Sayfa 13 Toplam 22 Sayfadan BirinciBirinci ... 3 11 12 13 14 15 ... SonuncuSonuncu
Toplam 539 adet sonuctan sayfa basi 301 ile 325 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Biz Sanal ve Kötüler

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yatıp kalkıp burayı takip edenler var biliyorum. Karaborsacıyım mutluyum...
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Şenol Altunsoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Görünüşe bakılırsa en sanal benim.Hadi şimdi dağılın.
    Aynı suda iki kere yıkanılmaz.

http://stopmatchfixing.com/

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Bu sene parayı buldum, 4 GB'lik USB bellekten 500 Gb'lik HDD'ye taşındım.
    www.twitter.com/SDanismaz
    Gugudali..
    Pirana Kovalayan Çılgın Hamsi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bir süredir okuduğum kitaplardan alıntılar yapmak istiyordum; ancak vakit bulabildim.

"Acımasız bir rekabet henüz olgunlaşmamış bir yetişkinliğin, işbirliği ise daha oturmuş bir olgunluğun göstergesidir. İşbirliği ile sonuçlanan örgütsel yetenekleri, gelişmiş sosyal düzenlerin bir belirtisi olarak görürüz. Kurtlar, aslanlar, yunuslar ve şempanzeler gibi işbirliği amacıyla gruplaşan hayvanlardan etkilenir ve onları dikkatle inceleriz. İnsan toplulukları da daha karmaşık hale geldikçe, işbirliğinde yarar görüp, ittifaklar oluşturur."

"Borcu olan kişi, köledir"

"Bizi yakalayıp, bir borç kafesi içine hapsetmişlerdi. Onlara karşı gelmeye cesaretimiz yoktu".

"İyi bir yönetici sadık bir asker gibidir. Davaya sadıktır. İşini sadece maaşını almak için yapmaz. Kurumun uzun vadede büyümesi için bir görev bilinci ile hareket eder. Müşterilerine olduğu kadar, hissedarlarına karşı da sorumlulukları vardır. Aslında kurumunun kamu yararına ve en yüksek standartlar uyarınca işletildiğini garanti etmek için topluma karşı da bir sorumluluğu vardır."

"Bu benim sorunum değil.
    Bir de onların işiyle mi uğraşacağız.
    Ben bu işin böyle olmayacağını söylemiştim.
    Ben demedim mi?
    Üstüne vazife olmayan işlere burnunu sokma
    Oylama yapalım
    Ben ne söylüyorsam onu yap, fazla soru sorma.
    Esas iş bu

Bu sözlerin Türkiye'nin önde gelen şirket yöneticileri tarafından dile getirildiğine tanık olduk. Oysa biz bu görüşleri 'Ekip Oluşturma ve Geliştirme' seminerlerimizde ekip çalışması için cehennemlik günahlar olarak ele alıyoruz."

"Kaliteli bireylerden oluşan ekipler kaliteli olur diyemeyiz. Ekip kalitesi için iki temel gereklilik söz konusudur.

1- Ekip üyelerinin doğruluğunu tartışmayacakları ve kesinlikle uyacakları ortak bir değer sisteminin varlığı
    1a- Güven: Kendine ve karşısındakine mutlak güven
    1b- İstediklerini zorlamadan ve zorlanmadan elde etme becerisi
    1c- Sorunları kriz yaratmadan çözme kararlılığı
    2- Ekip olarak uyumlu çalışma becerilerinin geliştirilmesi
    2a- Karar verme ve problem çözmeyle ilgili olarak düşünce sistematiği
    2b- Uzlaşmaya dönük olarak çatışma çözme stratejisinin varlığı
    2c- Toplantı sistematiğinin belirlenmesi
    2d- Müzakere becerilerinin geliştirilmesi"

"Kötümser, iç motivasyonu düşük kişiler, işlerin yolunda gitmemesinden başkalarını sorumlu tutar, kendi hayatlarıyla ilgili değişiklikleri başkalarından bekler ve tartışmalarda haklı çıkmaya çalışırlar.

Buna karşılık iç motivasyonu yüksek ve iyimser kişiler, kendi hayatlarıyla ilgili değişikliklerde sorumluluk üstlenir ve tartışmalarda haklı çıkmak yerine sorunun üstesinden gelmek üzere sorumluluk almaya gayret eder. Böylece hayatlarının kontrolünü elinde tutarlar."

