýyorum artýk bu mecradan çekilme zamaný yavaþ yavaþ geliyor.
    Murat

Mustafa YILMAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    41

Ýki avukatýnda hem içerden hem dýþardan yapýlan baskýlara raðmen her davadan alnýnýzýn akýyla çýkmamazý saðlamalarý alkýþý hakediyor.

Söyleyecek çok þey var ama CAS kararýný beklemek daha doðru olur.
    sadece aþk bizimkisi

Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Murat

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    39

Ben gördüðüm manzaradan þunu anladým. Avukatlar için olay zaten çok önce bitmiþ. Davanýn seyrinin sonlanacaðý yer olan son CAS duruþmasýna kadar kendi baþlarýna ellerinden geleni yapmýþlar. Bu dakikadan sonra sadece sonuç çýkar mantýðýyla da artýk ellerini kollarýný çekmiþler. Bekleme sebepleri son yumruðu da atýp vicdanlarýný huzura erdirmeleri gibi geliyor.

Buradan o zaman iki sonuç bizi bekliyor. Birincisi pozitif bir sonuç çýkar, Avukatlar mutlu olur, TFF ve Fenerbahçe boka sarar, dolaylý yoldan bizi de öperler... Diðeri ise davadan negatif bir sonuç alýrýz ki sanýrým bu iþ yine bitmiþ olur. Olumsuz olursa da bu kez þuraya buraya baþvuracaðýz muhabbeti için artýk geç gibi bir durum var.

Sanýrým olacak olan þey, CAS'ýn aleyhimize bir sonuç çýkarmasý ve bu konunun ebediyete kadar kapanmasý olacaktýr.

Bizim gibi taraftarlar için bu ülkeye tutunmanýn son damarý da koptuktan sonra e artýk geriye baþka bir seçenek kalmýyor.

Mehmet BAÞ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Yaþ
    36

Alýntý Uður KÜÇÜK Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kupa devletin tepesindeki isimde. Bunu 1000 kez yazdik. Bundan onceki yonetimler ( Iho ve Usta ) o kupayi getirebildi mi ? Yok. Agaoglu getirebilecek mi ? Bana gore tepedeki isim gitmeden hayir. Kimin vebali kimde oluyor ? Yonetime vurulacak yerler var ama kupayi satan senin halkin. Kupayi almayan senin Trabzon - siyaset yalakasi halkin. Kupayi almayan siyaset sayesinde cebini dolduran asalak halkin ( cogunluk boyle, cok duzgun insanlar belli zaten )
    LG-H815 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi

Bu ülkede muhalefet þike konusunda dik dursaydý bu yazdýklarýnýza katýlýrdým. Fakat ülkemizde iktidar+muhalefet hep birlikte þikeyi akladýlar. Bir gece yarýsý operasyonu ile telefon dinlemelerini delil olmaktan kim çýkarttý? Ýktidar+muhalefet çýkarttý. Hiç bir konuda anlaþamayan bu partiler ne hikmetse þike meselesinde ortak hareket ettiler. Hatýrlar mýsýnýz bilmem, Aziz'i ilk ziyaret edenlerden biri Kemal Bey oldu. Forma vermeler, pozlar vb. Bahçeli'nin þikecileri koruyan sözleri daha dün gibi aklýmda! Ve iktidar! Bu iþin en büyük vebali iktidarýn boynunadýr. Þimdi siz bu iktidar deðiþse þike konusunda bir þeylerin deðiþeceðini mi sanýyorsunuz? Eðer ki böyle düþünüyorsanýz siz yaþananlardan hiç ders çýkartmamýþsýnýz demektir.

Diðer mevzuya gelirsek; benim nazarýmda þike meselesinde en az hatasý olan Trabzonspor taraftarýdýr. Zira bu taraftar yönetimin onca frenlemesine raðmen 3-4 kez büyük eylem yaptý. Daha büyüklerini yapacakken dönemin Trabzonspor Baþkanlarý tarafýndan durdurulmuþtur. Herhangi bir partiye oy verdi diye kalkýp da halký suçlamak en büyük aptallýk olur. Bu insanlar kime oy verecekti? Ýktidara da muhalefete de versen hepsi ayný bok! Öyle bir konuþuyorsunuz ki sanki ülkede bir parti çýkýp ''Trabzonspor'un haklý þampiyonluðunu vereceðim'' dedi de bu halk ona oy vermedi. Çýksýn biri böyle bir vaatte bulunsun oy vermezsem þerefsizim! Eminim ki pek çok insan bu sese kulak verir. Ama bunca zaman bunu yapan bir parti oldu mu? Yok! O zaman halka bok çalmaya gerek de yok.