"Uluslararası araştırmalar, Türk Kültürü'nde birliktelik duygusunun Batı - Kuzey Avrupa ülkeleri ve Amerika ile karşılaştırıldığında oldukça yüksek olduğunu göstermektedir. Türk Kültürü'nde imece geleneğinin izleri vardır.

İmece geleneğine sahip olan ülkemizin insanları, zihin haritalarındaki engeller ortadan kaldırıldığı ölçüde, sinerji yaratabilecek bir kültürün içinde yetişmiştir. Önemli olan, kendi değerleri ve kültürü çerçevesinde, fark yaratabileceğinin farkında olmak ve içindeki bu gücü geliştirecek fırsat bulmaktır."

"Hayat başarısı ele gelen kağıtlara değil, o kağıtların nasıl kullanıldığına bağlıdır".

Bunlar genel sözler olsa da bu oluşumun elde ettiği başarı ve teveccühün anahtarları da içinde gizlidir.

Çalışkan, samimi, özgüveni yüksek, becerikli olmaktır ana anahtar. Böyle bir ortam yakalanınca gelen ve bu birlikteliğe katılan insanların da kalitesi yüksek oluyor.

BMN ve onun hitap ettiği, etki oluşturduğu kamuoyu (ki bu Trabzonsporlular dışındaki takım taraftar ve medyayı da kapsıyor) AĞIR bir yüktür. Taşıyamayanlar elbette olacaktır. Zaten zaman dediğimiz süzgeç, bu ağırlıktan kurtulup ufalanan ve elekten geçerek aşağı düşenleri yazmaktadır her zaman.

Sanallık da kötülük de görecelidir. NEyin sanal, neyin gerçek olduğu muğlaktır. Öyle insanoğlu vardır ki bulunduğu yere en ufak bir iz bırakamadan terk-i diyar eyler. Bu insan da bana sorarsanız sanaldır. Bir de kanı, canı olmayan kurumlar vardır. Adı kağıt üzerinde görülür sadece ama yaptıkları hep ilk sayfadaki izleri bırakmıştır ardında.

Yukarıda bir arkadaşımız "kimden bahsediliyor anlamadım" demiş. Haklı. Ona BMN yöneticilerinin verdiği cevap muhteşem: "İsimlerin ne önemi var, o devrik cümlenin gizli öznesi değişse de fiiliyat hep aynı".

2006 yılında yaşadığımız olay bire bir aynı şekilde 2012'de cereyan edebilir. Ediyor da. Edecek de. Köşe kapmaca oynayanlar hep oldu, hep olacak. Onlar gibi düşünenler oynayadursun, BMN'liler gibi düşünenler de hep olacak.

Bir kaç örnek vereyim yaşadıklarımdan:

1- fenerbahçe ile Trabzon'da oynuyoruz. 1-0 mağlubüz ve tribünlerden tezahürat yükseliyor: "Yenilsen de yensen de taraftarız senle ..." Maçı anlatan spiker Trabzon taraftarının ne kadar güzel takımına destek verdiğini söylüyor. Derken "pat" diye telefonum çalıyor. Arayan Külünkoğlu (Metin). Bana diyor ki: "Tunga böyle bir şey olur mu? Maçın 30. dakikası ve tribünler maçtan ümidi kesmiş. Desenize 'Bizler inandık, siz de inanın, bizim için bu maçı alın". Metin'e diyorum ki: "Şimdi yanımda olsan, senin gibi bir Trabzonsporlu ile aynı takımda olduğum için teşekkür eder, boynuna sarılırdım". Böyle bir ekip bu.

2- Hürriyet'te bir haber: "Trabzonspor'da onur, sadece bir kaleci ismidir". Tüm Trabzonsporlular ayakta. Hürriyet'i protesto edelim feveranı. O sırada bu ekip Hürriyet ile temasa geçiyor. O haberi kaldırtıyor. Yerine 3 muhteşem Trabzonspor haberi koydurtuyor. Ve bunu yaptığı için müllet şaşkınlık yaşarken, gerçek kötüler BMN'yi yine çeşitli sebeplerle suçluyor. Oysa BMN'nin yolu işi çözmektir; kriz yaratmak değil.

3- Sivas maçı nedeniyle Trabzonspor ceza alıyor. Sahaya atlanması aptalca. Maçın son 1 dakikasını oynatmamak ahmakça. Bir taraftan da o maçta alınan kararlar haksız. BMN bu hksızlığın giderilmesi için mücadele verirken, bir başka grup ana sayfasından BMN yöneticilerini Hacıosmanoğlu'ndan destek karşılığı maddi kazanç almakla suçluyor. Delil yok elbette. Hatta şüphe bile yok ama bozuk niyet var.

4- O Sivas maçında alınan 5 maçlık cezanın üzerine çok sayıda şehit veriliyor Güneydoğu'da. Kulüp açıklama yapıyor ve kalan iç saha maçlarının gelirlerini Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacağını duyuruyor. Üyelerimiz üzerinden aylar geçtikten sonra merak ediyor ve araştırıp, kulübün bu ödemeyi yapmadığını ortaya çıkarıyor. Bu bilgi BMN yönetimine geliyor. BMN yönetimi buna müdahale ediyor ama bunu duyurmuyor. Zira bunun duyurulması Trabzonspor'a zarar verecektir. Ertelenen kongre yapılıyor. Yeni yönetim BMN'ye de soruyor "neler yapmalı, düşündükleriniz nelerdir" diye. BMN yanıt veriyor: "Lütfen bu ayıbı kapatın". Yeni yönetimin ilk icraatı Mehmetçik Vakfı'na ödeme yapmak oluyor.

5- BMN 2006 yılında Drogheda United diye bir kulüp olduğunu fark ediyor. Bunun başlığı açılıyor. Kulüple irtibata geçiliyor. Kulüpten Drogheda tarihi ile ilgili bilgiler alınıyor. Bunlar paylaşılıyor. Ertesi sene Drogheda tarihinde ilk kez İrlanda şampiyonu oluyor. O sene içinde BMN kampanya yapıyor ve atkı değiş tokuşu yapılıyor taraftarlarla. Kazım Koyuncu şarkılarının olduğu CD'yi gönderiyor BMN onlara ve maç öncesi buluştukları pub'da bu albüm çalınıyor. Onlar geliyor, BMN'de İngilizce bölüm açılıyor ve o bölümde başlık açılıyor. Yazışıyoruz. Derken Drogheda maddi sıkıntı içine düşüyor. Bir BMN yöneticisi kulübün patronunun işin başındaki kızıyla irtibata geçiyor ve ona bir öneri sunuyor. Kardeş takım olalım. Hatta eğer sizin için sakıncası yoksa Trabzonspor alsın Drogheda'yı. Kadın buna sıcak bakabileceklerini söylüyor. Zaten İrlanda ligi maliyet açısından çok düşük bir lig. Bu fikir Trabzonspor'un o dönem yöneticilerine iletiliyor ve kulüp de buna sıcak bakıyor. tam görüşmeler başlamışken Drogheda bu krizi atlatıyor. Gerek kalmıyor. O sırada Trabzonspor yönetiminde değişiklikler oluyor. Kulübün bu tür konulara ilgisi azalıyor. Ardından Drogheda bu işi takip ediyor ve hatta biraz da tek taraflı bir girişimle kardeş kulüp oluyoruz.

BMN'de yöneticiler sadece yönlendirme, bilgilendirme ve koordinasyon yapıyor. Asıl iş ve proje fikirleri hep münferit şekilde üyelerden geliyor. Zaten işin tadı burada. Mesela hiç bir para toplama hadisesinde belirli bir meblağın üzerindeki katkıları kabul etmiyor. BMN için güzel olanı, küçük küçük çok sayıda katkı. Her iş böyle yürütülüyor. Bunun sebebi kimseye borçlu olmadan yürümek. Kimseye gebe kalmamak.

Yönetici olduğum dönemde aynı gecede 10 dakika arayla iki özel mesaj aldım. Biri diyordu ki "siz AKP'nin köpeğisiniz". Diğeri de diyordu ki "CHP'nin kalesi yaptınız burayı". Normalde bir insan bu mesajlara kızar; ama ben kızamadım. Hatta hoşuma gitti, anı diye saklıyorum onları.

Siz ne yaparsanız yapın, olanla görünen her zaman aynı olmayabiliyor. Zaten işin güç yanı, olanı doğru şekilde gösterebilmekte. Bunu BMN'nin çokça zaman başardığını gözlemliyorum. Başaramadığı zamanlar da var. Zaten bir olayın iki tarafı dışındaki üçüncü kişilerin anlayamaması ondan. Bize sorarlardı: "Madem öyleydi, bize niye söylemediniz?". Hep aynı cevabı verdik: "Sizlerin mücadelesi değil bu. Sizi bunlarla meşgul etmeyeceğiz". Bunun sonucu olarak, çokça zaman kan kusup, kızılcık şerbeti içtik demek zorunda kalıyorsunuz.