Bu kupa bu zamana kadar geri gelmemiþ ise bunun birinci sebebi futbolu yönetenlerin adaletten ayrýlmasýdýr. Baþta FÝFA ve UEFA olmak üzere, onun altýnda TFF en büyük sorumludur. Bunlardan sonra en büyük vebal Trabzonspor yönetimindedir. Zira illegal yollarla hakkýný gasp eden UEFA+TFF'ye karþý gerekli davalarý açsalar da gerek yurt içi gerekse yurt dýþýnda bu iþ için gerekli lobi faaliyetleri yürütülmedi. Bu kurumlara adaleti uygulamasý için gerekli kamuoyu baskýsýný oluþturmadýlar. Bizler burada kendi aramýzda topladýðýmýz paralar ile Avrupa'nýn en büyük yayýn organlarýna tam sayfa ihtar verdik. Trabzonspor yönetimlerinden hangisi bu iþi yaptý? Hiç biri! Büyük Avrupa Gazeteleri ile röportaj yapmak, tam sayfa aylarca ilan vermek çok mu zordu? Hangisini yaptýlar? Hiç birini yapmadýlar. Þu ana kadar yaptýðýmýz pek çok baþvuru bile taraftarýn tepkisi ve zorlamasý ile yapýldý. Siz bana ne anlatýyorsunuz? Biz bunlarýn hepsini yaþadýk gördük. Bugün bu kupanýn geliþi bu denli geçikmiþ ise yönetimlerin payý bu iþte büyüktür.

Çözüm nedir? Henüz çok geç deðil. Avrupa'da büyük bir eylem planlanmalýdýr. En azýndan 10.000 kiþi bir araya gelmelidir. FÝFA+UEFA protesto edilmelidir. Bunlar yeter mi? Elbette hayýr. Büyük medya kuruluþlarýna para vereceksiniz. Gelecekler bu eylemi canlý yayýndan verecekler. Önemli medya kuruluþlarýnda prime time da bu meseleyi anlatacaksýnýz. Bu iþi bu hale getirenleri ifþa edeceksiniz. Gerekirse Ýnfantino hakkýnda suç duyurusunda bulunacaksýnýz. Maksat bu kahpeleri sýkýþtýrmak! Avrupa'da basýn önemli. Kiþileri adalete zorlarlar. Biz bunlarý yaparsak sonuç gelir. Ama Türkiye'de oturup iktidar kupamýzý vermiyor diye mýzýklandýkça sana kimse kupa mupa vermez. Beþ yýl sonra iktidar deðiþirse diye boþ boþ bekler durursun. Zira o gelecek olan iktidarýn da çok da umurunda deðilsin. Bunu idrak etmedikçe bu iþi çözemezsiniz. Net!

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    38

Alýntý Mehmet BAÞ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu ülkede muhalefet þike konusunda dik dursaydý bu yazdýklarýnýza katýlýrdým. Fakat ülkemizde iktidar+muhalefet hep birlikte þikeyi akladýlar. Bir gece yarýsý operasyonu ile telefon dinlemelerini delil olmaktan kim çýkarttý? Ýktidar+muhalefet çýkarttý. Hiç bir konuda anlaþamayan bu partiler ne hikmetse þike meselesinde ortak hareket ettiler. Hatýrlar mýsýnýz bilmem, Aziz'i ilk ziyaret edenlerden biri Kemal Bey oldu. Forma vermeler, pozlar vb. Bahçeli'nin þikecileri koruyan sözleri daha dün gibi aklýmda! Ve iktidar! Bu iþin en büyük vebali iktidarýn boynunadýr. Þimdi siz bu iktidar deðiþse þike konusunda bir þeylerin deðiþeceðini mi sanýyorsunuz? Eðer ki böyle düþünüyorsanýz siz yaþananlardan hiç ders çýkartmamýþsýnýz demektir.

Diðer mevzuya gelirsek; benim nazarýmda þike meselesinde en az hatasý olan Trabzonspor taraftarýdýr. Zira bu taraftar yönetimin onca frenlemesine raðmen 3-4 kez büyük eylem yaptý. Daha büyüklerini yapacakken dönemin Trabzonspor Baþkanlarý tarafýndan durdurulmuþtur. Herhangi bir partiye oy verdi diye kalkýp da halký suçlamak en büyük aptallýk olur. Bu insanlar kime oy verecekti? Ýktidara da muhalefete de versen hepsi ayný bok! Öyle bir konuþuyorsunuz ki sanki ülkede bir parti çýkýp ''Trabzonspor'un haklý þampiyonluðunu vereceðim'' dedi de bu halk ona oy vermedi. Çýksýn biri böyle bir vaatte bulunsun oy vermezsem þerefsizim! Eminim ki pek çok insan bu sese kulak verir. Ama bunca zaman bunu yapan bir parti oldu mu? Yok! O zaman halka bok çalmaya gerek de yok.