Örneklemeler aslında daha çok. İnşallah bir akşam bir radyo yayını yapıp dahasını da anlatırız. Bu uzun yazıyı okumak zor diye düşünüyorsanız, bilin ki yazmak daha da zor. Ama bazen susmaya da gönül razı olamıyor.

Peki onca adam neden gidiyor? Benim bir hipotezim var. Ama önemli değil. Asıl sorulması gereken soru, bir işe yarayacak soru şu: Onca adam neden geliyor?

Sanal ve kötü...

Sanal kötü...

Sanal kötü olabilir BMN, ama gerçek kötü olsa daha mı iyi
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeşim!

SEDAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

* Abi müthişsin yine
    Trabzonspor demek inancın zaferi demektir ''Ben Trabzonspor'un kaptanıyım, başka bir kaptanın arkasından, başka bir takımın formasıyla sahaya çıkmam'' Dozer CEMİL Hopa & Beşikdüzü & Şahmelik
    Trabzonspor Trabzonspor Trabzonspor !
    .................................................. ..................................................TERTEMİZ82

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Allah bizi birbirimizden eksik etmesin.. O kadar diyorum...
    BordoMavi.Net Forum Kurallarına aykırı bir mesaj veya kullanıcı gördüğünüzde, Kullanıcı Panelinde bulunan sekmesine tıklayarak ilgili mesajı raporlamanızı sizlerden rica ederiz.

Canberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Yorum bile yapamıyorum buna . İyi ki varsınız her biriniz
    BordoMavi.Net

Forum Kurallarına uymayan mesajları lütfen http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif butonunu kullanarak raporlayalım

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Allah gerçek kötülerden sakınsın.

Abi noktayı koymuşsun.
    Kendinle ilgili yerlerdeki bitmez alçak gönüllülüğün de biz kardeşlerine ders olsun...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Gökhan Koç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

@Tunga Abi

Çok kısa süredir sizleri tanıyorum, takip ediyorum.

Bu kısa süre de bile, bugüne kadar cevap bulamadığım bazı soruların cevaplarını, böyle yazılar içerisinde buldum.

Bunun için hepinize teşekkür ederim,

Yazı içinde benim (ve birçok BMN'linin) hayat felsefemi temsil eden bir cümle var.

Bu felsefe ile hayatıma devam edebilmek için, her sabah kendimi, hiçbir şeye sahip olmadığıma inandırıyorum.

Bugüne kadar en ufak sorun yaşamadım.

Fakat acaba ilerde bir çocuk sahibi olduğum zaman, buna devam edebilecek miyim?

Bu sorunun cevabını bulmak için iki yolum var, şu an ilk tercihimi kullanıp sizlere soruyorum
    StopMatchFixing.Com

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Eline sağlık Tunga abi. Normal şartlarda birilerinin okuyup utanması lazım.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Uğurtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bişey demeyeceğim.

Sadece aklına sağlık abicim.
    Bir Gün Mutlaka Aslına Döneceksin. Dönmek Zorundasın. Bu Senin Genlerinde var...

Yönetim Kurulu

Halit M. MOLLASALİHOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Burada olmaktan gurur duyuyorum.
    Tüm kardeşlerime çok teşekkür ediyorum.
    https://twitter.com/HalitOF

Trabzonspor bir çember gibi, her noktasında başlayan ama asla bitmeyen - Dik oyna

Ufuk Turgut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ben de bukadar oldugunu tahmın etmıyordum dogrusu..emegı gecen maddı manevı tum renkdaslara tum camıamıza gonul dolusu tesekkurlerımı sunmayı bır borc bılıyorum..ıyıkı varsın BMN.
    Ben Asil Bir Ailenin Evladı Olmakla Değil,
    Asil Bir Milletin Evladı Olmakla Gururluyum.
    NE MUTLU TURKUM DIYENE..

Nereden
    Trabzon

Yüreğine sağlık Tunga abi.
    Teşekkürler...

Yönetim Kurulu

Halit M. MOLLASALİHOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı gokhankocl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Tunga Abi

Çok kısa süredir sizleri tanıyorum, takip ediyorum.

Bu kısa süre de bile, bugüne kadar cevap bulamadığım bazı soruların cevaplarını, böyle yazılar içerisinde buldum.

Bunun için hepinize teşekkür ederim,

Yazı içinde benim (ve birçok BMN'linin) hayat felsefemi temsil eden bir cümle var.

Bu felsefe ile hayatıma devam edebilmek için, her sabah kendimi, hiçbir şeye sahip olmadığıma inandırıyorum.

Bugüne kadar en ufak sorun yaşamadım.

Fakat acaba ilerde bir çocuk sahibi olduğum zaman, buna devam edebilecek miyim?

Bu sorunun cevabını bulmak için iki yolum var, şu an ilk tercihimi kullanıp sizlere soruyorum
    Bu soru çok güzel ama cevabı 3-5 satıra sığmayacak bir soru.
    Benim kanaatim çözümün hiç bir şeye sahip olmamak değil,
    sahip olduklarına köle olmamak olarak özetlenebilir.
    Umarım hepimize böyle bir yaşam naip olur.
    https://twitter.com/HalitOF

Trabzonspor bir çember gibi, her noktasında başlayan ama asla bitmeyen - Dik oyna

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    zekeriyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

adamlar 10 kişi ile gidip toplu forma alımı yapmışlar ve bizlere örnek olmuşlar onlar gibi olmalıymışız
    arkadaş
    bmn sana sesleniyorum sen ne yaparsan yap
    faydası yok bir teşekkür bile alamassın
    tabi biz sanal ve kötüyüz
    BMN KOCAELİ

Trabzonspor Kongre Üyesi

Gökhan Koç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Halit M. MOLLASALİHOĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu soru çok güzel ama cevabı 3-5 satıra sığmayacak bir soru.
    Benim kanaatim çözümün hiç bir şeye sahip olmamak değil,
    sahip olduklarına köle olmamak olarak özetlenebilir.
    Umarım hepimize böyle bir yaşam naip olur.
    Abi cevabini uzun uzun iftarda almak istiyorum

GT-S5830 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
    StopMatchFixing.Com

[KAPLAN] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Çok güzel işler yapılmış. Katkıda bulunan herkesin yüreğine sağlık.
    .
    . Futbol yetenekli aptalların oyunu olmamalı.
    .

Tolga ALAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize

En aklı başında olan bir yapılanma helal BMN.
    Her Bordo içinde bir Mavi saklar
    Her Mavi mutlaka bir bordo arar..
    ~Ölümüne TRABZONSPOR
    ~

Nereden
    İstanbul

Alıntı Yiğit Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet sevgili BordoMavi.Net üyeleri. Bugün Esenler Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'ndeydik.

Okulumuzun ihtiyacı olan madde ve malzemelerin tedariki ve nakliyesi hususunda çalışmalarda bulunduk ve BMN olarak gerekli desteği vermeye çalıştık. Çalışmalarımızın sonucunda bazı atölye ve sınıfların masa, sandalye, dolap benzeri gereksinimlerini okulumuza ulaştırdık.

Yakın gelecekte ise yine bu okulumuz için, siz üyelerimizin de değerli katkılarıyla bir "BordoMavi.Net Kütüphanesi" oluşturmak adına çalışmalarımız sürmektedir. Sizlerin bu konuda yardımınızı istediğimiz taktirde, özveriyle destek olacağınızdan da şüphemiz yok.

Buradan tüm faaliyetler sırasında bizlerle gerek fikren gerekse bedenen destek olan, tüm ağır işlere erinmeden bizzat katılan ve ilgisini eksik etmeyen okul müdürü Can Kurt'a teşekkürlerimizi sunarız...

Ayrıca bu hususta özel katkılar veren ve çaba sarfeden Metin Külünk, Turgay Şen ve Uğur Kalaylıoğlu'na da özel teşekkürlerimizi iletiriz.

[/url]

Bunu da koymakta fayda var..

Aynı okula "TRABZONSPOR KÜTÜPHANESİ" yapılacağını eklemekte de..
    BordoMavi.Net Forum Kurallarına aykırı bir mesaj veya kullanıcı gördüğünüzde, Kullanıcı Panelinde bulunan sekmesine tıklayarak ilgili mesajı raporlamanızı sizlerden rica ederiz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gökçebey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    hepsi bu kadardır; adı yaşamak...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Audiler için benzin lazım mı arkadaşlar?

Nereden
    İstanbul

Alıntı antagonist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Audiler için benzin lazım mı arkadaşlar?
    benzini döktüler twitter'a...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

BMN'ye hakaret edenler bunların çeyreğini yapabildi mi?
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

BMN 13 yıldır kulübü için yaptığı hiçbir organizasyon için o kulüpten para almamıştır.

(Listeye tepeden yazalım bunu artık, lazım oluyor )

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)