Bu kupa bu zamana kadar geri gelmemiþ ise bunun birinci sebebi futbolu yönetenlerin adaletten ayrýlmasýdýr. Baþta FÝFA ve UEFA olmak üzere, onun altýnda TFF en büyük sorumludur. Bunlardan sonra en büyük vebal Trabzonspor yönetimindedir. Zira illegal yollarla hakkýný gasp eden UEFA+TFF'ye karþý gerekli davalarý açsalar da gerek yurt içi gerekse yurt dýþýnda bu iþ için gerekli lobi faaliyetleri yürütülmedi. Bu kurumlara adaleti uygulamasý için gerekli kamuoyu baskýsýný oluþturmadýlar. Bizler burada kendi aramýzda topladýðýmýz paralar ile Avrupa'nýn en büyük yayýn organlarýna tam sayfa ihtar verdik. Trabzonspor yönetimlerinden hangisi bu iþi yaptý? Hiç biri! Büyük Avrupa Gazeteleri ile röportaj yapmak, tam sayfa aylarca ilan vermek çok mu zordu? Hangisini yaptýlar? Hiç birini yapmadýlar. Þu ana kadar yaptýðýmýz pek çok baþvuru bile taraftarýn tepkisi ve zorlamasý ile yapýldý. Siz bana ne anlatýyorsunuz? Biz bunlarýn hepsini yaþadýk gördük. Bugün bu kupanýn geliþi bu denli geçikmiþ ise yönetimlerin payý bu iþte büyüktür.

Çözüm nedir? Henüz çok geç deðil. Avrupa'da büyük bir eylem planlanmalýdýr. En azýndan 10.000 kiþi bir araya gelmelidir. FÝFA+UEFA protesto edilmelidir. Bunlar yeter mi? Elbette hayýr. Büyük medya kuruluþlarýna para vereceksiniz. Gelecekler bu eylemi canlý yayýndan verecekler. Önemli medya kuruluþlarýnda prime time da bu meseleyi anlatacaksýnýz. Bu iþi bu hale getirenleri ifþa edeceksiniz. Gerekirse Ýnfantino hakkýnda suç duyurusunda bulunacaksýnýz. Maksat bu kahpeleri sýkýþtýrmak! Avrupa'da basýn önemli. Kiþileri adalete zorlarlar. Biz bunlarý yaparsak sonuç gelir. Ama Türkiye'de oturup iktidar kupamýzý vermiyor diye mýzýklandýkça sana kimse kupa mupa vermez. Beþ yýl sonra iktidar deðiþirse diye boþ boþ bekler durursun. Zira o gelecek olan iktidarýn da çok da umurunda deðilsin. Bunu idrak etmedikçe bu iþi çözemezsiniz. Net!
    Noktasýna virgülüne kadar hepsine katýlýyorum. Türkiyede çok yalnýz kaldýk. Hakkýmýzý doðru düzfün savunan bir kesim olmadý. Malesef lobimizin zayýflýðý çok net ortaya çýktý. Malum türkiyede hatta dünyada da böyle bu iþler para ve sayý ile ilgili. Bu ülkede hiç bir siyasi oluþumun adaletten haktan hukuktan bahsetmeye hakký yoktur. Hepsi güçlünün yanýnda. (akp. Chp. Mhp. Hdp hepsi). Uefa baþta arkamýzdaydý ama infontino iyi paralar yedi fb lobisinden. O tarafta da yalnýz kaldýk. Bize bu þampiyonluk verilemyecek. Ama içinde gerçekten adalet duygusu olanlar için o yýlýn þampiyonu trabzonspordur. Ve bu olay tüm trabzonsporlukar için çok gurur duyulacak bir olaydýr. Varsýn kuoa fbde olsun. Bu rezillik ve ahlaksýzlýk onlara bir ömür yeter.

reisoðlu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    40

Imamoglu ne ettin öyle, 2011 sampiyonu Trabzonspor dur diyemedin..
    Ýstanbul kartelini yedi kez yýktýk, yine yýkacaðýz !
    BORDO kanýmýzla MAVÝ göklere Trabzonspor yazacaðýz !..

gurur6134 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Alýntý Mehmet BAÞ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Muhur kimdeyse suleyman o dur.. emin ol hic kimse bu kadar ileri gidemezdi derdi adalet olan muhalefet falan dinlemezdiki zaten hicbir konuda dinledigi yok bunda mi dinleyecegi tuttu birakalim bu isleri kimin fanatik þikebahceli oldugu bunu her firsatta dile getirdigi malum.. bu ise olur veren hicbir partiye siyasiye oy atmadim atmamda desteklememde ama herkesin bildigi þikecileri kimin kurtardigi ortadayken ve þeytan ridvandan bile bu konuda tessekkur alip alanen beyan edilmisken bu muhalefet falan demek sadece kendi vicdanizi rahatlamak icin ortaya atilmis bir safsatadan baska birsey degildir..

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    46

Alýntý reisoðlu61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Imamoglu ne ettin öyle, 2011 sampiyonu Trabzonspor dur diyemedin..
    Çünkü o da bir kukla...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 6 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 6 misafir)

Bu Konu için Etiketler